سلامی: اساس برنامه‌ ما شکست دادن است نه شکست خوردن

12:38 ۹۳ روز و ۶ ساعت پیش ایسنا 190 0
سلامی: اساس برنامه‌ ما شکست دادن است نه شکست خوردن

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،گفت: ما بر اساس شکست نخوردن برنامه‌ریزی نکرده‌ایم،‌ بلکه بر اساس شکست دادن برنامه‌ریزی کرده‌ایم. ملت ایران آگاه و قدرتمند است.

ایسنا

به‌ گزارش ‌ایسنا، سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش بین‌المللی «حمایت از مردم مظلوم فلسطین»  که به  مناسبت هفته‌ "بسیج" در سالن همایش‌های بین‌المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد، ضمن تبریک هفته‌ "وحدت" اظهار کرد: پیام روح بخش و احساس برانگیز هفته‌ وحدت  آن است که اسلام مرزهای جغرافیایی را عامل جداسازی آرمان‌ها و قلب‌ها برای مسلمانان نمی‌داند. مرزهای حقیقی ما مرزهای هویتی و اعتقادی است. همه مسلمانان سرنشینان یک سفینه هستند.
وی در ادامه‌ علت حمایت از مردم فلسطین را همان مرزهای هویتی و اعتقادی دانست و گفت‌: ما اگر به مسلمانان عزیزمان در سوریه، افغانستان ، بوسنی و هرزگوین و میانمار می‌اندیشیم فلسفه‌ای عمیق در اسلام  و قرآن پشت سر این اندیشه نهفته است که  و آن این است که همه ما یک امت هستیم.
وی آمریکا، انگلیس و آل سعود را هندسه مصیبت در جهان اسلام دانست و ادامه داد:  آمریکا جهان اسلام را بخشی لاینفک از جغرافیایی سیاسی می‌داند و معتقد است که سیطره فرهنگی ، اقتصادی، نظامی و سیاسی بر جهان اسلام قادر نیست به عنوان بزرگترین قدرت جهان عمل کند. در منطق سیاسی آمریکا  جهان اسلام، خاورمیانه است و در منطق سیاسی ما  غرب آسیا سکوی پرش مقاومت است.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، خاطرنشان کرد: وقتی شعله‌های پر فروغ انقلاب اسلامی زبانه کشید و امام عزت مجددی در اسلام ایجاد کرد، امواج بیداری و مقاومت اسلامی در برابر این رویای خطرناک جهانی شکل گرفته و استحکام یافت و از آن نقطه این تقابل راهبردی و این نزاع وسیع و عمیق بین استکبار و دنیای اسلام شکل گرفت.
وی ادامه‌ داد: پس از این اتفاق مسلمانان به روح آگاهی رسیدند و از گورستان جهل مدرن بیدار شدند. جوانان مسلمان در کشورهای مختلف اسلامی بیرق جهاد را بالا آورده و پیشانی‌بندهای جهاد را بر جبین خود بستند. آن‌ها با یکدیگر متحد شده و آرمان های دشمنان را شکستند.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، تکفیر را محصول  مشترک سیاست آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست و گفت‌:   شیعه و سنی دوشادوش هم در سنگر مقاومت اسلامی جنگیده‌اند و جهاد به عنوان عامل سعادت و نجات مسلمانان شکل گرفت .
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به این‌که «آمریکا شکست خورده است»،  خطاب به مهمانان خارجی که در این همایش حضور داشتند، گفت‌: آیا شما که به ایران آمده‌اید امروز ایران را در سیمای یک کشور تحریم شده جهانی می‌بینید؟ در ایران  جز آثار پیشرفت‌های مدرن در علم، فناوری ، اقتصاد و فرهنگ چه می‌بینید؟ ملت ایران آمریکا را بر زمین زد و این جلوه ای از روح مقاومت است.
وی با اشاره به این‌که «روش آمریکایی‌ها  مقابله با ملت‌هاست و نه دولت‌ها»، اظهار کرد:  دیروز در کلام رییس‌جمهور آمریکا دیدید که ملت ایران یک ملت تروریست است و بر اساس همین  برای فلج کردن ملت ایران برنامه‌ریزی کرده و قطعا شکست هم می‌خورد. ملت ایران آگاه و قدرتمند است.
وی در ادامه‌ تاکید کرد: قدرت ایران  به اندازه  شکست نخوردن از آمریکا نیست ،‌ بلکه  قدرت ما شکست دادن است. ما بر اساس شکست نخوردن برنامه‌ریزی نکرده‌ایم ،‌ بلکه بر اساس  شکست دادن برنامه‌ریزی کرده‌ایم.
سلامی نشان دادن چهره واقعی نظام سیاسی آمریکا توسط رییس جمهور آن‌ها را یک خصوصیت مثبت ترامپ خواند و اظهار کرد:  آمریکا، ضد ملت‌هاست و به همین دلیل مردم ایران را در تحریم اقتصادی قرار داده است و به دنبال تجزیه ملل اسلامی است. در همه جا می‌بینید که نوک پیکان حمله آمریکا به سمت ملل اسلامی است.
وی در ادامه‌ با اشاره به اظهارات اخیر ترامپ نسبت به ایران، خطاب به رییس جمهور آمریکا، گفت‌: شما و سعودی‌ها نمی‌گذارید یک قرص، یک آمپول و حتی یک تکه نان به یمن وارد شود، آن وقت می‌گویید که ماجرای یمن به ایران ربط دارد، چگونه ایران را مقصر می‌دانید؟


