خبرهایی از پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت

13:34 ۱۸۰ روز و ۶ ساعت پیش ایسنا 163 0
خبرهایی از پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت

معرفی داوران خارجی و داوران فیلم‌های مستند مسابقه ملی جشنواره مقاومت، اعلام اسامی نامزدهای فیلم‌های کوتاه، نمایش مستندی از فرزند یکی از مشاوران نزدیک خانواده کلینتون از جمله خبرهای جشنواره‌ی فیلم مقاومت است.

ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، در این دوره جشنواره در بخش‌های مسابقه بین‌الملل اعم از: داوری فیلم‌های سنمایی و مستند و بخش عماد مغنیه ۸ داور خارجی از کشورهای ونزوئلا، شیلی، آمریکا، آرزژانتین، تانزانیا، بنگلادش، تونس و لبنان در ترکیب هیات‌های داوری حضور دارند.

بر پایه این خبر، داوران خارجی مسابقه بین‌الملل پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت به این ترتیب معرفی شدند.

بخش سینمایی:

مارتین ریچارد مهاندو از تانزانیا: مدیرجشنواره بین المللی فیلم زنگبار محقق دانشگاه  رسانه و ارتباطات مرداک استرالیا

رودریگو هرنان ویلا از آرژانتین: تهیه کننده و کارگردان سینما که بیشتر برای فیلم هایThe Last Man (۲۰۱۸)وBoca Juniors Confidential(۲۰۱۸)شناخته می‌شود. وی بیشتر کارگردان فیلم‌های مستند بوده اما فیلم‌های سینمایی نیز مانند فیلمThe Last Manدر کارنامه وی وجود دارد.

غلام ربانی بیپلب از بنگلادش: نویسنده و کارگردان سینما، بنیانگذار و مدیر جشنواره فیلم بنگلادش و همچنین دبیرF.I.C.C

بخش مستند:

لویس کاسترواز ونزوئلا: مستندساز و تهیه کننده انگلیسی-ونزوئلایی. بیشتر کارهای او ضد اسراییلی و استعماری است و برای پخش تلویزیونی تولید شده‌اند. او برای ساخت مستند چاوز تز جشنواره فیلم هاوانا در سال۲۰۱۳نشان افتخار دریافت کرده است. آثار او از اکثر تلویزیون های ضد امپریالیست پخش شده‌اند.

فدریکو تامس بوتو از شیلی: دبیر جشنواره فرهنگیBAJ VALPARAÍSOاست. او همچنین فیلمساز و استاد دانشگاه در منطقهValparaísoکشور شیلی است که عمدتا در مقاطع تحصیلات تکمیلی تدریس می‌کند. او از برگزارکنندگان جشنواره بین‌المللی فیلمViña del Marنیز می‌باشد و داراری تفکرات ضد استعماری است.

جان هنری جیانویتو از آمریکا: استاد جیانویتو فیلمساز، مربی و منتقد است. فیلم‌های سینمایی آدرس ناشناخته و گل درد را ساخته است. فیلم‌های ضد امپریالیسمی آمریکا فیلم‌هایی در حوزه مردم بیچاره فیلیپین که در کنار محل‌های نظامی مستقر آمریکا زندگی می‌کنند. نگرش ضد امپریالیستی و ضد سیاست‌های آمریکا دارد.

بخش عماد مغنیه:

کوثر بشراوی از تونس: مجری معروف شبکه الجزیره، ام بی سی و العربیه. او همچنین نویسنده، شاعر و مورخ است.

علی ظاهر از لبنان: داور بخش عماد مغنیه

خبرهایی از پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت

داوران بخش فیلم‌های مستند مسابقه ملیپانزدهمین جشنواره بین‌المللی مقاومت معرفی شدند.

هیات داوران این بخش به این ترتیب است: حبیب احمدزاد، دکتر شهاب اسفندیاری، رضا برجی، سلیم غفوری، بیژن نوباوه وطن.

در این بخش ۶۲ اثر مستند با یکدیگر رقابت خواهند داشت.

خبرهایی از پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت

نامزدهای بهترین فیلمهای کوتاه داستانیپانزدهمین جشنواره بینالمللی مقاومت معرفی شدند.

«تراس»محمد علیزاده فرد

«درخت زیتون سعد»احمد زایری

«باز هم سکوت»راضیه سراجی

«تاسوکی»سید پوریا پیشوایی

«مادر»ماریا ماوتی

«راحانا»کاظم دانشی

خبرهایی از پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت

مستندی از فرزند سیدنی بلومنتال از مشاورین نزدیک خانواده کلینتوندر جشنواره مقاومت به نمایش در می‌آید.

دن کوهن روزنامه نگار، خبرنگارRT Americaدر واشنگتن و مستند ساز، همزمان با برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت طی روزهای ۵ تا ۹ اذر ماه جاری به ایران می آید.

بر پایه این خبر، دن کوهن پیش از پیوستن به شبکه تلویزیونیRT، همکاری گسترده‌ای با بسیاری از رسانه‌های تلویزیونی و اینترنتی در مورد فلسطین داشته است.

فیلم «کشتن غزه» مستند جنجالی است که او به همراه مکس بلومنتال ساخته و در جشنواره مقاومت حضور دارد.

در این خبر آمده است:  با وجود آنکه کوهن و بلومنتال هر دو یهودی هستند، اما جشنواره فیلم‌های یهودی آتلانتا، اجازه شرکت این مستند در بخش مسابقه خود را به آنها نداد. مکس بلومنتال روزنامه نگار شناخته شده آمریکایی است که علاوه بر روزنامه نگاری به دلیل آنکه فرزند سیدنی بلومنتال از مشاورین نزدیک خانواده کلینتون است، نیز معروف گردیده است.

 مستند کشتن غزه، روایت‌گر شرایط سخت زندگی اهالی غزه تحت محاصره صهیونیست‌هاست که در جریان حمله اسرائیل به غزه در سال۲۰۱۴ساخته شده است.

خبرهایی از پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت

گفتنی است پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از ۵ تا ۹ آذر ماه جاری به دبیری محمد خزاعی در تهران برگزار می‌شود.


