شفر: مثل پدر پشت بازیکنانم هستم

14:44 ۸۱ روز و ۴ ساعت پیش برترین ها 264 0

وینفرد شفر، سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: فردا بازی مهمی در پیش داریم و هر بازی را باید با برد به پایان برسانیم.

برترین ها

خبرگزاری تسنیم: وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر صنعت نفت آبادان در هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: فردا بازی مهمی در پیش داریم. هر بازی را باید با برد به پایان برسانیم. متاسفانه در دیدار برابر استقلال خوزستان فقط یک گل زدیم که این گل کمی با شانس بود اما در فوتبال بدون شانس نمی‌توانید گل بزنید. در این دیدار مهم ترین چیز برای من پاس‌های متعدد وینگرها به مهاجمان بود.
وی افزود: پس از بازی با سایپا فشار زیادی به بازیکنانم وارد شد. برخی ها در مورد بازیکنان و تیم صحبت کردند و تصور داشتند که فوتبال را درک می‌کنند. فوتبال یک موضوع عمومی است که در اتوبوس و تاکسی در مورد آن صحبت می کنند.
سرمربی تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: فردا آماده بازی با صنعت نفت هستیم. سال گذشته سه بار با این تیم بازی کردیم که یکبار در نیمه نهایی جام حذفی بود. آنها تیم سختکوشی دارند و در دیدار قبلی شاهد بودیم چند نفر روی نیمکت کارت گرفتند. به هواداران‌مان نیاز داریم و امیدوارم فردا بیایند و حمایت‌مان کنند تا نتیجه خوبی کسب کرده و به پیروزی برسیم.
شفر در رابطه با استفاده از بازیکنان جوان در ترکیب استقلال گفت: این مسئله آینده استقلال است و با مدیرعامل باشگاه در حال صحبت هستم. امیدوارم زبانم به اندازه کافی خوب باشد که این بخش را توضیح دهم. بازیکن جوان چه زمانی پیشرفت می‌کند؟ زمانی که در خانه یا روی نیمکت بنشیند نمی‌تواند پیشرفت کند. اللهیار صیادمنش پتانسیل بالایی دارد اما باید یاد بگیرد که یک مهاجم چطور در یک لحظه حرکت کند. بازی تیم امید ایران و عمان را دیدم، صیادمنش خیلی دوید و نیاز به استراحت داشت. به همین دلیل در دیدار قبل استراحت کرد. صیادمنش برای آینده است. سجاد آقایی مصدوم شده و رضا کریمی در عمان مصدوم شد و نمی‌دانم چرا به ایران برنگشت.
سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: آژاکس هلند با تعدادی از بازیکنان جوان در اروپا نتایج خوبی کسب کرده است. هواداران و رسانه‌ها باید به بازیکنان جوان کمک کنند که به تیم ملی برسند. بازیکن جوان باید اشتباه کند تا دفعه بعد بتواند کارش را به درستی انجام دهد.
اشتباه کردن یک بازیکن طبیعی است. من همیشه مثل پدر پشت بازیکنانم هستم در صورتی که شخصیت خوبی داشته باشند. صیادمنش در این سن یکی از بهترین استعدادهای دنیاست و همیشه با او در تمرینات و آنالیز صحبت می‌کنم که چه کار کند. شما نمی‌توانید بدون بازیکن جوان آینده را بسازید. در تلفن خودم پیام‌هایی از هواداران می‌بینم که در رابطه با بازیکنان جوان صحبت می‌کنند. امروز با صیادمنش در تمرین صحبت کردم که چه کار کند.
شفر ادامه داد: روزنامه‌ای در آلمان اشاره کرده که بایرن مونیخ در حال حاضر شماره 5 آلمان است چرا که این تیم تنها دو بازیکن جوان دارد. در صورتی که دورتموند بازیکنان جوان و خوبی دارد و در صدر جدول بوندس لیگا قرار گرفته است بازیکنان جوان باید قدم به قدم به ترکیب تیم اضافه شوند. اینطور نمی‌شود بگویند این بازیکن و آن بازیکن بروند و بدوند. فوتبال یک کار گروهی است و نیاز به تمرین و تکرار و انگیزه دارد.
