ساره بیات در تله روباه!

17:21 ۲۲ روز و ۲۱ ساعت پیش برترین ها 498 0
         ساره بیات در تله روباه!

ساره بیات از جمله بازیگرانی است که برخلاف بیشتر سلبریتی‌های دنیای مجازی در کانال‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی معقولانه حرکت کرده، بنابراین کمتر درگیر حواشی حضور مستمر در این وادی شده است.

برترین ها

روزنامه شهروند: ساره بیات ازجمله بازیگرانی است که برخلاف بیشتر سلبریتی‌های دنیای مجازی در کانال‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی معقولانه حرکت کرده، بنابراین کمتر درگیر حواشی حضور مستمر در این وادی شده است.

اما اتفاقاتی که در روزهای اخیر برای ساره رخ داده، نشان می‌دهد که حتی او نیز نمی‌تواند از تبعات حضور در فضای مجازی در امان باشد...
ماجرا از جایی آغاز شد که ساره بیات در تصویری تبلیغاتی با پوشیدن کت پوست خز یک جنجال رسانه‌ای را کلید زد.

بیات که از ‌سال گذشته به این‌سو به‌عنوان سفیر صنایع‌دستی فعالیت می‌کند، با تبلیغ پالتو پوست روباه نه‌تنها با واکنش تند حامیان حیوانات مواجه شد که حتی کاربران عادی فضای مجازی را نیز به عکس‌العمل واداشت...

آغازگر واکنش‌های تند به تبلیغ عجیب ساره بیات، یک فعال محیط‌زیست به ‌نام ناصر کرمی بود که در اینستاگرام نوشت:

«پالتو پوست روباه تبلیغ‌شده توسط ساره بیات. همین را کم داشتیم. راه بیفتند توی بیابان و پوست گرگ و روباه و شغال را بکنند برای نوکیسه‌گانی که نمی‌دانند سال‌هاست این خزعبلات دیگر از مد افتاده...»

         ساره بیات در تله روباه!

انتقاد این فعال محیط‌زیست با انتقادات تندتری ادامه پیدا کرد. کاربری نوشت: «حالا سفیر صنایع‌دستی ما نه‌تنها لباس سنتی با سوزن‌دوزی‌های زنان بلوچ را در مجامع جهانی نمی‌پوشد که پالتو پوست روباه تبلیغ می‌کند. شاید باید بگوییم، شانس آوردیم سفیر محیط‌زیست نشد!»

کاربر دیگری هم انتخاب سلبریتی‌ها برای عناوین و سمت‌های مهم را به چالش کشید: «تبلیغ پوست روباه توسط ساره بیات به واکنش‌های حامیان حقوق حیوانات انجامید. خیلی‌ها نمی‌دانند بیات یک ساله که سفیر صنایع‌دستی شده، طبیعی هم هست ندانند، چون هیچ فعالیتی ندارد، مگر شرکت در یکی دو نمایشگاه به دعوت معاونت صنایع‌دستی. انتخاب‌کنندگان امیدوار بودند لااقل توی یک مراسم جهانی لباس سنتی بپوشد! که البته نپوشید...»

این واکنش‌ها علاوه‌بر عکس‌ها و مطالبی بود که سایت‌ها درباره مراحل و روند تبدیل پوست حیوانات به لباس منتشر کردند. گزارش‌هایی درباره مزارع پرورش روباه و سگ و گربه و دیگر حیواناتی که زنده‌زنده پوست‌شان کنده می‌شود تا سلبریتی‌ها لباس‌های متفاوتی در کمدهاشان داشته باشند!

اما یک نفر در این میان تمام قد پای ساره بیات ایستاد؛ البته نه در توجیه کار عجیب او که در جهت توجیه انتخاب او به‌عنوان سفیر صنایع‌دستی.

زهرا کشوری که از خبرنگاران قدیمی حوزه صنایع‌دستی است، درباره روند انتخاب ساره بیات می‌گوید: «انتخاب سفیر صنایع‌دستی پیشنهاد من به پویا محمودیان، مدیرکل سابق صادرات صنایع‌دستی و معاون صنایع‌دستی حال حاضر کشور بود.

سه هنرمند بودند که با صنایع‌دستی ارتباط داشتند. در این بین دو نفرشان دور از رسانه و مردم‌‌گریز بودند؛ که ایراد بزرگی بود. این کار نیاز به کسی داشت که با رسانه‌ها رابطه‌ای مدام داشته باشد، بتواند جریان‌سازی رسانه‌ای کند، پای کار باشد و زحمت بکشد.»

