سایپا 1 - پرسپولیس 1-دایی ترمز برانکو را کشید

16:41 ۸۶ روز و ۱۷ ساعت پیش افکار نیوز 101 0
سایپا 1 - پرسپولیس 1-دایی ترمز برانکو را کشید

در آخرین دیدار هفته دهم سایپا در ورزشگاه تختی از پرسپولیس پذیرایی که این بازی تماشایی با تساوی یک بر یک به اتمام رسید.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،شاگردان برانکو ایوانکوویچ با توجه به صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیااکنون در آستانه دستیابی به بزرگترین افتخار تاریخ باشگاه هستند اما سرمربی سرخ‌ها امیدوار است آنها با عبور از این اتفاق بتوانند بهترین نمایش را در بازگشت مجدد به لیگ برتربه جا بگذارند. در سمت مقابل نیز
علی داییکه هفته گذشته شکست تلخی برابر استقلالمتحمل شده، اینبار با انگیزه برد برابر پرسپولیستیمش را مهیای این بازیکرده است.
 با گزارش لحظه به لحظه این دیدار و حواشی آن از استادیوم تختی همراه باشید.
استادیوم تختی                                            تماشاگر: حدود 7 هزار نفرداور: حسین زرگر                                         کمک داوران:؟؟؟ پرسپولیس:علیرضا بیرانوندسیدجلال حسینیشجاع خلیل‌زادهمحمد انصاریشایان مصلحکمال کامیابی‌نیابشار رسنامید عالیشاهآدام همتیعلی علیپورگادوین منشاسرمربی: برانکو ایوانکوویچ  سایپا:محمد حسین منادیعبدالله ناصریمحمد امین حاج محمدیساموئل سارفومهرداد کفشگریآرش رضاوندمهدی ترابیعلی دشتیرضا اسدیامید خالدیآرمان رمضانیسرمربی: علی دایی کارت زرد: آدام همتی دقیقه 37 از پرسپولیسامید خالدی دقیقه 43 از سایپاشایان مصلح دقیقه 60 از پرسپولیسسیدجلال حسینی دقیقه 94 از پرسپولیسمحمدرضا سلیمانی دقیقه 96 ار سایپا شرح گل: سایپا ۰ پرسپولیس۱ : (دقیقه ۱۵، کمال کامیابی نیا):در شرایطی که علیپور کنترل خوبی روی توپ نداشت، عالیشاه آن را پشت محوطه جریمه برای کامیابی نیا ساخته و پرداخته کرد تا شوتزن این تیم با ضربه‌ای مهارنشدنی دروازه نارنجی پوشان را باز کند.
سایپا ۱ پرسپولیس ۱ : (دقیقه ۸۷، محمدرضا سلیمانی) :بازیکن تعویضی علی داییدقایقی بعد از حضورش در زمیناز روی اشتباه منشا در دفع توپ بهترین سود را برد و تیمش را به گل تساوی رساند.
شرح نیمه اول:پرسپولیس بعد از صعود به فینال و در شرایطی که گلزن خود را به دلیل مصدومیت روی نیمکت داشت از فشار دقایق ابتدایی حریف خارج شد و در نهایت در دقیقه ۱۵ با گل دیدنی کمال کامیابی نیا به گل پیروزی بخش در‌ نیمه اول دست یافت.
بعد از گل هم دو تیم با سود بردن از نفرات تکنیکی خود قصد داشتند بر چمن نامناسب تختی تیم خود را در موقعیت گلزنی قرار‌ دهند که البته سودی نداشت.
سایپا با استفاده از حرکات طولی رضاوند و خالدی به دنبال روزنه‌ای در‌ دو سمت دفاعی پرسپولیس بود تا با سود بردن قامت بلند رمضانی روی دروازه بیرانوند خطرساز شود و پرسپولیس هم با استفاده از بشار رسن و عالیشاه این حربه را در سمت مخالف جستجو می‌کرد که هر دو تیم به نتیجه‌ای دست نیافتند تا نیمه اول این دیدار با همان تک گل کامیابی نیا خاتمه یابد.
