برگزیدگان سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی معرفی شدند

10:16 ۹۲ روز و ۹ ساعت پیش ایسنا 305 0
برگزیدگان سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی معرفی شدند

برگزیدگان بخش اصلی و جنبی فیلم‌های ‎داستانی و مستند سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی معرفی شدند.

ایسنا

به گزارش ایسنا ، در مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی، برگزیدگان بخش اصلی و بخش جنبی فیلم‌ ‎ های  داستانی و مستند معرفی و از آنان تجلیل شد.
از بین ۳۱۴ اثر ارسالی به بخش داستانی سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی، ۴۵ اثر به بخش داوری راه یافتند که پس از داوری توسط محمدرضا اصلانی، مهدی نادری، احمد پهلوانیان، محمد حسین فرج و خانم طیبه فلکیان برترین‌ها معرفی شدند.
بر اساس نظر هیئت داوران جشنواره، تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و مبلغ ۸۰ میلیون ریال به فیلم "بازگشت" از استان گیلان به کارگردانی شهریار پورسیدجان اهدا شد و دیپلم افتخار و مبلغ ۶۰ میلیون ریال به فیلم "خوشحال و شاد و بیزارم" از استان تهران به کارگردانی ایمان برهانی تعلق گرفت. همچنین در بخش داستانی، دیپلم افتخار و مبلغ ۴۰ میلیون ریال به فیلم "باربرها" از استان تهران به کارگردانی رضا حماسی  و دیپلم افتخار و تقدیر هیئت داوران از فیلم "مثل بچه آدم" از استان تهران به کارگردانی آرین وزیردفتری رسید.
همچنین در بخش جنبی فیلم‌های داستانی، دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال از طرف آقای موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوان ایران به فیلم برداری برای مجموعه کارهای امین راستجو از استان یزد تعلق گرفت.
دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال به فیلم "استخوان" از استان تهران به کارگردانی غلامرضا حیدری به خاطر رمزآفرینی در روایت، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال به طراحی صحنه فیلم"چتر خاکستری" از استان اصفهان به ملیکا غلامی، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال به فیلم "لحظه آخر" از استان قم به کارگردانی جابر نوروزی بابت روایت عکاسانه در سینما و همچنین دیپلم افتخار طراحی صحنه به فیلم "لباس سفید" از استان یزد به ابوالفضل سلیمی دربرزی اهدا شد.
در بخش مستند این دوره از جشنواره نیز از بین ۱۸۹ اثر ارسالی، ۲۷ اثر به بخش داوری راه یافتند که پس از داوری توسط آقایان محمدرضا اصلانی، مهدی نادری، احمد پهلوانیان، محمد حسین فرج و خانم طیبه فلکیان برترین ها معرفی شدند.
بر اساس انتخاب هیئت داوران، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۸۰ میلیون ریال به فیلم "ماهیاک" از استان تهران به کارگردانی فرح زارع تعلق گرفت.
دیپلم افتخار و مبلغ ۶۰ میلیون ریال به فیلم "سراج" از استان قم به کارگردانی محمدرضا دهستانی اهدا شد و دیپلم افتخار و مبلغ ۴۰ میلیون ریال هم به فیلم "داستان فیکا و فیدان" از استان البرز به کارگردانی دلاور دوستانیان رسید.
همچنین چهار سفر هوایی کربلا بخش جنبی فیلم‌های مستند از طرف آقای تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی به بازیگر نقش عباس در فیلم "عباس" از استان یزد ، فیلم "داستان عروسک ها" از استان یزد به خدیجه عباسی و فیلم "سلام خدای مهربون" از استان اصفهان به احمد کرمی اهدا شد.
جایزه نگاه ویژه به اسناد تاریخی هم به مبلغ ۲۰ میلیون ریال به فیلم "رازهای سرزمین من"از استان یزد به کارگردانی احمد صراف اهدا شد.
همچنین دیپلم بخش پژوهش و تحقیق این بخش به فیلم "شبیه مضحک" از استان یزد به کارگردانی علی محمد ناصربافقی اهدا شد و دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال به فیلم "دالان" از استان تهران به کارگردانی محمدصادق دهقانی رسید.
جایزه بهترین فیلم برداری مستند به تصویربرداری فیلم "سراج" از استان قم به محمود احمدی تعلق گرفت و دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال هم به تصویربرداری فیلم "بلندای آسمان" از استان یزد به حامد بقاییان تعلق گرفت.
همچنین در بخش جنبی فیلم‌های مستند، دیپلم افتخار به تدوینگر فیلم "سراج" از استان قم به محمدرضا دهستانی اهدا شد.
«علیرضا تابش» مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز در مراسم اختتامیه این جشنواره با اشاره به اینکه سینمای ایران یکی از میراث‌های بزرگ انقلاب اسلامی ایران است، افزود: هنرمندان عرصه سینما با زبان تصویر و دانش و تخصص، چهره متفاوت ایرانی اسلامی در طی چهار دهه گذشته که روزها و سال‌های پرتلاطم و سختی را گذرانده ، به تصویر کشیدند.
وی معرفی زوایای پیچیده فرهنگ ایرانی به جهانیان و مخصوصا دنیای غرب را با زبان فیلم بسیار موثر دانست و گفت: تولید فیلم کوتاه به عنوان یک جریان پیشرو و گسترده در سال‌های اخیر باعث شده تا هویت بومی و فرهنگی و خلاقانه در کشور ایران برای جهانیان نمایان شود.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی اظهار کرد: ۱۴ سال پیش مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با این باور که وجود مقدس امام رضا(ع) یک پناهگاه برای ایرانیان و شیعیان است به فکر برگزاری جشنواره‌های فرهنگی هنری از خوشنویسی تا سینما،تئاتر، موسیقی و نواهای مذهبی افتادند که این حرکت در نوع خود بی‌نظیر بود.
تابش با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره‌های رضوی، گفت: نمایش فیلم‌های کوتاه و مستند در شهرهایی با پیشینه تاریخی مانند یزد، اتفاقات خوبی را در عرصه تولید محتوای تصویری و فرهنگی هنری رقم خواهد زد.
وی همچنین با اشاره به استقبال خوب مردمی از فیلم‌های منتخب جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی، افزود: این حضور به معنای اتفاقات خوب در حوزه تاثیرگذاری فیلم‌های کوتاه است که باید از آن حمایت جدی شود.


