کاراته بانوان نیازمند انسجام بیشتر- سرمربی تیم ملی پاسخگو باشد

11:21 ۱۸۰ روز و ۲ ساعت پیش ایسنا 250 0
کاراته بانوان نیازمند انسجام بیشتر- سرمربی تیم ملی پاسخگو باشد

طبق گفته رئیس سابق فدراسیون کاراته،‌ تیم ملی کاراته بانوان ایران در این روزها نیازمند انسجام بیشتر بوده و سرمربی تیم ملی هم باید در مورد نتایج این تیم در قهرمانی جهان اسپانیا پاسخگو باشد.

ایسنا

عباس احمدپناهی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص عملکرد فدراسیون کاراته برای موفقیت تیم‌های ملی خصوصا تیم بانوان اظهار کرد: به هر حال با توجه به همه تنگناهای مالی که برای فدراسیون‌ها وجود دارد، فدراسیون کاراته تا حد توان به وظایف خود عمل کرده و تیم‌ها را با حمایت خود به مسابقات مدنظر اعزام کرده است. اما در مورد نتایج اسپانیا باید بگویم در رقابت‌های قهرمانی جهان توانستیم در بخش کاتای مردان هم برای نخستین بار به روی سکو برویم و در کومیته مردان هم موفق باشیم. اما در بخش بانوان شرایط متفاوت بود.
او ادامه داد: در بخش بانوان هم توانستیم ر بخش کومیته تیمی چند مرحله بالاتر آمده و به مدال نزدیک شویم اما به مدال نرسیدیم که باید در این مورد کارشناسی کنیم. ما در بخش بانوان پتانسیل بالایی داریم و اگر یک برنامه‌ریزی دقیق‌تر در این بخش صورت گیرد مطمئنا کسب مدال و درخشش آن‌ها در میادین مختلف دور از انتظار نیست.
رئیس پیشین فدراسیون کاراته در مورد تاثیر دخالت برخی افراد در امور تیم ملی بانوان کاراته نیز گفت: اعتقاد دارم نباید در امور فنی تیم بانوان که وظیفه کادرفنی است دخالت کرد. وقتی که سرمربی انتخاب کرده‌ایم باید صفر تا صد کار دست او باشد اما مسئولان بر کارهای سرمربی نظارت کنند. نباید دخالت کرد اما گاها نظراتی به ذهن مدیرفنی تیم ملی می‌رسد که بهتر است با تشکیل یک جلسه، آن را به سرمربی تیم ارائه کند.
او در مورد پاسخگو نبودن سرمربی تیم بانوان و مسئولان فدراسیون کاراته در مورد عملکرد تیم بانوان نیز گفت: به هر حال شاید می‌خواهند نقاط ضعف و قوت تیم را شناسایی کنند و من از این موضوع اطلاع دقیق ندارم اما باید جلسه‌ای تشکیل شود و پس از ارزیابی نقاط قوت و ضعف سرمربی تیم پاسخگو باشد. چه خوب چه بد این مسابقات به پایان رسید و باید به ضعف‌های خود فکر کنیم تا آن‌ها را برای رویدادهای مهم‌تر پیش رو برطرف کنیم. تیم بانوان به یک انسجام بیشتر و برنامه ریزی بهتر نیاز دارد تا به نتیجه برسد.
پناهی افزود: مهم‌ترین رویداد پیش رو المپیک ۲۰۲۰ توکیو است که باید برای آن برنامه ریزی کرد. بانوان ایران در کاراته پتانسیل بالایی دارند، باید از این نتایج ضعیف درس بگیریم و برای این رویداد مهم ورزشی بهتر و دقیق‌تر کار کنیم تا به نتیجه مدنظر که کسب مدال المپیک است برسیم.
پیشکسوت کاراته در پاسخ به این سوال که تیم‌های کاراته ایران با توجه به روند موجود می‌توانند در المپیک ۲۰۲۰ توکیو به مدال برسند؟ اظهار کرد: به هر حال کشورهای دیگر نخوابیده‌اند که ما بخواهیم به آسودگی مدال‌های کاراته در المپیک را کسب کنیم. کاراته اولین حضورش در المپیک را تجربه می‌کند و مسلما کشورها سرمایه‌گذاری زیادی روی آن انجام ‌می‌دهند. نباید در باد این مدال‌ها بخوابیم و همچنان نیاز به تلاش و حتی کار بیشتر در دو بخش مردان و بانوان داریم.
او افزود: بانوان ما نباید به دلیل نتایج ضعیف در مسابقات قهرمانی جهان ناامید شوند، آن‌ها توانایی و پتانسیل بالایی دارند. تنها نیاز تیم بانوان برنامه‌ریزی دقیق‌تر و کار بیشتر است تا ان‌شاءالله به مدال المپیک برسند.
عباس احمدپناهی در پایان این گفت و گو، در خصوص اینکه او یکی از گزینه‌های اصلی ریاست فدراسیون کاراته در صورت کنار رفتن محمدصادق فرجی(با توجه به قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها) است، اظهار کرد: فعلا تصمیمی برای این موضوع ندارم اما مسلما هرجایی که بتوانم به کاراته کمک کنم دریغ نمی‌کنم. من هم کاراته‌کا هستم، دوست دارم این رشته همیشه بهترین روزهای خود را سپری کند و از این رو هرکاری که از دستم بربیاید برای موفقیت آن انجام می‌دهم.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

رانش، مهمان ناخوانده روستاهای کوهستانی شرق گلستان
گنبدکاووس - ایرنا - بارندگی بی سابقه در روزهای پایانی سال گذشته در شرق گلستان علاوه بر جاری کردن سیلاب مهیب، رانش زمین و تخریب منازل روستاییان در مناطق کوهستانی شرق گلستان را همچون مهمانی ناخوانده به مردم این دیار تحمیل کرد؛ مهمانی که گویی به آسانی سر رفتن ندارد.
شهر انار این «خوشه» را می خواهد
ساوه - ایرنا - معروف است که شانس یک بار در خانه آدم را می زند که اگر با گشاده رویی و به موقع درب را گشودی همراهت می شود در غیر اینصورت مثل معروف «لگد به بخت خود زدن» مصداق می یابد.
سخنگوی شورای تهران: برخی شهرداران مناطق به مشکلات مردم توجه ندارند
تهران- ایرنا- علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بی توجهی برخی شهرداران مناطق نسبت به حل مشکلات شهروندان در توئیتر خود نوشت: شورا و شهردار در برابر بی توجهی به مشکل شهروندان تسامح نخواهند کرد.
تیم داری شهرداری بوشهر مغایر برنامه ششم توسعه نیست
بوشهر- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: تیم داری شهرداری در لیگ برتر نمی تواند به عنوان مغایر برنامه ششم توسعه تلقی شود.
2 تن مواد مخدر در غرب استان تهران کشف شد
تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفت: در دو عملیات جداگانه دو تن و 293 کیلوگرم مواد افیونی کشف و در این رابطه چهار سوداگر مرگ دستگیر شد.
ضرب زخمه ناکوک بر گوش مدرسه
شیراز- ایرنا- پخش کلیپ رقص و همراهی کودکان و نوجوانان با ترانه‌ای سخیف و نامناسب در یک ماه گذشته واکنش‌های بسیاری را برانگیخت؛ اما در این میان معلمان و درددل آن‌ها از نحوه تربیت کودکان و فشار‌های منفی اجتماع و گاه خانواده‌ها ناشنیده مانده است.
2120 میلیارد ریال به کشاورزی بوشهر اختصاص یافت
بوشهر- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: 2هزار و 120میلیارد ریال اعتبار رهاورد سفر اسفند ماه سال گذشته رئیس جمهوری و هیات دولت برای بخش کشاورزی این استان است.
پایانی بر کابوس سقف های لرزان در منطقه مرزی راز و جرگلان
بجنورد - ایرنا - تخریب خانه های خشت و گلی در رازوجرگلان خراسان شمالی بیش از حد انتظار بود. سقف های لرزانی که برخی از خانوارهای روستایی را در پناه گرفته بود با غرش رعد و جاری شدن سیل از هم گسست و شمار زیادی از آنها تاب نیاورده و بر زمین ریخت.
تکاپوی مسئولان قم برای ساماندهی بازار رمضان
قم- ایرنا - ساماندهی بازار به منظور تدارک مایحتاج مردم درماه مبارک رمضان و پاسخگویی به برخی نارضایتی های شهروندان قمی ، جزء اولویت های کاری مسئولان استان دراین ایام شده، بطوریکه با برگزاری جلسات مختلف به دنبال اجرایی کردن راهکارهایی هستند تا برای شهروندان و زائران حرم مطهر حضرت معصومه(س) رضایتی نسبی ایجاد شود.
سهیم شدن چاپخانه داران در ارز دولتی؛ آری یا نه؟
مشهد- ایرنا- کمبود کاغذ و گرانی آن در بازار آزاد، فعالیت چاپخانه داران خراسان رضوی را به شدت مختل کرده به نحوی که اغلب آنها به مرز تعطیلی رسیده اند و دست نیاز خود را به سوی دولت برای داشتن سهمی از کاغذ با ارز 4200 تومانی دراز کرده اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فرکی: تاج قبول شد، کی‌روش ۵ می‌گیرد- بدون سایپا و پیکان فوتبال دست کاسب‌ها می‌افتد
سرمربی پیکان معتقد است اگر دو باشگاه سایپا و پیکان نباشند فوتبال در اختیار کسانی می‌افتد که به دنبال کاسبی هستند تا درآمدی برای خود هستند.
توصیه‌های غذایی برای افراد دیابتی
یکی از دغدغه‌های رایج پس از تشخیص ابتلا به دیابت، انتخاب نوع رژیم غذایی سالم و مناسب برای افراد دیابتی است.
لابی جنگ طلب در آمریکا به دنبال جنگی جدید در خاورمیانه است
اسلام آباد - ایرنا - برخی از روزنامه های پاکستان روز دوشنبه با انتقاد از رویکرد لابی جنگ طلب در آمریکا برای ایجاد درگیری در خاورمیانه، نوشتند: جامعه جهانی باید متوجه باشد که کدام کشور متجاوز و کدام برای دفاع از خود وارد میدان می شود.
سئول:جنگ تجاری چین و آمریکا اقتصاد کره جنوبی را نابود می کند
تهران - ایرنا - وزیر اقتصاد کره جنوبی همزمان با افزایش اختلافات تجاری میان آمریکا و چین اعلام کرد که افزایش این تنش ها می تواند به صورت جدی بر اقتصاد کره جنوبی تاثیر گذاشته و آن را نابود کند.
حضور روس ها در 2 تورنمنت کشتی ایتالیا و قزاقستان
مرحله هفتم اردوی تیم ملی کشتی فرنگی آغاز شد
سروش احمدی: هدفم فقط طلای جهان بود- شرمنده مردم شدم
دوازدهمی ایران در تکواندو قهرمانی جهان - کره جنوبی قهرمان شد
فریبرز عسکری: اقدام انگلیسی‌ها به تیم ضربه زد- امیدوارم مردم ما را ببخشند
نقره سروش احمدی با شکست برابر قهرمان المپیک- داغ طلا بر دل ایران ماند
ایران قهرمان لیگ جهانی سری آ در ترکیه شد
۶ طلا و ۳ برنز کاراته ایران در لیگ جهانی سری آ
۲ طلای عباسعلی و خاکسار در لیگ جهانی کاراته ترکیه- عسگری فینالیست شد
سجاد مردانی نهمین حذف شده تکواندو ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان!