سورپرایز خط دفاعی پرسپولیس با جوانان گمنام

14:19 ۱۳ روز و ۵ ساعت پیش برترین ها 135 0

با توجه به خروج نام 5 ستاره پرسپولیس از ترکیب به دلیل مصدومیت، به نظر می‌رسد در ادامه فصل تا زمان حضور بازیکنان جدید، برانکو توجه خود را معطوف به بازیکنان جوان و گمنام تیمش کند.

برترین ها

ورزش سه: با مصدومیت شایان مصلح، حسین ماهینی و محمد انصاری بزرگترین خلا در خط دفاعی پرسپولیس به عنوان نقطه اتکا چند فصل اخیر تیم شکل گرفته است و برانکو برای این خط تنها سیدجلال حسینی و شجاع خلیل زاده را به عنوان نفرات تخصصی در اختیار دارد. برانکو البته در دیدارهای اخیر از سیامک نعمتی نیز در این پست سود برد اما این بازیکن نیز دچار مصدومیت از ناحیه همسترینگ شده و با نظر کادرپزشکی سه هفته دور از میادین خواهد بود تا مصائب خط دفاعی سرخ‌ها افزایش یابد.
برانکو ایوانکوویچ در این دیدار کامیابی نیا را نیز به عنوان مهره تدافعی تیمش در خط میانی در اختیار نخواهد داشت تا شرایط برای او سخت‌تر از همیشه شود. غیبت 5 مهره‌ی تدافعی تیم طی دیدارهای اخیر (محمد انصاری، کمال کامیابی نیا، حسین ماهینی، سیامک نعمتی و شایان مصلح) اکنون نیاز تیم به یک دگرگونی و تغییر بزرگ را در تبریز نوید می‌دهد.
خط دفاعی که طی سه فصل اخیر بزرگترین نقطه قوت این تیم محسوب می‌شد و اکنون با غیبت این ستاره‌ها کاملا متلاشی شده و تنها سیدجلال حسینی و شجاع خلیل زاده را در اختیار دارد.
پرسپولیس احتمالا دو سمت خط دفاعی خود را در این بازی به دو بازیکن جوان و غالبا نیمکت نشین بسپارد و امیدوار باشد با مثلث تدافعی و باتجربه سیدجلال حسینی و شجاع خلیل زاده در قلب دفاعی و محسن ربیع خواه در جلوی آنها با احسان علوان زاده در سمت چپ و آدام همتی در سمت مخالف بتواند این خلا را جبران کند.
سه بازی هیجان انگیز برای مدعی گمنام در سومین فصل احسان علوان زاده که سومین فصل حضورش در پرسپولیس را تجربه می‌کند به سختی جمع دقایق حضورش به 10 بازی کامل می‌رسد. بازیکنی که با سهمیه زیر 23 سال به این تیم پیوست و با تبلیغات زیادی همراه بود و انتظار می‌رفت در قامت یک پدیده و ستاره برای سرخپوشان بدرخشد.
اما کم‌کاری این بازیکن کم کم او را از تفکرات ذهنی برانکو ایوانکوویچ خارج کرد و به یک نیمکت نشین صرف در این تیم تبدیل شد. بازیکنی که گفته می‌شود در باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی یکی از بازیکنان جدا شده احتمالی خواهد بود. با این حال اکنون بزرگترین فرصت نصیب این بازیکن شده است.
در غیاب ستاره‌های مطرح تا نیم فصل او مطمئنا فرصت بیشتری برای خودنمایی به دست خواهد آورد و در صورتی که بتواند نمایش موفقی از خود به جا بگذارد، حداقل اینکه مقصد آینده‌اش را به سمت تیمی قابل اعتنا تغییر خواهد داد.
آدام همتی؛ دفاع راست پرسپولیس در دست پدیده مدافع دورگه پرسپولیس با سرمایه گذاری برانکو از ابتدایی فصل برای حضور در خط دفاعی مواجه شد. بازیکنی که سابقه حضور در پست مهاجم را داشت و با تغییر تفکر برانکو به سمت راست دفاعی و وینگر انتقال یافت. عملکرد رضایتبخش این بازیکن در چند دیداری که به میدان رفت یک امیدواری بزرگ در روزهای نیمکت خالی پرسپولیس شکل داد.
در جدال با ماشین سازی نیز حضور او در ترکیب اصلی قطعی به نظر می‌رسد و اینبار در غیاب حسین ماهینی و سیامک نعمتی او در دفاع راست به میدان خواهد رفت.
