آذری: تبریزی هم مثل مسلمان اراده کند برمی‌گردد

16:38 ۱۷۷ روز و ۱ ساعت پیش برترین ها 431 0

سعید آذری درباره شرایط مختلف تیمش به صحبت پرداخت.

برترین ها

ورزش سه: سعید آذری را می توان یکی از مهم ترین مدیران عامل حاضر در لیگ برتر دانست. او که در دوره جدید موفقیت های ذوبی ها در سال های اخیر نیز به عنوان مدیر این تیم حضور داشت از ابتدای لیگ هجدهم هنوز نتوانسته به همراه تیمش به حالت پایداری برسد.
پس از اتفاقات مختلف ماه های اخیر با سعید آذری در رابطه با مسائل مختلف تیم ذوب آهن به صحبت نشستیم تا آخرین اظهارنظر وی درباره اتفاقاتی همچون تعویض سرمربی، خروج بازیکنانی که با این تیم قرارداد ندارند، بازگشت نفراتی همچون مرتضی تبریزی و ... را بدانیم.
پنج سال موفق بودیم، این تزلزل عجیب نیست * شما هم معتقد هستید که نمودار موفقیت ذوب آهن در لیگ هجدهم بسیار متزلزل بوده؟ بله من هم معتقدم اما وقتی یک تیم پنج سال یک منحنی روبه بالا از خود به جا می گذارد و موفقیت های فراوانی را به همراه می آورد ممکن است بعد از پنج سال نیز دچار اتفاقاتی شود. ما بارها این فضا را تجربه کردیم. شاید تعدادی از عوامل مختلف موفقیت های ما در سال های اخیر اکنون در تیم وجود نداشته باشد. ما قبلا هم این اوضاع را دیده بودیم و به همین دلیل می دانیم باید چه راهی را بپیماییم تا دوباره منحنی نمودار تیم را مثبت کنیم.
برکناری نمازی با کارشناسی اتفاق افتاد * چه شد که تصمیم به تغییر سرمربی تیم گرفتید؟ بهرحال هر تیمی در زمان خاصی شرایطی دارد که باید با کمترین تلفات و ضرر، به امنیت برسد. ذوب آهن از جمله تیم هایی محسوب می شود که همه مربیان خود را علمی و از روی مطالعه انتخاب می کند و به همین دلیل با کمترین مشکل در این باره روبرو شده است.
پیش از آقای نمازی ما دو مربی بزرگ داشتیم که هر کدام از آنها با شیوه های مختلفی بازی می کردند و هم گل محمدی و هم قلعه نویی موفق به رسیدن به هدف شدند. با این حساب همه تغییرات در تیم ما کارشناسی می شود و به همین دلیل برکنار شدن آقای نمازی نیز کاملا کارشناسی اتفاق افتاد.
از جمله مدیرانی هستم که در بحث فنی دخالت نمی کنم * ممکن است دخالت های شما در بحث فنی باعث عدم ادامه همکاری نمازی با تیم شده باشد؟ هرگز، در بحث فنی ابدا من دخالتی ندارم و در این باره همه چیز روی دوش سرمربی تیم است. در حقیقت این سرمربی تیم است که باید از شرایط تیم رضایت داشته باشد به این دلیل که او مسئولیت اصلی را برعهده دارد.
بازیکنانم فهمیدند اشتباه کردند * در هفته های اخیر اتفاقاتی در تیم افتاده بود که باعث به وجود آمدن حاشیه هایی در تیم شد. این موضوع را چگونه حل و فصل کردید؟
ما کار خاصی نکردیم اما بازیکنان خودشان فهمیدند که چه اشتباهاتی صورت گرفت. اشتباهاتی که باعث ضربه زدن به تیم شد و پس از گذشت این روزها همه آنها فهمیدند نباید به رفتار قبلی خود ادامه دهند.
منصوریان بازیکنی را بخواهد جذب می کنیم * قصد تقویت تیم را دارید؟ این موضوع در همه دنیا دست سرمربی تیم است و در ذوب آهن نیز خارج از این موضوع نیست. من هم به حرف های سرمربی تیم اهمیت می دهم و در صورتی که آقای منصوریان اعلام نیاز کند در نقاطی که باید، حتما بازیکنان لازم را در فورجه مربوط به دوره نقل و انتقالات جذب خواهیم کرد.
