9 اعترافی که حال شما را بهتر می‌کند

23:30 ۲۱ روز و ۱۷ ساعت پیش افکار نیوز 56 0

9 اعترافی که حال شما را بهتر می‌کند

در این مطلب با رایج ترین باورهایی که باعث ناراحتی و رنج درونی مان می شوند،آشنا خواهید شد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،در زندگی همه ما عوامل زیادی وجود دارند که باعث بروز تنش، درد و رنج در درون مان می شوند و ما به جای آن که خودمان را از شر این عوامل خلاص کنیم، مصرانه در درون مان حفظ شان می کنیم و گاهی آن ها را بخشی از قسمت و تقدیر خودمان می دانیم. شاید زمان آن باشد که برخی از موضوعاتی را که کمکی به ما نمی کنند اما ما در طول سال های عمرمان درونی شان کرده ایم، رها کنیم و آن وقت حس خوبی را که از این تغییرات در ما ایجاد می شود، تجربه کنیم. بیایید به درست بودن 9 موردی که در ادامه مطرح می شود، اعتراف کنیم تا حال مان بهتر شود.
1- همیشه حق با من نیستبه طور طبیعی همه ما دوست داریم همیشه حق با ما باشد. این طرز فکر باعث می شود این حقیقت را که ما هم ممکن است اشتباه کنیم، قبول نداشته باشیم. ما از نظر خودمان همیشه درست می گوییم و چنین دیدگاهی بسیاری از مواقع به قیمت به هم خوردن روابط مان با دیگران یا ایجاد
استرسو ناراحتی برای خودمان یا آن ها تمام می شود، شرایطی که به هیچ وجه ارزشش را ندارد. هر زمان که وارد یک بحث شدید از خودتان بپرسید آیا من واقعا انسان مغرور و خودخواهی نیستم؟ آیا ترجیح می دهم درست بگویم یا انسان خوبی باشم؟
2- همیشه همه چیز در کنترل من نیستسعی کنید این تمایل که همه آن چه را در اطراف تان می گذرد -کسانی که در اطراف تان هستند، موقعیت ها و شرایطی که پیش می آید و اتفاقاتی که می افتد- در کنترل داشته باشید، کنار بگذارید. شاید شما هیچ وقت نتوانید یک
شرایط اقتصادیخاص را پیش بینی کنید یا رفتارهای فردی که در خیابان با شما برخوردی خواهد داشت. این میزان از تلاش برای در کنترل داشتن همه چیز در زمانی که اتفاقی پیش بینی نشده می افتد، مشکلاتی را برای شما ایجاد می کند.
3-همیشه لازم نیست که شاکی باشماین که همیشه از افراد، شرایط و موقعیت ها شاکی باشید شما را ناراحت و افسرده می کند اما به خاطر داشته باشید که فرد یا موقعیتی شما را ناراحت نمی کند مگر این که خودتان این اجازه را به آن بدهید. در واقع این موقعیت ها نیستند که در ما احساس ناراحتی ایجاد می کنند بلکه نوع نگاهی که ما برای دیدن آن ها انتخاب می کنیم این احساس را در ما به وجود می آورد. هرگز قدرت تفکر مثبت را نادیده نگیرید.
4- همیشه دیگران مقصر شکست های من نیستندسعی کنید این تمایل که دیگران را به خاطر داشته ها و نداشته هایتان مورد ملامت و سرزنش قرار دهید، رها کنید. فکر کردن در این زمینه انرژی زیادی از شما می گیرد. می توانید این
انرژیرا در به دوش گرفتن بار مسئولیت زندگی تان صرف کنید. در ضمن با این کار، اگر سرزنش های تان فقط جنبه منفی داشته باشد و فقط نقش دیگران را در شکست های تان ببینید، هیچ وقت زمان به بررسی خودتان نخواهد رسید.
