شفر: مثل پدر پشت بازیکنانم هستم

14:44 ۱۸ روز و ۸ ساعت پیش برترین ها 158 0

وینفرد شفر، سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: فردا بازی مهمی در پیش داریم و هر بازی را باید با برد به پایان برسانیم.

برترین ها

خبرگزاری تسنیم: وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر صنعت نفت آبادان در هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: فردا بازی مهمی در پیش داریم. هر بازی را باید با برد به پایان برسانیم. متاسفانه در دیدار برابر استقلال خوزستان فقط یک گل زدیم که این گل کمی با شانس بود اما در فوتبال بدون شانس نمی‌توانید گل بزنید. در این دیدار مهم ترین چیز برای من پاس‌های متعدد وینگرها به مهاجمان بود.
وی افزود: پس از بازی با سایپا فشار زیادی به بازیکنانم وارد شد. برخی ها در مورد بازیکنان و تیم صحبت کردند و تصور داشتند که فوتبال را درک می‌کنند. فوتبال یک موضوع عمومی است که در اتوبوس و تاکسی در مورد آن صحبت می کنند.
سرمربی تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: فردا آماده بازی با صنعت نفت هستیم. سال گذشته سه بار با این تیم بازی کردیم که یکبار در نیمه نهایی جام حذفی بود. آنها تیم سختکوشی دارند و در دیدار قبلی شاهد بودیم چند نفر روی نیمکت کارت گرفتند. به هواداران‌مان نیاز داریم و امیدوارم فردا بیایند و حمایت‌مان کنند تا نتیجه خوبی کسب کرده و به پیروزی برسیم.
شفر در رابطه با استفاده از بازیکنان جوان در ترکیب استقلال گفت: این مسئله آینده استقلال است و با مدیرعامل باشگاه در حال صحبت هستم. امیدوارم زبانم به اندازه کافی خوب باشد که این بخش را توضیح دهم. بازیکن جوان چه زمانی پیشرفت می‌کند؟ زمانی که در خانه یا روی نیمکت بنشیند نمی‌تواند پیشرفت کند. اللهیار صیادمنش پتانسیل بالایی دارد اما باید یاد بگیرد که یک مهاجم چطور در یک لحظه حرکت کند. بازی تیم امید ایران و عمان را دیدم، صیادمنش خیلی دوید و نیاز به استراحت داشت. به همین دلیل در دیدار قبل استراحت کرد. صیادمنش برای آینده است. سجاد آقایی مصدوم شده و رضا کریمی در عمان مصدوم شد و نمی‌دانم چرا به ایران برنگشت.
سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: آژاکس هلند با تعدادی از بازیکنان جوان در اروپا نتایج خوبی کسب کرده است. هواداران و رسانه‌ها باید به بازیکنان جوان کمک کنند که به تیم ملی برسند. بازیکن جوان باید اشتباه کند تا دفعه بعد بتواند کارش را به درستی انجام دهد.
اشتباه کردن یک بازیکن طبیعی است. من همیشه مثل پدر پشت بازیکنانم هستم در صورتی که شخصیت خوبی داشته باشند. صیادمنش در این سن یکی از بهترین استعدادهای دنیاست و همیشه با او در تمرینات و آنالیز صحبت می‌کنم که چه کار کند. شما نمی‌توانید بدون بازیکن جوان آینده را بسازید. در تلفن خودم پیام‌هایی از هواداران می‌بینم که در رابطه با بازیکنان جوان صحبت می‌کنند. امروز با صیادمنش در تمرین صحبت کردم که چه کار کند.
شفر ادامه داد: روزنامه‌ای در آلمان اشاره کرده که بایرن مونیخ در حال حاضر شماره 5 آلمان است چرا که این تیم تنها دو بازیکن جوان دارد. در صورتی که دورتموند بازیکنان جوان و خوبی دارد و در صدر جدول بوندس لیگا قرار گرفته است بازیکنان جوان باید قدم به قدم به ترکیب تیم اضافه شوند. اینطور نمی‌شود بگویند این بازیکن و آن بازیکن بروند و بدوند. فوتبال یک کار گروهی است و نیاز به تمرین و تکرار و انگیزه دارد.
