درخواست کمانداران از داورزنی

18:59 ۸۸ روز و ۶ ساعت پیش ایسنا 163 0
درخواست کمانداران از داورزنی

در حاشیه بازدید داورزنی از اردوی تیروکمان، کمانداران از وی خواستند که به وضعیت سایت تیروکمان از نظر ساخت خوابگاه، وضعیت سرمایشی و گرمایشی و تامین امکانات لازم رسیدگی کنند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، در حاشیه بازدید امروز یکشنبه سوم آذرماه محمدرضا داورزنی از سایت تیروکمان، کمانداران از معاونت ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان خواستار رسیدگی به وضعیت سایت تیروکمان شدند و از شرایط نامناسب سایت، نبود خوابگاه و همچنین شرایط نامناسب سرمایشی و گرمایشی سایت انتقاد کردند.
در این مراسم نیما محبوبی نماینده تیم کامپوند مردان به داورزنی گفت: شرایط خوابگاه سایت تیروکمان الان به‌گونه‌ای است که ما محلی برای استراحت نداریم. قبل از بازی‌های آسیایی جاکارتا وزارت ورزش و جوانان یکسری تجهیزات در اختیار کمانداران گذاشت که جای تشکر و قدردانی دارد. امیدوارم که این کمک‌ها همچنان تداوم داشته باشد و ما بتوانیم در آینده نزدیک شاهد خوابگاه مناسبی در سایت تیروکمان باشیم.
زهرا دهقان نماینده ریکرو بانوان نیز در این مراسم به داورزنی درباره نداشتن محلی برای اسکان دختران کماندار اشاره کرد و افزود: در شأن ملی‌پوشان نیست که محل مناسبی برای استراحت بعد از انجام تمرینات در محل سایت تیروکمان نداشته باشند. اگر شما نگاه پدرانه به کمانداران داشته باشید متوجه این موضوع می‌شوید. من امید دارم که هر چه سریعتر وزارت ورزش به وضعیت سایت تیروکمان سروسامان بدهد.
مجید احمدی سرمربی تیم کامپوند نیز با اشاره به نبود وسایل سرمایشی و گرمایشی در سایت تیروکمان به داورزنی افزود: کمانداران واقعا در شرایط بسیار سختی در سایت تیروکمان تمرین می‌کنند. ما در سال آینده مسابقات بسیار مهمی را پیش رو داریم. از شما تقاضا می‌کنم در ابتدا با توجه به گران شدن دلار تجهیزات لازم را برای کمانداران تهیه کنید و همچنین وسایلی همچون تیر که لازمه کار کمانداران است را در اختیار ورزشکاران قرار دهید. به نظر می‌رسد باید وزارت ورزش بودجه جداگانه‌ای از نظر تهیه تجهیزات در اختیار فدراسیون تیروکمان قرار دهد تا ورزشکاران بدون دغدغه خود را برای مسابقات کسب سهمیه المپیک که سال آینده برگزار خواهد شد، آماده کنند. کمانداران اگر از نظر مالی و تجهیزاتی حمایت شوند قطعاً می‌توانند نتایج گذشته را دوباره تکرارکنند.
مجید میررحیمی سرمربی تیم ملی ریکرو با بیان اینکه کمانداران به خاطر گرانی تجهیزات در مضیغه هستند، افزود: با توجه به اینکه سال آینده مسابقات مهمی را پیش رو داریم برای حضور موفق در مسابقات قهرمانی جهان برای کسب سهمیه المپیک 2020 کمانداران باید تدارکات برون‌مرزی ببینند تا بتوانند در شرایط بسیار خوبی ضمن کسب سهمیه، خود را برای مسابقات آینده آماده کنند. البته هدف ما تنها کسب سهمیه نیست بلکه ما به دنبال آن هستیم تا به نتیجه مطلوبی در المپیک دست پیدا کنیم.
وی افزود: من از شما تقاضا دارم نگاه ویژه‌ای به تیروکمان داشته باشید تا این رشته دوباره به جایگاه قبلی خود بازگردد.
در ادامه این مراسم داورزنی ضمن خسته نباشید به کمانداران اظهار کرد: یکی از دلایلی که ما به دنبال آن هستیم تا فدراسیون تیروکمان در سایت مستقر شود رسیدگی به مشکلات کمانداران و تامین امکانات لازم برای ورزشکاران این رشته است. بدون شک با استقرار فدراسیون تیروکمان بسیاری از مشکلات در سایت تیروکمان مرتفع خواهد شد. ما به دنبال این هستیم تا بتوانیم هر چه سریعتر فدراسیون تیروکمان در سایت مستقر شود تا بتوانیم شرایط بهتری را برای کمانداران مهیا کنیم.
