فتحی: هر وقت از وزارت ورزش کمک خواستیم، دریغ نکرد- دیگر تیام را نمی‌خواهیم

12:22 ۸۵ روز و ۲ ساعت پیش ایسنا 162 0
فتحی: هر وقت از وزارت ورزش کمک خواستیم، دریغ نکرد- دیگر تیام را نمی‌خواهیم

سرپرست باشگاه استقلال معتقد است که وزارت ورزش نهایت لطف را به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس داشته است. او گفت: من رسما می‌گویم که هر زمان کمکی خواستیم، بی هیچ دریغی برای باشگاه انجام داده است. در مورد فدراسیون نیز صدق می کند اما با آنها چالش داریم.

ایسنا

به گزارش ایسنا وبه نقل از باشگاه استقلال، امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال درباره مشکلات مالی باشگاهش گفت: استقلال جزئی از جامعه است و مشکلات مالی استقلال عدیده است. وضع استقلال از لحاظ مالی مناسب نیست. متاسفانه در فضای مجازی موارد اشتباهی مطرح شد که صحیح نیست و برق و آب باشگاه قطع نشده است. حامی مالی ما به تعهدات خود عمل کرده اما زمان پرداخت حامی مالی و زمان پرداخت‌های ما یکسان نیست. ما ارتباط خوبی با حامی مالی خود داریم و جلسات زیادی برگزار می‌کنیم و امیدواریم مشکلات مالی برطرف شود. قراردادی با حامی مالی و باشگاه استقلال و پرسپولیس داریم. میزان پرداختی به دو باشگاه مشخص است و اسپانسر ما تعهدات خود را انجام داده است.
او درباره بدهی‌های سنگین باشگاه هم گفت: به همه مسئولان قبلی باشگاه احترام می‌گذارم و همه عزیزان به اندازه بضاعت خود به باشگاه خدمت کردند. از روزی که من مسئولیت قبول کردم، یک کوه از پرونده‌های به سرانجام نرسیده داشتیم و مجوز حرفه‌ای‌سازی پیش روی ما بود. بیش از ۱۱ میلیارد تومان بدهی به افرادی پرداخت شد که پرونده در AFC داشتند. شاید بیش از دو یا سه برابر این عدد نیز وجود دارد که بدهکاریم اما این افراد طرح دعوی نکردند و ما باید اقدام کنیم. بحث حقوقی تیام، جپاروف و سید مجید حسینی نیز مطرح بود. هزینه‌های زیادی برای سفر و بررسی این پرونده‌ها داشتیم و این مشکلات حل شده است. مشکلات حقوقی ما با بازیکنان خارجی مطرح است که برای هواداران سوال شده است. بویان یک موضوع بسیار دشوار است و ما نزدیک به ۴۰۰ هزار دلار باید به او پرداخت کنیم. در حال مذاکره هستیم و امیدواریم این پرونده به کمیته انضباطی فیفا نرسد. دکتر خطیر معاون ورزشی ما زحمات زیادی می‌کشند و پرونده‌ها را بررسی می‌کنند.
وی اضافه کرد: گومز حدود ۶۷۵ هزار دلار مطالبه دارد. من علاقه‌ای ندارم که نسبت به گذشته صحبت کنم. تنها می‌خواهم بگویم که این پرونده مفتوح است. ۱۵ نوامبر، کمیته حل اختلاف فیفا رای داده و هنوز به ما ابلاغ نشده و امیدوارم رای به نفع ما باشد و هنوز اطلاعی نداریم. در دعوت نامه ایشان، موارد حقوقی رعایت نشده است. مدت، مبلغ و آپشن‌ها در این قرارداد ذکر شده است. دفاعیات فراوانی انجام دادیم و نماینده ما در سوئیس دفاع کرده است. امیدواریم رای به نفع باشگاه صادر شود. هیچ دفاعیه‌ای قبلا ارائه نشده بود.
