سردار غیب پرور: ۹۴ درصد مردم پاک هستند

01:59 ۱۸ روز و ۱۴ ساعت پیش برترین ها 255 0

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه فقط ۶ درصد مردم کشور دچار اعتیاد هستند، گفت: ۹۴ درصد مردم پاک هستند.

برترین ها

باشگاه خبرنگاران نوشت: سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم امضای تفاهم نامه‌ میان سازمان بسیج مستضعفین و ستاد مبارزه با موادمخدر با موضوع ایجاد اردوگاه‌های درمان و صیانت از معتادان در ۱۰ استان کشور که امروز(چهارشنبه) برگزار شد، اظهار کرد: امروز موادمخدر تمام پیکره ملت را می‌گزد و استعمال آن برای مردم گزنده است.
وی افزود: انقلاب اسلامی نباید به آسیب‌هایی که در شأن آن نیست آلوده بشود. آسیب‌های اجتماعی به منزله آفتی است که از درون جامعه را دچار پوسیدگی می‌کند.
اهم سخنان سردار غیب پرور بدین شرح است: *فقط ۶ درصد مردم کشور دچار اعتیاد هستند، ۹۴ درصد مردم پاک هستند و در جهت آسیب شناسی در حال ارائه آموزش به آن‌ها و پیشگیری از اعتیاد در کشور هستیم.مبارزه با مواد مخدر و مقابله با آن یک حرکت جهادی و انقلابی است.
*هر چقدر در سایر عرصه‌ها ما با موفقیت پیش برویم، اما از آن طرف در آسیب‌های اجتماعی دقت‌های لازم را به جا نیاوریم جامعه از درون دچار پوسیدگی‌ می‌شود و این کار فایده‌ای برای مردم ندارد.
*امروزه با پدیده‌ای به نام استعمال موادمخدر صنعتی مواجه هستیم که تولید این نوع از موادمخدر به راحتی در هر آزمایشگاه‌ و یا حتی آشپزخانه‌های منازل امکان پذیر است و خطرات آن از موادمخدر سنتی به مراتب بیشتر است.
8کشور ما جزء جوان‌ترین کشورها در جهان است و در مقابله با واحدهای سیاسی در دنیا ما جزء کشورهای تراز اول و جوان هستیم، لذا با توجه به ظرفیت جوان کشور و استعمال موادمخدر اگر مسئولان نهادهای‌ مختلف در این باره اقدامات لازم را انجام ندهند، این ظرفیت جوان در سال‌های آینده دچار مشکل خواهد شد.
*با روی کار آمدن مدیریت جدید ستاد کل مبارزه با مواد مخدر ما شاهد یک حرکت جدید و جهنده‌ خواهیم بود، لذا با توجه به ارزش‌های دینی و انقلابی ما قرار است تا برای نسل آینده الگوسازی‌ کنیم و باید در جهت تحقق این امر آستین‌ها را بالا زده و همگی به میدان عمل بیاییم.
* به نظر می‌آید که انجام فعالیت‌ها در این زمینه به تأخیر افتاده است و ما را به جایی نخواهد رساند.
*اگر به فکر جوان‌ها هستیم باید فعالیت‌های خود را در این 10 استان آغاز کنیم و ادامه آن را به تمام استان‌های کشور تسری‌ دهیم و با تکثیر اردوگاه‌ها و مراکز بازپروری و با انجام برخی از فعالیت ها در زمینه بازپروری و صیانت‌ از معتادان اقدام کنیم.
* وظیفه ما این نیست که فقط معتادان را جمع‌آوری و بازپروری‌ کنیم، چراکه ما باید سراغ افرادی که در این حوزه فعالیت دارند مانند فروشندگان موادمخدر نیز برویم.
* این فروشندگان موادمخدر هستند که به جان مردم افتاده‌اند و قطعاً این اشخاص، افراد نفوذی در کشور هستند، چراکه با کشت خشخاش‌ در کشور همسایه، ایران به نخستین ایستگاه و به نوعی بارانداز به جهت توزیع آن در جهان بدل شده است.
*انجام فعالیت‌ها در این حوزه طرحی نیست که فقط به یک سم‌زدایی منتهی شود و معتادان را دوباره به جامعه بازگرداند، لذا باید با جمع‌آوری معتادان آن‌ها را صیانت کنیم، کار یادشان دهیم و حتی بعد از درمان به آن‌ها وام دهیم تا برای خود ایجاد اشتغال کنند و سربار جامعه نباشند.
*از درب‌ خانه‌ای که مواد مخدر به آن وارد شود غیرت نیز خارج خواهد شد.
*یک کارگروه بسیج 10 هزار نفری در کشور برای ارائه آموزش به خانواده‌ها در حال فعالیت است که این کار یک نقطه شروع برای پیشگیری از اعتیاد در جامعه تلقی می‌شود.انجام این فن مشترک می‌تواند زمینه‌ساز فعالیت‌های نهادهای دیگر در سایر حوزه‌ها باشد تا با انجام کارهای مفید بتوانیم مشکلات موجود در جامعه را بررسی کنیم.
*در حال حاضر طرح صیانت از معتادان و مبارزه با موادمخدر با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر در 10 استان کشور از جمله اصفهان، خورستان، تهران، البرز، قم، کرمان، لرستان، خراسان رضوی و همدان اجرایی می‌شود.
*بزرگترین مشکل ما مشکل اراده بود که حل شد. برای خود من مشکل قابل لمسی وجود ندارد که بخواهد بر سر راه ما قرار گیرد، در گذشته نیز فقط مشکل اراده و خواستن بود که ما را از انجام امور باز می‌داشت.
* 10 استان مذکور به دلیل دارا بودن زیرساخت‌های لازم از جمله آب، برق و غیره انتخاب شدند و 20 تا 30 روز برای آماده سازی این زیرساخت‌ها زمان لازم است و با تعمیر مجدد آن‌ها زمینه مناسب برای اجرای این طرح فراهم خواهد شد.
*برای اجرای این طرح باید سازمان‌های تبلیغاتی و فرهنگی، اصحاب رسانه، نهادهای دولتی در کنار سازمان بسیج و ستاد کل مبارزه با موادمخدر کشور روی کار آیند و همکاری های لازم را در جهت انجام بهتر این امور حاصل داشته باشند، لذا با همکاری شهرداری‌ها و سایر نهادهای استانی اقدامات لازم جهت انجام این طرح محقق شده است.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

ترافیک داخلی اینترنت ۳ برابر شد
بهزاد اکبری با اشاره به ۳ برابر شدن ظرفیت هسته شبکه ملی اطلاعات گفت: با توسعه شبکه ملی اطلاعات در سال های اخیر شاهد رشد فزاینده کسب وکارها و فراهم کنندگان محتوا و خدمات داخلی بودیم، به‌گونه‌ای که فقط در یک سال گذشته ظرفیت ترافیک داخلی ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.
قطع ۳۰ هزار سیم‌کارت ارسال‌کننده پیامک تبلیغاتی
شمار قطع و مسدود شدن سیم کارت‌های شخصی ارسال کننده پیامک تبلیغاتی از طریق فرآیند هوش مصنوعی، از مرز ۳۰ هزار سیم‌کارت گذشت.
عرضه زودهنگام گوشی تاشوی ال‌جی
بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که شرکت ال‌جی قصد دارد نخستین گوشی هوشمند تاشو و انعطاف پذیر خود را در ژانویه ۲۰۱۹ میلادی رونمایی کند.
تلاش کوالکوم برای ممنوع کردن آیفون در آمریکا
شرکت کوالکوم که این روزها درگیر نبردی سنگین با اپل برای ممنوع کردن فروش آیفون است، در دادگاهی در کشور چین به موفقیت اولیه رسیده تا بلکه جلوی فروش و واردات آیفون را بگیرد.
جزئیات جدید رجیستری گوشی‌های مسافری
همتا اعلام کرد: به اطلاع می‌رساند مطابق تصمیم اخیر کمیته راهبری طرح رجیستری، از تاریخ ۱۹ آذر ۹۷ درخواست ثبت گوشی‌های مسافری در سامانه همتا متوقف شده است.
آتش گرفتن پیک رباتیک در دانشگاه برکلی
ربات KiWiBot در حال دلیوری غذا در دانشگاه برکلی آتش گرفت.
مجوز دریافت ارز کالاهای واسطه ای و مصرفی به استان ها واگذار شد
تهران- ایرنا- وزارت صنعت، معدن و تجارت در دستورالعملی مقرر کرد متقاضیان ثبت سفارش گروه های کالایی 2 یا سه که مشمول مجوز ارزی می شوند، باید برای اخذ مجوز به سازمان های استانی مراجعه کند.
افزون بر 2 میلیون تن قیر به خارج از کشور صادر شد
بندرعباس - ایرنا - ناظر گمرکات هرمزگان گفت: 2 میلیون و 381 هزار تن کالای قیر به ارزش 561 میلیون دلار در هشت ماه گذشته امسال از ایران به خارج از کشور صادر شده است.
زلزله ۴ ریشتری در گیلان
زلزله ای نسبتا شدید دقایقی پیش استان گیلان را لرزاند.
مقاله ISI تشخیص جنسیت قزل آلا توسط محققان ارومیه ای چاپ شد
ارومیه - ایرنا - مدیر روابط عمومی دانشگاه ارومیه گفت: مقاله ISI «مارکر مولکولی تشخیص دهنده جنس نر و ماده ماهی قزل آلا در دوران لارو» توسط محققان گروه شیلات دانشکده منابع طبیعی دانشگاه ارومیه در مجله علمی /Reviews in Aquaculture/ با بالاترین امتیاز/IF=7.139/ به چاپ رسید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

معافیت جانبازان ۵۰ درصد از قانون بازنشستگی
جانبازان ۵۰ درصد هم مانند جانبازان بالای ۵۰ درصد، از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان مستثنی شدند.
بازیگر معروف به استقبال زمستان رفت +عکس
سیدجواد رضویان بازیگر سینما و تلویزیلون با انتشار تصویری از خود به استقبال زمستان رفت.
رنگ موی جدید رامین رضاییان
رامین رضاییان پس از پایان کارش در لیگ بلژیک و چند وقت بی تیم ماندن به لیگ قطر رفت اما تیپ و ظاهر او در این مدت، کاملا عوض شده است.
«کامبیز مهدی زاده»؛ داماد جنجالی حسن روحانی
کامبیز مهدی زاده فرساد، تیر ماه امسال در تالار فرشته تهران با یکی از دختران آقای رییس جمهور دولت تدبیر و امید ازدواج کرد. آقای روحانی٬ دو پسر و سه دختر دارد که اکنون یکی از دامادهای وی در کانون توجه رسانه های داخلی و بین المللی قرار گرفته است.
فرزندان روسای جمهور آسیای مرکزی چه می‌کنند؟
سورانبای جین‌بیک‌اف، رئیس‌جمهور قرقیزستان با ۲ فرزند کمترین، و امامعلی رحمان با ۹ فرزند رکورددار بزرگ ترین خانواده در میان روسای جمهور آسیای مرکزی هستند.
سوال عضو شورای نگهبان درباره فیلترینگ توئیتر
جلسه نمایندگان مستعفی اصفهان با لاریجانی
نتانیاهو: ماموران ما داخل ایران هستند!
زیباکلام: شاید مجبور شویم به لاریجانی رأی دهیم
آشنا: برجام بعد از خروج آمریکا آسیب دیده است
وزارت خارجه: حامی تحریم ایران، بی‌وجدان است
لاوروف: با اوکراین نمی‌جنگیم
آقای ضرغامی و احمدی نژاد! مناظره ۸۸ را ببینید
امام جمعه تبریز: اعتراض کامیون داران سیاسی نبود
حاج صادقی: مردم پشت سر رهبر خویش هستند