آذری: نمی‌شود فوتبال را مُفتی ببینند

13:23 ۱۷۴ روز و ۸ ساعت پیش برترین ها 169 0

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن با اشاره به پخش نشدن بازی این تیم مقابل پارس جنوبی گفت: شبکه خبر باید از مردم رسماً عذرخواهی کند.

برترین ها

خبرگزاری تسنیم: سعید آذری درباره شکست یک بر صفر تیم فوتبال ذوب‌آهن مقابل پارس جنوبی جم در اولین حضور علیرضا منصوریان روی نیمکت ذوب‌آهن, گفت: منصوریان با توجه به اولین حضورش در بازی ذوب‌آهن, خیلی خوب مسائل فنی را بررسی کرده بود و می‌توانیم امیدوار باشیم که ذوب‌آهن با این مربی در ادامه به روز‌های خوبش بازگردد.
سرعت بازی خیلی زیاد و کار داور خیلی سخت بود وی ادامه داد: این دومین بار است که ادی ارناندز در دیدار‌هایی که بازی دست تیم ماست پنالتی می‌دهد و باعث می‌شود نتیجه بازی عوض شود. این بازیکن مقابل استقلال خوزستان پنالتی داده بود و در این بازی نیز همین اتفاق رخ داد. اگر چه حرکت ارناندز در این صحنه ناخواسته بود و فکر می‌کنم داور به درستی این پنالتی را به نفع پارس جنوبی گرفت.
بعد از این پنالتی تیم ما در فضای باخت فرو رفت و در نهایت نتیجه را واگذار کرد. از بازیکنان تیم راضی نیستم البته داور می‌توانست یک پنالتی را هم برای ما بگیرد اما از صحنه دور بود. در کل اما فکر می‌کنم داوری این بازی متعادل بود چون سرعت بازی خیلی زیاد و کار داور خیلی سخت بود.
گفتند اگر باشگاه ذوب‌آهن اجازه پخش بازی می‌داد, می‌توانست از حقش دفاع کند! مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن درباره واکنش‌هایی که بعد از پخش نشدن این بازی از تلویزیون صورت گرفته بود, افزود: در یکی از برنامه‌های تلویزیونی گفته شده بود اگر باشگاه ذوب‌آهن اجازه می‌داد این بازی پخش شود, می‌توانست از حقش در اشتباهات داوری دفاع کند.
سؤالم این است در بازی‌های قبل که اجازه پخش تلویزیونی داده بودیم و درحالی که در یک دیدار 2 پنالتی برای ذوب‌آهن گرفته نشد, ما به حق‌‌و‌حقوق‌مان رسیدیم؟ غیر از این است که من به دلیل اشتباهات داوری 3 مرتبه به کمیته انضباطی رفتم؟ چطور می‌شود در دیدار استقلال و ذوب‌آهن در آسیا یکی می‌شود ایرانی و یکی اصفهانی؟! آذری راجع به عدم اجازه حضور دوربین‌های تلویزیونی در بازی ذوب‌آهن- پارس جنوبی توضیح داد: به دنبال حق‌و‌حقوق‌مان هستیم. در خرداد‌ماه زمانی که ذوب‌آهن در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با یک تیم ایرانی بازی داشت, همین اتفاق رخ داد بود.
در آن موقع مردمی که الان در رسانه‌ها گفته می‌شود به دلیل اقدام باشگاه ذوب‌آهن نتوانستند بازی مقابل پارس جنوبی را نگاه کنند, همان مردم به ما گفتند که چرا در خرداد‌ماه از باشگاه ذوب‌آهن دفاع نکردیم. چطور می‌شود در دیدار دو تیم ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا یکی می‌شود استقلال ایران و یکی می‌شود ذوب‌آهن اصفهان؟!
امسال «اصفهان» نیز از مقابل نام ذوب‌آهن حذف شد وی افزود: در آن زمان ما موضوع را از طریق روابط‌ عمومی‌مان پیگیری کردیم گفتند که اشتباه سهوی رخ داده است اما برایم جالب بود که الان مقابل نام ذوب‌‌آهن همان «اصفهان» را نیز نگذاشتند. نام «ایران» پیشکش اما چرا دیگر امسال نام «اصفهان» را از جلوی اسم «ذوب‌آهن» حذف کرده‌ بودند؟ این اتفاق برای بار دوم رخ داد و تصمیم‌ گرفتیم برای حفظ شأن مردم اصفهان و جلوگیری از توهین اجازه ورود دوربین‌های تلویزیونی را به ورزشگاه فولادشهر ندهیم.
اگر این فوتبال نباشد خیلی‌ها باید بروند دنبال کارشان مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن درباره انتقاداتی که برای این تصمیم باشگاه ذوب‌آهن وجود داشته است, خاطرنشان کرد: باید ببینیم منتقدان چه کسانی بوده‌اند. همه ما در محور فوتبال حضور داریم و همگی از این پدیده بزرگ ارتزاق می‌کنیم. اگر این فوتبال نباشد خیلی‌ها باید بروند دنبال کارشان. بهتر است برخی کاسه‌ داغ‌تر از آش نشوند.
نمی‌شود فوتبال را مُفتی ببینند، باید پولش را بدهند «باید حق فوتبال را بگیریم.» آذری با بیان این جمله به تسنیم گفت: شاید با این حرکتی که باشگاه ذوب‌آهن کرده, به بقیه هم ثابت شود وقتی به باشگاه‌ها ظلم می‌شود می‌توان حق را گرفت. وقتی حق پخش تلویزیونی پرداخت نمی‌شود و از آن سو پول تبلیغات محیطی هم درست داده نمی‌شود باید باشگاه‌ها از حق‌شان دفاع کنند.
برخی باید بدانند «نمی‌شود فوتبال را مُفتی ببینند و باید پولش را بدهند». باید از منتقدانی که به فکر فوتبال هستند, تشکر کنم اما باید گفت خیلی از مسائلی که مطرح می‌شود از حب علی نیست بلکه از بغض معاویه است.
اگر مدیران خرده‌ برده‌ای ندارند باید برای دریافت حق‌ باشگاه‌شان اقدام کنند وی یادآور شد: اگر دیگر مسئولان و مدیران باشگاه‌ها برای از دست دادن صندلی‌ها و جایگاه‌های‌شان نمی‌ترسند باید برای دریافت حق‌ باشگاه‌شان اقدام کنند. اگر مدیران هنر دارند و می‌توانند کار کنند و خرده‌ برده‌ای ندارند, نباید نگران چیزی باشند.
من برای دو عامل اجازه ورود دوربین‌های تلویزیونی به ورزشگاه را ندادم؛ اول اینکه کسی حق ندارد به مردم اصفهان بی‌احترامی و توهین کند و دوم اینکه نشان دهم باشگاه‌ها می‌توانند برای گرفتن حق‌شان اقدام کنند. این نمی‌شود که باشگاه‌ها سرمایه‌گذاری کنند و پول و سودش را یکی دیگر ببرد.
حجم زیادی از درآمد صداوسیما از تبلیغات فوتبال به دست می‌‌آید مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن ادامه داد: چطور از حق پخش «2 زار» به باشگاه‌ها داده نمی‌شود اما وقتی دوربین‌ها را به ورزشگاه راه نمی‌دهیم صدا و سیما از این کار انتقاد می‌کند؟ البته باید انتقاد کنند و اگر نکنند دچار سوء مدیریت است چراکه حجم زیادی از درآمد صداوسیما از تبلیغات قبل و بعد فوتبال کسب می‌شود.
بازی‌های لیگ هم در شبکه‌های استانی و هم در شبکه‌های سراسری پخش می‌شود و این طبیعی است که صداو سیما باید برای جلوگیری از راه ندادن دوربین‌هایش به ورزشگاه اقدام کند.
فوتبال حتی نمی‌تواند مقابل توهین به مردم شهرش دفاع کند؟ آذری گفت: چطور برای یک برنامه ساده یا یک سریال تلویزیونی از سوی صداوسیما پول پرداخت و از سوی تهیه کننده به هنرمندان به حق دستمزد داده می‌شود و در مواردی هنرمندان بازهم به حق حاضر به دریافت چک نمی‌شوند و پول‌شان را نقد می‌خواهند, اما این مسئله برای فوتبال صدق نمی‌کند؟ چطور می‌شود هنرمند و عوامل این برنامه‌ها که شخصاً حاضر به همکاری با صدا و سیما هستند می‌توانند دنبال حق و پولش باشند اما فوتبال که همه محتوای و ماهیتش برای خودش است نمی‌تواند حتی مقابل توهین به مردش شهرش دفاع کند؟ سازمان لیگ باید موضوع صداوسیما را پیگیری می‌کرد وی تاکید کرد: باشگاه‌ها با توجه به توانمندی‌هایی دارند می‌توانند برای دریافت حق پخش و دیگر مسائل اقدام کنند. اقدام ما برای جلوگیری از ورود دوربین‌ها به ورزشگاه‌ برای حق پخش نبود و برای برخورد با توهینی بود که با مردم اصفهان شده است. این مورد را باید سازمان لیگ پیگیری می‌کرد که هیچ اقدامی انجام نداده است. اگر سازمان لیگ نمی‌تواند این مسائل را پیگیری کند, بهتر است باشگاه‌ها خودشان اقدام کنند.
هر تیمی که پایش را به خارج می‌گذارد, نماینده ایران است مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن اظهار داشت: همه ما زیر یک پرچم هستیم و برای ارتقای نام یک کشور تلاش می‌کنم. هر تیمی که برای بازی‌های بین‌المللی پایش را از کشور بیرون می‌گذارد, نماینده ایران است . امیدوارم دیگر شاهد رخ دادن این اتفاقات نباشیم.
درست است همه اشتباهات سهوی است, چون ما اشتباهی به نام اشتباه عمدی نداریم. اگر اشتباه بخواهد عمدی باشد, دیگر اشتباه نیست و می‌شود برنامه‌ریزی برای اخلال در اهداف یک سازمان اما باید بگویم رخ دادن این اشتباهات سهوی از از جانب رسانه‌ها و داوری باعث شده تا باشگاه ذوب‌آهن دچار شک شود.
تا شبکه خبر عذرخواهی نکند وضعیت همین آش و همین کاسه خواهد بود آذری در پایان گفت: تا زمانی که شبکه خبر رسماً عذرخواهی نکند وضعیت پخش بازی‌های ذوب‌آهن همین آش و همین کاسه خواهد بود.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

آسیب حاد اجتماعی در مناطق سیل زده خوزستان به وجود نیامده است
اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان گفت: ارزیابی میدانی تیم های اجتماعی در مناطق سیل زده خوزستان نشان می دهد که هنوز آسیب اجتماعی حاد و غیرعادی به وجود نیامده و میزان تبعات ناشی از آن در اینگونه مناطق بالا نرفته است.
جابجایی روستاهای درحریم رودخانه ها  حداقلی انجام می شود
اهواز - ایرنا - معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: نتیجه بررسی در خصوص جابجایی روستاهای در حریم رودخانه های خوزستان نشان می دهد که باید این اقدام در صورت وجود ضرورت جدی به شکل حداقلی انجام شود.
معاون اقتصادی وزیر کشور: مطالبات قطعه سازان را پیگیری می کنیم
همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: تا پایان هفته آتی گزارشی از وضعیت شرکت های قطعه ساز خودرو برای رییس جمهوری، معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت ارسال و مطالبات این شرکت ها را از خودروسازان کشور پیگیری می کنیم.
بهسازی جاده بستان - مرز بین المللی چذابه در خوزستان به پایان رسید
اهواز - ایرنا - فرماندار دشت آزادگان گفت: تعمیر و بهسازی جاده بستان - چذابه و انتقال آب سیلاب از روی این جاده در نقطه ای دیگر روز یکشنبه به پایان رسید و جاده برای تردد خودروها باز شده است.
گردشگر دوچرخه سوار پس از 18 ماه رکاب زنی به خوزستان رسید
اهواز - ایرنا - دوچرخه سوار و گردشگر ایرانی پس از 18 ماه و چند روز رکاب زنی و عبور از استان های مختلف کشور میهمان خوزستانی ها ست.
