آذری: نمی‌شود فوتبال را مُفتی ببینند

13:23 ۸۴ روز و ۳ ساعت پیش برترین ها 140 0

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن با اشاره به پخش نشدن بازی این تیم مقابل پارس جنوبی گفت: شبکه خبر باید از مردم رسماً عذرخواهی کند.

برترین ها

خبرگزاری تسنیم: سعید آذری درباره شکست یک بر صفر تیم فوتبال ذوب‌آهن مقابل پارس جنوبی جم در اولین حضور علیرضا منصوریان روی نیمکت ذوب‌آهن, گفت: منصوریان با توجه به اولین حضورش در بازی ذوب‌آهن, خیلی خوب مسائل فنی را بررسی کرده بود و می‌توانیم امیدوار باشیم که ذوب‌آهن با این مربی در ادامه به روز‌های خوبش بازگردد.
سرعت بازی خیلی زیاد و کار داور خیلی سخت بود وی ادامه داد: این دومین بار است که ادی ارناندز در دیدار‌هایی که بازی دست تیم ماست پنالتی می‌دهد و باعث می‌شود نتیجه بازی عوض شود. این بازیکن مقابل استقلال خوزستان پنالتی داده بود و در این بازی نیز همین اتفاق رخ داد. اگر چه حرکت ارناندز در این صحنه ناخواسته بود و فکر می‌کنم داور به درستی این پنالتی را به نفع پارس جنوبی گرفت.
بعد از این پنالتی تیم ما در فضای باخت فرو رفت و در نهایت نتیجه را واگذار کرد. از بازیکنان تیم راضی نیستم البته داور می‌توانست یک پنالتی را هم برای ما بگیرد اما از صحنه دور بود. در کل اما فکر می‌کنم داوری این بازی متعادل بود چون سرعت بازی خیلی زیاد و کار داور خیلی سخت بود.
گفتند اگر باشگاه ذوب‌آهن اجازه پخش بازی می‌داد, می‌توانست از حقش دفاع کند! مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن درباره واکنش‌هایی که بعد از پخش نشدن این بازی از تلویزیون صورت گرفته بود, افزود: در یکی از برنامه‌های تلویزیونی گفته شده بود اگر باشگاه ذوب‌آهن اجازه می‌داد این بازی پخش شود, می‌توانست از حقش در اشتباهات داوری دفاع کند.
سؤالم این است در بازی‌های قبل که اجازه پخش تلویزیونی داده بودیم و درحالی که در یک دیدار 2 پنالتی برای ذوب‌آهن گرفته نشد, ما به حق‌‌و‌حقوق‌مان رسیدیم؟ غیر از این است که من به دلیل اشتباهات داوری 3 مرتبه به کمیته انضباطی رفتم؟ چطور می‌شود در دیدار استقلال و ذوب‌آهن در آسیا یکی می‌شود ایرانی و یکی اصفهانی؟! آذری راجع به عدم اجازه حضور دوربین‌های تلویزیونی در بازی ذوب‌آهن- پارس جنوبی توضیح داد: به دنبال حق‌و‌حقوق‌مان هستیم. در خرداد‌ماه زمانی که ذوب‌آهن در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با یک تیم ایرانی بازی داشت, همین اتفاق رخ داد بود.
در آن موقع مردمی که الان در رسانه‌ها گفته می‌شود به دلیل اقدام باشگاه ذوب‌آهن نتوانستند بازی مقابل پارس جنوبی را نگاه کنند, همان مردم به ما گفتند که چرا در خرداد‌ماه از باشگاه ذوب‌آهن دفاع نکردیم. چطور می‌شود در دیدار دو تیم ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا یکی می‌شود استقلال ایران و یکی می‌شود ذوب‌آهن اصفهان؟!
امسال «اصفهان» نیز از مقابل نام ذوب‌آهن حذف شد وی افزود: در آن زمان ما موضوع را از طریق روابط‌ عمومی‌مان پیگیری کردیم گفتند که اشتباه سهوی رخ داده است اما برایم جالب بود که الان مقابل نام ذوب‌‌آهن همان «اصفهان» را نیز نگذاشتند. نام «ایران» پیشکش اما چرا دیگر امسال نام «اصفهان» را از جلوی اسم «ذوب‌آهن» حذف کرده‌ بودند؟ این اتفاق برای بار دوم رخ داد و تصمیم‌ گرفتیم برای حفظ شأن مردم اصفهان و جلوگیری از توهین اجازه ورود دوربین‌های تلویزیونی را به ورزشگاه فولادشهر ندهیم.
اگر این فوتبال نباشد خیلی‌ها باید بروند دنبال کارشان مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن درباره انتقاداتی که برای این تصمیم باشگاه ذوب‌آهن وجود داشته است, خاطرنشان کرد: باید ببینیم منتقدان چه کسانی بوده‌اند. همه ما در محور فوتبال حضور داریم و همگی از این پدیده بزرگ ارتزاق می‌کنیم. اگر این فوتبال نباشد خیلی‌ها باید بروند دنبال کارشان. بهتر است برخی کاسه‌ داغ‌تر از آش نشوند.
نمی‌شود فوتبال را مُفتی ببینند، باید پولش را بدهند «باید حق فوتبال را بگیریم.» آذری با بیان این جمله به تسنیم گفت: شاید با این حرکتی که باشگاه ذوب‌آهن کرده, به بقیه هم ثابت شود وقتی به باشگاه‌ها ظلم می‌شود می‌توان حق را گرفت. وقتی حق پخش تلویزیونی پرداخت نمی‌شود و از آن سو پول تبلیغات محیطی هم درست داده نمی‌شود باید باشگاه‌ها از حق‌شان دفاع کنند.
