در اختتامیه جشنواره عکس آیات چه گذشت؟

19:06 ۲۱ روز و ۲۰ ساعت پیش ایسنا 54 0
در اختتامیه جشنواره عکس آیات چه گذشت؟

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در جشنواره ملی آیات عکس ، صحنه‌هایی آفریده شده است که معنویت را با آسمان پیوند زده است همچنین در این جشنواره فرهنگ، آداب و رسوم متعالی، تاریخ، اندیشه و تمدن را مشاهده کردم.

ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی جشنواره ملی «عکس آیات»، مراسم اختتامیه جشنواره ملی عکس آیات با عنوان «قرآن، معنای زندگی» با حضور عبدالهادی فقهی‌زاده معاون ‌قرآن و عترت وزارت ارشاد، محمدرضا علیزاده مدیرکل ارشاد استان کرمان، مسعود زنده روح کرمانی دبیر تخصصی جشنواره و هنرمندان و برگزیدگان بخش‌های ‌مختلف در محل اتاق بازرگانی در شهر کرمان برگزار شد و این جشنواره برگزیدگان خود را شناخت.
عبدالهادی فقهی‌زاده ـ معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ در این مراسم با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص)، بشارت دهنده و دعوت کننده به حقایق دینی و چراغ هدایت به معنویت است، گفت: پیامبر (ص) تمام آموزه‌هایش را ابتدا در وجود خود پیاده می‌کرد و سپس به دیگران توصیه می‌کرد. قرآن نماد اخلاق، تقوا و نمادی برای خدایی زیستن است و بدون شک معجزه هنری است. از طرف دیگر تمام جهان تابلوی هنری بزرگی است که اگر خوب بنگریم چشم‌های ما را خیره می‌کند.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: خداوند متعال به بهترین وجه از عهده هنرمندی برآمده است لذا می‌توانیم تصاویر اخلاقی و اعتقادی برجسته‌ای را در احادیث و قرآن کریم مشاهده کنیم.
وی اضافه کرد: عکس یکی از هنرهای تازه است. در جهان هزاران نفر می‌اندیشند و هنر را استخدام می‌کنند برای طرد معنویت و گروه‌های ارزشمند دینی نیز هستند که می‌اندیشند و هنر را برای معنویت به کار می‌گیرند.
فقهی زاده گفت: در وزارت فرهنگ این توجه حاصل شده است که اخلاق و فضیلت را بر بال هنر اوج بدهیم. در جشنواره ملی آیات عکس، صحنه‌هایی آفریده شده است که معنویت را با آسمان پیوند زده است همچنین در این جشنواره فرهنگ، آداب و رسوم متعالی، تاریخ، اندیشه و تمدن را مشاهده کردم. دیدن همیشه با اندیشیدن رابطه نزدیک داشته است و این افتخار بزرگ نصیب شما عکاسان شده است که در آثار را در معرض دید مردم ایران و جهان قرار بدهید.
محمد علیزاده ـ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر جشنواره ملی عکس آیات ـ در این مراسم گفت: جشنواره ملی عکس آیات در راستای پیگیری سیاست های قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با هدف تفهیم مفاهیم قرآنی به مردم با استفاده از ابزار عکس برگزار شده است.
وی با بیان اینکه در این جشنواره ۲ گروه متخصص در کنار هم قرار گرفتند، افزود: دبیری هنری بخش تخصصی هنرمندان عکاس را زنده روح کرمانی عهده دار بود و در کنار آن ها تیم تخصصی فعالان قرآنی حضور داشتند.
