درخواست کمانداران از داورزنی

18:59 ۱۷ روز و ۲۳ ساعت پیش ایسنا 35 0
درخواست کمانداران از داورزنی

در حاشیه بازدید داورزنی از اردوی تیروکمان، کمانداران از وی خواستند که به وضعیت سایت تیروکمان از نظر ساخت خوابگاه، وضعیت سرمایشی و گرمایشی و تامین امکانات لازم رسیدگی کنند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، در حاشیه بازدید امروز یکشنبه سوم آذرماه محمدرضا داورزنی از سایت تیروکمان، کمانداران از معاونت ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان خواستار رسیدگی به وضعیت سایت تیروکمان شدند و از شرایط نامناسب سایت، نبود خوابگاه و همچنین شرایط نامناسب سرمایشی و گرمایشی سایت انتقاد کردند.
در این مراسم نیما محبوبی نماینده تیم کامپوند مردان به داورزنی گفت: شرایط خوابگاه سایت تیروکمان الان به‌گونه‌ای است که ما محلی برای استراحت نداریم. قبل از بازی‌های آسیایی جاکارتا وزارت ورزش و جوانان یکسری تجهیزات در اختیار کمانداران گذاشت که جای تشکر و قدردانی دارد. امیدوارم که این کمک‌ها همچنان تداوم داشته باشد و ما بتوانیم در آینده نزدیک شاهد خوابگاه مناسبی در سایت تیروکمان باشیم.
زهرا دهقان نماینده ریکرو بانوان نیز در این مراسم به داورزنی درباره نداشتن محلی برای اسکان دختران کماندار اشاره کرد و افزود: در شأن ملی‌پوشان نیست که محل مناسبی برای استراحت بعد از انجام تمرینات در محل سایت تیروکمان نداشته باشند. اگر شما نگاه پدرانه به کمانداران داشته باشید متوجه این موضوع می‌شوید. من امید دارم که هر چه سریعتر وزارت ورزش به وضعیت سایت تیروکمان سروسامان بدهد.
مجید احمدی سرمربی تیم کامپوند نیز با اشاره به نبود وسایل سرمایشی و گرمایشی در سایت تیروکمان به داورزنی افزود: کمانداران واقعا در شرایط بسیار سختی در سایت تیروکمان تمرین می‌کنند. ما در سال آینده مسابقات بسیار مهمی را پیش رو داریم. از شما تقاضا می‌کنم در ابتدا با توجه به گران شدن دلار تجهیزات لازم را برای کمانداران تهیه کنید و همچنین وسایلی همچون تیر که لازمه کار کمانداران است را در اختیار ورزشکاران قرار دهید. به نظر می‌رسد باید وزارت ورزش بودجه جداگانه‌ای از نظر تهیه تجهیزات در اختیار فدراسیون تیروکمان قرار دهد تا ورزشکاران بدون دغدغه خود را برای مسابقات کسب سهمیه المپیک که سال آینده برگزار خواهد شد، آماده کنند. کمانداران اگر از نظر مالی و تجهیزاتی حمایت شوند قطعاً می‌توانند نتایج گذشته را دوباره تکرارکنند.
مجید میررحیمی سرمربی تیم ملی ریکرو با بیان اینکه کمانداران به خاطر گرانی تجهیزات در مضیغه هستند، افزود: با توجه به اینکه سال آینده مسابقات مهمی را پیش رو داریم برای حضور موفق در مسابقات قهرمانی جهان برای کسب سهمیه المپیک 2020 کمانداران باید تدارکات برون‌مرزی ببینند تا بتوانند در شرایط بسیار خوبی ضمن کسب سهمیه، خود را برای مسابقات آینده آماده کنند. البته هدف ما تنها کسب سهمیه نیست بلکه ما به دنبال آن هستیم تا به نتیجه مطلوبی در المپیک دست پیدا کنیم.
وی افزود: من از شما تقاضا دارم نگاه ویژه‌ای به تیروکمان داشته باشید تا این رشته دوباره به جایگاه قبلی خود بازگردد.
در ادامه این مراسم داورزنی ضمن خسته نباشید به کمانداران اظهار کرد: یکی از دلایلی که ما به دنبال آن هستیم تا فدراسیون تیروکمان در سایت مستقر شود رسیدگی به مشکلات کمانداران و تامین امکانات لازم برای ورزشکاران این رشته است. بدون شک با استقرار فدراسیون تیروکمان بسیاری از مشکلات در سایت تیروکمان مرتفع خواهد شد. ما به دنبال این هستیم تا بتوانیم هر چه سریعتر فدراسیون تیروکمان در سایت مستقر شود تا بتوانیم شرایط بهتری را برای کمانداران مهیا کنیم.
وی گفت: اگر ما انتظار کسب مدال از کمانداران در مسابقات آسیایی و جهانی داریم، باید تجهیزات لازم را برای کمانداران فراهم کنیم تا مشکلات آنها کاهش پیدا کند. کماندار نباید دغدغه خواب و غذا و تجهیزات داشته باشد، بلکه باید دغدغه آنها تمرینات و حضور موفق در مسابقات باشد.
وی ادامه داد: خانواده‌ها گناه نکرده‌اند که بخواهند هزینه ورزشکاران خود را برای رفت و آمد و اعزام‌ها فراهم کنند. من شنیده‌ام که برخی خانواده‌ها برای اعزام کمانداران خود مجبورند 5 تا 10 میلیون تومان هزینه کنند تا ورزشکار بتواند در یک رقابتی شرکت کند. این وظیفه خانواده‌ها نیست و شأن نظام جمهوری اسلامی نیست. اینکه خانواده‌ای گله‌مند می‌شود هزینه رفت و آمد و تجهیزات امکانات فرزندش برای حضور در مسابقات زیاد است در شأن نظام نیست. ما نباید بار مالی به خانواده‌ها ایجاد کنیم. این وظیفه وزارت و فدراسیون است که شرایط را به‌گونه‌ای فراهم کنند تا کماندار بتواند بدون دغدغه در مسابقات مختلف شرکت کند.
داورزنی تصریح کرد: تلاش وزارت ورزش و جوانان بر این است تا با حمایت فدراسیون و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی هر چه سریعتر برای کمانداران کمپ مناسبی درست کنند و به وضعیت سایت تیروکمان از نظر ساخت خوابگاه ساماندهی لازم را بدهد. ما باید خوابگاهی که چند سال است به حال خود رها شده را زودتر به اتمام برسانیم و فضایی که در سایت تیروکمان از نظر ضایعات در آن ایجاد شده را به شرایط مطلوبی برسانیم. باید شرایط مناسبی را برای دختران کماندار ایجاد کنیم تا دیگر دغدغه‌ای از نظر خوابگاه نداشته باشند.
معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در پایان گفت: اگر ما توقع مدال از تیروکمان داریم باید حداکثر امکانات لازم را نیز برای کمانداران تامین کنیم تا مشکلی برای انجام تمرینات و آماده‌سازی خود برای شرکت در مسابقات نداشته باشند. تلاش ما بر این است که با استفاده از منابع مالی سایر ظرفیت‌های کشور بتوانیم شرایط خوبی را مهیا کنیم و به سفرهایی که لازم است کمانداران را اعزام کنیم تا خود را برای مسابقات کسب سهمیه المپیک آماده کنند و حضور قدرتمندی داشته باشند. من از شعبانی‌بهار انتظار دارم که هر چه سریعتر با حمایت وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بتواند به وضعیت سایت تیروکمان سریعتر سامان دهد. البته این مساله را در شورای معاونین وزارت ورزش که دکتر سلطانی‌فر و فرامرزیان معاونت مالی و پشتیبانی وزارت ورزش حضور دارند مطرح خواهم کرد تا ظرف یک سال آینده بتوانیم کمپ مناسب برای کمانداران ایجاد کنیم و خوابگاه‌ آنها را احداث کنیم.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

طرز تهیه پلو پاکستانی
پلو پاکستانی با توجه به آنتی اکسیدان‌هایی قوی گل کلم موجود در آن یک منبع سرشار از مواد آلی است و دستور تهیه آن بسیار راحت است.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ هالی بری خشن و سلمان خان خالخالی
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
فتحی: فقدان دانایی فر احساس خواهد شد
امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال با انتشار پیامی ضایعه درگذشت ایرج دانایی فرد چهره ماندگار فوتبال ایران و باشگاه استقلال را تسلیت گفت.