برخی باید بدانند «نمی‌شود فوتبال را مُفتی ببینند و باید پولش را بدهند». باید از منتقدانی که به فکر فوتبال هستند, تشکر کنم اما باید گفت خیلی از مسائلی که مطرح می‌شود از حب علی نیست بلکه از بغض معاویه است.
اگر مدیران خرده‌ برده‌ای ندارند باید برای دریافت حق‌ باشگاه‌شان اقدام کنند وی یادآور شد: اگر دیگر مسئولان و مدیران باشگاه‌ها برای از دست دادن صندلی‌ها و جایگاه‌های‌شان نمی‌ترسند باید برای دریافت حق‌ باشگاه‌شان اقدام کنند. اگر مدیران هنر دارند و می‌توانند کار کنند و خرده‌ برده‌ای ندارند, نباید نگران چیزی باشند.
من برای دو عامل اجازه ورود دوربین‌های تلویزیونی به ورزشگاه را ندادم؛ اول اینکه کسی حق ندارد به مردم اصفهان بی‌احترامی و توهین کند و دوم اینکه نشان دهم باشگاه‌ها می‌توانند برای گرفتن حق‌شان اقدام کنند. این نمی‌شود که باشگاه‌ها سرمایه‌گذاری کنند و پول و سودش را یکی دیگر ببرد.
حجم زیادی از درآمد صداوسیما از تبلیغات فوتبال به دست می‌‌آید مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن ادامه داد: چطور از حق پخش «2 زار» به باشگاه‌ها داده نمی‌شود اما وقتی دوربین‌ها را به ورزشگاه راه نمی‌دهیم صدا و سیما از این کار انتقاد می‌کند؟ البته باید انتقاد کنند و اگر نکنند دچار سوء مدیریت است چراکه حجم زیادی از درآمد صداوسیما از تبلیغات قبل و بعد فوتبال کسب می‌شود.
بازی‌های لیگ هم در شبکه‌های استانی و هم در شبکه‌های سراسری پخش می‌شود و این طبیعی است که صداو سیما باید برای جلوگیری از راه ندادن دوربین‌هایش به ورزشگاه اقدام کند.
فوتبال حتی نمی‌تواند مقابل توهین به مردم شهرش دفاع کند؟ آذری گفت: چطور برای یک برنامه ساده یا یک سریال تلویزیونی از سوی صداوسیما پول پرداخت و از سوی تهیه کننده به هنرمندان به حق دستمزد داده می‌شود و در مواردی هنرمندان بازهم به حق حاضر به دریافت چک نمی‌شوند و پول‌شان را نقد می‌خواهند, اما این مسئله برای فوتبال صدق نمی‌کند؟ چطور می‌شود هنرمند و عوامل این برنامه‌ها که شخصاً حاضر به همکاری با صدا و سیما هستند می‌توانند دنبال حق و پولش باشند اما فوتبال که همه محتوای و ماهیتش برای خودش است نمی‌تواند حتی مقابل توهین به مردش شهرش دفاع کند؟ سازمان لیگ باید موضوع صداوسیما را پیگیری می‌کرد وی تاکید کرد: باشگاه‌ها با توجه به توانمندی‌هایی دارند می‌توانند برای دریافت حق پخش و دیگر مسائل اقدام کنند. اقدام ما برای جلوگیری از ورود دوربین‌ها به ورزشگاه‌ برای حق پخش نبود و برای برخورد با توهینی بود که با مردم اصفهان شده است. این مورد را باید سازمان لیگ پیگیری می‌کرد که هیچ اقدامی انجام نداده است. اگر سازمان لیگ نمی‌تواند این مسائل را پیگیری کند, بهتر است باشگاه‌ها خودشان اقدام کنند.
هر تیمی که پایش را به خارج می‌گذارد, نماینده ایران است مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن اظهار داشت: همه ما زیر یک پرچم هستیم و برای ارتقای نام یک کشور تلاش می‌کنم. هر تیمی که برای بازی‌های بین‌المللی پایش را از کشور بیرون می‌گذارد, نماینده ایران است . امیدوارم دیگر شاهد رخ دادن این اتفاقات نباشیم.
درست است همه اشتباهات سهوی است, چون ما اشتباهی به نام اشتباه عمدی نداریم. اگر اشتباه بخواهد عمدی باشد, دیگر اشتباه نیست و می‌شود برنامه‌ریزی برای اخلال در اهداف یک سازمان اما باید بگویم رخ دادن این اشتباهات سهوی از از جانب رسانه‌ها و داوری باعث شده تا باشگاه ذوب‌آهن دچار شک شود.
تا شبکه خبر عذرخواهی نکند وضعیت همین آش و همین کاسه خواهد بود آذری در پایان گفت: تا زمانی که شبکه خبر رسماً عذرخواهی نکند وضعیت پخش بازی‌های ذوب‌آهن همین آش و همین کاسه خواهد بود.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
بارش های مطلوب و ذخیره سازی خوب آب در گنبدکاووس
گنبدکاووس - ایرنا - بارش های خوب سال زراعی جاری به ذخیره سازی خوب این نزولات آسمانی در چند سد، آب بندان و سه تالاب منطقه گنبدکاووس که اقلیمی نیمه خشک دارد، منجر شده و علاوه بر آن این بارش ها نوید بخش سالی پرمحصول برای کشاورزان این دیار است.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد