نتایج مثبت طرح‌های تسهیلاتی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به نفع جامعه است

13:37 ۱۸۵ روز و ۱۱ ساعت پیش ایسنا 304 0
نتایج مثبت طرح‌های تسهیلاتی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به نفع جامعه است

حسن تلیکانی، عضو هیات‌مدیره بانک قرض‌الحسنه مهر ایران درباره آثار و نتایج مثبت خدمات و طرح‌های تسهیلاتی بانک گفت: سبد محصولات این بانک با توجه به نیازهای متنوع افراد جامعه در حوزه‌های مختلف طراحی‌شده و نتایج اقدامات صورت گرفته بسیار موثر است.

ایسنا

به گزارش سرویس بازار ایسنا، حسن تلیکانی، عضو هیات‌مدیره بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به مسئولیت اجتماعی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: این بانک در بین تمام بانک‌های کشور بر اساس وظایف طراحی‌شده در حوزه بانکداری خرد مشغول انجام وظیفه است و با تمام اقشار جامعه سرکار دارد. اگر در این شبکه بانکی ۳۵ بانک و موسسه در حال فعالیت هستند، بیش از ۹۹ درصد این بانک‌ها وظایفشان بانکداری تخصصی و تجاری است و با طبقه خاصی از جامعه کار می‌کنند که همان طبقات نیز نیاز به بانکداری خرد دارند. بنابراین مسیر تمام اقشار جامعه در بانکداری قرض‌الحسنه است.
وی افزود: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در تمام بخش‌ها ازجمله بهداشت، سلامت، کارآفرینی و کمک به افراد بی‌بضاعت فعال بوده و تمام تلاش ما این است که در آینده این بانک به جایگاه d برسد که هر فردd که نیاز به ۱۰ میلیون تومان وام داشت بدون هیچ مشکل d بتواند از تسهیلات بانک استفاده کند و معنا d واقع d قرض‌الحسنه نیز همین امر است.
حسن تلیکانی تصریح کرد: مسئولیت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بسیار سنگین بوده و حتی این بانک کمک‌های بلاعوضی را در راستای مسئولیت‌های اجتماعی نظیر آزادی زندانیان نیازمند و کمک به ساخت مدرسه را نیز انجام داده است.
عضو هیات‌مدیره بانک قرض‌الحسنه مهر ایران درباره هدف از طراحی «طرح همیاران مهر» اظهارداشت: «طرح همیاران مهر» به علت مسئولیت اجتماعی طراحی و اجرا شد، به فکر آن بودیم که فرهنگ حسنه وقف را در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نهادینه کنیم، مردم به جای اینکه مالی را وقف کنند پول خود را به عنوان صدقه جاریه در اختیار بانک قرار می‌دهند تا این پول پشتوانه مالی برای بانک برای دادن تسهیلات به افراد نیازمند باشد و بتوانیم مسئولیت اجتماعی خود را به درستی ایفا کنیم.
وی خاطرنشان کرد: برای رعایت مسائل شرعی بانکداری، عقد هبه در مقام صلح را اجرایی کردیم و این طرح آینده خوبی در میان مردم دارد، در بخش اول کارمندان پیش‌قدم شدند و هر همکار با حداقل ۲۰ هزار تومان در این طرح شرکت کرده و منابع خوبی از این راه جمع‌آوری شد.
حسن تلیکانی ادامه داد: این طرح حوزه‌های خوبی را بعد از اجرا جلوی چشمان ما گشود و درخواست بنده از همکاران این بوده که طرح را با فرمت واقعی آن تبلیغ کنند تا بتوانند بازخورد مناسبی از آن بگیرند.