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها

آخرین اخبار

شکست سه شمشیرباز ایران در گرند پری قاهره
شمشیربازان ایران با شکست برابر حریفان خود از صعود به مرحله یک هشتم نهایی گرند پری قاهره بازماندند.
تاثیر محرومیت چلسی و فروش «هازارد» به رئال
با محرومیتی که فیفا برای نقل و انتقالات تیم فوتبال چلسی در نظر گرفته پروسه پیوستن ادن هازارد از این تیم به رئال مادرید پیچیده‎تر از قبل شده است.
بنیاد خیریه «مسی» و کمک به کودکان کنیایی
بنیاد خیریه مسی برای ساخت پمپ آب و همچنین تغذیه کردن کودکانی که سوء تغذیه دارند مبلغ ۲۰۰ هزار یورو به کنیا و پروژه‎های یونیسف در این کشور کمک کرده است.
علی کریمی به رشت برنگشت
مربی سپیدرود رشت به همراه بازیکنان این تیم در پرواز مشهد به رشت حضور نداشت.
تشویق برانکو از سوی تماشاگران
۲۰۰ تماشاگر پرسپولیسی حاضر در ورزشگاه شهید محمدی به تشویق برانکو سرمربی تیم خود پرداختند.
موافقت AFC با میزبانی کربلا برای ذوب‌آهن
یک سایت عراقی مدعی شد که کنفدراسیون فوتبال آسیا با درخواست باشگاه ذوب آهن برای میزبانی کربلا مقابل نماینده عربستان در لیگ قهرمانان آسیا موافقت کرد.
حسینی: برد ذوب‌آهن برابر الغرافه یک حماسه بود
سیدمحمدرضا حسینی هافبک تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان تاکید کرد که پیروزی این تیم برابر الغرافه قطر یک حماسه بود.
نکات آماری دیدار تیم‌های استقلال - ذوب‌آهن
دیدار تیم های فوتبال استقلال و ذوب آهن قدمتی حدود ۴۵ سال دارد که دو تیم در این مدت ۶۵ بار برابر یکدیگر صف‌آرایی کرده اند.
اینتر، توپ را به زمین همسر ایکاردی انداخت
باشگاه اینتر پیشنهاد تمدید قرارداد به کاپیتان سابقش داد.
رضاوند: اگر می‌شد با تراکتور بازی نمی‌کردیم!
هافبک سایپا می‌گوید در صورت عدم پرداخت قرارداد، بعد از دیدار با تراکتورسازی هم در تمرینات حاضر نمی‌شوند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آلمان،فرانسه وانگلیس با راه اندازی سازوکار مالی از برجام حمایت کردند
تهران - ایرنا - درحالیکه آلمان،فرانسه وانگلیس با راه اندازی سازوکار حمایت ازمبادلات تجاری ایران و اروپا(اینستکس)درصدد انجام تعهدات خود وپایبندی به برجام و گشودن باب مراودات تجاری با تهران هستند، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در مطلبی این اقدام را به معنای حمایت این کشورها از برجام دانست.
فروش فوری ایران‌خودرو و سایپا متوقف شد
در ادامه اجرای طرح فروش فوری دو خودروسازی بزرگ کشور، فروش محصولات این دو شرکت امروز شنبه بدون اطلاع قبلی متوقف شد.
چرا کودک‌تان رشد نمی‌کند؟
خوب وزن نگرفتن کودکان مشکلی رایج است که عموما مادر متوجه آن می‌شود یا پزشک تشخیص می‌دهد که روند رشد کودک طبیعی نیست و طبق الگوی نرمال پیش نمی‌رود.
تراژدی ساماندهی مطبوعات استان لرستان
پایگاه خبری تحلیلی قدس آنلاین در مطلبی با عنوان ' تراژدی ساماندهی مطبوعات استان لرستان' نوشت: مطبوعات استان مبدل به شنبه‎بازاری شده که همه چیز و همه کس در آن وجود دارد، بی‎آنکه نگاه صنفی بر کلیت آن حاکم باشد.
اینگونه کیک خیس پرتقالی درست کنید!
امروز تصمیم گرفتیم یک کیک خوشمزه و عالی به نام کیک خیس پرتقالی را آموزش دهیم که به فر و یا ماکرویو احتیاجی نداشته باشید
فیلمنامه‌های بخش مسابقه جشنواره ملی شبدیز اعلام شد
هشت اثر از قزوین در جشنواره فیلم های صد ثانیه ای حضور دارند
تصویر 11 چهره مردمی سال بر تابلوهای شهر تهران نقش می‌بندد
تجلی معنای اراده معطوف به قدرت
مفهوم ماشین بدن در مقام شخصیت نمایشی
«ن.خ» نوروز 98 مهمان خانه ها می شود
«درساژ» در جشنواره «سینه جونیور»
نمایش آثاری از سینمای امروز ژاپن در تهران
جایزه جشنواره مستند «بیگ اسکای» برای «لوتوس»
چگونه اسکار ببریم؟