جدال اینتر با بایرن برای جذب ایسکو
باشگاه اینتر برای جذب هافبک اسپانیایی رئال مادرید دست به کار شد.
کی‌روش به ایران برگشت
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران برای برپایی اردوی این تیم قبل از جام ملت‌های آسیا به ایران بازگشت.
سعداوی: نباید از قطبی انتظار شق‌القمر داشت
مربی پیشین تیم فوتبال فولاد خوزستان با بیان این‌که با حضور افشین قطبی در راس کادرفنی تیم، شور و شوق و انسجام خوبی بین هواداران ایجاد شده است، گفت: قطبی از تجربه لازم برخوردار است و البته نباید در کوتاه مدت انتظار شق‌القمر از او داشته باشیم.
شفر: بازی با پدیده بسیار سخت خواهد بود
وینفرد شفر، سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: برای اینکه به موفقیت برسیم همه باید ساکت باشیم و رفتاری در شان باشگاه استقلال انجام دهیم، در باشگاه فقط باید مدیرعامل و سرمربی حرف بزنند.
پیشنهاد ۱۰ میلیون یورویی رئال برای جذب دیاز
باشگاه رئال مادرید برای جذب مهاجم اسپانیایی سیتی دست به کار شد.
گل‌محمدی: لغو بازی به استقلال کمک زیادی کرد
سرمربی تیم فوتبال پدیده، گفت: تقابل دو تیم باعث می‌شود که بازی خوبی را از هر دو تیم شاهد باشیم، هر دو تیم در انتظار برد هستند.
خودداری شفر از مصاحبه با دوربین‌های تلویزیونی
سرمربی تیم فوتبال استقلال از مصاحبه با دوربین‌های تلویزیونی خودداری کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ورزشکار پرورش اندام شهرستان فسا به قتل رسید
شیراز - ایرنا - آرمان نیک پی، قهرمان رشته پرورش اندام استان فارس سه شنبه شب در شهرستان فسا به قتل رسید.
چهره‌های مشهور و موفق و عادت‌های صبحگاهی شان
اغلب چهره‌های موفق دنیا ویژگی‌های مشترکی دارند. برای مثال، همه‌ی آن‌ها اتفاق نظر دارند که اولین کاری که هر روز صبح باید انجام دهید این است که قورباغه تان را قورت دهید!
اجرای عمومی نمایش «بیماری خانواده میم» در تبریز آغاز شد
تبریز- ایرنا- اجرای عمومی نمایش «بیماری خانواده میم!» نوشته فائوستو پاراویدینو و ترجمه نیایش بهمنیه به کارگردانی امید سعیدپور در تبریز آغاز شد.
شخصیت شناسی؛ قاه قاه می‌خندیـد یا ریز ریز؟!
چیزی که بیشتر افراد نمی‌دانند، این است که مدل خندیدن هر فرد می‌تواند به آدم‌های اطرافش چیز‌هایی را درباره او و شخصیتش بگوید. فرقی نمی‌کند که مدل خندیدن شما با صدای بلند مانند بمباران باشد یا مدل آرام مثل یک موش! همه این مدل‌های خنده، پیام‌هایی دارند که شما درباره شخصیت تان به دیگران می‌فرستید.
«مردی به نام اوهه» مهمان جادوی صحنه
بهرام سروری‌نژاد کارگردان نمایش «مردی به نام اوهه» این هفته به رادیو فرهنگ می‌آید.
فدراسیون هندبال و 11 داوطلب ریاست - سعید صادقی مقدم*
اعتبارات کاروان ایران به المپیک جوانان ‌آرژانتین اعلام شد
رییس هیات دوچرخه سواری لرستان انتخاب شد
دو میدانی کاران خراسان رضوی به اردوی تیم ملی دعوت شدند
فدراسیون هندبال و 11 داوطلب ریاست
گیلان قهرمان مسابقات قایقرانی آب های آرام بانوان کشور شد
مسابقات پاورلیفتینگ موسسات آموزش عالی کشور در اراک آغاز شد
برترین چوخه کاران ایران به گود کلات می روند
51 هزار دانش آموز در المپیاد ورزشی کهگیلویه و بویراحمد شرکت کردند
زنجان درمسابقات پاورلیفتینگ پیشکسوتان و جوانان، اول و دوم شد