کارهای روزمره ای که اعتیاد می‌آورد

10:34 ۲۰۹ روز و ۳ ساعت پیش برترین ها 858 0
         کارهای روزمره ای که اعتیاد می‌آورد

شاید واژه اعتیاد، شما را یاد مواد مخدر و مشروبات الکی بیاندازد اما رفتارهای دیگری هم هستند که می توانند تبدیل به اعتیاد شوند. اگر دوست دارید بدانید که چه کارهایی می توانند شما را معتاد کنند، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

برترین ها

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: شاید واژه اعتیاد، شما را یاد مواد مخدر و مشروبات الکی بیاندازد اما رفتارهای دیگری هم هستند که می توانند تبدیل به اعتیاد شوند. اگر دوست دارید بدانید که چه کارهایی می توانند شما را معتاد کنند، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

بالم لب

         کارهای روزمره ای که اعتیاد می‌آورد

اگر به افرادی که از بالم لب استفاده می کنند دقت کرده باشید، حتما متوجه شده اید که این عمل را مدام تکرار می کنند. در واقع استفاده از بالم های لب اعتیادآور است. در برخی از مواد اولیه این لوازم آرایشی ماده ای ست که پس از مدتی موجب خشکی لب ها می شود، از این رو ما احساس می کنیم که دوباره به آن نیاز داریم. یکی دیگر از دلایل اعتیاد به این لوازم آرایش بافتی ست که هر بار با زدن آن روی لب هایمان احساس می کنیم. در واقع در نبود این ماده، احساس می کنیم که لب هایتان چیزی کم دارد.


ورزش کردن

         کارهای روزمره ای که اعتیاد می‌آورد

افرادی که عادت به ورزش دارند، اگر روزی ورزش نکنند احساس می کنند که روزشان کامل نشده است. در واقع آنها به این باور رسیده اند که ورزش اولویت زندگی شان است. آنها حتی از ورزش به عنوان راهی برای کنترل احساسات شان، از کاهش استرس گرفته تا عصبانیت، استفاده می کنند.


جراحی پلاستیک

         کارهای روزمره ای که اعتیاد می‌آورد

جراحی پلاستیک هم می تواند تبدیل به اعتیاد شود. حتما دیده اید کسانی که بینی شان را عمل کرده اند، دوست دارند به دیگر اجزای صورت شان هم دست ببرند. به عنوان مثال وقتی فردی برای اولین بار بوتاکس می زند و چین و چروک هایش از بین می رود، دوست دارد که دیگر ایرادهای صورت اش هم برطرف کند. در واقع میل انسان به دیدن زیبایی ست که این اعتیاد را ایجاد می کند.


تتو

         کارهای روزمره ای که اعتیاد می‌آورد

تحقیقات نشان داده که 45 میلیون آمریکایی به روی بدن شان تتو کردند و از آن میان 32 درصد اعتراف کرده اند که به این کار اعتیاد دارند. اما چرا؟ این اعتیاد جنبه روانشناسی دارد. در حقیقت فکر شما روی بدن تان هم تاثیر می گذارد. اگر شما فکر کنید که با تتو دیگران نظرشان نسبت به شما تغییر خواهد کرد و اعتماد به نفس تان افزایش خواهد یافت، ترغیب می شوید که این کار را ادامه دهید.


خرید کردن

         کارهای روزمره ای که اعتیاد می‌آورد

چرا اکثر آدم ها به خرید کردن اعتیاد پیدا می کنند؟ تحقیقات نشان داده که با پوشیدن لباس نو، ما حس بهتری نسبت به خودمان پیدا خواهیم کرد، علاوه بر آن احساس می کنیم که همه چیز در کنترل ما قرار دارد. اما چگونه بفهمیم که به این کار اعتیاد داریم؟ به رفتارتان دقیق تر شوید. اگر شما برای درمان ناراحتی، استرس یا عصبانیت تان به سمت خرید می روید، اگر سعی دارید که خرید نکنید اما نمی توانید جلوی خودتان را بگیرید و اگر قبض هایتان را از دید دیگران پنهان می کنید، بدانید که به خرید کردن اعتیاد دارید.


گوش دادن به موسیقی

         کارهای روزمره ای که اعتیاد می‌آورد

عکس العملی که بدن ما نسبت به موسیقی نشان می دهد، مانند زمانی ست که به آن غذا می دهیم. در واقع بدن ما با گوش کردن به موسیقی دوپامین آزاد می کند. این ماده باعث می شود که بخواهیم این رفتار را بارها و بارها تکرار کنیم.


برنزه کردن

         کارهای روزمره ای که اعتیاد می‌آورد

برنزه شدن در میان زنان و مردان جوان بسیار رواج دارد. تحقیقات نشان داده افرادی که پوست برنزه ای دارند، حس استقلال و اعتماد به نفس بالاتری دارند. اشعه UV، آندورفین تولید می کند، هورمونی که منجر به حس خوب در بدن می شود و به تبع شما را وادار می کند که بیشتر به این سالن ها سر بزنید.


افکار منفی

         کارهای روزمره ای که اعتیاد می‌آورد

مهم نیست که فکرهای منفی شما در چه زمینه ای ست، اضافه وزن یا ترس از آینده، اگر مدام ذهن تان درگیر افکار منفی باشد، به این حالت اعتیاد پیدا خواهید کرد. به افکاری که در سر دارید فکر کنید، آیا شما مدام دیالوگ های منفی را با خودتان مرور می کنید؟ اگر اینطور است، بهتر است که هر چه زودتر این عادت را کنار بگذارید.


بازی های ویدیویی

         کارهای روزمره ای که اعتیاد می‌آورد

چه کسی از بردن بدش می آید. در واقع حس برنده بودن ما را وادار می کند که مدام برایش به رقابت بپردازیم. دنیای بازی های رایانه ای بسیار هیجان انگیزتر از دنیای واقعی ست، از این رو پس از مدتی راهی برای تخلیه انرژی و استرس و در نهایت تبدیل به اعتیاد می شود.


عشق

         کارهای روزمره ای که اعتیاد می‌آورد

افرادی که یک بار طعم عشق را چشیده اند می دانند که چقدر زندگی بدون عشق سخت است. در واقع حس رمانیک عاشقی می تواند اعتیادآور باشد. محققان پس از تحقیقات طولانی، به این نتیجه رسیده اند حسی که افراد برای پیدا کردن عشق دارند درست مانند حسی ست که افراد معتاد برای رسیدن به مواد تجربه می کنند.


