الحاق ناوشکن فتح به نداجا دشمن را غافلگیر میکند-چیزی به اسم ناامنی در تنگه هرمز نیست

10:01 ۱۸۴ روز و ۲ ساعت پیش ایسنا 210 0
الحاق ناوشکن فتح به نداجا دشمن را غافلگیر میکند-چیزی به اسم ناامنی در تنگه هرمز نیست

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: علاوه بر ناوشکن سهند که در هفته‌های آتی شاهد الحاق آن به ناوگان نداجا خواهیم بود، شاهد الحاق یک ناوشکن متوسط به نام فتح هم به نیروی دریایی خواهیم بود، که یک غافلگیری برای دشمن است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، امیر دریادار حسین خانزادی صبح امروز (چهارشنبه - ۳۰ آبان) در نشست خبری با اهالی رسانه با مرور کارنامه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در سالهای دفاع مقدس تا کنون، اظهار کرد: ان شاءالله طی هفته آینده شاهد الحاق یکی از زیردریایی های گروه سبک به ناوگان نیرویی دریایی خواهیم بود. ناوگان نیروی دریایی با همکاری کشورهای همسایه امنیت دریای خزر را به خوبی حفظ کرده است و ما امروز شاهد الحاق ناوشکن جمهوری اسلامی ایران (جماران) با حضور مقام معظم رهبری در آبهای جنوب کشور نیز بوده ایم و در ادامه این روند ساخت تجهیزات لازم برای نیروی دریایی با استفاده از ظرفیت های موجود انجام شد و ما به نیرویی قدرتمند برای آبهای دریایی بین المللی بدل شدیم.
وی افزود: کسب توانمندی برای ایفای تمام نقش هایی که از نیروی دریایی ارتش انتظار می‌رود امروز انجام شده است و این همه موفقیت در شرایطی اتفاق افتاد که نیروی دریایی ارتش از ابتدای انقلاب اسلامی با تحریم ها مواجه بود.
فرمانده نیروی دریایی تاکید کرد: مردم عزیز ما بدانند این تحریم ها هیچ تاثیری بر سامانه های نیروهای مسلح به ویژه نیروی دریایی ندارد و در هفته های آتی شاهد الحاق یک ناوشکن با توانمندی های بیشتر از ناوشکن جماران با توانایی حمل بالگردهای بزرگتر و توان موشکی برای حضور در آبهای بین المللی خواهیم بود.
وی افزود: بودجه دفاعی ما بسیار کمتر از کشورهای منطقه بود اما نیروی دریایی پیشرفت کرد و علاوه بر ناوشکن سهند که در هفته‌های آتی شاهد الحاق آن به نداجا خواهیم بود، شاهد الحاق یک ناوشکن متوسط به نام فتح هم برای نخستین بار به نیروی دریایی خواهیم بود که یک غافلگیری برای دشمن است.
خانزادی با تاکید بر اینکه امروز در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب باید ببینیم که کجا ایستاده ایم، گفت: امروز مردم آگاه جهان از ظلم و جنایت استکبار جهانی به رهبری آمریکا خبر دارند و پرچم آنان زیر پاها قرار گرفته و پرچم جمهوری اسلامی ایران در عرصه همه اقیانوس های جهان به اهتزاز درآمده است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش در پاسخ به پرسشی درباره چگونگی همکاری با کشورهای دیگر در زمینه مسائل نظامی و دفاعی اظهار کرد: ما دیدارهایی را با فرماندهان کشورهای مختلف داشته ایم و با آنان  در زمینه های آموزشی، عملیاتی و سایر موارد، تعاملاتی داشته ایم. امیدواریم بتوانیم اولین رزمایش مقابله با دزدان دریایی را در سال آینده با استفاده از فرصت اجلاس فرماندهان نیروهای دریایی اقیانوس هند که ریاست آن برای دوسال به ما سپرده شده، برگزار کنیم.
خانزادی در پاسخ به پرسشی دیگر درباره اقدامات نداجا در برابر  تلقین وجود اختلاف میان نیروی دریایی ارتش و سپاه، اظهار کرد: ما باهم تعامل خوبی داریم و دو نیروی دریایی ارتش و سپاه یدواحده برای مقابله با تهدیدات هستند و ما نه تنها هیچگونه اختلافی باهم نداریم که در این زمینه دارای همکاری های متعددی هم هستیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش در پاسخ به این پرسش که برای مقابله با تهدیدات امنیتی در منطقه خلیج فارس چه تمهیداتی انجام شده است، تاکید کرد: ما اصلا چیزی به اسم ناامنی در خلیج فارس و تنگه هرمز نداریم و برادران ما در سپاه مسئولیت امنیت تنگه هرمز را به خوبی انجام داده اند و امنیت به طور کامل در این مناطق بدون نیاز به‌هیچ‌ نیروی فرامنطقه ای برقرار است. همچنین روابط دوستانه ما با کشورهایی که حضورشان در منطقه‌ شیطنت آمیز نبوده و به دنبال توسعه تعاملات جهت افزایش امنیت منطقه باشند، برقرار است اما اگر کشورهایی بخواهند امنیت این مناطق را به خطر بیندازند هیچ نیازی به حضور آنان نیست.
وی با تاکید بر اینکه برای برقراری امنیت در منطقه هیچ نیازی به کشورهای بیگانه نیست ، با اشاره به موضوع سواحل مکران گفت: امروز این منطقه حرکت شتابانی را در مسیر پیشرفت طی می‌کند و حضور نیروی دریایی و دولت و سایر بخش ها با اجرای طرح های کوتاه و بلندمدت در این منطقه تاثیرگذار است، این حضور موجب همگرایی بیشتر مردم منطقه با نظام شده است.
خانزادی اظهار کرد: ما در حوزه اورهال خودکفا هستیم که بالاترین سطح آن مربوط به اورهال زیردریایی است که اولین اورهال روی زیردریایی طارق صورت گرفت و به نداجا الحاق شد و زیردریایی نوح هم طی سالهای آینده به انجام می‌رسد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

بازیکن مد نظر حجت‌الاسلام علیپور کیست؟
کدام بازیکن تیم‌ ملی ترامادول مصرف کرد؟
پلیس خوب، پلیس بد؛ تأسف بر این تعصب
خیلی از آنها که امروز با تمام وجود دنبال دفاع کورکورانه از بیرانوند هستند و به خاطرش حاضرند اصل جایگاه پلیس را هم زیر سوال ببرند، اگر بیرو سر حرف اولش می‌ماند و استقلالی می‌شد امروز در شرایط مشابه یقه او را می‌چسبیدند و رها نمی‌کردند. درست مثل استقلالی‌هایی که اگر مجادله فرهاد مجیدی با مأمور راهنمایی مثلاً برای علی کریمی رخ داده بود، دربست جانب پلیس را می‌گرفتند.
داستان «سرمایه»؛ یک پرونده ابرفساد مالی
«پرونده‌ی فساد گسترده‌ بانک سرمایه بزرگ‌ترین پرونده‌ فساد مالی این سال‌هاست که به جرات می‌توان از آن به عنوان ابرفساد مالی یاد کرد! پرونده‌ای به میزان ۱۴ هزار میلیارد تومان که در نوع خود عجیب است. پرونده‌ای که متهمان دانه‌درشت آن همه سرشناس‌اند.»
بچه نازی‌آباد که بادیگارد نمی‌خواهد!
«من بچه نازی‌آباد هستم، شما باورتان می‌شود کسی بچه نازی‌آباد باشد و بادیگارد استخدام کند؟ این حرف‌ها خنده‌دار است چون همه می‌دانند این وصله‌ها به یکی مثل من نمی‌چسبد.»
مرکل پیشنهاد خروج یونان از منطقه یورو را مطرح کرده بود
نخست وزیر سابق یونان فاش کرد، صدراعظم آلمان پیشتر به او پیشنهاد داده بود کشورش در پی گرفتار شدن به بحران اقتصادی گسترده و برای برخورداری از یک "طرح ب" از منطقه یورو خارج شود، اما او این پیشنهاد را رد کرده بود.
چلسی منینگ اتهام‌زنی‌ جدید علیه آسانژ را محکوم کرد
چلسی منینگ اقدام اخیر وزارت دادگستری آمریکا در طرح ۱۷ اتهام جدید علیه بنیانگذار ویکی‌لیکس را محکوم کرده و دولت آمریکا را به استفاده از قانون به عنوان یک "شمشیر علیه آزادی مطبوعات" متهم کرد.
پیشنهاد رهبر اپوزیسیون سودان برای تشکیل شورای حاکمیتی با اکثریت مدنی و ریاست نظامی
پس از اینکه در مذاکرات ائتلاف گروه‌های آزادی و تغییر در سودان با شورای نظامی این کشور درباره تشکیل شورای حاکمیتی در دوره انتقالی وقفه ایجاد شد، ائتلاف در بیانیه‌ای اعلام کرد، در خصوص حل بحران وقفه در مذاکرات با حامیان خود رایزنی می‌کند. در این راستا صادق المهدی اعلام کرد، تشکیل شورای حاکمیتی با اکثریت مدنی و ریاست نظامی به منزله چارچوبی برای تعیین روابط با شورای نظامی است.
پلوسی خواستار وساطت خانواده ترامپ در حل اختلاف بین دموکرات‌ها و کاخ سفید شد
نانسی پلوسی روز پنج‌شنبه اظهار امیدواری کرد که اعضای دولت این کشور و خانواده دونالد ترامپ با «وساطت» در اختلاف بین دموکرات‌ها و کاخ سفید به این کشور کمک کنند.
سناتور آمریکایی خواهان مداخله نظامی در ونزوئلا شد
سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی مدعی شد دونالد ترامپ باید به نیکولاس مادورو هشدار دهد در صورتی که قدرت را ترک نکند، با مداخله نظامی آمریکا در ونزوئلا به سبک مداخله‌ای که آمریکا در سال ۱۹۸۳ علیه کشور گرنادا انجام داد، روبرو خواهد شد.
آمریکا ۱۷ اتهام تازه‌ را علیه آسانژ به دادگاه ارائه کرد
وزارت دادگستری آمریکا ۱۷ اتهام تازه را علیه یکی از بنیانگذاران ویکی لیکس به دادگاه ارائه کرده است. وزارت دادگستری آمریکا فاش کرده آسانژ احتمالا با مجازات حبسی که به ۱۷۵ سال می‌رسد، روبه‌رو خواهد شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هنر ذوب‌آهن؛ بازگشت در نیم فصل دوم
تیم فوتبال ذوب‌آهن فصل ۹۸-۹۷ را هم مشابه فصل قبل با شروعی بد و سرانجامی خوش به پایان رساند؛ آن‌ها اگر می‌خواهند نیم فصل اول سال بعد را همانند فصول قبل بد شروع نکنند باید از همین حالا به فکر انسجام تیم‌شان باشند.
فائقی: افراد حرفه‌ای از نابسامانی در بلیت‌فروشی درآمد دارند- به تماشاگران احترام نمی‌گذاریم
معاون اسبق تربیت بدنی با اشاره به این که شماره گذاری صندلی ها در ورزشگاه آزادی نیاز به ارتقاء فرهنگی دارد، گفت‌: باید سطح فرهنگی و حقوق شهروندی مردم را ارتقاء دهیم و علاوه بر آن می‌توان با جریمه کردن باشگاه ها هواداران را اجبار به نشستن بر روی صندلی های خود کرد.
بازیکن مد نظر حجت‌الاسلام علیپور کیست؟
کدام بازیکن تیم‌ ملی ترامادول مصرف کرد؟
یک جرمشناس: محصولات سینمایی می توانند انگیزه بخش ارتکاب جرم شوند
مشهد- ایرنا- استادیار گروه آموزشی حقوق و مدیر کلینیک حقوقی دانشگاه فرودسی مشهد گفت: محصولات عرصه هنر و به خصوص سینما به خودی خود زمینه ساز جرم و خشونت در جامعه نیستند اما می توانند برای مخاطبانی که استعداد بالقوه ارتکاب جرم را دارند انگیزه بخش شوند.
چرا چینی‌ها نمی‌توانند اپل را تحریم کنند؟
با توجه به اقدامات تلافی جویانه چین و آمریکا در طول یک سال اخیر، بسیاری از مردم چین خواستار تحریم محصولات اپل و ضربه زدن به اقتصاد ایالات متحده شده اند. این در حالیست که بسیاری از کارشناسان این اقدام را به ضرر چین می دانند.
مواضع صاحبان تریبون به گونه‌ای باشد که دشمن از آن سوء‌استفاده نکند
بیانیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز فتح خرمشهر
موحدی کرمانی: هدف حضور در انتخابات نباید رسیدن به مسئولیت باشد
آغاز بازسازی ۲۰ هزار خانه در مناطق آسیب‌دیده از سیل کشور
عمده سفر مقامات مسئول کشورهای مختلف به ایران به نمایندگی از آمریکاست
دشمن برای قدرت‌نمایی جرات ورود به خلیج فارس را نداشته است
تشکیل ستاد امنیت انتخابات، انتشار مشاغل همطراز، ایرادات شورای نگهبان و ...
رهبر انقلاب: مشکلات نظام پارلمانی بیش از ریاستی است- جوان انقلابی را تأیید می‌کنم اما خطا را نه
آملی لاریجانی: رفتارهای اخیر آمریکا جنگ روانی و برای تسلیم شدن مردم ماست
ضرورت تصمیم خردمندانه فراکسیون امید در انتخابات هیئت رئیسه مجلس