سایپا 1 - پرسپولیس 1-دایی ترمز برانکو را کشید

16:41 ۱۷۸ روز و ۸ ساعت پیش افکار نیوز 230 0
سایپا 1 - پرسپولیس 1-دایی ترمز برانکو را کشید

در آخرین دیدار هفته دهم سایپا در ورزشگاه تختی از پرسپولیس پذیرایی که این بازی تماشایی با تساوی یک بر یک به اتمام رسید.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،شاگردان برانکو ایوانکوویچ با توجه به صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیااکنون در آستانه دستیابی به بزرگترین افتخار تاریخ باشگاه هستند اما سرمربی سرخ‌ها امیدوار است آنها با عبور از این اتفاق بتوانند بهترین نمایش را در بازگشت مجدد به لیگ برتربه جا بگذارند. در سمت مقابل نیز
علی داییکه هفته گذشته شکست تلخی برابر استقلالمتحمل شده، اینبار با انگیزه برد برابر پرسپولیستیمش را مهیای این بازیکرده است.
 با گزارش لحظه به لحظه این دیدار و حواشی آن از استادیوم تختی همراه باشید.
استادیوم تختی                                            تماشاگر: حدود 7 هزار نفرداور: حسین زرگر                                         کمک داوران:؟؟؟ پرسپولیس:علیرضا بیرانوندسیدجلال حسینیشجاع خلیل‌زادهمحمد انصاریشایان مصلحکمال کامیابی‌نیابشار رسنامید عالیشاهآدام همتیعلی علیپورگادوین منشاسرمربی: برانکو ایوانکوویچ  سایپا:محمد حسین منادیعبدالله ناصریمحمد امین حاج محمدیساموئل سارفومهرداد کفشگریآرش رضاوندمهدی ترابیعلی دشتیرضا اسدیامید خالدیآرمان رمضانیسرمربی: علی دایی کارت زرد: آدام همتی دقیقه 37 از پرسپولیسامید خالدی دقیقه 43 از سایپاشایان مصلح دقیقه 60 از پرسپولیسسیدجلال حسینی دقیقه 94 از پرسپولیسمحمدرضا سلیمانی دقیقه 96 ار سایپا شرح گل: سایپا ۰ پرسپولیس۱ : (دقیقه ۱۵، کمال کامیابی نیا):در شرایطی که علیپور کنترل خوبی روی توپ نداشت، عالیشاه آن را پشت محوطه جریمه برای کامیابی نیا ساخته و پرداخته کرد تا شوتزن این تیم با ضربه‌ای مهارنشدنی دروازه نارنجی پوشان را باز کند.
سایپا ۱ پرسپولیس ۱ : (دقیقه ۸۷، محمدرضا سلیمانی) :بازیکن تعویضی علی داییدقایقی بعد از حضورش در زمیناز روی اشتباه منشا در دفع توپ بهترین سود را برد و تیمش را به گل تساوی رساند.
شرح نیمه اول:پرسپولیس بعد از صعود به فینال و در شرایطی که گلزن خود را به دلیل مصدومیت روی نیمکت داشت از فشار دقایق ابتدایی حریف خارج شد و در نهایت در دقیقه ۱۵ با گل دیدنی کمال کامیابی نیا به گل پیروزی بخش در‌ نیمه اول دست یافت.
بعد از گل هم دو تیم با سود بردن از نفرات تکنیکی خود قصد داشتند بر چمن نامناسب تختی تیم خود را در موقعیت گلزنی قرار‌ دهند که البته سودی نداشت.
سایپا با استفاده از حرکات طولی رضاوند و خالدی به دنبال روزنه‌ای در‌ دو سمت دفاعی پرسپولیس بود تا با سود بردن قامت بلند رمضانی روی دروازه بیرانوند خطرساز شود و پرسپولیس هم با استفاده از بشار رسن و عالیشاه این حربه را در سمت مخالف جستجو می‌کرد که هر دو تیم به نتیجه‌ای دست نیافتند تا نیمه اول این دیدار با همان تک گل کامیابی نیا خاتمه یابد.
دقایق حساس:دقیقه ۵: بعد از موقعیتی نصفه و‌نیمه سایپادر دقایق اول که با دفع بیرانوند همراه بود، در‌ ادامه پرسپولیس تلاش داشت توسط بشار فرصت شکل دهد که مدافعان نارنجی مانع از این اتفاق شدند.
دقیقه ۷: اعلام ضربه ایستگاهی برای سایپا با ارسال مناسب ترابی و ضربه سر مهاجم این تیم در آستانه ورود به دروازه با مهار بیرانوند همراه شد.
دقیقه ۴۰: ارسال ناقص از سمت راست سایپایی‌ها با سماجت آرمان رمضانی و ضربه سر او همراه شد که توپ در اختیار بیرانوند قرار گرفت.
دقیقه ۵۲: ارسال ضربه کرنر‌ با ضربه سر مناسب شایان مصلح بالاتر از مدافعان سایپا همراه شد اما این فرصت با اختلاف کمی راهی اوت شد.
دقیقه ۵۲: ارسال ضربه کرنر‌ با ضربه سر مناسب شایان مصلح بالاتر از مدافعان سایپا همراه شد اما این فرصت با اختلاف کمی راهی اوت شد.
دقیقه ۵۶: ارسال پشت مدافعان پرسپولیس با خروج بیرانوند و مهار توپ همراه شد اما دایی و دیگر نیمکت نشینان سایپا اعتراض تندی داشتند و اعتقاد داشتند دروازه بانپرسپولیس بیرون از خط هجده قدم توپ را مهار کرده است.
دقیقه ۶۱: ناهماهنگی شایان و آدام در نهایت باعث خطا و اعلام یک ضربه ایستگاهی برای سایپا شد. ارسال آن از سوی ترابی موقعیت سرزنی مناسبی درون شش قدم شکل داد که ضربه اسدی به راحتی در اختیار بیرانوند قرار گرفت.
دقیقه ۷۵: روی یک ریباند، ضربه سنگین ترابی به سمت دروازه با واکنش و مهار بهتر بیرانوند بی اثر شد.
دقیقه ۷۷: مهدی ترابی که برای گلزنی در این بازیبی تابی می‌کرد، بار دیگر با ضربه‌ای ناگهانی دروازه پرسپولیس را تهدید کرد که اینبار با دفع بیرانوند موقعیت حریف ناکام ماند.
دقیقه ۸۲: یک کلاس فوق العاده از کیفیت گادوین منشا؛ کنترل و دریبل و ادامه یک ضربه دیدنی که با برخورد با نوک انگشت منادی در نهایت به تیرک برخورد کرد و راهی کرنر شد.
دقیقه ۹۰: شوت محسن ربیع خواه در ریباند با اختلاف کمی راهی اوت شد تا پرسپولیس برای دستیابی به گل دوم ناکام بماند.
دقیقه ۱+۹۰: یک خطای جنجالی که با اعتراض چنددقیقه ای سیدجلال حسینی و یک کارت زرد برای او همراه بود، نزدیک به خط محوطه جریمه اعلام شد. این ضربه توسط رضاوند نواخته شد و با اختلاف کمی راهی اوت شد.
     نکات ویژه: علی دایی در فصل گذشته در بازی رفت دو بر صفر شکست خورد اما در بازی برگشت و در استادیوم آزادی موفق به برتری دو بر یک شد.
علی دایی در تقابل با برانکو ایوانکوویچ تاکنون 6 بار تیمش را هدایت کرده که 4 شکست، یک برد و یک تساوی حاصل آن بوده است.
