۶ خودروساز آمریکایی که به راحتی ورشکسته شدند!

11:19 ۱۷۳ روز و ۱۱ ساعت پیش برترین ها 678 0
         ۶ خودروساز آمریکایی که به راحتی ورشکسته شدند!

البته در این برند‌ها بعضی چنان سابقه خوبی را در بازار به جا می‌گذارنند که تا سال‌های سال از محصولات آن‌ها سخن به میان می‌آید و از شگفتی‌های آن بحث می‌شود. در خودروسازی نیز این موضوع برقرار بوده و ۶ خودروساز آمریکایی که روزگاری غول‌های ساخت خودرو در جهان بودند به راحتی نابود شدند و برند‌هایی از اروپا و آسیا توانستند جایگزین آن‌ها شوند.

برترین ها

وبسایت چرخان: شاید دیدن نام 6 برند خودروساز آمریکایی که روزگاری بسیاری از رویاهای جوانان دنیا را می‌ساختند و بسیاری از اهالی صنعت خودرو با رویای داشتن خودروهای با کیفیت و بسیار قدرتمند آنها، شب را به روز می‌رساندند برایتان عجیب باشد ولی این اتفاقی است که رخ داده و 6 خودروساز آمریکایی که در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم و خودروهای معروف آنها را مشاهده می‌کنید ورشکسته شده و از تولید کناره گیری کردند.

         ۶ خودروساز آمریکایی که به راحتی ورشکسته شدند!

برندها شاید نزدیک‌ترین داستان زندگی را نسبت به انسان‌ها دارند چرا که آنها نیز روزگاری متولد می‌شوند و رشد و نمو می‌کنند و پس از رسیدن به بلوغ و اوج شادابی خود رو به افول می‌روند و زمانی نیز مرگشان فرا می‌رسد و به طور کلی از قید حیات خارج می‌شوند.

البته در این برندها بعضی چنان سابقه خوبی را در بازار به جا می‌گذارنند که تا سال‌های سال از محصولات آنها سخن به میان می‌آید و از شگفتی‌های آن بحث می‌شود. در خودروسازی نیز این موضوع برقرار بوده و 6 خودروساز آمریکایی که روزگاری غول‌های ساخت خودرو در جهان بودند به راحتی نابود شدند و برندهایی از اروپا و آسیا توانستند جایگزین آنها شوند.

اولدزموبیل

         ۶ خودروساز آمریکایی که به راحتی ورشکسته شدند!

شاید بتوان گفت که قدیمی‌ترین برند در بین برندهای آمریکایی است که زمان تاسیس این شرکت به 1897 باز می‌گردد! این برند خودروساز آمریکایی توانست بیش از 100 سال به تولید خودرو بپردازد و چیزی در حدود 25 میلیون دستگاه خودرو تولید کند که با توجه به امکانات آن زمان یک رکورد دست نیافتنی بود. کوتلاس محصولی است که ماشین بازهای ایرانی از این خودرو سراغ دارند و این برند با تولید شاسی بلند زشت براوادا به کار خود پایان داد


پونتیاک

         ۶ خودروساز آمریکایی که به راحتی ورشکسته شدند!

فایربرد کوپه این برند در ایران غوغایی به پا کرده بود و جوانان ایرانی را به شوق داشتنش به تلاش وا میداشت. کوپه‌های سولستیس این برند در دنیا شناخته شده بود و موفقیت‌های پی در پی برای این برند ایجاد کرده بود ولی عمر این برند فقط 84 سال بود و در یک شور و حال وصف ناشدنی از گود بیرون رفت. البته گفتنی است که سال خروج این برند از گود خودروسازی همین سال 2010 ایست که همگی ما آن سال بد اقتصادی آمریکا را شاهد بودیم.


پلیموت

         ۶ خودروساز آمریکایی که به راحتی ورشکسته شدند!

شروع به کار این برند که توسط جنرال موتورز راه اندازی شده بود، به سال 1928 بازمی‌گردد و با تولید چیزی در حدود 15 میلیون خودرو و در سال 2001 به کار خود پایان داد. اگر به دنبال خودروی شناخته شده از این برند هستید باید سری کودا و باراکودا را به یاد بیاورید. این برند که برای تولید محصولات شبیه شورولت راه اندازی شده بود هیچ وقت به ایده موسسانش جامه عمل نپوشاند و نهایتا با خودروی زشتی مثل پراولر به کارش پایان داد!


مرکوری

         ۶ خودروساز آمریکایی که به راحتی ورشکسته شدند!

شروع جنگ جهانی اول بهترین زمان برای تاسیس یک برند خودروساز در آمریکا بود که به جهت موقعیت جغرافیایی خود از همه مناقشات به دور بود! سال 1938 تاسیس شد و تا آخرین روزهای عمرش به فورد وفادار بود و تا سال 2011 به تولیدش ادامه داد و در یک شکست بزرگ برای همیشه به تاریخ پیوست.
این برند برخلاف برندهای قبلی با ماشین خوش فرمی مانند میلان به کارش پایان داد ولی ایده موسسانش تولید ارزان‌تر محصولاتی شبیه لینکلن و فورد بود.


ساتورن

         ۶ خودروساز آمریکایی که به راحتی ورشکسته شدند!

در بین برندهای گفته شده شاید این برند عجیب‌ترین و ناشناخته‌ترین برند باشد که توسط جنرال موتورز خلق شد و ایده‌های مختلف درون شهری برای آن وجود داشت ولی در 25 سال عمر این برند خودروساز آمریکایی این اهداف محقق نشد و مشهورترین تولید این برند در آمریکای شمالی بنرد سری یون بود که موفقیتی را کسب نکرد.


