تصویر تسلیم شدن ملوانان آمریکایی وارد کتاب پایه دهم شد

13:43 ۱۷ روز و ۱۶ ساعت پیش افکار نیوز 33 0
تصویر تسلیم شدن ملوانان آمریکایی وارد کتاب پایه دهم شد

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی از ورود تصویر تسلیم شدن ملوانان آمریکایی به کتاب پایه دهم خبر داد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، علی صابرماهانی امروز در نشست خبری، اظهار کرد: هفته بسیج دانش‌آموزی از 7 تا 13 آبان خواهد بود و  8 آبان مصادف با روز بسیجدانش‌آموزی است و بعضی مدارس ما در دوران دفاع مقدسبیش از 200 شهید تقدیم کردند.
وی افزود: 13 آبان روز بزرگی است و سه واقعه تبعید امام، کشتار, دانش‌آموزان و تسخیر لانه جاسوسیرا با نقش امریکا شاهد بودیم بنابراین برای بصیرت‌افزایی دانش‌آموزان و تبیین دشمنی امریکا با کشور ایرانتلاش می‌کنیم.
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی گفت: به عنوان یک تشکل قانونی در مدارس در سه دوره تحصیلی فعالیت می‌کنیم در ابتدایی با عنوان امیدان, متوسطه اول پویندگان و متوسطه دوم پیشگامان فعال هستند و 12 سال دانش‌آموزان در مدارس تحصیل می‌کنند و بسیج باید از این فرصت استفاده کنند. در دوره ابتدایی و متوسطه اول فرمانده بسیج دانش‌آموزی
معلماست و جانشین بسیج یکی از دانش‌آموزان است. در دوره متوسطه دوم با توجه به سن بچه‌ها و ضرورت هویت دهی به آنها مسئولیت بسیج دانش‌آموزی با بچه‌ها است و الگوهای تربیتی خود را شهدا قرار داده‌اند.
صابرماهانی گفت: در تابستان بچه‌ها اردوی تشکیلاتی دارند که بزرگترین اردو برای بسیج دانش‌آموزی است و 17 هزار نفر به مدت یک هفته آموزش می‌بینند و از ابتدای سال به عنوان مسئول بسیج دانش‌آموزی کارها را دنبال می‌کنند.
وی اضافه کرد: هر سال یکی از الگوهای تربیتی را به بچه‌ها معرفی می‌کنیم سال گذشته بچه‌های حاج قاسم و امسال هم زندگی آقای طحانیان نوجوانی که اسیر شده بود را به بچه‌ها بازگو می‌کنیم. مطالبه ما از
جامعههنری این است که شهدای دانش‌آموز را در قالب فیلم به بچه‌ها معرفی کنند.
رئیس بسیج سازمان دانش‌آموزی ادامه داد: در عرصه فرهنگی, علمی, سیاسی, اجتماعی, دفاعی و تشکیلاتی کار را دنبال می‌کنیم و به فکر و اندیشه دانش‌آموزان هویت می‌دهیم و شورای اندیشه ورزی را راه‌اندازی کرده‌ایم و در 10 کارگروه بچه‌ها درباره مباحث مورد نیاز به گفت‌وگو می‌پردازند.
صابرماهانی ادامه داد: اگر در کارگروه‌ها حضور پیدا کنید حرف‌های خلاقانه و جدید دانش‌آموزان به عنوان سند تصویب و برنامه‌های بسیج متناسب با آن دنبال می‌شود. معتقدیم یک دانش‌آموز بسیجی باید روحیه جهادی داشته باشد و امروز بسیاری از
مشکلاتکشور اینگونه حل نمی‌شود و اردوی جهادی را جزو برنامه‌ها قرار دادیم.
وی درباره اردوی راهیان نور دانش‌آموزی بیان کرد: سالانه 400 تا500هزار دانش‌آموز به اردوی راهیان نورمی‌روند و امسال آیین افتتاح این اردو را از کنار مزار شهید حججی داشتیم و 13 هزار دانش‌آموز از 15 مهر تا کنون اعزام شده‌اند و مرحله بعدی از 12 آبان به جنوب و غرب خواهد بود.
رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی تصریح کرد: راهیان نور یک حرکت تربیتی با جهت‌گیری انقلابی است و  آشنا‌کردن دانش‌آموز با دشمن اصلی از کارهایی است که آن را دنبال می‌کنیم چند سال قبل که ملوانان آمریکایی تسلیم شدند عکس آن را در کتاب درسیآمادگی دفاعی پایه دهم آوردیم چون یکبار تسلیم شدن آنها را در سال 58 دیده بودیم و این تسلیم شدن روی ناو نشان می‌دهد در عرصه نظامی آمریکا شکست خورده و عزت ایران را نشان می‌دهد.
صابرماهانی عنوان کرد: روز 13 آبان حضور بزرگ دانش‌آموزان را در راهپیمایی خواهیم داشت همانطور که بچه‌ها سال 58 لانه جاسوسی را تسخیر کردند الان هم آمریکا را دشمن ایران می‌دانند.
وی بیان کرد: اردوی استکبارستیزی را برای بچه‌ها برگزار می‌کنیم که در قالب آن از موزهعبرت و لانه جاسوسی بازدید می‌کنند بچه‌ها باید بدانند امریکا روز به روز عقب‌تر می‌رود و این ناشی از پیش برندگی جمهوری اسلامیاست.
رئیس بسیج سازمان دانش آموزی ادامه داد: نظام فرصت خوبی را در اختیار بسیج دانش‌آموزی قرار داده تا در 12 سال برای انتقال ارزش‌ها به دانش‌آموزان کار انجام دهیم همچنین بخشی از مفاهیم در کتاب‌های درسی لحاظ شده در  پایه چهارم دبستان با عنوان فرمانده دل‌ها شهید خرازی را معرفی می‌کنیم و بچه‌ها به گلزار شهدا می روند و به سر مزار شهید خرازی خواهند رفت. در کلاس پنجم در درس نام‌آوران بچه‌ها را با انرژی هسته‌ای آشنا می‌کنیم و نمایشگاهی تاسیس شده که در قالب آن فواید این
انرژیو نیاز جامعه به آن بیان می‌شود.همچنین در پایه دهم بچه‌ها بعد از درس آمادگی دفاع به میدان تیر می‌روند.
صابرماهانی گفت: بیش از 40 شهید را از استان‌های مختلف پیدا کردیم و تحت عنوان شهیدان فهمیده آنها را به دانش‌آموزان معرفی خواهیم کرد انتقادی که به جامعه هنری داریم این است که نتوانستیم درباره این شهدا فیلم برای بچه‌ها بسازیم. هم اکنون در چهلمین سال پیروزی انقلاب هستیم و دشمن به دنبال این است که ارزش‌های
انقلابرا در ذهندانش‌آموزان پایین بیاورد و باید دانش‌آموزان را با دستاوردهای انقلاب آشنا کنیم تا از نزدیک پیشرفت کشور را ببینند.
وی تاکید کرد: باید فاصله بین خانه و مدرسهرا کم کنیم و آنها را به مسجدوصل کنیم در طرح شهید بهنام محمدی سه هزار مدرسه دوره متوسطه اول را تحت پوششبردیم تا از ظرفیت مدرسه مسجد و خانوادهدر کار تشکیلاتی بهره ببریم و بچه‌ها را هم به خرید کالای ایرانی تشویق کنیم.
رئیس بسیج سازمان دانش آموزی خاطرنشان کرد: بسیج دانش آموزی به تنهایی و بالقوه کل بسیج است و هر چه در اینجا سرمایه‌گذاری کنیم برای آینده است و از ظرفیت سایر بخش‌ها بهره می‌بریم امسال با هماهنگی بسیج اصناف با هدف کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت هر کاسب به یک دانش‌آموز برای تهیه لوازم‌التحریر کمک می‌کند و حدود 100 هزار دانش‌آموز را تحت پوشش بردند.
صابرماهانی درباره امنیت اردوهای راهیان نور، گفت: مسئول ایمنی بسیج و سپاه عضو قرارگاه راهیان نور هستند و تمام دستورالعمل‌ها وقتی امضا می‌شود که مسئول ایمنی دیده باشد و بچه‌ها در استانهای که ظرفیت ریلی دارند باید با قطار بروند، همچنین سرویس‌های حمل و نقل باید مطمئن باشد. در نظر سنجی که از دانش‌آموزان داشتیم بالای 90 درصد آنها از راننده‌ها راضی بودند واقعا بحث ایمنی برای ما مهم است اما در حادثه اخیر که رخ داد بحث بارندگی و لغزندگی
جادهرا داشتیم باز هم گفتیم با شرکتی که حمل و نقلرا بر عهده دارد، برخورد شود. اتوبوسی که دانش‌آموزان را می‌برد کارشناس
نیروی انتظامیچک کرده بود و مشکلی نداشت اما بعضی موارد خارج از توان ما است و اتفاقاتی رخ می‌دهد با وجود آنکه تلاش خود را می‌کنیم.
وی گفت: آموزش و پرورشمعتقد است راهیان نور یک اردوی زودبازه تربیتی است وقتی این‌چنین است باید بیش از این سرکار بیایند تا چنین حوادثی را نداشته باشیم در اتوبوس‌ها یک نفر را به عنوان پلیس یار داریم که باید تذکر دهد تا این اتفاقات رخ ندهد و با یک حادثه نمی‌توان کار بزرگ را کنار گذاشت و باید تمام توان را بگذاریم که این اتفاقات نیفتد.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

