برگزیدگان سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی معرفی شدند

10:16 ۲۱ روز و ۲ ساعت پیش ایسنا 117 0
برگزیدگان سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی معرفی شدند

برگزیدگان بخش اصلی و جنبی فیلم‌های ‎داستانی و مستند سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی معرفی شدند.

ایسنا

به گزارش ایسنا ، در مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی، برگزیدگان بخش اصلی و بخش جنبی فیلم‌ ‎ های  داستانی و مستند معرفی و از آنان تجلیل شد.
از بین ۳۱۴ اثر ارسالی به بخش داستانی سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی، ۴۵ اثر به بخش داوری راه یافتند که پس از داوری توسط محمدرضا اصلانی، مهدی نادری، احمد پهلوانیان، محمد حسین فرج و خانم طیبه فلکیان برترین‌ها معرفی شدند.
بر اساس نظر هیئت داوران جشنواره، تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و مبلغ ۸۰ میلیون ریال به فیلم "بازگشت" از استان گیلان به کارگردانی شهریار پورسیدجان اهدا شد و دیپلم افتخار و مبلغ ۶۰ میلیون ریال به فیلم "خوشحال و شاد و بیزارم" از استان تهران به کارگردانی ایمان برهانی تعلق گرفت. همچنین در بخش داستانی، دیپلم افتخار و مبلغ ۴۰ میلیون ریال به فیلم "باربرها" از استان تهران به کارگردانی رضا حماسی  و دیپلم افتخار و تقدیر هیئت داوران از فیلم "مثل بچه آدم" از استان تهران به کارگردانی آرین وزیردفتری رسید.
همچنین در بخش جنبی فیلم‌های داستانی، دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال از طرف آقای موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوان ایران به فیلم برداری برای مجموعه کارهای امین راستجو از استان یزد تعلق گرفت.
دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال به فیلم "استخوان" از استان تهران به کارگردانی غلامرضا حیدری به خاطر رمزآفرینی در روایت، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال به طراحی صحنه فیلم"چتر خاکستری" از استان اصفهان به ملیکا غلامی، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال به فیلم "لحظه آخر" از استان قم به کارگردانی جابر نوروزی بابت روایت عکاسانه در سینما و همچنین دیپلم افتخار طراحی صحنه به فیلم "لباس سفید" از استان یزد به ابوالفضل سلیمی دربرزی اهدا شد.
در بخش مستند این دوره از جشنواره نیز از بین ۱۸۹ اثر ارسالی، ۲۷ اثر به بخش داوری راه یافتند که پس از داوری توسط آقایان محمدرضا اصلانی، مهدی نادری، احمد پهلوانیان، محمد حسین فرج و خانم طیبه فلکیان برترین ها معرفی شدند.
بر اساس انتخاب هیئت داوران، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۸۰ میلیون ریال به فیلم "ماهیاک" از استان تهران به کارگردانی فرح زارع تعلق گرفت.
