هاشمی: کارگزاران گاهی از مسیر خارج شده است

11:51 ۱۷۴ روز و ۸ ساعت پیش برترین ها 163 0

رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت:حزب همواره معتقد است اگر کارآمدی وجود نداشته باشد می‌تواند نظام را از مشروعیت دور کند. می‌توان گفت کارگزاران طی این مسیر گاهی برای همراهی با سایر احزاب از این مسیر خارج شده است که البته مشکلی نیست اما نباید این شعارمان را فراموش کنیم که در غیر اینصورت دچار مشکل می‌شویم.

برترین ها

ایلنا نوشت: رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت:حزب همواره معتقد است اگر کارآمدی وجود نداشته باشد می‌تواند نظام را از مشروعیت دور کند. می‌توان گفت کارگزاران طی این مسیر گاهی برای همراهی با سایر احزاب از این مسیر خارج شده است که البته مشکلی نیست اما نباید این شعارمان را فراموش کنیم که در غیر اینصورت دچار مشکل می‌شویم.
محسن هاشمی در سومین کنگره ملی حزب کارگزاران با اشاره به اوضاع کشور گفت: با نگاهی به مشکلاتی که امروز دچار آن شده‌ایم پی می‌بریم که ریشه آنها از ناکارآمدی است. اگر نتوانیم کارآمدی را تبیین کنیم می‌تواند باعث از بین رفتن مشروعیت ما شود.
هاشمی با اشاره به خاطراتی از رئیس فقید مجمع گفت: کسانی که در تاریخ معاصر ایران کار کردند، می‌دانند آیت الله هاشمی رفسنجانی کتابی را منتشر کردند به نام فلسطین که در آن می‌گوید آگاهی ملت‌ها مبارزه با استعمار است.
این عضو حزب کارگزاران سازندگی ادامه داد: آیت الله در سن جوانی مبارزات ضداستعماری را شروع می‌کند و به میدان می‌آید که عنوان کند دین افیون جامعه نیست. آیت هاشمی رفسنجانی سه سال بعد کتاب امیر کبیر را در بحث مبازره با استعمار و استبداد مطرح می‌کنند و تاکید دارند که این امر با دستان فرهیختگان کشور امکان‌پذیر است.
وی گفت: برای خروج از این وضعیت راهی جز توسعه کشور نداریم. در دوران مبارزه قبل از انقلاب مشاهده می‌کنیم که ایشان یک چرخشی از اصولگرایی به سمت عمل‌گرایی دارند و معتقدند به غیر از این نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم. آیت‌الله تفسیری را مطرح می‌کنند که عمدتا عمل‌گرایی است، در کنار دعا باید اراده و عمل هم وجود داشته باشد که اگر نباشد نمی‌توانیم وضع موجود را درست کنیم.
هاشمی خاطرنشان کرد: مشارکت مردم مشروعیت برای حاکمیت ایجاد می‌کند که اگر نباشد ما را چالش ناکارآمدی روبه‌رو می‌کند. این نکته‌ای است که باید به آن دقت داشته باشیم که با عمل‌گرایی و واقع‌گرایی کارآمدی نظام را در کنار مشروعیت خواهیم داشت. حزب همواره معتقد است اگر کارآمدی وجود نداشته باشد می‌تواند نظام را از مشروعیت دور کند. می‌توان گفت کارگزاران طی این مسیر گاهی برای همراهی با سایر احزاب از این مسیر خارج شده است که البته مشکلی نیست اما نباید این شعارمان را فراموش کنیم که در غیر اینصورت دچار مشکل می‌شویم.
هاشمی در ادامه با ذکر بخشی از خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: در خاطرات سال ٨٠ آقای هاشمی نوشته است افطار اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی مهمانم بودند که اظهار نگرانی کردند از امور و عدم کارآیی مجلس که این تنازع باعث دوری اعضای دوم خرداد و روی کارآمدن جناح راست می‌شود. ازمن خواستند برای تعدیل اختلافات ورود کنم؛ گفتم راه درست ادامه همان راه سازندگی و توسعه اقتصادی و پذیرش فراجناحی است. همچنین از کارگزاران انتقاد کردم که از سازندگی دفاع نکردید که ممکن است به عنوان طالب پست و مقام شناخته شوید.
وی گفت: می‌بینید ایشان در آن سال دغدغه شان کارآمدی نظام بوده است.تا ساعتی دیگر وزیر محترم کشور حکم شهردار تهران را خواهند داد و من هم به عنوان رئیس شورای شهر باید در این مراسم حضور داشته باشم و آن را دریافت کنم.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