گروه های زیر مجموعه سبک زندگی

لباس و مد
لباس و مد

آخرین اخبار

موگرینی: اینستکس آماده عملیاتی شدن است- برجام سازوکار برخورد با موارد عدم پایبندی دارد
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه کمیسیون مشترک برجام به زودی تشکیل جلسه می‌دهد، گفت که توافق هسته‌ای خود سازوکارهایی برای برخورد با عدم پایبندی به آن دارد.
تلاش وزیر دفاع موقت آمریکا برای همسویی متحدان این کشور در ناتو علیه ایران
وزیر دفاع موقت آمریکا گفت که به دنبال این است که متحدان این کشور در ناتو را با مواضع آمریکا در برابر ایران همسو کرده و امکان دیپلماسی را فراهم کند.
یک مقام ارشد حوثی: وابسته به ایران نیستیم
رئیس شورای عالی انقلاب یمن در گفت‌وگو با یک رسانه عربی ادعاهای ائتلاف عربی و عربستان سعودی مبنی بر حمایت‌های تسلیحاتی ایران از انصارالله را تکذیب کرد.
شینزو آبه: برای کاهش تنش‌های منطقه به تهران سفر کردم
نخست‌وزیر ژاپن در گفت‌وگو با یک رسانه عربی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور ایران گفت به دنبال جنگ با آمریکا نیست و رهبر ایران نیز گفت که کشورش به دنبال سلاح هسته‌ای نیست، افزود: برای کاهش تنش‌های منطقه به ایران سفر کردم.
ویژه برنامه‌های تابستانی شبکه «شما»
برنامه‌های شبکه های استانی و شما، ویژه فصل تابستان با موضوعات محوری آرامش و پایداری، امید و شادمانی و تلاش و مقاومت تدارک دیده شده‌اند.
یک پیش‌بینی برای اسکار ۲۰۲۰-فیلم‌هایی که شانس بالایی دارند را بشناسید
فیلم‌هایی را که شانس بالایی برای شرکت و رقابت در اسکار ۲۰۲۰ دارند، بشناسید.
ظریف: مرحوم صفاری در دوران خدمت در وزارت خارجه، منشأ خدمات بسیاری شدند
وزیر خارجه کشورمان درگذشت دکتر صفاری، از دپیلمات‌های وزارت خارجه و نماینده مردم نطنز و بادرود در مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت.
«جنایت فراموش شده» روی آنتن شبکه سه!
مجموعه مستند «جنایت فراموش شده» از شنبه روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.
ذوالقدر: مشارکت پارلمان‌ها در امور سیاسی در آسیا را تسهیل کنیم
رییس گروه بین‌المجالس پارلمانی آسیا با تاکید بر ضرورت تسهیل مشارکت پارلمان‌ها در امور سیاسی در آسیا گفت که نشست کمیته دائمی امور سیاسی مجمع مجالس آسیایی به تحقق اهداف مد نظر در امور سیاسی برای همگرایی ارزش‌های مشترک و پیگیری اهداف مشترک در آسیا کمک خواهد کرد.
سکانس جنجالی «گاندو» درباره مصونیت سیاسی آقازاده‌ها- فیلم
شب گذشته در قسمت هفدهم سریال «گاندو»، اشاره‌ای انتقادی به مصونیت سیاسی وابستگان برخی مسئولان شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توضیحاتی درباره خانم بازداشت شده در وزارت نفت- هیچ تصمیمی برای حذف ارز 4200 تومانی نداریم
سخنگوی دولت با بیان اینکه یک خانم بازداشت شده اظهار داشت: اینها که با شرکت‌های خارجی کار می‌کنند و معمولا اطلاعات جمع می کنند و باید دستگاه بررسی کند، نوع بیان خبری اتفاق درست نیست.
چراغ نفتی بلای جان دختر ۱۸ ساله
دختری جوان در پی سوختگی ناشی از حریق چراغ نفتی در شهر زاهدان جان باخت.
محرومیت 5 ساله کفاشیان و ترابیان از فعالیت در فوتبال
علی کفاشیان رییس سابق فدراسیون فوتبال و عباس ترابیان با رای کمیته اخلاق در پرونده فساد معروف به شرکت ام پی سیلوا، به ۵ سال محرومیت از هرگونه فعالیت فوتبالی محکوم شدند.
هیچ یک از رهبران عرب جرات قبول معامله قرن را نخواهند داشت
ضاحی خلفان، معاون رئیس پلیس دبی و از نزدیکان محمد بن زاید ولیعهد امارات در سلسله پیام‌هایی توئیتری نوشت: تحقق معامله قرن که رئیس‌جمهور آمریکا از آن سخن می‌گوید خواب ابلیس در بهشت است.
تاکتیک های احتمالی دنیزلی در تراکتور
سرخپوشان تبریزی برای دومین فصل با مالکیت جدید خود وارد بازار نقل و انتقالات شده اند. آن ها که فصل پیش پس از خرید بازیکنان، سرمربی خود را انتخاب کردند، این بار شرایط متفاوتی را تجربه می کنند.