وی در واکنش به این سوال که چرا ملی پوشانش در تمرین ریکاوری تیم ملی فوتبال شرکت نکردند گفت: همیشه از تیم ملی حمایت کرده‌ام. خودم در کشورهای تایلند، کامرون و جامائیکا سرمربی تیم ملی بودم و مشکلات مربیان تیم ملی را می‌دانم اما شرایط اینجا سخت‌تر است.
بازی با بولیوی را دیدید که فقط من در ورزشگاه بودم و دلیل این موضوع را نمی‌دانم و نمی‌دانم چرا انگیزه و علاقه داشتم که بازی تیم ملی و همچنین بازیکنانم را ببینم. قصد داشتم این پیام را به فدراسیون فوتبال برسانم که تیم ملی با اهمیت است.
سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود: پیش از اینکه تیم ملی به جام جهانی برود در سالن بزرگی که برای مراسم بدرقه تیم ملی بود شرکت کردم. اگر فرصت داشتم به قطر می رفتم و بازی با ونزوئلا را نیز می‌دیدم. تیم ملی نیاز به حمایت دارد و فدراسیون و باشگاه باید با هم کار کنند.
برای مربیان تیم ملی مهم است که بازیکنان سپاهان، ذوب آهن، پرسپولیس و تیم‌های دیگر در چه شرایطی قرار دارند و بتوانند با آنها صحبت کنند. در آلمان سالی دو بار مربی تیم ملی و مربیان باشگاهی جلسه گذشته و با هم صحبت می‌کنند. اولیور کان و مهمت شول بازیکنان من بودند و طبیعی است که بخواهم با مربی تیم ملی صحبت کنم.
سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه باید همکاری نزدیک داشته باشند، خاطرنشان کرد: من در حال حاضر در ایران حضور داشته و ایرانی هستم. خیلی خوشحالم که سیدمجید حسینی که بعنوان بازیکن زیر 23 کمتر در استقلال بازی می‌کرد الان برای تیم ملی بازی می‌کند. حسینی در باشگاه ما خوب کار کرد و همان وضعیت را دیگر بازیکن جوان ما امید نورافکن داشت. زمانی که به استقلال آمد بازیکن بزرگی نبود و بعدها به تیم ملی دعوت شد.
شفر عنوان کرد: بهتر است بازیکنان در اردوی ریکاوری تیم خودشان کنند. ما پزشک و امکانات کاملی داریم قبل از بازی با السد قطر 6 بازیکن ما در تیم ملی حضور داشتند که یک بازیکن بازی کرد، سه بازیکن روی نیمکت نشستند و دو بقیه بیرون بودند. شرایط نباید اینطور باشد.
ما باید صحبت کرده و در ارتباط باشیم. نباید صحبت‌های‌مان در رسانه‌ها باشد و این صحبت باید رودررو صورت بگیرد. چیزی که الان باید اتفاق بیفتد این است که فدراسیون جلسه‌ای بین کادر فنی تیم ملی و مربیان باشگاهی برگزار کند. همه تیم‌های ملی در دنیا همین کار را می‌کنند. کاری که در تایلند جامائیکا انجام دادم. شماره فدراسیون آلمان را به شما می‌دهم تا بپرسید که آیا مربیان تیم ملی و باشگاهی سالی دوبار جلسه دارند یا نه.
وی گفت: امیدوارم تیم ملی قهرمان جام ملت‌های آسیا شود. ما در تیم ملی بازیکنان چون روزبه چشم منتظری، وریا غفوری و آرمان سهرابیان و سیدحسین حسینی را داریم بنابراین برای ما هم خوب است که اینها در تیم ملی حضور داشته باشند.
