توسعه گردشگری توطئه‌های تبلیغاتی خارجی‌ها علیه ایران را خنثی می‌کند

16:00 ۱۸۰ روز و ۷ ساعت پیش ایسنا 234 0
توسعه گردشگری توطئه‌های تبلیغاتی خارجی‌ها علیه ایران را خنثی می‌کند

معاون بین‌الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری با بیان این‌که می‌توان از فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه گردشگری، به عنوان راهبرد در راستای توسعه گردشگری استفاده کرد، گفت: صنعت گردشگری در توسعه استان‌ها بسیار مهم بوده و همواره مورد توجه رهبری قرار می‌گیرد؛ چرا که با ورود گردشگر به کشور و رشد گردشگری، توطئه‌ها و دسیسه‌های تبلیغاتی خارجی‌ها خنثی می‌شود.

ایسنا

به گزارش ایسنا،محسن پاک آئین در اجلاس پیش سمینار همایش بین‌المللی فقه گردشگری، با اشاره به گردشگری از دیدگاه مقام معظم رهبری، اظهار کرد: درآمدزایی و اشتغال زایی دو مشخصه مهم گردشگری در راستای اقتصاد مقاومتی و کشور است و طبق آمار معتبر سایت‌های گردشگری، صنعت گردشگری درآمدزا بوده به طوری که سود مالی حاصل از آن مبلغ بسیار زیادی است و مقام معظم رهبری در ارتباط با همین موضوع تاکیدات فراوانی می‌کنند و معتقدم اگر مسئولان کشور در ارتباط با گردشگری با تبلیغات و جهت گیری صحیح بهره‌مند شوند، می‌توانند درآمد کشور را از مابقی مقوله‌ها بی‌نیاز کنند. 
وی با بیان این‌که طبق آمار جهانی نزدیک به  ۳۰۰ میلیون نفر در دنیا در صنعت گردشگری شاعل شدند، گفت: با ورود هر گردشگر به کشور، ۹ شغل ایجاد می‌شود، ورود هر گردشگر به کشوری مشاغل خدماتی زیادی را ایجاد می‌کند، به دلیل قرارگیری در مجاورت  کشورمان، سالانه حدود سه میلیون نفر از جمهوری آذربایجان به ایران سفر می‌کنند که فرصت خوبی برای ایجاد شغل و درآمدزایی در کشور است. 
وی با بیان این‌که نگاه رهبری به گردشگری زیارتی نگاه بسیار مهم و مثبتی است، افزود: سالانه ۲۷ میلیون گردشگر به مشهد سفر می‌کنند که از این تعداد سه میلیون گردشگر خارجی است. 
پاک آئین یادآور شد: امروزه سیر گردشگری به سمت گردشگری پاک پیش می‌رود و این تنها مختص کشور ما نیست، گردشگری پاک، گردشگری مبتنی بر غدای حلال است ما می‌توانیم ایران را به مقصد سفرهای پاک و مبتنی بر دین تبدیل کنیم. 
 وی با بیان این‌که مجاورت آذربایجان شرقی با چند کشور خارجی، فرصت مناسبی برای رونق گردشگری است، گفت: اگر گردشگری درمانی در استان‌های همجوار با کشورهای خارجی ساماندهی شود می‌تواند یکی از منابع اصلی درآمد استان‌ها شود. با توجه به رشد پزشکی در ایران، اگر گردشگری درمانی را به خوبی هدایت کنیم، منبع درآمد عظیمی برای کشور ایجاد می‌شود. 
حجت‌الاسلام احمد مبلغی - رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس نیز  با بیان این‌که فقه در اسلام دارای سه شاخه فقه وجود، نفس و سلوک است، اظهار کرد: فقه وجود، فقهی آمیخته با کلام و تلاش ایمانی است و با تحقق این سه فقه در انسان، او واجد درک و آگاهی نسبت به صفات خداوند می‌شود.  امروزه اثری از فقه وجودی باقی نمانده است، فقه وجودی شامل کلام، عرفان و تلاش برای ایمان افزایی است و اگر در سه روند واحد شکل بگیرد، وجود انسان به صفات و درک خداوند نائل می‌شود. 
وی با بیان این‌که فقه نفس در تهذیب و تزکیه نفس و تربیت والای درونی انسان تمرکز می‌کند، افزود: فقه نفس به دنبال این است انسان را در زندگی در مسیر رسیدن به درجات معاد قرار دهد، ولی امروزه نیز اثری از فقه نفس باقی نمانده است. 
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با بیان این‌که امروزه فقه سلوک به عنوان تنها فقه فعال است، گفت: فقه سلوک، فقه رفتارها، هنجارها، فرهنگ‌ها، حقوق، اخلاق و آداب و معاشرت است، جامعه بدون فقه سلوک نمی‌تواند اداره شود. 
حجت‌الاسلام احمد مبلغی با تاکید بر این‌که اگر سه فقه وجود، نفس و سلوک در کنار یکدیگر قرار گیرند وضعیت آرمانی و مطلوب برای انسان شکل می‌گیرد، افزود: از وضعیت حاصل اجتماع سه فقه، هیچ قدرتی در این جهان نمی‌تواند بخشی از این وضعیت را تشکیل دهد. 
 وی با بیان این‌که گردشگری پدیده‌ی امروزی مهم در حال تحول است، گفت: گردشگری را تنها نمی‌توان از مسیر فقه سلوک مورد بررسی قرار داد. 
حجت‌الاسلام مبلغی با اشاره به این‌که نگاه اسلام به گردشگری نیرومندترین نگرش به گردشگری است، افزود:  گردشگری باید پاک از آلودگی‌ها و فساد به دور باشد، تجلی در گردشگری رخ می‌دهد، در سفر و گردشگری مواجه شدن با وسعت زمین، محل تجلی صفت واسع خداوند است. 
 وی افزود: اگر تجلی واسع در انسان پیدا کند، انسان از تگنایی نجات پیدا کرده و خداوند را در هر مکان و زمانی می‌تواند ببیند. 


