فتحی: هر وقت از وزارت ورزش کمک خواستیم، دریغ نکرد- دیگر تیام را نمی‌خواهیم

12:22 ۱۸۱ روز و ۱۹ ساعت پیش ایسنا 207 0
فتحی: هر وقت از وزارت ورزش کمک خواستیم، دریغ نکرد- دیگر تیام را نمی‌خواهیم

سرپرست باشگاه استقلال معتقد است که وزارت ورزش نهایت لطف را به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس داشته است. او گفت: من رسما می‌گویم که هر زمان کمکی خواستیم، بی هیچ دریغی برای باشگاه انجام داده است. در مورد فدراسیون نیز صدق می کند اما با آنها چالش داریم.

ایسنا

به گزارش ایسنا وبه نقل از باشگاه استقلال، امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال درباره مشکلات مالی باشگاهش گفت: استقلال جزئی از جامعه است و مشکلات مالی استقلال عدیده است. وضع استقلال از لحاظ مالی مناسب نیست. متاسفانه در فضای مجازی موارد اشتباهی مطرح شد که صحیح نیست و برق و آب باشگاه قطع نشده است. حامی مالی ما به تعهدات خود عمل کرده اما زمان پرداخت حامی مالی و زمان پرداخت‌های ما یکسان نیست. ما ارتباط خوبی با حامی مالی خود داریم و جلسات زیادی برگزار می‌کنیم و امیدواریم مشکلات مالی برطرف شود. قراردادی با حامی مالی و باشگاه استقلال و پرسپولیس داریم. میزان پرداختی به دو باشگاه مشخص است و اسپانسر ما تعهدات خود را انجام داده است.
او درباره بدهی‌های سنگین باشگاه هم گفت: به همه مسئولان قبلی باشگاه احترام می‌گذارم و همه عزیزان به اندازه بضاعت خود به باشگاه خدمت کردند. از روزی که من مسئولیت قبول کردم، یک کوه از پرونده‌های به سرانجام نرسیده داشتیم و مجوز حرفه‌ای‌سازی پیش روی ما بود. بیش از ۱۱ میلیارد تومان بدهی به افرادی پرداخت شد که پرونده در AFC داشتند. شاید بیش از دو یا سه برابر این عدد نیز وجود دارد که بدهکاریم اما این افراد طرح دعوی نکردند و ما باید اقدام کنیم. بحث حقوقی تیام، جپاروف و سید مجید حسینی نیز مطرح بود. هزینه‌های زیادی برای سفر و بررسی این پرونده‌ها داشتیم و این مشکلات حل شده است. مشکلات حقوقی ما با بازیکنان خارجی مطرح است که برای هواداران سوال شده است. بویان یک موضوع بسیار دشوار است و ما نزدیک به ۴۰۰ هزار دلار باید به او پرداخت کنیم. در حال مذاکره هستیم و امیدواریم این پرونده به کمیته انضباطی فیفا نرسد. دکتر خطیر معاون ورزشی ما زحمات زیادی می‌کشند و پرونده‌ها را بررسی می‌کنند.
وی اضافه کرد: گومز حدود ۶۷۵ هزار دلار مطالبه دارد. من علاقه‌ای ندارم که نسبت به گذشته صحبت کنم. تنها می‌خواهم بگویم که این پرونده مفتوح است. ۱۵ نوامبر، کمیته حل اختلاف فیفا رای داده و هنوز به ما ابلاغ نشده و امیدوارم رای به نفع ما باشد و هنوز اطلاعی نداریم. در دعوت نامه ایشان، موارد حقوقی رعایت نشده است. مدت، مبلغ و آپشن‌ها در این قرارداد ذکر شده است. دفاعیات فراوانی انجام دادیم و نماینده ما در سوئیس دفاع کرده است. امیدواریم رای به نفع باشگاه صادر شود. هیچ دفاعیه‌ای قبلا ارائه نشده بود.
