فصل جدید داستان ناتمام جدال کی‌روش - برانکو

07:39 ۱۴ روز و ۱۲ ساعت پیش برترین ها 125 0

داستان ناتمام، داستانی است که پایان آن مشخص نیست؛ اینکه آخر قصه از بین قهرمان یا آدم بد فیلم، یکی می‌میرد یا اینکه به سبک فیلم‌های هندی زندگی شیرین تمام می‌شود، نامعلوم است.

برترین ها

فرهیختگان: داستان ناتمام، داستانی است که پایان آن مشخص نیست؛ اینکه آخر قصه از بین قهرمان یا آدم بد فیلم، یکی می‌میرد یا اینکه به سبک فیلم‌های هندی زندگی شیرین تمام می‌شود، نامعلوم است.
مصداق این قصه ناتمام امروز در فوتبال ایران جاری و ساری است! داستان ناتمام دعوای بی‌پایان کی‌روش و برانکو از آن دست قصه‌هایی است که هر روز یک فصل جدید آن آغاز شده و تا دود آن تمام این فوتبال را به خاک سیاه ننشاند، خبری از پایانش نیست! شروع دعوا این بار با برانکو در تازه‌ترین افاضات طرفین که روز گذشته منتشر شد، این بار برانکو توپخانه را علیه کی‌روش آتش کرد! او به «ایسنا» گفته بود: «من با هیچ‌کس اختلاف نظر ندارم. البته این مساله فرق می‌کند که کی‌روش با همه اختلاف نظر دارد. او با چه کسی اختلاف نظر ندارد؟ من با هیچ‌کس اختلاف نظر ندارم. تا به حال شنیده‌اید من علیه کی‌روش حرفی بزنم؟»
البته مصاحبه‌ای که برانکو با یکی از سایت‌های کرواسی انجام داد که در آن گفته بود کی‌روش بدون موفقیت از تیم ملی ایران اخراج می‌شود، طی هفته گذشته آتش این اختلاف را شعله‌ورتر کرده و باعث شد تا این دعواها وارد فاز تازه‌ای شود.
هرچند برانکو در گفت‌وگویش صراحتا گفت: «هیچ وقت این حرف را نزدم و علاقه‌ای هم ندارم درباره این موضوع صحبت کنم. اصلا خودم را درگیر این مساله نمی‌کنم. من مربی پرسپولیس هستم و قراردادم را دو سال دیگر تمدید کردم؛ یعنی دلم می‌خواهد در پرسپولیس بمانم. حالا کی‌روش چگونه می‌خواهد کارش را تمام کند، مشکل من نیست. از شما می‌پرسم تا به حال شنیده‌اید من علیه کی‌روش حرفی بزنم؟ تا به حال چند بار کی‌روش علیه من صحبت کرده است؟»
اما در قسمت‌های دیگر صحبت‌هایش باز هم کی‌روش را مورد عنایت قرار داده و او را از انتقادهایش بی‌نصیب نگذاشت. ازجمله اینکه «نه ‌فقط بعد از جام‌جهانی بلکه(کی‌روش) همیشه علیه من صحبت می‌کرد. آن مصاحبه‌ای که البته خاص بود. او 10 پست علیه من در فیسبوکش منتشر کرده بود. کی من علیه او صحبت کردم؟»
کی‌روش: جانشین من را می‌شناسید! این پایان ماجرای فصل جدید این دعوای ناتمام نبود. کی‌روش این بار به بهانه جشن صدمین برد ملی خود جلسه‌ای خصوصی را با برخی اهالی رسانه ترتیب داده و در آنجا سعی کرد به نحوی پاسخ برانکو را بدهد.
وی در پاسخ به این سوال که بعد از جام ملت‌ها چه اتفاقی رخ خواهد داد، گفت: «من بعد از جام‌جهانی قراردادم را تمدید کردم چون فکر می‌کردم پیشنهادی که به من می‌شود، چهار ساله خواهد بود. البته برخی در این زمینه شیطنت کردند و می‌دانم برنامه‌های دیگری دارند ولی من وظیفه‌ام است که بعد از جام ملت‌ها برای تیم ملی ایران آرزوی موفقیت کنم و به دنبال شغل دیگری باشم.
البته مربی بعدی تیم ملی شما هم معرفی شده و او هفته پیش در یک مصاحبه همه چیز را اعلام و سپس تکذیب کرد.(با خنده) با همه این شرایط من همه تلاشم را برای موفقیت تیم ملی ایران انجام می‌دهم تا بتوانیم دل مردم را شاد کنیم.»
