شفر: مثل پدر پشت بازیکنانم هستم

14:44 ۱۷۹ روز و ۱۴ ساعت پیش برترین ها 380 0

وینفرد شفر، سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: فردا بازی مهمی در پیش داریم و هر بازی را باید با برد به پایان برسانیم.

برترین ها

خبرگزاری تسنیم: وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر صنعت نفت آبادان در هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: فردا بازی مهمی در پیش داریم. هر بازی را باید با برد به پایان برسانیم. متاسفانه در دیدار برابر استقلال خوزستان فقط یک گل زدیم که این گل کمی با شانس بود اما در فوتبال بدون شانس نمی‌توانید گل بزنید. در این دیدار مهم ترین چیز برای من پاس‌های متعدد وینگرها به مهاجمان بود.
وی افزود: پس از بازی با سایپا فشار زیادی به بازیکنانم وارد شد. برخی ها در مورد بازیکنان و تیم صحبت کردند و تصور داشتند که فوتبال را درک می‌کنند. فوتبال یک موضوع عمومی است که در اتوبوس و تاکسی در مورد آن صحبت می کنند.
سرمربی تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: فردا آماده بازی با صنعت نفت هستیم. سال گذشته سه بار با این تیم بازی کردیم که یکبار در نیمه نهایی جام حذفی بود. آنها تیم سختکوشی دارند و در دیدار قبلی شاهد بودیم چند نفر روی نیمکت کارت گرفتند. به هواداران‌مان نیاز داریم و امیدوارم فردا بیایند و حمایت‌مان کنند تا نتیجه خوبی کسب کرده و به پیروزی برسیم.
شفر در رابطه با استفاده از بازیکنان جوان در ترکیب استقلال گفت: این مسئله آینده استقلال است و با مدیرعامل باشگاه در حال صحبت هستم. امیدوارم زبانم به اندازه کافی خوب باشد که این بخش را توضیح دهم. بازیکن جوان چه زمانی پیشرفت می‌کند؟ زمانی که در خانه یا روی نیمکت بنشیند نمی‌تواند پیشرفت کند. اللهیار صیادمنش پتانسیل بالایی دارد اما باید یاد بگیرد که یک مهاجم چطور در یک لحظه حرکت کند. بازی تیم امید ایران و عمان را دیدم، صیادمنش خیلی دوید و نیاز به استراحت داشت. به همین دلیل در دیدار قبل استراحت کرد. صیادمنش برای آینده است. سجاد آقایی مصدوم شده و رضا کریمی در عمان مصدوم شد و نمی‌دانم چرا به ایران برنگشت.
سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: آژاکس هلند با تعدادی از بازیکنان جوان در اروپا نتایج خوبی کسب کرده است. هواداران و رسانه‌ها باید به بازیکنان جوان کمک کنند که به تیم ملی برسند. بازیکن جوان باید اشتباه کند تا دفعه بعد بتواند کارش را به درستی انجام دهد.
اشتباه کردن یک بازیکن طبیعی است. من همیشه مثل پدر پشت بازیکنانم هستم در صورتی که شخصیت خوبی داشته باشند. صیادمنش در این سن یکی از بهترین استعدادهای دنیاست و همیشه با او در تمرینات و آنالیز صحبت می‌کنم که چه کار کند. شما نمی‌توانید بدون بازیکن جوان آینده را بسازید. در تلفن خودم پیام‌هایی از هواداران می‌بینم که در رابطه با بازیکنان جوان صحبت می‌کنند. امروز با صیادمنش در تمرین صحبت کردم که چه کار کند.
شفر ادامه داد: روزنامه‌ای در آلمان اشاره کرده که بایرن مونیخ در حال حاضر شماره 5 آلمان است چرا که این تیم تنها دو بازیکن جوان دارد. در صورتی که دورتموند بازیکنان جوان و خوبی دارد و در صدر جدول بوندس لیگا قرار گرفته است بازیکنان جوان باید قدم به قدم به ترکیب تیم اضافه شوند. اینطور نمی‌شود بگویند این بازیکن و آن بازیکن بروند و بدوند. فوتبال یک کار گروهی است و نیاز به تمرین و تکرار و انگیزه دارد.