برانکو ایوانکوویچ تاکنون هفت دیدار در استادیوم تختی برگزار کرده که شکستی در کارنامه‌اش ثبت نشده است. 5 برد و دو تساوی حاصل حضور این تیم با برانکو در استادیوم تختی بوده است.
پرسپولیس با هدایت برانکو ایوانکوویچ در چهار بازی اخیر با برتری از استادیوم تختی خارج شده و گلی نیز دریافت نکرده است.
آخرین باخت پرسپولیس در لیگ برتربه هفته بیست و نهم مربوط است و آنها 9 دیدار بدون شکست را پشت سر گذاشته اند.
پرسپولیس در بازی‌های خارج از خانه این فصل یک برد و سه تساوی کسب کرده است.
احمد نوراللهی و حسین ماهینی دو بازیکن مصدوم پرسپولیس محسوب می‌شوند که قادر به همراهی این تیم در بازی امروز نیستند.
مهدی ترابی و مهرداد کفشگری دو بازیکن پرسپولیس محسوب می‌شوند. سیدجلال حسینی سابقه حضور در سایپا و قهرمانی به همراه این تیم را در کارنامه دارد.
محسن ربیع خواه در شرایطی به ترکیب پرسپولیس با پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت بازگشته که تنها گل خود در حضورش در جمع سرخپوشان را به سایپا زده است.
    حواشی: * برانکو و تیمش با ورود به زمین به شدت از سوی هواداران مورد تشویق قرار گرفتند.
* بیرانوند با توجه به نمایش فوق العاده‌اش برابر السد بیش از سایر بازیکنان مورد توجه بود و به شدت تشویق شد.
* سیامک نعمتی، زننده گل صعود پرسپولیس با فینال آسیا، در این بازی نیمکت نشین شده تا مصدومیتش تشدید نشود.
* محمد سلطانی مهر، بازیکن جوان سایپا به دلیل مصدومیت در جایگاه ویژه حاضر شده است.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

درگیری در شهرک زراعی دزفول سه کشته برجا گذاشت
دزفول - ایرنا - سرپریت فرمانداری ویژه دزفول گفت:درگیری در شهرک زراعی از توابع بخش مرکزی این شهرستان در استان خوزستان سه کشته بر جا گذاشت.
240 تفاهمنامه سرمایه گذاری در هرمزگان به امضا رسید
قشم - ایرنا - استاندار هرمزگان گفت: درهمایش سرمایه گذاری بین الملی در استان هرمزگان، 240 تفاهمنامه به ارزش تقریبی 100 هزار میلیارد تومان به امضا رسید.
بارندگی، تنش آبی نیمی از روستاهای خراسان شمالی را رفع کرد
بجنورد - ایرنا - سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی گفت: بارندگی های مناسب بهار امسال، تنش آبی نیمی از روستای تشنه این استان را مرتفع کرد.
پدر مطالعات خلیج فارس در زادگاهش گراش به خاک سپرده شد
شیراز- ایرنا- زنده یاد احمد اقتداری مشهور به «پدر مطالعات خلیج فارس» و مدیر دفتر مطالعات خلیج فارس مرکز دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی عصر سه شنبه در آیینی در زادگاهش شهر گراش در جنوب فارس تشییع و به خاک سپرده شد.
گل گهر سیرجان به لیگ برتر فوتبال کشور صعود کرد
کرمان - ایرنا - تیم گل گهر سیرجان در هفته 33 رقابت های لیگ دسته یک با یک گل بر شهرداری ماهشهر غلبه کرد و ضمن قهرمانی زودهنگام در جام آزادگان، جواز صعود به لیگ برتر فوتبال کشور را کسب کرد.
نمایشگاه مشترک گرافیک زنان ایران و ترکیه برگزار می شود
تهران- ایرنا- نایب رئیس انجمن طراحان گرافیک ایران گفت: نمایشگاه مشترک گرافیک زنان ایران و ترکیه، آثار هنرمندان دهه چهل، انتشارات فراکلین و هنرمندان معاصر در خانه هنرمندان و باغ موزه قصر تهران برگزار می شود.
