تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

14:20 ۱۸۲ روز و ۱۷ ساعت پیش ایسنا 261 0
تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسئولان اجرایی را قرائت کرد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، علی اصغر یوسف‌نژاد این تذکرات را به شرح زیر قرائت کرد: تذکر اکبر رنجبرزاده نماینده اسدآباد به وزیر ورزش و جوانان هیچ‌گونه عدالتی در توزیع اعتبارات ارزش افزوده وزارت ورزش مشاهده نمی‌شود. مشکلات ورزش همگانی پیگیری شود.
تذکر مجتبی ذوالنوری به رییس جمهور: مجلس شورای اسلامی در تاریخ 96.6.24، عضویت رییس سازمان، پدافند غیرعامل کشور را در شش شورا از شوراهای عالی کشور تصویب کرده است. همه مراحل ابلاغ قانونی جهت اجرا انجام شده است، ولی آقای رییس جمهور از اجرای آن امتناع دارد.
تذکر اقبال محمدیان نماینده رامشیر به وزیر نیرو: با توجه به مصوبه شورای برنامه‌ریزی و پیگیری‌های مکرر جهت احداث نیروگاه‌های سیکل ترکیبی رام هرمز و رامشیر، متاسفانه تاکنون اقدامی صورت نگرفته است. وزیر نیرو دستور اجرای نیروگاه را صادر کند.
تذکر حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر به وزیر دادگستری: فلسفه وجودی سازمان تعزیرات حکومتی نظارت و کنترل بر فعالیت‌های اقتصادی و قیمت‌هاست. لطفا توضیح دهید این نظارت کجای این بازار آشفته قرار دارد؟ به وزیر بهداشت: دریافت مبلغ 260 هزار تومان بابت تعویض دفترچه بیمه سلامت برچه مبنایی صورت می‌گیرد؟ پیگیری کنید قول‌های جنابعالی در بازدید سوم 1396 از بیمارستان‌های میمه عملی گردد. به رییس جمهور: دستور دهید بانک مرکزی از بانک‌های دیگر بخواهد بخشنامه بانک مرکزی در خصوص پرداخت وام‌ها تا 10 میلیون تومان بدون گواهی کسری حقوق از وام‌گیرندگان را اجرایی کند. به رییس جمهور: شکایت از استاد فاضل و دانشمند دانشگاه و جانباز و سرپرست دفاع مقدس جناب دکتر عباسی نشان‌دهنده بی‌خاصیت بودن حقوق شهروندی به شعارهای آزادی‌بیان و قلم توسط جنابعالی است. چرا علی‌رغم این‌که می‌دانستید دیوان محاسبات در بهمن‌ماه 1396 حکم انفصال آقای سیف را صادر کرده است در عزل ایشان تا مردادماه 1397 تعلل فرموده و در نهایت ایشان را به عنوان مشاور خود منصوب کردید؟ چرا به وضعیت معیشتی و نابسامان اقتصادی بازنشستگان رسیدگی نمی‌شود؟ به وزیر نیرو: چرا ساکنین روستاها علاوه بر هزینه انشعاب، هزینه شبکه‌گذاری معابر آبرسانی آب شرب را نیز بپردازند؟ لازم است در رهاسازی آب زاینده‌رود جهت تامین آب مورد نیاز کشت پاییزی سهمیه کشاورزان، حق اشتراک به آنها داده شود. به وزیر آموزش و پرورش: فورا به کمبود نیروی خدماتی در مدارس رسیدگی کنید؛ علاوه بر کمبودهای ساختمانی و امنیتی که باعث وارد نمودن خسارت ساختمانی و خسارت به دانش‌آموزان می‌شود رسیدگی کنیم. به وزیر امور خارجه: ضرورت برای رهایی دیپلمات ایرانی بازداشت شده در آلمان اقدامات و تلاش بیشتری نمایید.
