پنج لوگو از برندهای معروف و تاریخچه آن‌ها

10:55 ۲۲ روز و ۶ ساعت پیش ایسنا 54 0
پنج لوگو از برندهای معروف و تاریخچه آن‌ها

لوگو نقش مهمی در رشد و ارتقا یک شرکت دارد. امروزه اکثر مردم نسبت به محصولی که می‌خرند یا خدماتی که دریافت می‌کنند، آگاه هستند. علاوه‌ بر کیفیت، مشتریان به دیگر جنبه‌ها مانند مسئولیت اجتماعی، سازگاری با محی‌ زیست و هویت نام تجاری توجه می‌کنند. در طول سال‌ها، از یک نام تجاری بیشتر از یک نشان استفاده می‌شود. در واقع این نشانه‌ها، یک حافظه بصری و تاریخچه‌ای برای شرکت به وجود می‌آورند که منعکس‌کننده سنت‌ها، ارزش‌ها و ویژگی‌های رقابتی است.

ایسنا

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام سایت عکس‌ها دات کام، هنگامی که به لوگوی خاصی فکر می‌کنید متوجه می‌شوید که خاطرات و اطلاعات خاصی در ذهن شما نقش بسته می‌شود. برای مثال، هنگامی که به لوگوی طلایی رنگ مک دونالد فکر می‌کنید ناخودآگاه به یاد چیزبرگرهای آبدار و خوشمزه می‌افتید. یا هنگامی که لوگویBMWرا می‌بینید ذهن شما یک ماشین شیک را مسجم می‌کند که صاحب آن دارای سطح اجتماعی بالایی است. علاوه‌بر این، یک لوگو به ذهن شما در رابطه با محصول و شرکتش شکل می‌دهد.

ما در این مطلب ۵ لوگوی برتر را انتخاب کرده‌ایم. این کار در ابتدا با توجه به تنوع خیره کننده از طرح‌های زیبا، بسیار سخت بود. با این وجود توانستیم!
متاسفانه، برای برخی از لوگوها موفق به پیدا کردن نویسندگان آن‌ها نشدیم. در عین حال، در این لیست لوگوهایی وجود دارد که نتیجه تلاش سخت چندین طراح است. برخی از شرکت‌ها  لوگوی خود را بارها تغییر داده‌اند که ما مجبور شدیم بر روی طرح های برجسته متمرکز شویم. امیدواریم که از خواندن این مطلب باعث الهام بخشی به شما برای ایجاد یک اثر هنری شگفتانگیز شود.

نایک  Nike   

پنج لوگو از برندهای معروف و تاریخچه آن‌ها

در ابتدا افسانه نایکاز شرکت واردکننده  لوازم اسپرتblue ribbonآغاز شد. در سال ۱۹۷۱ این شرکت تصمیم گرفت که به تولید کفش اسپرت ادامه دهد و بنای این نام تجاری که امروزه نایک شناخته می‌شود، گذاشته شد. جالب است بدانید که موسس نایک، فیلیپ نایت، لوگوی نایک (swoosh) را بی‌اهمیت می‌دید و طرفدار طرح‌های بزرگ نبود.

لوگوی نایک را کارولین داویدسون طراحی کرد و فقط ۳۵ دلار برای کارش سرمایه‌گذاری کرد. دیویدسون، با الهام از الهه یونانی نایک، می‌خواست با استفاده از این کار سرعت و جنبش ناگسستنی خود را نشان دهد.در سال ۱۹۷۸، تولیدکنندگان کفش علامت مخصوص نایک را کمی پایین برده و کل لوگو را تیره‌تر کردند. هیچ‌کس به این فکر نمی‌کرد کرد که این طرح هندسی عجیب روزی در جهان معروف شود. با گذشت زمان علامت مخصوص (swoosh)‌ به اندازه کافی معروف شد و شرکت تصمیم گرفت که نام نایک را از داخل لوگو حذف کنند.

