نخستین عکس تلسکوپ هابل پس از فعالیت دوباره

14:39 ۱۷۳ روز و ۲۳ ساعت پیش برترین ها 209 0
         نخستین عکس تلسکوپ هابل پس از فعالیت دوباره

تلسکوپ هابل نخستین عکس پس از آغاز به فعالیت دوباره خود را ثبت کرد.

برترین ها

خبرگزاری مهر به نقل از سایت تلسکوپ هابل: در اوایل صبح روز گذشته ، تلسکوپ هابل منطقه ای حاوی کهکشان ها را در نزدیکی خوشه Pegasus عکاسی کرد.دوربین واید فیلد ۳ هابل این تصویر را ثبت کرده است.

         نخستین عکس تلسکوپ هابل پس از فعالیت دوباره

این نخستین تصویری است که هابل پس از آغاز دوباره فعالیتش ثبت می کند. در ۵ اکتبر فعالیت این تلسکوپ به دلیل خرابی ژیروسکوپ قطع شد. اما پس از چند هفته دوباره آماده فعالیت شد.


گروه های زیر مجموعه علم و فناوری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

۱۵ نفر در مورد موضوع واردات کاغذ تحت تعقیب هستند
تهران- ایرنا- سخنگوی قوه قضائیه گفت: 15 نفر در مورد موضوع واردات کاغذ تحت تعقیب هستند و طی استعلامی که از بانک مرکزی و وزارت صمت درباره میزان دقیق ارز‌های تخصیصی یافته و توزیع کاغذ گرفته ایم، منتظر پاسخ استعلام از مراجع ذیصلاح هستیم.
توضیح سخنگوی قوه قضاییه درباره موضوع دوچرخه سواری بانوان در اصفهان
سخنگوی قوه قضاییه درباره موضوع دوچرخه سواری بانوان در اصفهان توضیحاتی ارائه کرد.
خیرین مرند 2 میلیارد ریال برای آزادی زندانیان کمک کردند
تبریز- ایرنا- دادستان مرند گفت: در جشن گلریزان این شهرستان، 2 میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد جمع آوری شد.
تحقیقات پرونده عراقچی تکمیل شد- پرونده به دادگاه رفت
سخنگوی قوه قضاییه از تکمیل تحقیقات پرونده عراقچی و ارسال پرونده او به دادگاه خبر داد.
اعلام حکم چند محکوم دادگاه‌های ویژه اقتصادی
سخنگوی قوه قضاییه احکام صادره برای چند محکوم دادگاه‌های ویژه اقتصادی را اعلام کرد.
طرح تشدید مجازات اسید پاشی امری لازم اما ناکافی
تهران- ایرنا- کارشناسان معتقدند اگرچه تشدید مجازات اسیدپاشان برای کاهش این گونه از رفتارهای آسیب زا اقدامی موثر است، اما باید محدودیت‌ دستیابی افراد عادی به این نوع مواد شیمیایی، آموزش کنترل خشم و جلوگیری از تعصبات و تفکرات بسته از سنین کودکی نیز مورد توجه قرار داد.
بیانیه وزارت دفاع به‌مناسبت روز ملی بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف
وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح طی بیانیه‌ای اعلام کرد: استفاده مفید، کارآ و اثربخش از توانایی‌ها، امکانات و منابع در دسترس، یکی از راهبردهای مهم وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به شمار می‌رود.
هدایتی به 20 سال حبس محکوم شد
تهران-ایرنا-سخنگوی قوه قضائیه گفت:حسین هدایتی به تحمل 20 سال حبس، محرومیت دائم از به کارگیری در خدمات دولتی، رد مال معادل 488 میلیارد تومان به نفع بانک سرمایه و تحمل 74 ضربه شلاق در انظار عمومی محکوم شده است.
ابراز نگرانی رژیم صهیونیست از افزایش ظرفیت تولید اورانیوم غنی شده ایران
دبیرکل وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی از تصمیم ایران مبنی بر افزایش ۴ برابری ظرفیت تولید اورانیوم غنی‌شده ابراز نگرانی کرد.
ملک وثیقه گذاری شده گران نمایی شده است
تهران- ایرنا- نماینده دادستان در دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان بانک سرمایه گفت: ملکی که به عنوان وثیقه به دادگاه ارائه شده است، گران نمایی شده و کاربری آن غیرمسکونی است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۳ ساله شدن دوره کارشناسی دانشگاه فرهنگیان در انتظار مذاکره دو وزیر
رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره سه ساله شدن دوره کارشناسی گفت: این اقدام به مجوز آموزش و پرورش و وزارت علوم نیاز دارد، منتظر مذاکره دو وزیر هستیم که بتوانیم برای دوره‌ای زمانی و برای حل مشکل کمبود نیرو، دوره کارشناسی را سه ساله برگزار کنیم تا دانشجویان زودتر فارغ التحصیل شده و وارد آموزش و پرورش بشوند.
دولت ورود اتوبوس های دست دوم‌ را ممنوع کرد
تهران- ایرنا- دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اعلام کرد: دولت ورود اتوبوس های دست دوم ‌را ممنوع کرد.
نماینده مجلس: صادرات پیاز، گوجه و هندوانه آزاد شد
جیرفت - ایرنا - نماینده پنج شهرستان جنوبی کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: با حمایت های دولت، صادرات پیاز، گوجه و هندوانه آزاد شد.
فوتبال ساحلی البرز احیا می شود
کرج - ایرنا - رئیس هیات فوتبال البرز گفت: فوتبال ساحلی این استان که مدت ها است به فراموشی سپرده شده بار دیگر احیاء می شود.
2 میلیارد و 716 میلیارد دلار محصولات هرمزگان صادر شد
بندرعباس- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: دو میلیارد و 716 میلیارد دلار محصولات تولیدی استان ظرف یکسال گذشته صادر شد.