نتایج مثبت طرح‌های تسهیلاتی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به نفع جامعه است

13:37 ۸۸ روز و ۱۵ ساعت پیش ایسنا 280 0
نتایج مثبت طرح‌های تسهیلاتی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به نفع جامعه است

حسن تلیکانی، عضو هیات‌مدیره بانک قرض‌الحسنه مهر ایران درباره آثار و نتایج مثبت خدمات و طرح‌های تسهیلاتی بانک گفت: سبد محصولات این بانک با توجه به نیازهای متنوع افراد جامعه در حوزه‌های مختلف طراحی‌شده و نتایج اقدامات صورت گرفته بسیار موثر است.

ایسنا

به گزارش سرویس بازار ایسنا، حسن تلیکانی، عضو هیات‌مدیره بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به مسئولیت اجتماعی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: این بانک در بین تمام بانک‌های کشور بر اساس وظایف طراحی‌شده در حوزه بانکداری خرد مشغول انجام وظیفه است و با تمام اقشار جامعه سرکار دارد. اگر در این شبکه بانکی ۳۵ بانک و موسسه در حال فعالیت هستند، بیش از ۹۹ درصد این بانک‌ها وظایفشان بانکداری تخصصی و تجاری است و با طبقه خاصی از جامعه کار می‌کنند که همان طبقات نیز نیاز به بانکداری خرد دارند. بنابراین مسیر تمام اقشار جامعه در بانکداری قرض‌الحسنه است.
وی افزود: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در تمام بخش‌ها ازجمله بهداشت، سلامت، کارآفرینی و کمک به افراد بی‌بضاعت فعال بوده و تمام تلاش ما این است که در آینده این بانک به جایگاه d برسد که هر فردd که نیاز به ۱۰ میلیون تومان وام داشت بدون هیچ مشکل d بتواند از تسهیلات بانک استفاده کند و معنا d واقع d قرض‌الحسنه نیز همین امر است.
حسن تلیکانی تصریح کرد: مسئولیت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بسیار سنگین بوده و حتی این بانک کمک‌های بلاعوضی را در راستای مسئولیت‌های اجتماعی نظیر آزادی زندانیان نیازمند و کمک به ساخت مدرسه را نیز انجام داده است.
عضو هیات‌مدیره بانک قرض‌الحسنه مهر ایران درباره هدف از طراحی «طرح همیاران مهر» اظهارداشت: «طرح همیاران مهر» به علت مسئولیت اجتماعی طراحی و اجرا شد، به فکر آن بودیم که فرهنگ حسنه وقف را در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نهادینه کنیم، مردم به جای اینکه مالی را وقف کنند پول خود را به عنوان صدقه جاریه در اختیار بانک قرار می‌دهند تا این پول پشتوانه مالی برای بانک برای دادن تسهیلات به افراد نیازمند باشد و بتوانیم مسئولیت اجتماعی خود را به درستی ایفا کنیم.
وی خاطرنشان کرد: برای رعایت مسائل شرعی بانکداری، عقد هبه در مقام صلح را اجرایی کردیم و این طرح آینده خوبی در میان مردم دارد، در بخش اول کارمندان پیش‌قدم شدند و هر همکار با حداقل ۲۰ هزار تومان در این طرح شرکت کرده و منابع خوبی از این راه جمع‌آوری شد.
حسن تلیکانی ادامه داد: این طرح حوزه‌های خوبی را بعد از اجرا جلوی چشمان ما گشود و درخواست بنده از همکاران این بوده که طرح را با فرمت واقعی آن تبلیغ کنند تا بتوانند بازخورد مناسبی از آن بگیرند.
وی با اشاره به زمینه‌ها و کاربردهای این طرح گفت: تنها یکی از حوزه‌های این طرح برای وقف هزینه‌های ختم درگذشتگان است، حوزه‌های دیگر هزینه بخشی از نذورات ماه محرم و ماه رمضان، شرکت خانوادگی در این طرح به‌عنوان‌مثال یک فردی بعد از چند سال از فوت پدر و مادر می‌خواهد برای پدر یا مادر خود صدقه‌ای جاریه ایجاد کند می‌تواند با وقف پولی در این طرح سهیم شده و آن را به روح پدر خود هدیه کند.
عضو هیات‌مدیره بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در ادامه گفت: خوبی این طرح است که افراد هر میزانی که می‌توانند پول وقف می‌کنند. به‌عنوان‌مثال شاید وقف مدرسه یا بیمارستان برای فردی ممکن نباشد اما همین فرد بتواند با وقف ۵ تا ۱۰ میلیون تومان کار خیری را انجام داده و سفره آخرت خود یا نزدیکانش را پر کند.
وی افزود: برخی افراد هستند که به محل و شهر زندگی خود علاقه دارند این افراد می‌توانند برای محل یا شهر خود پول جمع کرده و در آن محل خرج کنند، این طرح را می‌تواند به مراحل بسیاری تسری داد. وقتی انسانی مانند داور پناه ۴۰۰ مدرسه ایجاد می‌کند، انسان‌هایی مانند او نیز هستند که بخواهند کار خیر انجام دهند و سپرده‌های کم مردم قطره‌هایی هستند که می‌تواند به دریایی تبدیل شود و این دریا توانایی حل مشکلات جامعه را دارد.
تلیکانی در رابطه با گام‌های موثر برداشته‌شده برای ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه در کشور اظهارداشت: یکی از مشکلات شبکه بانکی با دستگاه‌ها این است که شبکه بانکی توانایی پاسخگویی برای دادن تسهیلات به مردم را ندارد، برخی استانداران هر روز به بانک‌ها برای تقاضای وام مراجعه می‌کنند که ظرفیت بانک‌ها محدود بوده و توانایی پاسخگویی به این میزان از تقاضای وام را ندارند. استانداران، ائمه‌جمعه و تمام افراد و نهادهای تاثیرگذار یک استان می‌توانند افراد ثروتمندی که قصد کار خیر دارند را شناسایی و آنان را برای ایجاد سپرده در طرح همکاران مهر ترغیب کرده و از این محل با وام دادن به افراد نیازمند مشکل بسیاری از افراد حل شود و دیگر نیاز به خواهش از دیگر بانک‌ها برای دادن وام نداشته باشد.
وی با اشاره به افق‌های روشن طرح همیاران مهر اظهارداشت: آینده طرح می‌تواند به جایی برسد که هیچ نیاز برای اعطای وام به افراد نیازمند بدون پاسخ نماند، این طرح یک طرح بالقوه ارزشمند و بزرگ برای بانک بوده که تمام کارکنان، هیات‌مدیره و مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بسیج شده‌اند تا ظرفیت آن را بالفعل کنند.
عضو هیات‌مدیره بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تصریح‌کرد: از تمام همکاران خواهش می‌کنم با تمام وجود برای تبلیغ این طرح تلاش کنند. با یک زبان عاشق ایرانی اسلامی باید برای این طرح تلاش کنیم، تبلیغ این طرح واقعا سخت بوده ولی اگر به اجرا رسید نتیجه غیرانتظاری برای همه خواهد داشت.


گروه های زیر مجموعه از همه جا

بازار
بازار

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
بارش های مطلوب و ذخیره سازی خوب آب در گنبدکاووس
گنبدکاووس - ایرنا - بارش های خوب سال زراعی جاری به ذخیره سازی خوب این نزولات آسمانی در چند سد، آب بندان و سه تالاب منطقه گنبدکاووس که اقلیمی نیمه خشک دارد، منجر شده و علاوه بر آن این بارش ها نوید بخش سالی پرمحصول برای کشاورزان این دیار است.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
فروش خودرو به صورت آنلاین، رایگان و بدون دردسر
اقامت رایگان در هتل‌های استانبول، برای مسافران ایرانی آمریکا و کانادا
چطور با سرویس به موقع کولرها، گرما را غافل‌گیر کنیم؟
چرا طول عمر باتری HUAWEI Mate 20 زیاد است؟
۱۰ مورد از هدایای تبلیغاتی که می‌تواند برند شما را در ذهن مشتریان ماندگار کند
تور آنتالیا، بهترین تور نوروز۹۸
وب‌سایت بانک‌ پاسارگاد، به‌عنوان بهترین وب‌سایت در بخش بانک و بیمه انتخاب شد
با حمایت شاتل‌موبایل جشنواره وب و موبایل ایران برگزار شد
آموزشگاه زبان گات در تهران
استفاده اسپانیا و امارات از زعفران فله ایرانی