اختراعات نوابغ دنیا که به بن‌بست رسیدند!

13:00 ۱۷۲ روز و ۱۰ ساعت پیش برترین ها 1,216 0
         اختراعات نوابغ دنیا که به بن‌بست رسیدند!

برخی از بزرگ‌ترین مغزهای بشر باعث به وجود آوردن نظریه‌ها، اختراعات و تکنولوژی‌هایی انقلابی شدند از قبیل: لامپ، تلفن و گرامافون، ولی همین مغزها خالق بی‌ارزش‌ترین وسایلی بودند که حتی به قیمت پشیزی در هیچ فروشگاهی به فروش نرسید.

برترین ها

وبسایت عجیبترین: برخی از بزرگ‌ترین مغزهای بشر باعث به وجود آوردن نظریه‌ها، اختراعات و تکنولوژی‌هایی انقلابی شدند از قبیل: لامپ، تلفن و گرامافون، ولی همین مغزها خالق بی‌ارزش‌ترین وسایلی بودند که حتی به قیمت پشیزی در هیچ فروشگاهی به فروش نرسید. در ادامه، پنج نظریه ناامیدکننده‌ای که توسط شاخص‌ترین مغزهای بشر مطرح شد و به بن بست رسید را خواهید خواند که بیان گر تصدیق این جمله است: درخشان‌ترین مغزهای بشر هم نمی‌توانستند در هر زمینه‌ای موفق باشند!

لئوناردو داوینچی: کفش‌هایی برای پیاده روی در آب

         اختراعات نوابغ دنیا که به بن‌بست رسیدند!

مغز عصیانگر این طراح و نقاش باعث به وجود آوردن اختراعاتی دیوانه کننده شد که هیچ وقت به مرحله انجام نرسیدند، حتی زمانی که فناوری و نوآوری عصر حاضر قادر است این گونه اختراعات را بسازد. متاسفانه فناوری کفش‌های مخصوص پیاده روی در آب هنوز به نقطه الزام برای بشر نرسیده است.

این وسیله در اصل دو چوب مثل دو چوب اسکی است که در انتهای آن دو شکل قطب مانند تعبیه شده‌اند که مانع از زمین خوردن شخصی که با آن‌ها راه می‌رود می‌شود. متاسفانه هیچ گونه دید مهندسی در این وسیله وجود نداشت و حتی فکر داوینچی در رساندن سربازان به کشتی دشمن و منهدم کردن آن‌ها نیز هیچ گونه کاربردی نداشت. تنها کاربرد این وسیله در تعریف کردن آن برای کسی هست و آن شخص از شدت خندیدن در لحظه جان بدهد.


توماس ادیسون: هلیکوپتر

         اختراعات نوابغ دنیا که به بن‌بست رسیدند!

ادیسون اولین کسی نبود که به فکر ساخت ماشینی برای پرواز افتاد. اما اگر دیوانگی قابل سنجش بود، طرح ادیسون حتماً مقام اول را از آن خود می‌کرد. طرح وی وسیله‌ای بود که مشتمل بر چند سری از جعبه کیت‌های پرواز بود که به صورت عمودی از زمین بلند می‌شد و در هنگام پرواز به شکل هواپیماهای امروزی در می‌آمد، می‌توان گفت این طرح مثل هواپیما و هلیکوپتر است که البته هیچ کدامش موفق نشد.

او هیچ وقت در زمینه عملی کردن طرحش تلاش جدی نکرد، حتی یک بار نمونه‌ای آزمایشی از این طرح ساخت که قادر به بلند شدن از زمین نبود. آنگاه ادیسون به فکر آن روز افتاد که ایده لامپ برق به مغزش خطور کرده بود و از آن به بعد در پی ساخت این وسیله شتافت.


الکساندر گراهام بل: گوسفندی با شش پستان

         اختراعات نوابغ دنیا که به بن‌بست رسیدند!

پدر تلفن حجم زیادی از زمان خود را به مطالعه گوسفندان اختصاص می‌داد، همیشه به این فکر بود که از این همه صرف زمان وسیله و موجودی واقعاً دارای بهره وری بیشتر خلق کند و البته خلاف حرف خودش تمام صرف این زمان کاملاً بیهوده بود.

گراهام بل عمرش را صرف خلق گونه‌ای از گوسفند کرد که دارای شش پستان باشد به جای اینکه به صورت معمولی دارای دو پستان باشد، اما به جز گله‌ای که پرورش داد نتوانست چیز بیشتری پرورش دهد. در پایان اگر وی با گوسفندانش آمیزش ایجاد می‌کرد قطعاً بهره وری بیشتری برای خودش داشت!


الیهو تامسون: ماشینی با سوخت بخار

         اختراعات نوابغ دنیا که به بن‌بست رسیدند!

نبوغ تامسون باعث به وجود آوردن سیم جوشکاری، ژنراتور و استفاده بی‌ضررتر از اشعه ایکس برای جهانیان شد. اما تلاشش برای ساخت ماشینی که بوی مشمئزآور اگزوز را نداشته باشد کاملاً ناامیدانه بود و با شکست مسلم رو به رو شد.

به عنوان یکی از بنیان گذاران شرکت جنرال الکترونیک، او طرحی را بسط داد که ماشین‌های نقلیه در واقع از سوخت بخار استفاده کنند، البته اگر این نکته برای مشتریان مهم نبود که یک هفته طول می‌کشد که آنان را برای یک تکه نان به نانوایی برساند. این در حالی بود که جهانیان در حال از دست دادن موتوری بسیار کارآمد بودند ولی شرکت‌های نفت، خانواده سلطنتی عربستان نابودی این اختراع را به شکل هر چه مجلل‌تری جشن گرفتند.


