تصویر تسلیم شدن ملوانان آمریکایی وارد کتاب پایه دهم شد

13:43 ۱۷۳ روز و ۱۷ ساعت پیش افکار نیوز 206 0
تصویر تسلیم شدن ملوانان آمریکایی وارد کتاب پایه دهم شد

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی از ورود تصویر تسلیم شدن ملوانان آمریکایی به کتاب پایه دهم خبر داد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، علی صابرماهانی امروز در نشست خبری، اظهار کرد: هفته بسیج دانش‌آموزی از 7 تا 13 آبان خواهد بود و  8 آبان مصادف با روز بسیجدانش‌آموزی است و بعضی مدارس ما در دوران دفاع مقدسبیش از 200 شهید تقدیم کردند.
وی افزود: 13 آبان روز بزرگی است و سه واقعه تبعید امام، کشتار, دانش‌آموزان و تسخیر لانه جاسوسیرا با نقش امریکا شاهد بودیم بنابراین برای بصیرت‌افزایی دانش‌آموزان و تبیین دشمنی امریکا با کشور ایرانتلاش می‌کنیم.
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی گفت: به عنوان یک تشکل قانونی در مدارس در سه دوره تحصیلی فعالیت می‌کنیم در ابتدایی با عنوان امیدان, متوسطه اول پویندگان و متوسطه دوم پیشگامان فعال هستند و 12 سال دانش‌آموزان در مدارس تحصیل می‌کنند و بسیج باید از این فرصت استفاده کنند. در دوره ابتدایی و متوسطه اول فرمانده بسیج دانش‌آموزی
معلماست و جانشین بسیج یکی از دانش‌آموزان است. در دوره متوسطه دوم با توجه به سن بچه‌ها و ضرورت هویت دهی به آنها مسئولیت بسیج دانش‌آموزی با بچه‌ها است و الگوهای تربیتی خود را شهدا قرار داده‌اند.
صابرماهانی گفت: در تابستان بچه‌ها اردوی تشکیلاتی دارند که بزرگترین اردو برای بسیج دانش‌آموزی است و 17 هزار نفر به مدت یک هفته آموزش می‌بینند و از ابتدای سال به عنوان مسئول بسیج دانش‌آموزی کارها را دنبال می‌کنند.
وی اضافه کرد: هر سال یکی از الگوهای تربیتی را به بچه‌ها معرفی می‌کنیم سال گذشته بچه‌های حاج قاسم و امسال هم زندگی آقای طحانیان نوجوانی که اسیر شده بود را به بچه‌ها بازگو می‌کنیم. مطالبه ما از
جامعههنری این است که شهدای دانش‌آموز را در قالب فیلم به بچه‌ها معرفی کنند.
رئیس بسیج سازمان دانش‌آموزی ادامه داد: در عرصه فرهنگی, علمی, سیاسی, اجتماعی, دفاعی و تشکیلاتی کار را دنبال می‌کنیم و به فکر و اندیشه دانش‌آموزان هویت می‌دهیم و شورای اندیشه ورزی را راه‌اندازی کرده‌ایم و در 10 کارگروه بچه‌ها درباره مباحث مورد نیاز به گفت‌وگو می‌پردازند.
صابرماهانی ادامه داد: اگر در کارگروه‌ها حضور پیدا کنید حرف‌های خلاقانه و جدید دانش‌آموزان به عنوان سند تصویب و برنامه‌های بسیج متناسب با آن دنبال می‌شود. معتقدیم یک دانش‌آموز بسیجی باید روحیه جهادی داشته باشد و امروز بسیاری از
مشکلاتکشور اینگونه حل نمی‌شود و اردوی جهادی را جزو برنامه‌ها قرار دادیم.
وی درباره اردوی راهیان نور دانش‌آموزی بیان کرد: سالانه 400 تا500هزار دانش‌آموز به اردوی راهیان نورمی‌روند و امسال آیین افتتاح این اردو را از کنار مزار شهید حججی داشتیم و 13 هزار دانش‌آموز از 15 مهر تا کنون اعزام شده‌اند و مرحله بعدی از 12 آبان به جنوب و غرب خواهد بود.
رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی تصریح کرد: راهیان نور یک حرکت تربیتی با جهت‌گیری انقلابی است و  آشنا‌کردن دانش‌آموز با دشمن اصلی از کارهایی است که آن را دنبال می‌کنیم چند سال قبل که ملوانان آمریکایی تسلیم شدند عکس آن را در کتاب درسیآمادگی دفاعی پایه دهم آوردیم چون یکبار تسلیم شدن آنها را در سال 58 دیده بودیم و این تسلیم شدن روی ناو نشان می‌دهد در عرصه نظامی آمریکا شکست خورده و عزت ایران را نشان می‌دهد.
صابرماهانی عنوان کرد: روز 13 آبان حضور بزرگ دانش‌آموزان را در راهپیمایی خواهیم داشت همانطور که بچه‌ها سال 58 لانه جاسوسی را تسخیر کردند الان هم آمریکا را دشمن ایران می‌دانند.
وی بیان کرد: اردوی استکبارستیزی را برای بچه‌ها برگزار می‌کنیم که در قالب آن از موزهعبرت و لانه جاسوسی بازدید می‌کنند بچه‌ها باید بدانند امریکا روز به روز عقب‌تر می‌رود و این ناشی از پیش برندگی جمهوری اسلامیاست.
رئیس بسیج سازمان دانش آموزی ادامه داد: نظام فرصت خوبی را در اختیار بسیج دانش‌آموزی قرار داده تا در 12 سال برای انتقال ارزش‌ها به دانش‌آموزان کار انجام دهیم همچنین بخشی از مفاهیم در کتاب‌های درسی لحاظ شده در  پایه چهارم دبستان با عنوان فرمانده دل‌ها شهید خرازی را معرفی می‌کنیم و بچه‌ها به گلزار شهدا می روند و به سر مزار شهید خرازی خواهند رفت. در کلاس پنجم در درس نام‌آوران بچه‌ها را با انرژی هسته‌ای آشنا می‌کنیم و نمایشگاهی تاسیس شده که در قالب آن فواید این
انرژیو نیاز جامعه به آن بیان می‌شود.همچنین در پایه دهم بچه‌ها بعد از درس آمادگی دفاع به میدان تیر می‌روند.
صابرماهانی گفت: بیش از 40 شهید را از استان‌های مختلف پیدا کردیم و تحت عنوان شهیدان فهمیده آنها را به دانش‌آموزان معرفی خواهیم کرد انتقادی که به جامعه هنری داریم این است که نتوانستیم درباره این شهدا فیلم برای بچه‌ها بسازیم. هم اکنون در چهلمین سال پیروزی انقلاب هستیم و دشمن به دنبال این است که ارزش‌های
انقلابرا در ذهندانش‌آموزان پایین بیاورد و باید دانش‌آموزان را با دستاوردهای انقلاب آشنا کنیم تا از نزدیک پیشرفت کشور را ببینند.
وی تاکید کرد: باید فاصله بین خانه و مدرسهرا کم کنیم و آنها را به مسجدوصل کنیم در طرح شهید بهنام محمدی سه هزار مدرسه دوره متوسطه اول را تحت پوششبردیم تا از ظرفیت مدرسه مسجد و خانوادهدر کار تشکیلاتی بهره ببریم و بچه‌ها را هم به خرید کالای ایرانی تشویق کنیم.
رئیس بسیج سازمان دانش آموزی خاطرنشان کرد: بسیج دانش آموزی به تنهایی و بالقوه کل بسیج است و هر چه در اینجا سرمایه‌گذاری کنیم برای آینده است و از ظرفیت سایر بخش‌ها بهره می‌بریم امسال با هماهنگی بسیج اصناف با هدف کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت هر کاسب به یک دانش‌آموز برای تهیه لوازم‌التحریر کمک می‌کند و حدود 100 هزار دانش‌آموز را تحت پوشش بردند.
