کارآفرینان برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی تجلیل شدند

11:54 ۸۹ روز و ۲۳ ساعت پیش ایسنا 325 0
کارآفرینان برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی تجلیل شدند

مراسم تجلیل از کارآفرینان و دفاتر کارآفرینی برتر سال 97 به مناسبت هفته کارآفرینی در سالن جهاد دانشگاهی برگزار شد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، سیدمحمد میرحسینی، رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی واحد هرمزگان در این مراسم که با حضور اساتید، دانشجویان و کارکنان در روز دوشنبه 28 آبان ماه برگزار شد به نقش دانشگاه جامع در آموزش‌های مهارتی و اشتغال‌زایی پرداخت؛ در ادامه سه تن از کارآفرینان پس از معرفی حوزه کارآفرینی خود پاسخگوی سؤالات دانشجویان بودند.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان نیز در این مراسم با بیان اینکه ما محکوم‌ به امیدواری هستیم و راهی جر این نداریم، افزود: امید یکی از اسامی متبرک خدا بوده و کسی که خدا را نداشته باشد هیچ‌چیز در زندگی ندارد و این مطلب برای خود من به اثبات رسیده است.
هادی ابراهیمی اضافه کرد: افراد امیدوار همواره راهی می‌سازند و افراد ناامید محکوم‌ به شکست هستند، برای موفقیت ناامیدی معنا ندارد.
وی با اشاره به اینکه منابع ثروت‌های یک جامعه نیروی کار آن است که بازوی توانمند آن محسوب می‌شوند، تصریح کرد: منابع طبیعی مانند طلا و نقره گاهی نه‌تنها باعث پیشرفت نمی‌شوند بلکه موجب پس رفت نیز هستند.
این مقام مسئول ابراز کرد: اساس پیشرفت «اعتماد مردم به یکدیگر» ، «اتحاد بین دولت با خودش» و «دولت و مردم» است.
ابراهیمی با اشاره به اینکه باید سطح آگاهی مردم افزایش یابد، عنوان کرد: مشارکت آگاهانه و مردمی باید از طریق نهادهای سرمایه اجتماعی مؤثر بین دولت و مردم باشد.
وی با تأکید بر اینکه آینده شغلی دانشجویان با کارآفرینی تأمین می‌شود، افزود: آموخته‌ها در دانشگاه به کمک آینده شغلی دانشجویان آمده و باعث رونق کسب‌وکار می‌شوند.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه مشکلات اقتصادی ریشه در مسائل سیاسی و اجتماعی دارد، خاطرنشان کرد: برای شکل‌گیری سرمایه اجتماعی بایستی اعتماد و مشارکت به‌صورت آگاهانه و مستمر صورت پذیرد.
ابراهیمی با اشاره به اینکه مشارکت باید از طریق شکل‌گیری نهادها به‌صورت مستمر باشد، افزود: در واقع کارآفرینی از نظامی برمی‌خیزد که سرمایه اجتماعی قوی داشته باشد.
این مقام مسئول با تأکید بر اینکه مشکلات اساسی در تولید به طراحی تولید، بازارسازی و برندسازی برمی‌گردد، ادامه داد: شغل‌های برآمده از IT اشتغال را نجات داده و حضور در بخش فناوری و اطلاعات در اشتغال استان مؤثر خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سر ریز اشتغال به سمت خدمات و مشاغل خرد است، خاطرنشان کرد: حدود ۳ میلیون صنف خدماتی در کشور وجود دارد که شامل ۶۰۰ هزار صنف تولیدی و دو هزار و ۴۰۰ صنف توزیعی هستند.
این استاد دانشگاه بیان کرد: بر اساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد به ازای هر یک دلار سرمایه در ساخت‌وساز زیر بنایی، هر ساله بازگشتی معادل 5 تا 25 نسبت نصیب جامعه می‌شود.
ابراهیمی با بیان اینکه برای عقب نماندن از دنیا باید سالانه بیش از 15 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کنیم، اظهار کرد: وظیفه دولت در خصوص تأسیس نهاد و ایجاد امنیت سه مرحله است، اولین وظیفه ایجاد امنیت در مقابل دشمن خارجی و صیانت از مرزهای کشور است، دومین وظیفه شامل ایجاد امنیت داخلی و تنظیم قوانین و نظارت بر روابط آماده جامعه و آخرین وظیفه تأمین و توسعه رفاه عمومی مردم از طریق ساخت زیربناهای اقتصادی در ایران است.
مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی و کارآفرین برتر نیز در این مراسم با اشاره به اینکه بسیاری از آسیب‌های فردی و اجتماعی به دلیل نداشتن برنامه‌ریزی است. وی هدف‌گزینی، برنامه‌ریزی، خودکارآمدی و امید و نشاط را از مؤلفه‌های اصلی و دلیل موفقیت‌هایش در اختراع و کارآفرینی دانست.
شاهرخ خانی خطاب به دانشجویان و شرکت‌کنندگان در نشست کارآفرینی اظهار کرد: اگر خودتان را باور کنید و در این راه تلاش کنید کارآفرین هستید.
این استاد دانشگاه عنوان کرد: تاکنون 38 اختراع داشته‌ام که پنج مورد از آن‌ها شامل ابزار میگو پاک‌کن، کرم گیاهی، جانوری مرطوب‌کننده و جوان نگه‌دارنده پوست، پماد مخصوص دردهای مفصلی و ارگانیک و قطره آنتی میگرن با خواص کاهش سردردهای میگرنی دارای مجوز تولید هستند که در داخل و خارج از کشور به فروش می‌رسند.
این استاد دانشگاه در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان بیان کرد: با دست خالی نیز می‌توان کارآفرین شد، کلید موفقیت مخترع خریدنی نیست بلکه ساختنی است و ابرازش فکر و ایده اوست.
این کارآفرین با اشاره به اینکه خیلی از محصولاتش در بازار موجود است، افزود: هم‌اکنون خیلی از ادارات برای فکر نو و ایده برتر که باعث پیشرفت آنان شود هزینه می‌دهند.
وی بیان کرد: ایده دستگاه میگو پاک‌کن را از مسواک شخصی خود الگوبرداری کرده‌ام در نتیجه نوع نگرش ما به محیط اطراف باعث می‌شود یک فرد کارآفرین شود.
یک پژوهشگر هرمزگانی که در حوزه آب و توربین‌های بادی، طراحی آب‌شیرین‌کن و انرژی‌های نو صاحب ایده بوده و ابتکاراتی داشته است نیز در این مراسم اظهار کرد: آنچه فرهنگ کارآفرینی را توسعه می‌دهد و یک کارآفرین را به یک عنصر ثمربخش در جامعه تبدیل می‌کند، اخلاق‌مداری است.
امین قامت افزود: به‌طور حتم لازم نیست فرد کارآفرین دارای استعداد خاصی باشد بلکه یکی از راه‌های موفقیت جوانان در کنار استعداد، پشتکار و تلاش است.
این پژوهشگر هرمزگانی ابراز کرد: نباید از شکست ترسید، یک انسان موفق زمانی به نتیجه می‌رسد که با داشتن ایده‌های بزرگ به هدفش ایمان و باور داشته باشید.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش قدرت نرم‌ نظام بود
کرج - ایرنا - امام جمعه کرج حضور یکپارچه اقشار مردم در راهپیمایی یوم الله۲۲ بهمن را نمایشی از بیعت مجدد مردم با رهبری و نشان دهنده قدرت نرم‌ نظام در مقابله با دشمنان توصیف کرد.
ˮمدرسه اشتغال سلامتˮ  راه اندازی می‌شود
پیشنهادهای صریح رئیس جهاد دانشگاهی در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب
رویداد پیش شتابدهی ˮرویش تِکˮ تا ۷ اسفند ادامه دارد
جهاددانشگاهی یزد و قم تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند
پیام تسلیت رییس جهاددانشگاهی در پی حادثه تروریستی زاهدان
اتصال به شبکه نیروگاه هفت مگاوات خورشیدی کرمانشاه اجرایی شد
تولید ۱۰ ماده شیمیایی در دستور کار
سازمانی که متولی کار در زمینه توسعه فناورانه باشد، نداریم
جهاد دانشگاهی غرفه برتر نمایشگاه ملی دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شد
رتبه بحرانی ایران در جذب گردشگر- عقب ماندن از ترکیه،امارات و قطر