ویسی: همیشه دعوا قبل از تورنمنت‌ها داغ می‌شود درخصوص این دعوای بی‌پایان نخواستیم یک‌طرفه به قاضی رفته و کسی را متهم کنیم بلکه سعی کردیم با یک نگاه کارشناسی به ماجرا نگاه کرده و این سوال را از یکی از اهالی خانواده فوتبال هم بپرسیم که راهکار وی برای آرامش فوتبال ایران و تیم ملی در فاصله 40 روز مانده تا جام ملت‌های آسیا چیست؟ در همین زمینه عبدالله ویسی به «فرهیختگان» گفت: «معمولا قبل از هر تورنمنتی اتفاقات این‌چنینی رخ می‌دهد، دلیل آن را هم من نمی‌دانم و باید صاحبان سخن و متولیان اصلی ورزش کشور در این خصوص ورود کرده و چرایی ماجرا را بررسی کنند. قبل از جام ملت‌ها، جام‌جهانی، انتخابی المپیک و... چنین حواشی‌ای همیشه به وجود آمده است. اما چرا؟ چه کسی مقصر است و چه کسی می‌خواهد بهانه‌ای داشته باشد برای اتفاقات بعدی که شاید به نفع ما نباشد.
این مسائل زننده شده و از مد افتاده است. مردم ما هم اینقدر باهوش هستند که خوب و بد اتفاقات اطراف‌شان را چه ورزشی، چه سیاسی و چه در هر زمینه دیگری تشخیص بدهند. هرچند برخی مواقع می‌خواهیم آنها را گول بزنیم که به همین سادگی مردم گول نمی‌خورند و همه چیز را خوب می‌فهمند. به همین دلیل این اتفاقات و حواشی برازنده تیم ملی و فوتبال ایران نیست.
امروز بازیکنان خوبی در سطح اول فوتبال دنیا داریم و حتی آنهایی که در ایران هستند نیز در سطح بالایی قرار دارند و باید قدر داشته‌ها و منابع خود را به بهترین شکل ممکن بدانیم اما اینکه بخواهیم هر روز برای تیم ملی از هر طریقی از مربیان تیم ملی گرفته تا مسئولان و رسانه‌ها داستان درست کنیم، امر مطلوبی به شمار نمی‌رود و دودش به چشم فوتبال کشور می‌رود.»
وی درباره اینکه راهکارش برای پایان اختلافات بین کی‌روش و برانکو چیست؟ گفت: «فوتبال ایران و به تبع آن، تیم ملی به آرامش نیاز دارد. در هر صورت فوتبال ما از این اختلافات ضرر می‌کند و این حاشیه‌ها خوب نیست و اصلا این دعواها را در حد فوتبال‌مان نمی‌دانم. امیدوارم مسئولان و ریش‌سفیدان به این ماجرا ورود کرده و آن را حل کنند. فراموش نکنیم که حدود یک ماه تا آغاز جام ملت‌های آسیا باقی مانده و این اختلافات در این فاصله دردی را از تیم‌ملی و حتی باشگاه‌ها دوا نمی‌کند.»
فکر مردم باشیم ویسی درباره اینکه شاید کی‌روش توقع نداشت که برانکو دو سال پیش انتقادهای تندی را علیه وی مطرح کند و همین مساله باعث شده که این دعوا تا امروز ادامه داشته باشد، تصریح کرد: «مربیان تیم ملی بالاخره یک روز می‌روند و این تیم ملی است که ماندنی و برای مردم محسوب می‌شود.
امروز در شرایط خوب اقتصادی نیستیم و مطمئنا این تیم هست که می‌تواند در چنین روزهایی مردم را شاد کند. تنها مقوله‌ای که می‌تواند به خوبی مردم را خوشحال کرده و باعث اتحاد ملی و انسجام اجتماعی شود، همین فوتبال است. همین فوتبال است که 70 میلیون ایرانی را به خیابان‌ها می‌کشاند و شور و شعف ملی به‌پا می‌کند. بنابراین باید به فکر مردم باشیم و در این بین منافع شخصی را کنار بگذاریم. هر چه که بوده را باید پایان داد و امروز فقط باید به موفقیت تیم ملی در جام ملت‌های آسیا فکر کرد.»
سرمربی سابق استقلال خوزستان که با این تیم قهرمان ایران شد، درباره اینکه این اختلافات حتی بین هواداران نیز باعث دودستگی می‌شود، یادآور شد: «درست است و باز هم تاکید می‌کنم که فقط به خاطر همین هواداران و مردم باید اختلافات را کنار گذاشت و فقط به منافع ملی فکر کرد و تمام.»
ویسی در پایان در پاسخ به این سوال که چرا برای بازی‌های تیم ملی، سرمربیان لیگ برتری به فراخوان کی‌روش توجهی نکردند، گفت: «اگر احترام متقابل بین طرفین باشد، این احترام هم پایدار می‌ماند اما اگر این موضوع یک‌طرفه باشد، می‌شود مانند همان اتوبان یک‌طرفه معروف! در هر صورت مربیان ما هم یک چیزهایی می‌فهمند و این‌طور نیست که از زیر بوته آمده باشند! بنابراین به مربیان هم بر می‌خورد و اتفاقات ناگوار بعدی رخ می‌دهد. الان این اتوبان یک‌طرفه است و داستان‌های بعدش روالی طبیعی و عادی به شمار می‌رود!»


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

نمایشگاه صنعت ساختمان با حضور 300 شرکت در اهواز گشایش یافت
اهواز - ایرنا - نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان در خوزستان عصر روز سه شنبه با حضور 300 شرکت فعال در این حوزه در اهواز گشایش یافت.
نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی دستباف در اصفهان گشایش یافت
اصفهان - ایرنا- بیست و یکمین نمایشگاه تخصصی صادراتی فرش دستباف اصفهان در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی این شهر گشایش یافت.
معلول گریزی؛ رنجی فراتر از معلولیت - عیسی پاشاپور*
آستارا - ایرنا - معلولان دارای اراده های محکم هرگز به محدودیت ها تسلیم نمی شوند، اما احساس گریز دیگران از انسان های معلول، آنان را بیش از درد معلولیت رنج می دهد.
آموزش بین فرهنگی اتباع خارجی باید در اولویت قرار گیرد
مشهد - ایرنا - قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل گفت: آموزش پناهندگان و اتباع خارجی باید با اولویت آموزش بین فرهنگی برای این قشر انجام شود.
پایانی برای آغاز - عصمت برزجی*
بیرجند - ایرنا - کنگره ملی 2 هزار شهید استان خراسان جنوبی روز سه شنبه بیستم آذر در حالی به اجلاسیه پایانی رسید که فصلی تازه برای شناخت بیشتر شهدا و آرمان هایشان را در جامعه آغاز کرد.
کشاورز شیروانی تربچه های 2.5 کیلوگرمی برداشت کرد
بجنورد- ایرنا- محمدحسن قاسمیان کشاورزو باغدار شیروانی موفق به برداشت تربچه های به وزن 2.5 کیلوگرمی در مزرعه کشاورزی اش شد.
کنگره بین المللی جندی شاپور دزفول اسفند امسال برگزار می شود
دزفول - ایرنا - رییس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول گفت: دومین کنگره بین المللی جندی شاپور دزفول دهه نخست اسفند امسال در این شهرستان برگزار می شود.
مامورمحیط زیست در کرمان رشوه 300 میلیون ریالی را رد کرد
کرمان - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان از رد رشوه 300 میلیون ریالی توسط رئیس یکی از ادارات محیط زیست این استان خبر داد.
چالشی از نوع سازگاری با کم آبی
مشهد - ایرنا - سازگاری با کم آبی و بحران خشکسالی موضوعی است که بخش عمده ای از کشور با آن درگیر هستند که مدیریت تولید، مصرف و توزیع در کنار افزایش بهره وری از مهمترین الزامات در این زمینه است.
40 طرح اقتصادی سمنان ردیف بودجه می گیرد
سمنان - ایرنا - سرپرست استانداری سمنان گفت: 40 طرح اقتصادی استان با موافقت رئیس جمهوری در سفر کاروان دولت تدبیر و امید به سمنان ردیف بودجه می گیرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گُلی که زندگی تان را به خاک سیاه می‌نشاند!
بر اساس اظهارات کارشناسان آسیب‌های اجتماعی زنگ خطر مصرف ماده مخدر «گَُل» در میان نوجوانان و جوانان به صدا درآمده است.
به یاد احمدرضا دالوند؛ مردی که سواد بصری داشت
احمدرضا دالوند، گرافیست، منتقد هنری و روزنامه نگار بامداد دیروز درگذشت و برای همیشه از تحمل بیماری دشوارش خلاص شد. او هنگام مرگ ۶۰ سال داشت که بیش از نیمی از عمرش را صرف حرفه اش کرد و آثار ارزشمندی از خود به یادگار گذاشت.
خواب عمیق مجری مشهور ایرانی سر ضبط برنامه-عکس
نیما کرمی با انتشار این عکس نوشت: یک زمان‌هایی باید خوابید، یک زمان‌هایی باید از ته دل خندید.
گریم خاص الهام حمیدی در سریال جدیدش
الهام حمیدی پست جدیدی را در صفحه شخصی ش در اینستاگرام منتشر کرد.
بهرام قاسمی درگذشت احمدرضا دالوند را تسلیت گفت
خرم آباد - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه درگذشت روزنامه نگار و گرافیست پیشکسوت را تسلیت گفت.
بازی مالکانه همواره مد نظر تراکتورسازی است
سرمربی شاهین بوشهر استعفا کرد
سرمربی شاهین بوشهر استعفا کرد
خارجی های پرسپولیس نگران شرایط باشگاه
«مهاجم بی انضباط» بارسا رکورد بیشترین جریمه انضباطی را شکست
راه آهن با پیروزی بر استقلال قهرمان جام پیشکسوتان شد
بدهی بازیکن خارجی استقلال خوزستان 22 هزار دلار کاهش یافت
«میلاد محمدی» در ترکیب تیم منتخب هفته هفدهم لیگ برتر روسیه
مجید جلالی به طور توافقی از پیکان جدا شد
لشکرکشی هواداران پدیده برای دیدار با استقلال