وی گفت: اگر ما انتظار کسب مدال از کمانداران در مسابقات آسیایی و جهانی داریم، باید تجهیزات لازم را برای کمانداران فراهم کنیم تا مشکلات آنها کاهش پیدا کند. کماندار نباید دغدغه خواب و غذا و تجهیزات داشته باشد، بلکه باید دغدغه آنها تمرینات و حضور موفق در مسابقات باشد.
وی ادامه داد: خانواده‌ها گناه نکرده‌اند که بخواهند هزینه ورزشکاران خود را برای رفت و آمد و اعزام‌ها فراهم کنند. من شنیده‌ام که برخی خانواده‌ها برای اعزام کمانداران خود مجبورند 5 تا 10 میلیون تومان هزینه کنند تا ورزشکار بتواند در یک رقابتی شرکت کند. این وظیفه خانواده‌ها نیست و شأن نظام جمهوری اسلامی نیست. اینکه خانواده‌ای گله‌مند می‌شود هزینه رفت و آمد و تجهیزات امکانات فرزندش برای حضور در مسابقات زیاد است در شأن نظام نیست. ما نباید بار مالی به خانواده‌ها ایجاد کنیم. این وظیفه وزارت و فدراسیون است که شرایط را به‌گونه‌ای فراهم کنند تا کماندار بتواند بدون دغدغه در مسابقات مختلف شرکت کند.
داورزنی تصریح کرد: تلاش وزارت ورزش و جوانان بر این است تا با حمایت فدراسیون و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی هر چه سریعتر برای کمانداران کمپ مناسبی درست کنند و به وضعیت سایت تیروکمان از نظر ساخت خوابگاه ساماندهی لازم را بدهد. ما باید خوابگاهی که چند سال است به حال خود رها شده را زودتر به اتمام برسانیم و فضایی که در سایت تیروکمان از نظر ضایعات در آن ایجاد شده را به شرایط مطلوبی برسانیم. باید شرایط مناسبی را برای دختران کماندار ایجاد کنیم تا دیگر دغدغه‌ای از نظر خوابگاه نداشته باشند.
معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در پایان گفت: اگر ما توقع مدال از تیروکمان داریم باید حداکثر امکانات لازم را نیز برای کمانداران تامین کنیم تا مشکلی برای انجام تمرینات و آماده‌سازی خود برای شرکت در مسابقات نداشته باشند. تلاش ما بر این است که با استفاده از منابع مالی سایر ظرفیت‌های کشور بتوانیم شرایط خوبی را مهیا کنیم و به سفرهایی که لازم است کمانداران را اعزام کنیم تا خود را برای مسابقات کسب سهمیه المپیک آماده کنند و حضور قدرتمندی داشته باشند. من از شعبانی‌بهار انتظار دارم که هر چه سریعتر با حمایت وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بتواند به وضعیت سایت تیروکمان سریعتر سامان دهد. البته این مساله را در شورای معاونین وزارت ورزش که دکتر سلطانی‌فر و فرامرزیان معاونت مالی و پشتیبانی وزارت ورزش حضور دارند مطرح خواهم کرد تا ظرف یک سال آینده بتوانیم کمپ مناسب برای کمانداران ایجاد کنیم و خوابگاه‌ آنها را احداث کنیم.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش قدرت نرم‌ نظام بود
کرج - ایرنا - امام جمعه کرج حضور یکپارچه اقشار مردم در راهپیمایی یوم الله۲۲ بهمن را نمایشی از بیعت مجدد مردم با رهبری و نشان دهنده قدرت نرم‌ نظام در مقابله با دشمنان توصیف کرد.
محسن هاشمی: سخنان قالیباف غیرمنصفانه بود
رئیس شورای شهر تهران بااشاره به سخنان شب گذشته قالیباف یک برنامه تلویزیونی که بدهی شهرداری را تکذیب کرده و آن را یک دروغ بزرگ خوانده بود، گفت: بخشی از سخنان قالیباف در صدا و سیما غیرمنصفانه و ظلم به شهرداری و شورا بوده و می‌بایست صدا و سیما فرصت پاسخگویی به شورا و شهرداری بدهد و قالیباف نیز اظهارات خود را اصلاح کند.
حاج یوسف‌زاده: تعطیلی اردوها سبب افت عملکرد جودوکاران شده است
نوار شکست تیم نیما عالمیان همچنان ادامه دارد
حضور ۲۰ تیم خارجی در جام فجر وزنه برداری - از آمریکا خبری نیست
برگزاری مسابقات دوومیدانی آسیای میانه در هاله‌ای از ابهام
اما و اگرهای ثبت نام کوچک‌ترین آفرودکار جهان در گینس + فیلم
مسابقه های فوتبال لیگ مناطق در تربت حیدریه آغاز شد
تیم ملی اسکی صحرانوردی راهی اتریش شد
بسترهای لازم برای جذب بیماران خاص قم به ورزش فراهم شود
همایش بزرگ ورزش صبحگاهی و پیاده روی تویسرکان برگزار شد
مسابقات قرآن ویژه ورزشکاران گیلان پایان یافت