واکنش یک پرسپولیسی به ادعای طباطبایی

20:49 ۱۵ روز و ۱۰ ساعت پیش برترین ها 111 0
         واکنش یک پرسپولیسی به ادعای طباطبایی

مهاجم سابق پرسپولیس روزهای خوبی را برای نایب قهرمان آسیا متصور است.

برترین ها

خبرآنلاین: برانکو و شاگردانش روز های خوبی را پشت سر می گذارند. نایب قهرمانی آسیا در کنار مدعی قهرمانی بودن در لیگ برتر و جام حذفی نشان می دهد چرا پرسپولیس یکی از مدعیان اصلی فوتبال ایران است. پرسپولیس این روز ها با همه سختی ها ادامه می دهد و به پنجره زمستانی امیدوار است.

آن ها پس از شکست در فینال لیگ قهرمانان آسیا، مقابل پیکان بازگشتی باورنکردنی داشتند و در مسابقه ای بارانی مقابل تراکتور به تساوی قانع شدند. اما هنوز راهی طولانی تا انتهای فصل باقی مانده است. با پایان رافت، ستاره سال های دور پرسپولیس درباره شرایط این روز های باشگاه قرمز پوش گفت‌وگو کردیم.

*پس از شکست در فینال لیگ قهرمانان آسیا، خیلی ها فکر می کردند پرسپولیس از شرایط ایده آل فاصله بگیرد و روحیه اش را ببازد. اما نتایج شاگردان برانکو مقابل پیکان و تراکتور قابل قبول بود. پرسپولیس تا چه زمانی این حالت ایده آل را حفظ می‌کند؟

ابتدا یک خسته نباشید جانانه می گویم به مجموعه پرسپولیس؛ بازیکنان، مربیان، کادر فنی، مدیران و طرفداران خوب باشگاه بزرگ پرسپولیس. تیم با شرایط نامطلوب به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید. من انتظار داشتم زمانی که پرسپولیس راهی ژاپن می شد، هواپیمای اختصاصی در اختیار باشگاه قرار می گرفت تا حمل و نقل بازیکنان راحت تر باشد. کاش امکانات تیم ملی در اختیار پرسپولیس قرار می گرفت.

چون واقعا تیمی که فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود می کند، مانند تیم ملی است و منافع ملی ما را دنبال می کند. استقلال یا پرسپولیس فرقی نمی کند، آن ها با پرچم ایران افتخار آفرینی می کنند اما حمایت ها کافی نبود. بضاعت فوتبال ایران در همین حد بود. در بازی رفت هم پرسپولیس نیمه نخست را مدیریت کرد اما نیمه دوم شرایط کاملا متفاوت بود.

فشار زیادی روی بازیکنان پرسپولیس بود و بازی های فشرده باعث مصدومیت بازیکنان اصلی ترکیب پرسپولیس شده بود. پرسپولیس با 14 یار اصلی اش مقابل حریف ژاپنی قرار گرفت، ضمن اینکه باید به بعد مسافت و زمان هم توجه کنیم. در مجموع عملکرد پرسپولیس واقعا خوب بود. به نظر من پرسپولیس قهرمان است. واقعا کاری که آن ها کردند چیزی کمتر از قهرمانی نداشت.

حداقل می توانیم بگوییم قهرمان غرب آسیا هستند. می خواهم از برانکو تشکر کنم که در این چند سال پرسپولیس را فوق العاده مدیریت کرد. برخی می گویند چون برانکو خارجی است نباید از او حمایت کنیم اما بحث خارجی بودن یا نبودن نیست و من از هر سرمربی ای که عملکرد خوبی داشته باشد، حمایت می کنم.

برانکو از چهار سال پیش سرمربی پرسپولیس است و پیش از آن هم هدایت تیم ملی را بر عهده داشت. او بازیکنان ایرانی را خوب می شناسد و نتیجه این شناخت را درون زمین می بینیم. امیدوارم پرسپولیس را در مقاطع بالاتری هم ببینیم. من روز فینال دیدم که تا درون راهرو ها هم هوادار ها حضور داشتند.

در هر شرایطی تشویق کردند و واقعا از آن ها هم تشکر می کنم. بازیکنان پرسپولیس با این شرایط سخت به فینال صعود کردند و به نظر من در وجود خودشان می بینند که این فینالیست بودن را دوباره تکرار کنند اگر چه کار سختی است. پرسپولیس در حال حاضر چیزی برای از دست ندادن ندارد و باید تا اواخر آذر با همین بازیکنان کنار بیاید.

