حسینی: فهرست حقوق‌های نمایندگان به سامانه اطلاعات حقوق کارکنان دولت ارائه شده است

18:14 ۱۷۹ روز و ۳ ساعت پیش ایسنا 189 0
حسینی: فهرست حقوق‌های نمایندگان به سامانه اطلاعات حقوق کارکنان دولت ارائه شده است

یک عضو کمیته برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه در دو ماه گذشته حقوق و مزایای نمایندگان در سامانه ارائه اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان دولت قرار گرفته در عین حال گفت که در حال حاضر سطح دسترسی به این سامانه در حد دستگاه‌های اجرایی و نظارتی است.

ایسنا

محمد حسینی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در ارتباط با اجرای ماده 29 قانون برنامه ششم مبنی بر ایجاد سامانه‌ای برای ارائه اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان دولت قرار بود در سال اول اجرای برنامه این زیرساخت و سامانه توسط سازمان امور استخدامی و سازمان برنامه عملیاتی شود که اقدامات آن انجام شده است.
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان با بیان اینکه از اردیبهشت ماه تعدادی از دستگاه‌های اجرایی به صورت پایلوت اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان خود را روی این سامانه قرار دادند، اظهار کرد: مجلس هم در دو ماه گذشته این کار را کرده و اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان مجلس روی این سامانه قرار گرفته است. در واقع چیزی که الان در سامانه قابلیت دسترسی دارد تعداد دستگاه‌های اجرایی است که به استناد بند «و» فقط حقوق و مزایای‌شان را به صورت متمرکز از دارایی دریافت می‌کنند که نمایندگان هم از همان شرایط برخوردارند.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه با بیان اینکه علت تاخیر در راه اندازی این سامانه عدم همکاری دستگاه‌ها نبوده، یادآور شد: علت تاخیر عدم آمادگی سامانه بود. علاوه بر این مهمترین بخشی که اجرایی نشده و تعلل دولت را می‌رساند این است که در بخش شرکت‌های دولتی هیچ گونه اطلاعاتی در سامانه ثبت نشده و سایر پاداش، حقوق و مزایای خارج از بند «و» و اضافه کاری که در لیست‌های حقوقی توسط دارایی پرداخت می‌شود از سوی دستگاه‌های اجرایی در سامانه ثبت نشده است و ما این را مطالبه می‌کنیم تا قانون کاملا اجرایی شود.
وی همچنین خاطرنشان کرد: مجلس آمادگی لازم را در این زمینه داشته و رئیس مجلس هم پیش از این اقدام کرده بودند که مشکلی برای ارائه فهرست حقوق‌ها وجود ندارد.
حسینی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر سطح دسترسی این سامانه در حد دستگاه‌های اجرایی و نظارتی فراهم است و هنوز آمادگی لازم برای دسترسی عموم به این سامانه وجود ندارد؛ چرا که زیرساخت آن فراهم نشده است.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

