پنج لوگو از برندهای معروف و تاریخچه آن‌ها

10:55 ۹۴ روز و ۷ ساعت پیش ایسنا 190 0
پنج لوگو از برندهای معروف و تاریخچه آن‌ها

لوگو نقش مهمی در رشد و ارتقا یک شرکت دارد. امروزه اکثر مردم نسبت به محصولی که می‌خرند یا خدماتی که دریافت می‌کنند، آگاه هستند. علاوه‌ بر کیفیت، مشتریان به دیگر جنبه‌ها مانند مسئولیت اجتماعی، سازگاری با محی‌ زیست و هویت نام تجاری توجه می‌کنند. در طول سال‌ها، از یک نام تجاری بیشتر از یک نشان استفاده می‌شود. در واقع این نشانه‌ها، یک حافظه بصری و تاریخچه‌ای برای شرکت به وجود می‌آورند که منعکس‌کننده سنت‌ها، ارزش‌ها و ویژگی‌های رقابتی است.

ایسنا

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام سایت عکس‌ها دات کام، هنگامی که به لوگوی خاصی فکر می‌کنید متوجه می‌شوید که خاطرات و اطلاعات خاصی در ذهن شما نقش بسته می‌شود. برای مثال، هنگامی که به لوگوی طلایی رنگ مک دونالد فکر می‌کنید ناخودآگاه به یاد چیزبرگرهای آبدار و خوشمزه می‌افتید. یا هنگامی که لوگویBMWرا می‌بینید ذهن شما یک ماشین شیک را مسجم می‌کند که صاحب آن دارای سطح اجتماعی بالایی است. علاوه‌بر این، یک لوگو به ذهن شما در رابطه با محصول و شرکتش شکل می‌دهد.

ما در این مطلب ۵ لوگوی برتر را انتخاب کرده‌ایم. این کار در ابتدا با توجه به تنوع خیره کننده از طرح‌های زیبا، بسیار سخت بود. با این وجود توانستیم!
متاسفانه، برای برخی از لوگوها موفق به پیدا کردن نویسندگان آن‌ها نشدیم. در عین حال، در این لیست لوگوهایی وجود دارد که نتیجه تلاش سخت چندین طراح است. برخی از شرکت‌ها  لوگوی خود را بارها تغییر داده‌اند که ما مجبور شدیم بر روی طرح های برجسته متمرکز شویم. امیدواریم که از خواندن این مطلب باعث الهام بخشی به شما برای ایجاد یک اثر هنری شگفتانگیز شود.

نایک  Nike   

پنج لوگو از برندهای معروف و تاریخچه آن‌ها

در ابتدا افسانه نایکاز شرکت واردکننده  لوازم اسپرتblue ribbonآغاز شد. در سال ۱۹۷۱ این شرکت تصمیم گرفت که به تولید کفش اسپرت ادامه دهد و بنای این نام تجاری که امروزه نایک شناخته می‌شود، گذاشته شد. جالب است بدانید که موسس نایک، فیلیپ نایت، لوگوی نایک (swoosh) را بی‌اهمیت می‌دید و طرفدار طرح‌های بزرگ نبود.

لوگوی نایک را کارولین داویدسون طراحی کرد و فقط ۳۵ دلار برای کارش سرمایه‌گذاری کرد. دیویدسون، با الهام از الهه یونانی نایک، می‌خواست با استفاده از این کار سرعت و جنبش ناگسستنی خود را نشان دهد.در سال ۱۹۷۸، تولیدکنندگان کفش علامت مخصوص نایک را کمی پایین برده و کل لوگو را تیره‌تر کردند. هیچ‌کس به این فکر نمی‌کرد کرد که این طرح هندسی عجیب روزی در جهان معروف شود. با گذشت زمان علامت مخصوص (swoosh)‌ به اندازه کافی معروف شد و شرکت تصمیم گرفت که نام نایک را از داخل لوگو حذف کنند.

کوکا کولا

پنج لوگو از برندهای معروف و تاریخچه آن‌ها


شرط می‌بندیم که نمی‌دانستید لوگوکوکا کولاتوسط یک حسابدار معمولی به نام فرانک میسون رابیسون طراحی شده!بارزترین نماد این لوگو نوع فونت اسپنسر ظریف آن است که معمولا این سبک خوشنویسی است که در نامه ها و اسناد قرن ۱۹ یافت می‌شود. در سال ۱۸۹۰ شرکت تصمیم می‌گیرد که لوگوی خود را با پیج و تاب دادن کمی خاص‌تر کند. پیچ و خم ایجاد شده در حرفCآن را شبیه به درخت گیلاس کرد که از آن گیلاس‌ها آویزان شده بودند . ولی طراحی جدید زیاد دوام نیاورد و امروزه ما کوکا کولا را با همان لوگویی که رابینسون طراحی کرده می‌شناسم و بر روی بطری‌ها می‌بینیم . بعضی اوقات نمی‌توان طرح اصلی و اولیه را شکست داد.

فورد

پنج لوگو از برندهای معروف و تاریخچه آن‌ها

آیا می دانستید که فورد موتور سومین شرکت خودرو سازی است که توسط هنری فورد به وجود آمده است؟ او اولین شرکت خود را از دست داد . دومین شرکت خودروسازی خود (‌که با نام کادیلاک شناخته شده است ) را با میل خود کنار گذاشت. اولین لوگوی طراحی شده برای این برند طرحی دایره شکل بود که در داخل آن اسم کارخانه و اطلاعات آن نوشته شده بود. در سال ۱۹۲۷، با راه‌اندازی مدل جدید فورد، مدلA، این برند تصمیم گرفت لوگوی شرکت را تغییر دهد.در حال حاضر این لوگو به شکل بیضی آبی رنگ است.

اپل

پنج لوگو از برندهای معروف و تاریخچه آن‌ها

لوگوی  اپل توسط رونالد وین، یکی از بنیانگذاران اپل، طراحی شده است. ایده پشت این لوگو کشف انقلابی گرانش توسط نیوتن بود. همراه با لوگو نام کامل شرکت (Apple Computerco) نیز بود. استیو جابز پس از مدتی خواستار تغییر لوگو شد و در سال ۱۹۷۷ راب جانوف لوگویی در قالب سیب رنگارنگ طراحی کرد و به جای نام شرکت فقط نام اپل را نوشته شد. هدف لوگو جدید جذب مخاطبان جوان و نشان دادن توانایی منحصر به فرد کامپیوتر برای نشان دادن رنگ‌ها بود. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا یک سیب گاز زده؟ پاسخ آن خنده دار است زیرا این کار برای جلوگیری از اشتباه بین سیب و گیلاس انجام شده است.

در سال ۱۹۸۴، با راه‌اندازی مکینتاش اپل، این غول تکنولوژی تصمیم گرفت حالا که اپل به اندازه کافی معروف شده است اسم اپل را از لوگو حذف کند و این چگونگی حذف نام شرکت از لوگو است. از سال ۱۹۸۴، اپل به لوگوی خود وفادار است و تنها طرح و سایه‌هایی در آن ایجاد می‌کند.

پپسی

پنج لوگو از برندهای معروف و تاریخچه آن‌ها

در سال ۱۸۹۳، کالیب برادام همچین تصوری نمی‌کرد که لوگویی که طراحی می‌کند تبدیل به یک اثر نمادین در قرن بیستم شود و به فرهنگ مدرن شکل دهد. اولین تغییر این لوگو در سال ۱۹۶۲ صورت گرفت که در آن کلمه ی کولا حذف شد. در حال حاضر کلمه پپسی روی یک آیکون دایره‌ای شکل قرمز، سفید و آبی رنگ قرار دارد و این لوگو روی درب بطری‌ها است. بین سال‌های ۱۹۷۱ و ۲۰۰۵ طراحان لوگو به کار طراحی لوگوی ساده‌تر ادامه داد. در حال حاضر می‌توان مشاهده کرد که لوگوی پپسی به کمال خود رسیده است.

برای دیدن لوگوهای جدید و خلاقانه بهسایت مراجعه کنید.


گروه های زیر مجموعه از همه جا

بازار
بازار

آخرین اخبار

رئیس لالیگا نامزد پیشتاز ریاست لیگ برتر انگلیس
تهران- ایرنا- «خاویر تباس» رئیس لالیگا اسپانیا در قامت نامزد غافلگیر کننده و پیشتاز ریاست لیگ برتر انگلیس ظاهر شد.
گوشی تاشوی سامسونگ اپل را تهدید می‌کند!
بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان بر این باورند که گوشی تاشو و انعطاف پذیر سامسونگ می‌تواند یک تهدید جدی برای اپل به شمار برود و آن را از رقیب دیرینه کره‌ای خود عقب بیاندازد.
شفر ضعف های ذوب آهن را ترسیم کرد
تهران - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال استقلال، نقاط ضعف ذوب آهن را برای شاگردانش ترسیم کرد.
گره کور سرعت اینترنت مخابرات اصفهان
در شرایطی که وزیر ارتباطات دولت یازدهم از زمان حضور خود بر گسترش خدمات اینترنت تاکید دارد، اما طی هفته‌های اخیر مشترکان اینترنت مخابرات در اصفهان با چالش‌های بسیاری مواجه هستند و از سرعت اینترنت و انحصارطلبی این شرکت در ارائه سرویس‌های خود گلایه دارند.
جزئیات تخلف باشگاه سیتی در خصوص جذب سانچو لو رفت
تهران- ایرنا- براساس گزارش افشا شده از سوی نشریه اشپیگل آلمان، باشگاه منچسترسیتی در سال 2015 برای به خدمت گرفتن «جیدون سانچو»، به طور غیرقانونی 200 هزار پوند به مدیر برنامه های وی پرداخت کرده است.
تساوی نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس در نیمه نخست
تهران- ایرنا- نیمه نخست دیدار تیم های فوتبال نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس از هفته نوزدهم لیگ برتر با تساوی بدون گل همراه بود.
وجود ۵۰۰ هزار مهندس در صنعت ساختمان
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ایران سابقه ۵۰۰۰ ساله در حوزه مهندسی دارد گفت: هم اکنون جامعه مهندسی کشور بیش از ۵۰۰ هزار نفر است که باید از این وضعیت برای رونق ساخت و ساز استفاده کنیم.
سرمربی لیورپول: صندلی یونایتد متعلق به «سولسشر» است
تهران- ایرنا- «یورگن کلوپ» سرمربی تیم لیورپول معتقد است هیچ شکی وجود ندارد که «اوله گانر سولسشر» به طور دائمی هدایت یوناتید را عهده دار خواهد شد.
ساماندهی وضعیت حاشیه نشینان
وزیر راه و شهرسازی یکی از سیاست‌های جدی خود را تحرک در بازآفرینی شهری دانست و گفت: برنامه دیگر ما این است که تا دو سال آینده ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را با مشارکت انبوه سازان و فعالان این حوزه احداث کنیم.
نرخ هتل‌ها در نوروز افزایش نمی‌یابد
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بسته ارزان سفر در نوروز ۹۸ کلید می‌خورد، گردشگران با استفاده از حمل و نقل ریلی و اقامت در بومگردی‌ها می‌توانند از این بسته سفر استفاده کنند. کنترل و نظارت بر قیمت‌ها در این ایام وجود دارد و خوشبختانه با همراهی بخش خصوصی و هتل‌ها، امسال هم در تعطیلات نوروز افزایش قیمت در این بخش را نخواهیم داشت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تراژدی ساماندهی مطبوعات استان لرستان
پایگاه خبری تحلیلی قدس آنلاین در مطلبی با عنوان ' تراژدی ساماندهی مطبوعات استان لرستان' نوشت: مطبوعات استان مبدل به شنبه‎بازاری شده که همه چیز و همه کس در آن وجود دارد، بی‎آنکه نگاه صنفی بر کلیت آن حاکم باشد.
قاسمی: وقتی مریض شدم، گفتم خدایا شکرت
دروازه بان پیشین استقلال گفت: وقتی در ۲۴ سالگی من را از فوتبال کنار گذاشتند و محروم شدم، علاقه‌ام به فوتبال را از دست دادم و دنبال کار و تجارت رفتم.
عطایی: به دلیل حمله هواداران خاتم در رختکن حبس شده بودیم
سرمربی تیم والیبال کاله مازندران با بیان اینکه به دلیل حمله هواداران خاتم به سمت بازیکنان ما یک ساعت در رختکن محبوس بودیم، گفت: انتخاب تبریز به عنوان میزبان بی‌طرف برای بازی فینال و رده‌بندی لیگ‌برتر والیبال تصمیم عاقلانه‌ای است.
چرا کشاورزی در مازندران صرفه ندارد؟
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، وضعیت بهره‌وری کشاورزی در استان مازندران را غیرقابل قبول ارزیابی کرد و گفت: علاوه بر راندمان پایین مصرف آب، انتخاب محصولات نامتناسب با شرایط کشاورزی مازندران یا به عبارتی الگوی کشت نامناسب، سبب می‌شود که کشاورزی در این استان مقرون به صرفه نباشد.
ماجرای شایعه کمبود آرد در مازندران چه بود؟
دولت تصمیم گرفته است تا توزیع آرد را به صورت سامانه‌ای انجام دهد و سهمیه نانوایی های آزاد پز را کاهش داده، همین امر موجب شد تا برخی گمانه زنی ها و شایعه در مورد کمبود ذخایر آرد و گندم در استان مازندران و کشور بوجود آید.
درباره ارتودنسی همه چیز را بدانید
آموزشگاه زبان آلمانی تهران ۶ ماهه در گاما
کلاس‌های آمادگی آزمون آیلتس
بهترین هتل‌های تهران از دیدگاه سایرین
میز خدمت الکترونیکی آی کن پیشتاز برای کسب رضایت ارباب رجوع
سررسیدنامه فرهنگی ۱۳۹۸ منتشر شد
معنای نوآوری در دنیای گوشی‌های هوشمند چیست؟
فیلم‌های مل گیبسون و متیو مک کانهی به مصاف لایو اکشن والت دیزنی می‌روند
«پنو»، رقیب ایرانی سرسخت برندهای پوشاک اروپایی و ترک
تقدیر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از بانک پارسیان در پشتیبانی مالی برتر طرح‌های اشتغال‌زای برکت