فتحی در پاسخ به این سوال که آیا این موضوع در اولویت است یا قضیه سوپرجام، تصریح کرد: ما همه پرونده‌ها را با هم پیش می‌بریم. موضوع رابسون، پرو و دیگران را با یکدیگر پیش می‌بریم. امیدواریم این روند روی نتایج استقلال تاثیر نگذارد. ما با قاطعیت رای سوپرجام را در CAS پیگیری می‌کنیم. ۲۲ هزار فرانک سوئیس پرداخت کرده‌ایم و متاسفانه سازمان لیگ کم لطفی کرد. سازمان لیگ درخواست سه داور کرد تا ما ۶۶ هزار فرانک سوئیس پرداخت کنیم و به این دلیل نتوانیم شکایت کنیم اما ما دوباره تقاضا کردیم برای یک داور و دادگاه عالی ورزش صحبت‌های ما را پذیرفت. با نزدیک به ۱۰۰ صفحه ما دفاعیات خود را ارائه کردیم و امروز آخرین فرصت طرف دیگر است. به نظرم می‌رسد به زودی و ظرف چند ماه آینده، رای صادر خواهد شد.
سرپرست باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ورزش به شما گفته درباره مدیران قبلی صحبت نکنید، پاسخ داد: خیر. این میز دست من امانت است و همان گونه که من علاقه ندارم در مورد من افرادی بعدی صحبت کنند، من نیز صحبت نمی‌کنم. مدیران قبلی استقلال به باشگاه خدمت کردند.
وی در واکنش به این موضوع که پرونده گومز خدمت به استقلال نبوده، افزود: شاید دوستان به مقررات نا آگاه بودند. جالب است که هواداران بدانند قرارداد ایشان چقدر است. ما برای ۱.۵ سال ۶۷۵ هزار دلار پیشنهاد دادیم اما قرارداد او امسال ۳۰ هزار دلار است و قرارداد بویان نیز ۴۰ هزار دلار است اما از ما ۴۰۰ هزار دلار می‌خواهد. امیدوارم در زمان مدیریت من این اتفاق رخ ندهد. همین آقای جپاروف از ما ۱۳۰ هزار دلار طلب دارد.
سرپرست استقلال درباره حضور دوباره  سرور جپاروف در این تیم، بیان کرد: صحبت‌هایی شده اما این را تایید نمی‌کنم. خبرهای بسیار خوبی در راه است. در خصوص تقویت تیم در خطوطی که سرمربی محترم درخواست داشتند، کارهایی انجام می‌دهیم. هواداران ما قطعا شاد خواهند شد. گروه سختی در جام باشگاه‌های آسیا داریم. این مژده را به هواداران می‌دهم که کادرفنی و تیم ترمیم خواهند شد. بازیکنانی که نتوانستند نظر سرمربی را جلب کنند، از تیم کنار گذاشته خواهند شد. مطمئن باشید روزهای خوبی در انتظار باشگاه است.
فتحی در تشریح آخرین وضعیت پادوانی، بیان کرد: پادوانی بازیکن بسیار خوب و با اخلاقی است. او دچار بدشناسی ورزشی شد و یک آسیب جدی دید. ما تمام تلاش خود را انجام دادیم و باید از زحمات شبانه روزی آقای دکتر نوروزی تشکر کنم. همچنین از هلال احمر و آقای دکتر پیوندی نیز تشکر می‌کنم. هزینه درمان و اقامت و اسکان ایشان را ما پرداخت می‌کنیم. شب گذشته با او صحبت کردم و مقدمات بازگشت او فراهم شده است. ایشان از ما طلبکار بود و باید بدهی را پرداخت می‌کردیم. با ایشان قراردادی را منعقد کردیم و در هفته جاری طلب او را پرداخت می‌کنیم تا با رضایت کشور را ترک کند و بعد از بهبودی به کشور بازگردد. ما قراردادی با ایشان منعقد کردیم به پاس زحمات او تا بعد از بهبودی، به کادرفنی ما اضافه شود.