آسیب حاد اجتماعی در مناطق سیل زده خوزستان به وجود نیامده است
اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان گفت: ارزیابی میدانی تیم های اجتماعی در مناطق سیل زده خوزستان نشان می دهد که هنوز آسیب اجتماعی حاد و غیرعادی به وجود نیامده و میزان تبعات ناشی از آن در اینگونه مناطق بالا نرفته است.
جابجایی روستاهای درحریم رودخانه ها  حداقلی انجام می شود
اهواز - ایرنا - معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: نتیجه بررسی در خصوص جابجایی روستاهای در حریم رودخانه های خوزستان نشان می دهد که باید این اقدام در صورت وجود ضرورت جدی به شکل حداقلی انجام شود.
معاون اقتصادی وزیر کشور: مطالبات قطعه سازان را پیگیری می کنیم
همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: تا پایان هفته آتی گزارشی از وضعیت شرکت های قطعه ساز خودرو برای رییس جمهوری، معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت ارسال و مطالبات این شرکت ها را از خودروسازان کشور پیگیری می کنیم.
بهسازی جاده بستان - مرز بین المللی چذابه در خوزستان به پایان رسید
اهواز - ایرنا - فرماندار دشت آزادگان گفت: تعمیر و بهسازی جاده بستان - چذابه و انتقال آب سیلاب از روی این جاده در نقطه ای دیگر روز یکشنبه به پایان رسید و جاده برای تردد خودروها باز شده است.
گردشگر دوچرخه سوار پس از 18 ماه رکاب زنی به خوزستان رسید
اهواز - ایرنا - دوچرخه سوار و گردشگر ایرانی پس از 18 ماه و چند روز رکاب زنی و عبور از استان های مختلف کشور میهمان خوزستانی ها ست.
میزان گرد و غبار در حمیدیه خوزستان به 3.8 برابر حد مجاز رسید
اهواز - ایرنا - میزان گرد و غبار در ساعت 17 روز یکشنبه در حمیدیه 3.8 برابر حد مجاز اعلام شد.
مدیرعامل پالایشگاه تبریز: واحد قیرسازی آلاینده نیست
تبریز- ایرنا- مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز در خصوص شائبه های آلایندگی واحد قیرسازی این شرکت گفت: واحد قیرسازی ما به هیچ عنوان آلایندگی ندارد و یکی از واحدهای تکمیلی پالایشگاه می باشد که در راستای تکمیل زنجیره تامین، توزیع و محصولات راه اندازی شده است.
رعدوبرق جان یک نفر را در اسلام آبادغرب گرفت
کرمانشاه- ایرنا- رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان کرمانشاه گفت: یک نفر در شهرستان اسلام آبادغرب عصر امروز (یکشنبه) بر اثر اصابت صاعقه جان خود را از دست داد.
از جویدن 10میلیارد تومان اعتبار توسط ملخها تا گلایه هاشمی از سه قوه
استان ها - ایرنا - تخصیص 10 میلیارد تومان به مبارزه با ملخ ها، نقش شرکتهای نفتی در ممانعت آبگیری بخشی از هورالعظیم، به گور بردن آرزوی شکست ایران، اعلام وزیر مبنی نداشتن کمبود معلم، گلایه هاشمی از سه قوه، زنانی با دلهای کبود و ترمیم جراحت تحریم گزیده ای از اخبار 24 ساعت گذشته است که بر روی خروجی استان های ایرنا قرار گرفته است.
یک هزار و 220 راس دام در سیل خوزستان تلف شدند
اهواز - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت:یک هزار و 220راس دام سبک و سنگین در جریان وقوع سیلاب فروردین امسال در خوزستان تلف شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پاکدل: تا آخر رمضان نواب رییس هندبال مشخص می شوند
رییس فدراسیون هندبال گفت: تا پایان ماه مبارک رمضان نایب رییسان (نایب رییس فدراسیون و نایب رییس بانوان) را معرفی می‌کنیم.
ˮآزادیˮ ایستگاه پایانی ژاوی
دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی آخرین بازی ژاوی در مستطیل سبز خواهد بود.
پاکستان از کشف ذخایر نفتی جدید ناامید شد
تهران- ایرنا- دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان از متوقف شدن عملیات اکتشاف نفت و گاز در سواحل کراچی خبر داد و گفت هیچ ذخایر نفتی در این منطقه کشف نشده است.
اعتبار فرهنگی ستاد احیا دریاچه ارومیه به 362 میلیارد ریال رسید
ارومیه- ایرنا- رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه اعتبار فرهنگی مصوب این ستاد از بدو تاسیس/1393/ تاکنون به 362 میلیارد ریال رسیده، گفت: 131 میلیارد ریال از این اعتبار تخصیص یافته است.
معاون اقتصادی وزیر کشور: مطالبات قطعه سازان را پیگیری می کنیم
همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: تا پایان هفته آتی گزارشی از وضعیت شرکت های قطعه ساز خودرو برای رییس جمهوری، معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت ارسال و مطالبات این شرکت ها را از خودروسازان کشور پیگیری می کنیم.
دستمزد کارگران، کمتر از نصف حداقل نیاز آنهاست
بازدید اعضای کمیسیون عمران از پروژه مرکز پژوهش زلزله شناسی و مهندسی زلزله
برگزار کنندگان اجتماعات 7 روز قبل، مجوز درخواست کنند
قوامی: حداقل ۴۴۰ هزار تومان افزایش حقوق توسط دولت اعمال شده است
تاکید وزیر صمت بر نبود نگرانی برای تامین کالاهای اساسی در کمیسیون امنیت ملی مجلس
عوارض 5 درصدی شهرداری برای حمل و نقل برون شهری
نحوه تامین نیازمندیهای کشور با حضور وزیر صمت بررسی شد
فعالان سیاسی برای برگزاری پرشور انتخابات تلاش کنند
دولت حکم قانون برنامه و بودجه در افزایش حقوق ها را کامل اجرا کرد
ایران در تولید واکسن دام و طیور خودکفا شود