خط میانی و چالش جدید شماره 18 با غیبت کمال کامیابی نیا در خط میانی باید منتظر ورود محسن ربیع خواه به جمع 11 نفر اصلی ترکیب پرسپولیس بود. احمد نوراللهی نیز در کنار این بازیکن و در سیستم خطی قرار خواهد گرفت. بشار رسن و عالیشاه نیز دیگر بازیکنان پرسپولیس خط میانی پرسپولیس در این بازی خواهند بود.
ربیع خواه با توجه به شرایط خط دفاعی پرسپولیس بیشتر در یک سوم خط دفاعی حاضر خواهد شد تا وظیفه پشتیبانی را بر عهده داشته باشد. سوییچ او با احسان علوان زاده و احمد نوراللهی برای تغییرات تاکتیکی در جریان بازی نیز در این دیدار محتمل خواهد بود.
منشا و علیپور همچنان مدعی گلزنی در خط حمله پرسپولیس بدون تغییر خواهد بود و وظیفه گلزنی این تیم بر دوش علی علیپور و گادوین منشا خواهد بود که از سوی بشار رسن و امید عالیشاه انتظار تغذیه خواهند داشت.
در انتظار رونمایی از چهره‌‎های جوان برانکو همانند دیگر مربیان کروات معمولا کمترین تغییر را در ترکیب تیمش داشته است. استراتژی او طی این سال‌ها سود بردن حداقلی از لیست تیمش بوده که دامنه تغییرات او را در نهایت به 16 بازیکن می‌رساند. با این حال اکنون با توجه به محرومیت نقل و انتقالاتی و اوج گرفتن اوضاع سخت این تیم با توجه به مصدومیت و دوری از ترکیب توسط 5 بازیکن انتظار می‌رود چهره‌های جوان این تیم که بیشتر فصل را به عنوان نفرات تمرینی در شهید کاظمی و نیمکت این تیم حاضر بوده‌اند به ترکیب اضافه کند.
برانکو طی چهار فصل حضور خود در پرسپولیس کمترین توجه را به نفرات جوان داشته و کشف او برای سرخپوشان تنها به محمد انصاری، صادق محرمی و بالا بردن کیفیت فنی و شکوفایی نفراتی مثل محسن ربیع خواه، محسن مسلمان و علی علیپور و حتی طارمی و فرشاد احمدزاده در توجه به جوانان کم سن و سال و پدیده سازی کارنامه کاملی به خود اختصاص نداده است. در لیست کنونی پرسپولیس نفرات جوانی مثل سعید حسین پور، حمید طاهرخانی، احسان حسینی، محمد امین اسدی، احمد بهاروندی و شاهین عباسیان حضور دارند.
از این جمع سعید حسین پور، شاهین عباسیان، حمید طاهرخانی و محمد امین اسدی و احمد بهاروند تجربه حضور در تیم امید ایران را نیز در کارنامه دارند و معمولا جزو نفرات دعوت شده به اردوی زلاتکو کرانچار محسوب می‌شوند. با این حال به جز طاهرخانی و سعید حسین پور که دقایق کوتاهی فرصت خودنمایی به دست آورده‌اند، حتی در این روزها که نیمکت و لیست ابتدایی پرسپولیس نیز با چالش بزرگی مواجه است فرصت حضور و اعتماد برانکو را کسب نکرده‌اند.
دیدار با ماشین سازی یک میدان بزرگ برای این بازیکنان گمنام محسوب خواهد شد. دیداری که برانکو می‌تواند مزد حضور پررنگ آنها در تمرینات را بدهد. مطمئنا در تورنمنتی مثل لیگ که فرصت آزمون و خطای زیادی وجود دارد هیچکس نمی‌تواند به او در این روز که با کمبود بازیکن مواجه است در صورت میدان دادن به نفرات جوان حتی در صورت عدم نتیجه گیری ایرادی وارد آورد.
باید دید سرمربی کروات از این فرصت بزرگ سود خواهد برد تا چهره جدیدی به فوتبال معرفی کند یا خیر. بازیکنانی که با رده سنی کمتر از 20 سال می‌توانند آینده پرسپولیس و شاید فوتبال ایران را از آن خود کنند و در صورتی که از این فرصت سود نبرند هم می‌توانند تصمیم جدی‌تر در خصوص آینده خود داشته باشند و عمر خود در در تمرینات ولو در تیمی به بزرگی پرسپولیس هدر ندهند.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

