جزییات میزبانی ایران برای بزرگترین رویداد تعاون جهان

11:35 ۱۷۹ روز و ۵ ساعت پیش ایسنا 193 0
جزییات میزبانی ایران برای بزرگترین رویداد تعاون جهان

رئیس اتاق تعاون ایران با تشریح جزئیات برگزاری سیزدهمین اجلاس منطقه ای تعاون در آسیا و اقیانوسیه، اجرای مدل کسب و کار تعاون را موجب توقف نابرابری ها و ساختن اقتصادی پایدار و مقاوم دانست.

ایسنا

به گزارش ایسنا، بهمن عبدالهی گفت: اتاق تعاون ایران با توجه به فعالیت‌های بین المللی که در سالهای اخیر داشته برای اولین بار موفق به دریافت میزبانی اجلاس منطقه ای تعاون در آسیا و اقیانوسیه شده است و در این دوره از اجلاس که پنج تا ۹ آذر ماه برابر ۲۶ تا ۳۰ نوامبر در تهران برگزار می شود، نمایندگانی از بخش‌های مختلف و مهم تعاونی‌ها در کشورهای آسیا و اقیانوسیه حضور خواهند داشت.
وی افزود: با توجه به این که اتحادیه جهانی تعاون بخش آسیا و اقیانوسیه قوی ترین مرجع تعاون منطقه‌ای از نظر حجم مبادلات تجاری در جهان به شمار می رود و به دلیل ارتباطی که این بخش با سازمان ملل در زیرشاخه برنامه عمران سازمان ملل متحد و سازمان جهانی کار دارد، برگزاری این اجلاس از اهمیت بسیاری برخوردار است.
رئیس اتاق تعاون ایران در ادامه از برگزاری نمایشگاهی در حاشیه این اجلاس خبر داد و گفت: تعاونی ها و مشارکت کنندگان در این نمایشگاه می‌توانند با مدیران ارشد تعاونی‌های مختلف، خریداران و عرضه‌کنندگان بین المللی ملاقات و ارتباط برقرار کنند.
به گفته عبدالهی، افزایش رشد و توسعه تعاونی ها و کمک به صادرات غیرنفتی کشور، گسترش تجارت میان تعاونی ها ، ایجاد فرصتهای تجاری جدید ، برقرای ارتباط تعاونی ها با هم، گسترش تبلیغات برای بخش تعاون، دستیابی به جدیدترین فن آوریها و خلاقیتهای حرفه ای و کسب اطلاعات درخصوص محصولات تعاونی های سراسر جهان از جمله اهداف برگزاری این اجلاس است.
وی در ادامه به تشریح انتخاب ایران به عنوان میزبان برگزاری این اجلاس پرداخت و درباره جزئیات آن گفت: در انتخابات اخیری که در اتحادیه بین المللی تعاون (ICA) برگزار شد به عنوان عضو هیات مدیره اتحایده انتخاب شدیم و توانستیم میزبانی اجلاس ۲۰۱۸ را به دست آوریم.اجلاس هفته آینده برگزار می‌شود و فرصتی طلایی برای بخش تعاون کشور است تا بتواند در عرصه ملی و بین المللی ظرفیتها و توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارد و در جهت ارتقای سطح فعالیتها و سهم خود در اقتصاد گام بردارد.
عبدالهی از حضور بیش از ۱۵۰ میهمان از ۳۰ کشور دنیا در این اجلاس خبر داد و گفت: عمده کشورهای شرکت کننده از کشورهای آسیایی و تعدادی از کشورهای اروپایی و آفریقایی هستند و تاکنون ۱۵۰ کشور ثبت نام شده و حضور خود را قطعی کرده‌اند.
