درخواست ترامپ از حیدر العبادی

16:44 ۱۴ روز و ۱۹ ساعت پیش برترین ها 39 0

یک پایگاه اینترنتی در گزارشی نوشت: دونالد ترامپ در صحبت‌هایی که قبلا با حیدر العبادی، نخست وزیر سابق عراق داشته ، دو بار به او این موضوع را که عراق باید با نفتش هزینه‌های جنگ آمریکا در این کشور را پرداخت کند، مطرح کرده است.

برترین ها

ایسنا نوشت: یک پایگاه اینترنتی در گزارشی نوشت: دونالد ترامپ در صحبت‌هایی که قبلا با حیدر العبادی، نخست وزیر سابق عراق داشته ، دو بار به او این موضوع را که عراق باید با نفتش هزینه‌های جنگ آمریکا در این کشور را پرداخت کند، مطرح کرده است.
پایگاه آکسیوس در گزارشی نوشته است: دونالد ترامپ ظاهرا از این ایده دست برداشته است. با این حال تاکنون فاش نشده بود که ترامپ دو بار نزد نخست وزیر عراق این ایده را مطرح کرده و در ‌عین ‌حال فاش شده که در فرصت جداگانه در اتاق وضعیت کاخ سفید با تیم امنیت ملی خود این ایده را مطرح کرده است.
آن طور که این پایگاه اینترنتی نوشته ماه مارس سال گذشته دونالد ترامپ در پایان نشستش با حیدر العبادی ، نخست وزیر عراق در کاخ سفید به این موضوع اشاره کرده است که آمریکا باید نفت عراق را به منظور باز پرداخت هزینه‌های جنگ در این کشور دریافت کند.
یک منبع حاضر در اتاق نشست به آکسیوس، گفت‌: این یک نشست کم سر و صدا بود و در پایان آن ترامپ لبخندی مغرورانه بر لب زده و خطاب به نخست وزیر عراق، گفت‌: ما قرار است درباره موضوع نفت چه کار کنیم؟ ترامپ در زمان کمپین انتخاباتی از این موضوع شکایت داشت که آمریکا تریلیون‌ها دلار در عراق خرج کرده و هزاران سرباز قربانی کرده ، اما در ازای آن چیزی دریافت نکرده است.
او اظهار تاسف کرد این‌ در حالی است که معمولا در هر جنگ غنایم به برنده تعلق دارد و بارها گفت‌ که آمریکا باید به ازای جبران هزینه‌های شدید جنگ در عراق چاه‌های نفت این کشور را تصاحب می‌کرد.
این‌ در حالی است که چهره‌های امنیت ملی ارشد آمریکا نزد هر دو حزب این ایده ترامپ را محکوم کردند و آن را غیر عملی و خشم آور خواندند که در ‌عین ‌حال نقض قوانین بین‌الملل محسوب شده و به تبلیغات ضد آمریکایی دشمنان آمریکا کمک می‌کند.
در ادامه‌ نشست ماه مارس نخست وزیر عراق در پاسخ به صحبت ترامپ، گفت‌: منظور شما چیست؟ به گفته منبع حاضر در اتاق ترامپ گفت‌ خب ما خیلی کارها در عراق کرده‌ایم و تریلیون‌ها در آن جا خرج کردیم و افراد زیادی درباره نفت صحبت کردند.
این منبع خاطر نشان کرد: ظاهرا العبادی کاملا برای چنین موقعیتی آماده بوده وی در پاسخ گفت: جناب رییس جمهور شما می دانید که ما همکاری خیلی نزدیکی با بسیاری از شرکت‌های آمریکایی داریم و شرکت‌های انرژی آمریکا دارای منافع در کشور ما هستند.
این منبع اضافه کرد: او هم چنان لبخند مغرورانه داشت؛ رییس جمهور آمریکا به نوعی دستش را روی میز می‌زد انگار می‌خواست بگوید: من باید بپرسم. انگار نمی‌توانست به خودش کمک کند.
این میل ترامپ به نفت عراق غیر قانونی و نشدنی بوده و مغایر با هنجارهای بین‌المللی محسوب می‌شود، اما یادآور رویکرد او به خاورمیانه است. چرا که ترامپ همچنان چشم به منابع طبیعی کشورهای خاورمیانه برای منفعت آمریکا دارد.
در ادامه این مطلب آمده است: ترامپ در تابستان ۲۰۱۷ مجددا مساله نفت عراق را با حیدر العبادی در یک تماس تلفنی مطرح کرد. این مکالمه مبهم بوده و به هیچ جایی نینجامید، اما به گفته یک منبع آگاه هربرت مک مستر ، مشاور امنیت ملی سابق ترامپ بعدا این موضوع را نکوهش کرده است.
این منبع ذکر کرده است که این مشاور سابق امنیت ملی به ترامپ، گفت‌: ما نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم و شما نباید درباره این موضوع حرف بزنید چون حتی صحبت کردن درباره آن بد است و این برای وجهه آمریکا بد بوده و باعث انزجار هم‌پیمانان ما و ترس و وحشت همه می‌شود. به هر ترتیب شما نمی‌توانید این کار را انجام دهید و تنها به وجهه خود آسیب وارد خواهید کرد.
این منبع اضافه کرد: ترامپ واکنش چندان خوبی نداشت و ناراحت شد از این که تلاش داشت مشاورانش را مجبور به کارهایی که می خواست کند و آنها به جایش پس می زدند. در ‌عین ‌حال دو منبع حاضر در اتاق وضعیت کاخ سفید در یک مقطع در سال ۲۰۱۷ نیز گفتند که زمانی که جیم ماتیس، وزیر دفاع آمریکا و مقامات‌ امنیت ملی ترامپ در این جلسه درباره عراق حرف می‌زدند ، ترامپ دوباره به موضوع تصاحب نفت عراق اشاره کرده و ماتیس با او مخالفت کرده است.
ظاهرا ترامپ در این نشست گفته است: ما در عراق چه کار می‌کنیم و از وضعیت عراق چه نصیبمان می‌شود و چرا نفت عراق را نمی‌گیریم؛ ظاهرا ماتیس صحبت‌های مشابه صحبت‌های قبلی مک مستر داشته و به ترامپ گفته است که هیچ روش فیزیکی برای این کار وجود ندارد و مغایر با قوانین بین‌المللی بوده و موجب ضعف روحیه هم پیمانان ما در منطقه و دادن بهانه به تبلیغات دشمنان ما شده و آنها می‌توانند ما را متهم به دزدی کنند.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