دقایق حساس:دقیقه ۵: بعد از موقعیتی نصفه و‌نیمه سایپادر دقایق اول که با دفع بیرانوند همراه بود، در‌ ادامه پرسپولیس تلاش داشت توسط بشار فرصت شکل دهد که مدافعان نارنجی مانع از این اتفاق شدند.
دقیقه ۷: اعلام ضربه ایستگاهی برای سایپا با ارسال مناسب ترابی و ضربه سر مهاجم این تیم در آستانه ورود به دروازه با مهار بیرانوند همراه شد.
دقیقه ۴۰: ارسال ناقص از سمت راست سایپایی‌ها با سماجت آرمان رمضانی و ضربه سر او همراه شد که توپ در اختیار بیرانوند قرار گرفت.
دقیقه ۵۲: ارسال ضربه کرنر‌ با ضربه سر مناسب شایان مصلح بالاتر از مدافعان سایپا همراه شد اما این فرصت با اختلاف کمی راهی اوت شد.
دقیقه ۵۲: ارسال ضربه کرنر‌ با ضربه سر مناسب شایان مصلح بالاتر از مدافعان سایپا همراه شد اما این فرصت با اختلاف کمی راهی اوت شد.
دقیقه ۵۶: ارسال پشت مدافعان پرسپولیس با خروج بیرانوند و مهار توپ همراه شد اما دایی و دیگر نیمکت نشینان سایپا اعتراض تندی داشتند و اعتقاد داشتند دروازه بانپرسپولیس بیرون از خط هجده قدم توپ را مهار کرده است.
دقیقه ۶۱: ناهماهنگی شایان و آدام در نهایت باعث خطا و اعلام یک ضربه ایستگاهی برای سایپا شد. ارسال آن از سوی ترابی موقعیت سرزنی مناسبی درون شش قدم شکل داد که ضربه اسدی به راحتی در اختیار بیرانوند قرار گرفت.
دقیقه ۷۵: روی یک ریباند، ضربه سنگین ترابی به سمت دروازه با واکنش و مهار بهتر بیرانوند بی اثر شد.
دقیقه ۷۷: مهدی ترابی که برای گلزنی در این بازیبی تابی می‌کرد، بار دیگر با ضربه‌ای ناگهانی دروازه پرسپولیس را تهدید کرد که اینبار با دفع بیرانوند موقعیت حریف ناکام ماند.
دقیقه ۸۲: یک کلاس فوق العاده از کیفیت گادوین منشا؛ کنترل و دریبل و ادامه یک ضربه دیدنی که با برخورد با نوک انگشت منادی در نهایت به تیرک برخورد کرد و راهی کرنر شد.
دقیقه ۹۰: شوت محسن ربیع خواه در ریباند با اختلاف کمی راهی اوت شد تا پرسپولیس برای دستیابی به گل دوم ناکام بماند.
دقیقه ۱+۹۰: یک خطای جنجالی که با اعتراض چنددقیقه ای سیدجلال حسینی و یک کارت زرد برای او همراه بود، نزدیک به خط محوطه جریمه اعلام شد. این ضربه توسط رضاوند نواخته شد و با اختلاف کمی راهی اوت شد.
     نکات ویژه: علی دایی در فصل گذشته در بازی رفت دو بر صفر شکست خورد اما در بازی برگشت و در استادیوم آزادی موفق به برتری دو بر یک شد.
علی دایی در تقابل با برانکو ایوانکوویچ تاکنون 6 بار تیمش را هدایت کرده که 4 شکست، یک برد و یک تساوی حاصل آن بوده است.
برانکو ایوانکوویچ تاکنون هفت دیدار در استادیوم تختی برگزار کرده که شکستی در کارنامه‌اش ثبت نشده است. 5 برد و دو تساوی حاصل حضور این تیم با برانکو در استادیوم تختی بوده است.
پرسپولیس با هدایت برانکو ایوانکوویچ در چهار بازی اخیر با برتری از استادیوم تختی خارج شده و گلی نیز دریافت نکرده است.
آخرین باخت پرسپولیس در لیگ برتربه هفته بیست و نهم مربوط است و آنها 9 دیدار بدون شکست را پشت سر گذاشته اند.
پرسپولیس در بازی‌های خارج از خانه این فصل یک برد و سه تساوی کسب کرده است.
