731 میلیون نفر مشترک اینترنت در چین

10:18 ۳۵۸ روز و ۱۱ ساعت پیش ایتنا 426 0
731 میلیون نفر مشترک اینترنت در چین

ایتنا - بسیاری از مردم چین با داشتن تلفن‌های همراه و پرداخت حق اشتراک ویژه می‌توانند از مزایای فناوری نسل‌های سوم و چهارم برای اتصال به اینترنت استفاده کنند.

ایتنا

بر اساس تازه‌ترین گزارش منتشر شده، شمار مشترکان شبکه اینترنت در چین به ۷۳۱ میلیون نفر تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی رسید که این رقم حدود نیمی از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهد.به گزارش ایتنا از ایرنا، یکی از دلایل افزایش شمار مشترکان به اینترنت در چین توسعه شبکه اینترنت در اقصی‌نقاط این کشور بویژه روستاهای دور افتاده است که باعث شده جمعیت کاربران این شبکه در دومین اقتصاد بزرگ دنیا، نزدیک به کل جمعیت قاره اروپا باشد.مرکز اطلاع‌رسانی شبکه اینترنت چین روز دوشنبه در تارنمای خود گزارش کرد که بیش از ۵۳ درصد از جمعیت کشور مشترک اینترنت هستند و در این میان چهار میلیون و ۸۲۰ هزار تارنما و پایگاه اینترنتی در کشور فعال است.همزمان گزارش نشان می‌دهد که شمار کاربران در سال ۲۰۱۶ میلادی ۴۲ میلیون و ۹۹۰ هزار نفر معادل ۶.۲ درصد بیش از سال ۲۰۱۵ میلادی بوده است.نکته جالب توجه در آمار ارائه شده این است که ۶۵۹ میلیون نفر از این افراد از طریق تلفن‌های همراه خود به اینترنت متصل می‌شوند که شمار آنها نیز در سال ۲۰۱۶ میلادی برای سومین سال متوالی ۱۰ درصد فزونی گرفته است.توسعه ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی، ساخت مراکز و ایستگاه‌های مخابراتی و نصب تجهیزات مربوطه در چین به سرعت در جریان است و این کشور به رغم اعمال محدودیت‌های مختلف در اینترنت بخصوص در موارد سیاسی و مسایل غیراخلاقی، این شبکه را به شکل قابل توجهی در سراسر کشور گسترش داده است.از سوی دیگر بسیاری از مردم چین با داشتن تلفن‌های همراه و پرداخت حق اشتراک ویژه می‌توانند از مزایای فناوری نسل‌های سوم و چهارم برای اتصال به اینترنت استفاده کنند.جالب تر اینکه از میان این افراد نزدیک به ۲۰۱ میلیون نفر کسانی هستند که در روستاهای چین زندگی می‌کنند که باز هم می‌توانند از مزایای این شبکه به طور گسترده استفاده نمایند اگرچه هنوز دسترسی آنها به نسبت مکان های شهری بسیار پایین‌تر است.آمارتارنمای «یی‌سی» چین هم نشان می‌دهد که ۴۶۹ میلیون نفر در سال گذشته میلادی پرداخت‌های خود را فقط با تلفن‌های همراه انجام داده‌اند.دانلود فیلم و برنامه‌های متنوع، دیدن برنامه‌های آموزشی و همچنین پرداخت‌های مالی اصلی‌ترین موارد استفاده مردم چین از تلفن‌های همراه در زمان اتصال به شبکه اینترنت است.مرکز اطلاع‌رسانی شبکه اینترنت چین همچنین در گزارش خود آورده است: ۷۰ درصد از مشترکان گفته‌اند با تهدیدهای حملات سایبری روبرو هستند و فقط ۲۸ درصد اینترنت را امن توصیف کرده‌اند.برای همین انتظار می‌رود که پس از بررسی‌ها و تصویب کنگره ملی خلق چین، قانون امنیت سایبری این کشور در ماه ژوئن سال جاری میلادی لازم الاجرا شود.این در حالیست که وزارت صنعت و فناوری اطلاع‌رسانی چین هم اواخر دی‌ماه سال جاری از سرمایه‌گذاری ۱۷۰ میلیارد دلاری این کشور در این عرصه، اجرای طرح‌های مختلف شبکه و توسعه خطوط فیبر نوری در سه سال آینده خبر داده بود.دولت چین همچنین اعلام کرده است که تا سه سال آینده به بسیاری از شرکت‌های خارجی امکان می‌دهد تا در این عرصه سرمایه‌گذاری کنند.چین سال ۲۰۱۳ میلادی از زمانی که نسل جدید رهبری قدرت را در کشور در دست گرفت راهبرد «چین شبکه» را تدوین کرد و این سرمایه‌گذاری کلان برای توسعه اینترنت و فناوری اطلاع‌رسانی در همین راستا انجام می‌شود.


گروه های زیر مجموعه فناوری اطلاعات

ماهواره و فضا
ماهواره و فضا
قطعات
قطعات
 نرم افزار
نرم افزار
فناوری شخصی
فناوری شخصی
كامپيوتر همراه
كامپيوتر همراه
شبكه و امنيت
شبكه و امنيت
تنظيم مقررات
تنظيم مقررات
بازی
بازی
وب ايراني
وب ايراني
لوازم جانبی
لوازم جانبی
بانكداری الكترونيك
بانكداری الكترونيك
شبكه اجتماعي
شبكه اجتماعي
برنامه نويسي
برنامه نويسي
اخبار داخلی
اخبار داخلی
اينترنت
اينترنت
ويروس
ويروس
سخت افزار
سخت افزار
موبايل
موبايل
مخابرات
مخابرات
اپراتورها
اپراتورها
ميزباني وب
ميزباني وب
تجارت الكترونيك
تجارت الكترونيك
سيستم عامل
سيستم عامل
مديريت ICT
مديريت ICT
روبوتيك
روبوتيك
وب و اينترنت
وب و اينترنت
امنيت
امنيت

پر بازدید ترین اخبار امروز

روزهای نا آرام در راه است- پیشخوان
منتخب تصاویر صفحات نخست روزنامه‌های چهارشنبه ۲۷ دی منتشر می‌شود.
اکبر عبدی؛ سلطان کمدی ایران
دوران بازیگری اکبر عبدی زمانی آغاز شد که دوران بازیگران بسیاری به پایان رسیده بود و سینمای ایران در برنامه‌ریزی دولتی‌اش برای ابراز وجود و تثبیت موقعیت به کمیت بیش از کیفیت احتیاج داشت.
فیلم مستند، فرزند ناتنی سینمای ایران؟!
فیلم مستند فرزند ناتنی سینما نیست. در ایران نگاه به سینمای مستند با بی مهری های زیادی همراه بوده است، اما چه کانون اصلی مستند را تلویزیون بدانیم و چه ندانیم، آثار مستندی وجود دارند که برای پرده سینما ساخته شده اند.
ساز کوک گروه‌ها در جشنواره موسیقی فجر
موسیقی، آب است؛ گذرا، مواج، آرامش بخش، خروشان. سیراب می کند. موج بر می دارد و تو را همراه می برد. غرقه ات می کند. به خروش می آید و پاشان، نفس بندت می سازد. موسیقی، آب است، نه قلمرو می شناسد، نه مرز. بی صدا به تن خاک می نشیند و به زبان نرم، سنگ را هم مغلوب می کند.