کوکا کولا

پنج لوگو از برندهای معروف و تاریخچه آن‌ها


شرط می‌بندیم که نمی‌دانستید لوگوکوکا کولاتوسط یک حسابدار معمولی به نام فرانک میسون رابیسون طراحی شده!بارزترین نماد این لوگو نوع فونت اسپنسر ظریف آن است که معمولا این سبک خوشنویسی است که در نامه ها و اسناد قرن ۱۹ یافت می‌شود. در سال ۱۸۹۰ شرکت تصمیم می‌گیرد که لوگوی خود را با پیج و تاب دادن کمی خاص‌تر کند. پیچ و خم ایجاد شده در حرفCآن را شبیه به درخت گیلاس کرد که از آن گیلاس‌ها آویزان شده بودند . ولی طراحی جدید زیاد دوام نیاورد و امروزه ما کوکا کولا را با همان لوگویی که رابینسون طراحی کرده می‌شناسم و بر روی بطری‌ها می‌بینیم . بعضی اوقات نمی‌توان طرح اصلی و اولیه را شکست داد.

فورد

پنج لوگو از برندهای معروف و تاریخچه آن‌ها

آیا می دانستید که فورد موتور سومین شرکت خودرو سازی است که توسط هنری فورد به وجود آمده است؟ او اولین شرکت خود را از دست داد . دومین شرکت خودروسازی خود (‌که با نام کادیلاک شناخته شده است ) را با میل خود کنار گذاشت. اولین لوگوی طراحی شده برای این برند طرحی دایره شکل بود که در داخل آن اسم کارخانه و اطلاعات آن نوشته شده بود. در سال ۱۹۲۷، با راه‌اندازی مدل جدید فورد، مدلA، این برند تصمیم گرفت لوگوی شرکت را تغییر دهد.در حال حاضر این لوگو به شکل بیضی آبی رنگ است.

اپل

پنج لوگو از برندهای معروف و تاریخچه آن‌ها

لوگوی  اپل توسط رونالد وین، یکی از بنیانگذاران اپل، طراحی شده است. ایده پشت این لوگو کشف انقلابی گرانش توسط نیوتن بود. همراه با لوگو نام کامل شرکت (Apple Computerco) نیز بود. استیو جابز پس از مدتی خواستار تغییر لوگو شد و در سال ۱۹۷۷ راب جانوف لوگویی در قالب سیب رنگارنگ طراحی کرد و به جای نام شرکت فقط نام اپل را نوشته شد. هدف لوگو جدید جذب مخاطبان جوان و نشان دادن توانایی منحصر به فرد کامپیوتر برای نشان دادن رنگ‌ها بود. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا یک سیب گاز زده؟ پاسخ آن خنده دار است زیرا این کار برای جلوگیری از اشتباه بین سیب و گیلاس انجام شده است.

در سال ۱۹۸۴، با راه‌اندازی مکینتاش اپل، این غول تکنولوژی تصمیم گرفت حالا که اپل به اندازه کافی معروف شده است اسم اپل را از لوگو حذف کند و این چگونگی حذف نام شرکت از لوگو است. از سال ۱۹۸۴، اپل به لوگوی خود وفادار است و تنها طرح و سایه‌هایی در آن ایجاد می‌کند.

پپسی

پنج لوگو از برندهای معروف و تاریخچه آن‌ها

در سال ۱۸۹۳، کالیب برادام همچین تصوری نمی‌کرد که لوگویی که طراحی می‌کند تبدیل به یک اثر نمادین در قرن بیستم شود و به فرهنگ مدرن شکل دهد. اولین تغییر این لوگو در سال ۱۹۶۲ صورت گرفت که در آن کلمه ی کولا حذف شد. در حال حاضر کلمه پپسی روی یک آیکون دایره‌ای شکل قرمز، سفید و آبی رنگ قرار دارد و این لوگو روی درب بطری‌ها است. بین سال‌های ۱۹۷۱ و ۲۰۰۵ طراحان لوگو به کار طراحی لوگوی ساده‌تر ادامه داد. در حال حاضر می‌توان مشاهده کرد که لوگوی پپسی به کمال خود رسیده است.

برای دیدن لوگوهای جدید و خلاقانه بهسایت مراجعه کنید.


