اعتماد مردم بزرگ‌ترین دارایی ماست

11:10 ۱۹ روز و ۲۳ ساعت پیش ایسنا 39 0
اعتماد مردم بزرگ‌ترین دارایی ماست

مدیرعامل شرکت بورس گفت: مهم‌ترین دارایی معنوی بورس ها ایجاد ابزارهایی در ایجاد اعتمادزایی برای مردم است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، علی صحرائی در همایش ارزش آفرینی هلدینگ ها در راستای اقتصاد مقاومتی گفت: در جای جای اقتصاد کشور از جمله برنامه ششم توسعه به افزایش بهره وری تاکید شده و سیاست‌های نظام بر افزایش سرمایه گذاری و رشد اقتصاد بنا شده است.
وی افزود: هلدینگ های بزرگی که وجود دارد از داروسازی گرفته تا کشتی سازی را بر عهده دارند، هلدینگ ها می‌توانند فعالیت چندگانه‌ای را داشته باشند و بهره‌وری را افزایش دهند، هلدینگ ها آمدند که به خصوصی سازی کمک کنند.
مدیرعامل شرکت بورس ادامه داد: تحقیقی در بلژیک انجام شده که اگر عوامل سرمایه را ۱۰ درصد افزایش دهیم در شرکت های غیر هلدینگی بهره وری ۱۰ درصد افزایش می یابد ولی در هلدینگ ها این رشد تا ۱۵ درصد هم امکان پذیر شده است. از مهم‌ترین مزایای هلدینگ کمک به طرح های توسعه ای کشور است.
صحرایی با اشاره به اهمیت هلدینگ ها در اقتصاد کشورها گفت: مزیت های نسبی هلدینگ ها این است که منابع بیشتری داند و تامین مالی پروژه‌های بزرگ مثل راه سازی و سد سازی فقط از عهده هلدینگ های بزرگ بر میاید. نقش هلدینگ‌ها در اقتصاد قابل توجه است.
وی افزود: هلدینگ ها به واسطه بهره وری در قیمت تمام شده تولیدشان می توانند بخشی از بازارهای صادراتی را افزایش دهند. درباره جایگاه هلدینگ ها در بازار سرمایه ایران باید بگویم که ۲۹ شرکت هلدینگ در بورس و پنج شرکت هلدینگ در فرابورس است. میانگین بازدهی هلدینگ ها از میانگین بازدهی شرکت های بورسی بالا تر بوده است. ۶۸۵ هزار سهامدار هلدینگ ها در بازار سرمایه داریم.
مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران افزود: هلدینگ ها جزو نهادهای مالی هستند و باید نزد سازمان بورس ثبت شوند و اعضای هیات مدیره آن صلاحیت های علمی و تخصصی را داشته باشند. هلدینگ ها در دنیا در صنایع بیمه ای و بانکی هستند. در کشور ما بخشی به درستی اعلام می شود که بانک ها باید واگذار شوند البته ما باید دقت کنیم که در این واگذاری ها زنجیره‌های کار بانک ها آسیب نبیند و منابع مازاد بانک ها واگذار شوند.
وی ادامه داد: هلدینگ ها در بازار سرمایه ایران  ۱۷۰ میلیارد تومان ارزش بازار بورس تهران را دارند. در بین شرکت های برتر بورسی، هلدینگ ها برتر هستند هفت شرکت از ۳۰ شرکت بزرگ را هلدینگ ها تشکیل می دهند. نقش هلدینگ ها در بازار سرمایه بسیار پررنگ است. ۳۰ شرکت بزرگ ۷۵ درصد کل بازار را در دست دارند و در نتیجه نقش هلدینگ ها در بازار سرمایه بی بدیل است. بازار سرمایه به هلدینگ ها خدماتی خواهد داد، هلدینگ ها شرکت های تابعه خود را در بورس عرضه کرده و شفاف تر می شوند.
صحرائی اضافه کرد: مهم‌ترین دارایی معنوی بورس ها ایجاد ابزارهایی در ایجاد اعتماد زایی برای مردم است. سرمایه های خرد مردم در یک بستر قابل اعتماد وارد و موجب هم افزایی می شود.
وی درباره تامین مالی هلدینگ ها گفت: هلدینگ ها امکان اخذ تسهیلات بانکی ندارند و تامین مالی را از طریق بازار سرمایه انجام می دهند در سال ۹۵ هلدینگ‌ها دو هزار میلیارد تومان از طریق بازار سرمایه تامین مالی کردند و در سال ۹۶ این رقم به ۴۶۰۰ میلیارد تومان رسید.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

