ارزیابی عملکردها باید باعث ارتقای خدمات‌رسانی به شهروندان شود

15:53 ۱۸۰ روز و ۱۹ ساعت پیش ایسنا 395 0
ارزیابی عملکردها باید باعث ارتقای خدمات‌رسانی به شهروندان شود

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران گفت: مبنای ارزیابی عملکردها در شهرداری تهران باید چالش‌یابی و ارتقای خدمات‌رسانی به شهروندان باشد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، سکینه اشرفی در نخستین جلسه کمیته ارزیابی عملکرد مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به شهرداری تهران اظهار کرد: شاخص‌های ارزیابی عملکرد باید بر اساس اهداف برنامه شهر تهران تعیین شود تا مشخص شود در پایان هرسال، چقدر از اهداف برنامه به‌عنوان نقشه راه شهرداری محقق شده است.
وی اضافه کرد: در صورت تصویب نهایی برنامه سوم توسعه شهر تهران، از ابتدای سال ۹۸ ملاک ارزیابی سازمان‌ها و مناطق شهرداری، تحقق اهداف برنامه است و بر همین اساس، مهم‌ترین شاخص ارزیابی، این برنامه خواهد بود.
معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه شاخص ارزیابی باید بر اساس هدف آن‌که ارزیابی نتایج، ارزیابی دستاوردها و ارزیابی اثربخشی است، تعیین شود، ادامه داد: باید بدانیم در ارزیابی به دنبال چه هدفی هستیم تا بر اساس آن، فرآیند بهبود سیستم محقق شود.
اشرفی، با تأکید بر اینکه شهرداری هم در بخش وظایف ذاتی و هم در بخش وظایف عملکردی نیاز به ارزیابی مداوم دارد، تصریح کرد: ارزیابی عملکرد باید به چالش‌یابی در شهر، رفع چالش‌ها و ارتقای خدمات‌رسانی به شهروندان منتهی شود.
 لزوم توجه به ظرفیت‌های مناطق در ارزیابی عملکردها معاون هماهنگی امور مناطق شهردار تهران هم در این جلسه، ارزیابی عملکرد را یک موضوع اساسی در سازمانی مثل شهرداری تهران دانست و گفت: ارزیابی عملکرد موفق نیازمند توجه به ظرفیت‌های خاص هر منطقه است؛ بدون شک، مناطق مختلف را نمی‌توان با یکدیگر مقایسه کرد زیرا پیچیدگی‌ها و چالش‌های مناطق با یکدیگر متفاوت است.
شاپور رستمی، اضافه کرد: در حال حاضر، گزارشی که سازمان بازرسی شهرداری از وضعیت خدمات شهری و خزانه‌داری از میزان تحقق درآمدها در مناطق مختلف ارائه می‌کنند، مهم‌ترین مرجع ارزیابی مناطق است اما باید به نقطه‌ای برسیم که با یک گزارش ارزیابی جامع از یک مرجع مشخص بتوانیم نسبت به مناطق تصمیم‌گیری کنیم.
علی اسماعیلی‌فرد، مدیرکل دفتر شهردار تهران، نیز تعدد نهادهای نظارتی و ارائه گزارش‌های جزیره‌ای از ارزیابی عملکردها را یک آفت دانست و گفت: باید همه بخش‌های نظارتی در خصوص شاخص‌های ارزیابی عملکرد به یک اجماع واحد برسند و همگی نظارت و ارزیابی خود را بر مبنای این شاخص‌ها سامان بدهند.
رمضان امینی، رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران هم در این جلسه، موضوع اختیار و اعتبار را دو شاخص مهم برای ارزیابی مناطق دانست و گفت: اگر به تماس‌های مرکز ۱۳۷ توجه کنیم، ممکن است تعداد تماس‌های زیاد در یک منطقه، باعث شک در عملکرد منطقه شود اما باید سؤال کرد که آیا مدیر برای رفع این مشکلات اختیار لازم را داشته و آیا علاوه بر اختیار، اعتبار کافی برای رفع مشکل را به او تخصیص داده‌ایم؛ پاسخ به سؤالات در بحث ارزیابی عملکرد بسیار مهم است.
