در اختتامیه جشنواره عکس آیات چه گذشت؟

19:06 ۱۸۳ روز و ۱۵ ساعت پیش ایسنا 299 0
در اختتامیه جشنواره عکس آیات چه گذشت؟

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در جشنواره ملی آیات عکس ، صحنه‌هایی آفریده شده است که معنویت را با آسمان پیوند زده است همچنین در این جشنواره فرهنگ، آداب و رسوم متعالی، تاریخ، اندیشه و تمدن را مشاهده کردم.

ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی جشنواره ملی «عکس آیات»، مراسم اختتامیه جشنواره ملی عکس آیات با عنوان «قرآن، معنای زندگی» با حضور عبدالهادی فقهی‌زاده معاون ‌قرآن و عترت وزارت ارشاد، محمدرضا علیزاده مدیرکل ارشاد استان کرمان، مسعود زنده روح کرمانی دبیر تخصصی جشنواره و هنرمندان و برگزیدگان بخش‌های ‌مختلف در محل اتاق بازرگانی در شهر کرمان برگزار شد و این جشنواره برگزیدگان خود را شناخت.
عبدالهادی فقهی‌زاده ـ معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ در این مراسم با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص)، بشارت دهنده و دعوت کننده به حقایق دینی و چراغ هدایت به معنویت است، گفت: پیامبر (ص) تمام آموزه‌هایش را ابتدا در وجود خود پیاده می‌کرد و سپس به دیگران توصیه می‌کرد. قرآن نماد اخلاق، تقوا و نمادی برای خدایی زیستن است و بدون شک معجزه هنری است. از طرف دیگر تمام جهان تابلوی هنری بزرگی است که اگر خوب بنگریم چشم‌های ما را خیره می‌کند.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: خداوند متعال به بهترین وجه از عهده هنرمندی برآمده است لذا می‌توانیم تصاویر اخلاقی و اعتقادی برجسته‌ای را در احادیث و قرآن کریم مشاهده کنیم.
وی اضافه کرد: عکس یکی از هنرهای تازه است. در جهان هزاران نفر می‌اندیشند و هنر را استخدام می‌کنند برای طرد معنویت و گروه‌های ارزشمند دینی نیز هستند که می‌اندیشند و هنر را برای معنویت به کار می‌گیرند.
فقهی زاده گفت: در وزارت فرهنگ این توجه حاصل شده است که اخلاق و فضیلت را بر بال هنر اوج بدهیم. در جشنواره ملی آیات عکس، صحنه‌هایی آفریده شده است که معنویت را با آسمان پیوند زده است همچنین در این جشنواره فرهنگ، آداب و رسوم متعالی، تاریخ، اندیشه و تمدن را مشاهده کردم. دیدن همیشه با اندیشیدن رابطه نزدیک داشته است و این افتخار بزرگ نصیب شما عکاسان شده است که در آثار را در معرض دید مردم ایران و جهان قرار بدهید.
محمد علیزاده ـ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر جشنواره ملی عکس آیات ـ در این مراسم گفت: جشنواره ملی عکس آیات در راستای پیگیری سیاست های قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با هدف تفهیم مفاهیم قرآنی به مردم با استفاده از ابزار عکس برگزار شده است.
وی با بیان اینکه در این جشنواره ۲ گروه متخصص در کنار هم قرار گرفتند، افزود: دبیری هنری بخش تخصصی هنرمندان عکاس را زنده روح کرمانی عهده دار بود و در کنار آن ها تیم تخصصی فعالان قرآنی حضور داشتند.
وی یکی از ویژگی های این جشنواره را تعامل و هماهنگی بین هنرمندان و فعلان قرآنی عنوان کرد که باعث شد آثار تاثیر گذاری در حوزه فرهنگ قرآنی تولید کنیم.
علیزاده بیان کرد: ۴۱۹ نفر ۲هزار و ۳۰۰ اثر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.
وی جشن‌های رمضان، برگزاری دوره‌های ازمون قرآن و عترت، فعالیت ۱۶۵ موسسه فرهنگی و قرآن و عترت که ۸۰ تا پروانه گرفتند، برگزاری هفته قرآن و عترت با تولید ۶ هزار اثر، بیمه کردن ۵۰۰ فعال قرآنی و جشنواره ملی عکس آیات را از جمله فعالیت های اداره کل فرهنگ و ارشاد استان در حوزه قرآنی از سال ۹۳ تاکنون عنوان کرد.
در این مراسم مسعود زنده‌روح کرمانی ـ دبیر ‌تخصصی و هنری جشنواره ملی عکس آیات ـ اظهار کرد: عصر امروز (۳۰ آبان‌ماه) نمایشگاه عکس‌های منتخب این جشنواره و ‌آثار هنرمندان مدعو در موزه صنعتی کرمان افتتاح می‌شود.
دبیر ‌تخصصی و هنری جشنواره ملی عکس آیات با بیان اینکه این نمایشگاه شامل آثار منتخب هنرمندان شرکت‌کننده در جشنواره و آثاری از هنرمندان میهمان اسف بیان کرد: آثاری که برای نمایشگاه انتخاب شده‌اند، عکس‌هایی با نگاهی متفاوت به ‌موضوعات قرآنی را شامل می‌شود.
در پایان برگزیدگان این جشنواره به شرح زیر معرفی شدند: بخش استانی رتبه سوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال هدیه به حسام الدین باقری کفاش رفسنجانی/ استان کرمان/  شهرستان رفسنجان رتبه دوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۵ میلیون ریال هدیه سیدروح الله هاشمی/ از استان تهران/ شهرستان تهران رتبه اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۲۰ میلیون ریال هدیه به  ملیحه قره چلو/ از استان تهران/ شهرستان تهران بخش مردمی رتبه سوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۵ میلیون ریال هدیه به پرویز گلی زاده/ از آذربایجان شرقی/ شهرستان اهر (بدلیل مشغله ایشان عذرخواهی کردند) رتبه دوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۷ میلیون ریال هدیه به محمد شفائی/ از استان اصفهان/ شهرستان اصفهان رتبه اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال هدیه به مریم آل مومن دهکردی/ از استان اصفهان/ شهرستان شهرکرد بخش ویژه برگزیده این بخش: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال هدیه به علی اصغر یوسفی/ از استان مرکزی/ شهرستان اراک بخش ملی رتبه سوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال هدیه به داوود کهن ترابی/ از استان البرز/ شهرستان کرج رتبه دوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۲۰ میلیون ریال هدیه به محسن کابلی/ از استان گلستان/ شهرستان گرگان رتبه اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال هدیه به سید محمدصادق حسینی/ از استان فارس/ شهرستان شیراز


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

سینما و تئاتر
سینما و تئاتر

آخرین اخبار

شهرام هروی: باید بدون اشتباه حرکت کنیم- نتیجه نگرفتن برخی چهره‌ها طبیعی بود
سرمربی تیم ملی کاراته گفت: هنوز برای کسب سهمیه کامل المپیک راه درازی در پیش داریم و باید با تمرکز بالا و بدون اشتباه به سمت جلو حرکت کنیم.
برای درمان «فشار خون» و «دیابت» به کجا مراجعه کنیم؟
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت درباره نحوه ارائه خدمت در مراکز درمان بیماری‌های غیرواگیری چون دیابت و فشار خون توضیح داد.
چرا چینی‌ها نمی‌توانند اپل را تحریم کنند؟
با توجه به اقدامات تلافی جویانه چین و آمریکا در طول یک سال اخیر، بسیاری از مردم چین خواستار تحریم محصولات اپل و ضربه زدن به اقتصاد ایالات متحده شده اند. این در حالیست که بسیاری از کارشناسان این اقدام را به ضرر چین می دانند.
ماندگاری شغل در بخش صنعت بیشتر است
یک مقام مسئول کارگری با بیان این که بدون ایجاد زیرساختهای لازم برنامه های اشتغال به نتیجه نمی‌رسد، گفت: اگر چه اشتغال پایدار هزینه‌بر است ولی باید به سمت پایداری مشاغل برویم.
نفت ایران، برگ برنده چین در مقابله با آمریکا
درحالی که ترکش‌های جنگ تجاری آمریکا و چین تمام بازارهای جهانی را تحت تأثیر قرار داده است، بازار طلای سیاه نیز از این ماجرا بی‌تاثیر نبوده است. چینی‌ها که از رفتارهای غیرمنطقی دولت آمریکا در وضع تعرفه‌های تجاری علیه محصولات خود شاکی هستند، ممکن است تصمیم‌هایی در بازار نفت بگیرند که چندان مورد پسند آمریکایی‌ها نباشد.
سمامی: عدم آشنایی مردم از حقوق‌شان یکی از دلایل کثرت دعاوی است
یک وکیل دادگستری گفت: عدم آشنایی مردم نسبت به حق و حقوق خودشان یکی از دلایل مهم کثرت دعاوی و نزاع‌ها در جامعه است.
برای حفاظت از غیرنظامیان در درگیری‌ها باید از ملاحظات سیاسی خودداری کرد
نماینده دائم ایران گفت: یکی از مشکلات اساسی در حفاظت از غیر نظامیان در درگیری‌های مسلحانه تصمیم‌گیری بر اساس ملاحظات سیاسی و مسئول نشناختن عاملان جنایات است.
تخت‌روانچی: ترامپ خصومت بی حد و حصر نسبت به ملت ایران دارد
نماینده ایران در سازمان ملل گفت: حرف‌های متناقض رئیس‌جمهور آمریکا درباره ایران، نشانه روشنی از خصومت بی حد و حصر وی نسبت به ایران و ملت بزرگ ایران است.
یاغی در پرسپولیس بهتر بود یا استقلال!
در جدولی که بر اساس داده‌های متریکا جمع‌آوری شده، مقایسه می‌کنیم که در لیگ هجدهم منشا برای ثبت هر کنش در پیراهن استقلال و پرسپولیس چقدر منتظر می‌ماند و در کدام تیم عملکرد بهتری داشت.
ترابی از ملی‌پوش سابق برزیل پیش افتاد
گل مهدی ترابی به السد قطر در صدر نظرسنجی AFC برای کسب عنوان بهترین گل هفته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هنر ذوب‌آهن؛ بازگشت در نیم فصل دوم
تیم فوتبال ذوب‌آهن فصل ۹۸-۹۷ را هم مشابه فصل قبل با شروعی بد و سرانجامی خوش به پایان رساند؛ آن‌ها اگر می‌خواهند نیم فصل اول سال بعد را همانند فصول قبل بد شروع نکنند باید از همین حالا به فکر انسجام تیم‌شان باشند.
فائقی: افراد حرفه‌ای از نابسامانی در بلیت‌فروشی درآمد دارند- به تماشاگران احترام نمی‌گذاریم
معاون اسبق تربیت بدنی با اشاره به این که شماره گذاری صندلی ها در ورزشگاه آزادی نیاز به ارتقاء فرهنگی دارد، گفت‌: باید سطح فرهنگی و حقوق شهروندی مردم را ارتقاء دهیم و علاوه بر آن می‌توان با جریمه کردن باشگاه ها هواداران را اجبار به نشستن بر روی صندلی های خود کرد.
وجود حیات روی کره زمین به خاطر ماه است
محققان دانشگاه مونستر آلمان می‌گویند بیشتر آب‌های موجود روی کره زمین از برخورد کیهانی که باعث شکل گرفتن ماه شده، آمده است.
خبر خوش برای تولیدکنندگان
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تشریح بازنگری‌هایی که در طرح‌ رونق تولید صورت گرفته، از پیش‌بینی پرداخت ۱۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به ۳۵ هزار و ۶۱۰ واحد صنعتی طی این طرح در سال جاری خبر داد و اظهار کرد که واحدهای صنعتی در سال جاری مجموعاً به ۷۲۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارند که درخواست پرداخت این مبلغ به بانک مرکزی اعلام شده است.
سبحانی‌فر: طرح ساماندهی بازار خودرو در بلند مدت در مدیریت بازار موثر خواهد بود
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که طرح ساماندهی بازار خودرو نمی‌تواند در شرایط کنونی تاثیر بسزایی را در بازار خودرو ایفا کند، گفت‌: آن چه که امروز می‌تواند در مدیریت بازار خودرو موثر باشد، افزایش تولید و رساندن خودرو به دست مصرف کننده واقعی است.
دولت برای تکمیل اردوگاه شهید بابایی استان قزوین حمایت همه جانبه خواهد داشت
بازدید بهرام قاسمی از بخش ایران نمایشگاه بین المللی فاین کرفت پاریس
دفتر آموزش و انجمن موسیقی ایران تفاهم نامه همکاری امضا کردند
پیشنهادهایی برای گالری‌گردی در رمضان
معارفه مدیر کل جدید دفتر موسیقی برگزار شد
علی ترابی: امیدوارم نبودنم تلنگری باشد
انجمن موسیقی و دفتر آموزش وزارت ارشاد تفاهم‌نامه امضا کردند
فردین خلعتبری: رهبری ارکستر ملی نیازمند شورای تخصصی است
تغییرات دفتر موسیقی و چند استعفا
آثار کیوان ساکت با همراهی ارکستر فیلارمونیک پاریس شرقی