ظاهرا یکی از گزینه‌ها نیوشا ضیغمی بوده: «نیوشا همه ویژگی‌ها را داشت. به‌واسطه شغل همسر با صنایع‌دستی ارتباط مستقیم داشت و برای تجاری‌سازی صنایع‌دستی تلاش می‌کرد. عروس اصفهانی‌ها شده بود و مشکلات‌شان را می‌شناخت.

اما گفتند که نیوشا ضیغمی، بازیگرجشنواره‌های جهانی نیست، بنابراین به‌رغم این‌که رسانه‌ای بود و ایده و برنامه‌ خوبی هم برای حمایت از زنان سوزن‌دوز بلوچ داشت، رد شد. بعدها شنیدم که گفته‌اند دماغش عملی است!»

بعد از این بود که ساره بیات انتخاب شد. زهرا کشوری انتخاب او را مستقیم به رئیس وقت میراث‌فرهنگی مرتبط می‌داند.

         ساره بیات در تله روباه!

گفته می‌شود علاوه بر نیوشا ضیغمی و ساره بیات؛ گزینه سوم لیلا حاتمی بود که از نظر اعتبار خارجی و دیگر مولفه‌های مهم گام‌ها جلوتر از این دو نفر بود، اما به‌واسطه رابطه نه‌چندان خوبش با رسانه‌ها انتخاب نشد...

حالا اما گفته می‌شود بعد از این تبلیغ، ساره بیات مورد بازخواست قرار گرفته. زهرا کشوری که مرحله به مرحله در مورد جنجال ساره بیات نوشته، می‌‎گوید که بیات تاکنون بی‌اسم و ادعا پای کار ایستاده و هر وقت ازش می‌خواهند بی‌چشمداشت حمایت می‌کند. او البته می‌گوید که «نمی‌دانم این پالتو روباه واقعی‌ است یا مصنوعی! اما تبلیغ پالتو پوست حیوانی اشتباه بزرگی است برای بیات؛ چه واقعی باشد چه مصنوعی»...

ساره بیات نخستین چهره‌ای نیست که به‌واسطه تبلیغ یا پوشیدن لباس پوست خز نقره‌داغ می‌شود. این قضیه به‌خصوص در غرب سابقه‌ای دیرینه دارد و سال‌هاست کمپین‌های فراوانی در جهت مقابله با آن راه افتاده و حتی طراحان لباس را هم واداشته نسبت به ارایه طرح‌هایی در جهت حذف هر گونه پارچه با منشأ حیوانی اقدام کنند. این موضوع را ملانیا ترامپ مزه‌اش را چشیده.

پاملا آندرسون فعال جنبش حمایت از حیوانات و مخالف شدید استفاده از خزهای طبیعی در صنعت مد و لباس وقتی اصرار ملانیا را در استفاده از این لباس‌ها دید، یکی از پالتو پوست‌های خود از خز روسی را به ملانیا ترامپ هدیه داد تا او مجبور به استفاده از آنها شود.

تاکنون بازیگران بسیاری از قبیل نیکول کیدمن، مدونا، پنه‌لوپه کروز، کایرا نایتلی و بی‌شمار بازیگر و خواننده دیگر به‌خاطر استفاده از پوست طبیعی در لباس‌هایشان مورد انتقاد شدید مردم و رسانه‌ها قرار گرفته‌اند...


گروه های زیر مجموعه چهره ها

چهره های ایرانی
چهره های ایرانی

آخرین اخبار

یزدانی: کارسختی پیش رو دارم
کاپیتان تیم ملی کشتی آزاد ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو گفت: برای بازگشت به کشتی دست به ریسک بزرگی زدم و مطمئنا کار بسیار سختی پیش رو دارم.
در پروژه های شهرسازی منافع مردم مغفول مانده است
تهران-ایرنا- شهردار تهران درباره فضای شهری تهران گفت: وقتی حوزه منافع شهروندان در تقاطع منافع دیگر نیروهای اثرگذار نادیده گرفته شود، پروژه های ساخت و ساز در شهر ناهنجار خواهد شد و شهرداری تلاش خواهد کرد تا این منافع را به صورت متعادل در تصمیم گیری ها لحاظ کند.
پروازهای فرودگاه شهدای سنندج لغو شد
سنندج - ایرنا - مدیرکل فرودگاه های استان کردستان گفت: به علت شرایط نامساعد جوی و کاهش دید افقی، پروازهای فرودگاه شهدای سنندج لغو شد.
خیران کشور 12 هزار میلیارد ریال به ساخت مدرسه کمک کردند
اراک - ایرنا - رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور گفت: خیران مدرسه ساز کشور 12 هزار میلیارد ریال در سال جاری برای ساخت، بازسازی و مقاوم سازی فضاهای آموزشی کمک کردند.
شرط حضور نادری در پرسپولیس مشخص شد
شرط حضور بازیکن مد نظر برانکو در پرسپولیس مشخص شد.
روزهای شلوغ وینفرد شفر قبل از ترک ایران
سرمربی تیم فوتبال استقلال در روزهای باقی مانده حضورش در ایران جلساتی را با مسئولان این باشگاه برگزار خواهد کرد.
دوره تخصصی فقه پزشکی در قم راه اندازی شد
قم - ایرنا - مدیرگروه فقه پزشکی مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) قم گفت: 'دوره تخصصی فقه پزشکی» برای نخستین بار در طول تاریخ حوزه های علمیه راه اندازی شد.
خرید دو خارجی برای استقلال قطعی شد
با فسخ قرارداد گرو و نویمایر همان طور که پیش بینی می شد سران باشگاه استقلال برای تقویت تیم به تکاپو افتادند.
کشف بزرگترین محموله سوخت قاچاق کشور در هرمزگان
بندرعباس- ایرنا- فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: بزرگترین محموله قاچاق سوخت کشور به میزان 287 میلیون لیتر در این استان کشف شد.
جپاروف و استقلال به شرط تخفیف
باشگاه استقلال درحال مذاکره با سرور جباروف است تا هافبک سابق و 35 ساله خودش را به این تیم برگرداند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

واکنش ابتکار به حادثه آتش‌سوزی در مدرسه زاهدان
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، نسبت به حادثه آتش‌سوزی مدرسه‌ای در زاهدان واکنش نشان داد.
چرا یک شبه پس از اعتراضات مردم استیضاح وزیر اقتصاد کلید نخورد؟
از دی ۹۶ که فشار اقتصادی به گوش مسئولان رسید تا شهریور ۹۷ استیضاح وزیر وقت اقتصاد به درازا کشید اما اکنون برای دغدغه شخصی یک نماینده، یک شبه ۴۰ امضا برای استیضاح وزیر جمع می شود!
همه چیز در مورد کارل لاگرفلد، قیصر جهان مد
صراحتا می‌شود گفت “کارل لاگرفلد” یکی از مطرح‌ترین و معروف‌ترین چهره‌های مد جهان محسوب می‌شود. او به خاطر خلق طرح‌های جسورانه و خارج از چهارچوب ساختارهای طراحی، از طرف مجله ووگ “توصیف کننده‌ی بی‌نظیر لحظه‌ها” لقب گرفت.
چهار ستاره در لیست مشترک سرخابی‌ها
نیم‌فصل اول لیگ برتر هجدهم چندروزی است که به پایان رسیده و تیم‌ها به مدت یک‌ماه فرصت دارند تا در نقل‌وانتقالات زمستانی کادر بازیکنان خود را با خروج نفرات مازاد و جذب بازیکنان جدید تقویت کنند.
مدرسه خبرساز زاهدان پلمب شد
طبق اعلام آموزش‌وپرورش استان سیستان و بلوچستان "یکتا میرشکار" سومین دانش‌آموز آسیب‌دیده آتش‌سوزی دبستانی در شهر زاهدان جان باخت. همچنین دبستان غیردولتی اسوه حسنه پلمب شد و دانش‌آموزان در هر مدرسه‌ای که خانواده‌ها تمایل داشتند ثبت‌نام خواهند شد و با دستور دادستان مدیر مدرسه نیز بازداشت شده است.
محمد باسط درازهی نماینده سراوان؛ از ویدیو جنجالی تا استیضاح وزیر اقتصاد
داستان زندگی ملک طباطبایی یا «خانم‌زاده»؛ همسر مهندس بازرگان
کاتریونا گری؛ دختر شایسته سال ۲۰۱۸
همایون شجریان و همنوایی با تکتم همدم
«عذرا» لطفا برگرد!؛ مصاحبه با یکی از بهترین‌های توئیتر
گفتگو با حسام منظور؛ ارسلان میرزای محبوب «بانوی عمارت»
مجید خراط‌ها به یک بیماری نادر مبتلا شده است
«کامبیز مهدی زاده»؛ داماد جنجالی حسن روحانی
حسن کردمیهن؛ از دیوار سفارت تا افتتاح رستوران
مهتاب کرامتی؛ سوپراستار قصه‌گو