ثبت ۱۴ زلزله بیش از ۳ در کشور-جزیره لارک با زلزله ۳.۳ لرزید

08:22 ۲۵ روز و ۲ ساعت پیش ایسنا 122 0
ثبت ۱۴ زلزله بیش از ۳ در کشور-جزیره لارک با زلزله ۳.۳ لرزید

در هفته گذشته ۱۴ زلزله بالای ۳ ریشتر در ۱۰ استان کشور به ثبت رسید ضمن آنکه بزرگترین زمین لرزه نیز در تازه آباد استان کرمانشاه رخ داد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، در هفته گذشته ۱۴ زلزله بین ۳ تا ۳.۸ در ۱۰ استان خراسان شمالی، کهگیلویه و بویر احمد، سمنان، سیستان و بلوچستان، اصفهان، هرمزگان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، بوشهر و فارس رخ داد. علاوه بر آن بزرگترین زلزله‌های این هفته در تازه آباد استان کرمانشاه با بزرگای ۴ و اهل استان فارس با بزرگای ۴.۷ رخ داد.
جرئیات زلزله های هفته گذشته به این شرح است: شنبه ۲۶ آبان در ساعت ۸ و ۱۵ دقیقه روز ۲۶ آبان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۸ منطقه پیش قلعه استان خراسان شمالی را لرزاند. عمق این زلزله در ۶ کیلومتری و کانون آن در ۱۰ کیلومتری پیش قلعه، ۲۰ کیلومتری آشخانه و ۲۹ کیلومتری بجنورد استان خراسان شمالی بوده است.
زلزله ۳.۴ سی‌سخت استان کهگیلویه و بویراحمد زمین‌لرزه دیگری بود که در عمق ۸ کیلومتری و در ۸ کیلومتری سی‌سخت و ۲۲ کیلومتری چیتاب استان کهگیلویه وبویراحمد و ۲۱ کیلومتری کمه استان اصفهان رخ داد.
در رامهرمز استان خوزستان زلزله ۲.۸، قوچان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۹، قصرشیرین استان کرمانشاه زلزله ۲.۹ و کنار تخته استان فارس زلزله ۲.۷ به ثبت رسید.
در طرود استان سمنان زلزله ۳ ریشتری به ثبت رسید که عمق آن در ۹ کیلومتری و کانون آن در ۴۲ کیلومتری طرود و ۱۳۰ کیلومتری دامغان استان سمنان و ۱۲۲ کیلومتری جندق استان اصفهان بوده است.
تازه آباد استان کرمانشاه زلزله‌ای با بزرگای ۴.۱ را تجربه کرد که عمق آن در ۶ کیلومتری و کانون آن در ۱۹ کیلومتری تازه آباد، ۲۸ کیلومتری جوانرود و ۳۱ کیلومتری کوزران این استان بوده است.
یکشنبه ۲۷ آبان در قصرین شیرین استان کرمانشاه زلزله ۲.۸، خانوک استان کرمان زلزله ۲.۵، بهبهان استان خوزستان زلزله ۲.۹، مردهک استان کرمان زلزله ۲.۶ رخ داد.
در فنوج استان سیستان و بلوچستان زلزله ۳.۳ به ثبت رسید که عمق آن در ۱۴ کیلومتری و کانون این زمین‌لرزه در ۷۱ کیلومتری فنوج و ۷۲ کیلومتری بنت استان سیستان و بلوچستان و ۹۴ کیلومتری چاه داد خدا استان کرمان بوده است.
دوشنبه ۲۸ آبان در زرآباد استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۹ و گمیش تپه استان گلستان زلزله ۲.۹ به ثبت رسید.
در فرخی استان اصفهان زلزله ۳.۳ رخ داد. عمق این زمین‌لرزه در ۱۱ کیلومتری و کانون آن در ۵۷ کیلومتری فرخی، ۶۱ کیلومتری خور و ۷۹ کیلومتری جندق این استان بوده است.
سه‌شنبه ۲۹ آبان در تازه آباد استان کرمانشاه بعد از یک زلزله ۲.۹ ریشتری زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۴ رخ داد که عمق آن در ۸ کیلومتری و کانون این زلزله در ۱۹ کیلومتری تازه آباد، ۲۸ کیلومتری سرپل ذهاب و ۳۳ کیلومتری کرند این استان بوده است. وقوع زلزله ۲.۸ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.
در جزیره لارک استان هرمزگان زلزله ۳.۳ ریشتری رخ داد که عمق آن در ۹ کیلومتری و کانون این زمین‌لرزه در ۲۱ کیلومتری جزیره لارک، ۳۵ کیلومتری قشم و ۳۷ کیلومتری جزیره هرمز استان هرمزگان بوده است.
در رباط پشت بادام استان یزد زلزله ۲.۵، تازه آباد استان کرمانشاه زلزله ۲.۸، سرپل ذهاب استان کرمانشاه زلزله ۲.۶ به ثبت رسید.
در مسجد حضرت ابوالفضل استان سیستان و بلوچستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۴ رخ داد که عمق آن در ۱۴ کیلومتری و کانون این زمین لرزه در۲۱ کیلومتری مسجد حضرت ابوالفضل و ۸۴ کیلومتری گلمورتی استان سیستان و بلوچستان و ۵۷ کیلومتری محمدآباد ریگان استان کرمان به ثبت رسید.
چهارشنبه ۳۰ آبان در تازه آباد استان کرمانشاه بعد از یک زلزله ۲.۷ ریشتری زلزله دیگری به بزرگای ۳ در عمق ۶ کیلومتری رخ داد که کانون آن در۱۵ کیلومتری تازه آباد، ۲۹ کیلومتری سرپل ذهاب و ۳۷ کیلومتری ازگله این استان بوده است. زلزله ۳.۵ در عمق ۱۵ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه است.
در تسوج استان آذربایجان شرقی زلزله‌ای به بزرگای ۳ به ثبت رسید که عمق آن در ۶ کیلومتری و کانون این زمین لرزه در ۸ کیلومتری تسوج، ۲۱ کیلومتری کشکسرای و ۲۶ کیلومتری شرفخانه این استان بوده است. زلزله‌های ۳.۳ در عمق ۵ کیلومتری و ۳.۲ در عمق ۶ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده است.
در خانه زنیان استان فارس زلزله ۲.۶، هجدک استان کرمان زلزله ۲.۹، تازه آباد استان کرمانشاه زلزله
‎ ‌های ۲.۸ و ۲.۷، سرخه استان سمنان زلزله ۲.۵، کلمه استان بوشهر زلزله‌ ۲.۸ و حسن آباد استان اصفهان زلزله ۲.۷ گزارش شد.
شنبه استان بوشهر با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۲۲ کیلومتری لرزید که کانون رومرکز آن در ۲۲ کیلومتری شنبه و ۴۴ کیلومتری ریز استان بوشهر و ۳۲ کیلومتری دهرم استان فارس بوده است.
اهرم استان بوشهر زلزله‌ای به بزرگای ۳ را تجربه کرد که عمق این زمین لرزه در ۱۳ کیلومتری و کانون آن در ۷ کیلومتری اهرم، ۱۳ کیلومتری کلمه و ۲۵ کیلومتری خورموج این استان رخ داده است.
در امیریه استان سمنان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ رخ داد که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون رومرکز آن در۲۰ کیلومتری امیریه، ۲۲ کیلومتری مجن و ۲۵ کیلومتری بسطام استان سمنان گزارش شد.
پنج شنبه اول آذر در درب بهشت استان کرمان زلزله ۲.۵، کوهی خیل استان مازندران زلزله ۲.۵، امیدیه استان خوزستان زلزله ۲.۸، انبار الوم استان مازندران زلزله ۲.۵، چمستان استان مازندران زلزله ۲.۶ رخ داد.
در دهرم استان فارس زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ رخ داد که کانون آن در ۲۰ کیلومتری دهرم، ۴۷ کیلومتری افزر و ۴۹ کیلومتری فیروز آباد این استان گزارش شد.
اهل استان فارس زلزله‌ای به بزرگای ۴.۷ را تجربه کرد که عمق آن در ۲۰ کیلومتری و کانون این زمین لرزه در ۲ کیلومتری اهل و ۳۷ کیلومتری اشکنان استان فارس و ۳۹ کیلومتری بندرمقام استان هرمزگان بوده است.
جمعه ۲ آذر در ازگله استان کرمانشاه زلزله ۲.۵، چترود استان کرمان زلزله ۲.۶، حسن آباد استان اصفهان زلزله ۲.۶ و در دهرم استان فارس زلزله ۲.۷ به ثبت رسید.
در تازه آباد استان کرمانشاه بعد از یک زلزله ۲.۸، زلزله‌ای به بزرگای ۳ به ثبت رسید.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

بهترین گوشی‌های چینی ۲۰۱۸ با قیمت مناسب
گوشی‌های چینی همواره به ارزان بودن مشهور بوده‌اند و از همین رو کسانی که پول کافی برای خرید محصولات رده بالایی مانند سری آیفون اپل یا گلکسی اس سامسونگ را در اختیار ندارند، به سراغ تهیه یک گوشی میان رده از تولیدات شرکت‌های چینی می‌روند.
خزندگان بال‌دار نخستین پرنده‌های بدون پر بودند
محققان با بررسی فسیل‌های تازه کشف شده از خزندگان بال دار متوجه شدند که آنها پیش از پرندگان و بدون پر پرواز می‌ کردند.
آستون مارتین ابرخودرو ۲.۵میلیون پوندی می‌سازد
آستون مارتین مشغول ساخت خودرویی با قدرت هزار اسب بخار است که با قیمت ۲.۵ میلیون پوند به بازار عرضه می شود.
شکایت نمایندگان از جهرمی وجهه قانونی ندارد
چندی پیش یکی از نمایندگان اصولگرای مجلس شورای اسلامی مدعی شد که تعدادی از نمایندگان به علت مراودات پنهانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با مدیران پیام‌رسان تلگرام ، شکایت خود را به قوه ‌قضائیه ارجاع می‌دهند.
قدرتمندی ایران در ۳ فناوری پیشرفته
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: ایران در زمینه پژوهش‌های علمی در سه حوزه نانو فناوری، بیوتکنولوژی و سلول‌های بنیادی شرایط خوبی در دنیا دارد.
هک تلگرام سیاسی اتحادیه اروپا
ارتباطات دیپلماتیک اتحادیه اروپایی(کابل سیاسی یا تلگرام سیاسی) به مدت سه سال موردحمله هکرهای چینی قرارگرفته است.
درباره پیست اسکی توچال بیشتر بدانیم
توچال قله‌ای در شمال تهران و به ارتفاع سه هزار و ۹۶۲ متر است که بخشی از دامنه رشته‌ کوه‌های البرز است. دامنه جنوبی توچال مجاور با شهر تهران و قله آن مشرف به این شهر است. این قله در جنوب منطقه کوهستانی البرز مرکزی و روی خط الراس شرقی-غربی واقع‌ شده‌ است.
دختر ۱۵ ساله: آزار مکرر ناپدری‌ام را پنهان می‌کردم
دختر15ساله با مراجعه به مددکار و مشاور کلانتری مشهد داستان زندگی تلخ خود را بازگو کرد.
اعترافات پسر جوان در مورد قتل پدر
ساعت 10 شب دوشنبه 26 آذر پسرجوانی به کلانتری 135 آزادی رفت و راز جنایتی را که 5 ساعت قبل مرتکب شده بود برملا کرد.
مردم دانش آموزان مصدوم زاهدان را دعا کنند
نماینده و فرستاده وزیر بهداشت پس از عیادت و بررسی روند درمان دانش‌آموزان مصدوم زاهدانی در بخش سوختگی بیمارستان کوثر زاهدان، گفت: خوشبختانه مراقبت‌های درمانی فعلی مراقبت‌های استانداردی است که در بیمارستان‌های مجهز مراقبت‌های ویژه سوختگی کشور نیز به همین شکل ارائه می‌شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

واکنش ابتکار به حادثه آتش‌سوزی در مدرسه زاهدان
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، نسبت به حادثه آتش‌سوزی مدرسه‌ای در زاهدان واکنش نشان داد.
چرا یک شبه پس از اعتراضات مردم استیضاح وزیر اقتصاد کلید نخورد؟
از دی ۹۶ که فشار اقتصادی به گوش مسئولان رسید تا شهریور ۹۷ استیضاح وزیر وقت اقتصاد به درازا کشید اما اکنون برای دغدغه شخصی یک نماینده، یک شبه ۴۰ امضا برای استیضاح وزیر جمع می شود!
نمایندگان اصفهان به مجلس بازگشتند
نمایندگان مردم اصفهان که در پی مشکلات آب این استان درخواست استعفای دسته جمعی داده بودند پس از جلسه مشترک با هیات رئیسه امروز در صحن علنی مجلس حضور یافتند.
چهار ستاره در لیست مشترک سرخابی‌ها
نیم‌فصل اول لیگ برتر هجدهم چندروزی است که به پایان رسیده و تیم‌ها به مدت یک‌ماه فرصت دارند تا در نقل‌وانتقالات زمستانی کادر بازیکنان خود را با خروج نفرات مازاد و جذب بازیکنان جدید تقویت کنند.
بهترین گوشی‌های چینی ۲۰۱۸ با قیمت مناسب
گوشی‌های چینی همواره به ارزان بودن مشهور بوده‌اند و از همین رو کسانی که پول کافی برای خرید محصولات رده بالایی مانند سری آیفون اپل یا گلکسی اس سامسونگ را در اختیار ندارند، به سراغ تهیه یک گوشی میان رده از تولیدات شرکت‌های چینی می‌روند.
جشنواره رویش ˮزاگرس و زردکوهˮ افتتاح شد
چرایی رشد کُند فناوری موج میلی‌متری در جهان و ایران
برگزاری رویداد توانمندسازی سرمایه انسانی حوزه نانو در کاشان
ساخت نانوحسگری برای اندازه‌گیری اسیدآمینه‌ خون با پوست موز
شرایط دشوار پژوهش عامل خروج مجدد نخبگان ایرانی از کشور
بررسی ۴ چالش علمی در کنفرانس مهندسی برق
ساخت کوچکترین نانوکپسول حامل دارو-تولید نانوافزودنی‌ برای کاهش ترکیبات گوگرد از سوخت
ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین آموزش عالی در تشکیل صندوق‌های پژوهش و فناوری
بررسی مشکلات کولبری از منظر علمی در دانشگاه کردستان
برخی اساتید یا دانشجویان پس از ورود به شرکت‌های دانش‌بنیان سرخورده می‌شوند