رسانه ها باید در فرهنگ دفاع مقدس جدی تر وارد شوند
ارومیه- ایرنا- مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: رسانه ها باید در فرهنگ دفاع مقدس جدی تر وارد شوند.
کارگروه حمایت و توسعه محتوا وخدمات فرهنگی فضای مجازی ایجاد می شود
زاهدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: کار گروه استانی حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی در این استان ایجاد و فعال می شود.
رسانه و موزه پسر عموی هم هستند
تهران - ایرنا - استاد ارتباطات دانشگاه تهران با اشاره به اشتراکات موزه و رسانه، گفت: اگر رسانه و موزه با هم برادر نباشند، پسر عمو هستند.
معارفه مدیر کل جدید دفتر موسیقی برگزار شد
تهران- ایرنا- تودیع مدیر کل پیشین و معارفه مدیر کل جدید دفتر موسیقی، عصر چهارشنبه اول خردادماه در معاونت امور هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
غربت فیلسوف همیشه در سفر در زادگاهش
شیراز-ایرنا- یکم خرداد روز بزرگداشت ملاصدرا نام نهاده شده اما اول خرداد 98 در شیراز زادگاه این استاد فلسفه هیچ اثری از روز بزرگداشت این فیلسوف نبود.
همکاری دوباره انجمن نقد ادبی با جایزه الوند
تهران - ایرنا - دبیر جایزه ادبی الوند، گفت: این جایزه با انجمن نقد ادبی همکاری دارد اما داوری و برگزیدگان آن جداگانه و مستقل انتخاب می شوند.
«دخترم نرگس» در ارومیه کلید خورد
ارومیه - ایرنا - تولید مجموعه تلویزیونی «دخترم نرگس» به نویسندگی و کارگردانی «باقر پیران» و با هنرنمایی بازیگرانی چون «محمود پاک نیت»، «مهوش صبرکن»، «حسین سحرخیز» و «رحیم نوروزی» برای پخش از شبکه 3 سیما در ارومیه آغاز شد.
«دخترم نرگس» در ارومیه کلید خورد
ارومیه- ایرنا- تولید سریال «دخترم نرگس» به نویسندگی و کارگردانی «باقر پیران» و با هنرنمایی بازیگرانی چون «محمود پاک نیت»، «مهوش صبرکن»، «حسین سحرخیز» و «رحیم نوروزی» برای پخش از شبکه 3 سیما در ارومیه آغاز شد.
حاشیه های پر رنگ تر از متن یک اکران
زنجان - ایرنا - جابجایی محل برنامه در آخرین لحظه و موضع بهزیستی پیرامون مضمون مستند تهیه شده، حاشیه های پر رنگ تر از متن را در اکران اختصاصی مستند 'دستان کوچک خالی' و فیلم کوتاه 'این خانه مرد دارد'، رقم زد.
تجلیل از عوامل پروژه‌ای رادیویی که 7 سال طول کشید
تهران - ایرنا - معاون صدا از عوامل پروژه رادیویی «از سرزمین نور» تجلیل و از کتاب‌های گویای مرتبط با زندگی پیامبر اسلام (ص) رونمایی کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تیام: 900 هزار دلار بدهید تا استقلالی شوم
مامه بابا تیام پس از سپری کردن یک فصل ناموفق در عجمان امارات حالا قصد تعویض تیمش را داشته و مدعی شده مدیران باشگاه استقلال با او برای بازگشت مجدد به جمع آبی‌پوشان مذاکره کرده‌اند.
گناهِ موزه‌هایی که می‌خواهند تاریخ‌ساز باشند، چیست؟
«باید برای تخصیص اعتبار برای اعتلای موزه‌ها فکری جدی کرد، هر چند آن صرفاً مختص به موزه‌های میراث فرهنگی نیست و بیشترِ موزه‌ها با این موارد مواجه‌اند؛ چون کمبود همین بودجه‌ها موزه را از رسالت اصلی خود که آگاهی بخشی مردم و صرف اوقات فراغت آنها با مطالبات فرهنگی است باز می‌دارد. اگر یک موزه بداند چه بودجه‌ای دارد، برای هر قدم از اقداماتش در فضای موزه‌ای خود و مهمتر از همه یعنی جذب مخاطب و رفع نیازهای روز او برنامه‌ریزی می‌کند.»
گزینه سخنگویی دولت آخر هفته با رئیس جمهور دیدار می‌کند- بن علوی برای میانجیگری نیامده بود
از کشورهای مختلف عده‌ای به دنبال این هستند که هم برجام حفظ شود و هم درگیری در منطقه نشود. با توجه به اهمیت برجام می خواهند امور به گونه‌ای پیش رود که رضایت ایران جلب شود. اما این تلاش ها به این معنا نیست که مذاکره‌ای بین ایران و آمریکا انجام شود.
مصرف امگا 3 بر بدن ورزشکاران تاثیر مثبتی دارد
یک عضو هیأت علمی دانشگاه لرستان گفت: مصرف امگا 3 بر بدن ورزشکاران تاثیر مثبتی دارد.
تولد فیفا بدون انگلیسی‌ها
فیفا در حالی در بیست و یکم می سال ۱۹۰۴ تاسیس شد که بریتانیا نام خود را در این سازمان به ثبت نرساند.
سرلشکر موسوی: عربستان در خرابکاری‌های اخیر بغداد نقش داشت
تغییر ساعات کاری مجلس در ایام شب‌های قدر
غیبت روحانی در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت+ عکس
دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با امام خامنه‌ای دیدار کردند
سرلشکر رشید: آمریکا جرات حمله نظامی به ایران را ندارد
وزارت اطلاعات: یک باند قاچاق مواد مخدر در سیستان و بلوچستان منهدم شد
ستادکل نیروهای مسلح: تمامی تحرکات� و شیطنت‌های نظام سلطه و نیروهای� فرامنطقه‌ای را زیر نظر داریم
انتخابات مجلس خبرگان رهبری در 5 استان برگزار می‌شود
بازگشت ناوگروه 61 نیروی دریایی ارتش به کشور
امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت چه گذشت؟