رئیس اتاق تعاون ایران ادامه داد:اجلاس منطقه‌ای هر دو سال یکبار و با حضور نمایندگان سازمانهای عضو که بالاترین مقام بعد از اتحادیه بین المللی تعاون به شمار می‌روند، برگزار می‌شود.این اجلاس امکان گردهمایی همه اعضا را به منظور ایجاد فضایی مناسب برای بحث و تبادل نظر در خصوص مسایل مربوط به رشد و توسعه سازمانهای تعاونی و شبکه سازی آنها ایجاد می‌کند.
وی افزود: موضوعی که برای اجلاس ۲۰۱۸ در زمینه توسعه پایدار در نظر گرفته شده تحت عنوان: تبدیل به جوامع پایدار و مقاوم" است.امروز بیش از هر زمان نیاز به رشد واقعی اقتصاد، فراهم سازی شرایط برای ایجاد اشتغال پایدار و افزایش ثروت احساس می شود و از این رو مدل کسب و کار تعاون با تمرکز بر توسعه اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی می تواند ما را به یک اقتصاد مقاوم و پایدار برساند و روند نابرابری های رو به رشد را متوقف کند.
عبدالهی در ادامه در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص انعقاد قراردادهای مهم میان بخش تعاون کشور و شرکتهای خارجی درحاشیه این اجلاس اظهار کرد: در حاشیه اجلاس دو تفاهم نامه با کشورهای هند و سریلانکا خواهیم داشت که این انعقاد در زمان برگزاری نمایشگاه جانبی اجلاس صورت خواهد گرفت.
وی افزود: نمایشگاهی که برگزار می‌شود با حضور شرکتهای تعاونی از سراسر کشور است و معتقدیم که گوشه‌ای از ظرفیتهای بخش تعاون کشور را منعکس می‌کند و همین امر می‌تواند مکان مناسبی برای گفت‌وگوی بخش تعاون کشور و میهمانان خارجی باشد.
رئیس اتاق تعاون ایران در عین حال از فعالیت بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار تعاونی با عضویت یک میلیارد و ۲۰۰ هزار نفر در جهان خبر داد و گفت: این تعداد تعاونی برای ۲۸۰ میلیون نفر در سراسر جهان به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی کردند که معادل ۱۰ درصد کل مشاغلی است که توسط بخش تعاون در دنیا ایجاد شده و از این جهت رقم قابل توجهی است و آخرین گزارش از گردش مالی تعاونی‌ها در جهان، حاکی از  ۲.۱ تریلیون دلار گردش مالی است.
عبدالهی در پایان از فعالیت ۱۸۰ هزار شرکت تعاونی در ۱۴ گرایش از جمله خدماتی، تولیدی و توزیعی، کشاورزی، صنعت،‌مسکن و اعتبار خبرداد وابراز امیدواری کرد: در این اجلاس تفاهم‌نامه‌های تجاری میان تجار ایران و کشورهای جهان به امضا برسد.
به گزارش ایسنا، سیزدهمین اجلاس بین المللی تعاون در منطقه آسیا و اقیانوسیه از پنجم تا نهم آذرماه، به میزبانی ایران و به همت اتاق تعاون ایران در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود و نمایندگانی از بخش‌های مختلف تعاون از کشورهای آسیا، اقیانوسیه و اروپا و آفریقا در آن حضور خواهند داشت.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

آتش نشانی تهران: خودکشی دختر جوان را تایید نمی کنیم
تهران - ایرنا - سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه اقدام به خودکشی دختر جوان در شهرک غرب پایتخت را تایید نمی کند گفت: هیچ گونه نشانه ای از خودکشی در این رویداد توسط آتش نشانان دیده نشد.
گره زنان بر تار و پود زندگی عشایری
بروجرد - ایرنا - از تالاب بیشه دالان که به سمت آبسرده بروجرد می گذری به «مله تخت» که همان زمگه بهاری عشایر است می رسی، محلی درمیان تپه های سرسبز اردیبهشتی که نمادی از تولید با نقش اساسی زنان را به نمایش می گذارد.
483 حلقه چاه کشاورزی چابهار در انتظار سوخت
چابهار - ایرنا - 483 حلقه چاه کشاورزی در چابهار یکسال در انتظار سوخت هستند تا پس از سال ها رهایی از بند خشکسالی بتوانند از آب بارندگی نهایت استفاده را برده و بیش از یک هزار هکتار زمین کشاورزی را به زیرکشت ببرند.
عبور از تحریم با فرآوری نفت خام-امیرشاهین نایبی فر*
بیرجند - ایرنا - ظرفیت نفت خام به عنوان یکی از سرمایه های خدادادی و تبدیل آن به فرآورده های پتروشیمی در کشور باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد زیرا حرکت به سمت استفاده بهینه از این ثروت زمینه عبور از تحریم و رونق تولید را فراهم می آورد.
الأخبار:ترامپ با سیاست ابهام و فشار منتظر تماس ایران است
تهران-ایرنا-روزنامه لبنانی الأخبار نوشت:«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا تلاش دارد تا سیاست «ابهام» و «فشار حداکثری» بر ایران را برای مجاب کردن تهران به مذاکره حفظ کند و رسانه های این کشور را به تنش افزایی و دادن اطلاعات غیر دقیق به ضرر منافع آمریکا متهم می کند.
شبکه الجزیره: طرفداران امارات در یمن به جنگ مزدوران سعودی می روند
تهران - ایرنا - شبکه خبری «الجزیره» اعلام کرد: «عیدروس الزبیدی» رییس شورای موسوم به 'شورای انتقالی جنوب یمن' (مورد حمایت امارات) و عناصرش قصد دارند با بازپس گیری استان 'حضرموت'، مزدوران سعودی را از این مناطق بیرون کنند.
پاکستان از کشف ذخایر نفتی جدید ناامید شد
تهران- ایرنا- دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان از متوقف شدن عملیات اکتشاف نفت و گاز در سواحل کراچی خبر داد و گفت هیچ ذخایر نفتی در این منطقه کشف نشده است.
اندونزی چهره امنیتی به خود گرفت
تهران - ایرنا - دستگیری 30 تروریست با طراحی ایجاد آشوب در روز اعلام نتایج انتخابات سراسری اندونزی در 22 ماه مه ( اول خرداد) باعث شد تا دولت این کشور در هراس از حملات تروریستی، 32 هزار پلیس را برای امنیت جاکارتا و دیگر شهرهای این کشور در روز اعلام نتایج به کار گمارد.
خشکسالی، کره شمالی را با بحران جدی مواجه ساخته است
تهران - ایرنا - کاهش شدید بارش ها و بروز خشکسالی ، کره شمالی را در وضعیت بحرانی قحطی و خشکسالی قرار داده است که این موضوع باعث نیاز شدید40 درصد از مردم این کشور به کمک های غذایی شده است.
جنگ تحمیلی تجاری آمریکا، آماده باش کامل چین
پکن- ایرنا- رادیو بین المللی چین در گزارشی با اشاره به ادامه جنگ تحمیلی تجاری آمریکا علیه این کشور در نوشت پکن در آمادگی کامل بسر می برد و ترسی از این جنگ ندارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پاکدل: تا آخر رمضان نواب رییس هندبال مشخص می شوند
رییس فدراسیون هندبال گفت: تا پایان ماه مبارک رمضان نایب رییسان (نایب رییس فدراسیون و نایب رییس بانوان) را معرفی می‌کنیم.
ˮآزادیˮ ایستگاه پایانی ژاوی
دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی آخرین بازی ژاوی در مستطیل سبز خواهد بود.
برگزاری ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان در ندامتگاه شهرری
رییس ندامتگاه شهرری از اجرای ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان در بخش های مختلف فرهنگی و تربیتی در ندامتگاه شهرری خبر داد.
پیوس: پرسپولیس تقویت نشود، به مشکل می‌خورد
فرشاد پیوس، مهاجم پیشین تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است که این تیم برای فصل آینده نیاز به تقویت دارد.
چگونه در خواب هم وزن کم کنیم؟
آیا همچنان در تلاشید تا وزنتان کم شود؟ برای شما راهکار‌هایی داریم تا حتی وقتی که در خواب هستید هم وزن کم کنید.
فرود اضطراری پرواز ترکیش در مهرآباد
90 درصد اعتبار وام مشاغل خانگی و روستایی جذب شد
معاون استاندار: تعهد اشتغال سالجاری سمنان بیش از 10 هزار نفر است
شریعتمداری: روابط عمومی فقط تبلیغ کننده دستگاه نیست
نقص نرم‌افزاری بوئینگ دردسرساز برطرف می‌شود؟
۶ ساعت تاخیر پرواز تهران-فرانکفورت؛ بارهایی که جا ماند!
کمک بلاعوض برای نوسازی خانه‌های سیل‌زدگان نیازمند
متولیان اشتغال برای بیکاری جوانان برنامه‌ریزی کنند
کسر ˮعجیبˮ سهمیه سوخت کامیون‌داران پس از سوخت‌گیری!
بسته احیای اشتغال در مناطق سیل زده تدوین شد