بدهی حدود 150 هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی- سازمان محل اجتماع جاماندگان در انتخابات

08:05 ۱۷۴ روز و ۴ ساعت پیش افکار نیوز 250 0
بدهی حدود 150 هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی- سازمان محل اجتماع جاماندگان در انتخابات

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه دولت حدود 150 هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است، گفت: این سازمان محل اجتماع جاماندگان در انتخابات شده و دولت هر کسی که که همراهش بوده و در انتخابات شکست خورده را در این سازمان جای می دهد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، گروه سیاسی-ابوترابی نماینده نجف آباد در مجلس شورای اسلامیدر گفتگو با خبرنگارافکارنیوزبا اشاره به مشکلاتبیمه شدگان تامین اجتماعیو سهم کارفرما در پرداخت حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی، گفت: ما معتقدیم که اساسنامه سازمان تامین اجتماعیباید تغییر کند و از حالت دولتی خارج شود.
وی افزود: حتی ما یک طرحی در این زمینه آماده کردیم تا نمایندگانی از کارفرما، کارگران و دولتدر راس این سازمان باشند و این سازمان از حالت دولتی صرف خارج شده و سه جانبه گرایی شود.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان در حال حاضر دولت بدهی سنگینی به سازمان تامین اجتماعی دارد، گفت: گفته می شود که دولت حدود 150 هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است. البته مقامات دولتی می گویند بدهی کمتر از این رقم است.
ابوترابی تاکید کرد: دولت در حالی این مقدار به تامین اجتماعی بدهکار است که این سازمان حتی یک روزز تاخیر کارفرما در پرداخت سهم بیمه کارگران را تحمل نمی کند و با جریمه کردن به فکر پولاضافی گرفتن است اما حق خود را از دولت نمی تواند بگیرد.
وی گفت: متاسفانه سازمان تامین اجتماعی محل اجتماع جاماندگان در انتخاباتشده و این افراد در شرکت های زیر مجموعه این سازمان از جمله شصت ها، تامین اجتماعی و شرکت های خودروسازی مثل ایرانخودرو و سایپاجای داده می شوند.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به جلسه ای که اخیرا با بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی داشته اشاره کرد و گفت: بازنشستگان گله دارند که چرا کارمند سازمان حقوق های بالای دهها میلیونی می گیرند در صورتی که کارگران بازنشسته تامین اجتماعی حقوقکمی می گیرند؟ چرا بین کارگران و کارمندان تامین تامین اجتماعی تفاوت و تبعیض زیاد وجود دارد؟.
ابوترابی تاکید کرد: متاسفانه در اساسنامه سازمان تامین اجتماعی، بیشتر به دولت نگاه شده و در واقع دولت سالاری شده است.
وی افزود: مجلس باید اساسنامه این سازمان را تغییر دهد و در راس این سازمانی سه نماینده از کارگران، سه نماینده از کارفرما و سه نماینده از دولت باشند تا مدیرعامل انتخاب شود.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: تغییر و اصلاح اساسنامه این سازمان از وظایف کمیسیون اجتماعی مجلس است که امیدواریم این کار انجام شود.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

جلوه‌های موعود در شعر فارسی
شیراز-ایرنا- همزمانی نیمه شعبان سالروز میلاد امام زمان (عج) و اول اردیبهشت 98 یادروز سعدی شاعر بلندآوازه ایران، فرصتی را برای بازخوانی مفاهیم پیوند خورده با موعود و آخرین ناجی در شعر و ادب فارسی پدید آورده است.
آغوش سرد جامعه برای معتادان بهبود یافته
قزوین - ایرنا - دست اندرکاران و کارشناسان حوزه مددکاری آسیب های اجتماعی معتقدند معتادان بهبود یافته با مشکل بزرگی به نام 'عدم اعتماد و پذیرش از سوی جامعه' روبرو هستند که این موضوع آنان را با خطر بازگشت به اعتیار روبرو می کند.
آفت ملخ در منطقه گنبدکاووس تحت کنترل است
گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهادکشاورزی گنبدکاووس با اشاره به مشاهده موارد بسیار محدودی از جمعیت ملخ مراکشی در مراتع شمال شهرستان گفت: تیم هایی از جهادکشاورزی شهرستان به صورت مستمر، در حال رصد و کنترل این آفت بوده و آماده اقدامات مقابله ای با آن هستند.
مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز  در اصفهان آغاز شد
اصفهان - ایرنا - مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز2019 « ITF juniors 2019 » با حضور 80 تنیسور ایرانی و خارجی روز شنبه در باشگاه تنیس آپادانا ورزشگاه 22 بهمن اصفهان آغاز شد.
راهنمای خرید مطمئن محصولات شیائومی
شاید در طول چند دهه گذشته، تکنولوژی نقش زیادی در زندگی مردم نداشت. اما امروزه با پیشرفت علم و دانش، فناوری تاثیر زیادی در زندگی روزمره ما می‌گذارد.
استاندار کرمانشاه: قوانین مزاحم را باید در اقتصاد مقاومتی حذف کنیم
کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه با بیان اینکه یک سری قوانین مزاحم و غیرضروری وجود دارد که باید تکلیف آنها مشخص شود، گفت: در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی باید به دنبال اصلاح قوانین برویم و قوانین مزاحم را حذف کنیم.
دانلود سریال سال‌های دور از خانه (شاهگوش ۲) از سبزپندار
سریال سال‌های دور از خانه در واقع اولین اسپین آف ایرانی است که با کارگردانی مجید صالحی ساخته شده است. این سریال بر اساس سریال شاهگوش ساخته شده و در واقع اسپین آفی از سریال شاهگوش می‌باشد و می‌توان آن را شاهگوش ۲ دانست.
مساجد ظرفیتهای زیادی برای جلب کمکها به مناطق سیلزده دارند
قم- ایرنا- استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: مساجد ظرفیتهای زیادی برای جلب کمک های مردمی به مناطق سیل زده دارند که یکی از آنها می تواند کمک به ساخت مسکن برای مردم سیلزده باشد.
آبی که بر باد رفت
«چرا نتوانستیم از میلیاردها متر مکعب بارش استفاده کنیم؟ هفت میلیارد متر مکعب آب از دست دادیم و آن را تبدیل به تهدیدی بزرگ کردیم. معلوم نیست آیا آسمان دوباره با ما سخاوتمندانه رفتار می‌کند یا نه؟»
احیای شب نیمه شعبان، پالایش روح منتظران
شیراز- ایرنا - نیمه شعبانی دیگر در راه است و دوستداران خاندان امامت و ولایت ضمن گرامیداشت این مناسبت و برپایی مجالس جشن و سرور، از فضیلت معنوی این شب نیز بهره می گیرند و به مناجات و دعا می پردازند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دانلود سریال سال‌های دور از خانه (شاهگوش ۲) از سبزپندار
سریال سال‌های دور از خانه در واقع اولین اسپین آف ایرانی است که با کارگردانی مجید صالحی ساخته شده است. این سریال بر اساس سریال شاهگوش ساخته شده و در واقع اسپین آفی از سریال شاهگوش می‌باشد و می‌توان آن را شاهگوش ۲ دانست.
سقوط جرثقیل برجی در مشهد حادثه آفرید
سقوط جرثقیل برجی در مشهد حادثه آفرید و باعث محبوس شدن اپراتور در داخل اتاقک این دستگاه شد.
گزارش تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات آمریکا محبوبیت ترامپ را کاهش داد
تهران- ایرنا- نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که محبوبیت ترامپ پس از انتشار گزارش نتایج تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا به پائین ترین حد خود در سال 2019 رسیده است.
حر مدافعان حرم چه کسی بود؟+عکس و فیلم
شهید مجید قربانخانی متولد مرداد ماه ۱۳۶۹ در محله یافت آباد تهران بود. تک پسر خانواده و لوتی مسلک بود که در کنار پدرش در بازار کار می کرد.
برادر جواد؛ دروغ ممنوع!
بارندگی اخیر در ۱۰۰ سال گذشته نظیر نداشته است- امسال ۴۸۰ میلیارد متر مکعب آب وارد کل کشور شده است
عکس- سه امام جمعه در یک قاب!
۶ دستاورد جدید نیروی زمینی ارتش رونمایی شد
شکایت از هیئت رئیسه پارلمان برای عدم توجه به طرح تفحص از مجلس
استاد ترامپ در خیابان انقلاب! +عکس
روحانی: امسال هم مثل سال ۵۷ سالی پُرنعمت و پُرزحمتی بود
6 دستاورد جدید نیروی زمینی ارتش رونمایی شد+ تصاویر
جهانگیری:اقدامات پیشگیرانه لازم برای مواجهه با سیلاب‌های ورودی از افغانستان انجام شود
استخدام معلمان حق‌التدریس به کجا رسید؟