پیشرفته‌ترین هتل‌های دنیا!
امروزه بسیاری از هتل‌ها با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا سعی دارند مشتریان بیشتری را جذب کنند. از این رو لیستی از پیشرفته‌ترین هتل‌های جهان را می‌بینید که در ادامه با هر یک از این هتل‌های جذاب آشنا می‌شویم.
بهترین عکس‌های سال ۲۰۱۸ به انتخاب نشنال جئوگرافیک
نشنال جئوگرافیک هر سال بهترین عکس‌ها و تصاویر را بر اساس فاکتور‌های مختلفی انتخاب و آن‌ها را با مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارد. اغلب عکس‌های این انجمن فوق‌العاده جذاب و زیبا هستند و دیدنشان همیشه مملو از هیجان است.
«بازگشت» باشکوه گلی ترقی
گلی ترقی (متولد ۱۳۱۸-تهران) یکی از معدود نویسنده‌های مهاجر ایرانی است که هیچ‌وقت پیوند خود را با زبان مادری و سرزمین پدری‌ قطع نکرد. پس از سال‌ها زندگی در فرانسه، البته می‌توان اینطور گفت که او سال‌ها است دو زندگی دارد: زندگی در پاریس و زندگی در تهران.
باور‌ها و عادت‌های اشتباه در پیشگیری از سرطان
حتما تعجب خواهید کرد اگر بدانید یک سری از باور‌ها و عادت‌هایی که تاکنون تصور می‌کردید در پیشگیر از سرطان موثرند در واقع اینگونه نیستند.
دارونما یا «قرص شکر»؛ گول زدن مغز با قرص قلابی!
دارونما یا «قرص شکر» با آنکه هیچ ماده مؤثری ندارد و هیچ عملکرد شیمیایی ویژه‌ای در بدن انجام نمی‌دهد، در بهبود عملکرد برخی بیماری‌ها مؤثر است. آیا مغز ما گول می‌خورد؟
طرز تهیه پلو چینی با میگو؛ غذای دریایی به سبک چین
پلو چینی با میگو یکی از غذاهای پرخاصیت دریایی می‌باشد که به دلیل استفاده از میگو بسیار توصیه می‌شود.
ابن رشد؛ فیلسوفی که باید از نو شناخت
ابو ولید محمد‌بن‌احمد بن احمد قرطبی معروف به ابن رشد درسال ۵۲۰ ه ق در قرطبه اندلس به دنیا آمد و در صفر۵۹۵ ه ق در مراکش درگذشت. پدر و جد وی هر دو قاضی‌القضات اندلس بودند وی نیز مدتی در قرطبه و سویل در مقام قاضی‌القضات به فعالیت مشغول بود
میراث پابلو اسکوبار؛ سلطان کوکائین چگونه اسطوره شد؟
اسکوبار در محله‌ای که نام او را بر خود دارد، به عنوان "رابین هود کلمبیایی" در یاد‌ها مانده است. جایی که او ۴۴۳ خانه را به افرادی که سابقاً بی‌خانمان بودند و از طریق زباله‌گردی امرار معاش می‌کردند، اهدا کرد.
به یاد احمدرضا دالوند؛ مردی که سواد بصری داشت
احمدرضا دالوند، گرافیست، منتقد هنری و روزنامه نگار بامداد دیروز درگذشت و برای همیشه از تحمل بیماری دشوارش خلاص شد. او هنگام مرگ ۶۰ سال داشت که بیش از نیمی از عمرش را صرف حرفه اش کرد و آثار ارزشمندی از خود به یادگار گذاشت.
زمستان امسال مثل خاندان سلطنتی لباس بپوشید!
کیت و مگان هر دو در لباس پوشیدن طرفدار سادگی هستند، اما در این سادگی چنان ظرافت و اصالتی وجود دارد که نمی توان تحت تأثیر آن قرار نگرفت. اگر شما هم عاشق کت ها و پالتوهای بی نظیری که این عروس های خاندان سلطنتی می پوشند هستید این مطلب را از دست ندهید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گُلی که زندگی تان را به خاک سیاه می‌نشاند!
بر اساس اظهارات کارشناسان آسیب‌های اجتماعی زنگ خطر مصرف ماده مخدر «گَُل» در میان نوجوانان و جوانان به صدا درآمده است.
خواب عمیق مجری مشهور ایرانی سر ضبط برنامه-عکس
نیما کرمی با انتشار این عکس نوشت: یک زمان‌هایی باید خوابید، یک زمان‌هایی باید از ته دل خندید.
بهرام قاسمی درگذشت احمدرضا دالوند را تسلیت گفت
خرم آباد - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه درگذشت روزنامه نگار و گرافیست پیشکسوت را تسلیت گفت.
پیام‌های تسلیت برای «زیبا بروفه»-از مهناز افشار تا رامبد جوان
هنرمندان بسیاری از جمله رامبد جوان، مهناز افشار و بهنوش بختیاری پیام‌های تسلیتی را در پی درگذشت پیام صابری منتشر کردند.
قول باشگاه به بازیکنان استقلال: ببرید تا ببخشیم!
مدیران باشگاه استقلال برای تقویت روحیه آبی پوشان، به بازیکنان قول جالبی داده اند.
رفتار توهین‌آمیز گرجستان با اتباع ایرانی و سیاست خارجی منفعل دولت
پیکر ۷۲ شهید دوران دفاع مقدس وارد کشور شد
مهمترین اولویت‌ دولت ˮبازگشت ثبات اقتصادیˮ به کشور است
بودجه ۲ هزار میلیاردی دولت برای اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان
مقام معظم رهبری:دشمن در تهاجم به معنویات شکست خواهد خورد
مجمع تشخیص نباید در قالب شورای نگهبان دوم مقابل مجلس عمل کند
مصباحی مقدم: دولت آینده در اختیار میانه‌روهاست
بودجه ۲ هزار میلیاردی دولت برای اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان
قوچانی: جامعه روحانی را اصلاح‌طلب می‌شناسد
وظیفه‌ آستان قدس ورود به دعوای حزبی است؟