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها

آخرین اخبار

8642 زندانی غیرعمد در کشور در انتظار کمک خیران
بندرعباس-ایرنا- قایم مقام و معاون اداری مالی ستاد دیه کشور گفت: هم اکنون 8 هزار و 642 زندانی دیه و جرایم غیر عمد در کشور برای رهایی از حبس چشم انتظار کمک خیران هستند.
وزیر راه و شهرسازی: نهضت مسکن سازی در کشور ادامه دارد
بیرجند- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: نهضت مسکن سازی همچنان در کشور ادامه دارد و باید برای خانه سازی گام های مستحکمی برداریم.
بازسازی 207 واحد مسکونی آسیب دیده از سیل در شیراز پایان یافت
شیراز-ایرنا- عملیات بازسازی و تجهیز 207 واحد مسکونی خسارت دیده از سیل ششم فروردین ماه 98 در محله سعدی شیراز پایان یافت و این واحدها در اختیار ساکنان آنها قرار گرفت.
تصادف اتوبوس و تریلی در سرخه پنج مصدوم داشت
سمنان- رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: برخورد اتوبوس با تریلی در محور سرخه- سمنان پنج مصدوم به همراه داشت.
ایجادقرارگاه جهادی دانشگاه آزاد براساس اندیشه های انقلاب است
اهواز – ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور با اشاره به اینکه ایجاد قرارگاه جهادی در دانشگاه آزاد برگرفته از اندیشه های انقلاب اسلامی است گفت: مقام معظم رهبری بر تغییر مسیر دانشگاه و لزوم بازگشت آن به هویت اصلی خود تاکید کردند.
سرعت وزش باد در همدان به 72 کیلومتر در ساعت رسید
همدان - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: با فعالیت یک سامانه ضعیف در نقاط مختلف استان، وزش باد با سرعت 72 کیلومتر بر ساعت همدان را درنوردید.
صاعقه 105 راس گوسفند را در ایذه خوزستان تلف کرد
اهواز - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی ایذهدر استان خوزستان گفت: اصابت صاعقه به گله گوسفندان موجب تلف شدن 105 راس دام شد.
اتصال ریلی چابهار به مشهد از برنامه های وزارت راه و شهرسازی است
بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: اتصال چابهار به مشهد مقدس به صورت ریلی و بزرگراهی یکی از مهمترین برنامه های وزارت راه و شهرسازی است و با این اقدام ضمن رفع مشکلات تردد در این مسیر، مردم شرق کشور از مزیت آن منتفع می شوند.
قربانیان حادثه انفجار در تهران به 3 نفر رسید
تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: سومین قربانی حادثه انفجار تعمیرگاه در منطقه غرب تهران از زیرآوار خارج شد.
تداوم رایزنی های وزرای انرژی ایران و روسیه
مسکو - ایرنا - وزارت انرژی روسیه عصر امروز دوشنبه از گفت وگوی تلفنی وزیران انرژی ایران و روسیه که روسای کمیسیون دولتی همکاری های اقتصادی دو کشور نیز هستند خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نیویورک‌تایمز: ترامپ با درگیری نظامی با ایران مخالف است
روزنامه «نیویورک‌تایمز» روز پنج‌شنبه به نقل از منابع آگاه گزارش داد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به «پاتریک شاناهان» وزیر دفاع موقت این کشور گفته است که نمی‌خواهد با ایران وارد جنگ شود.
درباره زندگی و کرامات «ام المؤمنین» چه می دانید؟
حجه الاسلام والمسلمین علیرضا توحیدلو؛ مطالبی خواندنی درباره زندگی و کرامات ام المؤمنین، حـضرت خدیجه کبری علیها السلام، را بیان کرده اند، که در ادامه می خوانید.
آتلانتیک: آمریکا شکست می‌خورد
یک نشریه آمریکایی در ارزیابی فشارها علیه ایران نوشت: سیاست آمریکا بر ضد ایران به‌جایی نمی‌رسد و ایران پرچم تسلیم بالا نخواهد برد.
سرمربی جدید تیم ملی وارد ایران شد- استقبال از ویلموتس در CIP فرودگاه + تصاویر
مارک ویلموتس، سرمربی جدید تیم ملی فوتبال کشورمان وارد تهران شد.
پیکر بهنام صفوی خواننده پاپ در اصفهان تشییع شد
اصفهان- ایرنا- پیکر بهنام صفوی خواننده جوان موسیقی پاپ روز چهار شنبه با حضور خانواده، هنرمندان و دوستداران وی از مقابل خانه هنرمندان اصفهان تشییع شد.
همه مسئولان درباره ایستادگی در برابر آمریکا اتفاق نظر دارند
آیت‌الله سبحانی:مملکتی که جهل در آن حاکم باشد، عقب افتاده می‌شود
برکات بی نظیر خواندن دعای مجیر- متن دعا
حضور آستان قدس عباسی در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن
رونمایی از آثار نفیس اهدایی به موزه آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)
تأکید بر استفاده از علوم و فناوری روز در احیای موقوفات
با انجام این عمل فرشته اى خواهید شد از فرشتگان الهی
بزرگ‌ترین محفل انس با قرآن اتباع افغانستانی ساکن مشهد برگزار شد
مشارکت در وقف و نذر قرآنی توسط غرفه آستان قدس رضوی
نشست هم‌اندیشی ˮکاربردی‌سازی مطالعات قرآنیˮ در نمایشگاه قرآن برگزار می‌شود