تاکید علما و اندیشمندان جهان اسلام بر ضرورت وحدت بین مسلمانان

12:56 ۱۷۸ روز پیش ایسنا 329 0
تاکید علما و اندیشمندان جهان اسلام بر ضرورت وحدت بین مسلمانان

علما و اندیشمندان جهان اسلام هر کدام در کنفرانس وحدت بر ضرورت وحدت در جهان اسلام تاکید کردند و مساله فلسطین را به عنوان مهمترین مساله و اساس محور در حهان اسلام مطرح کردند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، شیخ احمد بدرالدین حسون، مفتی سوریه امروز شنبه (سوم آذرماه ) در مراسم افتتاحیه سی و دومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی که با حضور سران وعلمای کشورهای جهان اسلام در سالن اجلاس سران برگزار شد با تاکید بر این که امروز ضرورت وحدت بیشتر از گذشته حس می‌شود، اظهار کرد:‌خداوند در قرآن همه را به وحدت دعوت کرده است و ما را از درگیر شدن با یکدیگر بر حذر داشته است. امروز می‌بینیم که از سوی دشمنان پیمان‌هایی بسته می‌شود که طی آن پیمان‌ها خون مسلمانان ریخته می‌شود ما باید در جهان امروز به سمت اشتراکات برویم و امت اسلامی را به وحدت برسانیم.
وی خاطرنشان کرد:‌ وحدت و تصمیم‌گیری ملت‌های اسلامی نباید در گرو منافع دیگران باشد. بر علمای امت واجب است تا کمک کنند که از اختلافات رها شویم. ما باید به ریسمان الهی توسل کنیم و برای آزادی قدس که دشمن بر آن چنبره زده است تاکید داشته باشیم. قدس قبله اول مسلمانان است وآزادسازی آن باید دغدغه هر مسلمانی باشد . باید این هدف و اراده را تحقق ببخشیم و آن را در سطح جهان اسلام محقق کنیم. چسباندن صفت تروریست به مقاومت یک تهمت است. دولت‌های غربی بدانند که دخالت در امور داخلی یک کشور بدون رضایت رهبران آن از مصادیق تروریسم است. اولین هدف ما باید ریشه یابی پدیده تروریسم باشد.
در ادامه این مراسم، شیخ نبیل قاووق ، عضو شورای مرکزی حزب‌الله با بیان این که عادی سازی روابط عربستان سعودی با رژیم صهیونیستی تهدیدی برای استقلال و امنیت لبنان است گفت: آیا دولت سعودی که ادعای دوستی با لبنان دارد می‌تواند اسراییل را علیه لبنانی‌ها قوی‌تر کند؟. تکیه مقاومت هیچگاه بر دوش دولتمردان نبوده است بلکه همواره مردم بوده‌اند که بر مقاومت تکیه داشتند. در جنگ 33 روزه رژیم صهیونیستی علیه لبنان نیز مردم ایستادگی  کردند.ما باید از مقاومت دفاع کنیم. چرا که مقاومت سدی محکم برای لبنان و سرلوحه افتخار و بزرگی امت اسلامی است.
در ادامه عبدالجلیل بن سالم ، وزیر دینی سابق تونس با تاکید بر این موضوع که ما در این گردهمایی به جهانیان نشان می‌دهیم که با هم وحدت داریم و از موضوع غافل نمی‌شویم گفت: در عین این که این گردهمایی را داریم باید این را نیز در نظر داشته باشیم ما مسلمانان از مساله مهمی به نام تقریب مذاهب اسلامی غافل شده‌ایم. هر چند که شاهد هستیم شیعیان پرچم وحدت در جهان اسلام را بر افراشته‌اند. امام خمینی (ره) عامل وحدت بوده‌اند و ایشان هرگز بر اساس طایفه گرایی حرکت نکردند. تعصبات را کنار گذاشتند تا وحدت واقعی در میان مسلمانان ایجاد شود.
وی خاطرنشان کرد:‌ افراد آکادمیک باید به دنبال ایجاد وحدت علمی باشند. در بعد سیاسی نیز باید مساله فلسطین و قدس را به مساله اصلی جهان اسلام مبدل کنیم چرا که این موضوع یک مساله‌ وحدت آفرین است. فلسطین محور تمام نمای امت اسلامی است و خوشحالیم که در کنفرانس وحدت امسال به این موضوع پرداخته شده است. یقین داریم که ارتش صهیونیستی شکست خواهد کرد .