سرپرست باشگاه استقلال در بخش بعدی صحبت‌های خود درباره پول رضایت نامه نورافکن، تیام و حسینی، عنوان کرد: مشکل ما موضوع امید نورافکن است. متاسفانه نمی‌دانم چه بگویم. آقای نورافکن ۵ سال در استقلال بازی کرد و ۳۰۰ هزار دلار حق رشد او است. با ۵۰ هزار دلار ایشان منتقل شده و ما طرح دعوی کردیم. رایزنی‌ها در حال انجام است تا بتوانیم این بازیکن که خود او نیز علاقه‌مند است را به ایران بازگردانیم. ما ۵۰ هزار دلار ایشان را واگذار کردیم و ۳۰۰ هزار دلار را بخشیدیم و اکنون در حال مذاکره هستیم تا ایشان را برگردانیم. کار سختی است مگر اینکه باشگاه شالروا همکاری کند. در خصوص تیام ما مبلغی نزدیک به ۳۵۰ هزار دلار از باشگاه عجمان دریافت کردیم و پول به باشگاه پرداخت شد و برای هزینه‌های باشگاه پرداخت شد. سید مجید حسینی قرار بود با ۱۰۰ هزار دلار برود که ما ۶۰۰ هزار دلار گرفتیم که از این مبلغ ۲۰۰ هزار دلار دریافتکردیم و ۴۰۰ هزار دلار در حال دریافت است.
فتحی در باره گروه استقلال در لیگ قهرمانان، بیان کرد: هر گروهی که استقلال باشد، سخت می‌شود. برای الهلال نیز این گروه بسیار سخت است. به دنبال ترمیم خطوطی هستیم که با نظر سرمربی احساس ضعف می‌کنیم. شفر مربی توانمندی است و از ایشان حمایت می‌کنیم. با نظر ایشان و هماهنگی کمیته فنی بازیکنان جدید جذب می‌شوند. بازیکنان خوب و با کارنامه جذب خواهند شد. کادرفنی نیز تقویت خواهد شد و روزهای خوبی در انتظار باشگاه استقلال خواهد بود.
سرپرست باشگاه استقلال درباره رضایت نامه یک میلیون دلاری تیام، بیان کرد: ما با عجمان مذاکره نکردیم. تیام دنبال بازگشت نیست و ما نیز او را نمی‌خواهیم. این پرونده بسته است و دو طرف علاقه‌ای به همکاری ندارند.
سرپرست استقلال در پاسخ به این سوال که آیا هیات مدیره با شفر اختلاف دارد، اضافه کرد: از روزی که من هستم، هیچ مشکلی میان شفر و هیات مدیره نیست. هماهنگی کامل داریم و همه اعضای هیات مدیره و کمیته فنی موافق ادامه کار آقای شفر هستند. شفر توانمند و با کارنامه است و قطعا یکی از بزرگترین مربیانی است که با این کارنامه به ایران آمده است.
فتحی در واکنش به این موضوع که آیا مانند هواداران قبول دارید که وزارت ورزش هوای تیم رقیب را دارد، بیان کرد: متاسفانه این صحبت ها مطرح می شود که نه منطقی است و نه آگاهانه. وزارت ورزش نهایت لطف را به دو باشگاه داشته است و من رسما می گویم که هر زمان کمکی خواستیم، بی هیچ دریغی برای باشگاه انجام داده است. در مورد فدراسیون نیز صدق می کند اما با آنها چالش داریم. در قضیه سوپرجام تعمدی در کار فدراسیون نیست اما ما می خواهیم حق استقلال را بگیریم. سازمان لیگ نیز نباید جام را در اختیار تیم پرسپولیس می‌گذاشت.
فتحی در پاسخ به این سوال که آیا فرهاد مجیدی به استقلال اضافه می شود، گفت: فرهاد مجیدی از بازیکنان خوب و درجه یک است. من ارتباط بسیار خوبی با ایشان دارم. شاید ایشان نیز آماده برگشت نباشد اما از ایشان و همه پیشکسوتان در هر سمتی که ممکن باشد، استفاده می کنیم.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

گفتگو با هوتن شکیبا؛ آخرین شکارچی سیمرغ
به همان اندازه که چهره‌اش برای علاقه‌مندان به تئاتر شناخته شده است و او را با بازی در نقش‌های به یادماندنی به‌خاطر سپرده‌اند، تماشاگران تلویزیون هم او را در نقش حبیب سریال «لیسانسه‌ها» به خوبی می‌شناسند.
چرا نمی‌توانید عاشق بشوید؟
امروزه با وجود توسعه‌ی شبکه‌های اجتماعی، تنهایی به طرز عجیبی فراگیر شده است. تقریبا نیمی از افراد بزرگسال به سختی می‌توانند شریک زندگی برای خود پیدا کنند. در این مطلب به شما می‌گوییم چرا بعضی از افراد انگار هرگز نمی‌توانند روابطی محکم و عاشقانه برقرار کنند.