آقایان ترابی، شیری و رفیعی می توانند دوباره به پرسپولیس کمک کنند و امیدوارم روز های خوب به باشگاه های بزرگ ایران بازگردد. چون پیشرفت تیم ملی ایران در گرو پیشرفت باشگاه های داخلی ما است.

*پرسپولیس می تواند دوباره به فینال آسیا برسد؟

تیم های خارجی با ترس و لرز به ایران می آیند. به بازی های مقابل الدوحیل و السد نگاه کنید. حتی کاشیما هم در بازی برگشت مثل بازی رفت بازی نکرد. فضای ورزشگاه و سبک بازی پرسپولیس باعث حساب بردن تیم های خارجی از پرسپولیس بود و ثابت کرده است باشگاه بزرگی است.

         واکنش یک پرسپولیسی به ادعای طباطبایی

امکانات باشگاه های شرق آسیا با ما قابل مقایسه نیست. فراموش نکنیم که هر دو گل کاشیما به پرسپولیس توسط بازیکنان غیر آسیایی بود. پرسپولیس هم اگر چند بازیکن خارجی خوب داشته باشد، می تواند به خوبی مقابل حریف های با کیفیت نیز قهرمانی را به دست بیاورد.

*فکر می کنید پرسپولیس در چه پست هایی به بازیکن جدید نیاز دارد تا در پنجره زمستانی آن ها را جذب کند؟

در خطوط میانی و میان مهاجمان نیاز به تقویت داریم. ضمن این که در دفاع های کناری هم بد نیست به فکر بازیکنان جدید باشیم. چون پرسپولیس همیشه برنامه های جالبی برای حمله از گوشه ها دارد و حضور بازیکنان خلاق و جدید در تیم به برانکو کمک می کند تا نتایج بهتری کسب کند.

زوج علی پور و منشا هم نمی توانند مقابل همه رقبا بازی کنند. پرسپولیس به مهاجمان جدیدی نیاز دارد تا علاوه بر داشتن جانشین برای مهاجمان اصلی اش، در تفکر هجومی برانکو هم پیشرفت هایی حاصل شود. در خط میانی هم فشار بر روی بازیکنان زیاد است. کمال کامیابی نیا را نگاه کنید، او با وجود مصدومیت های پیاپی هنوز هم در ترکیب پرسپولیس حضور دارد.

برانکو به یک بازی ساز خلاق و تازه نیاز دارد تا وزنه سنگین بر دوش هافبک های پرسپولیس را نگه دارد. برانکو هم خودش می داند در چه پست هایی بازیکن نیاز دارد. ضمن این که در گذشته هم با بازیکنانی قرارداد بسته شده است که به زودی در پیراهن پرسپولیس حضور خواهند یافت.

*در بازی پرسپولیس مقابل تراکتور، هواداران تیم تبریزی با پرچم ژاپن به سکو ها آمده بودند. تراکتوری ها مدعی بودند برای حمایت از بازیکن ژاپنی‌شان این کار را کردند، شما چه طور فکر می کنید؟

تراکتور هوادارانی خونگرم دارد که عاشقانه این تیم را تشویق می کنند. زمانی در تراکتور بازیکنانی مثل رسول خطیبی، یونس با هنر، ناصر فرش‌باف و ستار همدانی بازی می کردند. تراکتور تیم با ریشه ای است و من دوستش دارم. آقای زنوزی هم از جیب خودشان هزینه می کنند تا تراکتور پیشرفت کند. ایشان هم تاکید کردند پرچم ژاپن به خاطر سوگیتا، بازیکن فوق العاده شان است. من هم امیدوارم این گونه باشد.

*برانکو از بازیکنان آکادمی و تیم ب پرسپولیس آن طورکه باید استفاده نمی کند. در حالی که این روز ها بازیکنان جوانان می توانند به خوبی عصای دست او باشند. به نظر شما دلیل عدم استفاده سرمربی پرسپولیس از بازیکنان کم تجربه اش چیست؟

شرایط باشگاه پرسپولیس پیچیده است. آن ها در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتند. هنوز هم رقابت های حساسی مانده است. در این شرایط نمی توان از بازیکن های کم سن و سال است استفاده کرد. البته که برانکو از بازیکنان جوانش هم استفاده کرد.

         واکنش یک پرسپولیسی به ادعای طباطبایی

او از آدام همتی و طاهر خانی بازی گرفت. این بازیکن ها برای میدان دیدن باید کم کم دقایق بیشتری بازی کنند. همین الان خیلی از بازیکنان آرزوی نشستن روی نیمکت پرسپولیس را دارند. جوانان پرسپولیس باید از این روز ها استفاده کنند و پله پله پیشرفت کنند.

