آثار گنجینه موزه در اختیار امین‌اموال است

16:13 ۴۳۳ روز و ۱ ساعت پیش ایسنا 413 0
آثار گنجینه موزه در اختیار امین‌اموال است

روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران اعلام کرد که پیرو انتشار گفت‌وگویی با سرپرست این موزه درباره آثار گنجینه و نگهداری آن‌ها و براساس ضرورت تبیین ضوابط نگهداری آثار و اموال دولتی، شیوه نگهداری آثار گنجینه توضیح داده می‌شود.

ایسنا

به گزارش ایسنا، یکی از رسانه‌های فعال در داخل کشور به‌تازگی گفت‌وگویی با مجید ملانوروزی به‌عنوان مدیر موزه‌های معاصر انجام داده و در پایان آن، از او پرسیده است «شما چطور یک موزه را تحویل گرفتید بدون آنکه از گنجینه آن مطلع باشید؟»ملانوروزی در پاسخ به این پرسش گفته است: من هیج‌وقت موزه را تحویل نگرفتم!او در ادامه افزوده است: این‌ها جمع‌دار اموال دارد و او از اموال موزه خبر دارد.وی همچنین در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر این‌که «شما در جریان نیستید؟ اگر فردا اتفاقی افتاد شما به عنوان مدیر موزه پاسخگو نخواهید بود؟» گفته است: خیر!درپی انتشار این اظهار نظر، امروز (۲۴ آبان‌ماه) روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران با انتشار مطلبی اعلام کرد: «مسؤولیت نگهداری از اموال و آثار دولتی در نهادها و وزارتخانه‌های دولتی با امین‌اموال و جمع‌دار اموال است و مسئولیت آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران از ابتدای تاسیس موزه با امین‌اموال موزه بوده است و هنوز هم همین روال ادامه دارد.آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران براساس مقررات در اختیار امین‌اموال موزه است و طبق قوانین و مقررات امین‌اموال باید کارمند رسمی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی باشد که با معرفی موزه هنرهای معاصر تهران و تایید ذی‌حسابی وزارت متبوع می‌تواند به‌عنوان امین‌اموال فعالیت کند. بنابراین در هیچ دوره‌ای آثار گنجینه به مدیران موزه تحویل داده نشده، بلکه در اختیار و تحویل امین‌اموال بوده است.موزه هنرهای معاصر تهران از آغاز فعالیت خود تا کنون دو امین‌اموال را تجربه کرده است، امین‌اموال نخست موزه، از آغاز به کار موزه هنرهای معاصر تهران تا سال ۱۳۸۸ که به بازنشستگی رسید، اموال و آثار گنجینه را در اختیار داشت و پس از آن هم شخص دیگری از کارمندان رسمی با معرفی موزه و تایید ذی‌حسابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان امین‌اموال آثار، گنجینه را از امین‌اموال قبلی تحویل گرفت.بنابراین این‌که مدیران موزه هنرهای معاصر تهران آثار گنجینه را از مدیر قبلی تحویل نگرفته‌اند، نکته عجیب و غیرمعمول و خلاف مقررات نیست و در هیچ دوره‌ای مدیر موزه آثار گنجینه را تحویل نگرفته، بلکه براساس ضوابط و مقررات، آثار گنجینه همیشه در اختیار امین‌اموال بوده است، چنان‌که اموال یک سازمان یا وزارتخانه از قبیل تجهیزات، میز، صندلی و ... به امین‌اموال همان سازمان یا وزارتخانه تحویل داده می‌شود.»


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

سینما و تئاتر
سینما و تئاتر
ساير حوزه ها
ساير حوزه ها
موسیقی و هنرهای تجسمی
موسیقی و هنرهای تجسمی
میراث و گردشگری
میراث و گردشگری
فرهنگ عمومی
فرهنگ عمومی
رسانه
رسانه
قرآن و عتر
قرآن و عتر
دین و اندیشه
دین و اندیشه
فرهنگ حماسه
فرهنگ حماسه
رادیو تلویزیون
رادیو تلویزیون
عمومی
عمومی
تئاتر
تئاتر
ادبیات
ادبیات
ادبیات و کتاب
ادبیات و کتاب

پر بازدید ترین اخبار امروز

ماه عسل زمستانی خود را کجا بگذرانید؟
اگر تصمیم دارید یک ماه عسل متفاوت و به یاد ماندنی داشته باشید به این کشورهای زیبا و دیدنی سفر کنید.
چرا زبان چینی سخت‌ترین زبان دنیاست؟
به گفته همه زبان شناسان «زبان چینی» با اختلاف از سایر رقبا سخت‌ترین زبان دنیاست که تسلط بر آن برای خود چینی‌ها هم تقریبا محال است. اما مگر در این زبان عجیب و غریب چه می‌گذرد؟
کیوسک‌های تنها، انسان‌های تنها
رنگ زرد روشن‌شان از دورترین فاصله‌ها نمایان بود. زمانی صف‌های درازی جلوی درشان بسته می‌شد. زن و مرد، پیر و جوان و کودک به‌شان نیازمند بودند. در گرمای غیرقابل‌تحمل تابستان و در سرما و باران، زمستان و پاییز مانند گرمخانه و سرپناهی، سرمازدگان را در خود جای می‌داد.
آرشیو کتابخانه موزه هنرهای معاصر صنعتی به روز شد
در جدیدترین برنامه‌ آهنگ : مرادخانی از رابطه موسیقی، دولت و حاکمیت می‌گوید
همای درآمد کنسرت «دیوانه‌تر شدم» را به کودکان بى‌سرپرست زلزله کرمانشاه ‌می‌دهد
تالار دائمی زنده‌یاد اسفرجانی افتتاح می‌شود
اجرای آهنگساز برجسته ایسلندی در تهران : «اُلافور آرنالدز» به ایران می‌آید
به همت فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود : اجرای ارکسترملی «نغمه باران» به نفع زلزله‌زدگان کرمانشاه
گزارش فارس از نشست خبری رئیس جشنواره موسیقی فجر : هزینه‌کرد جشنواره را منتشر می‌کنیم/ هیچ مافیایی در جشنواره وجود ندارد/ حذف سالن میلاد نمایشگاه از جشنواره
یک عکاس پیشکسوت مطرح کرد : فاصله زیاد جشنواره‌های عکس داخلی با استانداردهای بین‌المللی
۱۹ آذر : دانشگاه  استنفورد میزبان کیهان کلهر و علی اکبر مرادی می‌شود
چگونه می‌توانم خوشحال باشم؟