صابرماهانی درباره امنیت اردوهای راهیان نور، گفت: مسئول ایمنی بسیج و سپاه عضو قرارگاه راهیان نور هستند و تمام دستورالعمل‌ها وقتی امضا می‌شود که مسئول ایمنی دیده باشد و بچه‌ها در استانهای که ظرفیت ریلی دارند باید با قطار بروند، همچنین سرویس‌های حمل و نقل باید مطمئن باشد. در نظر سنجی که از دانش‌آموزان داشتیم بالای 90 درصد آنها از راننده‌ها راضی بودند واقعا بحث ایمنی برای ما مهم است اما در حادثه اخیر که رخ داد بحث بارندگی و لغزندگی
جادهرا داشتیم باز هم گفتیم با شرکتی که حمل و نقلرا بر عهده دارد، برخورد شود. اتوبوسی که دانش‌آموزان را می‌برد کارشناس
نیروی انتظامیچک کرده بود و مشکلی نداشت اما بعضی موارد خارج از توان ما است و اتفاقاتی رخ می‌دهد با وجود آنکه تلاش خود را می‌کنیم.
وی گفت: آموزش و پرورشمعتقد است راهیان نور یک اردوی زودبازه تربیتی است وقتی این‌چنین است باید بیش از این سرکار بیایند تا چنین حوادثی را نداشته باشیم در اتوبوس‌ها یک نفر را به عنوان پلیس یار داریم که باید تذکر دهد تا این اتفاقات رخ ندهد و با یک حادثه نمی‌توان کار بزرگ را کنار گذاشت و باید تمام توان را بگذاریم که این اتفاقات نیفتد.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

ویدئو - موسیقی فیلم؛ «جاذبه»
«جاذبه» فیلمی در ژانر علمی و تخیلی به کارگردانی «آلفونسو کوارون» است که به صورت سه‌بعدی ساخته و اکران شد. این فیلم توانست هفت جایزه اسکار از جمله جایزه بهترین کارگردانی و موسیقی متن را ازآن خود کند. «کوارون» تهیه‌کننده، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده اسپانیایی است که در سال ۲۰۱۸ فیلم موفق «روما» را ساخت. موسیقی متن فیلم جاذبه را «استیون پرایس»، آهنگساز ۴۱ ساله انگلیسی ساخت و بخاطر آن برنده جوایز اسکار و بفتا و نامزد دریافت گلدن‌گلوب و گرمی شد.
دولت بر جبران خسارت‌های مردم سیل‌زده تأکید دارد-سیلاب بهانه سدسازی جدید نشود
استاندار خوزستان با اشاره به اتحاد مردم و مسئولان برای کنترل سیلاب، گفت: خوشبختانه در این سیل تلفات جانی نداشتیم. همچنین از ورود سیلاب به شهرها جلوگیری شد و در نهایت با اقداماتی که انجام شد، آسیبی به شهرها نرسیده است.
نگرانی از شیوع بیماری‌های انگلی و تنفسی در مناطق سیل‌زده با گرم شدن هوا
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات بهداشتی انجام شده در مناطق سیل‌زده، گفت: نگرانی‌ ما در مناطق سیل‌زده برای فصل گرماست. در این زمینه به تدریج در حال ارسال دستورالعمل‌هایی درباره راهکارهای پیشگیری از عفونت‌های منتقله با آب و غذا برای دانشگاه‌های این مناطق هستیم.
تغییر کاربری شاهرگ‌های طبیعت ایران
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی یزد گفت: تغییر کاربری‌های غیراصولی، فاجعه سیلاب‌ها را افزایش می‌دهد.
رئیس قوه قضائیه: مردم نگران جبران خسارات سیل نباشند
رئیس قوه قضائیه گفت: برخی از سیل سال ۹۵ خاطره خوبی نداشتند اما با وعده دولت و پیگیری مسئولان نگران نباشند و پیگیری خواهیم کرد تا خسارت‌های مردم پرداخت شود؛ البته طبیعتاً همه خسارت‌ها قابل جبران نیست اما تا جایی که ممکن است با امکانات موجود خسارت‌های مردم با سرعت پرداخت می‌شود.
مهم‌ترین اخبار قضایی هفته‌ای که گذشت
موضوع تغییر دادستان تهران، ادامه برگزاری دادگاه های ویژه اقتصادی، ختم رسیدگی به پرونده هنگامه شهیدی در دادگاه تجدیدنظر، تمدید مرخصی محمدعلی طاهری و ... از مهمترین اتفاقات قضایی هفته گذشته بود.
رحیمی: تلاش برای منتفی کردن CFT و پالرمو موضع دشمنان را تقویت می‌کند
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش برای منتفی کردن کنوانسیون‌های مطرح در مجمع تشخیص موضع دشمنان را برای اعمال فشار بیشتر بر ایران تقویت می‌کند.
اقدام ترامپ همبستگی داخلی را افزایش داد
یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اقدام ترامپ در قراردادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی موجب شد حتی کسانی که به برخی عملکردهای سپاه انتقاد داشتند، حمایت خود را از سپاه اعلام کنند.
خبر خوش «پرویز پرستویی» درباره کودک گمشده- عکس
پرویز پرستویی عکس زیر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.
سالروز آغاز عملیات «کربلای ۱۰»
امروز سی‌ام فروردین ماه سالروز آغاز عملیات «کربلای ۱۰» است که در سال ۱۳۶۶ با هدف جابه‌جایی میدان جنگ از جبهه جنوب به شمال کشور طراحی شد. در این عملیات فرمانده توپخانه نیروی زمینی سپاه پاسداران به شهادت رسید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نماینده مردم شادگان:سیلاب خوزستان بهانه ساخت سد جدید در این استان نشود
اهواز - ایرنا - نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: سیلاب خوزستان نباید بهانه ای برای ساخت سدهای جدید در این استان شود.
بازگشت برخی سیل زدگان خوزستان به روستا تا تابستان طول می کشد
اهواز - ایرنا - مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به بالا بودن جریان آب در رودخانه ها و ذخایر سدها در ماه های آینده، گفت: بازگشت برخی سیل زدگان به محل سکونت شان در روستاها به دلیل تداوم آبگرفتگی، ممکن است تا تابستان امسال به طول بیانجامد.
ویدئو - موسیقی فیلم؛ «جاذبه»
«جاذبه» فیلمی در ژانر علمی و تخیلی به کارگردانی «آلفونسو کوارون» است که به صورت سه‌بعدی ساخته و اکران شد. این فیلم توانست هفت جایزه اسکار از جمله جایزه بهترین کارگردانی و موسیقی متن را ازآن خود کند. «کوارون» تهیه‌کننده، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده اسپانیایی است که در سال ۲۰۱۸ فیلم موفق «روما» را ساخت. موسیقی متن فیلم جاذبه را «استیون پرایس»، آهنگساز ۴۱ ساله انگلیسی ساخت و بخاطر آن برنده جوایز اسکار و بفتا و نامزد دریافت گلدن‌گلوب و گرمی شد.
دولت بر جبران خسارت‌های مردم سیل‌زده تأکید دارد-سیلاب بهانه سدسازی جدید نشود
استاندار خوزستان با اشاره به اتحاد مردم و مسئولان برای کنترل سیلاب، گفت: خوشبختانه در این سیل تلفات جانی نداشتیم. همچنین از ورود سیلاب به شهرها جلوگیری شد و در نهایت با اقداماتی که انجام شد، آسیبی به شهرها نرسیده است.
نگرانی از شیوع بیماری‌های انگلی و تنفسی در مناطق سیل‌زده با گرم شدن هوا
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات بهداشتی انجام شده در مناطق سیل‌زده، گفت: نگرانی‌ ما در مناطق سیل‌زده برای فصل گرماست. در این زمینه به تدریج در حال ارسال دستورالعمل‌هایی درباره راهکارهای پیشگیری از عفونت‌های منتقله با آب و غذا برای دانشگاه‌های این مناطق هستیم.
هدیه همراه اول به مشترکان در چهارمین «دوشنبه سوری»
فرمول‌های معجزه آسا برای دور کردن استرس
یک زن به دنبال رکورد اقامت در فضا
فولاد مبارکه نقشه راه اقتصاد کشور
اجازه نمی‌دهیم دشمن با قلدری و زورگویی به ما صدمه بزند
۳ تمرین ساده برای تقویت عضلات گردنی
یک ربات انسان نما در روسیه خبر خواند
2000 قطعه جوجه قاچاق در آستارا کشف شد
حماسه مردم خوزستان در مبارزه با سیل ویرانگر
حضور آیت‌الله علم‌الهدی در مناطق سیل‌زده