نه فرار رو به جلو بلدم نه فرار رو به عقب! * پس از بازی با تراکتورسازی و شکست سنگین تیم، شما عنوان کردید تنها کسی هستید که باید از تیم بیرون بروید! این حرف ها، سیاست فرار رو به جلو محسوب می شد درست است؟ خیر! من نه فرار رو به جلو بلدم و نه فرار رو به عقب! اصلا آدم اهل فرار نیستم. در سال 88 هم آدم اهل فرارنبودم که استعفا کردم. امسال هم به همین دلیل عنوان کردم باید از تیم بروم. این ها برای یک اصول اخلاقی است که نمی توانم زیر پا بگذارم. احساس بکنم نمی توانم برای تیم موثر باشم ترجیح می دهم بروم. اگر قرار است ذوب آهن از بودن من متضرر شود ترجیح می دهم بروم. من آدم بزدلی نیستم و شهامت این را دارم که اگر مفید نباشم از تیم بروم.
رشید بخواهد می تواند بماند، بخواهد می تواند برود * رشید مظاهری از جمله بازیکنانی است که در این فصل قراردادش با ذوب آهن به پایان می رسد. برنامه باشگاه در این باره چیست؟
نه تنها رشید که تعدادی دیگر از بازیکنان ما پس از پایان بازی های این فصل، قراردادشان تمام شده تلقی می شود. بهرحال این دست خودشان است که درباره آینده خود تصمیم گیری کنند. آنها اگر تمایل داشته باشند می توانند در تیم ذوب آهن بازی های خود را ادامه دهند، می توانند دوران بازی خود را در تیم های دیگر بگذرانند.
ما از این دست بازیکنان زیاد داشته ایم. اصلا یکی از وظایف تیم ذوب آهن بازی دادن و مطرح کردن بازیکنان جوانی است که می توانند برای فوتبال ایران ستاره شوند. با این حساب ادامه حضور رشید و بازیکنان دیگر، کاملا به خودشان مربوط است.
مرتضی اراده کند برمی گردد ذوب آهن * در روزهای اخیر شایعاتی درباره حضور دوباره مرتضی تبریزی در این تیم مطرح شده بود. شما نظری ندارید؟
ببینید من هم در این باره شایعات را شنیده ام اما اتفاقی در این باره نیفتاده است و تنها شایعه ای بود که مطرح شده است اما در این باره باید به شما بگویم این باشگاه خانه بازیکنانی همچون مرتضی تبریزی است.
مانند بازیکنانی همچون محسن مسلمان و هادی محمدی و ... تصمیم گرفتند به خانه خود برگردند، مرتضی هم اراده کند می تواند به خانه برگردد چرا که این جا همیشه برای او جا هست. ذوب آهن مانند باشگاه هایی نیست که اگر دو بازی خوب نبودید صدای همه دربیاید. البته منظور من سرخابی ها نیستند. منظور همه تیم ها هستند.
رسما عذرخواهی شد اجازه ورود دوربین ها را می دهیم * به عنوان آخرین بحث، درباره عدم صدور اجازه ورود دوربین های تلویزیون به ورزشگاه فولادشهر بگویید. این موضوع ادامه دار است؟
** خیر ادامه دار نیست چرا که رسما از تیم ذوب آهن عذرخواهی شده است. امروز نماینده های استان اصفهان هم در این باره صحبت کردند که همه ما تیم های ایرانی هستیم و این درست نیست پسوند ایران در رسانه ملی، بعد از تیم ذوب آهن قرار نگیرد. احساس مردم اصفهان جریحه دار شد و به همین دلیل باید رفتاری می کردم رسانه ملی بداند حرکت اشتباهی را انجام داده است و باید در این باره از اصفهانی ها عذرخواهی کند.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

