چالش دستیارهای صوتی

09:54 ۳۵۶ روز و ۱۶ ساعت پیش ایتنا 347 0
چالش دستیارهای صوتی

ایتنا - الکسا و دستیار گوگل (Google Assistant) یک مشکل دارند: مردم به برنامه‌های آوایی عادت ندارند؛ اما اکتشاف برنامه‌های آوایی و استفاده از آنها، هم چالش است و هم فرصت.

ایتنا

در فصل خرید شب سال نوی میلادی، آمازون‌اکو و گوگل‌هوم در زمره پرفروش‌ترین‌ها بودند.اما بنظر می‌رسد هر دو دستگاه – و نیز فناوری آوایی در پس آنها – اگر خواهان جلب توجه هم مشتریان و هم توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری هستند، باید فکری به حال برطرف ساختن موانع عمده بکنند.به گزارش ایتنا ازرایورزبه نقل از گزارش شرکت VoiceLabs، شصت و نه درصد از کاربران، در مورد بیش از هفت هزار «مهارت» الکسا (یعنی همان دستیار صوتی یا فرمان‌های آوایی)، هیچ اظهار نظر یا مروری نداشته‌اند، یا حداکثر یک مرور کاربری نوشته‌اند که منعکس‌کننده استفاده پایین آن در میان مشتریان است.افزون بر این، هنگامی که توسعه‌دهندگان الکسا و رقبای آن یعنی دستیار گوگل، فردی را ترغیب به فعال‌سازی برنامه‌های آوایی می‌کنند، به‌طور میانگین تنها سه درصد شانس وجود دارد که آن فرد، در طی دو هفته آتی آن هم، از آن استفاده کند.به لحاظ مقایسه باید گفت نرخ نگهداری برنامه‌های مربوط به اندروید و آی‌اواس، به ترتیب ۱۳ درصد و ۱۱ درصد است که مربوط به یک هفته پس از استفاده هستند.آدام مارچیک (یکی از بنیانگذاران ویس‌لبز) می‌گوید: «برنامه‌های آوایی بسیاری وجود دارند؛ اما هنوز هم برای کاربران نامأنوس هستند.»در عوض، بسیاری از مصرف‌کنندگان بیشتر تمایل به انجام کارهای معمول همچون پخش موسیقی، گوش دادن به نسخه‌های شنیداری کتاب‌ها و کنترل نور و روشنایی خانه‌های خود هستند.اینها هم موارد استفاده خوبی از پلتفرم‌های آوایی محسوب می‌شوند، اما برای ایجاد اکوسیستمی که توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری را سرگرم نگه دارد و در عین حال جریان‌های درآمد سرشاری هم نصیب شرکت‌ها کند، کافی نیستند.در نتیجه، این آمار و ارقام بیانگر فرصت پیش روی آمازون، گوگل و دیگرانی همچون اپل است تا به حل و فصل چالش‌های مربوط به کشف و استفاده از برنامه‌های آوایی بپردازند. 


گروه های زیر مجموعه فناوری اطلاعات

ماهواره و فضا
ماهواره و فضا
قطعات
قطعات
 نرم افزار
نرم افزار
اينترنت
اينترنت
ويروس
ويروس
سخت افزار
سخت افزار
موبايل
موبايل
مخابرات
مخابرات
اپراتورها
اپراتورها
روبوتيك
روبوتيك
وب و اينترنت
وب و اينترنت
امنيت
امنيت
بازی
بازی
وب ايراني
وب ايراني
لوازم جانبی
لوازم جانبی
بانكداری الكترونيك
بانكداری الكترونيك
شبكه اجتماعي
شبكه اجتماعي
برنامه نويسي
برنامه نويسي
اخبار داخلی
اخبار داخلی
ميزباني وب
ميزباني وب
تجارت الكترونيك
تجارت الكترونيك
سيستم عامل
سيستم عامل
مديريت ICT
مديريت ICT
فناوری شخصی
فناوری شخصی
كامپيوتر همراه
كامپيوتر همراه
شبكه و امنيت
شبكه و امنيت
تنظيم مقررات
تنظيم مقررات

پر بازدید ترین اخبار امروز

اختصاصی| طرح جدید نمایندگان برای ممانعت از انتصاب دوتابعیتی‌ها در دولت
نماینده شاهین‌شهر در مجلس جزئیات طرح ۷ ماده‌ای نمایندگان برای جلوگیری از انتصاب افراد دو تابعیتی در مناصب دولتی را تشریح کرد.
چرا اوباما سکوت کرده است؟
در جریان رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ آمریکا، بسیاری از سیاهپوستان، نگین پوستان و آفریقایی تبارهای آمریکا به صحنه آمده و آرای خود را به سود اوباما به گردش در آوردند.
پاسداشت شهدای دریانورد | ویژگی‌‌های قرآنی ˮایثارگران دریانوردˮ
شهدای دریانورد همان پاسداران، مجاهدان و ایثارگران مرزهای کشور بودند که در نهایت گمنامی و در راستای خدمت به مردم جان خویش را تقدیم خداوند متعال کردند. امیرالمؤمنین بر اساس آیاتی از قرآن ارزش ایثارگری را بیان فرمودند.
نوبخت: فقرزدایی و اشتغال اولویت دولت است
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تلاش می‌کنیم بودجه جاری و عمرانی استان‌ها را افزایش دهیم. سیاست فقرزدایی و اشتغال را علی‌رغم این‌که با محدودیت منابع مواجهیم، در اولویت داریم.
مجید جلالی: بدون کی‌روش تیم ملی افت می‌کند- برخی برای جذب مخاطب بحث جادوگری را اشاعه می‌دهند
سرمربی تیم فوتبال پیکان بر این باور است که مدیران تلویزیون باید به برنامه‌هایی که از این رسانه پخش می‌شود نظارت بیشتری داشته باشند تا مواردی همچون جادوگری اشاعه پیدا نکند.