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها

آخرین اخبار

پیمانکار اتوبوس دانشگاه آزاد 8 بار اخطار گرفته بود
تهران- ایرنا- معاون استاندار تهران با تشریح نتیجه نهایی بررسی کارشناسی حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات (دیماه پارسال)، علت حادثه را نقص فنی در سیستم ترمز اتوبوس بیان و اعلام کرد: پیمانکار مربوطه پیش از حادثه هشت بار اخطار گرفته بود اما همچنان به فعالیت خود ادامه می داد.
درآمدزایی صنعت بذر مورد غفلت قرار گرفته است
بجنورد - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: صنعت بذر در کشور ما مورد غفلت قرار گرفته حال اینکه این صنعت سومین گردش مالی را در جهان دارد.
استاندار تهران: برخی سموم کشاورزی وارداتی استاندارد نیست
تهران- ایرنا- استاندار تهران با بیان اینکه خطر سموم غیراستاندارد وارداتی مصرف شده در محصولات کشاورزی غیراستاندارد بیش از آب های نامتعارف (آب های آلوده از جمله فاضلاب) است افزود: خطر این سموم را جدی بگیریم.
تدوین برنامه بازآفرینی بازار تهران آغاز شد
تهران- ایرنا- معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: تدوین سند سیاستگذاری و برنامه راهبردی برای احیا و بازآفرینی مجموعه بازار بزرگ تهران با مشارکت بازاریان و گروه های کارشناسی و تخصصی آغاز شد.
رهبر حزب کارگر انگلیس بر مبارزه با نژادپرستی تاکید کرد
لندن – ایرنا – در حالی که سایه نژادپرستی، بیگانه هراسی و اسلام ستیزی در انگلیس پس از رای مردم به خروج از اتحادیه اروپا سیطره افکنده است، رهبر حزب کارگر انگلیس تصریح کرد که جامعه در کنار هم، علیه نفرت و نژادپرستی قوی‌تر خواهد بود.
روسیه:نظر اردوغان ملاک عمل ما در قرارداد اس ۴۰۰ است
مسکو - ایرنا- در پی مهلت دو هفته‌ای آمریکا برای انصراف ترکیه از اجرای قرارداد خرید تسلیحات پدافند موشکی اس ۴۰۰ از روسیه، سخنگوی رئیس جمهوری روسیه این اولتیماتوم را بی اهمیت خواند و اعلام کرد که اظهارات طرف ترکیه‌ای ملاک عمل قرار می‌گیرد.
بزرگ‌ترین اپراتور انگلیس نسل جدید گوشی هواوی را عرضه نمی کند
لندن – ایرنا – شرکت ئی.ئی (EE) به‌عنوان بزرگ‌ترین اپراتور موبایل انگلیس اعلام کرد که در پی محدودیت جدید شرکت گوگل، نسل جدید گوشی‌های همراه هوشمند هواوی، باقابلیت اتصال به اینترنت پرسرعت موسوم 5جی را عرضه نخواهد کرد.
ترکیه: پایگاه های نظارتی خود در ادلب را تخلیه نخواهیم کرد
تهران - ایرنا - وزیر دفاع ترکیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که با وجود حملات ارتش سوریه برای بازپس گیری استان ادلب در شمال این کشور، آنکارا پایگاه های نظارتی خود در این منطقه را تخلیه نخواهد کرد.
امارات: حادثه نفتکش‌ها شفاف سازی می شود
تهران - ایرنا - امارات متحده عربی روز چهارشنبه اعلام کرد که درباره حادثه انفجار و خرابکاری در چهار فروند نفتکش حامل پرچم امارات، عربستان و نروژ نزدیک آب‌های ساحلی خود در خلیج عمان شفاف سازی می کند.
شرکت های ژاپنی از دریافت سفارش هواوی خودداری کردند
پکن- ایرنا- تازه ترین گزارش ها نشان می دهد بزرگترین شرکت های تلفن های هوشمند ژاپن از دریافت سفارش شرکت هواوی چین خودداری کرده اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تیام: 900 هزار دلار بدهید تا استقلالی شوم
مامه بابا تیام پس از سپری کردن یک فصل ناموفق در عجمان امارات حالا قصد تعویض تیمش را داشته و مدعی شده مدیران باشگاه استقلال با او برای بازگشت مجدد به جمع آبی‌پوشان مذاکره کرده‌اند.
گناهِ موزه‌هایی که می‌خواهند تاریخ‌ساز باشند، چیست؟
«باید برای تخصیص اعتبار برای اعتلای موزه‌ها فکری جدی کرد، هر چند آن صرفاً مختص به موزه‌های میراث فرهنگی نیست و بیشترِ موزه‌ها با این موارد مواجه‌اند؛ چون کمبود همین بودجه‌ها موزه را از رسالت اصلی خود که آگاهی بخشی مردم و صرف اوقات فراغت آنها با مطالبات فرهنگی است باز می‌دارد. اگر یک موزه بداند چه بودجه‌ای دارد، برای هر قدم از اقداماتش در فضای موزه‌ای خود و مهمتر از همه یعنی جذب مخاطب و رفع نیازهای روز او برنامه‌ریزی می‌کند.»
گزینه سخنگویی دولت آخر هفته با رئیس جمهور دیدار می‌کند- بن علوی برای میانجیگری نیامده بود
از کشورهای مختلف عده‌ای به دنبال این هستند که هم برجام حفظ شود و هم درگیری در منطقه نشود. با توجه به اهمیت برجام می خواهند امور به گونه‌ای پیش رود که رضایت ایران جلب شود. اما این تلاش ها به این معنا نیست که مذاکره‌ای بین ایران و آمریکا انجام شود.
مصرف امگا 3 بر بدن ورزشکاران تاثیر مثبتی دارد
یک عضو هیأت علمی دانشگاه لرستان گفت: مصرف امگا 3 بر بدن ورزشکاران تاثیر مثبتی دارد.
تولد فیفا بدون انگلیسی‌ها
فیفا در حالی در بیست و یکم می سال ۱۹۰۴ تاسیس شد که بریتانیا نام خود را در این سازمان به ثبت نرساند.
«دخترم نرگس» در ارومیه کلید خورد
«دخترم نرگس» در ارومیه کلید خورد
حاشیه های پر رنگ تر از متن یک اکران
تجلیل از عوامل پروژه‌ای رادیویی که 7 سال طول کشید
زهرماری که می خواست شیرین باشد
فیلم‌هایی که تلویزیون در سالروز آزادسازی خرمشهر نمایش می‌دهد
سینما و تحریم ها
وقتی 5 فیلم به اندازه یک فیلم هم نمی‌فروشد
سه مجلس تعزیه خوانی در تالار آفتاب اهواز برپا می شود
سنخیت کمرنگ محصولات سینمایی با واقعیت های جامعه