ثبت ۱۴ زلزله بیش از ۳ در کشور-جزیره لارک با زلزله ۳.۳ لرزید

08:22 ۱۷۸ روز و ۴ ساعت پیش ایسنا 278 0
ثبت ۱۴ زلزله بیش از ۳ در کشور-جزیره لارک با زلزله ۳.۳ لرزید

در هفته گذشته ۱۴ زلزله بالای ۳ ریشتر در ۱۰ استان کشور به ثبت رسید ضمن آنکه بزرگترین زمین لرزه نیز در تازه آباد استان کرمانشاه رخ داد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، در هفته گذشته ۱۴ زلزله بین ۳ تا ۳.۸ در ۱۰ استان خراسان شمالی، کهگیلویه و بویر احمد، سمنان، سیستان و بلوچستان، اصفهان، هرمزگان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، بوشهر و فارس رخ داد. علاوه بر آن بزرگترین زلزله‌های این هفته در تازه آباد استان کرمانشاه با بزرگای ۴ و اهل استان فارس با بزرگای ۴.۷ رخ داد.
جرئیات زلزله های هفته گذشته به این شرح است: شنبه ۲۶ آبان در ساعت ۸ و ۱۵ دقیقه روز ۲۶ آبان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۸ منطقه پیش قلعه استان خراسان شمالی را لرزاند. عمق این زلزله در ۶ کیلومتری و کانون آن در ۱۰ کیلومتری پیش قلعه، ۲۰ کیلومتری آشخانه و ۲۹ کیلومتری بجنورد استان خراسان شمالی بوده است.
زلزله ۳.۴ سی‌سخت استان کهگیلویه و بویراحمد زمین‌لرزه دیگری بود که در عمق ۸ کیلومتری و در ۸ کیلومتری سی‌سخت و ۲۲ کیلومتری چیتاب استان کهگیلویه وبویراحمد و ۲۱ کیلومتری کمه استان اصفهان رخ داد.
در رامهرمز استان خوزستان زلزله ۲.۸، قوچان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۹، قصرشیرین استان کرمانشاه زلزله ۲.۹ و کنار تخته استان فارس زلزله ۲.۷ به ثبت رسید.
در طرود استان سمنان زلزله ۳ ریشتری به ثبت رسید که عمق آن در ۹ کیلومتری و کانون آن در ۴۲ کیلومتری طرود و ۱۳۰ کیلومتری دامغان استان سمنان و ۱۲۲ کیلومتری جندق استان اصفهان بوده است.
تازه آباد استان کرمانشاه زلزله‌ای با بزرگای ۴.۱ را تجربه کرد که عمق آن در ۶ کیلومتری و کانون آن در ۱۹ کیلومتری تازه آباد، ۲۸ کیلومتری جوانرود و ۳۱ کیلومتری کوزران این استان بوده است.
یکشنبه ۲۷ آبان در قصرین شیرین استان کرمانشاه زلزله ۲.۸، خانوک استان کرمان زلزله ۲.۵، بهبهان استان خوزستان زلزله ۲.۹، مردهک استان کرمان زلزله ۲.۶ رخ داد.
در فنوج استان سیستان و بلوچستان زلزله ۳.۳ به ثبت رسید که عمق آن در ۱۴ کیلومتری و کانون این زمین‌لرزه در ۷۱ کیلومتری فنوج و ۷۲ کیلومتری بنت استان سیستان و بلوچستان و ۹۴ کیلومتری چاه داد خدا استان کرمان بوده است.
دوشنبه ۲۸ آبان در زرآباد استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۹ و گمیش تپه استان گلستان زلزله ۲.۹ به ثبت رسید.
در فرخی استان اصفهان زلزله ۳.۳ رخ داد. عمق این زمین‌لرزه در ۱۱ کیلومتری و کانون آن در ۵۷ کیلومتری فرخی، ۶۱ کیلومتری خور و ۷۹ کیلومتری جندق این استان بوده است.
سه‌شنبه ۲۹ آبان در تازه آباد استان کرمانشاه بعد از یک زلزله ۲.۹ ریشتری زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۴ رخ داد که عمق آن در ۸ کیلومتری و کانون این زلزله در ۱۹ کیلومتری تازه آباد، ۲۸ کیلومتری سرپل ذهاب و ۳۳ کیلومتری کرند این استان بوده است. وقوع زلزله ۲.۸ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.
در جزیره لارک استان هرمزگان زلزله ۳.۳ ریشتری رخ داد که عمق آن در ۹ کیلومتری و کانون این زمین‌لرزه در ۲۱ کیلومتری جزیره لارک، ۳۵ کیلومتری قشم و ۳۷ کیلومتری جزیره هرمز استان هرمزگان بوده است.
در رباط پشت بادام استان یزد زلزله ۲.۵، تازه آباد استان کرمانشاه زلزله ۲.۸، سرپل ذهاب استان کرمانشاه زلزله ۲.۶ به ثبت رسید.
در مسجد حضرت ابوالفضل استان سیستان و بلوچستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۴ رخ داد که عمق آن در ۱۴ کیلومتری و کانون این زمین لرزه در۲۱ کیلومتری مسجد حضرت ابوالفضل و ۸۴ کیلومتری گلمورتی استان سیستان و بلوچستان و ۵۷ کیلومتری محمدآباد ریگان استان کرمان به ثبت رسید.
چهارشنبه ۳۰ آبان در تازه آباد استان کرمانشاه بعد از یک زلزله ۲.۷ ریشتری زلزله دیگری به بزرگای ۳ در عمق ۶ کیلومتری رخ داد که کانون آن در۱۵ کیلومتری تازه آباد، ۲۹ کیلومتری سرپل ذهاب و ۳۷ کیلومتری ازگله این استان بوده است. زلزله ۳.۵ در عمق ۱۵ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه است.
در تسوج استان آذربایجان شرقی زلزله‌ای به بزرگای ۳ به ثبت رسید که عمق آن در ۶ کیلومتری و کانون این زمین لرزه در ۸ کیلومتری تسوج، ۲۱ کیلومتری کشکسرای و ۲۶ کیلومتری شرفخانه این استان بوده است. زلزله‌های ۳.۳ در عمق ۵ کیلومتری و ۳.۲ در عمق ۶ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده است.
در خانه زنیان استان فارس زلزله ۲.۶، هجدک استان کرمان زلزله ۲.۹، تازه آباد استان کرمانشاه زلزله
‎ ‌های ۲.۸ و ۲.۷، سرخه استان سمنان زلزله ۲.۵، کلمه استان بوشهر زلزله‌ ۲.۸ و حسن آباد استان اصفهان زلزله ۲.۷ گزارش شد.
شنبه استان بوشهر با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۲۲ کیلومتری لرزید که کانون رومرکز آن در ۲۲ کیلومتری شنبه و ۴۴ کیلومتری ریز استان بوشهر و ۳۲ کیلومتری دهرم استان فارس بوده است.
اهرم استان بوشهر زلزله‌ای به بزرگای ۳ را تجربه کرد که عمق این زمین لرزه در ۱۳ کیلومتری و کانون آن در ۷ کیلومتری اهرم، ۱۳ کیلومتری کلمه و ۲۵ کیلومتری خورموج این استان رخ داده است.
در امیریه استان سمنان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ رخ داد که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون رومرکز آن در۲۰ کیلومتری امیریه، ۲۲ کیلومتری مجن و ۲۵ کیلومتری بسطام استان سمنان گزارش شد.
پنج شنبه اول آذر در درب بهشت استان کرمان زلزله ۲.۵، کوهی خیل استان مازندران زلزله ۲.۵، امیدیه استان خوزستان زلزله ۲.۸، انبار الوم استان مازندران زلزله ۲.۵، چمستان استان مازندران زلزله ۲.۶ رخ داد.
در دهرم استان فارس زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ رخ داد که کانون آن در ۲۰ کیلومتری دهرم، ۴۷ کیلومتری افزر و ۴۹ کیلومتری فیروز آباد این استان گزارش شد.
اهل استان فارس زلزله‌ای به بزرگای ۴.۷ را تجربه کرد که عمق آن در ۲۰ کیلومتری و کانون این زمین لرزه در ۲ کیلومتری اهل و ۳۷ کیلومتری اشکنان استان فارس و ۳۹ کیلومتری بندرمقام استان هرمزگان بوده است.
جمعه ۲ آذر در ازگله استان کرمانشاه زلزله ۲.۵، چترود استان کرمان زلزله ۲.۶، حسن آباد استان اصفهان زلزله ۲.۶ و در دهرم استان فارس زلزله ۲.۷ به ثبت رسید.
در تازه آباد استان کرمانشاه بعد از یک زلزله ۲.۸، زلزله‌ای به بزرگای ۳ به ثبت رسید.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

دولت ورود اتوبوس های دست دوم‌ را ممنوع کرد
تهران- ایرنا- دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اعلام کرد: دولت ورود اتوبوس های دست دوم ‌را ممنوع کرد.
ذوب آهن ایران ورزشگاه دیگری را برای میزبانی از النصر عربستان تعیین کند
اصفهان - ایرنا - کنفدراسیون فوتبال آسیا از باشگاه ذوب آهن ایران خواست به جای کربلا ورزشگاه دیگری را برای میزبانی از النصر عربستان تعیین کند.
نماینده مجلس: صادرات پیاز، گوجه و هندوانه آزاد شد
جیرفت - ایرنا - نماینده پنج شهرستان جنوبی کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: با حمایت های دولت، صادرات پیاز، گوجه و هندوانه آزاد شد.
سهم 300 میلیون مترمکعبی پساب در احیای دریاچه ارومیه
ارومیه- ایرنا- استفاده از پساب از جمله 27 راهکار مصوب ستاد احیای دریاچه ارومیه برای احیای این پهنه آبی با سهم آب آورد 300 میلیون مترمکعبی در سال محسوب می شود که در چهار سال گذشته طرح های مهمی با سرمایه گذاری کلان برای تحقق آن، تعریف و اجرایی شده است.
ژیمناستیک هنری، داشته ها و کمبودها
قزوین - ایرنا - ژیمناستیک هنری رشته ای مفرح و جذاب است که علاوه بر داشته های متعدد از قبیل ملی پوشان توانمند،جوان و مستعد با کمبودهایی نیز مواجه است.
آذرخش جان 2 نفر را در آبدانان ایلام گرفت
ایلام - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی آبدانان گفت: حادثه برخورد غیر مستقیم آذرخش در بارندگی های روز گذشته (دوشنبه) سبب مرگ 2 نفر در منطقه عشایری «قده» این شهرستان شد.
شمار اهداکنندگان عضو در شمال شرق کشور 2.5برابر شد
مشهد - ایرنا - مسئول فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شمار بیماران مرگ مغزی اهدا کننده عضو در شمال شرق کشور در همسنجی با سه سال گذشته حدود 2.5 برابر شده است.
اصالت و هویت معماری کنونی بندرعباس در بوته نقد
بندرعباس - ایرنا - این شهر را با نام شاه عباس می شناسند که با بیرون راندن پرتغالی ها از جزیره هرمز نام گمبرون را تغییر داد، از آن زمان تا کنون بناهای مختلفی در این شهر ساخته شده است.
ماه رمضان ترکمن ها؛ مختومقلی و سیلاب
گرگان - ایرنا - رمضان دیرلر آیینگ یاغشی سین (رمضان می‌آید و آن بهترین ماه است) این بیت دیوان مختومقلی فراغی شاعر نامدار ترکمن بیانگر جایگاه والای ماه میهمانی خدا در میان این قوم است اما ماه رمضان امسال در سایه سنگین سیلاب رنگ و بوی دیگری برای ترکمن های سیل زده استان گلستان دارد.
100 هکتار از مزارع گندم اندیمشک در آتش سوخت
اندیمشک-ایرنا- بیش از 100 هکتار از مزارع کشاورزی اندیمشک بامداد سه شنبه در آتش سوخت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۳ ساله شدن دوره کارشناسی دانشگاه فرهنگیان در انتظار مذاکره دو وزیر
رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره سه ساله شدن دوره کارشناسی گفت: این اقدام به مجوز آموزش و پرورش و وزارت علوم نیاز دارد، منتظر مذاکره دو وزیر هستیم که بتوانیم برای دوره‌ای زمانی و برای حل مشکل کمبود نیرو، دوره کارشناسی را سه ساله برگزار کنیم تا دانشجویان زودتر فارغ التحصیل شده و وارد آموزش و پرورش بشوند.
دولت ورود اتوبوس های دست دوم‌ را ممنوع کرد
تهران- ایرنا- دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اعلام کرد: دولت ورود اتوبوس های دست دوم ‌را ممنوع کرد.
نماینده مجلس: صادرات پیاز، گوجه و هندوانه آزاد شد
جیرفت - ایرنا - نماینده پنج شهرستان جنوبی کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: با حمایت های دولت، صادرات پیاز، گوجه و هندوانه آزاد شد.
فوتبال ساحلی البرز احیا می شود
کرج - ایرنا - رئیس هیات فوتبال البرز گفت: فوتبال ساحلی این استان که مدت ها است به فراموشی سپرده شده بار دیگر احیاء می شود.
2 میلیارد و 716 میلیارد دلار محصولات هرمزگان صادر شد
بندرعباس- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: دو میلیارد و 716 میلیارد دلار محصولات تولیدی استان ظرف یکسال گذشته صادر شد.
امکان کاربردی شدن ویلچرهای سبک محققان کشور در حوزه ورزش
اعلام آخرین مهلت ارسال طرح‌ها به چالش ساخت روانکار یا نانوپوشش مقاوم به حرارت
اثربخشی صندوق‌های پژوهش و فناوری بیش از گذشته می‌شود
فیلسوف و دانشمندی که در ریاضت شکوفا شد
مشاهده آخرین رویداد نجومی اردیبهشت در بعدازظهر امروز
موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی موزه برگزیده کشور شد
عرضه ۸۰ هزار مترمربع کاشی و سرامیک نانویی به بازار از سوی محققان کشور
میزان فرسایش خاک ۱۲ برابر حد قابل تحمل ایران است-مخاطرات سیل در کمین شخم و شیار اراضی پرشیب
دومین دوره طرح توانمندسازی صدف برگزار می‌شود
موزه‌ای کوچک در قلب دانشگاهی بزرگ