باور دارم با توجه به علاقه برانکو به فوتبال شناور، جوانان خوب پرسپولیس راهشان را درون تیم اصلی پیدا خواهند کرد. با وجود همه مشکلات، پرسپولیس خیلی زیباتر و تاکتیکی تر از تیم ملی بازی می کند. امیدوارم این حرف من باعث دلخوری افرادی نشود!

*هادی طباطبایی گفته است در دربی چهل و هفتم که پرسپولیس 9 نفره شده بود، به استقلال دستور دادند به پرسپولیس فشار نیاورد. شما به عنوان یکی از حاضران در آن دربی، حس کردید که استقلال بازی را شل گرفته باشد؟

این قضیه برای سال ها پیش است. افراد زیادی هم در این باره صحبت کرده اند. استقلالی ها ادعا دارند به آن ها چنین دستوری داده شده است.

کاش آن آقایانی که چنین حرفی را به بازیکنان استقلال زدند، به ما هم می گفتند قرار نیست اتفاق بدی رخ دهد! هیچکس به رختکن پرسپولیس نیامد. من در عمرم چنین داستان هایی نشنیده ام. نمی دانم این حرف ها از کجا نشات می گیرد. هادی دوست من است، اما اگر چنین صحبت هایی وجود داشت، کاش به ما هم اطلاع می دادند تا یک نیمه با تمام وجود نمی جنگیدیم!

کاش به ما هم می گفتند که استقلال آرام بازی می کند و شما را شکست نمی دهد. بازی حساسی بود و استقلال فرصت های زیادی داشت تا پیروز میدان باشد. ما در آن بازی خیلی دویدیم. کاش یکی هم به ما می گفت که قرار نیست استقلال گل بزند تا ما هم بازی را آرام دنبال کنیم. من چنین چیزی را باور نمی کنم.

*نظر شما درباره قرعه پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا چیست؟

گروه پرسپولیس واقعا سخت است. برخی می گویند گروه استقلال هم دشوار بود اما باور کنید شرایط پرسپولیس هم به همان میزان پیچیده است. رقبایی مثل السد با مهره های قدرتمند حضور دارند و می توانند مشکلات زیادی برای پرسپولیس ایجاد کنند. امیدوارم پرسپولیس از این گروه سربلند بیرون بیاید.

*سخن آخر؟

پرسپولیس خوب کار کرده است. از این تیم و آرامشش لذت می بریم. انشاالله که این شرایط ادامه دار باشد. مسئولین و بازیکنان همراهی کنند تا هواداران همیشه این روز های خوب را داشته باشند. من خیلی به روز های پیش رو امیدوارم. اما دوست دارم روزی پرسپولیس با سرمربی ایرانی در آسیا بدرخشد.

لذت رسیدن به فینال و قهرمانی با سرمربی ایرانی واقعا متفاوت است. من انتقادی از برانکو ندارم اما امیدوارم در کنار سرمربی هایی مثل برانکو و کی روش، سرمربی ایرانی هم پیشرفت کند. فوتبال ایران توانایی استفاده از سرمربی های خودش را هم دارد. الان زمان آن نیست. چرا که نیاز به سرمربی خوب خارجی داریم اما دوست دارم در آینده سرمربی های ایرانی هم بتوانند برای باشگاه های کشورشان افتخار آفرینی کنند.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