ساختارهای تولید در حوزه کودک و نوجوان قاعده‌مند شده است
تهران - ایرنا - عضو شورای اسلامی شهر تهران، گفت: امروز در حوزه کودک و نوجوان ساختارهای قاعده مندی داریم. باید به این نکته توجه کرد که نخستین تشکل ها همچون ناشران و نویسندگان و... در بخش کودک شکل گرفته و از سویی در حوزه های مختلف کودک ظرفیت های جهانی داریم.
معتمدآریا: مخاطب سینمای مستند به دنبال مُد نیست
تهران- ایرنا- داور بخش بین‌الملل دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت، گفت: مخاطب سینمای مستند اهمیتی به گیشه یا آنچه که مُد شده و همه درباره‌اش حرف می‌زنند، ندارد بلکه هر جایی که این گونه آثار اکران شود آن را دنبال می‌کند.
دبیرخانه سومین جشنواره مکران 206  اثر دریافت کرد
بندرعباس- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک از دریافت 206 اثر به دبیرخانه سومین جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران خبر داد.
ایجاد موزه های روستایی در کردستان حمایت می شود
سنندج - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان با بیان اینکه از ایجاد موزه های کوچک روستایی حمایت می کنیم، گفت: برای ایجاد این نوع موزه ها در استان درخواست هایی داشته ایم.
قرآن زعفرانی در موزه رضا عباسی تهران رونمایی می شود
تهران- ایرنا- آیین معرفی و رونمایی از کهن‌ترین نسخه قرآنی کامل، تاریخ‌دار و حاوی ترجمه فارسی، مشهور به «قرآن زعفرانی»، 25 آذر در موزه رضا عباسی برگزار می‌شود.
پزشک تبریزی سه زندانی جرایم غیرعمد را آزاد کرد
تبریز- ایرنا- مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی گفت: با کمک 110 میلیون ریالی پزشک خیر تبریزی سه نفر از زندانیان جرائم غیرعمد و محکوم مالی آزاد شدند.
نیمی از زنان کارمند کشور در آموزش و پرورش شاغل هستند
بجنورد- ایرنا- مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: اکنون یک میلیون کارمند زن در سطح کشور مشغول به کار هستند که اشتغال نیمی از آنان در آموزش و پرورش است.
نیمی از زنان کارمند کشور در آموزش و پرورش شاغل هستند
بجنورد- ایرنا- مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: اکنون یک میلیون کارمند زن در سطح کشور مشغول به کار هستند که اشتغال نیمی از آنان در آموزش و پرورش است.
برنامه مدونی برای مقابله با خشونت در مدارس نداریم
تهران- ایرنا- یک استاد حقوق خانواده گفت: همه نوع خشونت را در مدارس مشاهده می کنیم و این درحالی است که برنامه مدون و کاملی در وزارت آموزش و پرورش برای مقابله با این مساله نداریم.
خدمات دهی بیمارستان حضرت فاطمه(س) سرمایه سلامت در ساوه است
ساوه - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: بیمارستان حضرت فاطمه (س) از ظرفیت های حوزه سلامت در ساوه محسوب شده که پس از حل مشکلات در ماه های اخیر خدمات دهی آن از سرگرفته شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گُلی که زندگی تان را به خاک سیاه می‌نشاند!
بر اساس اظهارات کارشناسان آسیب‌های اجتماعی زنگ خطر مصرف ماده مخدر «گَُل» در میان نوجوانان و جوانان به صدا درآمده است.
به یاد احمدرضا دالوند؛ مردی که سواد بصری داشت
احمدرضا دالوند، گرافیست، منتقد هنری و روزنامه نگار بامداد دیروز درگذشت و برای همیشه از تحمل بیماری دشوارش خلاص شد. او هنگام مرگ ۶۰ سال داشت که بیش از نیمی از عمرش را صرف حرفه اش کرد و آثار ارزشمندی از خود به یادگار گذاشت.
خواب عمیق مجری مشهور ایرانی سر ضبط برنامه-عکس
نیما کرمی با انتشار این عکس نوشت: یک زمان‌هایی باید خوابید، یک زمان‌هایی باید از ته دل خندید.
گریم خاص الهام حمیدی در سریال جدیدش
الهام حمیدی پست جدیدی را در صفحه شخصی ش در اینستاگرام منتشر کرد.
بهرام قاسمی درگذشت احمدرضا دالوند را تسلیت گفت
خرم آباد - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه درگذشت روزنامه نگار و گرافیست پیشکسوت را تسلیت گفت.
مجید جلالی به طور توافقی از پیکان جدا شد
لشکرکشی هواداران پدیده برای دیدار با استقلال
محرومان پرسپولیس و سپاهان در هفته پانزدهم
بیرانوند: جداشده‌ها اگر برگردند باید منتظر باشند!
مجید جلالی از پیکان جدا شد
منچستر به پوگبا؛ زمستان حق رفتن نداری
تکلیف مدیرعامل پرسپولیس را مشخص می‌کنیم
هاشمی‌طبا: از نظر فیفا دروغگو محسوب می‌شویم
آخرین وضعیت مصدومان پرسپولیس مشخص شد
سهرابیان بازی با پدیده را هم از دست داد