دیپلم افتخار و مبلغ ۶۰ میلیون ریال به فیلم "سراج" از استان قم به کارگردانی محمدرضا دهستانی اهدا شد و دیپلم افتخار و مبلغ ۴۰ میلیون ریال هم به فیلم "داستان فیکا و فیدان" از استان البرز به کارگردانی دلاور دوستانیان رسید.
همچنین چهار سفر هوایی کربلا بخش جنبی فیلم‌های مستند از طرف آقای تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی به بازیگر نقش عباس در فیلم "عباس" از استان یزد ، فیلم "داستان عروسک ها" از استان یزد به خدیجه عباسی و فیلم "سلام خدای مهربون" از استان اصفهان به احمد کرمی اهدا شد.
جایزه نگاه ویژه به اسناد تاریخی هم به مبلغ ۲۰ میلیون ریال به فیلم "رازهای سرزمین من"از استان یزد به کارگردانی احمد صراف اهدا شد.
همچنین دیپلم بخش پژوهش و تحقیق این بخش به فیلم "شبیه مضحک" از استان یزد به کارگردانی علی محمد ناصربافقی اهدا شد و دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال به فیلم "دالان" از استان تهران به کارگردانی محمدصادق دهقانی رسید.
جایزه بهترین فیلم برداری مستند به تصویربرداری فیلم "سراج" از استان قم به محمود احمدی تعلق گرفت و دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال هم به تصویربرداری فیلم "بلندای آسمان" از استان یزد به حامد بقاییان تعلق گرفت.
همچنین در بخش جنبی فیلم‌های مستند، دیپلم افتخار به تدوینگر فیلم "سراج" از استان قم به محمدرضا دهستانی اهدا شد.
«علیرضا تابش» مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز در مراسم اختتامیه این جشنواره با اشاره به اینکه سینمای ایران یکی از میراث‌های بزرگ انقلاب اسلامی ایران است، افزود: هنرمندان عرصه سینما با زبان تصویر و دانش و تخصص، چهره متفاوت ایرانی اسلامی در طی چهار دهه گذشته که روزها و سال‌های پرتلاطم و سختی را گذرانده ، به تصویر کشیدند.
وی معرفی زوایای پیچیده فرهنگ ایرانی به جهانیان و مخصوصا دنیای غرب را با زبان فیلم بسیار موثر دانست و گفت: تولید فیلم کوتاه به عنوان یک جریان پیشرو و گسترده در سال‌های اخیر باعث شده تا هویت بومی و فرهنگی و خلاقانه در کشور ایران برای جهانیان نمایان شود.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی اظهار کرد: ۱۴ سال پیش مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با این باور که وجود مقدس امام رضا(ع) یک پناهگاه برای ایرانیان و شیعیان است به فکر برگزاری جشنواره‌های فرهنگی هنری از خوشنویسی تا سینما،تئاتر، موسیقی و نواهای مذهبی افتادند که این حرکت در نوع خود بی‌نظیر بود.
تابش با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره‌های رضوی، گفت: نمایش فیلم‌های کوتاه و مستند در شهرهایی با پیشینه تاریخی مانند یزد، اتفاقات خوبی را در عرصه تولید محتوای تصویری و فرهنگی هنری رقم خواهد زد.
وی همچنین با اشاره به استقبال خوب مردمی از فیلم‌های منتخب جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی، افزود: این حضور به معنای اتفاقات خوب در حوزه تاثیرگذاری فیلم‌های کوتاه است که باید از آن حمایت جدی شود.


