ارزیابی عملکردها باید باعث ارتقای خدمات‌رسانی به شهروندان شود

15:53 ۹۰ روز و ۶ ساعت پیش ایسنا 350 0
ارزیابی عملکردها باید باعث ارتقای خدمات‌رسانی به شهروندان شود

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران گفت: مبنای ارزیابی عملکردها در شهرداری تهران باید چالش‌یابی و ارتقای خدمات‌رسانی به شهروندان باشد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، سکینه اشرفی در نخستین جلسه کمیته ارزیابی عملکرد مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به شهرداری تهران اظهار کرد: شاخص‌های ارزیابی عملکرد باید بر اساس اهداف برنامه شهر تهران تعیین شود تا مشخص شود در پایان هرسال، چقدر از اهداف برنامه به‌عنوان نقشه راه شهرداری محقق شده است.
وی اضافه کرد: در صورت تصویب نهایی برنامه سوم توسعه شهر تهران، از ابتدای سال ۹۸ ملاک ارزیابی سازمان‌ها و مناطق شهرداری، تحقق اهداف برنامه است و بر همین اساس، مهم‌ترین شاخص ارزیابی، این برنامه خواهد بود.
معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه شاخص ارزیابی باید بر اساس هدف آن‌که ارزیابی نتایج، ارزیابی دستاوردها و ارزیابی اثربخشی است، تعیین شود، ادامه داد: باید بدانیم در ارزیابی به دنبال چه هدفی هستیم تا بر اساس آن، فرآیند بهبود سیستم محقق شود.
اشرفی، با تأکید بر اینکه شهرداری هم در بخش وظایف ذاتی و هم در بخش وظایف عملکردی نیاز به ارزیابی مداوم دارد، تصریح کرد: ارزیابی عملکرد باید به چالش‌یابی در شهر، رفع چالش‌ها و ارتقای خدمات‌رسانی به شهروندان منتهی شود.
 لزوم توجه به ظرفیت‌های مناطق در ارزیابی عملکردها معاون هماهنگی امور مناطق شهردار تهران هم در این جلسه، ارزیابی عملکرد را یک موضوع اساسی در سازمانی مثل شهرداری تهران دانست و گفت: ارزیابی عملکرد موفق نیازمند توجه به ظرفیت‌های خاص هر منطقه است؛ بدون شک، مناطق مختلف را نمی‌توان با یکدیگر مقایسه کرد زیرا پیچیدگی‌ها و چالش‌های مناطق با یکدیگر متفاوت است.
شاپور رستمی، اضافه کرد: در حال حاضر، گزارشی که سازمان بازرسی شهرداری از وضعیت خدمات شهری و خزانه‌داری از میزان تحقق درآمدها در مناطق مختلف ارائه می‌کنند، مهم‌ترین مرجع ارزیابی مناطق است اما باید به نقطه‌ای برسیم که با یک گزارش ارزیابی جامع از یک مرجع مشخص بتوانیم نسبت به مناطق تصمیم‌گیری کنیم.
علی اسماعیلی‌فرد، مدیرکل دفتر شهردار تهران، نیز تعدد نهادهای نظارتی و ارائه گزارش‌های جزیره‌ای از ارزیابی عملکردها را یک آفت دانست و گفت: باید همه بخش‌های نظارتی در خصوص شاخص‌های ارزیابی عملکرد به یک اجماع واحد برسند و همگی نظارت و ارزیابی خود را بر مبنای این شاخص‌ها سامان بدهند.
رمضان امینی، رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران هم در این جلسه، موضوع اختیار و اعتبار را دو شاخص مهم برای ارزیابی مناطق دانست و گفت: اگر به تماس‌های مرکز ۱۳۷ توجه کنیم، ممکن است تعداد تماس‌های زیاد در یک منطقه، باعث شک در عملکرد منطقه شود اما باید سؤال کرد که آیا مدیر برای رفع این مشکلات اختیار لازم را داشته و آیا علاوه بر اختیار، اعتبار کافی برای رفع مشکل را به او تخصیص داده‌ایم؛ پاسخ به سؤالات در بحث ارزیابی عملکرد بسیار مهم است.
روح‌الله شهیدی‌پور، مدیرکل ارزیابی عملکرد و بهبود مدیریت شهرداری تهران در تشریح شاخص‌های استخراج‌شده، برای ارزیابی عملکرد مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به شهرداری تهران گفت: شاخص باید کلیدی، کمی و مبتنی بر سامانه‌های الکترونیکی باشد تا ضریب دقت و صحت آن افزایش پیدا کند.
وی اضافه کرد: در همه بخش‌های شاخص‌های کلیدی استخراج‌شده که بر این اساس، در حوزه بازرسی ۲ شاخص، در حوزه فرهنگی و اجتماعی ۴ شاخص، در حوزه مالی و اقتصاد شهری ۹ شاخص، در حوزه خدمات شهری و محیط‌زیست ۷ شاخص، در حوزه برنامه‌ریزی و توسعه شهری ۶ شاخص، در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک ۶ شاخص، در حوزه فنی و عمرانی ۳ شاخص و در حوزه شهرسازی و معماری ۵ شاخص کلیدی استخراج‌شده است.
بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، نخستین جلسه کمیته ارزیابی عملکرد مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به شهرداری تهران با حضور سکینه اشرفی، معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا، شاپور رستمی معاون هماهنگی امور مناطق، رمضان امینی رئیس سازمان بازرسی شهرداری، علی اسماعیلی فرد، مدیرکل دفتر شهردار به همراه مدیران کل ارزیابی عملکرد و برنامه‌وبودجه و مدیران کل برنامه‌ریزی معاونت‌های مختلف، مدیرکل هماهنگی و نظارت امور مناطق، شهرداران مناطق ۹ و ۱۸ و جمعی از مدیران شهری شهرداری تهران، برگزار شد.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