فتحی در پاسخ به این سوال که آیا این موضوع در اولویت است یا قضیه سوپرجام، تصریح کرد: ما همه پرونده‌ها را با هم پیش می‌بریم. موضوع رابسون، پرو و دیگران را با یکدیگر پیش می‌بریم. امیدواریم این روند روی نتایج استقلال تاثیر نگذارد. ما با قاطعیت رای سوپرجام را در CAS پیگیری می‌کنیم. ۲۲ هزار فرانک سوئیس پرداخت کرده‌ایم و متاسفانه سازمان لیگ کم لطفی کرد. سازمان لیگ درخواست سه داور کرد تا ما ۶۶ هزار فرانک سوئیس پرداخت کنیم و به این دلیل نتوانیم شکایت کنیم اما ما دوباره تقاضا کردیم برای یک داور و دادگاه عالی ورزش صحبت‌های ما را پذیرفت. با نزدیک به ۱۰۰ صفحه ما دفاعیات خود را ارائه کردیم و امروز آخرین فرصت طرف دیگر است. به نظرم می‌رسد به زودی و ظرف چند ماه آینده، رای صادر خواهد شد.
سرپرست باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ورزش به شما گفته درباره مدیران قبلی صحبت نکنید، پاسخ داد: خیر. این میز دست من امانت است و همان گونه که من علاقه ندارم در مورد من افرادی بعدی صحبت کنند، من نیز صحبت نمی‌کنم. مدیران قبلی استقلال به باشگاه خدمت کردند.
وی در واکنش به این موضوع که پرونده گومز خدمت به استقلال نبوده، افزود: شاید دوستان به مقررات نا آگاه بودند. جالب است که هواداران بدانند قرارداد ایشان چقدر است. ما برای ۱.۵ سال ۶۷۵ هزار دلار پیشنهاد دادیم اما قرارداد او امسال ۳۰ هزار دلار است و قرارداد بویان نیز ۴۰ هزار دلار است اما از ما ۴۰۰ هزار دلار می‌خواهد. امیدوارم در زمان مدیریت من این اتفاق رخ ندهد. همین آقای جپاروف از ما ۱۳۰ هزار دلار طلب دارد.
سرپرست استقلال درباره حضور دوباره  سرور جپاروف در این تیم، بیان کرد: صحبت‌هایی شده اما این را تایید نمی‌کنم. خبرهای بسیار خوبی در راه است. در خصوص تقویت تیم در خطوطی که سرمربی محترم درخواست داشتند، کارهایی انجام می‌دهیم. هواداران ما قطعا شاد خواهند شد. گروه سختی در جام باشگاه‌های آسیا داریم. این مژده را به هواداران می‌دهم که کادرفنی و تیم ترمیم خواهند شد. بازیکنانی که نتوانستند نظر سرمربی را جلب کنند، از تیم کنار گذاشته خواهند شد. مطمئن باشید روزهای خوبی در انتظار باشگاه است.
فتحی در تشریح آخرین وضعیت پادوانی، بیان کرد: پادوانی بازیکن بسیار خوب و با اخلاقی است. او دچار بدشناسی ورزشی شد و یک آسیب جدی دید. ما تمام تلاش خود را انجام دادیم و باید از زحمات شبانه روزی آقای دکتر نوروزی تشکر کنم. همچنین از هلال احمر و آقای دکتر پیوندی نیز تشکر می‌کنم. هزینه درمان و اقامت و اسکان ایشان را ما پرداخت می‌کنیم. شب گذشته با او صحبت کردم و مقدمات بازگشت او فراهم شده است. ایشان از ما طلبکار بود و باید بدهی را پرداخت می‌کردیم. با ایشان قراردادی را منعقد کردیم و در هفته جاری طلب او را پرداخت می‌کنیم تا با رضایت کشور را ترک کند و بعد از بهبودی به کشور بازگردد. ما قراردادی با ایشان منعقد کردیم به پاس زحمات او تا بعد از بهبودی، به کادرفنی ما اضافه شود.
