سایپا 1 - پرسپولیس 1-دایی ترمز برانکو را کشید

16:41 ۲۰ روز و ۱۵ ساعت پیش افکار نیوز 61 0
سایپا 1 - پرسپولیس 1-دایی ترمز برانکو را کشید

در آخرین دیدار هفته دهم سایپا در ورزشگاه تختی از پرسپولیس پذیرایی که این بازی تماشایی با تساوی یک بر یک به اتمام رسید.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،شاگردان برانکو ایوانکوویچ با توجه به صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیااکنون در آستانه دستیابی به بزرگترین افتخار تاریخ باشگاه هستند اما سرمربی سرخ‌ها امیدوار است آنها با عبور از این اتفاق بتوانند بهترین نمایش را در بازگشت مجدد به لیگ برتربه جا بگذارند. در سمت مقابل نیز
علی داییکه هفته گذشته شکست تلخی برابر استقلالمتحمل شده، اینبار با انگیزه برد برابر پرسپولیستیمش را مهیای این بازیکرده است.
 با گزارش لحظه به لحظه این دیدار و حواشی آن از استادیوم تختی همراه باشید.
استادیوم تختی                                            تماشاگر: حدود 7 هزار نفرداور: حسین زرگر                                         کمک داوران:؟؟؟ پرسپولیس:علیرضا بیرانوندسیدجلال حسینیشجاع خلیل‌زادهمحمد انصاریشایان مصلحکمال کامیابی‌نیابشار رسنامید عالیشاهآدام همتیعلی علیپورگادوین منشاسرمربی: برانکو ایوانکوویچ  سایپا:محمد حسین منادیعبدالله ناصریمحمد امین حاج محمدیساموئل سارفومهرداد کفشگریآرش رضاوندمهدی ترابیعلی دشتیرضا اسدیامید خالدیآرمان رمضانیسرمربی: علی دایی کارت زرد: آدام همتی دقیقه 37 از پرسپولیسامید خالدی دقیقه 43 از سایپاشایان مصلح دقیقه 60 از پرسپولیسسیدجلال حسینی دقیقه 94 از پرسپولیسمحمدرضا سلیمانی دقیقه 96 ار سایپا شرح گل: سایپا ۰ پرسپولیس۱ : (دقیقه ۱۵، کمال کامیابی نیا):در شرایطی که علیپور کنترل خوبی روی توپ نداشت، عالیشاه آن را پشت محوطه جریمه برای کامیابی نیا ساخته و پرداخته کرد تا شوتزن این تیم با ضربه‌ای مهارنشدنی دروازه نارنجی پوشان را باز کند.
سایپا ۱ پرسپولیس ۱ : (دقیقه ۸۷، محمدرضا سلیمانی) :بازیکن تعویضی علی داییدقایقی بعد از حضورش در زمیناز روی اشتباه منشا در دفع توپ بهترین سود را برد و تیمش را به گل تساوی رساند.
شرح نیمه اول:پرسپولیس بعد از صعود به فینال و در شرایطی که گلزن خود را به دلیل مصدومیت روی نیمکت داشت از فشار دقایق ابتدایی حریف خارج شد و در نهایت در دقیقه ۱۵ با گل دیدنی کمال کامیابی نیا به گل پیروزی بخش در‌ نیمه اول دست یافت.
بعد از گل هم دو تیم با سود بردن از نفرات تکنیکی خود قصد داشتند بر چمن نامناسب تختی تیم خود را در موقعیت گلزنی قرار‌ دهند که البته سودی نداشت.
سایپا با استفاده از حرکات طولی رضاوند و خالدی به دنبال روزنه‌ای در‌ دو سمت دفاعی پرسپولیس بود تا با سود بردن قامت بلند رمضانی روی دروازه بیرانوند خطرساز شود و پرسپولیس هم با استفاده از بشار رسن و عالیشاه این حربه را در سمت مخالف جستجو می‌کرد که هر دو تیم به نتیجه‌ای دست نیافتند تا نیمه اول این دیدار با همان تک گل کامیابی نیا خاتمه یابد.
دقایق حساس:دقیقه ۵: بعد از موقعیتی نصفه و‌نیمه سایپادر دقایق اول که با دفع بیرانوند همراه بود، در‌ ادامه پرسپولیس تلاش داشت توسط بشار فرصت شکل دهد که مدافعان نارنجی مانع از این اتفاق شدند.
دقیقه ۷: اعلام ضربه ایستگاهی برای سایپا با ارسال مناسب ترابی و ضربه سر مهاجم این تیم در آستانه ورود به دروازه با مهار بیرانوند همراه شد.
دقیقه ۴۰: ارسال ناقص از سمت راست سایپایی‌ها با سماجت آرمان رمضانی و ضربه سر او همراه شد که توپ در اختیار بیرانوند قرار گرفت.
دقیقه ۵۲: ارسال ضربه کرنر‌ با ضربه سر مناسب شایان مصلح بالاتر از مدافعان سایپا همراه شد اما این فرصت با اختلاف کمی راهی اوت شد.