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

قوانین رانندگی عجیب و غریب در دنیا
در ایالت‌های مختلف آمریکا قوانین متفاوتی وجود دارد. برای مثال در آلاباما می‌توانید در یک جاده یک طرفه خلاف جهت حرکت، رانندگی کنید به شرط اینکه چراغ‌های جلوی ماشین روشن و قابل دید باشند.
افراد عجیبی که خودشان را عمل جراحی کردند!
شاید باور کردنش دشوار باشد، ولی شرایط سخت یا دیوانگی و شیدایی افرادی را بر آن داشته است که خودشان را عمل جراحی کنند.
یلدای نجومی؛ وضعیت سفره خانواده‌ها در شب یلدا
به گفته برخی فروشندگان به دلیل افزایش بیش از حد قیمت آجیل و شیرینی سبد یلدای امسال با میوه پُر می‌شود. كمتر از دو هفته ديگر به اولين شب زمستان و طولاني‌ترين شب سال باقي مانده است اما یلدای امسال را می‌توان نسبت به سال گذشته متفاوت دانست؛ چراکه گرانی دلار و تغییر برخی سیاست‌گذاری‌ها در عرصه تجارت خارجی بر دیگر اقلام کالاهای خوراکی و مصرفی تاثیر گذاشته و افزایش قیمت‌ها نیز فرصت خرید را از خانواده‌های ایرانی گرفته است.
فدراسیون کشتی در انتظار تصمیم وزارت ورزش
به رغم درخواست مکرر روسای هیأت‌های کشتی استانهای کشور به عنوان اکثریت اعضای مجمع، هنوز خبری از تعیین و اعلام زمان انتخابات از سوی وزارت ورزش نیست.
مصدومیت مشکوک هافبک استقلال
فرشید باقری در دیدار مقابل پدیده دچار آسیب دیدگی شد.
چلسی فعلا از خرید پولیشیچ منع شد
باشگاه چلسی فعلا نمی‌تواند ستاره تیم فوتبال دورتموند را جذب کند.
دیوان عالی ایتالیا درخواست یوونتوس را رد کرد
درخواست استیناف باشگاه یوونتوس در خصوص پس گرفتن جام قهرمانی سری آ ایتالیا در فصل 2005 – 2006 از این تیم و اعطای آن به اینترمیلان که بدنبال رسوایی تبانی موسوم به «کالچو پولی» رخ داد، از سوی دیوان عالی ایتالیا رد شد.
رونالدو رکورد خودش در گل نزدن را شکست
«کریستانو رونالدو» ستاره تیم یوونتوس پس از ناکام ماندن در امر گلزنی در پنج دیدار از شش تقابل تیمش در رقابت های فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا، به طور ناخواسته رکورد شخصی خودش را شکست.
جدایی غیرمنتظره سرمربی تیم امید ابراهیمی
میلان ماچالا با وجود کسب نتایج بسیار خوب از تیم الاهلی قطر جدا شد.
ابوالقاسم پور: عرب با پرسپولیس غریبه نیست
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: انتخاب عرب برای پرسپولیس خیلی خوب بود اما باید این تیم در نیم فصل کاملا تقویت شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

داعش، تیراندازی در استراسبورگ را به عهده گرفت
گروه تروریستی داعش مسئولیت تیراندازی سه‌شنبه شب در شهر استراسبورگ فرانسه را به عهده گرفت.
مقایسه حداقل دستمزد کارگران در کشورهای مختلف
در حالی که حداقل دستمزد کارگر ایرانی به ازای هر ساعت کار معادل ۶ هزار تومان است، حداقل دستمزد ساعتی در لوکزامبورگ ۱۱.۵ دلار معادل ۱۹ برابر حداقل دستمزد در ایران است.
ضرب‌الاجل 72 ساعته «عمران خان» برای ریشه‌یابی کمبود گاز
«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان از شرکت ملی گاز این کشور خواست ظرف مدت 72 ساعت علت کمبود انرژی در کشور را مشخص کند.
قوانین رانندگی عجیب و غریب در دنیا
در ایالت‌های مختلف آمریکا قوانین متفاوتی وجود دارد. برای مثال در آلاباما می‌توانید در یک جاده یک طرفه خلاف جهت حرکت، رانندگی کنید به شرط اینکه چراغ‌های جلوی ماشین روشن و قابل دید باشند.
افراد عجیبی که خودشان را عمل جراحی کردند!
شاید باور کردنش دشوار باشد، ولی شرایط سخت یا دیوانگی و شیدایی افرادی را بر آن داشته است که خودشان را عمل جراحی کنند.
هنرمندان تئاتر خیابانی چشم به جشنواره‌ها دوخته‌اند
انقلاب سینما؛ وقتی «روانی» به هالیوود شوک وارد کرد
زخم شمشیر، بازیگران «شاه لیر» را بیمه کرد
ویدئو - موسیقی فیلم؛ «دسته سیسیلی‌ها»
ˮاتاق تاریکˮ بهترین فیلم جشنواره کرالا شد
امواج سومین جشنواره فیلم موج بر سواحل مرجانی کیش
امواج سومین جشنواره سراسری فیلم موج بر سواحل مرجانی جزیره کیش
جشنواره مکران شاخص ترین فعالیت فرهنگی سیریک است
چهارمین سالگرد زنده‌یاد انوشیروان ارجمند برگزار می‌شود
چهره‌های تکراری؛ چالش داوری جشنواره فیلم فجر