وی با اشاره به زمینه‌ها و کاربردهای این طرح گفت: تنها یکی از حوزه‌های این طرح برای وقف هزینه‌های ختم درگذشتگان است، حوزه‌های دیگر هزینه بخشی از نذورات ماه محرم و ماه رمضان، شرکت خانوادگی در این طرح به‌عنوان‌مثال یک فردی بعد از چند سال از فوت پدر و مادر می‌خواهد برای پدر یا مادر خود صدقه‌ای جاریه ایجاد کند می‌تواند با وقف پولی در این طرح سهیم شده و آن را به روح پدر خود هدیه کند.
عضو هیات‌مدیره بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در ادامه گفت: خوبی این طرح است که افراد هر میزانی که می‌توانند پول وقف می‌کنند. به‌عنوان‌مثال شاید وقف مدرسه یا بیمارستان برای فردی ممکن نباشد اما همین فرد بتواند با وقف ۵ تا ۱۰ میلیون تومان کار خیری را انجام داده و سفره آخرت خود یا نزدیکانش را پر کند.
وی افزود: برخی افراد هستند که به محل و شهر زندگی خود علاقه دارند این افراد می‌توانند برای محل یا شهر خود پول جمع کرده و در آن محل خرج کنند، این طرح را می‌تواند به مراحل بسیاری تسری داد. وقتی انسانی مانند داور پناه ۴۰۰ مدرسه ایجاد می‌کند، انسان‌هایی مانند او نیز هستند که بخواهند کار خیر انجام دهند و سپرده‌های کم مردم قطره‌هایی هستند که می‌تواند به دریایی تبدیل شود و این دریا توانایی حل مشکلات جامعه را دارد.
تلیکانی در رابطه با گام‌های موثر برداشته‌شده برای ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه در کشور اظهارداشت: یکی از مشکلات شبکه بانکی با دستگاه‌ها این است که شبکه بانکی توانایی پاسخگویی برای دادن تسهیلات به مردم را ندارد، برخی استانداران هر روز به بانک‌ها برای تقاضای وام مراجعه می‌کنند که ظرفیت بانک‌ها محدود بوده و توانایی پاسخگویی به این میزان از تقاضای وام را ندارند. استانداران، ائمه‌جمعه و تمام افراد و نهادهای تاثیرگذار یک استان می‌توانند افراد ثروتمندی که قصد کار خیر دارند را شناسایی و آنان را برای ایجاد سپرده در طرح همکاران مهر ترغیب کرده و از این محل با وام دادن به افراد نیازمند مشکل بسیاری از افراد حل شود و دیگر نیاز به خواهش از دیگر بانک‌ها برای دادن وام نداشته باشد.
وی با اشاره به افق‌های روشن طرح همیاران مهر اظهارداشت: آینده طرح می‌تواند به جایی برسد که هیچ نیاز برای اعطای وام به افراد نیازمند بدون پاسخ نماند، این طرح یک طرح بالقوه ارزشمند و بزرگ برای بانک بوده که تمام کارکنان، هیات‌مدیره و مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بسیج شده‌اند تا ظرفیت آن را بالفعل کنند.
عضو هیات‌مدیره بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تصریح‌کرد: از تمام همکاران خواهش می‌کنم با تمام وجود برای تبلیغ این طرح تلاش کنند. با یک زبان عاشق ایرانی اسلامی باید برای این طرح تلاش کنیم، تبلیغ این طرح واقعا سخت بوده ولی اگر به اجرا رسید نتیجه غیرانتظاری برای همه خواهد داشت.