5- نباید همیشه چهره نقادانه به خودم بگیرمسعی نکنید همیشه از کسانی که با شما تفاوت دارند انتقاد کنید. همه ما با یکدیگر تفاوت داریم اما در این زمینه ها مشترک هستیم: می خواهیم شاد باشیم، از سوی دیگران درک شویم، دوست داشته شویم و دوستدار دیگران باشیم. پس ابزارهایی را که دیگران برای رسیدن به این هدف انتخاب می کنند قضاوت نکنیم.
6- نباید از زندگی بترسمترس چیزی نیست جز یک احساس و هیجان که آن را در ذهن خود می پرورانیم. به عبارت دیگر ترس وجود واقعی ندارد بلکه ما آن را خلق می کنیم. ترس فقط در ذهن ما وجود دارد. اگر نوع احساس درونی مان را اصلاح کنیم، اتفاقاتی که در بیرون می افتند روند طبیعی خودشان را طی خواهند کرد. مارک تواین نویسنده انگلیسی سخن جالبی در این زمینه دارد، او می گوید: «من در زندگی سختی های زیادی را تحمل کرده ام در حالی که تعداد کمی از این سختی ها واقعاً رخ داده اند.» چیزی که تواین می خواهد بگوید این است که بسیاری از سختی های زندگی اش فقط در
ذهناو وجود داشته اند.
7-نباید همیشه عذر و بهانه بیاورمهمه عذر و بهانه هایی را که معمولا می تراشید در جعبه ای قرار دهید و آن را دور بیندازید چون نیازی به آن ها ندارید. بارها اتفاق افتاده است که ما خودمان را با عذر و بهانه هایمان محدود کرده ایم. به جای این که
رشدکنیم و سطح خودمان و زندگی مان را ارتقا بدهیم، در دروغ هایی که به خودمان می گوییم گیر افتاده ایم؛ مدام عذر و بهانه می تراشیم درحالی که 99.9 درصد این عذر و بهانه ها واقعی نیستند و نباید مانع موفقیت های بیشتر ما شوند.
8- نباید بر اساس نظر دیگران زندگی کنمبسیاری از افراد در شرایطی زندگی می کنند که زندگی شان متعلق به خودشان نیست. آن ها سعی می کنند طبق آن چه که به نظر دیگران درست است، زندگی کنند. فرهنگی که بسیاری از ما در آن زندگی می کنیم، راه را برای هنجارهایی هموار می کند که باعث می شود ما صدای درونی خودمان را نشنویم و در نتیجه کنترل زندگی را از دست بدهیم. با گذشت زمان کم کم فراموش می کنیم که چه چیزهایی ما را خوشحال می کند و ما واقعا از زندگی چه می خواهیم. اجازه ندهید عوامل دیگر شما را از مسیری که در آن حرکت می کنید منحرف سازند.
9- نباید در مقابل تغییر مقاومت کنمبسیاری از ما بارها خواسته‌ایم در زندگی مان تغییر ایجاد کنیم اما نتوانسته ‌ایم و در نهایت همه چیز و همه کس را مقصر دانسته‌ایم ‌جز خودمان. تغییرات به ما کمک می کنند تا قدم به قدم به جلو حرکت کنیم و شرایط زندگی خودمان و اطرافیان مان را بهبود ببخشیم. شاید همه تغییرات جنبه مثبت نداشته باشند اما چیزی که ما باید خودمان را به آن عادت بدهیم مدیریت مقاومت در برابر تغییر است، این که سعی کنیم تغییرات مثبت را بپذیریم و با آن ها مقابله نکنیم.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

