آذری: نمی‌شود فوتبال را مُفتی ببینند

13:23 ۱۳ روز و ۱۰ ساعت پیش برترین ها 34 0

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن با اشاره به پخش نشدن بازی این تیم مقابل پارس جنوبی گفت: شبکه خبر باید از مردم رسماً عذرخواهی کند.

برترین ها

خبرگزاری تسنیم: سعید آذری درباره شکست یک بر صفر تیم فوتبال ذوب‌آهن مقابل پارس جنوبی جم در اولین حضور علیرضا منصوریان روی نیمکت ذوب‌آهن, گفت: منصوریان با توجه به اولین حضورش در بازی ذوب‌آهن, خیلی خوب مسائل فنی را بررسی کرده بود و می‌توانیم امیدوار باشیم که ذوب‌آهن با این مربی در ادامه به روز‌های خوبش بازگردد.
سرعت بازی خیلی زیاد و کار داور خیلی سخت بود وی ادامه داد: این دومین بار است که ادی ارناندز در دیدار‌هایی که بازی دست تیم ماست پنالتی می‌دهد و باعث می‌شود نتیجه بازی عوض شود. این بازیکن مقابل استقلال خوزستان پنالتی داده بود و در این بازی نیز همین اتفاق رخ داد. اگر چه حرکت ارناندز در این صحنه ناخواسته بود و فکر می‌کنم داور به درستی این پنالتی را به نفع پارس جنوبی گرفت.
بعد از این پنالتی تیم ما در فضای باخت فرو رفت و در نهایت نتیجه را واگذار کرد. از بازیکنان تیم راضی نیستم البته داور می‌توانست یک پنالتی را هم برای ما بگیرد اما از صحنه دور بود. در کل اما فکر می‌کنم داوری این بازی متعادل بود چون سرعت بازی خیلی زیاد و کار داور خیلی سخت بود.
گفتند اگر باشگاه ذوب‌آهن اجازه پخش بازی می‌داد, می‌توانست از حقش دفاع کند! مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن درباره واکنش‌هایی که بعد از پخش نشدن این بازی از تلویزیون صورت گرفته بود, افزود: در یکی از برنامه‌های تلویزیونی گفته شده بود اگر باشگاه ذوب‌آهن اجازه می‌داد این بازی پخش شود, می‌توانست از حقش در اشتباهات داوری دفاع کند.
سؤالم این است در بازی‌های قبل که اجازه پخش تلویزیونی داده بودیم و درحالی که در یک دیدار 2 پنالتی برای ذوب‌آهن گرفته نشد, ما به حق‌‌و‌حقوق‌مان رسیدیم؟ غیر از این است که من به دلیل اشتباهات داوری 3 مرتبه به کمیته انضباطی رفتم؟ چطور می‌شود در دیدار استقلال و ذوب‌آهن در آسیا یکی می‌شود ایرانی و یکی اصفهانی؟! آذری راجع به عدم اجازه حضور دوربین‌های تلویزیونی در بازی ذوب‌آهن- پارس جنوبی توضیح داد: به دنبال حق‌و‌حقوق‌مان هستیم. در خرداد‌ماه زمانی که ذوب‌آهن در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با یک تیم ایرانی بازی داشت, همین اتفاق رخ داد بود.
در آن موقع مردمی که الان در رسانه‌ها گفته می‌شود به دلیل اقدام باشگاه ذوب‌آهن نتوانستند بازی مقابل پارس جنوبی را نگاه کنند, همان مردم به ما گفتند که چرا در خرداد‌ماه از باشگاه ذوب‌آهن دفاع نکردیم. چطور می‌شود در دیدار دو تیم ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا یکی می‌شود استقلال ایران و یکی می‌شود ذوب‌آهن اصفهان؟!
امسال «اصفهان» نیز از مقابل نام ذوب‌آهن حذف شد وی افزود: در آن زمان ما موضوع را از طریق روابط‌ عمومی‌مان پیگیری کردیم گفتند که اشتباه سهوی رخ داده است اما برایم جالب بود که الان مقابل نام ذوب‌‌آهن همان «اصفهان» را نیز نگذاشتند. نام «ایران» پیشکش اما چرا دیگر امسال نام «اصفهان» را از جلوی اسم «ذوب‌آهن» حذف کرده‌ بودند؟ این اتفاق برای بار دوم رخ داد و تصمیم‌ گرفتیم برای حفظ شأن مردم اصفهان و جلوگیری از توهین اجازه ورود دوربین‌های تلویزیونی را به ورزشگاه فولادشهر ندهیم.
اگر این فوتبال نباشد خیلی‌ها باید بروند دنبال کارشان مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن درباره انتقاداتی که برای این تصمیم باشگاه ذوب‌آهن وجود داشته است, خاطرنشان کرد: باید ببینیم منتقدان چه کسانی بوده‌اند. همه ما در محور فوتبال حضور داریم و همگی از این پدیده بزرگ ارتزاق می‌کنیم. اگر این فوتبال نباشد خیلی‌ها باید بروند دنبال کارشان. بهتر است برخی کاسه‌ داغ‌تر از آش نشوند.
نمی‌شود فوتبال را مُفتی ببینند، باید پولش را بدهند «باید حق فوتبال را بگیریم.» آذری با بیان این جمله به تسنیم گفت: شاید با این حرکتی که باشگاه ذوب‌آهن کرده, به بقیه هم ثابت شود وقتی به باشگاه‌ها ظلم می‌شود می‌توان حق را گرفت. وقتی حق پخش تلویزیونی پرداخت نمی‌شود و از آن سو پول تبلیغات محیطی هم درست داده نمی‌شود باید باشگاه‌ها از حق‌شان دفاع کنند.
برخی باید بدانند «نمی‌شود فوتبال را مُفتی ببینند و باید پولش را بدهند». باید از منتقدانی که به فکر فوتبال هستند, تشکر کنم اما باید گفت خیلی از مسائلی که مطرح می‌شود از حب علی نیست بلکه از بغض معاویه است.
اگر مدیران خرده‌ برده‌ای ندارند باید برای دریافت حق‌ باشگاه‌شان اقدام کنند وی یادآور شد: اگر دیگر مسئولان و مدیران باشگاه‌ها برای از دست دادن صندلی‌ها و جایگاه‌های‌شان نمی‌ترسند باید برای دریافت حق‌ باشگاه‌شان اقدام کنند. اگر مدیران هنر دارند و می‌توانند کار کنند و خرده‌ برده‌ای ندارند, نباید نگران چیزی باشند.
من برای دو عامل اجازه ورود دوربین‌های تلویزیونی به ورزشگاه را ندادم؛ اول اینکه کسی حق ندارد به مردم اصفهان بی‌احترامی و توهین کند و دوم اینکه نشان دهم باشگاه‌ها می‌توانند برای گرفتن حق‌شان اقدام کنند. این نمی‌شود که باشگاه‌ها سرمایه‌گذاری کنند و پول و سودش را یکی دیگر ببرد.
حجم زیادی از درآمد صداوسیما از تبلیغات فوتبال به دست می‌‌آید مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن ادامه داد: چطور از حق پخش «2 زار» به باشگاه‌ها داده نمی‌شود اما وقتی دوربین‌ها را به ورزشگاه راه نمی‌دهیم صدا و سیما از این کار انتقاد می‌کند؟ البته باید انتقاد کنند و اگر نکنند دچار سوء مدیریت است چراکه حجم زیادی از درآمد صداوسیما از تبلیغات قبل و بعد فوتبال کسب می‌شود.
بازی‌های لیگ هم در شبکه‌های استانی و هم در شبکه‌های سراسری پخش می‌شود و این طبیعی است که صداو سیما باید برای جلوگیری از راه ندادن دوربین‌هایش به ورزشگاه اقدام کند.
فوتبال حتی نمی‌تواند مقابل توهین به مردم شهرش دفاع کند؟ آذری گفت: چطور برای یک برنامه ساده یا یک سریال تلویزیونی از سوی صداوسیما پول پرداخت و از سوی تهیه کننده به هنرمندان به حق دستمزد داده می‌شود و در مواردی هنرمندان بازهم به حق حاضر به دریافت چک نمی‌شوند و پول‌شان را نقد می‌خواهند, اما این مسئله برای فوتبال صدق نمی‌کند؟ چطور می‌شود هنرمند و عوامل این برنامه‌ها که شخصاً حاضر به همکاری با صدا و سیما هستند می‌توانند دنبال حق و پولش باشند اما فوتبال که همه محتوای و ماهیتش برای خودش است نمی‌تواند حتی مقابل توهین به مردش شهرش دفاع کند؟ سازمان لیگ باید موضوع صداوسیما را پیگیری می‌کرد وی تاکید کرد: باشگاه‌ها با توجه به توانمندی‌هایی دارند می‌توانند برای دریافت حق پخش و دیگر مسائل اقدام کنند. اقدام ما برای جلوگیری از ورود دوربین‌ها به ورزشگاه‌ برای حق پخش نبود و برای برخورد با توهینی بود که با مردم اصفهان شده است. این مورد را باید سازمان لیگ پیگیری می‌کرد که هیچ اقدامی انجام نداده است. اگر سازمان لیگ نمی‌تواند این مسائل را پیگیری کند, بهتر است باشگاه‌ها خودشان اقدام کنند.
هر تیمی که پایش را به خارج می‌گذارد, نماینده ایران است مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن اظهار داشت: همه ما زیر یک پرچم هستیم و برای ارتقای نام یک کشور تلاش می‌کنم. هر تیمی که برای بازی‌های بین‌المللی پایش را از کشور بیرون می‌گذارد, نماینده ایران است . امیدوارم دیگر شاهد رخ دادن این اتفاقات نباشیم.
درست است همه اشتباهات سهوی است, چون ما اشتباهی به نام اشتباه عمدی نداریم. اگر اشتباه بخواهد عمدی باشد, دیگر اشتباه نیست و می‌شود برنامه‌ریزی برای اخلال در اهداف یک سازمان اما باید بگویم رخ دادن این اشتباهات سهوی از از جانب رسانه‌ها و داوری باعث شده تا باشگاه ذوب‌آهن دچار شک شود.
تا شبکه خبر عذرخواهی نکند وضعیت همین آش و همین کاسه خواهد بود آذری در پایان گفت: تا زمانی که شبکه خبر رسماً عذرخواهی نکند وضعیت پخش بازی‌های ذوب‌آهن همین آش و همین کاسه خواهد بود.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

اشتباه بزرگ هفته؛ پنالتی نبود آقای داوری!
در دیدار معوقه از هفته دوازدهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور تیم‌های سپاهان و پرسپولیس از ساعت 16:10 امروز (یکشنبه) در ورزشگاه نقش جهان به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.
جلال حسینی: پرسپولیس یک قدم کوتاه نمی‌آید
دیدار حساس و نفسگیر دو تیم سپاهان و پرسپولیس در حساس ترین مقطع فصل به تساوی یک بر یک انجامید تا دو تیم به روند بدون شکستشان را هم چنان ادامه بدهند .
سنگ‌ اندازی دوباره به اتوبوس پرسپولیس
پس از دیدار پرسپولیس و سپاهان، به سمت اتوبوس تیم فوتبال پرسپولیس سنگ پرتاب شد.
سیزدهمین پیروزی دینامو زاگرب در غیاب محرمی
تیم دینامو زاگرب در غیاب صادق محرمی، ملی‌پوش ایرانی به سیزدهمین پیروزی خود در لیگ کرواسی رسید.
بیرانوند: این رفتار‌ها بزرگی پرسپولیس را می‌رساند
دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: به هر شهری می‌رویم رفتار خوبی با ما نمی‌شود و این بزرگی پرسپولیس و بازیکنانش را می‌رساند.
راکیتیچ: شایسته بُرد ۴ گله در دربی بودیم
بارسا شب گذشته در ورزشگاه اختصاصی اسپانیول با ارائه یک بازی کاملا برتر 0-4 به پیروزی دست یافت.
شعر مدافع سپاهان درباره قهرمانی پرسپولیس!
هافبک سپاهان شعر جالبی را درباره قهرمانی پرسپولیس سرود.
خمارلو: سپاهان باید میلیون دلاری جریمه شود
باشگاه پرسپولیس به حوادث رخ داده در ورزشگاه نقش جهان در زمان بازی با سپاهان واکنش نشان داد.
بهانه گیری‌های عجیب ستاره گرانقیمت یونایتد!
الکسیس سانچس ستاره شیلیایی یونایتد از محل یخچال رختکن این تیم شکایت داشته است.
رئال مادرید به سختی بر قعرنشین غلبه کرد
رئال مادرید در مقابل تیم قعرنشین اوئسکا به سختی به پیروزی دست یافت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

غذا‌های نونی برای شام؛ از کوکو تا فلافل
اگر به دنبال راهی آسان و مناسب برای آشپزی هستید، غذا‌های نونی می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد. در این مطلب طرز تهیه چند غذای نونی خوشمزه را آموزش می‌دهیم تا در این شب‌های سرد پاییزی نوش جان کنید و لذت ببرید.
«سرچشمه»؛ جایی که گردشگری سلامت قربانی می شود
اردبیل - ایرنا - «مانات، مانات»؛ صداهایی که تو را در کوچه شمس و معصومین میدان سرچشمه در میان سیل بیماران به خود می خواند، زنان و مردانی که با پوشش خاص خود با گویش ترکی سریع بدنبال «دلال ها» وارد مطب و داروخانه ها شده و از آن خارج می شوند.
اما و اگرها درباره آینده شورای همکاری خلیج فارس
تهران-ایرنا- نشست امروز یکشنبه شورای همکاری خلیج فارس در ریاض در مرکز توجه رسانه های منطقه ای قرار گرفت، اما این بار برخلاف همیشه ، عمده نگاه ها به این شورا با یاس و ناامیدی نسبت به آینده آن همراه شده است.
معرفی پدریزرگ‌ها و مادربزرگ‌های برتر قصه‌گو
شش نفر برگزیده بخش پدریزرگ‌ها و مادربزرگ‌های بیست و یکمین جشنواره قصه‌گویی به مرحله پایانی راه یافتند.
قهرمانی با دست‌های خالی-حمایتی از دانشجویان ورزشکار نمی‌شود
دانشجویان ورزشکار دانشگاه صنعتی بیرجند با دست خالی قهرمانی ‌هایی را آفریدند و باعث درخشیدن نام خراسان جنوبی این استان کم برخوردار در کشور شدند.
اشتباه بزرگ هفته؛ پنالتی نبود آقای داوری!
جلال حسینی: پرسپولیس یک قدم کوتاه نمی‌آید
سنگ‌ اندازی دوباره به اتوبوس پرسپولیس
سیزدهمین پیروزی دینامو زاگرب در غیاب محرمی
بیرانوند: این رفتار‌ها بزرگی پرسپولیس را می‌رساند
راکیتیچ: شایسته بُرد ۴ گله در دربی بودیم
شعر مدافع سپاهان درباره قهرمانی پرسپولیس!
خمارلو: سپاهان باید میلیون دلاری جریمه شود
بهانه گیری‌های عجیب ستاره گرانقیمت یونایتد!
رئال مادرید به سختی بر قعرنشین غلبه کرد