روح‌الله شهیدی‌پور، مدیرکل ارزیابی عملکرد و بهبود مدیریت شهرداری تهران در تشریح شاخص‌های استخراج‌شده، برای ارزیابی عملکرد مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به شهرداری تهران گفت: شاخص باید کلیدی، کمی و مبتنی بر سامانه‌های الکترونیکی باشد تا ضریب دقت و صحت آن افزایش پیدا کند.
وی اضافه کرد: در همه بخش‌های شاخص‌های کلیدی استخراج‌شده که بر این اساس، در حوزه بازرسی ۲ شاخص، در حوزه فرهنگی و اجتماعی ۴ شاخص، در حوزه مالی و اقتصاد شهری ۹ شاخص، در حوزه خدمات شهری و محیط‌زیست ۷ شاخص، در حوزه برنامه‌ریزی و توسعه شهری ۶ شاخص، در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک ۶ شاخص، در حوزه فنی و عمرانی ۳ شاخص و در حوزه شهرسازی و معماری ۵ شاخص کلیدی استخراج‌شده است.
بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، نخستین جلسه کمیته ارزیابی عملکرد مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به شهرداری تهران با حضور سکینه اشرفی، معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا، شاپور رستمی معاون هماهنگی امور مناطق، رمضان امینی رئیس سازمان بازرسی شهرداری، علی اسماعیلی فرد، مدیرکل دفتر شهردار به همراه مدیران کل ارزیابی عملکرد و برنامه‌وبودجه و مدیران کل برنامه‌ریزی معاونت‌های مختلف، مدیرکل هماهنگی و نظارت امور مناطق، شهرداران مناطق ۹ و ۱۸ و جمعی از مدیران شهری شهرداری تهران، برگزار شد.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

بازیکن مد نظر حجت‌الاسلام علیپور کیست؟
کدام بازیکن تیم‌ ملی ترامادول مصرف کرد؟
پلیس خوب، پلیس بد؛ تأسف بر این تعصب
خیلی از آنها که امروز با تمام وجود دنبال دفاع کورکورانه از بیرانوند هستند و به خاطرش حاضرند اصل جایگاه پلیس را هم زیر سوال ببرند، اگر بیرو سر حرف اولش می‌ماند و استقلالی می‌شد امروز در شرایط مشابه یقه او را می‌چسبیدند و رها نمی‌کردند. درست مثل استقلالی‌هایی که اگر مجادله فرهاد مجیدی با مأمور راهنمایی مثلاً برای علی کریمی رخ داده بود، دربست جانب پلیس را می‌گرفتند.
داستان «سرمایه»؛ یک پرونده ابرفساد مالی
«پرونده‌ی فساد گسترده‌ بانک سرمایه بزرگ‌ترین پرونده‌ فساد مالی این سال‌هاست که به جرات می‌توان از آن به عنوان ابرفساد مالی یاد کرد! پرونده‌ای به میزان ۱۴ هزار میلیارد تومان که در نوع خود عجیب است. پرونده‌ای که متهمان دانه‌درشت آن همه سرشناس‌اند.»
بچه نازی‌آباد که بادیگارد نمی‌خواهد!
«من بچه نازی‌آباد هستم، شما باورتان می‌شود کسی بچه نازی‌آباد باشد و بادیگارد استخدام کند؟ این حرف‌ها خنده‌دار است چون همه می‌دانند این وصله‌ها به یکی مثل من نمی‌چسبد.»
مرکل پیشنهاد خروج یونان از منطقه یورو را مطرح کرده بود
نخست وزیر سابق یونان فاش کرد، صدراعظم آلمان پیشتر به او پیشنهاد داده بود کشورش در پی گرفتار شدن به بحران اقتصادی گسترده و برای برخورداری از یک "طرح ب" از منطقه یورو خارج شود، اما او این پیشنهاد را رد کرده بود.
چلسی منینگ اتهام‌زنی‌ جدید علیه آسانژ را محکوم کرد
چلسی منینگ اقدام اخیر وزارت دادگستری آمریکا در طرح ۱۷ اتهام جدید علیه بنیانگذار ویکی‌لیکس را محکوم کرده و دولت آمریکا را به استفاده از قانون به عنوان یک "شمشیر علیه آزادی مطبوعات" متهم کرد.