سلامت
سلامت

آخرین اخبار

مشکل کدورت آب در آبادان برطرف شد
آبادان - ایرنا - مدیر آبفای آبادان با بیان اینکه بارندگی اخیر موجب کدورت آب در این شهرستان شده بود گفت: این مشکل برطرف شده است.
آتش سوزی در پالایشگاه نفت مسکو
یک پالایشگاه نفت در مسکو دچار آتش سوزی شد و آتش نشانان پس از بیش از سه ساعت مبارزه توانستند شعله ها را خاموش کنند.
قول دولت برای حل مشکلات کارگران هفت تپه
نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه در جلسه هیات دولت مطرح می‌شود، گفت: مجموعه وزارت اقتصاد به ما قول‌هایی داده است که ظرف یک یا دو روز آینده مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه را حل کند و ما امیدوار هستیم تا این مشکلات حل شود.
جزئیات توزیع سبد حمایتی غیر نقدی کمیته امداد
مدیرکل مدیریت بحران و مناطق محروم کمیته امداد گفت: تمام افراد تحت پوشش و پشت نوبتی کمیته امداد می‌توانند این سبد حمایتی را دریافت کنند و سقف زمانی برای دریافت آن تعیین نشده است.
صیاد غیرمجاز ماهی در دره شهر دستگیر شد
ایلام - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام از دستگیری متخلف صید غیر مجاز 60 قطعه ماهی در شهرستان دره شهر خبر داد.
بیانیه کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای مرکز برای روز جهانی مقابله با آزار و خشونت علیه کودکان
کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری مرکز به مناسبت روز جهانی مقابله با آزار و خشونت علیه کودکان بیانیه‌ای منتشر کرد.
کنایه مجری تلویزیون به اعدام سلطان سکه
اعدام سلطان سکه واکنش های مختلفی در بین افراد مختلف جامعه در بر داشت که این بار یک مجری در تلویزیون نسبت به این مسأله واکنش نشان می دهد.
40 درصد دعاوی در تهران خانوادگی است
تهران- ایرنا- معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه اعلام کرد: 40 درصد دعاوی در استان تهران به مسائل خانوادگی ارتباط دارد.
بودجه سال آینده ارتش بررسی شد
در دیدار رئیس سازمان برنامه و بودجه و جانشین فرمانده کل ارتش، بودجه ارتش در لایحه سال آینده بررسی شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

زشت‌ترین خودرو‌هایی که تا به‌حال ساخته شده
چشم‌های ما همیشه جذب زیبایی‌ها می‌شوند، اما همه ما ناچاریم زشتی‌های این دنیا را هم ببینیم، چنین موضوعی در دنیای اتومبیل‌ها هم صادق است.
هشدار به متقاضیان دریافت سبد کالا: فریب پیامک ها را نخورید
تهران- ایرنا- وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هشدار داد: متقاضیان دریافت سبد کالا شماره و رمز دوم کارت خود را در اختیار سودجویانی که پیامک های فاقد اعتبار برای مردم ارسال می کنند، قرار ندهند.
شیراز؛ میزبان بزرگترین رویداد سوارکاری جهان
‌رئیس هیئت سوارکاری فارس اعلام کرد که یکم تا چهارم آذرماه بزرگترین رویداد سوارکاری و هنرهای رزمی سواره جهان به میزبانی این استان و شهر شیراز برگزار می‌شود.
عملیات گودبرداری در باغ اراج متوقف شد
فخاری از توقف عملیات گودبرداری در باغ اراج خبر داد.
جزئیات توزیع سبد حمایتی غیر نقدی کمیته امداد
حاشیه‌های جالب مراسم ختم سلطان سکه +عکس
رمز عبور کاربران اینستاگرام لو رفت
چرایی و راه حل‌های یک معضل در مدارس- مهار خشونت با تقویت ارتباط اولیا، مربیان و مددکاران اجتماعی
خطر لغزیدن برای قضات بیشتر و عمیق‌تر است
کمک به مردم ˮیمنˮ ضروری است- هلال احمر توانمندی‌های خوبی در حوزه درمان اضطراری دارد
معاون اجتماعی بهزیستی کشور: ۱۷۰ هزار نفر به مراکز کاهش طلاق مراجعه کرده‌اند- آمار طلاق در پایتخت بالاست
تندگویان: محسن هاشمی باید شهردار می‌شد
سرقت دمپایی محیط بان توسط پلنگ ایرانی!
آغاز ثبت نام آزمون دکترا از ۶ آذرماه