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

اجرای طرح تغییر الگوی کشت روی میز
اصفهان- ایرنا- چالش کم آبی، خشکسالی و تغییرات اقلیم، ضرورت تغییر الگوی کشت را اجتناب ناپذیر کرده است، طرحی که نیازمند جمع آوری داده ها و اطلاعات منطقه ای، آموزش، تامین نهاده ها، تسهیلات ارزان قیمت و حمایتهای دولتی است اما تاکنون محقق نشده است.
بازرسان به جای مچ گیری درصدد ارتقای سلامت نظام اداری هستند
یاسوج- ایرنا- سرپرست معاونت حقوقی و نظارت همگانی سازمان بازرسی کشور گفت: بازرسان به جای مچ گیری از مدیران اجرایی درصدد ارتقای سلامت نظام اداری و پیشگیری از بروز انواع خطا و فساد در نهادهای دولتی از طریق دادن تذکرهای لازم هستند.
تعداد پایگاه های امداد جاده ای کشور با وضعیت استاندارد فاصله دارد
یاسوج- ایرنا- رئیس جمعیت هلال ‌احمر جمهوری اسلامی گفت: هم اینک 600 پایگاه امداد جاده ای در سراسر کشور فعال است که این تعداد با وضعیت استاندارد برای خدمات دهی مناسب به هموطنان فاصله زیادی دارد.
کنسرت، هدیه انقلاب مشروطه به هنر ایرانی است
همدان - ایرنا - یک پژوهشگر موسیقی گفت: کنسرت هدیه انقلاب مشروطه به هنر ایرانی است و «عارف قزوینی» تصنیف ساز برجسته تاریخ کشورمان نخستین کسی بود که کنسرت موسیقی را در ایران بنیان نهاد.
مصباح یزدی: رهبر انقلاب در عالم اسلام بی مانند است
مشهد - ایرنا - رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: رهبر معظم انقلاب در عالم اسلام یک فرد نمونه و از نظر علم، تقوا، دوراندیشی، تدبیر، حلم، صبر و شجاعت، بی مانند است.
200 هزار پرنده مهاجر در خوزستان سرشماری شد
اهواز - ایرنا - معاون محیط طبیعی حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: 200 هزار پرنده مهاجر زمستان گذر در تالاب ها و آبگیرهای این استان سرشماری شدند.
«یوز» ایرانی به مرحله تولید پایلوت رسید
موتور سیکلت چهار چرخ تمام برقی توسط یک شرکت دانش بنیان به مرحله تولید پایلوت رسید.
گنجینه های فراموش شده - سارا خدادادی*
سمنان- ایرنا- بافت های تاریخی شهرها، گنجینه های گرانبهایی از فرهنگ و هنر در قالب ها و اشکال مختلف هستند که طرز تفکر آحاد مردم را در خود به نمایش می گذارند و حفظ و احیای آنها، شکوفایی کهن ترین هنر بشر را به همراه دارد.
گوگل، بازی‌های آنلاین ارائه می‌کند
طبق گزارش های مختلف به نظر می رسد گوگل قصد دارد خدمت بازی های آنلاین و کنسول بازی مخصوص خود را تولید کند.