گروه های زیر مجموعه از همه جا

از همه جا
از همه جا

آخرین اخبار

پیام تبریک جنبش انصارالله به مقاومت
سخنگوی جنبش انصارالله یمن در پیامی سالروز آزادسازی جنوب لبنان را به مردم این کشور و جنبش حزب الله تبریک گفت.
تاکید نوری المالکی بر ضرورت کاهش تنش در منطقه
دفتر نوری المالکی، نخست وزیر سابق عراق و رئیس ائتلاف دولت قانون، امروز (شنبه) با صدور بیانیه‌ای از دیدار محمد الحلبوسی، رئیس مجلس عراق، با وی خبرداد.
حمله وحشیانه به یک مسجد در آلمان
در ادامه تحرکات اسلام‌ستیزانه در آلمان، یک مسجد در شهر هاگن واقع در ایالت «نورث راین-وستفالن» این کشور مورد حمله فردی ناشناس قرار گرفت.
اقدام تحریک‌آمیز جدید رژیم صهیونیستی در آب‌های لبنان
یک فروند قایق مجهز به توپ متعلق به رژیم صهیونیستی ضمن نقض حریم دریایی لبنان به سمت یک قایق لبنانی شلیک کرد.
وزیر دفاع ترکیه به «یونان» و «قبرس» هشدار  داد
با شدت گرفتن اتهام زنی‌های یونان و قبرس علیه ترکیه، وزیر دفاع ترکیه نیز این دو کشور را به آنچه‌که «حملات تحریک آمیز» و «صدور بیانیه‌های غیرمسئولانه» درباره وضعیت دریای اژه و مدیترانه شرقی خواند، متهم کرد.
کشتی یخ‌شکن هسته‌ای جدید روسیه +عکس
کشتی یخ‌شکن هسته‌ای جدید روسیه «اورال» با وزن 33.5 هزار تن و طول 173.3 متر روز شنبه در سن پترزبورگ به آب انداخته شد.
آیا قطر در کنفرانس بحرین شرکت می‌کند؟
یک مقام آمریکایی روز شنبه خبر داد قطر به کاخ سفید اطلاع داده در کنفرانس بحرین که در 25 ژوئن (4 تیرماه) و با محوریت موضوعات اقتصادی که به عنوان بخشی از طرح صلح آمریکا میان اسرائیل و فلسطینیان است، شرکت خواهد کرد.
تعداد کشته های نیروهای خلیفه حفتر در جنوب طرابلس
درگیری‌های شدید میان نیروهای دولت وفاق ملی لیبی و شبه‌نظامیان وابسته به خلیفه حفتر در جنوب طرابلس پس از آرامش نسبی در هفته‌های اخیر، از صبح روز شنبه، مجددا از سر گرفته شد.
نشانه‌هایی درباره کاهش تنش در منطقه وجود دارد
«خالد الجارالله» معاون وزیر خارجه کویت شنبه شب در یک نشست خبری در حاشیه حضورش در مراسم افطار در مقر وزارت خارجه این کشور درباره تشدید تنش‌ها در منطقه هشدار دارد و گفت که «باید بسیار مراقب تسریع روند تنش‌ها و رویدادهای منطقه باشیم».
هشدار لیبرمن به «نتانیاهو»
«آویگدور لیبرمن»، وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی و رهبر حزب «اسرائیل خانه‌ ماست» هشدار شدید اللحنی علیه «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر این رژیم صادر کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پیام تبریک جنبش انصارالله به مقاومت
سخنگوی جنبش انصارالله یمن در پیامی سالروز آزادسازی جنوب لبنان را به مردم این کشور و جنبش حزب الله تبریک گفت.
تاکید نوری المالکی بر ضرورت کاهش تنش در منطقه
دفتر نوری المالکی، نخست وزیر سابق عراق و رئیس ائتلاف دولت قانون، امروز (شنبه) با صدور بیانیه‌ای از دیدار محمد الحلبوسی، رئیس مجلس عراق، با وی خبرداد.
حمله وحشیانه به یک مسجد در آلمان
در ادامه تحرکات اسلام‌ستیزانه در آلمان، یک مسجد در شهر هاگن واقع در ایالت «نورث راین-وستفالن» این کشور مورد حمله فردی ناشناس قرار گرفت.
اقدام تحریک‌آمیز جدید رژیم صهیونیستی در آب‌های لبنان
یک فروند قایق مجهز به توپ متعلق به رژیم صهیونیستی ضمن نقض حریم دریایی لبنان به سمت یک قایق لبنانی شلیک کرد.
تخریب سقف ۸ واحد مسکونی براثر وزش شدید باد
سرپرست فرمانداری لنگرود از تخریب سقف هشت واحد مسکونی براثر وزش شدید باد و خسارت به چهار دستگاه خودرو خبر داد.
چرا Google Ads بهترین پلتفرم تبلیغات در فضای دیجیتال است؟
دسترسی به همه آگهی‌های استخدام ایران برای کارجویان
خرید اینترنتی بلیط اتوبوس در بلیط دات کام
آشنایی با سه تلفن بیسیم پرفروش
سعید عسکری مدیرکل روابط عمومی ایرانسل شد
عرضه بهترین ماسک‌های شیمیایی از برندهای معتبر جهان
رپورتاژ آگهی در ایسنا
اقدامات آموزشی لیفت و اوبر در زمینه امنیت سفر
راهنمای خرید تشک ارزان، مارک‌های رویال، خوشخواب، زست
دوره‌های آمادگی در آزمون آیلتس