احمد نوراللهی و حسین ماهینی دو بازیکن مصدوم پرسپولیس محسوب می‌شوند که قادر به همراهی این تیم در بازی امروز نیستند.
مهدی ترابی و مهرداد کفشگری دو بازیکن پرسپولیس محسوب می‌شوند. سیدجلال حسینی سابقه حضور در سایپا و قهرمانی به همراه این تیم را در کارنامه دارد.
محسن ربیع خواه در شرایطی به ترکیب پرسپولیس با پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت بازگشته که تنها گل خود در حضورش در جمع سرخپوشان را به سایپا زده است.
    حواشی: * برانکو و تیمش با ورود به زمین به شدت از سوی هواداران مورد تشویق قرار گرفتند.
* بیرانوند با توجه به نمایش فوق العاده‌اش برابر السد بیش از سایر بازیکنان مورد توجه بود و به شدت تشویق شد.
* سیامک نعمتی، زننده گل صعود پرسپولیس با فینال آسیا، در این بازی نیمکت نشین شده تا مصدومیتش تشدید نشود.
* محمد سلطانی مهر، بازیکن جوان سایپا به دلیل مصدومیت در جایگاه ویژه حاضر شده است.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

بهترین و مهیج‌ترین مسابقات تلویزیونی صدا و سیما
یکی‭ ‬از‭ ‬قالب‌های‭ ‬جذاب‭ ‬برنامه‌سازی، ‭ ‬مسابقات‭ ‬تلویزیونی‭ ‬است‭. ‬بنابراین‭ ‬در‭ ‬ضرورت‭ ‬تولید‭ ‬این‭ ‬ساختار‭ ‬تلویزیونی‭ ‬شکی‭ ‬نیست، ‭ ‬اما‭ ‬کیفیت‭ ‬و‭ ‬چگونگی‭ ‬تولید‭ ‬مسابقات‭ ‬اهمیت‭ ‬به‌سزایی‭ ‬دارد‭. ‬به‭ ‬همین‭ ‬دلیل‭ ‬برنامه‌سازان‭ ‬باید‭ ‬در‭ ‬گروه‭ ‬طراحی‭ ‬مسابقات‭ ‬حتما‭ ‬از‭ ‬کارشناسان‭ ‬فرهنگی، ‭ ‬رسانه، ‭ ‬روان‌شناس‭ ‬و‭ ‬جامعه‌شناس‭ ‬بهره‭ ‬ببرنند‭
چرا «قانون مورفی» را ببینیم؟
بعد از فیلم خوب و موفق «نگار»، همه منتظر بودند ببینند رامبد جوان در اثر بعدی‌اش یعنی «قانون مورفی» چه کرده، اکنون که این فیلم به صورت عمومی اکران شده و نظرات مثبت و منفی بسیاری را به دنبال داشته است.
آلبینیسم؛ بیماری ژنتیکی افسانه‌ای
زالی یک نوع اختلال ارثی است که بر اثر عدم وجود آنزیمی که در تشکیل ملانین نقش دارد بروز می‌کند. مبتلایان به زالی یا با کمبود رنگدانه مواجهند یا نمی‌توانند رنگدانه تولید کنند. از هر ۱۷ هزار نفر یک نفر به زالی دچار می‌شود.
تخم مرغ، معجزه‌ای برای کاهش وزن
تخم مرغ یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کاهش وزن سالم است. تخم مرغ سرشار از چربی‌های سالم، پروتئین‌های عضله ساز و املاح و ویتامین‌هاست و کمک‌تان می‌کند به شیوه‌ای سالم وزن کم کنید.
چگونه چیپس هویج ترد درست کنیم؟
با نحوه درست کردن چیپس هویج که غذایی مناسب کودکان است، آشنا شوید و این خوراکی خانگی را تهیه کرده و لذت ببرید.