توماس ادیسون: ماشین ارواح

         اختراعات نوابغ دنیا که به بن‌بست رسیدند!

زمانی که مردم جهان فکر می‌کردند با پرداختن مبلغی پول به کولی‌ها می‌شود با عالم مردگان ارتباط برقرار کرد، ادیسون ادعا کرد همین کار را می‌تواند با استفاده از علم انجام داد.

این مخترع در مصاحبه‌هایش که در مجلات انجام می‌داد ادعا می‌کرد که در کارگاه مشهورش در بین هزاران اختراعش این اختراع را نیز ثبت کرده است، اما ماشینی که گواه بر این مدعا که احضار روح از عالم مردگان باشد هیچ وقت پیدا نشد.


گروه های زیر مجموعه سرگرمی

جالبترین ها
جالبترین ها

آخرین اخبار

عملکرد خوزستان در مدیریت مصرف برق قابل تقدیر است
اهواز – ایرنا- معاون وزیر نیرو در امور برق عملکرد خوزستان در مدیریت مصرف برق را قابل تقدیر دانست و گفت: مدیریت یکهزار و 500 مگاواتی در حوزه برق خوزستان سبب می شود تا در شرایط فعلی 150 هزار میلیارد ریال در این حوزه صرفه جویی شود.
معاون عمرانی وزارت کشور:دولت 25هزار میلیارد ریال به سیل زدگان تسهیلات می پردازد
اهواز- ایرنا- معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور از اختصاص 25 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه با مصوبه هیئت وزیران برای جبران خسارت ناشی از سیل فروردین ماه امسال برای مناطق سیل زده کشور خبر داد.
شکات 48 درصد بدهی زندانیان جرایم غیرعمد را می بخشند
بجنورد - ایرنا - معاون اداری و مالی ستاد دیه گفت: 48 درصد بدهی زندانیان جرایم غیرعمد در کشور توسط شاکیان بخشیده می شود.
تفاهم‌نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و حوزه‌های علمیه امضا شد
قم - ایرنا - تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین حوزه‌های علمیه و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در امر پیشگیری از اعتیاد در یک بازه زمانی 5 ساله، عصر یکشنبه در جلسه ای در مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم به امضا رسید.
توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر است
قم-ایرنا- دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مبحث جمع‌آوری، نگهداری، درمان و ایجاد اشتغال و توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت کوتاه‌مدتی بوده که توسط این ستاد با تاسیس اردوگاه‌های تخصصی دنبال می‌شود.
5 نفر در اصفهان به دلیل مصرف مشروبات تقلبی جان باختند
اصفهان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از روز پنجشنبه گذشته تاکنون پنج نفر در این استان بدلیل مصرف مشروبات تقلبی حاوی متانول جان باختند و 20 نفر مسموم و روانه بیمارستان شدند.
4465 میلیارد تومان طرح با حضور رییس جمهوری در آذربایجان غربی افتتاح می شود
ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی با اشاره به سفر قریب الوقوع رییس جمهوری به استان، گفت: در این سفر 27 طرح با چهار هزار و 465 میلیارد تومان هزینه توسط دکتر حسن روحانی در شهرستان های مختلف استان افتتاح می شود.
وقوع انفجار در مرکز بغداد
تهران- ایرنا- رسانه ها از وقوع انفجار در بغداد پایتخت عراق خبر دادند.
سوریه استفاده از سلاح شیمیایی در لاذفیه را تکذیب کرد
تهران - ایرنا - سوریه ادعای برخی رسانه‌ها و محافل وابسته به گروه های تروریستی مبنی بر استفاده ارتش این کشور از سلاح شیمیایی در استان لاذقیه را تکذیب کرد.
عضو ارشد کنگره آمریکا: افزایش تنش با ایران نتیجه سیاست های دولت ترامپ است
تهران- ایرنا- رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفت که افزایش تنش با ایران نتیجه سیاست هایی است که دولت ترامپ علیه تهران در پیش گرفته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پاکدل: تا آخر رمضان نواب رییس هندبال مشخص می شوند
رییس فدراسیون هندبال گفت: تا پایان ماه مبارک رمضان نایب رییسان (نایب رییس فدراسیون و نایب رییس بانوان) را معرفی می‌کنیم.
ˮآزادیˮ ایستگاه پایانی ژاوی
دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی آخرین بازی ژاوی در مستطیل سبز خواهد بود.
معاون اقتصادی وزیر کشور: مطالبات قطعه سازان را پیگیری می کنیم
همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: تا پایان هفته آتی گزارشی از وضعیت شرکت های قطعه ساز خودرو برای رییس جمهوری، معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت ارسال و مطالبات این شرکت ها را از خودروسازان کشور پیگیری می کنیم.
بهسازی جاده بستان - مرز بین المللی چذابه در خوزستان به پایان رسید
اهواز - ایرنا - فرماندار دشت آزادگان گفت: تعمیر و بهسازی جاده بستان - چذابه و انتقال آب سیلاب از روی این جاده در نقطه ای دیگر روز یکشنبه به پایان رسید و جاده برای تردد خودروها باز شده است.
پاکستان از کشف ذخایر نفتی جدید ناامید شد
تهران- ایرنا- دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان از متوقف شدن عملیات اکتشاف نفت و گاز در سواحل کراچی خبر داد و گفت هیچ ذخایر نفتی در این منطقه کشف نشده است.