سرپرست باشگاه استقلال در بخش بعدی صحبت‌های خود درباره پول رضایت نامه نورافکن، تیام و حسینی، عنوان کرد: مشکل ما موضوع امید نورافکن است. متاسفانه نمی‌دانم چه بگویم. آقای نورافکن ۵ سال در استقلال بازی کرد و ۳۰۰ هزار دلار حق رشد او است. با ۵۰ هزار دلار ایشان منتقل شده و ما طرح دعوی کردیم. رایزنی‌ها در حال انجام است تا بتوانیم این بازیکن که خود او نیز علاقه‌مند است را به ایران بازگردانیم. ما ۵۰ هزار دلار ایشان را واگذار کردیم و ۳۰۰ هزار دلار را بخشیدیم و اکنون در حال مذاکره هستیم تا ایشان را برگردانیم. کار سختی است مگر اینکه باشگاه شالروا همکاری کند. در خصوص تیام ما مبلغی نزدیک به ۳۵۰ هزار دلار از باشگاه عجمان دریافت کردیم و پول به باشگاه پرداخت شد و برای هزینه‌های باشگاه پرداخت شد. سید مجید حسینی قرار بود با ۱۰۰ هزار دلار برود که ما ۶۰۰ هزار دلار گرفتیم که از این مبلغ ۲۰۰ هزار دلار دریافتکردیم و ۴۰۰ هزار دلار در حال دریافت است.
فتحی در باره گروه استقلال در لیگ قهرمانان، بیان کرد: هر گروهی که استقلال باشد، سخت می‌شود. برای الهلال نیز این گروه بسیار سخت است. به دنبال ترمیم خطوطی هستیم که با نظر سرمربی احساس ضعف می‌کنیم. شفر مربی توانمندی است و از ایشان حمایت می‌کنیم. با نظر ایشان و هماهنگی کمیته فنی بازیکنان جدید جذب می‌شوند. بازیکنان خوب و با کارنامه جذب خواهند شد. کادرفنی نیز تقویت خواهد شد و روزهای خوبی در انتظار باشگاه استقلال خواهد بود.
سرپرست باشگاه استقلال درباره رضایت نامه یک میلیون دلاری تیام، بیان کرد: ما با عجمان مذاکره نکردیم. تیام دنبال بازگشت نیست و ما نیز او را نمی‌خواهیم. این پرونده بسته است و دو طرف علاقه‌ای به همکاری ندارند.
سرپرست استقلال در پاسخ به این سوال که آیا هیات مدیره با شفر اختلاف دارد، اضافه کرد: از روزی که من هستم، هیچ مشکلی میان شفر و هیات مدیره نیست. هماهنگی کامل داریم و همه اعضای هیات مدیره و کمیته فنی موافق ادامه کار آقای شفر هستند. شفر توانمند و با کارنامه است و قطعا یکی از بزرگترین مربیانی است که با این کارنامه به ایران آمده است.
فتحی در واکنش به این موضوع که آیا مانند هواداران قبول دارید که وزارت ورزش هوای تیم رقیب را دارد، بیان کرد: متاسفانه این صحبت ها مطرح می شود که نه منطقی است و نه آگاهانه. وزارت ورزش نهایت لطف را به دو باشگاه داشته است و من رسما می گویم که هر زمان کمکی خواستیم، بی هیچ دریغی برای باشگاه انجام داده است. در مورد فدراسیون نیز صدق می کند اما با آنها چالش داریم. در قضیه سوپرجام تعمدی در کار فدراسیون نیست اما ما می خواهیم حق استقلال را بگیریم. سازمان لیگ نیز نباید جام را در اختیار تیم پرسپولیس می‌گذاشت.
فتحی در پاسخ به این سوال که آیا فرهاد مجیدی به استقلال اضافه می شود، گفت: فرهاد مجیدی از بازیکنان خوب و درجه یک است. من ارتباط بسیار خوبی با ایشان دارم. شاید ایشان نیز آماده برگشت نباشد اما از ایشان و همه پیشکسوتان در هر سمتی که ممکن باشد، استفاده می کنیم.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