آیا می‌دانستید این ستاره‌ها نقاش هم هستند؟
ما معمولا ستاره‌های مشهور جهان را تنها با یکی از مهارت هایشان می‌شناسیم، به عنوان مثال جیم کریما معمولا ستاره‌های مشهور جهان را تنها با یکی از مهارت هایشان می‌شناسیم، به عنوان مثال جیم کریر را به عنوان بازیگر یا لیدی گاگا را به عنوان خواننده می‌شناسیم، اما آیا می‌دانید که آن‌ها به جز این توانایی، هنر‌های دیگری، چون نقاشی هم دارند؟
محسن کیایی؛ مردی که همه جور نقشی را خوب در می‌آورد
من شش فیلم با برادرم مصطفی و یازده فیلم با کارگردان‌های دیگر کار کرده‌ام و اتفاقا در تمام این سال‌ها، تلاشم بر این بوده که کار با شخصیت‌های مهم سینما را تجربه کنم. اما گاهی اوقات پیشنهاد‌هایی که از سمت همان شخصیت‌های مهم برای من می‌آمد، آن چیزی نبود که به دنبال آن بودم.
راهنمای ست کردن پیراهن جین مردانه
پیراهن جین یکی از مدل لباس‌هایی ست که هیچگاه از مد نمی‌افتد، اما باید بدانیم که این مدل لباس را با چه چیز‌هایی ست کنیم. خوبی اش آن است که پیراهن جین را هم می‌توان برای موقعیت‌های رسمی و هم غیر رسمی و کژوال به تن کرد. اگر دوست دارید بهترین تیپ‌هایی را که می‌توان با پیراهن جین زد ببینید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.
«گل‌پسر‌ها» و جاذبه مردانگی نرم در کره جنوبی
فرض کنید مردی آرایش کرده در خیابان راه برود. احتمالا خیلی‌ها بد نگاهش می‌کنند. بعضی‌ها ممکن است مردانگی یا حتی جنسیتش را زیر سوال ببرند. اما در کره جنوبی وضع فرق می‌کند. مرد زیبا تعریفی متفاوت دارد، و این تعریف متفاوت روی برخورد و نگاه عمومی در کشورهای دیگر جهان هم اثر می‌گذارد.
شما نیمه گمشده خود را پیدا کرده‌اید اگر...
سالهاست که موضوع پیدا کردن نیمه گمشده خیلی جا‌ها مطرح است، اما نیمه گمشده چیست؟ ساده است؛ کسی که کاملا مناسب شما باشد، فقط شما! هرچند ایده‌ی پیدا کردن نیمه گمشده رومانتیک و جذاب است، اما واقعیت ندارد. در واقع خیلی از کارشناسان روابط، مفهوم نیمه گمشده را کاملا رد می‌کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سکوت رسانه‌های بیگانه در قبال اعتراف جاسوسان پیشانی سفید
رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه که معمولا به بازتاب‌های رسانه‌ای جاسوسان غرب واکنش نشان می‌دادند ودر مقام وکیل مدافع آنها اقدام می‌کردند،در مواجهه باپخش تصاویر جدیدازاعترافات این جاسوس‌ها سکوت پیشه کردند.
روسیه در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی کند
بنا بر اعلام وزیر امور خارجه لهستان، روسیه اعلام کرده است که در نشست ضد ایرانی ورشو شرکت نخواهد کرد.
بودجه آب و برق به نحو احسن تامین شد
معاون وزیر نیرو گفت: اگرچه محدودیت‌های بسیاری در حوزه آب و برق وجود دارد، اما رقم تعیین شده برای بودجه وزارت نیرو بیانگر آن است که دولت نگاه ویژه‌ای به بخش آب و برق کشور داشته و این مساله می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات فعلی باشد.
کی‌روش دیگر دست به ماجراجویی‌ نزند
دردسری که تارتار در پارس جنوبی دارد
گلر شماره یک تراکتورسازی مشخص شد
ترفند لیپی برای چینی ها در جام ملتهای آسیا
انتظار از طارمی و آزمون منطقی نیست
پیش بینی محمدخوانی- ایران و کره شانس قهرمانی دارند
زمانی علی کریمی مصدوم می‌شد و ما غصه جانشینش را داشتیم
استقلال زیر قولش زد، ما هم شکایت کردیم!
شوخی بازیکن پرسپولیس با مارکو؛ جان مادرت فقط برو، خسته شدیم!
واکنش قطبی به بازیکنی که پرسپولیسی ها می خواهند