شفر در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه آیا لیست بازیکنان مدنظرش را برای نیم فصل دوم به باشگاه داده است یا نه گفت: در رابطه با این موضوع با مدیرعامل باشگاه صحبت خواهم کرد.
وی در رابطه با اینکه آیا پیش از بازی استقلال با اعضای کمیته فنی مشورت خواهد کرد، گفت: هیچ مشکلی با کمیته فنی ندارم. چه کسی گفته با کمیته فنی مشکل دارم؟ شایعات در صفحات مجازی را باور نکنید. من مربی جوانی نیستم و متوجه می‌شوم چه افرادی در باشگاه علیه ما هستند و و چه کسانی می‌خواهند کمک کنند.
استقلال باشگاه کوچکی نیست و یک باشگاه بزرگ و ویژه است و شاید 40 میلیون هوادار در سراسر دنیا داشته باشد. استقلال تنها محل تمرین و برگزاری تمرین نیست. ما در قبال هوادارانمان مسئولیت بزرگی داریم. در خوزستان هواداران مقابل هتل، فرودگاه و ورزشگاه دوست داشتند کنار ما باشند.
این موضوع برای فوتبال خیلی مهم است می دانم مدیرعامل باشگاه به خاطر اشتباهات گدشته باید خیلی کار کند. شما تیم آژاکس یا تیم ملی هلند را می‌توانید مثل بزنید که آرین روبن و فن پرسی را بیرون گذاشته و از بازیکنان جوان استفاده می‌کنند. شما بدون شکست نمی‌توانید پیشرفت کنید شاید برخی‌ها طرفدار پرسپولیس بوده وانتقاد می‌کنند اما ما با هم هستید. مطمئن باشید با بازیکنان جدید تیم قدرتمندی می‌سازیم.
سرمربی تیم استقلال درپاسخ به سوال خبرنگاری مبنی براینکه آمار گلزنی استقلال خوب نیست، اظهار داشت: در بازی مقابل استقلال خوزستان روح الله باقری دو موقعیت 70 و 80 درصدی از الحاجی گرو گرفت و آن را از دست داد. موقعیتی که او به گل تبدیل کرد 10 درصد برای گل زدن داشت شاید اگر زمین خیس نبود و مدافع استقلال خوزستان سر نمی‌خورد توپ گل نمی‌شد. شانس باید در فوتبال باشد.
ما همیشه تمرین می‌کنیم که بازیکنان اعتماد به نفس داشته باشند که گرو با یک پرس توپی را گرفت که اگر اعتماد به نفس بیشتری داشت می‌توانست به داخل محوطه جریمه برود و به گل تبدیل کند یا کاری کند که بازیکن خطا کنند. فرشید باقری شوت زد که یکی از آنها را دوازه‌بان حریف را گرفت. این کارها را در تمرینات همیشه انجام می‌دهم و به باقری می‌گویم که گل تو در راه و خودش علاقه مند است که به گل برسد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

مورینیو: شانس؟ درباره لیورپول صحبت می‌کنید؟
ژوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی یونایتد برتری لیورپول را توام با چاشنی شانس دانست.
برنامه ۹۰ روزه برای بازگشت ماهینی
حسین ماهینی با ادعای برانکو ایوانکوویچ قادر است در ابتدای سال 98 به جمع هم‌تیمی‌هایش بازگردد و در روزهای پایانی سرخپوشان را همراهی کند.
برخورد سرویس مدرسه با درخت
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از برخورد سرویس مدرسه با درخت و مجروح شدن ۸ دانش آموز خبر داد.
لغو و تأخیر پروازهای فرودگاه اهواز
پروازهای فرودگاه اهواز، امشب در پی وقوع مه شدید و کاهش دید افقی، لغو و یا به تأخیر افتاد.
شرایط اضطراریِ تهران؛ از منزل خارج نشوید
مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران به دلیل سکون نسبی هوا در تهران و احتمال افزایش آلاینده‌های هوا طی فردا (۲۶ آذر) اطلاعیه‌ای را صادر کرده است.
بسیج اصناف در خدمت دولت است
مشهد - ایرنا - رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور گفت: این نهاد با تمام توان در خدمت دولت است تا مشکلات حل شود.
پرواز مشهد - اهواز تغییر مسیر داد
مشهد - ایرنا - مدیر روابط عمومی فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد گفت: پرواز مشهد به اهواز شرکت هواپیمایی آتا به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی مقصد، تغییر مسیر داد.
هفت پرواز فرودگاه اهواز به تاخیر افتاد
اهواز - ایرنا - هفت پرواز شامگاه روز یکشنبه فرودگاه بین المللی اهواز به دلیل وجود مه غلیظ شامگاهی با تاخیر روبه رو شد.
یک نهاد دولت فدرال آلمان با مدیریت بحران تهران همکاری می کند
تهران- ایرنا- رئیس آژانس کمک های فنی دولت فدرال آلمان از همکاری این نهاد با سازمان مدیریت بحران تهران در زمینه جذب و آموزش گروه های داوطلب واکنش اضطراری مردمی خبر داد.
تحریم های آمریکا صادرات ایتالیا به ایران را به خطر می اندازد
رم - ایرنا - یک نشریه ایتالیایی در گزارشی تحریم های آمریکا علیه ملت ایران را به زیان صادرات ایتالیا خواند و نوشت: با اعمال تحریم های ضدایرانی امریکا، بخش بزرگی از صادرات ایتالیا نیز به خطر می افتد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

همسر نخست وزیر دولت موقت درگذشت
تهران-ایرنا- ملک طباطبایی همسر مهدی بازرگان نخست وزیر دولت موقت صبح یکشنبه در تهران درگذشت.
سه دهه جنبش دانشجویی؛ از صدای جریان محذوف تا بازگشت به خویشتن
تهران-ایرناپلاس- میزگرد بررسی کارنامه جریان دانشجویی با حضور سه تن از فعالان سابق دانشجویی هفته گذشته در سالگرد روز دانشجو برگزار شد.
مهاجم جدید تراکتورسازی از یونان می‌آید!
رضا قوچان‌نژاد در جواب پیشنهادات تراکتورسازی و واسطه‌ها زمان بیشتری برای بررسی و دادن پاسخ نهایی خواسته است.
عمره مفرده از سر گرفته می شود؟
رشیدیان گفت: از سرگیری عمره بیشتر به طرف سعودی بستگی دارد، به دلیل اینکه در سال‌های گذشته مشکلاتی برای معتمرین ایرانی به وجود آمده بود، طرف سعودی می‌بایست به مسأله تأمین امنیت لازم و تعهدات لازم نسبت به بحث آرامش، عزت و کرامت زائران ایرانی تعهد کامل بدهد.
هتل‌ها به لیست بایدهای وزارت نیرو اضافه شدند
موضوع توزیع لوازم کاهنده مصرف آب، چند سالی است که ازسوی وزارت نیرو مطرح و اقداماتی نیز در این حوزه انجام شده است. این‌بار این وزارتخانه از افزایش همکاری با هتل‌ها در حوزه مدیریت مصرف آب خبر داده است.
مورینیو: شانس؟ درباره لیورپول صحبت می‌کنید؟
برنامه ۹۰ روزه برای بازگشت ماهینی
لیورپول نفس رقیب دیرینه را گرفت
دولت با واگذاری استقلال و پرسپولیس موافقت کرد
مهدی ترابی به طور رسمی بازیکن پرسپولیس شد
پیروزی ارزشمند بتیس و صعود به رتبه پنجم لالیگا
پاتریک ویرا: گاهی اوقات دوست دارم بالوتلی را به دیوار بکوبم
سمپدوریا، فیورنتینا و ساسولو پیروز شدند
پیروزی چلسی و شکست آرسنال در لیگ برتر انگلیس
قصد داریم مزایده دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را قبل از عید برگزار کنیم