دقیقه ۵۲: ارسال ضربه کرنر‌ با ضربه سر مناسب شایان مصلح بالاتر از مدافعان سایپا همراه شد اما این فرصت با اختلاف کمی راهی اوت شد.
دقیقه ۵۶: ارسال پشت مدافعان پرسپولیس با خروج بیرانوند و مهار توپ همراه شد اما دایی و دیگر نیمکت نشینان سایپا اعتراض تندی داشتند و اعتقاد داشتند دروازه بانپرسپولیس بیرون از خط هجده قدم توپ را مهار کرده است.
دقیقه ۶۱: ناهماهنگی شایان و آدام در نهایت باعث خطا و اعلام یک ضربه ایستگاهی برای سایپا شد. ارسال آن از سوی ترابی موقعیت سرزنی مناسبی درون شش قدم شکل داد که ضربه اسدی به راحتی در اختیار بیرانوند قرار گرفت.
دقیقه ۷۵: روی یک ریباند، ضربه سنگین ترابی به سمت دروازه با واکنش و مهار بهتر بیرانوند بی اثر شد.
دقیقه ۷۷: مهدی ترابی که برای گلزنی در این بازیبی تابی می‌کرد، بار دیگر با ضربه‌ای ناگهانی دروازه پرسپولیس را تهدید کرد که اینبار با دفع بیرانوند موقعیت حریف ناکام ماند.
دقیقه ۸۲: یک کلاس فوق العاده از کیفیت گادوین منشا؛ کنترل و دریبل و ادامه یک ضربه دیدنی که با برخورد با نوک انگشت منادی در نهایت به تیرک برخورد کرد و راهی کرنر شد.
دقیقه ۹۰: شوت محسن ربیع خواه در ریباند با اختلاف کمی راهی اوت شد تا پرسپولیس برای دستیابی به گل دوم ناکام بماند.
دقیقه ۱+۹۰: یک خطای جنجالی که با اعتراض چنددقیقه ای سیدجلال حسینی و یک کارت زرد برای او همراه بود، نزدیک به خط محوطه جریمه اعلام شد. این ضربه توسط رضاوند نواخته شد و با اختلاف کمی راهی اوت شد.
     نکات ویژه: علی دایی در فصل گذشته در بازی رفت دو بر صفر شکست خورد اما در بازی برگشت و در استادیوم آزادی موفق به برتری دو بر یک شد.
علی دایی در تقابل با برانکو ایوانکوویچ تاکنون 6 بار تیمش را هدایت کرده که 4 شکست، یک برد و یک تساوی حاصل آن بوده است.
برانکو ایوانکوویچ تاکنون هفت دیدار در استادیوم تختی برگزار کرده که شکستی در کارنامه‌اش ثبت نشده است. 5 برد و دو تساوی حاصل حضور این تیم با برانکو در استادیوم تختی بوده است.
پرسپولیس با هدایت برانکو ایوانکوویچ در چهار بازی اخیر با برتری از استادیوم تختی خارج شده و گلی نیز دریافت نکرده است.
آخرین باخت پرسپولیس در لیگ برتربه هفته بیست و نهم مربوط است و آنها 9 دیدار بدون شکست را پشت سر گذاشته اند.
پرسپولیس در بازی‌های خارج از خانه این فصل یک برد و سه تساوی کسب کرده است.
احمد نوراللهی و حسین ماهینی دو بازیکن مصدوم پرسپولیس محسوب می‌شوند که قادر به همراهی این تیم در بازی امروز نیستند.
مهدی ترابی و مهرداد کفشگری دو بازیکن پرسپولیس محسوب می‌شوند. سیدجلال حسینی سابقه حضور در سایپا و قهرمانی به همراه این تیم را در کارنامه دارد.
محسن ربیع خواه در شرایطی به ترکیب پرسپولیس با پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت بازگشته که تنها گل خود در حضورش در جمع سرخپوشان را به سایپا زده است.
    حواشی: * برانکو و تیمش با ورود به زمین به شدت از سوی هواداران مورد تشویق قرار گرفتند.
* بیرانوند با توجه به نمایش فوق العاده‌اش برابر السد بیش از سایر بازیکنان مورد توجه بود و به شدت تشویق شد.
* سیامک نعمتی، زننده گل صعود پرسپولیس با فینال آسیا، در این بازی نیمکت نشین شده تا مصدومیتش تشدید نشود.
* محمد سلطانی مهر، بازیکن جوان سایپا به دلیل مصدومیت در جایگاه ویژه حاضر شده است.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

اعترافات زن متاهل درباره روابط خیابانی‌اش
حسادت های زنانه و چشم و هم چشمی های مادی همانند موریانه هایی بود که به جان زندگی ام افتاد و خانه و کاشانه ام را ویران کرد تا جایی که به دلیل همین حسادت ها در فضای مجازی وارد گروه هایی شدم که مرا به فساد اخلاقی کشاند و ...
روزنامه دولت: مانع از حضور زنان در ورزشگاه نشوید
در پی اظهار نظر آقای رئیس جمهور درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها، دو واکنش در نقد آن ابراز شد.