وی در واکنش به این سوال که چرا ملی پوشانش در تمرین ریکاوری تیم ملی فوتبال شرکت نکردند گفت: همیشه از تیم ملی حمایت کرده‌ام. خودم در کشورهای تایلند، کامرون و جامائیکا سرمربی تیم ملی بودم و مشکلات مربیان تیم ملی را می‌دانم اما شرایط اینجا سخت‌تر است.
بازی با بولیوی را دیدید که فقط من در ورزشگاه بودم و دلیل این موضوع را نمی‌دانم و نمی‌دانم چرا انگیزه و علاقه داشتم که بازی تیم ملی و همچنین بازیکنانم را ببینم. قصد داشتم این پیام را به فدراسیون فوتبال برسانم که تیم ملی با اهمیت است.
سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود: پیش از اینکه تیم ملی به جام جهانی برود در سالن بزرگی که برای مراسم بدرقه تیم ملی بود شرکت کردم. اگر فرصت داشتم به قطر می رفتم و بازی با ونزوئلا را نیز می‌دیدم. تیم ملی نیاز به حمایت دارد و فدراسیون و باشگاه باید با هم کار کنند.
برای مربیان تیم ملی مهم است که بازیکنان سپاهان، ذوب آهن، پرسپولیس و تیم‌های دیگر در چه شرایطی قرار دارند و بتوانند با آنها صحبت کنند. در آلمان سالی دو بار مربی تیم ملی و مربیان باشگاهی جلسه گذشته و با هم صحبت می‌کنند. اولیور کان و مهمت شول بازیکنان من بودند و طبیعی است که بخواهم با مربی تیم ملی صحبت کنم.
سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه باید همکاری نزدیک داشته باشند، خاطرنشان کرد: من در حال حاضر در ایران حضور داشته و ایرانی هستم. خیلی خوشحالم که سیدمجید حسینی که بعنوان بازیکن زیر 23 کمتر در استقلال بازی می‌کرد الان برای تیم ملی بازی می‌کند. حسینی در باشگاه ما خوب کار کرد و همان وضعیت را دیگر بازیکن جوان ما امید نورافکن داشت. زمانی که به استقلال آمد بازیکن بزرگی نبود و بعدها به تیم ملی دعوت شد.
شفر عنوان کرد: بهتر است بازیکنان در اردوی ریکاوری تیم خودشان کنند. ما پزشک و امکانات کاملی داریم قبل از بازی با السد قطر 6 بازیکن ما در تیم ملی حضور داشتند که یک بازیکن بازی کرد، سه بازیکن روی نیمکت نشستند و دو بقیه بیرون بودند. شرایط نباید اینطور باشد.
ما باید صحبت کرده و در ارتباط باشیم. نباید صحبت‌های‌مان در رسانه‌ها باشد و این صحبت باید رودررو صورت بگیرد. چیزی که الان باید اتفاق بیفتد این است که فدراسیون جلسه‌ای بین کادر فنی تیم ملی و مربیان باشگاهی برگزار کند. همه تیم‌های ملی در دنیا همین کار را می‌کنند. کاری که در تایلند جامائیکا انجام دادم. شماره فدراسیون آلمان را به شما می‌دهم تا بپرسید که آیا مربیان تیم ملی و باشگاهی سالی دوبار جلسه دارند یا نه.
وی گفت: امیدوارم تیم ملی قهرمان جام ملت‌های آسیا شود. ما در تیم ملی بازیکنان چون روزبه چشم منتظری، وریا غفوری و آرمان سهرابیان و سیدحسین حسینی را داریم بنابراین برای ما هم خوب است که اینها در تیم ملی حضور داشته باشند.