9 داعشی در مناطق مختلف روسیه دستگیر شدند
مسکو - ایرنا - سازمان امنیت فدرال روسیه (اف.اس.ب) در بیانیه ای اعلام کرد که در سری عملیاتی توانسته اعضای گروه تروریستی داعش و گروهک وابسته به آن با نام «توحید» را در مناطق مختلف روسیه پیش از هرگونه اقدام خرابکارانه ای بازداشت کند.
وزارت خارجه انگلیس: از پایان معافیت نفتی ایران متاسفیم
لندن- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس از تصمیم واشنگتن برای تمدید نکردن معافیت برای خریداران نفت ایران ابراز تأسف واعلام کرد: برجام برای امنیت ما حائز اهمیت است و دولت انگلیس به آن متعهد می‌ماند.
جریان های مقاومت علیه امریکا در کنار ایران خواهند ایستاد
تهران -ایرنا - جبهه خلق برای آزادی فلسطین با محکومیت تصمیم واشنگتن در لغو معافیت های خرید نفت ایران، تاکید کرد که همه جریان های مقاومت در یک صف در کنار ایران علیه دشمن صهیونیستی- آمریکایی خواهند ایستاد.
مجارستان و ایران بر توسعه همکاری های ورزشی تاکید کردند
بلگراد-ایرنا- در دیدار روسای فدراسیون های تنیس روی میز مجارستان و ایران در بوداپست، توسعه همکاری های ورزشی میان دو کشور مورد تاکید قرار گرفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز: مصباح اسکویی مرد اخلاق و قانون بود
رییس کانون وکلای دادگستری مرکز با بیان اینکه اسماعیل مصباح اسکویی عضو چندین دوره از هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز، مرد اخلاق و قانون بود، گفت: مراسم تدفین این وکیل دادگستری فردا ( یکشنبه) در شهر تبریز برگزار می‌شود.
2 کرامت حضرت علی اکبر(ع) که از آن بی خبرید
حجه الاسلام والمسلمین علیرضا توحیدلو؛ روایتی خواندنی درباره کرامت حضرت علی اکبر(ع) را بیان کرده اند، که در ادامه می خوانید.
پروژه‌های رفاهی -ورزشی دانشگاه قم به بهره‌برداری رسید
پروژه‌های رفاهی -ورزشی دانشگاه قم با حضور رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم افتتاح شد.
مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز  در اصفهان آغاز شد
اصفهان - ایرنا - مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز2019 « ITF juniors 2019 » با حضور 80 تنیسور ایرانی و خارجی روز شنبه در باشگاه تنیس آپادانا ورزشگاه 22 بهمن اصفهان آغاز شد.
معاون نخست وزیر روسیه راهی سوریه شد
مسکو - ایرنا - معاون امور نظامی نخست وزیر روسیه برای دیدار با بشار اسد و بررسی آخرین تحولات میدانی سوریه راهی دمشق شد.
راهکار منتظری برای صعود استقلال به دور حذفی
الدحیل با بردن العین کار استقلال را سخت‌تر کرد
شفر: بیش از حد به الهلال احترام گذاشتیم-هنوز شانس داریم و تسلیم نمی‌شویم!
ادامه درخشش ذوب آهن با شکست الوصل- شاگردان منصوریان در یک قدمی صعود +جدول
استقلال و الهلال از نگاه آمار +عکس
قطع برق ورزشگاه فولاد شهر و آبروریزی در سطح آسیا +فیلم
شکست استقلال مقابل الهلال ۱۰ نفره - شاگردان شفر در آستانه حذف از آسیا! +جدول
درگیری بازیکنان منچستر با چاشنی فحاشی
مهاجم پرسپولیس به کرواسی بازگشت!
مدافع استقلال بازی با الدحیل را از دست داد