رفعتی: شادی گل دژاگه اخطار نداشت
رئیس دپارتمان داوران فدراسیون فوتبال گفت: خورشیدی بازی تیم‌های تراکتورسازی و استقلال را به خوبی قضاوت کرد و تصمیم‌های او در شکست استقلال تاثیرگذار نبود.
رافت: پرسپولیس به کورس قهرمانی برگشت
پایان رافت پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: برخی اشتباهات داوری می‌تواند سرنوشت یک تیم را تغییر دهد و به همین خاطر می‌گویم باید از VAR در لیگ برتر استفاده کنیم.
بودیمیر، وسیله‌ای برای گلزنی علیپور!
به نظر می‌رسد مهاجم جدید پرسپولیس وسیله‌ای برای گل زدن علیپور باشد.
سیدجلال مشکلی برای همراهی پرسپولیس ندارد
کاپیتان تیم پرسپولیس به بازی روز دوشنبه مقابل پدیده شهر خودرو خواهد رسید.
کانته به فکر جدایی از چلسی افتاد
هافبک تیم ملی فرانسه و عضو باشگاه چلسی به فکر جدایی از این تیم افتاده است.
آشتیانی: عذر خطیر پذیرفتنی نیست
مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: سوپرکاپ حق استقلال بوده ، ولی اگر بگوییم سرنوشت سوپرکاپ به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بحث بازیکن جدید گره خورده، نه ادبیات خوبی محسوب می‌شود و نه تفکر خوبی.
استیلی: نمی‌خواهیم تیم‌های باشگاهی آسیب ببینند
مدیر تیم امید کشورمان گفت:نمی‌خواهیم تیم‌های باشگاهی آسیب ببینند اما در راه آماده‌سازی برای صعود به المپیک تنها 20 روز فرصت داریم.
داوران بی‌پناه در محاصره گلادیاتور‌ها
فوتبال به این دلیل محبوب و پرتماشاگر است که هیجان دارد و لذت اما آنچه این روزها در لیگ برتر می گذرد نه هیجان است نه لذت بلکه مجموعه ای از هتاکی‌هاست برای یک مشت امتیاز.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آمار اولیه ثبت‌نام در کنکور ۹۸
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ثبت نام کنکور سراسری سال ۹۸ از ۲۴ بهمن ۹۷ آغاز شده است و تاکنون حدود ۱۲۷ هزار نفر در این آزمون ثبت نام کرده‌اند.
مد‌های زنانه برای بهار ۲۰۱۹
اگر اهل دنبال کردن مد هستید و دوست دارید که استایلی به روز داشته باشید، با مد‌های بهار ۲۰۱۹ که در ادامه به شما معرفی کرده ایم، همراه مان باشید.
بازیکنان خارجی لیگ برتر؛ ۶ درصدی‌های گرانقیمت!
پنجره نقل‌وانتقالات زمستانی فوتبال ایران بسته شد و تیم‌های حاضر در لیگ برتر، درگیر مسابقات فشرده خود شدند.
نظر کارشناس داوری درباره شادی گل اشکان دژاگه
شادی گل هافبک تیم فوتبال تراکتورسازی مقابل استقلال سبب ایجاد حواشی زیادی شد.
«تتو»ی ایرانی برنده خرس بلورین برلین شد
«تتو» به کارگردانی فرهاد دل‌آرام موفق به کسب جایزه خرس بلورین بهترین فیلم کوتاه از سوی هیات داوران جوان بخش نسل جشنواره فیلم برلین شد.
رفعتی: شادی گل دژاگه اخطار نداشت
رافت: پرسپولیس به کورس قهرمانی برگشت
بودیمیر، وسیله‌ای برای گلزنی علیپور!
سیدجلال مشکلی برای همراهی پرسپولیس ندارد
کانته به فکر جدایی از چلسی افتاد
آشتیانی: عذر خطیر پذیرفتنی نیست
استیلی: نمی‌خواهیم تیم‌های باشگاهی آسیب ببینند
داوران بی‌پناه در محاصره گلادیاتور‌ها
مهاجم پیشین پرسپولیس در انتظار تأیید علی کریمی
تعلل استقلال در نیم‌فصل کار دستش داد