شفر در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه آیا لیست بازیکنان مدنظرش را برای نیم فصل دوم به باشگاه داده است یا نه گفت: در رابطه با این موضوع با مدیرعامل باشگاه صحبت خواهم کرد.
وی در رابطه با اینکه آیا پیش از بازی استقلال با اعضای کمیته فنی مشورت خواهد کرد، گفت: هیچ مشکلی با کمیته فنی ندارم. چه کسی گفته با کمیته فنی مشکل دارم؟ شایعات در صفحات مجازی را باور نکنید. من مربی جوانی نیستم و متوجه می‌شوم چه افرادی در باشگاه علیه ما هستند و و چه کسانی می‌خواهند کمک کنند.
استقلال باشگاه کوچکی نیست و یک باشگاه بزرگ و ویژه است و شاید 40 میلیون هوادار در سراسر دنیا داشته باشد. استقلال تنها محل تمرین و برگزاری تمرین نیست. ما در قبال هوادارانمان مسئولیت بزرگی داریم. در خوزستان هواداران مقابل هتل، فرودگاه و ورزشگاه دوست داشتند کنار ما باشند.
این موضوع برای فوتبال خیلی مهم است می دانم مدیرعامل باشگاه به خاطر اشتباهات گدشته باید خیلی کار کند. شما تیم آژاکس یا تیم ملی هلند را می‌توانید مثل بزنید که آرین روبن و فن پرسی را بیرون گذاشته و از بازیکنان جوان استفاده می‌کنند. شما بدون شکست نمی‌توانید پیشرفت کنید شاید برخی‌ها طرفدار پرسپولیس بوده وانتقاد می‌کنند اما ما با هم هستید. مطمئن باشید با بازیکنان جدید تیم قدرتمندی می‌سازیم.
سرمربی تیم استقلال درپاسخ به سوال خبرنگاری مبنی براینکه آمار گلزنی استقلال خوب نیست، اظهار داشت: در بازی مقابل استقلال خوزستان روح الله باقری دو موقعیت 70 و 80 درصدی از الحاجی گرو گرفت و آن را از دست داد. موقعیتی که او به گل تبدیل کرد 10 درصد برای گل زدن داشت شاید اگر زمین خیس نبود و مدافع استقلال خوزستان سر نمی‌خورد توپ گل نمی‌شد. شانس باید در فوتبال باشد.
ما همیشه تمرین می‌کنیم که بازیکنان اعتماد به نفس داشته باشند که گرو با یک پرس توپی را گرفت که اگر اعتماد به نفس بیشتری داشت می‌توانست به داخل محوطه جریمه برود و به گل تبدیل کند یا کاری کند که بازیکن خطا کنند. فرشید باقری شوت زد که یکی از آنها را دوازه‌بان حریف را گرفت. این کارها را در تمرینات همیشه انجام می‌دهم و به باقری می‌گویم که گل تو در راه و خودش علاقه مند است که به گل برسد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

سروده‌هایی در رثای امیرالمومنین (ع):«هرکس که گدای تو شد آقای جهان شد»
به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) تسنیم تعدادی از اشعار آئینی را منشتر می‌کند.
مداحی مطیعی به زبان عربی درباره امام علی (ع)
فیلم مداحی میثم مطیعی درباره امیرالمومنین (ع) به زبان عربی منتشر شد.
چگونه ارادت ابن ملجم به امام علی(ع) او را به قاتل امام تبدیل کرد؟- اندیشه‌های خارجی گری، زمینه شهادت امام علی(ع)
ابن ملجم احتمال می‌داد که موفق نشود امام علی علیه‌السلام را به شهادت برساند. به همین دلیل با شبیب و وردان همدست شد تا اگر یک نفر نتوانست و موفق به این کار نشد، نفر بعدی آن را انجام بدهد.
پربیننده‌ترین اخبار گروه فرهنگی تسنیم در پنجم خردادماه
پربازدیدترین اخبار فرهنگی تسنیم در ۲۴ ساعت گذشته را به‌‌تفکیک بخوانید.
خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| «آخرین ایست بازرسی» سریال تلویزیون می‌شود- حسین یکتا مهمان رمضانی شبکه افق
سریال پنج قسمتی «آخرین ایست بازرسی» پیرامون مقاومت مردم لبنان از روز نهم خردادماه هر شب ساعت ۲۴ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.
استقبال مردم از طرح تعویض چادر کهنه با نو در نمایشگاه گوهر زیبایی
با گذشت دو هفته از برپایی هفدهمین نمایشگاه گوهر زیبایی ۲ که به منظور عرضه محصولات عفاف و حجاب برپا شده است، استقبال قابل توجهی از این نمایشگاه صورت گرفته است.
«أَرْحَمَ الرَّاحِمِین»؛ مناجات رمضانیه محمود کریمی
فایل صوتی مناجات‌خوانی محمود کریمی با عنوان «أَرْحَمَ الرَّاحِمِین» منتشر شد.
علی رهبری در استانبول روی صحنه رفت
علی رهبری شب گذشته در اختتامیه فصل هنری استانبول در تالار ۳۵۰۰ نفری این شهر روی صحنه رفت.
همایش بین‌المللی ˮماه مستورˮ ویژه سیره حضرت زهرا(س) برگزار می‌شود
مؤسسۀ فرهنگی "امید نور مهدی" اقدام به برگزاری همایش ملی و بین المللی ماه مستور با موضوع بررسی ابعاد سیاسی، اقتصادی و معرفتی حضرت زهرا(س) کرده است.
جزئیاتی از برنامه‌ شب‌های قدر در جوار مزار شهدا
هر ساله همزمان با شب‌های قدر مراسم احیا در جوار مزار مطهر شهدای گمنام و گلزارهای شهدا برگزار می‌شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

موبایل مسافری از کدام مسیر به فروشندگان خرد می‌رسد
در حالی که اخیرا اظهارنظرهای متفاوتی در خصوص ادامه فعالیت سامانه ثبت گوشیهای مسافری مطرح شده، ذکر این نکته ضروری است که قسمت مهمی از این گوشیها از مبادی غیر رسمی وارد کشور می‌شوند.
بقایی و مشایی از اوین به مرخصی آمدند
حمید بقایی معاون اجرایی دولت احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس دولت دهم از اوین به مرخصی آمدند.
روحانی فرارسیدن روز ملی گرجستان را تبریک گفت
رئیس‌جمهور در پیامی فرارسیدن روز ملی گرجستان را تبریک گفت.
سروده‌هایی در رثای امیرالمومنین (ع):«هرکس که گدای تو شد آقای جهان شد»
به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) تسنیم تعدادی از اشعار آئینی را منشتر می‌کند.
مداحی مطیعی به زبان عربی درباره امام علی (ع)
فیلم مداحی میثم مطیعی درباره امیرالمومنین (ع) به زبان عربی منتشر شد.
ابهامات بی‌پاسخ در فدراسیون فوتبال- چالشی به نام سرپرست دبیرکلی!
خوشرو: برخی در کمیته داوران دکان باز کرده‌اند- مشاوره داوری، دکان‌بازی است
واژه غلط ˮتماشاگرنماˮ را چه کسی به فوتبال ایران آورد؟
اعتراض پرسپولیس به رای کمیته اخلاق
تابش: از صحبت‌هایم برداشت اشتباه شد- درباره سپاهان حرف می‌زنم نه بیرانوند
حکم بازداشت مهاجم ترکتورسازی در اسکاتلند صادر شد
درس خوانده‌های فوتبال
سازوکار عجیب بلیت‌فروشی در بازی‌های نساجی- یک مقام مسوول: در شهر خودمان غریب هستیم
فتاحی: ˮکومانˮ به بازی پرسپولیس می‌رسد
نامه پرسپولیس به برانکو درباره مباحث مالی