سناریو‌های جدید برای قیمت‌گذاری خودرو
حداکثر تا دو روز دیگر وضعیت قیمت خودروهای داخلی مشخص می‌شود. طبق سناریوهای جدیدی که وزارت صنعت برای 4 گروه متقاضی خودرو تهیه کرده است خودروسازان می‌توانند روند فروش خود را بر اساس آن تغییر دهند، هر چند که رویه جدید هم مطابق با خواسته خودروسازان نیست و آنها معتقدند تنها راه برای برون رفت از مشکلات بازار خودرو، آزادسازی قیمت‌ها است.
الگوهای ستاره‌های جهان فوتبال + عکس
بازیکنان بزرگ جهان فوتبال از کودکی الگوهایی داشتند که گاهی اوقات دوران درخشان‌تری از آن‌ها را به ثبت رساندند.
تصویری تماشایی تهران از ایستگاه فضایی بین‌المللی!
تصویری از تهران که توسط فضانورد آمریکایی در ایستگاه فضایی بین‌المللی گرفته شده است.
زلزله 5.1ریشتری 'مردهک'  کرمان خسارت نداشت
کرمان- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت : خوشبختانه زلزله 5.1ریشتری در منطقه مردهک از توابع شهرستان عنبرآباد در جنوب این استان هیچگونه خسارتی نداشته است .
ماجرای ˮگل تانگوˮ چه بود؟
آلبرتو تاراسکونی که به همراه بوکا جونیورز در تور اروپا حضور داشت توانست دروازه سامورا را باز کند و گلش به گل تانگو معروف شد.
یونیسف: هر 10 دقیقه یک کودک یمنی می میرد
تهران – ایرنا – صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) بامداد شنبه اعلام کرد که در هر ساعت 6 کودک یمنی در این کشور جان خود را از دست می دهد.
کره شمالی خواستار حمایت جهانی از صلح شبه جزیره شد
پکن- ایرنا- یک مقام ارشد کره شمالی از کشورهای مختلف آسیا و منطقه پاسیفیک خواست تا از «صلح شبه جزیره» و پیشبرد «مناسبات دو کره» حمایت کنند.
شما قادر به پایان دادن جنگ یمن نیستید
تهران – ایرنا – رئیس شورای عالی انقلاب یمن بامداد شنبه در توئیتی در واکنش به نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد یمن نوشت: مادامی که قادر به یافتن جسد جمال خاشقچی نشدید، در پایان دادن به گرسنگی و دشمنی که به صورت عامدانه جنگ در یمن را به راه انداخته نیز ناتوان خواهید بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ضرر ۵۰۰۰میلیارد تومانی ایران‌خودرو و سایپا طی شش ماه
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: تعلل‌ها و گفت‌وگوهای بی‌نتیجه برای واقعی‌سازی قیمت خودرو باعث شده که در نیمه اول امسال دو خودروساز اصلی بیش از ۵۰۰۰ میلیارد تومان ضرر کنند.
وعده همتی برای تسهیل بازگشت ارز حاصل از صادرات
رییس کل بانک مرکزی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با اشاره به اهمیت صادرات در مبحث اقتصاد و سخت شدن شرایط بازگشت ارز حاصل از آن در شرایط تحریم وعده داد که بانک مرکزی نهایت تلاش و همکاری خود را در این زمینه به کار خواهد بست.
ویژه برنامه امامت حضرت مهدی(عج) در حرم حضرت عبدالعظیم(ع)
مصادف با نهم ربیع الاول، ویژه برنامه آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) فردا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار می‌شود.
اعترافات زن متاهل درباره روابط خیابانی‌اش
حسادت های زنانه و چشم و هم چشمی های مادی همانند موریانه هایی بود که به جان زندگی ام افتاد و خانه و کاشانه ام را ویران کرد تا جایی که به دلیل همین حسادت ها در فضای مجازی وارد گروه هایی شدم که مرا به فساد اخلاقی کشاند و ...
روزنامه دولت: مانع از حضور زنان در ورزشگاه نشوید
در پی اظهار نظر آقای رئیس جمهور درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها، دو واکنش در نقد آن ابراز شد.
الگوهای ستاره‌های جهان فوتبال + عکس
ماجرای ˮگل تانگوˮ چه بود؟
حمله شدید مهدوی‌کیا به دستیار کی‌روش -عکس
نقش دانشگاه در خدمات پزشکی به تیم‌های ملی
استقلال همچنان بالاتر از پرسپولیس در فتح جام‌ها
ادعای عجیب ستاره اسبق استقلال بعد از ۲۰ سال
بلاتکلیفی والیبال، کاراته و ورزش‌های رزمی- امروز پایان فعالیت بازنشسته‌ها
شرط و شروط باشگاه برای برگشت «چشمی» به استقلال
واکنش سردار کمالی به شایعه مشکل سربازی سامان قدوس
یوونتوس به دنبال جذب ستاره دیگر رئال مادرید