هاشمی: کارگزاران گاهی از مسیر خارج شده است

11:51 ۱۰ روز و ۱۴ ساعت پیش برترین ها 34 0

رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت:حزب همواره معتقد است اگر کارآمدی وجود نداشته باشد می‌تواند نظام را از مشروعیت دور کند. می‌توان گفت کارگزاران طی این مسیر گاهی برای همراهی با سایر احزاب از این مسیر خارج شده است که البته مشکلی نیست اما نباید این شعارمان را فراموش کنیم که در غیر اینصورت دچار مشکل می‌شویم.

برترین ها

ایلنا نوشت: رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت:حزب همواره معتقد است اگر کارآمدی وجود نداشته باشد می‌تواند نظام را از مشروعیت دور کند. می‌توان گفت کارگزاران طی این مسیر گاهی برای همراهی با سایر احزاب از این مسیر خارج شده است که البته مشکلی نیست اما نباید این شعارمان را فراموش کنیم که در غیر اینصورت دچار مشکل می‌شویم.
محسن هاشمی در سومین کنگره ملی حزب کارگزاران با اشاره به اوضاع کشور گفت: با نگاهی به مشکلاتی که امروز دچار آن شده‌ایم پی می‌بریم که ریشه آنها از ناکارآمدی است. اگر نتوانیم کارآمدی را تبیین کنیم می‌تواند باعث از بین رفتن مشروعیت ما شود.
هاشمی با اشاره به خاطراتی از رئیس فقید مجمع گفت: کسانی که در تاریخ معاصر ایران کار کردند، می‌دانند آیت الله هاشمی رفسنجانی کتابی را منتشر کردند به نام فلسطین که در آن می‌گوید آگاهی ملت‌ها مبارزه با استعمار است.
این عضو حزب کارگزاران سازندگی ادامه داد: آیت الله در سن جوانی مبارزات ضداستعماری را شروع می‌کند و به میدان می‌آید که عنوان کند دین افیون جامعه نیست. آیت هاشمی رفسنجانی سه سال بعد کتاب امیر کبیر را در بحث مبازره با استعمار و استبداد مطرح می‌کنند و تاکید دارند که این امر با دستان فرهیختگان کشور امکان‌پذیر است.
وی گفت: برای خروج از این وضعیت راهی جز توسعه کشور نداریم. در دوران مبارزه قبل از انقلاب مشاهده می‌کنیم که ایشان یک چرخشی از اصولگرایی به سمت عمل‌گرایی دارند و معتقدند به غیر از این نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم. آیت‌الله تفسیری را مطرح می‌کنند که عمدتا عمل‌گرایی است، در کنار دعا باید اراده و عمل هم وجود داشته باشد که اگر نباشد نمی‌توانیم وضع موجود را درست کنیم.
هاشمی خاطرنشان کرد: مشارکت مردم مشروعیت برای حاکمیت ایجاد می‌کند که اگر نباشد ما را چالش ناکارآمدی روبه‌رو می‌کند. این نکته‌ای است که باید به آن دقت داشته باشیم که با عمل‌گرایی و واقع‌گرایی کارآمدی نظام را در کنار مشروعیت خواهیم داشت. حزب همواره معتقد است اگر کارآمدی وجود نداشته باشد می‌تواند نظام را از مشروعیت دور کند. می‌توان گفت کارگزاران طی این مسیر گاهی برای همراهی با سایر احزاب از این مسیر خارج شده است که البته مشکلی نیست اما نباید این شعارمان را فراموش کنیم که در غیر اینصورت دچار مشکل می‌شویم.
هاشمی در ادامه با ذکر بخشی از خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: در خاطرات سال ٨٠ آقای هاشمی نوشته است افطار اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی مهمانم بودند که اظهار نگرانی کردند از امور و عدم کارآیی مجلس که این تنازع باعث دوری اعضای دوم خرداد و روی کارآمدن جناح راست می‌شود. ازمن خواستند برای تعدیل اختلافات ورود کنم؛ گفتم راه درست ادامه همان راه سازندگی و توسعه اقتصادی و پذیرش فراجناحی است. همچنین از کارگزاران انتقاد کردم که از سازندگی دفاع نکردید که ممکن است به عنوان طالب پست و مقام شناخته شوید.
وی گفت: می‌بینید ایشان در آن سال دغدغه شان کارآمدی نظام بوده است.تا ساعتی دیگر وزیر محترم کشور حکم شهردار تهران را خواهند داد و من هم به عنوان رئیس شورای شهر باید در این مراسم حضور داشته باشم و آن را دریافت کنم.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