از رکورد تولید پلی اتیلن تا آغاز بازسازی 20 هزار خانه سیل زده
استان ها -ایرنا- رکورد تولید پلی اتیلن در پتروشیمی مهاباد، مهلت دادگاه به متهمان پدیده، تخصیص هزار میلیارد ریال به طرح های سفر رییس جمهوری، توسعه چابهار از اولویت های وزارت خارجه و آغاز بازسازی 20 هزار خانه سیل زده عناوین اخبار و گزارش هایی است که طی 24 ساعت گذشته بر روی خروجی اخبار استان های ایرنا منتشر شده است.
بالگرد ارتش در تهران از سقوط نجات یافت
تهران- ایرنا- سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری تهران اعلام کرد: بالگرد ارتش با مهارت خلبان از سقوط نجات یافت و به سلامت در یکی از تپه های روستاهای اطراف صبا شهر بر زمین نشست.
سردار فدوی: امروز دشمنان در برابر ایران موضع دفاعی گرفته اند
شهرری ـ ایرنا ـ جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ایران اسلامی در مقابل دشمنان به هیچ عنوان منفعل نیست، گفت: امروز دشمنان با صدای بلند اعتراف می کنند که در مقابل جمهوری اسلامی ایران موضع دفاعی گرفته اند.
پیکر مطهر جانباز و آزاده دفاع مقدس در فردیس تشییع شد
کرج - ایرنا - پیکر مطهر جانباز و آزاده دفاع مقدس تقی کریم سلطانی روز پنجشنبه از مقابل منزلش در شهر فردیس استان البرز بر روی دستان امت حزب الله تشییع شد.
لایروبی مناطق سیلزده خراسان جنوبی در اولویت است
بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به شدت بارش های رگباری در 24 ساعت گذشته و وقوع سیل در برخی شهرستان های استان تخلیه گل و لای منازل و معابر سیلزده در اولویت دستگاه های خدمت رسان قرار گرفته است.
فاجعه در کمین طولانی ترین راسته بازار کشور
کرمان - ایرنا - وقوع آتش سوزی در بازارهای تاریخی کشور به علت بافت قدیمی، فرسودگی تاسیسات و رعایت نکردن ایمنی اتفاقی تکراری است لذا با پیشگیری و ایمن سازی بازار بزرگ کرمان از هم اکنون می توان از فاجعه ای احتمالی در طولانی ترین راسته بازار کشور جلوگیری کرد.
«ترزا می» به آخر خط رسیده است
لندن – ایرنا – به فاصله کمی پس از اعلام طرح جدید دولت انگلیس درباره نحوه خروج این کشور از اتحادیه اروپا، «ترزا می» نخست وزیر انگلیس با موجی از انتقادها در داخل مواجه شده و فشارها برای وادار کردن او به کناره‌گیری از قدرت به اوج رسیده است.
نمایش عروسک پوتین در بی بی سی صدای کرملین را درآورد
مسکو - ایرنا- سخنگوی رئیس جمهوری روسیه از به کار بردن عروسکی شبیه به ولادیمیر پوتین در شبکه تلویزیونی بی بی سی به شدت انتقاد کرد.
نگرانی روس ها از تنش آفرینی آمریکا درمنطقه
مسکو - ایرنا - رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه سیر اوضاع پیرامون ایران از سوی آمریکا را سناریوی خطرناکی خواند که با خروج ایالات متحده از توافق هسته ای کلید خورد و همچنان ادامه دارد.
عمران خان پیروزی مودی را در انتخابات هند تبریک گفت
اسلام آباد - ایرنا - درحالیکه نتیجه نهایی انتخابات هند هنوز رسما اعلام نشده است ، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان پیشتازی حزب 'بهاراتیا جاناتا' در انتخابات پارلمانی هند را به «نارندرا مودی» نخست وزیر این کشور تبریک گفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هند محموله مواد مخدر به ارزش 71 میلیون دلار کشف و ضبط کرد
دهلی نو- ایرنا - گارد ساحلی هند اعلام کرد که یک محموله بزرگ مواد مخدر به ارزش 71 میلیون دلار را از یک قایق پاکستانی در نزدیکی آب های ساحلی گجرات کشف و ضبط کرده است .
آب روی ماست را دور نریزید
آبی که در سطح روی ماست قرار می‌گیرد ماده‌ای پر خاصیت است که اغلب دور ریخته می‌شود.
از رکورد تولید پلی اتیلن تا آغاز بازسازی 20 هزار خانه سیل زده
استان ها -ایرنا- رکورد تولید پلی اتیلن در پتروشیمی مهاباد، مهلت دادگاه به متهمان پدیده، تخصیص هزار میلیارد ریال به طرح های سفر رییس جمهوری، توسعه چابهار از اولویت های وزارت خارجه و آغاز بازسازی 20 هزار خانه سیل زده عناوین اخبار و گزارش هایی است که طی 24 ساعت گذشته بر روی خروجی اخبار استان های ایرنا منتشر شده است.
سردار فدوی: امروز دشمنان در برابر ایران موضع دفاعی گرفته اند
شهرری ـ ایرنا ـ جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ایران اسلامی در مقابل دشمنان به هیچ عنوان منفعل نیست، گفت: امروز دشمنان با صدای بلند اعتراف می کنند که در مقابل جمهوری اسلامی ایران موضع دفاعی گرفته اند.
پیکر مطهر جانباز و آزاده دفاع مقدس در فردیس تشییع شد
کرج - ایرنا - پیکر مطهر جانباز و آزاده دفاع مقدس تقی کریم سلطانی روز پنجشنبه از مقابل منزلش در شهر فردیس استان البرز بر روی دستان امت حزب الله تشییع شد.
مارادونا بازداشت شد
هنوز برای نقل و انتقالات پرسپولیس تصمیمی گرفته نشده است
گل ترابی به السد در جمع نامزدهای بهترین گل هفته آخر لیگ قهرمانان
کاش می‌توانستم تیرهای دروازه‌ام را از طلا بسازم
اسامی دستیاران ولیموتس در تیم ملی ایران مشخص شد
مدارس فوتبال همدان زیر ذره بین نهادهای نظارتی
هشتمین سالروز پرواز عقاب؛ روحت شاد اسطوره - سعید صادقی مقدم
ورزشگاه یادگار امام قم آمادگی برگزاری فینال جام حذفی را دارد
سه فوتسالیست همدانی مسافر مسابقات جهانی و آسیایی شدند
حمید استیلی: ورزش ایران به ثبات و آرامش رسیده است