ثبت ۱۴ زلزله بیش از ۳ در کشور-جزیره لارک با زلزله ۳.۳ لرزید

08:22 ۹۰ روز و ۹ ساعت پیش ایسنا 254 0
ثبت ۱۴ زلزله بیش از ۳ در کشور-جزیره لارک با زلزله ۳.۳ لرزید

در هفته گذشته ۱۴ زلزله بالای ۳ ریشتر در ۱۰ استان کشور به ثبت رسید ضمن آنکه بزرگترین زمین لرزه نیز در تازه آباد استان کرمانشاه رخ داد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، در هفته گذشته ۱۴ زلزله بین ۳ تا ۳.۸ در ۱۰ استان خراسان شمالی، کهگیلویه و بویر احمد، سمنان، سیستان و بلوچستان، اصفهان، هرمزگان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، بوشهر و فارس رخ داد. علاوه بر آن بزرگترین زلزله‌های این هفته در تازه آباد استان کرمانشاه با بزرگای ۴ و اهل استان فارس با بزرگای ۴.۷ رخ داد.
جرئیات زلزله های هفته گذشته به این شرح است: شنبه ۲۶ آبان در ساعت ۸ و ۱۵ دقیقه روز ۲۶ آبان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۸ منطقه پیش قلعه استان خراسان شمالی را لرزاند. عمق این زلزله در ۶ کیلومتری و کانون آن در ۱۰ کیلومتری پیش قلعه، ۲۰ کیلومتری آشخانه و ۲۹ کیلومتری بجنورد استان خراسان شمالی بوده است.
زلزله ۳.۴ سی‌سخت استان کهگیلویه و بویراحمد زمین‌لرزه دیگری بود که در عمق ۸ کیلومتری و در ۸ کیلومتری سی‌سخت و ۲۲ کیلومتری چیتاب استان کهگیلویه وبویراحمد و ۲۱ کیلومتری کمه استان اصفهان رخ داد.
در رامهرمز استان خوزستان زلزله ۲.۸، قوچان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۹، قصرشیرین استان کرمانشاه زلزله ۲.۹ و کنار تخته استان فارس زلزله ۲.۷ به ثبت رسید.
در طرود استان سمنان زلزله ۳ ریشتری به ثبت رسید که عمق آن در ۹ کیلومتری و کانون آن در ۴۲ کیلومتری طرود و ۱۳۰ کیلومتری دامغان استان سمنان و ۱۲۲ کیلومتری جندق استان اصفهان بوده است.
تازه آباد استان کرمانشاه زلزله‌ای با بزرگای ۴.۱ را تجربه کرد که عمق آن در ۶ کیلومتری و کانون آن در ۱۹ کیلومتری تازه آباد، ۲۸ کیلومتری جوانرود و ۳۱ کیلومتری کوزران این استان بوده است.
یکشنبه ۲۷ آبان در قصرین شیرین استان کرمانشاه زلزله ۲.۸، خانوک استان کرمان زلزله ۲.۵، بهبهان استان خوزستان زلزله ۲.۹، مردهک استان کرمان زلزله ۲.۶ رخ داد.
در فنوج استان سیستان و بلوچستان زلزله ۳.۳ به ثبت رسید که عمق آن در ۱۴ کیلومتری و کانون این زمین‌لرزه در ۷۱ کیلومتری فنوج و ۷۲ کیلومتری بنت استان سیستان و بلوچستان و ۹۴ کیلومتری چاه داد خدا استان کرمان بوده است.
دوشنبه ۲۸ آبان در زرآباد استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۹ و گمیش تپه استان گلستان زلزله ۲.۹ به ثبت رسید.
در فرخی استان اصفهان زلزله ۳.۳ رخ داد. عمق این زمین‌لرزه در ۱۱ کیلومتری و کانون آن در ۵۷ کیلومتری فرخی، ۶۱ کیلومتری خور و ۷۹ کیلومتری جندق این استان بوده است.
سه‌شنبه ۲۹ آبان در تازه آباد استان کرمانشاه بعد از یک زلزله ۲.۹ ریشتری زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۴ رخ داد که عمق آن در ۸ کیلومتری و کانون این زلزله در ۱۹ کیلومتری تازه آباد، ۲۸ کیلومتری سرپل ذهاب و ۳۳ کیلومتری کرند این استان بوده است. وقوع زلزله ۲.۸ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.
در جزیره لارک استان هرمزگان زلزله ۳.۳ ریشتری رخ داد که عمق آن در ۹ کیلومتری و کانون این زمین‌لرزه در ۲۱ کیلومتری جزیره لارک، ۳۵ کیلومتری قشم و ۳۷ کیلومتری جزیره هرمز استان هرمزگان بوده است.
در رباط پشت بادام استان یزد زلزله ۲.۵، تازه آباد استان کرمانشاه زلزله ۲.۸، سرپل ذهاب استان کرمانشاه زلزله ۲.۶ به ثبت رسید.
در مسجد حضرت ابوالفضل استان سیستان و بلوچستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۴ رخ داد که عمق آن در ۱۴ کیلومتری و کانون این زمین لرزه در۲۱ کیلومتری مسجد حضرت ابوالفضل و ۸۴ کیلومتری گلمورتی استان سیستان و بلوچستان و ۵۷ کیلومتری محمدآباد ریگان استان کرمان به ثبت رسید.
چهارشنبه ۳۰ آبان در تازه آباد استان کرمانشاه بعد از یک زلزله ۲.۷ ریشتری زلزله دیگری به بزرگای ۳ در عمق ۶ کیلومتری رخ داد که کانون آن در۱۵ کیلومتری تازه آباد، ۲۹ کیلومتری سرپل ذهاب و ۳۷ کیلومتری ازگله این استان بوده است. زلزله ۳.۵ در عمق ۱۵ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه است.
در تسوج استان آذربایجان شرقی زلزله‌ای به بزرگای ۳ به ثبت رسید که عمق آن در ۶ کیلومتری و کانون این زمین لرزه در ۸ کیلومتری تسوج، ۲۱ کیلومتری کشکسرای و ۲۶ کیلومتری شرفخانه این استان بوده است. زلزله‌های ۳.۳ در عمق ۵ کیلومتری و ۳.۲ در عمق ۶ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده است.
در خانه زنیان استان فارس زلزله ۲.۶، هجدک استان کرمان زلزله ۲.۹، تازه آباد استان کرمانشاه زلزله
‎ ‌های ۲.۸ و ۲.۷، سرخه استان سمنان زلزله ۲.۵، کلمه استان بوشهر زلزله‌ ۲.۸ و حسن آباد استان اصفهان زلزله ۲.۷ گزارش شد.
شنبه استان بوشهر با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۲۲ کیلومتری لرزید که کانون رومرکز آن در ۲۲ کیلومتری شنبه و ۴۴ کیلومتری ریز استان بوشهر و ۳۲ کیلومتری دهرم استان فارس بوده است.
اهرم استان بوشهر زلزله‌ای به بزرگای ۳ را تجربه کرد که عمق این زمین لرزه در ۱۳ کیلومتری و کانون آن در ۷ کیلومتری اهرم، ۱۳ کیلومتری کلمه و ۲۵ کیلومتری خورموج این استان رخ داده است.
در امیریه استان سمنان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ رخ داد که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون رومرکز آن در۲۰ کیلومتری امیریه، ۲۲ کیلومتری مجن و ۲۵ کیلومتری بسطام استان سمنان گزارش شد.
پنج شنبه اول آذر در درب بهشت استان کرمان زلزله ۲.۵، کوهی خیل استان مازندران زلزله ۲.۵، امیدیه استان خوزستان زلزله ۲.۸، انبار الوم استان مازندران زلزله ۲.۵، چمستان استان مازندران زلزله ۲.۶ رخ داد.
در دهرم استان فارس زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ رخ داد که کانون آن در ۲۰ کیلومتری دهرم، ۴۷ کیلومتری افزر و ۴۹ کیلومتری فیروز آباد این استان گزارش شد.
اهل استان فارس زلزله‌ای به بزرگای ۴.۷ را تجربه کرد که عمق آن در ۲۰ کیلومتری و کانون این زمین لرزه در ۲ کیلومتری اهل و ۳۷ کیلومتری اشکنان استان فارس و ۳۹ کیلومتری بندرمقام استان هرمزگان بوده است.
جمعه ۲ آذر در ازگله استان کرمانشاه زلزله ۲.۵، چترود استان کرمان زلزله ۲.۶، حسن آباد استان اصفهان زلزله ۲.۶ و در دهرم استان فارس زلزله ۲.۷ به ثبت رسید.
در تازه آباد استان کرمانشاه بعد از یک زلزله ۲.۸، زلزله‌ای به بزرگای ۳ به ثبت رسید.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