میزان گرد و غبار در حمیدیه خوزستان به 3.8 برابر حد مجاز رسید
اهواز - ایرنا - میزان گرد و غبار در ساعت 17 روز یکشنبه در حمیدیه 3.8 برابر حد مجاز اعلام شد.
مدیرعامل پالایشگاه تبریز: واحد قیرسازی آلاینده نیست
تبریز- ایرنا- مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز در خصوص شائبه های آلایندگی واحد قیرسازی این شرکت گفت: واحد قیرسازی ما به هیچ عنوان آلایندگی ندارد و یکی از واحدهای تکمیلی پالایشگاه می باشد که در راستای تکمیل زنجیره تامین، توزیع و محصولات راه اندازی شده است.
رعدوبرق جان یک نفر را در اسلام آبادغرب گرفت
کرمانشاه- ایرنا- رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان کرمانشاه گفت: یک نفر در شهرستان اسلام آبادغرب عصر امروز (یکشنبه) بر اثر اصابت صاعقه جان خود را از دست داد.
از جویدن 10میلیارد تومان اعتبار توسط ملخها تا گلایه هاشمی از سه قوه
استان ها - ایرنا - تخصیص 10 میلیارد تومان به مبارزه با ملخ ها، نقش شرکتهای نفتی در ممانعت آبگیری بخشی از هورالعظیم، به گور بردن آرزوی شکست ایران، اعلام وزیر مبنی نداشتن کمبود معلم، گلایه هاشمی از سه قوه، زنانی با دلهای کبود و ترمیم جراحت تحریم گزیده ای از اخبار 24 ساعت گذشته است که بر روی خروجی استان های ایرنا قرار گرفته است.
یک هزار و 220 راس دام در سیل خوزستان تلف شدند
اهواز - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت:یک هزار و 220راس دام سبک و سنگین در جریان وقوع سیلاب فروردین امسال در خوزستان تلف شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پاکدل: تا آخر رمضان نواب رییس هندبال مشخص می شوند
رییس فدراسیون هندبال گفت: تا پایان ماه مبارک رمضان نایب رییسان (نایب رییس فدراسیون و نایب رییس بانوان) را معرفی می‌کنیم.
ˮآزادیˮ ایستگاه پایانی ژاوی
دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی آخرین بازی ژاوی در مستطیل سبز خواهد بود.
معاون اقتصادی وزیر کشور: مطالبات قطعه سازان را پیگیری می کنیم
همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: تا پایان هفته آتی گزارشی از وضعیت شرکت های قطعه ساز خودرو برای رییس جمهوری، معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت ارسال و مطالبات این شرکت ها را از خودروسازان کشور پیگیری می کنیم.
بهسازی جاده بستان - مرز بین المللی چذابه در خوزستان به پایان رسید
اهواز - ایرنا - فرماندار دشت آزادگان گفت: تعمیر و بهسازی جاده بستان - چذابه و انتقال آب سیلاب از روی این جاده در نقطه ای دیگر روز یکشنبه به پایان رسید و جاده برای تردد خودروها باز شده است.
پاکستان از کشف ذخایر نفتی جدید ناامید شد
تهران- ایرنا- دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان از متوقف شدن عملیات اکتشاف نفت و گاز در سواحل کراچی خبر داد و گفت هیچ ذخایر نفتی در این منطقه کشف نشده است.
پایان مهلت پرسپولیس برای پرداخت طلب50 هزار دلاری جری بنگستون
دیدار با پرسپولیس بازی خداحافظی من و پایان فوتبال ژاوی است
برانکو 20 سرخپوش را به اردو فراخواند
AFC: آزادی تهران «خانه آخر» افسانه فوتبال اسپانیا
مسابقات فوتسال جام رمضان کرمانشاه در حال برگزاری است
AFC: جدال غول های بی جانِ آسیا برای پایان خوش فصلی بد
رادوشوویچ: قهرمانی های متوالی پرسپولیس در تاریخ ماندگار می شود
غفوری: با خاطره ای خوب لیگ قهرمانان را پایان می بریم
سامپدوریا برابر کیه وو قعر نشین متوقف شد
چهارمین قهرمانی سیدنی با پنالتی پیروزی بخش «قوچان نژاد»