کارآفرینان برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی تجلیل شدند

11:54 ۲۲ روز و ۱ ساعت پیش ایسنا 145 0
کارآفرینان برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی تجلیل شدند

مراسم تجلیل از کارآفرینان و دفاتر کارآفرینی برتر سال 97 به مناسبت هفته کارآفرینی در سالن جهاد دانشگاهی برگزار شد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، سیدمحمد میرحسینی، رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی واحد هرمزگان در این مراسم که با حضور اساتید، دانشجویان و کارکنان در روز دوشنبه 28 آبان ماه برگزار شد به نقش دانشگاه جامع در آموزش‌های مهارتی و اشتغال‌زایی پرداخت؛ در ادامه سه تن از کارآفرینان پس از معرفی حوزه کارآفرینی خود پاسخگوی سؤالات دانشجویان بودند.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان نیز در این مراسم با بیان اینکه ما محکوم‌ به امیدواری هستیم و راهی جر این نداریم، افزود: امید یکی از اسامی متبرک خدا بوده و کسی که خدا را نداشته باشد هیچ‌چیز در زندگی ندارد و این مطلب برای خود من به اثبات رسیده است.
هادی ابراهیمی اضافه کرد: افراد امیدوار همواره راهی می‌سازند و افراد ناامید محکوم‌ به شکست هستند، برای موفقیت ناامیدی معنا ندارد.
وی با اشاره به اینکه منابع ثروت‌های یک جامعه نیروی کار آن است که بازوی توانمند آن محسوب می‌شوند، تصریح کرد: منابع طبیعی مانند طلا و نقره گاهی نه‌تنها باعث پیشرفت نمی‌شوند بلکه موجب پس رفت نیز هستند.
این مقام مسئول ابراز کرد: اساس پیشرفت «اعتماد مردم به یکدیگر» ، «اتحاد بین دولت با خودش» و «دولت و مردم» است.
ابراهیمی با اشاره به اینکه باید سطح آگاهی مردم افزایش یابد، عنوان کرد: مشارکت آگاهانه و مردمی باید از طریق نهادهای سرمایه اجتماعی مؤثر بین دولت و مردم باشد.
وی با تأکید بر اینکه آینده شغلی دانشجویان با کارآفرینی تأمین می‌شود، افزود: آموخته‌ها در دانشگاه به کمک آینده شغلی دانشجویان آمده و باعث رونق کسب‌وکار می‌شوند.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه مشکلات اقتصادی ریشه در مسائل سیاسی و اجتماعی دارد، خاطرنشان کرد: برای شکل‌گیری سرمایه اجتماعی بایستی اعتماد و مشارکت به‌صورت آگاهانه و مستمر صورت پذیرد.
ابراهیمی با اشاره به اینکه مشارکت باید از طریق شکل‌گیری نهادها به‌صورت مستمر باشد، افزود: در واقع کارآفرینی از نظامی برمی‌خیزد که سرمایه اجتماعی قوی داشته باشد.
این مقام مسئول با تأکید بر اینکه مشکلات اساسی در تولید به طراحی تولید، بازارسازی و برندسازی برمی‌گردد، ادامه داد: شغل‌های برآمده از IT اشتغال را نجات داده و حضور در بخش فناوری و اطلاعات در اشتغال استان مؤثر خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سر ریز اشتغال به سمت خدمات و مشاغل خرد است، خاطرنشان کرد: حدود ۳ میلیون صنف خدماتی در کشور وجود دارد که شامل ۶۰۰ هزار صنف تولیدی و دو هزار و ۴۰۰ صنف توزیعی هستند.
این استاد دانشگاه بیان کرد: بر اساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد به ازای هر یک دلار سرمایه در ساخت‌وساز زیر بنایی، هر ساله بازگشتی معادل 5 تا 25 نسبت نصیب جامعه می‌شود.
ابراهیمی با بیان اینکه برای عقب نماندن از دنیا باید سالانه بیش از 15 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کنیم، اظهار کرد: وظیفه دولت در خصوص تأسیس نهاد و ایجاد امنیت سه مرحله است، اولین وظیفه ایجاد امنیت در مقابل دشمن خارجی و صیانت از مرزهای کشور است، دومین وظیفه شامل ایجاد امنیت داخلی و تنظیم قوانین و نظارت بر روابط آماده جامعه و آخرین وظیفه تأمین و توسعه رفاه عمومی مردم از طریق ساخت زیربناهای اقتصادی در ایران است.
مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی و کارآفرین برتر نیز در این مراسم با اشاره به اینکه بسیاری از آسیب‌های فردی و اجتماعی به دلیل نداشتن برنامه‌ریزی است. وی هدف‌گزینی، برنامه‌ریزی، خودکارآمدی و امید و نشاط را از مؤلفه‌های اصلی و دلیل موفقیت‌هایش در اختراع و کارآفرینی دانست.
شاهرخ خانی خطاب به دانشجویان و شرکت‌کنندگان در نشست کارآفرینی اظهار کرد: اگر خودتان را باور کنید و در این راه تلاش کنید کارآفرین هستید.
این استاد دانشگاه عنوان کرد: تاکنون 38 اختراع داشته‌ام که پنج مورد از آن‌ها شامل ابزار میگو پاک‌کن، کرم گیاهی، جانوری مرطوب‌کننده و جوان نگه‌دارنده پوست، پماد مخصوص دردهای مفصلی و ارگانیک و قطره آنتی میگرن با خواص کاهش سردردهای میگرنی دارای مجوز تولید هستند که در داخل و خارج از کشور به فروش می‌رسند.
این استاد دانشگاه در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان بیان کرد: با دست خالی نیز می‌توان کارآفرین شد، کلید موفقیت مخترع خریدنی نیست بلکه ساختنی است و ابرازش فکر و ایده اوست.
این کارآفرین با اشاره به اینکه خیلی از محصولاتش در بازار موجود است، افزود: هم‌اکنون خیلی از ادارات برای فکر نو و ایده برتر که باعث پیشرفت آنان شود هزینه می‌دهند.
وی بیان کرد: ایده دستگاه میگو پاک‌کن را از مسواک شخصی خود الگوبرداری کرده‌ام در نتیجه نوع نگرش ما به محیط اطراف باعث می‌شود یک فرد کارآفرین شود.
یک پژوهشگر هرمزگانی که در حوزه آب و توربین‌های بادی، طراحی آب‌شیرین‌کن و انرژی‌های نو صاحب ایده بوده و ابتکاراتی داشته است نیز در این مراسم اظهار کرد: آنچه فرهنگ کارآفرینی را توسعه می‌دهد و یک کارآفرین را به یک عنصر ثمربخش در جامعه تبدیل می‌کند، اخلاق‌مداری است.
امین قامت افزود: به‌طور حتم لازم نیست فرد کارآفرین دارای استعداد خاصی باشد بلکه یکی از راه‌های موفقیت جوانان در کنار استعداد، پشتکار و تلاش است.
این پژوهشگر هرمزگانی ابراز کرد: نباید از شکست ترسید، یک انسان موفق زمانی به نتیجه می‌رسد که با داشتن ایده‌های بزرگ به هدفش ایمان و باور داشته باشید.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

چه کسی تلگرام را فیلتر کرد؟
سیاست دولت، مبتنی بر ایجاد فضای امن مجازی بوده و نه امنیتی. و تاکنون هیچ شبکه اجتماعی و یا پیام‌رسان توسط این دولت مسدود نشده و نخواهد شد. فیلتر و مسدودسازی اخیر تلگرام نیز نه توسط دولت اجرا شده و نه مورد تایید قرار گرفته است.
گجت‌ ناامن پای هکر‌ها را به خانه‌ها باز می‌کنند
محققان دانشگاهی اعلام کرده اند دستگاه های هوشمند متصل به اینترنت که امنیت کمی دارند به هکرها اجازه می دهند به سیستم های امنیتی خانه دسترسی یابند.
دایی بی‌رحم گلوی خواهرزاده ۳ ساله‌اش را برید
مردی که نزد خانواده خواهرش زندگی می‌کرد، بدون هیچ دلیل خاصی گلوی خواهرزاده ۳ ساله‌اش را برید و او را به قتل رسانید.
بازرگانان ایرانی اجازه ورود به گرجستان را نیافتند
رئیس اتحادیه سرمایه گذاران ایرانی در گرجستان اعلام کرد: همایش اقتصادی ' چالشهای سرمایه گذاران ایرانی در گرجستان ' که قرار بود امروز ( 23 آذرماه ) در هتل 'بیلتمور' تفلیس برگزار شود ، به تاخیر افتاد .
چند درصد خودرو‌های داخلی ایمن هستند؟
رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه استاندارهای حداقلی حفظ جان رانندگان با سخت‌گیری پلیس روی خودروها اعمال شده است، گفت: در کل کمتر از ۳۰ درصد از خودروهای داخلی ایمن هستند.
دو شرط لازم برای دقت در تعیین جنسیت فرزند
عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا، گفت: فرآیند لقاح تصادفی است و تنها از روی ظاهر جنین در محیط آزمایشگاه، نمی توان جنسیت را تشخیص داد و نیاز به نمونه گیری و تست های ژنتیکی دارد.
پس و پشت پرده ماجرای مشق شب محصل‌ها
ماجرای مشق شب حسابی پیچ دار شده و قضیه به همان سادگی که گمان می کنیم، نیست.
ارتباط بیماری التهابی روده با خطر حمله قلبی
گروهی از محقان آمریکایی در بررسی‌های خود مشاهده کردند: بیماری التهابی روده با خطر حمله قلبی مرتبط است.
آخرین مهلت ثبت نام کارت سوخت المثنی
روابط عمومی شرکت ملی پالایش ‌وپخش فرآورده های نفتی ایران اعلام کرد؛ فردا ۲۴ آذرماه آخرین مهلت ثبت نام درخواست کارت سوخت المثنی است.
مهار آتش سوزی در تاسیسات بیمارستان امام حسین(ع) محمد شهر کرج
کرج- ایرنا- شهردار و رئیس ستاد بحران محمد شهر کرج اعلام کرد که آتش سوزی در موتورخانه و تاسیسات بیمارستان امام حسین (ع) این شهر بدون آسیب به کسی مهار شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

داعش، تیراندازی در استراسبورگ را به عهده گرفت
گروه تروریستی داعش مسئولیت تیراندازی سه‌شنبه شب در شهر استراسبورگ فرانسه را به عهده گرفت.
گفت و گوی آوای کرمانشاه با نماینده شرق استان کرمانشاه
هفته نامه آوای کرمانشاه در شماره روز سه شنبه بیستم آذر ماه 96 مصاحبه خبرنگار این نشریه محلی را با حسن سلیمانی نماینده مردم شهرستانهای کنگاور، هرسین و صحنه در مجلس شورای اسلامی با عنوان «روزگارِ شیخ نمایندگان» منتشر کرده است.
مقایسه حداقل دستمزد کارگران در کشورهای مختلف
در حالی که حداقل دستمزد کارگر ایرانی به ازای هر ساعت کار معادل ۶ هزار تومان است، حداقل دستمزد ساعتی در لوکزامبورگ ۱۱.۵ دلار معادل ۱۹ برابر حداقل دستمزد در ایران است.
ضرب‌الاجل 72 ساعته «عمران خان» برای ریشه‌یابی کمبود گاز
«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان از شرکت ملی گاز این کشور خواست ظرف مدت 72 ساعت علت کمبود انرژی در کشور را مشخص کند.
چه کسی تلگرام را فیلتر کرد؟
سیاست دولت، مبتنی بر ایجاد فضای امن مجازی بوده و نه امنیتی. و تاکنون هیچ شبکه اجتماعی و یا پیام‌رسان توسط این دولت مسدود نشده و نخواهد شد. فیلتر و مسدودسازی اخیر تلگرام نیز نه توسط دولت اجرا شده و نه مورد تایید قرار گرفته است.
دولت تخصص دانشگاهیان را به رسمیت نمی‌شناسد
افزایش تعاملات جهاددانشگاهی و وزارت جهادکشاورزی در حوزه‌ گیاهان دارویی
هشتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران برگزار می‌شود
توضیحاتی کامل درباره تعیین جنسیت جنین
جایزه TWAS در حوزه زیست‌شناسی به استاد برجسته پژوهشگاه رویان رسید
راه اندازی شش کلینیک طب فراگیر سرطان
برگزاری آزمون ارزیابی توانمندی و سطح‌بندی مترجمان زبان انگلیسی
امید به حضور مسئولان در دوره‌های بعدی مناظرات
مسئولان باید در مواضع دولتی تزریق جوانگرایی کنند
توجه به دانشجویان هزینه نیست، سرمایه گذاری است