تکلیف کیمیا علیزاده تا ۲۸ آذر مشخص می‌شود
نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو گفت: تا ۲۸ آذرماه پزشکان تکلیف کیمیا علیزاده را برای حضور در مسابقات جهانی منچستر روشن خواهند کرد.
سولاری: باد، بازی ما را خراب کرده بود!
رئال در دیداری پر انتقاد و به زحمت توانست تیم قعرنشین لالیگا را با یک گل شکست دهد.
تساوی شارلوا در حضور ۵۴ دقیقه‌ای قلی‌زاده
تیم شارلوا در زمین تیم مطرح اندرلشت به تساوی بسنده کرد.
مسی وارد ورزشگاه اختصاصی رئالی‌ها شد
ستاره باشگاه بارسلونا وارد ورزشگاه سانتیاگوبرنابئو شد.
چرا ژرژ مندس به جای منچستریونایتد اظهارنظر کرد؟
مصاحبه اخیر ژرژ مندس کمکی نه به باشگاه منچستریونایتد کرد و نه به سرمربی پرتغالی این تیم.
هازارد: سیتی هنوز هم بهترین تیم لیگ برتر است
ادن هازارد، ستاره بلژیکی چلسی، از پیروزی تیمش برابر منچسترسیتی احساس خوبی دارد.
هواداران، پرسپولیسِ کهکشانی نمی‌خواهند!
این هواداران پرسپولیس کهکشانی نمی‌خواهند. همین پرسپولیس را می‌خواهند که با تمام جانش دنبال رویاهای آنها می‌دود و خستگی و مصدومیت هم مانعش نیست.
یوواخیم لوو: رفتار اوزیل ناامیدم کرد
یوواخیم لوو، سرمربی تیم ملی آلمان از خداحافظی بدون اطلاع مسوت اوزیل از تیم ملی ابراز ناراحتی کرد.
سیدجلال: سکوت ما دلیل بر حق‌خوری نشود!
کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اگر فردی می‌خواهد صحنه‌های بازی پرسپولیس را کارشناسی کند درست همه چیز را ببیند و برای خودش حرف نزند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تکلیف کیمیا علیزاده تا ۲۸ آذر مشخص می‌شود
نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو گفت: تا ۲۸ آذرماه پزشکان تکلیف کیمیا علیزاده را برای حضور در مسابقات جهانی منچستر روشن خواهند کرد.
سیدجلال: سکوت ما دلیل بر حق‌خوری نشود!
کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اگر فردی می‌خواهد صحنه‌های بازی پرسپولیس را کارشناسی کند درست همه چیز را ببیند و برای خودش حرف نزند.
گرشاسبی: نقش جهان پر از بمب، موشک و ترقه بود
مدیرعامل پرسپولیس می‌گوید ورزشگاه نقش جهان پر از بمب، موشک و ترقه بود.
وقتی چلسی راه شکست سیتی را نشان داد
چلسی با برتری 2-0 مقابل منچسترسیتی به کورس قهرمانی بازگشت و منچسترسیتی نیز با این باخت، صدر را از دست داد.
حرکت زشت و تمسخرآمیز گلزن بوکاجونیورز
گلزن بوکاجونیورز پس از گلزنی به شکلی عجیب به تمسخر بازیکن ریورپلاته پرداخت.
آیا ائمه جمعه هم بازنشسته می‌شوند؟
احتمال صدور حکم حبس برای ترامپ
الجبیر: مظنونان قتل خاشقجی را به ترکیه نمی‌دهیم
عراق: آمریکا و عربستان مداخله می‌کنند نه ایران
نتانیاهو: تلاش می‌کنیم که ایران را از سوریه خارج کنیم
نامزد خاشقجی درخواست ترامپ را رد کرد
دبیرکل اتحادیه درصدد انحراف افکارعمومی از مسئله فلسطین و جنگ یمن به سمت ایران است
ایران با نابودی داعش آرامش و ثبات را به عراق بازگرداند
تحرک اسرائیل در نزدیکی لبنان برای جلوگیری از مرگ سیاسی نتانیاهو است
پیش شرط‌های ایجاد یک منطقه قوی از نگاه ظریف