محسن هاشمی: سخنان قالیباف غیرمنصفانه بود
رئیس شورای شهر تهران بااشاره به سخنان شب گذشته قالیباف یک برنامه تلویزیونی که بدهی شهرداری را تکذیب کرده و آن را یک دروغ بزرگ خوانده بود، گفت: بخشی از سخنان قالیباف در صدا و سیما غیرمنصفانه و ظلم به شهرداری و شورا بوده و می‌بایست صدا و سیما فرصت پاسخگویی به شورا و شهرداری بدهد و قالیباف نیز اظهارات خود را اصلاح کند.
حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش قدرت نرم‌ نظام بود
کرج - ایرنا - امام جمعه کرج حضور یکپارچه اقشار مردم در راهپیمایی یوم الله۲۲ بهمن را نمایشی از بیعت مجدد مردم با رهبری و نشان دهنده قدرت نرم‌ نظام در مقابله با دشمنان توصیف کرد.
بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
ماجرای عجیب و جالب عالم بزرگی که  ۲۶ سال ریگ در دهان نگاه می‌داشت
سیدعلی‌آقاقاضی معروف به «علامه قاضی» در سال ۱۲۸۲ در تبریز به دنیا آمد و طول عمر با برکت ایشان ۸۴ سال بود.
مهلت ارائه مفاصاحساب غرفه‌داران میادین تره بار 2 برابر شد
لیست بدهی شهرداری را بدون ملاحظه منتشر کنید
استانداران با ساخت و ساز غیر مجاز قاطعانه برخورد کنند
ارائه گزارش ۱۰۰ روزه حناچی به شورا در هفته آینده
توئیت عضو شورای شهر به اظهارات قالیباف؛ دیوار حاشا بلند است!
عدم تحقق درآمد 9500 میلیاردی شهرداری از پارک حاشیه‌ای پایتخت
تهرانی‌ها تا صبح امروز هوای پاک تنفس کردند
گلایه فراهانی از عدم ارائه جدول بهای خدمات شهرداری
درخواست برای اقدام قضائی علیه قالیباف - صدا و سیما هنوز قالیباف را شهردار می‌داند
واکنش هاشمی به سخنان شب گذشته قالیباف- اظهارات خود را اصلاح کند