پیشنهاد رهبر اپوزیسیون سودان برای تشکیل شورای حاکمیتی با اکثریت مدنی و ریاست نظامی
پس از اینکه در مذاکرات ائتلاف گروه‌های آزادی و تغییر در سودان با شورای نظامی این کشور درباره تشکیل شورای حاکمیتی در دوره انتقالی وقفه ایجاد شد، ائتلاف در بیانیه‌ای اعلام کرد، در خصوص حل بحران وقفه در مذاکرات با حامیان خود رایزنی می‌کند. در این راستا صادق المهدی اعلام کرد، تشکیل شورای حاکمیتی با اکثریت مدنی و ریاست نظامی به منزله چارچوبی برای تعیین روابط با شورای نظامی است.
پلوسی خواستار وساطت خانواده ترامپ در حل اختلاف بین دموکرات‌ها و کاخ سفید شد
نانسی پلوسی روز پنج‌شنبه اظهار امیدواری کرد که اعضای دولت این کشور و خانواده دونالد ترامپ با «وساطت» در اختلاف بین دموکرات‌ها و کاخ سفید به این کشور کمک کنند.
سناتور آمریکایی خواهان مداخله نظامی در ونزوئلا شد
سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی مدعی شد دونالد ترامپ باید به نیکولاس مادورو هشدار دهد در صورتی که قدرت را ترک نکند، با مداخله نظامی آمریکا در ونزوئلا به سبک مداخله‌ای که آمریکا در سال ۱۹۸۳ علیه کشور گرنادا انجام داد، روبرو خواهد شد.
آمریکا ۱۷ اتهام تازه‌ را علیه آسانژ به دادگاه ارائه کرد
وزارت دادگستری آمریکا ۱۷ اتهام تازه را علیه یکی از بنیانگذاران ویکی لیکس به دادگاه ارائه کرده است. وزارت دادگستری آمریکا فاش کرده آسانژ احتمالا با مجازات حبسی که به ۱۷۵ سال می‌رسد، روبه‌رو خواهد شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هنر ذوب‌آهن؛ بازگشت در نیم فصل دوم
تیم فوتبال ذوب‌آهن فصل ۹۸-۹۷ را هم مشابه فصل قبل با شروعی بد و سرانجامی خوش به پایان رساند؛ آن‌ها اگر می‌خواهند نیم فصل اول سال بعد را همانند فصول قبل بد شروع نکنند باید از همین حالا به فکر انسجام تیم‌شان باشند.
فائقی: افراد حرفه‌ای از نابسامانی در بلیت‌فروشی درآمد دارند- به تماشاگران احترام نمی‌گذاریم
معاون اسبق تربیت بدنی با اشاره به این که شماره گذاری صندلی ها در ورزشگاه آزادی نیاز به ارتقاء فرهنگی دارد، گفت‌: باید سطح فرهنگی و حقوق شهروندی مردم را ارتقاء دهیم و علاوه بر آن می‌توان با جریمه کردن باشگاه ها هواداران را اجبار به نشستن بر روی صندلی های خود کرد.
بازیکن مد نظر حجت‌الاسلام علیپور کیست؟
کدام بازیکن تیم‌ ملی ترامادول مصرف کرد؟
چرا چینی‌ها نمی‌توانند اپل را تحریم کنند؟
با توجه به اقدامات تلافی جویانه چین و آمریکا در طول یک سال اخیر، بسیاری از مردم چین خواستار تحریم محصولات اپل و ضربه زدن به اقتصاد ایالات متحده شده اند. این در حالیست که بسیاری از کارشناسان این اقدام را به ضرر چین می دانند.
وجود حیات روی کره زمین به خاطر ماه است
محققان دانشگاه مونستر آلمان می‌گویند بیشتر آب‌های موجود روی کره زمین از برخورد کیهانی که باعث شکل گرفتن ماه شده، آمده است.
برگزاری جلسه فوق‌العاده شورای شهر درباره کرایه تاکسی‌ها
صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند
پیگیری نامگذاری خیابانی به نام «ناصر حجازی»
کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی دولت‌های یازدهم و دوازدهم به دهیاری‌ها
لزوم مدیریت یکپارچه مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس
تغییر چهار فرماندار استان تهران
جلوگیری از ورود دلالان به مراکز همگانی خرید و فروش خودرو
توضیحات مدیرعامل شرکت «شهروند» در خصوص برنج‌های ناخالص
تخصیص ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ارزی برای توسعه پایدار روستاها
انعقاد قرارداد احداث و تعمیر ۱۳۴۳ واحد مسکونی سیل‌زده در مازندران