کشتی و رزمی
کشتی و رزمی

آخرین اخبار

شهرام هروی: باید بدون اشتباه حرکت کنیم- نتیجه نگرفتن برخی چهره‌ها طبیعی بود
سرمربی تیم ملی کاراته گفت: هنوز برای کسب سهمیه کامل المپیک راه درازی در پیش داریم و باید با تمرکز بالا و بدون اشتباه به سمت جلو حرکت کنیم.
برای درمان «فشار خون» و «دیابت» به کجا مراجعه کنیم؟
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت درباره نحوه ارائه خدمت در مراکز درمان بیماری‌های غیرواگیری چون دیابت و فشار خون توضیح داد.
چرا چینی‌ها نمی‌توانند اپل را تحریم کنند؟
با توجه به اقدامات تلافی جویانه چین و آمریکا در طول یک سال اخیر، بسیاری از مردم چین خواستار تحریم محصولات اپل و ضربه زدن به اقتصاد ایالات متحده شده اند. این در حالیست که بسیاری از کارشناسان این اقدام را به ضرر چین می دانند.
ماندگاری شغل در بخش صنعت بیشتر است
یک مقام مسئول کارگری با بیان این که بدون ایجاد زیرساختهای لازم برنامه های اشتغال به نتیجه نمی‌رسد، گفت: اگر چه اشتغال پایدار هزینه‌بر است ولی باید به سمت پایداری مشاغل برویم.
نفت ایران، برگ برنده چین در مقابله با آمریکا
درحالی که ترکش‌های جنگ تجاری آمریکا و چین تمام بازارهای جهانی را تحت تأثیر قرار داده است، بازار طلای سیاه نیز از این ماجرا بی‌تاثیر نبوده است. چینی‌ها که از رفتارهای غیرمنطقی دولت آمریکا در وضع تعرفه‌های تجاری علیه محصولات خود شاکی هستند، ممکن است تصمیم‌هایی در بازار نفت بگیرند که چندان مورد پسند آمریکایی‌ها نباشد.
سمامی: عدم آشنایی مردم از حقوق‌شان یکی از دلایل کثرت دعاوی است
یک وکیل دادگستری گفت: عدم آشنایی مردم نسبت به حق و حقوق خودشان یکی از دلایل مهم کثرت دعاوی و نزاع‌ها در جامعه است.
برای حفاظت از غیرنظامیان در درگیری‌ها باید از ملاحظات سیاسی خودداری کرد
نماینده دائم ایران گفت: یکی از مشکلات اساسی در حفاظت از غیر نظامیان در درگیری‌های مسلحانه تصمیم‌گیری بر اساس ملاحظات سیاسی و مسئول نشناختن عاملان جنایات است.
تخت‌روانچی: ترامپ خصومت بی حد و حصر نسبت به ملت ایران دارد
نماینده ایران در سازمان ملل گفت: حرف‌های متناقض رئیس‌جمهور آمریکا درباره ایران، نشانه روشنی از خصومت بی حد و حصر وی نسبت به ایران و ملت بزرگ ایران است.
یاغی در پرسپولیس بهتر بود یا استقلال!
در جدولی که بر اساس داده‌های متریکا جمع‌آوری شده، مقایسه می‌کنیم که در لیگ هجدهم منشا برای ثبت هر کنش در پیراهن استقلال و پرسپولیس چقدر منتظر می‌ماند و در کدام تیم عملکرد بهتری داشت.
ترابی از ملی‌پوش سابق برزیل پیش افتاد
گل مهدی ترابی به السد قطر در صدر نظرسنجی AFC برای کسب عنوان بهترین گل هفته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هنر ذوب‌آهن؛ بازگشت در نیم فصل دوم
تیم فوتبال ذوب‌آهن فصل ۹۸-۹۷ را هم مشابه فصل قبل با شروعی بد و سرانجامی خوش به پایان رساند؛ آن‌ها اگر می‌خواهند نیم فصل اول سال بعد را همانند فصول قبل بد شروع نکنند باید از همین حالا به فکر انسجام تیم‌شان باشند.
فائقی: افراد حرفه‌ای از نابسامانی در بلیت‌فروشی درآمد دارند- به تماشاگران احترام نمی‌گذاریم
معاون اسبق تربیت بدنی با اشاره به این که شماره گذاری صندلی ها در ورزشگاه آزادی نیاز به ارتقاء فرهنگی دارد، گفت‌: باید سطح فرهنگی و حقوق شهروندی مردم را ارتقاء دهیم و علاوه بر آن می‌توان با جریمه کردن باشگاه ها هواداران را اجبار به نشستن بر روی صندلی های خود کرد.
بودجه ۷۲ میلیاردی کمیته ملی المپیک-کشتی بالاترین رقم را می‌گیرد
بودجه کمیته ملی المپیک برای سال ۹۸ حدود ۷۲ میلیارد تومان اعلام شد.
ویلموتس دست پر به ایران می‌آید؟
رییس فدراسیون فوتبال توضیحاتی درباره تشکیل اردوی تیم ملی ارائه کرد.
صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند
سخنگوی سازمان ثبت‌احوال از صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند در کشور خبر داد.
هنر ذوب‌آهن؛ بازگشت در نیم فصل دوم
فائقی: افراد حرفه‌ای از نابسامانی در بلیت‌فروشی درآمد دارند- به تماشاگران احترام نمی‌گذاریم
تراکتورسازی، قرارداد لیکنز را فسخ کرد
سرمربی سابق اینتر، گزینه هدایت استقلال
قرارداد تراکتورسازی با لیکنز فسخ شد
سرمربی اسبق اینتر، گزینه سرمربی‌گری استقلال
ویلموتس دست پر به ایران می‌آید؟
سرمربی تیم فوتبال ساحلی ملوان بندرگز استعفا داد
سپاهان شهرآورد فوتبال بانوان اصفهان را پیروز شد
ترابی از ملی‌پوش سابق برزیل پیش افتاد