گروه های زیر مجموعه از همه جا

بازار
بازار

آخرین اخبار

قایق الکتریکی خودران را ببینید
قایق الکتریکی در نروژ ساخته شده که به طور خودران می تواند افراد را در رودخانه ها و کانال ها جابجا کند.
استخدام بنفش چگونه ترند اول شد؟
ربات‌های توئیتری یکی از چالش‌های موجود در شبکه اجتماعی توئیتر است و برای پالایش توئیتر از این ربات‌ها، گهگاهی اخباری منتشر می‌شود که توئیتر برخی از اکانت‌های مشکوک به ربات بودن را بسته است.
ادعای حمله سایبری ایران به یک شرکت ایتالیایی
یک ویروس مخرب اینترنتی به کامپیوترهای شرکت نفتی ایتالیایی سایپم حمله و به بیش از ۳۰۰ کامپیوتر آسیب وارد کرده است.
حل جدول از زوال عقل پیشگیری نمی‌کند
نتایج یک بررسی جدید بیانگر آن است، حل کردن جدول، لزوما تأثیری در پیشگیری از زوال عقل ندارد.
حناچی: هر هفته به میدان میوه و تره‌بار می‌روم
شهردار تهران در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که خودتان چند وقت یک‌بار به میدان میوه‌وتره‌بار می‌روید، گفت: من هر هفته به میدان میوه‌وتره‌بار می‌روم.
تنها ۳ درصد معتادان قیافه تابلو دارند!
یک درمانگر و پژوهشگر اعتیاد گفت: تنها ۳درصد از معتادان، اعتیادشان از روی ظاهر و صورت‌شان قابل تشخیص است.
یک هشدار آبی!
"در سال ۲۰۵۰، ایران با جمعیتی حدود ۱۱۷ میلیون نفر و سرانه منابع آب تجدیدپذیر کم‌تر از ۱۰۰۰ مترمکعب با کم‌آبی مزمن مواجه خواهد شد"؛ این هشداری است که اخیرا از سوی یکی از مسوولان وزارت نیرو مطرح شد.
دستگیری معروفترین شکارچی‌های سیستان و بلوچستان
مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از دستگیری 6 نفر متخلف شکار و صید پرندگان وحشی در این شهرستان خبر داد.
قانون جدید بانک مرکزی تصویب شد
مشهد - ایرنا - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون جدید بانک مرکزی به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های نظام پولی و فعالان اقتصادی پس از ماهها تلاش در این کمیسیون نهایی و تصویب شد.
طرح های انتقال آب در استان اصفهان هنوز اجرا نشده است
اصفهان - ایرنا - نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت سال ها قبل قول اجرایی شدن طرح های انتقال آب را داده، اما این موضوع هنوز اجرایی نشده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بررسی اوضاع سوریه در دیدار مقامات بلندپایه روس با بشار اسد
هیئتی متشکل از مقامات سیاسی و نظامی روسیه در نشستی با رئیس جمهوری سوریه، روند حل و فصل مسائل مربوط به این کشور و بخصوص تسریع در تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه را مورد بررسی قرار دادند.
گمانه‌زنی از فهرست استقلال در نیم فصل دوم
با اینکه استقلال هنوز یک بازی دیگر تا پایان نیم فصل در پیش دارد اما از همین حالا گمانه‌زنی‌ها در مورد فهرست خروجی و ورودی باعث شده تا باشگاه استقلال بیانیه بدهد.
بودجه پارک های علم و فناوری در سال آینده رشد دارد
رشت - ایرنا - نماینده مردم تهران و رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه بودجه سال آینده، برای پارک های علم و فناوری رشد 50 درصدی اعتبار دیده شده است.
«آزاده نامداری» دست به دامان خدای عشق شد! -عکس
آزاده نامداری این عکس را در استوری اینستاگرام خود منتشر کرد.
آیا افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان در سال 98 کافی است؟
یک نماینده مجلس افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان و کارگران در سال آینده را کافی ندانست.
افتتاح کتابخانه در فروشگاه بزرگ ایرانیان
هوشمندسازی سامانه حمل و نقل پاک در محدوده بازار کلید خورد
لزوم استقرار خدمات پس از فروش نوین
سفری در شهرهای رویایی
همراه بانک تجارت؛ اپلیکیشنی برای همه کارت‌ها
بهترین زمان سفر هوایی به جزیره کیش
راهکارهای پرداخت آنلاین ارزی با نیک پرداخت
ادامه حضور برندهای فرانسوی در ایران پس از تحریم
راهنمای خرید دوربین مدار بسته
معرفی گوشی های سامسونگ 2018 میان رده به همراه قیمت