گوشی تاشوی سامسونگ، اپل را تهدید می‌کند
بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان بر این باورند که گوشی تاشو و انعطاف پذیر سامسونگ می‌تواند یک تهدید جدی برای اپل به شمار برود و آن را از رقیب دیرینه کره‌ای خود عقب بیاندازد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چرا کودک‌تان رشد نمی‌کند؟
خوب وزن نگرفتن کودکان مشکلی رایج است که عموما مادر متوجه آن می‌شود یا پزشک تشخیص می‌دهد که روند رشد کودک طبیعی نیست و طبق الگوی نرمال پیش نمی‌رود.
تراژدی ساماندهی مطبوعات استان لرستان
پایگاه خبری تحلیلی قدس آنلاین در مطلبی با عنوان ' تراژدی ساماندهی مطبوعات استان لرستان' نوشت: مطبوعات استان مبدل به شنبه‎بازاری شده که همه چیز و همه کس در آن وجود دارد، بی‎آنکه نگاه صنفی بر کلیت آن حاکم باشد.
قاسمی: وقتی مریض شدم، گفتم خدایا شکرت
دروازه بان پیشین استقلال گفت: وقتی در ۲۴ سالگی من را از فوتبال کنار گذاشتند و محروم شدم، علاقه‌ام به فوتبال را از دست دادم و دنبال کار و تجارت رفتم.
عطایی: به دلیل حمله هواداران خاتم در رختکن حبس شده بودیم
سرمربی تیم والیبال کاله مازندران با بیان اینکه به دلیل حمله هواداران خاتم به سمت بازیکنان ما یک ساعت در رختکن محبوس بودیم، گفت: انتخاب تبریز به عنوان میزبان بی‌طرف برای بازی فینال و رده‌بندی لیگ‌برتر والیبال تصمیم عاقلانه‌ای است.
چرا کشاورزی در مازندران صرفه ندارد؟
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، وضعیت بهره‌وری کشاورزی در استان مازندران را غیرقابل قبول ارزیابی کرد و گفت: علاوه بر راندمان پایین مصرف آب، انتخاب محصولات نامتناسب با شرایط کشاورزی مازندران یا به عبارتی الگوی کشت نامناسب، سبب می‌شود که کشاورزی در این استان مقرون به صرفه نباشد.
مخالفت مجلس با سهمیه بندی بنزین
مخالفت مجلس با افزایش قیمت بنزین در سال آینده
پایان سیزدهمین جلسه بررسی بودجه در مجلس
دولت موظف به حذف یارانه ثروتمندان شد
نحوه پرداخت کارمزد جایگاه‌داران سوخت مشخص شد
درآمد هدفمندی در سال آینده بیش از ۱۴۰ هزار میلیارد تومان تعیین شد
مخالفت مجلس با مستثنی کردن یارانه بگیرها
مخالفت مجلس با اعطای سهمیه یک لیتر بنزین در روز به هر ایرانی
سود دریافتی از سپرده‌های مجوزدار دستگاه‌ها درآمد اختصاصی آن دستگاه محسوب می‌شود
آقای وزیر چرا به قیمت خودرو نظارت نمی‌کنید؟