وی در واکنش به این سوال که چرا ملی پوشانش در تمرین ریکاوری تیم ملی فوتبال شرکت نکردند گفت: همیشه از تیم ملی حمایت کرده‌ام. خودم در کشورهای تایلند، کامرون و جامائیکا سرمربی تیم ملی بودم و مشکلات مربیان تیم ملی را می‌دانم اما شرایط اینجا سخت‌تر است.
بازی با بولیوی را دیدید که فقط من در ورزشگاه بودم و دلیل این موضوع را نمی‌دانم و نمی‌دانم چرا انگیزه و علاقه داشتم که بازی تیم ملی و همچنین بازیکنانم را ببینم. قصد داشتم این پیام را به فدراسیون فوتبال برسانم که تیم ملی با اهمیت است.
سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود: پیش از اینکه تیم ملی به جام جهانی برود در سالن بزرگی که برای مراسم بدرقه تیم ملی بود شرکت کردم. اگر فرصت داشتم به قطر می رفتم و بازی با ونزوئلا را نیز می‌دیدم. تیم ملی نیاز به حمایت دارد و فدراسیون و باشگاه باید با هم کار کنند.
برای مربیان تیم ملی مهم است که بازیکنان سپاهان، ذوب آهن، پرسپولیس و تیم‌های دیگر در چه شرایطی قرار دارند و بتوانند با آنها صحبت کنند. در آلمان سالی دو بار مربی تیم ملی و مربیان باشگاهی جلسه گذشته و با هم صحبت می‌کنند. اولیور کان و مهمت شول بازیکنان من بودند و طبیعی است که بخواهم با مربی تیم ملی صحبت کنم.
سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه باید همکاری نزدیک داشته باشند، خاطرنشان کرد: من در حال حاضر در ایران حضور داشته و ایرانی هستم. خیلی خوشحالم که سیدمجید حسینی که بعنوان بازیکن زیر 23 کمتر در استقلال بازی می‌کرد الان برای تیم ملی بازی می‌کند. حسینی در باشگاه ما خوب کار کرد و همان وضعیت را دیگر بازیکن جوان ما امید نورافکن داشت. زمانی که به استقلال آمد بازیکن بزرگی نبود و بعدها به تیم ملی دعوت شد.
شفر عنوان کرد: بهتر است بازیکنان در اردوی ریکاوری تیم خودشان کنند. ما پزشک و امکانات کاملی داریم قبل از بازی با السد قطر 6 بازیکن ما در تیم ملی حضور داشتند که یک بازیکن بازی کرد، سه بازیکن روی نیمکت نشستند و دو بقیه بیرون بودند. شرایط نباید اینطور باشد.
ما باید صحبت کرده و در ارتباط باشیم. نباید صحبت‌های‌مان در رسانه‌ها باشد و این صحبت باید رودررو صورت بگیرد. چیزی که الان باید اتفاق بیفتد این است که فدراسیون جلسه‌ای بین کادر فنی تیم ملی و مربیان باشگاهی برگزار کند. همه تیم‌های ملی در دنیا همین کار را می‌کنند. کاری که در تایلند جامائیکا انجام دادم. شماره فدراسیون آلمان را به شما می‌دهم تا بپرسید که آیا مربیان تیم ملی و باشگاهی سالی دوبار جلسه دارند یا نه.
وی گفت: امیدوارم تیم ملی قهرمان جام ملت‌های آسیا شود. ما در تیم ملی بازیکنان چون روزبه چشم منتظری، وریا غفوری و آرمان سهرابیان و سیدحسین حسینی را داریم بنابراین برای ما هم خوب است که اینها در تیم ملی حضور داشته باشند.
شفر در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه آیا لیست بازیکنان مدنظرش را برای نیم فصل دوم به باشگاه داده است یا نه گفت: در رابطه با این موضوع با مدیرعامل باشگاه صحبت خواهم کرد.
وی در رابطه با اینکه آیا پیش از بازی استقلال با اعضای کمیته فنی مشورت خواهد کرد، گفت: هیچ مشکلی با کمیته فنی ندارم. چه کسی گفته با کمیته فنی مشکل دارم؟ شایعات در صفحات مجازی را باور نکنید. من مربی جوانی نیستم و متوجه می‌شوم چه افرادی در باشگاه علیه ما هستند و و چه کسانی می‌خواهند کمک کنند.
استقلال باشگاه کوچکی نیست و یک باشگاه بزرگ و ویژه است و شاید 40 میلیون هوادار در سراسر دنیا داشته باشد. استقلال تنها محل تمرین و برگزاری تمرین نیست. ما در قبال هوادارانمان مسئولیت بزرگی داریم. در خوزستان هواداران مقابل هتل، فرودگاه و ورزشگاه دوست داشتند کنار ما باشند.
این موضوع برای فوتبال خیلی مهم است می دانم مدیرعامل باشگاه به خاطر اشتباهات گدشته باید خیلی کار کند. شما تیم آژاکس یا تیم ملی هلند را می‌توانید مثل بزنید که آرین روبن و فن پرسی را بیرون گذاشته و از بازیکنان جوان استفاده می‌کنند. شما بدون شکست نمی‌توانید پیشرفت کنید شاید برخی‌ها طرفدار پرسپولیس بوده وانتقاد می‌کنند اما ما با هم هستید. مطمئن باشید با بازیکنان جدید تیم قدرتمندی می‌سازیم.
سرمربی تیم استقلال درپاسخ به سوال خبرنگاری مبنی براینکه آمار گلزنی استقلال خوب نیست، اظهار داشت: در بازی مقابل استقلال خوزستان روح الله باقری دو موقعیت 70 و 80 درصدی از الحاجی گرو گرفت و آن را از دست داد. موقعیتی که او به گل تبدیل کرد 10 درصد برای گل زدن داشت شاید اگر زمین خیس نبود و مدافع استقلال خوزستان سر نمی‌خورد توپ گل نمی‌شد. شانس باید در فوتبال باشد.
ما همیشه تمرین می‌کنیم که بازیکنان اعتماد به نفس داشته باشند که گرو با یک پرس توپی را گرفت که اگر اعتماد به نفس بیشتری داشت می‌توانست به داخل محوطه جریمه برود و به گل تبدیل کند یا کاری کند که بازیکن خطا کنند. فرشید باقری شوت زد که یکی از آنها را دوازه‌بان حریف را گرفت. این کارها را در تمرینات همیشه انجام می‌دهم و به باقری می‌گویم که گل تو در راه و خودش علاقه مند است که به گل برسد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تعامل دانشگاه و جامعه برنامه‌ریزی نیاز دارد؛دستوری نیست-دلیل اثرگذارنبودن پروژه‌های علوم‌انسانی
رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با بیان اینکه این نگرش که دانشگاه‌ها تنها در توسعه مرزهای دانش به صورت جزیره‌ای مؤثر باشند، مطرود است، گفت: اگر دانشگاه می‌خواهد بماند، متحول شود و ارتقا یابد، مسیر ناگزیر آن پیوند با جامعه است و اکنون که ۴۰ سال تجربه را پشت سر داریم، باید در این زمینه اولویت‌بندی‌های واقعی را شناسایی و خلاءها و به هم ریختگی‌های روابطی که موجود است را ساماندهی کنیم.
بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
صهیونیستها بر مدار شکست
تهران - ایرنا - رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر به دنبال هشت سال بحران سازی در سوریه و بی نتیجه بودن همه تلاش هایش، به شکست در این کشور اعتراف کرد.
هنرمندان معلول دیر بوشهر6 مقام کسب کردند
بوشهر- ایرنا- رئیس هیات مدیره انجمن معلولان شهرستان دیر استان بوشهر گفت: هنرمندان بازیگر معلول این شهرستان در جشنواره منطقه ای تئاتر مهر آیین خلیج فارس 6 مقام کسب کردند.
بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد