لزوم ارسال لایحه پیش نویس بودجه سال ۹۸ به شورای عالی استان‌ها

10:35 ۱۷۹ روز و ۲ ساعت پیش ایسنا 337 0
لزوم ارسال لایحه پیش نویس بودجه سال ۹۸ به شورای عالی استان‌ها

رییس شورای عالی استان‌ها گفت که باید پیش نویس لایحه بودجه سالیانه کشور به شورای عالی استان ها ارسال شود و نظرات اعضای این شورا در خصوص بودجه اخذ شود.

ایسنا

به‌ گزارش ‌ایسنا، مرتضی الویری، در یازدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها با اشاره به حادثه تصادف گلستان و  درگذشت رییس سازمان تامین اجتماعی و معاون پارلمانی وی، گفت‌: آقایان نوربخش و تاج الدین از سرمایه‌های ارزشمند کشور بودند. متاسفانه در حمل و نقل و جاده ها نیروهای  ارزشمندی را از دست داده‌ایم.
الویری افزود: در خصوص وظایف شورای عالی استان ها یکی از مهم‌ترین موضوعات بحث آموزش است که قطعا در توسعه نقش شورای عالی استان‌ها که این آموزش را برعهده دارند جایگاه ویژه‌ای است. در کشور در موضوع آموزش صدا و سیما، وزارت کشور و شورای عالی استان‌ها  وظایفی را برعهده دارند که متاسفانه، سازمان صدا و سیما و وزارت کشور در انجام وظایف خود در حوزه آموزش ، سهل انگاری می‌کنند.
وی ادامه‌ داد: با توجه به این نکته قانونی باید شرایطی فراهم شود تا در تفاهمنامه ای سه جانبه زمینه عملکرد مناسب تر در خصوص آموزش در سطح استان‌ها فراهم شود لذا کمیسیون‌های تخصصی شورای عالی استان‌ها باید به فوریت ساز و کار تحقق این مهم را فراهم کند.
رییس  شورای عالی استان‌ها در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اصل ۱۰۱ قانون اساسی اشاره کرد و افزود: در این اصل تاکید شده است که به منظور جلوگیری از تبعیض و تهیه برنامه توسعه استان‌ها، شورای عالی استان‌ها تشکیل شود و برابر بند پنج قانون وظایف و انتخابات شوراها و شهرداری ها سازمان برنامه و بودجه موظف است  یک نسخه از لایحه پیش نویس بودجه سالیانه کشور را به شورای عالی استان‌ها ارسال کند و نظرات اعضای این شورا را اخذ کند که متاسفانه پس از گذشت پنج دوره از تشکیل شوراها هنوز این اتفاق رخ نداده است.
وی افزود: لازم است فرایند اجرای موضوع  ارسال پیش نویس بودجه سالیانه کشور به شورای عالی استان‌ها پیگیری شود. در غیر این صورت برای بودجه سال آینده اگر این مهم محقق نشود قطعا از نظر اداری و حقوقی مشکل ایجاد خواهد داشت.
رییس شورای عالی استان‌ها خطاب به اعضای این شورا، گفت‌: جلسه امروز (پنجشنبه‌) مقرر بود ساعت ۸:۳۰ تشکیل شود، اما متاسفانه با ۲۵ دقیقه تاخیر تشکیل شد. در این شرایط ما فرصت کافی برای بررسی دستور جلسات را نخواهیم داشت.
  


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

رانش، مهمان ناخوانده روستاهای کوهستانی شرق گلستان
گنبدکاووس - ایرنا - بارندگی بی سابقه در روزهای پایانی سال گذشته در شرق گلستان علاوه بر جاری کردن سیلاب مهیب، رانش زمین و تخریب منازل روستاییان در مناطق کوهستانی شرق گلستان را همچون مهمانی ناخوانده به مردم این دیار تحمیل کرد؛ مهمانی که گویی به آسانی سر رفتن ندارد.
شهر انار این «خوشه» را می خواهد
ساوه - ایرنا - معروف است که شانس یک بار در خانه آدم را می زند که اگر با گشاده رویی و به موقع درب را گشودی همراهت می شود در غیر اینصورت مثل معروف «لگد به بخت خود زدن» مصداق می یابد.
سخنگوی شورای تهران: برخی شهرداران مناطق به مشکلات مردم توجه ندارند
تهران- ایرنا- علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بی توجهی برخی شهرداران مناطق نسبت به حل مشکلات شهروندان در توئیتر خود نوشت: شورا و شهردار در برابر بی توجهی به مشکل شهروندان تسامح نخواهند کرد.
تیم داری شهرداری بوشهر مغایر برنامه ششم توسعه نیست
بوشهر- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: تیم داری شهرداری در لیگ برتر نمی تواند به عنوان مغایر برنامه ششم توسعه تلقی شود.
2 تن مواد مخدر در غرب استان تهران کشف شد
تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفت: در دو عملیات جداگانه دو تن و 293 کیلوگرم مواد افیونی کشف و در این رابطه چهار سوداگر مرگ دستگیر شد.
ضرب زخمه ناکوک بر گوش مدرسه
شیراز- ایرنا- پخش کلیپ رقص و همراهی کودکان و نوجوانان با ترانه‌ای سخیف و نامناسب در یک ماه گذشته واکنش‌های بسیاری را برانگیخت؛ اما در این میان معلمان و درددل آن‌ها از نحوه تربیت کودکان و فشار‌های منفی اجتماع و گاه خانواده‌ها ناشنیده مانده است.
2120 میلیارد ریال به کشاورزی بوشهر اختصاص یافت
بوشهر- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: 2هزار و 120میلیارد ریال اعتبار رهاورد سفر اسفند ماه سال گذشته رئیس جمهوری و هیات دولت برای بخش کشاورزی این استان است.
پایانی بر کابوس سقف های لرزان در منطقه مرزی راز و جرگلان
بجنورد - ایرنا - تخریب خانه های خشت و گلی در رازوجرگلان خراسان شمالی بیش از حد انتظار بود. سقف های لرزانی که برخی از خانوارهای روستایی را در پناه گرفته بود با غرش رعد و جاری شدن سیل از هم گسست و شمار زیادی از آنها تاب نیاورده و بر زمین ریخت.
تکاپوی مسئولان قم برای ساماندهی بازار رمضان
قم- ایرنا - ساماندهی بازار به منظور تدارک مایحتاج مردم درماه مبارک رمضان و پاسخگویی به برخی نارضایتی های شهروندان قمی ، جزء اولویت های کاری مسئولان استان دراین ایام شده، بطوریکه با برگزاری جلسات مختلف به دنبال اجرایی کردن راهکارهایی هستند تا برای شهروندان و زائران حرم مطهر حضرت معصومه(س) رضایتی نسبی ایجاد شود.
سهیم شدن چاپخانه داران در ارز دولتی؛ آری یا نه؟
مشهد- ایرنا- کمبود کاغذ و گرانی آن در بازار آزاد، فعالیت چاپخانه داران خراسان رضوی را به شدت مختل کرده به نحوی که اغلب آنها به مرز تعطیلی رسیده اند و دست نیاز خود را به سوی دولت برای داشتن سهمی از کاغذ با ارز 4200 تومانی دراز کرده اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فرکی: تاج قبول شد، کی‌روش ۵ می‌گیرد- بدون سایپا و پیکان فوتبال دست کاسب‌ها می‌افتد
سرمربی پیکان معتقد است اگر دو باشگاه سایپا و پیکان نباشند فوتبال در اختیار کسانی می‌افتد که به دنبال کاسبی هستند تا درآمدی برای خود هستند.
توصیه‌های غذایی برای افراد دیابتی
یکی از دغدغه‌های رایج پس از تشخیص ابتلا به دیابت، انتخاب نوع رژیم غذایی سالم و مناسب برای افراد دیابتی است.
لابی جنگ طلب در آمریکا به دنبال جنگی جدید در خاورمیانه است
اسلام آباد - ایرنا - برخی از روزنامه های پاکستان روز دوشنبه با انتقاد از رویکرد لابی جنگ طلب در آمریکا برای ایجاد درگیری در خاورمیانه، نوشتند: جامعه جهانی باید متوجه باشد که کدام کشور متجاوز و کدام برای دفاع از خود وارد میدان می شود.
سئول:جنگ تجاری چین و آمریکا اقتصاد کره جنوبی را نابود می کند
تهران - ایرنا - وزیر اقتصاد کره جنوبی همزمان با افزایش اختلافات تجاری میان آمریکا و چین اعلام کرد که افزایش این تنش ها می تواند به صورت جدی بر اقتصاد کره جنوبی تاثیر گذاشته و آن را نابود کند.
انتشار حقوق دریافتی مدیران شهرداری -حقوق حناچی چقدر است؟
تداوم ناپایداری‌های جوی در تهران
خداحافظ  ˮپل گیشاˮ
احتمال احداث آرامستان های جدید در پایتخت
از ˮهمکاری پلیس با دو اپلیکیشن مسیریابˮ تا ˮپروتکل ترابری هوایی اعضای پیوندیˮ
مکاتبه با رسانه‌ها برای اعلام نام خبرنگاران سهمیه‌بگیر طرح ترافیک
تعیین نماینده‌ای برای نظارت بر کاهش مصرف ظروف پلاستیکی در شهرداری
برگشت بررسی اساسنامه انتخابات شورایاری‌ها به هیات رییسه شورای شهر تهران
۲ دلیل عمده برچیدن پل فلزی کوی نصر
تحقق ۱۰۵ درصدی بودجه نقد شهرداری تهران در سال گذشته