حرکت در مسیرآموزه‌های دینی صلح را تضمین می‌کند

16:30 ۱۷ روز و ۲۱ ساعت پیش ایسنا 35 0
حرکت در مسیرآموزه‌های دینی صلح را تضمین می‌کند

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در دیدار با دبیر شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان واتیکان گفت: تنها راه نجات بشر برای بازگرداندن آرامش به جهان، گفت‌وگوست و تنها حرکت در چارچوب آموزه‌های دینی می‌تواند صلح را تضمین کند.

ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آیوزو گواکسی، دبیر شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان واتیکان و مونسینیور خالد عکاشه، رییس بخش اسلام این شورا با حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس این سازمان دیدار و گفت‌وگو کردند .
ابراهیمی‌ترکمان در این دیدار با یادکرد از کاردینال توران، رییس فقید شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان واتیکان که چندی پیش درگذشت، ابراز امیدواری کرد؛گفت‌وگوهای دینی اسلام و مسیحیت کاتولیک (ایران و واتیکان) که تاکنون ۱۰ دور آن برگزار شده است، همچنان تداوم یابد .
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با تأکید بر اینکه گفت‌وگو با واتیکان را برای خود ضرورت می‌دانیم، گفت: احساس ما این است گفت‌وگوهای بسیار مؤثری را تاکنون انجام داده‌ایم و انجام این 10 دور گفت‌وگوی دینی، در شناختن همدیگر، کمک زیادی به ما کرده است و راه‌های پیش رو را روشن می‌بینیم .
او افزود: از زمان برگزاری نخستین دور گفت‌وگوها در سال ۱۹۹۴ میلادی تا کنون نگاه‌های ما به همدیگر تغییر یافته و البته حس خوب دو طرف سبب ماندگاری این گفت‌وگوها و تداوم طولانی آن شده است .
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنانش با یادآوری آغاز سی‌ودومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در تهران، گفت: بسیاری از رهبران مذاهب اسلامی به این کنفرانس دعوت شده‌اند تا راهکارهای وحدت در جهان اسلام را بررسی کنند .
وی همچنین با بیان اینکه مواضع پاپ فرانسیس به دلیل انسانی بودن در ایران مورد توجه است، گفت: گفت‌وگوهای دینی ما با واتیکان، در سطح وسیعی تأثیر خودش را در ایران گذاشته است. ما در 10 دور قبلی تلاش‌های زیادی انجام داده‌ایم و حالا باید به سمت اثربخش کردن این گفت‌وگوها حرکت کنیم
.
هدف فعالان گفت‌وگوهای دینی اشاعه وحدت میان پیروان همه ادیان است آیوزو گواکسی، دبیر شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان واتیکان هم با قدردانی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای ارسال پیام‌های تسلیت به مناسبت درگذشت کاردینال توران، رییس فقید شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان واتیکان از او به عنوان شخصیتی یاد کرد که در راه تداوم گفت‌وگوهای دینی با اسلام و ایران تلاش‌های بسیاری انجام داد .
وی همچنین گفت‌وگو را برای هر کسی در هر جایی و در هر زمانی، اولویت اول عنوان کرد و گفت: امروز شاهد بشریتی هستیم که زخم‌خورده است و این نیاز احساس می‌شود که بشریت در کنار هم قرار بگیرند و بر این اساس ضرورت زیادی برای انجام گفت‌وگو احساس می‌شود .
گواکسی بر دستاوردهای 10 دور گفت‌وگوی قبلی ایران و واتیکان تأکید کرد و با روشن دانستن آینده در خصوص این مهم، گفت: از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۸ تغییرات زیادی را شاهد بوده‌ایم و این خرد را داشتیم تا به نسل جدید فکر کنیم و به دنبال راهکارهایی برای وحدت بشر باشیم .
او افزود: پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان همیشه پیشنهاد و تأکید می‌کند که گفت‌وگوها بر مبنای احترام و دوستی باشد. وی همیشه به دنبال اعتلای فرهنگ جامعیت است؛ به معنای مراقبت از هر یک از اعضای بشریت و ایجاد پل‌هایی برای رسیدن هر شخص برای ایجاد روح وحدت
.
دبیر شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان واتیکان از برگزاری کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در تهران اظهار خرسندی کرد و هدف تمامی فعالان گفت‌وگوهای دینی را اشاعه وحدت میان پیروان همه ادیان عنوان کرد .
سابقه گفت‌وگوهای دینی بین جمهوی اسلامی ایران و واتیکان به اولین گفت‌وگوی مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان واتیکان در سال ۱۳۷۳ بازمی‌گردد که اولین نشست در تهران برگزار و دور دهم گفت‌وگوی دینی سال ۱۳۹۵ در شهر رم برگزار شد .


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

نیمار رکورد ریوالدو را پشت سر گذاشت
ستاره برزیلی پاری ‌سن‌ ژرمن با گلی که در دیدار برابر ستاره سرخ به ثمر رساند رکورد گلزنی ریوالدو را پشت سر گذاشت.
توخل: در سخت‌ترین گروه صدرنشین شدیم
سرمربی پاری ‌سن‌ ژرمن بسیار خوشحال است که تیمش توانسته از گروه مرگ به عنوان صدرنشین به دور بعد راه پیدا کند.
گرو: استقلالی‌ها به پدر و مادرم فحش می‌دهند
الحاجی گرو، مهاجم نیجریه‌ای تیم فوتبال استقلال گفت: هواداران استقلال باید در هر شرایطی به بازیکن تیم‌شان انگیزه بدهند، نه اینکه به اعضای خانواده آن توهین کنند.
توضیح اینستاگرامی ساناک درباره جدایی از استقلال
ژیری ساناک مربی سابق استقلال که اخیراً از این تیم جدا شده و جدایی او با حاشیه‌هایی همراه بوده با انتشار یک پست اینستاگرامی خطاب به هواداران استقلال در مورد جدایی خود از این تیم توضیح داد.
تقدیر استقلالی‌ها از دین‌محمدی و سامره
باشگاه و کمیته پیشکسوتان استقلال قصد دارند پیش از بازی فردا از علی سامره و سیروس دین‌محمدی دو پیشکسوت این باشگاه تقدیر کنند.
بازیکن جدید پرسپولیس در تمرین سرخپوشان
بازیکن جدید پرسپولیس در تمرین امروز این تیم حاضر شد.
دانایی‌فرد از زبان مهاجرانی
سرمربی ایرج دانایی‌فرد در تیم‌ملی فوتبال درباره خصوصیات این پیشکسوت فقید صحبت کرد.
بیرانوند با پرسپولیس تمرین کرد
دروازه‌بان پرسپولیس در تمرین گروهی تیمش شرکت کرد.
جلسه عرب با برانکو در ورزشگاه شهید کاظمی
سرپرست باشگاه پرسپولیس جلسه‌ای را با سرمربی این تیم برگزار کرد.
نصیرزاده: خواهان بازگشت شجاعیان هستیم
مدیرعامل باشگاه ماشین سازی گفت: در قرارداد ما با استقلال آمده که اگر چک آنها پاس نشود شجاعیان به ماشین سازی برگردد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ورزشکار پرورش اندام شهرستان فسا به قتل رسید
شیراز - ایرنا - آرمان نیک پی، قهرمان رشته پرورش اندام استان فارس سه شنبه شب در شهرستان فسا به قتل رسید.
چهره‌های مشهور و موفق و عادت‌های صبحگاهی شان
اغلب چهره‌های موفق دنیا ویژگی‌های مشترکی دارند. برای مثال، همه‌ی آن‌ها اتفاق نظر دارند که اولین کاری که هر روز صبح باید انجام دهید این است که قورباغه تان را قورت دهید!
شخصیت شناسی؛ قاه قاه می‌خندیـد یا ریز ریز؟!
چیزی که بیشتر افراد نمی‌دانند، این است که مدل خندیدن هر فرد می‌تواند به آدم‌های اطرافش چیز‌هایی را درباره او و شخصیتش بگوید. فرقی نمی‌کند که مدل خندیدن شما با صدای بلند مانند بمباران باشد یا مدل آرام مثل یک موش! همه این مدل‌های خنده، پیام‌هایی دارند که شما درباره شخصیت تان به دیگران می‌فرستید.
افزایش بودجه‌ توانبخشی پس از اعتراض معلولان
تهران - روزنامه مردم سالاری طی گزارشی در شماره روز چهارشنبه خود به بررسی اعتراض‌های جامعه‌ معلولان سراسر کشور، برای حمایت از معلولان و افزایش یک هزار و 100 میلیارد تومان به بودجه‌ بهزیستی پرداخته است.
«مردی به نام اوهه» مهمان جادوی صحنه
بهرام سروری‌نژاد کارگردان نمایش «مردی به نام اوهه» این هفته به رادیو فرهنگ می‌آید.
توصیه آیت الله بهجت به ساکنین تهران
کدام مؤمن برتر است؟
گردهمایی سراسری مدیران سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران:سهم مهدویت در نظام آموزشی حوزه افزایش یابد
چرا زیارت حضرت عبدالعظیم مانند زیارت سید الشهداست؟
آیا هر دعایی زیر قبه امام حسین (ع) مستجاب می‌شود؟
برابری ثواب حضرت عبدالعظیم(ع) با زیارت امام حسین(علیه السلام)
برپایی سومین کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم ˮ فاتحینˮ
اولین دوره جایزه جهانی دو سالانه کتاب برگزیده نهج البلاغه برگزار می‌شود
توشه‌ای که انسان را به سوی آتش دوزخ می‌برد