تذکر نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه به وزیر امور اقتصاد و دارایی: جلوگیری از خلق پول توسط بانک‌ها. جلوگیری از واگذاری سیلوهای گندم کشور. به رییس جمهور: تسریع در انحلال ستاد احیای دریاچه ارومیه و دادن مسئولیت آن به وزارت نیرو. به رئیس جمهور: جلوگیری از واردات محصولات تراریخته. به داخل کشور، به رئیس جمهور و وزیر نفت: در مورد تسریع در اختصاص اعتبار لازم برای برداشت سهم از میعانات نفت و گاز.
تذکر بیت‌الله عبداللهی نماینده اهر به وزیر اقتصاد و دارایی: چرا بانک‌های کشاورزی و مسکن مصوبه دولت در خصوص امهال وام‌ زلزله‌ سال 1391 شهرستان ورزقان را علی‌رغم ابلاغ بانک مرکزی اجرایی نکرده و دولت را بی‌اعتبار می‌نماید؟ تذکر وحدتی نماینده بوستان آباد به وزیر راه و شهرسازی: علت رهاشدن پروژه‌ راه‌های بوستان‌آباد چیست؟ تذکر زهرا سعیدی نماینده مبارکه به وزیر ورزش و جوانان: عدم عدالت در توزیع منابع و اعتبارات این وزارتخانه مشهود است و توجه به ورزش همگانی و قشر جوان جزو مهم مسئولیت این وزارتخانه است. این وزارتخانه به طور جدی این مسائل را پیگیری نمی‌کند. عدم توجه به تذکرات کتبی و شفاهی منجر به استیضاح مربوطه می‌شود.
تذکر منصور مرادی نماینده مریوان به وزیر راه و شهرسازی: بی‌کفایتی مدیرکل حمل و نقل و راهداری استان کردستان نسبت به مشکلات کردستان و حوزه انتخابیه. به ریاست دانشگاه آزاد کشور: علت بی‌تدبیری این دانشگاه به خاطر پذیرش دانشجویان و اخراج آنها از دانشگاه چیست؟ به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: بی‌کفایتی این وزارتخانه نسبت به مسائل فرهنگی در استان و بی‌توجهی این وزیر نسبت به مسائل کردستان. به رییس جمهور: عدم توجه به پتانسیل‌های گردشگری و فرهنگی استان کردستان. بی‌تدبیری دولت و رفع بحران دریاچه مریوان و نارضایتی مردم از این وضعیت و بازدیدهای بی‌برنامه مسئولین از این دریاچه. به وزیر کشور:‌ تا به کی باید شاهد اجرایی نشدن وعده‌های شما در مورد بازارچه‌های مرزی سقز باشیم؟ به وزیر نیرو: سهمیه تخصیص آب صنایع کردستان پس از پیگیری‌های مقرر به کجا رسید؟ به وزیر درمان و بهداشت: آیا از تعداد افرادی که در اثر آب شرب غیربهداشتی سقز مریض شده‌اند خبر دارید؟ برای آن چه تدبیری اندیشیده‌اید؟
تذکر محسن بیگدلی نماینده سقز و بانه به رییس جمهور: شما در ایام تبلیغات‌تان قول دادید سالی یک میلیون نفر شغل ایجاد کنید. چرا در کردستان از ایجاد شغل خبری نیست و جوانان تحصیلکرده ما روزبه‌روز بیکارتر می‌شوند؟ به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: علت کمبود پزشک متخصص در شهرهای کردستان و حتی کمبود پزشک عمومی چیست؟ به وزیر بهداشت و درمان: علت عدم تجهیز امکانات چهارگانه بیمارستان سقز چیست؟ به وزیر بهداشت و درمان: تا به کی باید شاهد سوء‌مدیریت دانشگاه علوم پزشکی کردستان و در خطربودن سلامت مردم این شهر باشیم؟ به وزیر راه و شهرسازی: در سال گذشته هفت نفر در داخل شهر سقز به خاطر تصادف جان باختند. کی می‌خواهید پروژه کنارگذر را به اتمام برسانید؟
تذکر سید محمدجواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر به وزیر امور خارجه عدم رعایت قواعد دیپلماتیک با برخورد با وزیر خارجه انگلستان و مجوز حضور وی در بازار تهران و عدم موضع‌گیری در برابر اظهارات سخیف نامبرده.
تذکر حسن‌پور نماینده سیرجان و اکبر رنجبرزاده به وزیر ورزش جوانان: علت عدم تعادل پایدار توزیع امکانات ورزشی در مناطق کمتر توسعه یافته و عدم توجه به رسالت آن وزارتخانه به مسائل جوانان چیست؟ به تاخیر انداختن و واگذاری باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی و عدم تدبیر و مدیریت در این وزارتخانه منجر به استیضاح جنابعالی می‌گردد.
تذکر مصطفی کواکبیان نماینده تهران به وزیر فرهنگ: منع کاندیداتوری مقامات دولت در انتخابات مدیرمسئول رسانه‌ها برای عضویت در هیات نظارت در مطبوعات کشور در سال 1397.
تذکر علی مطهری نماینده تهران به وزیر امور خارجه: چرا وزارت خارجه در مقابل ظلم دولت چین به مسلمانان این کشور و در مقابل اقدام دولت دانمارک عکس‌العمل مناسبی نشان نمی‌دهد؟ تذکر سلیمی به نماینده سمیرم به وزیر خارجه: چرا لغو روادید بین ایران و عراق با توجه به مرز مشترک و اشتراکات فرهنگی، مذهبی و اقتصادی عملیاتی نگردیده است؟ تذکر فریبا اولادقباد به وزیر صنعت، معدن و تجارت: اصلاح قیمت پایه صادراتی برای صنعت.
تذکر جواد کاظمی‌نسب نماینده اهواز به وزیر اقتصاد و امور دارایی: علت عدم پرداخت منظم حقوق و سنوات پرسنلی و بازنشستگان گروه ملی توسط بانک ملی چیست؟ تذکر محمد زاهدی به وزیر آموزش و پرورش: متاسفانه وزارت آموزش و پرورش بیمه تکمیلی رزمندگان و جانبازان شاغل در این وزارتخانه را قطع نموده و هزینه‌های مربوط را نمی‌پردازد. منتظر اقدام فوری هستیم.
تذکر نصرالله پژمانفر به وزیر اقتصاد و امور داریی: در خصوص تسریع و تسهیل واردات مواد اولیه قطعات خودرو که مدت طولانی در گمرک باقی‌مانده است اقدام کنید. به وزیر راه و شهرسازی: در خصوص نظارت بر قیمت بارنامه‌ها جلوگیری از هرج و مرج و نرخ‌گذاری‌های سلیقه‌ای در کاربری‌ها.
تذکر ایران‌نژاد نماینده چابهار به وزیر نیرو: چرا تاکنون با توجه به پیگیری‌های مکرر نسبت به بازپرداخت جریمه‌های غیرقانونی و اخذ مبالغ بر فیش‌های برق در منطقه جنوب تهران اقدامی صورت نگرفته است؟ تذکر احمد سالک نماینده اصفهان به رییس جمهور: چرا باید ضعف مدیریت در پرداخت ارز به مردم شریف که حاضر به قدرت‌نمایی هستند تشکیل شده و در ایران و عراق عزمت آنها شکسته شده و صف‌های طولانی تشکیل شود؟ تذکر محمد عزیزی نماینده ابهر به وزیر نفت: دلیل عدم جابه‌جایی خط لوله نفت در شهر ابهر و خرم‌دره چیست؟  تذکر ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف‌آباد به رییس جمهور: علت تصویب پرداخت هزینه درمانی جانبازان توسط دستگاه‌های اجرایی مربوط به آن در اواسط سال جاری و عدم حمایت رییس بنیاد شهید از ایثارگران چیست؟ به وزیر اقتصاد و دارایی علت عدم عزل آقای نصیری از ریاست شورای مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی علی‌رغم تقاضای تابعیت ایران و ممنوع‌الخروجی دراین پست حساس چیست؟ تذکر سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان به رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی: لزوم تشکیل ستاد ملی زاینده رود با ریاست رئیس جمهور یا معاون اول اول با توجه به تعهد رئیس جمهور و انتظار به حق مردم استان. به رئیس جمهور و وزیر اطلاعات: لزوم پرداخت حقوق معوق کارگران شرکت نیشکر  هفت‌تپه و برخورد قاطع با مدیران این کارخانه. به زیاست جمهور و وزیر کار: لزوم پرداخت بسته‌ی حمایتی دولت به کشاورزان عزیز
تذکر محمدرضا امیرحسن خانی نماینده فردوس به وزیر کشور: توجه و تاکید بر انتصاب فرماندران شهرستان سرایان با توجه به گذشت مدت زیادی که سرپرستی را دارند.
تذکر پروانه مافی نماینده تهران به وزیر کار و رفاه اجتماعی علت قطعی چند ماهه سامانه کارا چیست؟ درحالی که در شرایط فعلی این سامانه می تواند مسیر خوبی برای تامین مالی بنگاه‌های کوچک باشد. به وزیر اقتصاد و دارایی: علت اختلالات چندروزه‌ی اخیر در معاملات بورس اوراق بهادار چیست؟
تذکر محمدرضا رضایی به رئیس جمهور: عدم توجه وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه به حل مشکلات آب کشور.
تذکر جلال محمودزاده به وزیر کشور: دلیل اظهار نظر غیر کارشناسی معاون سیاسی و امنیتی وزارت کشور در ارتباط با کوله‌بران و مرزنشینان چیست؟ تذکر شهاب نادری نماینده اورامانات به وزیر جهار کشاورزی: بی‌توجهی به کشاورزان و باغداران کشور. لزوم برخورد جدی با وضعیت و معیشت عشایران و دامداران کشور. به وزیر کشور: تخصیص عادلانه‌ی امکانات و تسهیلات به شهرها و روستاهای محروم.
تذکر الله‌یار ملک‌شاهی نماینده کوه‌دشت به وزیر کشاورزی: علت عدم پرداخت خسارت خشکسالی و بیمه‌ی کشاورزان شهرستان کوه‌دشت و قیمت‌گزاری عادلانه خرید تضمینی کشاورزان.
تذکر نوروزی نماینده رباط کریم به وزیر امور خارجه: چرا نسبت به ممنوعیت فعالیت بیمارستان ایرانیان در دبی که توسط اداره بهداشت رخ داده است، اعتراض نمی کنید؟


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

دلیل تفاوت در میزان شیوع آسیب‌های ورزشی چیست؟
یک دکترای آسیب‌شناسی و حرکات اصلاحی گفت: تفاوت در میزان شیوع آسیب‌های ورزشی در سطح آمادگی ورزشکاران است.
چند دستور بهداشتی برای جلوگیری از انتقال هپاتیت C به دیگران
یک فوق تخصص گوارش و کبد تاکید کرد: ازدواج برای مبتلایان به هپاتیت سی بلامانع است، اما این بیماران باید به دستورات بهداشتی عمل کنند.
آل محمد: وضع آئین دادرسی ساده و عادلانه یکی از راه‌های تقلیل دعاوی است
یک حقوقدان گفت: یکی از راه‌های تقلیل و از بین بردن هر چه سریع‌تر و بهتر اختلافات و حل و فصل دعاوی وضع قانون آئین دادرسی ساده، پیشرو و مترقی است که بر این اساس قوانین آئین دادرسی اعم از کیفری و حقوقی باید از پیچیدگی و ابهام دور باشد و بر اساس اصول دادرسی عادلانه تنظیم و تدوین شود.
هدف از کنفرانس اقتصادی آمریکا در بحرین وعده و وعیدهای تو خالی به فلسطینی‌هاست
عضو کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین هدف از برگزاری کنفرانس اقتصادی در بحرین را شکستن تابوی گفت‌وگو با رژیم صهیونیستی می‌داند. او می‌گوید برگزار کنندگان کنفرانس می‌کوشند تا از این طریق به فلسطینی‌ها وعده و وعیدهای تو خالی بدهند.
دفع سنگ کلیه با 6 نوشیدنی طبیعی فوق العاده
سنگ کلیه وقتی شکل می گیرد که مواد معدنی مانند کلسیم، اگزالات و اسید اوریک در ادرار بیش از حد شوند، در این صورت این مواد معدنی کریستالیزه و به توده های بزرگ یا سنگ تبدیل می شوند.
آخرین وضعیت استان سیل زده خوزستان از زبان رئیس مجمع نمایندگان استان
رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان با اشاره به به این‌که «سیل به زیرساخت‌های شهری و روستایی و بخش کشاورزی و دامداری استان آسیب جدی وارد کرده است» خواستار عمل کردن مسئولان به وعده‌های‌شان شد.
3 غذای عالی برای کوچک کردن شکم
اگر غذاهای غنی از امگا ۳ (مثل ماهی‌های ساردین‌، سالمون، هالیبوت و یا گردو، دانه گیاه کتان و سبزیجات برگ‌دار سبز تیره) کم مصرف می‌کنید، پس باید بیشتر از آن‌ها بخورید.
چراغِ روشنِ سحر- عکس
رمضان که از راه می رسد، تمام حال و هوای شهر عطر معنویت و ملکوت می گیرد ، نوای روح بخش آیات قرآن و دعاهای منتسب به ماه مبارک رمضان ، خواندن نمازهای جماعت و حال و هوای سحر و سفره افطار این ماه را خاطره انگیز می کند.
قیمت برنج در بازار چقدر است؟
برای خرید برنج در میادین شهرداری بسته به نوع آن‌ها باید قیمت‌های مختلفی پرداخت کرد.
مذاکره طارمی با گزینه‌های اروپایی
تلاش‌ها برای انتقال مهدی طارمی به یک تیم اروپایی همچنان ادامه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شکست سلطان- عکس
تصاویر دیدنی از شکار ناموفق شیرها که به گله فیل ها در پارک ملی بوتسوانا حمله کرده بودند.
لو رفتن نقشه جدید ترامپ!- کاریکاتور
افزایش تنش‌های اقتصادی میان آمریکا و چین که با تحریم اقتصادی دو شرکت چینی هوآوی و ZTE از سوی دولت ترامپ شدت بیشتری به خود گرفته، سوژه کارتونی از نیکولا لیستس شد.
دلیل تفاوت در میزان شیوع آسیب‌های ورزشی چیست؟
یک دکترای آسیب‌شناسی و حرکات اصلاحی گفت: تفاوت در میزان شیوع آسیب‌های ورزشی در سطح آمادگی ورزشکاران است.
چند دستور بهداشتی برای جلوگیری از انتقال هپاتیت C به دیگران
یک فوق تخصص گوارش و کبد تاکید کرد: ازدواج برای مبتلایان به هپاتیت سی بلامانع است، اما این بیماران باید به دستورات بهداشتی عمل کنند.
آل محمد: وضع آئین دادرسی ساده و عادلانه یکی از راه‌های تقلیل دعاوی است
یک حقوقدان گفت: یکی از راه‌های تقلیل و از بین بردن هر چه سریع‌تر و بهتر اختلافات و حل و فصل دعاوی وضع قانون آئین دادرسی ساده، پیشرو و مترقی است که بر این اساس قوانین آئین دادرسی اعم از کیفری و حقوقی باید از پیچیدگی و ابهام دور باشد و بر اساس اصول دادرسی عادلانه تنظیم و تدوین شود.
آخرین وضعیت استان سیل زده خوزستان از زبان رئیس مجمع نمایندگان استان
عارف: شرط پیروزی در شرایط فعلی وحدت و انسجام است
ذوالنور: برای جنگ اقتصادی باید مثل سربازان خرمشهر باشیم
افزایش حقوق شامل دانشجو معلمان می‌شود؟
احتمال اختصاص سهمیه مضاعف به کنکوری‌های مناطق سیل زده
کارگروه مشترک مجلس و دولت برای اصلاح ساختار بودجه تشکیل می شود
عارف: رفع بیکاری و رکود نیازمند سرمایه‌گذاری است
پیش‌بینی ایجاد 5000 شغل در حوزه زغالسنگ
باید از ظرفیت مردم برای شناسایی و برخورد با محتکرین استفاده شود
«لاریجانی» گزینه فراکسیون‌های مستقلین و ولایی برای ریاست مجلس است