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

دولت ورود اتوبوس های دست دوم‌ را ممنوع کرد
تهران- ایرنا- دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اعلام کرد: دولت ورود اتوبوس های دست دوم ‌را ممنوع کرد.
ذوب آهن ایران ورزشگاه دیگری را برای میزبانی از النصر عربستان تعیین کند
اصفهان - ایرنا - کنفدراسیون فوتبال آسیا از باشگاه ذوب آهن ایران خواست به جای کربلا ورزشگاه دیگری را برای میزبانی از النصر عربستان تعیین کند.
نماینده مجلس: صادرات پیاز، گوجه و هندوانه آزاد شد
جیرفت - ایرنا - نماینده پنج شهرستان جنوبی کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: با حمایت های دولت، صادرات پیاز، گوجه و هندوانه آزاد شد.
سهم 300 میلیون مترمکعبی پساب در احیای دریاچه ارومیه
ارومیه- ایرنا- استفاده از پساب از جمله 27 راهکار مصوب ستاد احیای دریاچه ارومیه برای احیای این پهنه آبی با سهم آب آورد 300 میلیون مترمکعبی در سال محسوب می شود که در چهار سال گذشته طرح های مهمی با سرمایه گذاری کلان برای تحقق آن، تعریف و اجرایی شده است.
ژیمناستیک هنری، داشته ها و کمبودها
قزوین - ایرنا - ژیمناستیک هنری رشته ای مفرح و جذاب است که علاوه بر داشته های متعدد از قبیل ملی پوشان توانمند،جوان و مستعد با کمبودهایی نیز مواجه است.
آذرخش جان 2 نفر را در آبدانان ایلام گرفت
ایلام - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی آبدانان گفت: حادثه برخورد غیر مستقیم آذرخش در بارندگی های روز گذشته (دوشنبه) سبب مرگ 2 نفر در منطقه عشایری «قده» این شهرستان شد.
شمار اهداکنندگان عضو در شمال شرق کشور 2.5برابر شد
مشهد - ایرنا - مسئول فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شمار بیماران مرگ مغزی اهدا کننده عضو در شمال شرق کشور در همسنجی با سه سال گذشته حدود 2.5 برابر شده است.
اصالت و هویت معماری کنونی بندرعباس در بوته نقد
بندرعباس - ایرنا - این شهر را با نام شاه عباس می شناسند که با بیرون راندن پرتغالی ها از جزیره هرمز نام گمبرون را تغییر داد، از آن زمان تا کنون بناهای مختلفی در این شهر ساخته شده است.
ماه رمضان ترکمن ها؛ مختومقلی و سیلاب
گرگان - ایرنا - رمضان دیرلر آیینگ یاغشی سین (رمضان می‌آید و آن بهترین ماه است) این بیت دیوان مختومقلی فراغی شاعر نامدار ترکمن بیانگر جایگاه والای ماه میهمانی خدا در میان این قوم است اما ماه رمضان امسال در سایه سنگین سیلاب رنگ و بوی دیگری برای ترکمن های سیل زده استان گلستان دارد.
100 هکتار از مزارع گندم اندیمشک در آتش سوخت
اندیمشک-ایرنا- بیش از 100 هکتار از مزارع کشاورزی اندیمشک بامداد سه شنبه در آتش سوخت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۳ ساله شدن دوره کارشناسی دانشگاه فرهنگیان در انتظار مذاکره دو وزیر
رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره سه ساله شدن دوره کارشناسی گفت: این اقدام به مجوز آموزش و پرورش و وزارت علوم نیاز دارد، منتظر مذاکره دو وزیر هستیم که بتوانیم برای دوره‌ای زمانی و برای حل مشکل کمبود نیرو، دوره کارشناسی را سه ساله برگزار کنیم تا دانشجویان زودتر فارغ التحصیل شده و وارد آموزش و پرورش بشوند.
دولت ورود اتوبوس های دست دوم‌ را ممنوع کرد
تهران- ایرنا- دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اعلام کرد: دولت ورود اتوبوس های دست دوم ‌را ممنوع کرد.
نماینده مجلس: صادرات پیاز، گوجه و هندوانه آزاد شد
جیرفت - ایرنا - نماینده پنج شهرستان جنوبی کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: با حمایت های دولت، صادرات پیاز، گوجه و هندوانه آزاد شد.
فوتبال ساحلی البرز احیا می شود
کرج - ایرنا - رئیس هیات فوتبال البرز گفت: فوتبال ساحلی این استان که مدت ها است به فراموشی سپرده شده بار دیگر احیاء می شود.
2 میلیارد و 716 میلیارد دلار محصولات هرمزگان صادر شد
بندرعباس- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: دو میلیارد و 716 میلیارد دلار محصولات تولیدی استان ظرف یکسال گذشته صادر شد.
دعای مخصوص روز پانزدهم ماه رمضان -صوت
امام حسن(ع) با پذیرش صلح بدعهدی دشمن را به مسلمین نشان داد
شرح دعای روز پانزدهم ماه مبارک رمضان+صوت
تضعیف هویت دینی در اثر جایگزینی الگوهای غیردینی
برگزاری جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) در نمایشگاه قرآن توسط بحرینی‌ها
امر به معروف مسئولان توسط مردم باید با استفاده از رسانه‌ها انجام شود
تکثر اتحادیه‌ها مانع از وحدت عملکرد نشود
نمایشگاه قرآن، دیپلماسی قرآنی را در جهان اسلام تبیین می‌کند
همه مسئولان درباره ایستادگی در برابر آمریکا اتفاق نظر دارند
آیت‌الله سبحانی:مملکتی که جهل در آن حاکم باشد، عقب افتاده می‌شود