توپ و تور
توپ و تور

آخرین اخبار

هشدار جدی در مورد بازی با جان «ایران»
در حالی برای پرونده یوزپلنگ ایرانی که "ایران" نامگذاری شده، حکم بازگشت به طبیعت صادر شده است که امید معماریان دامپزشک این یوزپلنگ می‌گوید که او دیگر قابلیت بازگشت به طبیعت را ندارد و اگر در طبیعت رهاسازی شود به زودی جان خود را از دست می‌دهد.
جزئیات جدید از طرح رتبه بندی معلمان
وزیر آموزش و پرورش جزئیات جدید اجرای طرح رتبه بندی معلمان را اعلام کرد و گفت: چهار رتبه در این طرح تعریف شده است.
بساط بازار چند نرخی ارز جمع می‌شود؟
بازار ارز ایران که در ماه های اخیر نرخ های چندگانه، رانتهای متعدد و آربیتراژ ارزی را تجربه کرده است، به نظر می رسد این روزها در حال حرکت به سمت نظام دونرخی است.
واکنش آمریکا به توافق گروه‌های یمنی در سوئد
وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای از توافق میان گروه‌های یمنی در مذاکرات سوئد پیرامون بندر «الحدیده» واقع در غرب یمن استقبال کرد.
تحریم‌های روسیه ۶ ماه دیگر تمدید شد
سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا تمدید تحریم ها علیه روسیه را برای شش ماه دیگر تایید کردند.
مصرف برق ایران در مرحله‌ انفجار!
براساس آخرین آمار، مصرف برق ایران در دنیا در رتبه ۱۸ و این در شرایطی است که به اعتقاد کارشناسان، میزان مصرف در سرانه تولید و شدت انرژی تناسبی با سایر کشورهایی که رتبه‌های مشابهی در عرصه‌های اقتصادی مانند ما دارند، وجود ندارد.
سرنوشت خدمات پس از فروش لوازم خانگی خارجی
در حالی‌که برخی از شرکت‌های خارجی از ایران خارج شده‌اند، ابهاماتی در رابطه با وضعیت خدمات پس از فروش آن‌ها مطرح است. در این زمینه رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی می‌گوید که نمایندگی و شرکت‌های طرف حساب ایرانی موظف به ارائه خدمات طبق قرارداد هستند.
آیا رابطه اسراییل با عمان می تواند به نفع ایران باشد؟
یک کارشناس مسائل بین الملل، گفت: حاکمان کشورهای عربی بعد از پیمان «کمپ دیوید »برای مهار ملت‌های خود و تحکیم قدرت‌شان، برموضوع اسراییل به عنوان یک دشمن خارجی مانور دادند ولی بعد از بهار عربی و تحولاتی که در این کشورها رخ داد، آن‌ها سعی کردند دشمن جدیدی را به نام ایران مطرح کنند.
کار جلوه‌های ویژه «قطار آنشب» به کجا رسید؟
بابک میرفرحناک درباره روند ساخت جلوه ویژه فیلم سینمایی «قطار آنشب» توضیح داد.
مردمان سرزمین نوروز چه آیین‌هایی برای ازدواج دارند؟
«دانشنامه آیین پیوند در سرزمین نوروز» به قلم کیوان پهلوان از سوی نشر آرون منتشر شد. آداب و رسوم ایران و سرزمین‌های دیگری که نوروز را جشن می‌گیرند، درباره ازدواج در این کتاب ثبت شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

داعش، تیراندازی در استراسبورگ را به عهده گرفت
گروه تروریستی داعش مسئولیت تیراندازی سه‌شنبه شب در شهر استراسبورگ فرانسه را به عهده گرفت.
مقایسه حداقل دستمزد کارگران در کشورهای مختلف
در حالی که حداقل دستمزد کارگر ایرانی به ازای هر ساعت کار معادل ۶ هزار تومان است، حداقل دستمزد ساعتی در لوکزامبورگ ۱۱.۵ دلار معادل ۱۹ برابر حداقل دستمزد در ایران است.
ضرب‌الاجل 72 ساعته «عمران خان» برای ریشه‌یابی کمبود گاز
«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان از شرکت ملی گاز این کشور خواست ظرف مدت 72 ساعت علت کمبود انرژی در کشور را مشخص کند.
هشدار جدی در مورد بازی با جان «ایران»
در حالی برای پرونده یوزپلنگ ایرانی که "ایران" نامگذاری شده، حکم بازگشت به طبیعت صادر شده است که امید معماریان دامپزشک این یوزپلنگ می‌گوید که او دیگر قابلیت بازگشت به طبیعت را ندارد و اگر در طبیعت رهاسازی شود به زودی جان خود را از دست می‌دهد.
جزئیات جدید از طرح رتبه بندی معلمان
وزیر آموزش و پرورش جزئیات جدید اجرای طرح رتبه بندی معلمان را اعلام کرد و گفت: چهار رتبه در این طرح تعریف شده است.
شالکه، حریف احتمالی رئال و بارسا در چمپیونزلیگ
خطیر: تا کی باید استقلال قربانی اشتباه داوری شود؟
صیاد‌منش: گل سالم من را آفساید اعلام کردند
لیگ برتر ایران VAR می‌خواهد!
زکی‌پور: شرمنده که نمی‌توانیم با داور بجنگیم
اسکولز: زیدان جایگزین خوبی برای مورینیو نیست
قاسمی‌نژاد: پنالتی ما را هم نگرفتند
توقف چلسی و شکست لاتزیو در لیگ اروپا
ونگر: زیدان در لیگ برتر؟ چرا که نه!
بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ در کشورهای همسایه؟