لاستیک ۲۰ تا ۳۲ درصد گران شد
سخنگوی انجمن صنعت تایر ایران با بیان اینکه قیمت لاستیک رادیال ۲۰ درصد وتایرهای نخی ۳۲ درصدی افزایش پیدا کرد،گفت: اعمال قیمت‌های جدید باعث شده تا فروش حواله‌ای لاستیک توقف کوتاهی داشته باشد.
آتش سوزی در فیلادلفیا آمریکا
آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی در شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیای آمریکا ده‌ها نفر را آواره کرده و ۲۰۰ نفر آتش نشان را برای بیش از ۶ ساعت در هوای بسیار سرد برای مهار کردن آن به تلاش وادار کرد.
محتکر کالا در ایرانشهر افزون بر یک میلیارد ریال جریمه شد
زاهدان - ایرنا - مدیر کل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان گفت: محتکر کالا در ایرانشهر علاوه بر الزام به عرضه کالا به پرداخت یک میلیارد و 447 میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.
نظر اقتصاددانان درباره خودروسازان
روزنامه ایران در گزارشی نوشت: چه شد که صنعت خودرو محبوبیت کمی هم که داشت را از دست داد. صنعتی که زمانی از آن به‌عنوان موتور محرک اقتصاد کشور یاد می‌شد اکنون به نظر اقتصاددانان تنها سوگلی سیاستگذاران است. مردم، اقتصاددانان و فعالان اقتصادی از صنعت خودرو ناامید شدند و تصور می‌کنند دولتی بودن خودروسازان کار دستشان داده است به همین جهت دیگر برای آنها توسعه، کیفیت و تعهد اهمیتی ندارد.
تمجید بشار اسد از روابط عمان با سوریه
رئیس جمهور سوریه گفت: دولت عمان تنها کشور عرب حوزه خلیج فارس بود که در طول ۷ سال جنگی که به سوریه تحمیل شد روابط خود را با این کشور قطع نکرد.
متخلفان پولی و بانکی تحت تعقیب قضایی قرار می گیرند
کرمان - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان کرمان با هشدار اینکه متخلفان در حوزه پولی و بانکی تحت تعقیب قضایی قرار می گیرند گفت: در شرایط فعلی که کشور با مشکل تولید مواجه است اجازه نخواهیم داد عده ای چرخ صنعت و تولید را با مشکل مواجه کنند.
گرانی کله پاچه، مردم را سیرابی خور کرد!
روزنامه ایران نوشت: «کله پاچه قبلاً خوراک فقرا بود و الان خوراک اغنیا.» این جمله را قاب گرفته و پشت سرش روی دیوار چسبانده. کمی آن‌طرف‌تر یک لیست بلندبالا از آنچه در مغازه عرضه می‌کند، به چشم می‌خورد؛ لیستی که ردیف قیمت‌هایش بارها تغییر کرده و این را می‌شود از کاغذهایی که مکرر روی هم چسبانده شده، فهمید. طالبانِ زبان و بناگوش و پاچه و چشم این روزها می‌دانند باید بهای بیشتری بابت خوراک مورد علاقه‌شان پرداخت کنند.
ترامپ نگران استیضاح
سی ان ان گزارش داد دونالد ترامپ نگران است پس از آن که دموکرات‌ها کنترل مجلس نمایندگان را در دست گرفته اند او را استیضاح کنند و این احتمال به صورت جدی مطرح است.
هزار میلیارد ریال صرف اشتغالزایی در پارس آباد شد
اردبیل - ایرنا - فرماندار پارس آباد مغان گفت: دولت تدبیر و امید برای حمایت از اشتغالزایی در این شهرستان بیش از هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.
زمستان، فصل شکار طمعکاران بازار مسکن
بازیگران اصلی بازار مسکن در زمستان امسال سوداگران باتجربه هستند که می خواهند از آن خارج شوند و تازه واردهایی که به طمعِ عقب نماندن از قافلۀ سود یکسال گذشته به آب و آتش می زنند تا خرید خود را انجام دهند.با این حساب، دام بازار مسکن در حال پهن شدن است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گُلی که زندگی تان را به خاک سیاه می‌نشاند!
بر اساس اظهارات کارشناسان آسیب‌های اجتماعی زنگ خطر مصرف ماده مخدر «گَُل» در میان نوجوانان و جوانان به صدا درآمده است.
خواب عمیق مجری مشهور ایرانی سر ضبط برنامه-عکس
نیما کرمی با انتشار این عکس نوشت: یک زمان‌هایی باید خوابید، یک زمان‌هایی باید از ته دل خندید.
پیام‌های تسلیت برای «زیبا بروفه»-از مهناز افشار تا رامبد جوان
هنرمندان بسیاری از جمله رامبد جوان، مهناز افشار و بهنوش بختیاری پیام‌های تسلیتی را در پی درگذشت پیام صابری منتشر کردند.
استکی: رشته MMA هم پول دارد و هم شهرت!
سرمربی سابق تیم ملی بوکس گفت: بوکسورها مشتاقند به سمت MMA بروند، چون این رشته هم شهرت و هم پول دارد و هزار مزایای دیگر برای یک ورزشکار دارد.
تفاهم ۲۱ هزار میلیاردی برای ایجاد شغل و تولید در صنعت و معدن
٢٧٠ هزار فرصت شغلی در بخش صنعت ایجاد می شود
پنج راه هدر ندادن پول در فروشگاه ها
تسهیلات سرمایه در گردش صندوق توسعه ملی 2 برابر شد
رشد 66 درصدی صادرات کالا به عراق در 8 ماه
شکایات فعالان کسب و کار فارس در سامانه دادور رسیدگی می شود
احتمال لغو واگذاری پتروشیمی بیستون در گام آخر
احتمال لغو واگذاری پتروشیمی بیستون در گام آخر
عیدی ما را زودتر بدهید!
صنعت خودروی ضعیف با بازشدن در واردات پسرفت می کند