هامر

         ۶ خودروساز آمریکایی که به راحتی ورشکسته شدند!

شاید شناخته شده‌ترین برند آمریکایی که احتمالا برای بسیاری از اهالی خودرو شنیدن ورشکستگی آن عجیب باشد، هامر بوده و به نظر می‌رسد که برای بسیاری از اهالی بازار تولید خودروی قدرتمند و غول پیکر به معنای همین برند آمریکایی باشد. این شرکت از سال 92 میلادی آغاز به کار کرد و در سال 2010 به کار خود پایان داد ولی تولیدات غول پیکر این خودرو در ایران و در تعداد اندکی وجود دارند که دیدن هر کدام از این خودروها در ایران به اندازه کافی تعجب برانگیز هستند.

در حال حاضر اندک مواردی از این خودرو که در بازار وجود دارند با قیمت‌های میلیاردی معامله می‌شوند که معروف‌ترین محصول این برند خودرو آفرودر اچ2 بود.


گروه های زیر مجموعه علم و فناوری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

تفاهم‌نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و حوزه‌های علمیه امضا شد
قم - ایرنا - تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین حوزه‌های علمیه و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در امر پیشگیری از اعتیاد در یک بازه زمانی 5 ساله، عصر یکشنبه در جلسه ای در مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم به امضا رسید.
توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر است
قم-ایرنا- دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مبحث جمع‌آوری، نگهداری، درمان و ایجاد اشتغال و توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت کوتاه‌مدتی بوده که توسط این ستاد با تاسیس اردوگاه‌های تخصصی دنبال می‌شود.
5 نفر در اصفهان به دلیل مصرف مشروبات تقلبی جان باختند
اصفهان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از روز پنجشنبه گذشته تاکنون پنج نفر در این استان بدلیل مصرف مشروبات تقلبی حاوی متانول جان باختند و 20 نفر مسموم و روانه بیمارستان شدند.
4465 میلیارد تومان طرح با حضور رییس جمهوری در آذربایجان غربی افتتاح می شود
ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی با اشاره به سفر قریب الوقوع رییس جمهوری به استان، گفت: در این سفر 27 طرح با چهار هزار و 465 میلیارد تومان هزینه توسط دکتر حسن روحانی در شهرستان های مختلف استان افتتاح می شود.
وقوع انفجار در مرکز بغداد
تهران- ایرنا- رسانه ها از وقوع انفجار در بغداد پایتخت عراق خبر دادند.
سوریه استفاده از سلاح شیمیایی در لاذفیه را تکذیب کرد
تهران - ایرنا - سوریه ادعای برخی رسانه‌ها و محافل وابسته به گروه های تروریستی مبنی بر استفاده ارتش این کشور از سلاح شیمیایی در استان لاذقیه را تکذیب کرد.
عضو ارشد کنگره آمریکا: افزایش تنش با ایران نتیجه سیاست های دولت ترامپ است
تهران- ایرنا- رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفت که افزایش تنش با ایران نتیجه سیاست هایی است که دولت ترامپ علیه تهران در پیش گرفته است.
33 رزمنده الحشد الشعبی در حمله تروریستی کشته یا زخمی شدند
بغداد - ایرنا - حمله تروریستی به اتوبوس حامل رزمندگان الحشد الشعبی هفت کشته و 26 زخمی بجا گذاشت.
سناتور آمریکایی: واشنگتن هیچ منافعی در جنگ با ایران ندارد
تهران - ایرنا - سناتور آمریکایی و نامزد پیشین ریاست جمهوری این کشور گفت که جنگ با ایران هیچ منافعی برای واشنگتن ندارد و ترامپ و بولتون خواستار چنین جنگی نیستند.
نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا علیه ترامپ صف کشیدند
تهران- ایرنا- تنی چند از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا گفت و گوهای رسانه ای روز یکشنبه خود را به انتقاد از سیاست های دولت ترامپ علیه ایران اختصاص دادند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پاکدل: تا آخر رمضان نواب رییس هندبال مشخص می شوند
رییس فدراسیون هندبال گفت: تا پایان ماه مبارک رمضان نایب رییسان (نایب رییس فدراسیون و نایب رییس بانوان) را معرفی می‌کنیم.
ˮآزادیˮ ایستگاه پایانی ژاوی
دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی آخرین بازی ژاوی در مستطیل سبز خواهد بود.
معاون اقتصادی وزیر کشور: مطالبات قطعه سازان را پیگیری می کنیم
همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: تا پایان هفته آتی گزارشی از وضعیت شرکت های قطعه ساز خودرو برای رییس جمهوری، معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت ارسال و مطالبات این شرکت ها را از خودروسازان کشور پیگیری می کنیم.
بهسازی جاده بستان - مرز بین المللی چذابه در خوزستان به پایان رسید
اهواز - ایرنا - فرماندار دشت آزادگان گفت: تعمیر و بهسازی جاده بستان - چذابه و انتقال آب سیلاب از روی این جاده در نقطه ای دیگر روز یکشنبه به پایان رسید و جاده برای تردد خودروها باز شده است.
پاکستان از کشف ذخایر نفتی جدید ناامید شد
تهران- ایرنا- دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان از متوقف شدن عملیات اکتشاف نفت و گاز در سواحل کراچی خبر داد و گفت هیچ ذخایر نفتی در این منطقه کشف نشده است.