در اختتامیه جشنواره عکس آیات چه گذشت؟

19:06 ۹۲ روز و ۷ ساعت پیش ایسنا 254 0
در اختتامیه جشنواره عکس آیات چه گذشت؟

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در جشنواره ملی آیات عکس ، صحنه‌هایی آفریده شده است که معنویت را با آسمان پیوند زده است همچنین در این جشنواره فرهنگ، آداب و رسوم متعالی، تاریخ، اندیشه و تمدن را مشاهده کردم.

ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی جشنواره ملی «عکس آیات»، مراسم اختتامیه جشنواره ملی عکس آیات با عنوان «قرآن، معنای زندگی» با حضور عبدالهادی فقهی‌زاده معاون ‌قرآن و عترت وزارت ارشاد، محمدرضا علیزاده مدیرکل ارشاد استان کرمان، مسعود زنده روح کرمانی دبیر تخصصی جشنواره و هنرمندان و برگزیدگان بخش‌های ‌مختلف در محل اتاق بازرگانی در شهر کرمان برگزار شد و این جشنواره برگزیدگان خود را شناخت.
عبدالهادی فقهی‌زاده ـ معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ در این مراسم با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص)، بشارت دهنده و دعوت کننده به حقایق دینی و چراغ هدایت به معنویت است، گفت: پیامبر (ص) تمام آموزه‌هایش را ابتدا در وجود خود پیاده می‌کرد و سپس به دیگران توصیه می‌کرد. قرآن نماد اخلاق، تقوا و نمادی برای خدایی زیستن است و بدون شک معجزه هنری است. از طرف دیگر تمام جهان تابلوی هنری بزرگی است که اگر خوب بنگریم چشم‌های ما را خیره می‌کند.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: خداوند متعال به بهترین وجه از عهده هنرمندی برآمده است لذا می‌توانیم تصاویر اخلاقی و اعتقادی برجسته‌ای را در احادیث و قرآن کریم مشاهده کنیم.
وی اضافه کرد: عکس یکی از هنرهای تازه است. در جهان هزاران نفر می‌اندیشند و هنر را استخدام می‌کنند برای طرد معنویت و گروه‌های ارزشمند دینی نیز هستند که می‌اندیشند و هنر را برای معنویت به کار می‌گیرند.
فقهی زاده گفت: در وزارت فرهنگ این توجه حاصل شده است که اخلاق و فضیلت را بر بال هنر اوج بدهیم. در جشنواره ملی آیات عکس، صحنه‌هایی آفریده شده است که معنویت را با آسمان پیوند زده است همچنین در این جشنواره فرهنگ، آداب و رسوم متعالی، تاریخ، اندیشه و تمدن را مشاهده کردم. دیدن همیشه با اندیشیدن رابطه نزدیک داشته است و این افتخار بزرگ نصیب شما عکاسان شده است که در آثار را در معرض دید مردم ایران و جهان قرار بدهید.
محمد علیزاده ـ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر جشنواره ملی عکس آیات ـ در این مراسم گفت: جشنواره ملی عکس آیات در راستای پیگیری سیاست های قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با هدف تفهیم مفاهیم قرآنی به مردم با استفاده از ابزار عکس برگزار شده است.
وی با بیان اینکه در این جشنواره ۲ گروه متخصص در کنار هم قرار گرفتند، افزود: دبیری هنری بخش تخصصی هنرمندان عکاس را زنده روح کرمانی عهده دار بود و در کنار آن ها تیم تخصصی فعالان قرآنی حضور داشتند.
وی یکی از ویژگی های این جشنواره را تعامل و هماهنگی بین هنرمندان و فعلان قرآنی عنوان کرد که باعث شد آثار تاثیر گذاری در حوزه فرهنگ قرآنی تولید کنیم.
علیزاده بیان کرد: ۴۱۹ نفر ۲هزار و ۳۰۰ اثر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.
وی جشن‌های رمضان، برگزاری دوره‌های ازمون قرآن و عترت، فعالیت ۱۶۵ موسسه فرهنگی و قرآن و عترت که ۸۰ تا پروانه گرفتند، برگزاری هفته قرآن و عترت با تولید ۶ هزار اثر، بیمه کردن ۵۰۰ فعال قرآنی و جشنواره ملی عکس آیات را از جمله فعالیت های اداره کل فرهنگ و ارشاد استان در حوزه قرآنی از سال ۹۳ تاکنون عنوان کرد.
در این مراسم مسعود زنده‌روح کرمانی ـ دبیر ‌تخصصی و هنری جشنواره ملی عکس آیات ـ اظهار کرد: عصر امروز (۳۰ آبان‌ماه) نمایشگاه عکس‌های منتخب این جشنواره و ‌آثار هنرمندان مدعو در موزه صنعتی کرمان افتتاح می‌شود.
دبیر ‌تخصصی و هنری جشنواره ملی عکس آیات با بیان اینکه این نمایشگاه شامل آثار منتخب هنرمندان شرکت‌کننده در جشنواره و آثاری از هنرمندان میهمان اسف بیان کرد: آثاری که برای نمایشگاه انتخاب شده‌اند، عکس‌هایی با نگاهی متفاوت به ‌موضوعات قرآنی را شامل می‌شود.
در پایان برگزیدگان این جشنواره به شرح زیر معرفی شدند: بخش استانی رتبه سوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال هدیه به حسام الدین باقری کفاش رفسنجانی/ استان کرمان/  شهرستان رفسنجان رتبه دوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۵ میلیون ریال هدیه سیدروح الله هاشمی/ از استان تهران/ شهرستان تهران رتبه اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۲۰ میلیون ریال هدیه به  ملیحه قره چلو/ از استان تهران/ شهرستان تهران بخش مردمی رتبه سوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۵ میلیون ریال هدیه به پرویز گلی زاده/ از آذربایجان شرقی/ شهرستان اهر (بدلیل مشغله ایشان عذرخواهی کردند) رتبه دوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۷ میلیون ریال هدیه به محمد شفائی/ از استان اصفهان/ شهرستان اصفهان رتبه اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال هدیه به مریم آل مومن دهکردی/ از استان اصفهان/ شهرستان شهرکرد بخش ویژه برگزیده این بخش: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال هدیه به علی اصغر یوسفی/ از استان مرکزی/ شهرستان اراک بخش ملی رتبه سوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال هدیه به داوود کهن ترابی/ از استان البرز/ شهرستان کرج رتبه دوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۲۰ میلیون ریال هدیه به محسن کابلی/ از استان گلستان/ شهرستان گرگان رتبه اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال هدیه به سید محمدصادق حسینی/ از استان فارس/ شهرستان شیراز


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

محسن هاشمی: سخنان قالیباف غیرمنصفانه بود
رئیس شورای شهر تهران بااشاره به سخنان شب گذشته قالیباف یک برنامه تلویزیونی که بدهی شهرداری را تکذیب کرده و آن را یک دروغ بزرگ خوانده بود، گفت: بخشی از سخنان قالیباف در صدا و سیما غیرمنصفانه و ظلم به شهرداری و شورا بوده و می‌بایست صدا و سیما فرصت پاسخگویی به شورا و شهرداری بدهد و قالیباف نیز اظهارات خود را اصلاح کند.
حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش قدرت نرم‌ نظام بود
کرج - ایرنا - امام جمعه کرج حضور یکپارچه اقشار مردم در راهپیمایی یوم الله۲۲ بهمن را نمایشی از بیعت مجدد مردم با رهبری و نشان دهنده قدرت نرم‌ نظام در مقابله با دشمنان توصیف کرد.
ماجرای عجیب و جالب عالم بزرگی که  ۲۶ سال ریگ در دهان نگاه می‌داشت
سیدعلی‌آقاقاضی معروف به «علامه قاضی» در سال ۱۲۸۲ در تبریز به دنیا آمد و طول عمر با برکت ایشان ۸۴ سال بود.
بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
حمایت از جوانان؛ مهمترین ویژگی جشنواره موسیقی فجر است
استقبال 4 هزار گلستانی از جشنواره موسیقی فجر
قصرشیرین میزبان جشنواره موسیقی غرب کشور می شود
اشک پیرزن ابیانه ای و آهنگ « ابیانه » در ترکیه
معرفی برترین تصاویر منظره سال  ۲۰۱۸ + عکس
جشنواره موسیقی فجر با استقبال مردم آبادان و خرمشهر روبرو شد
حاشیه‌های چهارمین شب جشنواره موسیقی فجر
شب پایور در جشنواره موسیقی فجر
در پنجمین روز جشنواره موسیقی فجر چه خبر است؟
موسیقی از جنس حس و حال بداهه‌ی نوازندگان