محسن هاشمی: سخنان قالیباف غیرمنصفانه بود
رئیس شورای شهر تهران بااشاره به سخنان شب گذشته قالیباف یک برنامه تلویزیونی که بدهی شهرداری را تکذیب کرده و آن را یک دروغ بزرگ خوانده بود، گفت: بخشی از سخنان قالیباف در صدا و سیما غیرمنصفانه و ظلم به شهرداری و شورا بوده و می‌بایست صدا و سیما فرصت پاسخگویی به شورا و شهرداری بدهد و قالیباف نیز اظهارات خود را اصلاح کند.
حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش قدرت نرم‌ نظام بود
کرج - ایرنا - امام جمعه کرج حضور یکپارچه اقشار مردم در راهپیمایی یوم الله۲۲ بهمن را نمایشی از بیعت مجدد مردم با رهبری و نشان دهنده قدرت نرم‌ نظام در مقابله با دشمنان توصیف کرد.
بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
ماجرای عجیب و جالب عالم بزرگی که  ۲۶ سال ریگ در دهان نگاه می‌داشت
سیدعلی‌آقاقاضی معروف به «علامه قاضی» در سال ۱۲۸۲ در تبریز به دنیا آمد و طول عمر با برکت ایشان ۸۴ سال بود.
اعزام نفر اول مسابقه ˮدانش مغزˮ به کره
افتتاح رسمی پردیس مغز با حضور معاون اول رئیس‌جمهور-اعلام برنامه‌های ملی برای هفته آگاهی از مغز
ساخت ˮپروتز آناتومیک سر رادیوسˮبرای پایداری آرنج
پژوهش باید بر اساس نیاز بومی تعریف شود-اقتصاد دانش‌بنیان، شکوفاکننده ظرفیت‌های بومی هرمزگان است
ساخت توربین بادی محور عمودی برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر
ساخت نوعی عدسی با کاربرد در صنایع دفاعی کشور
۲۲ پروژه‌ تحقیقاتی مشترک میان دانشگاههای ایران و اتحادیه اروپا - ضرورت شکل‌گیری دیپلماسی علمی
حمایت از توانمندان علمی در حوزه ادب فارسی شتاب گرفت
تولید دستگاه اکتشاف معدنی با تلاش محققان کشور
دغدغه‌های پژوهشگاه‌ها در همکاری‌های بین‌المللی