وی یکی از ویژگی های این جشنواره را تعامل و هماهنگی بین هنرمندان و فعلان قرآنی عنوان کرد که باعث شد آثار تاثیر گذاری در حوزه فرهنگ قرآنی تولید کنیم.
علیزاده بیان کرد: ۴۱۹ نفر ۲هزار و ۳۰۰ اثر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.
وی جشن‌های رمضان، برگزاری دوره‌های ازمون قرآن و عترت، فعالیت ۱۶۵ موسسه فرهنگی و قرآن و عترت که ۸۰ تا پروانه گرفتند، برگزاری هفته قرآن و عترت با تولید ۶ هزار اثر، بیمه کردن ۵۰۰ فعال قرآنی و جشنواره ملی عکس آیات را از جمله فعالیت های اداره کل فرهنگ و ارشاد استان در حوزه قرآنی از سال ۹۳ تاکنون عنوان کرد.
در این مراسم مسعود زنده‌روح کرمانی ـ دبیر ‌تخصصی و هنری جشنواره ملی عکس آیات ـ اظهار کرد: عصر امروز (۳۰ آبان‌ماه) نمایشگاه عکس‌های منتخب این جشنواره و ‌آثار هنرمندان مدعو در موزه صنعتی کرمان افتتاح می‌شود.
دبیر ‌تخصصی و هنری جشنواره ملی عکس آیات با بیان اینکه این نمایشگاه شامل آثار منتخب هنرمندان شرکت‌کننده در جشنواره و آثاری از هنرمندان میهمان اسف بیان کرد: آثاری که برای نمایشگاه انتخاب شده‌اند، عکس‌هایی با نگاهی متفاوت به ‌موضوعات قرآنی را شامل می‌شود.
در پایان برگزیدگان این جشنواره به شرح زیر معرفی شدند: بخش استانی رتبه سوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال هدیه به حسام الدین باقری کفاش رفسنجانی/ استان کرمان/  شهرستان رفسنجان رتبه دوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۵ میلیون ریال هدیه سیدروح الله هاشمی/ از استان تهران/ شهرستان تهران رتبه اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۲۰ میلیون ریال هدیه به  ملیحه قره چلو/ از استان تهران/ شهرستان تهران بخش مردمی رتبه سوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۵ میلیون ریال هدیه به پرویز گلی زاده/ از آذربایجان شرقی/ شهرستان اهر (بدلیل مشغله ایشان عذرخواهی کردند) رتبه دوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۷ میلیون ریال هدیه به محمد شفائی/ از استان اصفهان/ شهرستان اصفهان رتبه اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال هدیه به مریم آل مومن دهکردی/ از استان اصفهان/ شهرستان شهرکرد بخش ویژه برگزیده این بخش: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال هدیه به علی اصغر یوسفی/ از استان مرکزی/ شهرستان اراک بخش ملی رتبه سوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال هدیه به داوود کهن ترابی/ از استان البرز/ شهرستان کرج رتبه دوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۲۰ میلیون ریال هدیه به محسن کابلی/ از استان گلستان/ شهرستان گرگان رتبه اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال هدیه به سید محمدصادق حسینی/ از استان فارس/ شهرستان شیراز


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها

آخرین اخبار

چرا اَن هَتوی منفورترین سلبریتی هالیوود شد؟
ان هتوی یکی از بزرگترین بازیگران زن سینما است و مادر طبیعت چیزی برای زیبایی او کم نگذاشته است. به لحاظ هنری نیز ان هتوی جایزه‌ای در دنیای سینما نیست که از آن خود نکرده باشد.
خاطرات کارمن؛ عروس ایرانی-سوئیسی بن‌لادن
کارمن دورگه ایرانی و سوئیسی که با یسلام، برادر اسامه بن‌لادن، ازدواج کرد و سال‌هایی را هم در ایران و عربستان گذراند.
دستبند مردانه، چه مدلی مناسب است؟
اگر فکر می کنید که دسبتند برای آقایان مناسب نیست، اشتباه کرده اید. این اکسسوری اگر درست انتخاب شود، می تواند بر جذابیت استایل تان بیافزاید. در ادامه دستبندهایی را که برای مردان مناسب است، به شما معرفی می کنیم.
دعوای فرزندان در خانه را چگونه کنترل کنیم؟
اگر شما بیش از یک فرزند دارید، حتما با دعواهای بین آنها آشنایید. واقعیت این است که حتی کودکانی که رابطه خوبی با هم دارند، گاهی با هم بحث می‌کنند. اما نگران نباشید با کمی صبر، دوباره صلح و آرامش به خانه‌تان باز خواهد گشت.
درباره آموزش مسائل جنسی به کودکانتان
آمار‌ها نشان می‌دهد که یک‌سوم قربانیان آزار‌جنسی زیر ۸ سال دارند. دیو آزار جنسی آن‌قدر بی‌رحم و خطرناک است که هیچ سن و مرزی نمی‌شناسد.
فصل مورد علاقه شما چه ارتباطی با شخصیت‌تان دارد؟
آیا فصل خاصی وجود دارد که بیشتر از باقی فصل‌ها به آن علاقه داشته باشید؟ فصل مورد علاقه بعضی از افراد تابستان با روزهای گرمش است و بعضی دیگر از روزهای خنک و تاریک پاییز لذت می‌برند. چرا احساس می‌کنیم بعضی از فصل‌ها فصل ما هستند؟ آیا روانشناسی می‌تواند توصیح دهد که فصل مورد علاقه چه ارتباطی با شخصیت ما دارد؟
چه کسی تکلیف کولاکوویچ را مشخص می‌کند؟
انتظار می‌رود افشین داوری بیشتری از هر چیزی به دنبال فراهم آوردن مقدمات برگزار مجمع انتخاباتی فدراسیون والیبال باشد
لیگ NBA؛ وریرز و تاندر شکست خوردند
تیم‌‌های گلدن استیت وریرز و اوکلاهماسیتی تاندر در هفته نهم لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا مقابل حریفان خود شکست خوردند.
دیبالا زننده پنج هزارمین گل تاریخ یوونتوس
ستاره جوان باشگاه یوونتوس شب گذشته موفق شد با باز کردن دروازه یانگ بویز گل شماره 5000 تاریخ یووه در بازی های رسمی را به ثمر برساند.
علی دایی و دخترش قبل از بازی تنیس
تصویر جدیدی از علی دایی در کنار دخترش منتشر شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گمانه‌زنی از فهرست استقلال در نیم فصل دوم
با اینکه استقلال هنوز یک بازی دیگر تا پایان نیم فصل در پیش دارد اما از همین حالا گمانه‌زنی‌ها در مورد فهرست خروجی و ورودی باعث شده تا باشگاه استقلال بیانیه بدهد.
بودجه پارک های علم و فناوری در سال آینده رشد دارد
رشت - ایرنا - نماینده مردم تهران و رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه بودجه سال آینده، برای پارک های علم و فناوری رشد 50 درصدی اعتبار دیده شده است.
آیا افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان در سال 98 کافی است؟
یک نماینده مجلس افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان و کارگران در سال آینده را کافی ندانست.
واکنش مردم به ادعای بنزینی علی مطهری
در پی زمزمه‌های رئیس‌جمهور و علی مطهری نایب‌رئیس‌مجلس درباره دو نرخی و گران کردن بنزین، سایت تابناک این موضوع را به اقتراح مخاطبان خود گذاشت.
تصمیم تازه رژیم صهیونیستی درباره سفارت‌خانه ها در قدس اشغالی
رژیم صهیونیستی قصد دارد در راستای تشویق کشورهای جهان به انتقال سفارت‌خانه‌هایشان به قدس اشغالی، در این شهر یک مجتمع سفارت‌خانه‌ها را ایجاد کند.
هفته چهارم آذرماه و برگزاری بیش از 30 کنسرت‌‌ در پایتخت
آرزوی ایران درّودی سرانجام محقق شد
تصمیم یک جشنواره برای سلامت کودکان نوازنده
این نقاشی‌ها را بدون ترحم ببینید
پیشنهادهایی برای گالری‌گردی آخر هفته
نوای خوش استاد داود آزاد در رشت طنین انداز می شود
ارسباران گروه کر کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دهد
رونمایی از ردیف میرزا عبدالله برای تار
بدرقه پاییز با دورهمی هنرمندان موسیقی
آخرین نشست پاییزی هنرمندان موسیقی در فرهنگسرای ارسباران