نگاهی به بازیکنان اهل آمریکای جنوبی لیگ برتر
۵ گلزن این هفته جزیره بازیکنان آمریکای جنوبی بودند.
سرمربی سابق بارسا، مربی سال لیگ آمریکا
تاتا مارتینو، سرمربی سابق بارسا، که هدایت تیم آتلانتا یونایتد را برعهده دارد، به عنوان مربی سال 2018 رقابت های MLS انتخاب شد.
محرومیت داور به‌دلیل استفاده از سنگ، کاغذ، قیچی
یک داور در انگلیس برای تعیین زمین و توپ، از سنگ، کاغذ قیچی استفاده کرد.
جباری: وزیر ورزش انگار مدیرعامل پرسپولیس بود
علی جباری رئیس کمیته پیشکسوتان استقلال از رفتارهای دوگانه وزیر ورزش در قبال این تیم حسابی دلخور و معتقد است کسانی در استقلال حضور دارند که در گذشته ریشه این تیم را زده‌اند
ملاقات کروات‌ها با رئیس‌جمهور خبرساز
اعضای تیم ملی کرواسی پس از افتخارآفرینی در جام‌جهانی ۲۰۱۸ امروز ملاقات ویژه‌ای با رئیس‌جمهور کشورشان داشتند.
آلگری: توپ طلا حق رونالدو است
ماکسی آلگری، سرمربی ایتالیایی یوونتوس ابراز امیدواری کرد رونالدو توپ طلای فرانس فوتبال را از آن خود کند.
مأیوس شدن کاربران از عملکرد فنی آیفون ۱۰ آر
پس از مأیوس شدن کاربران از پرفورمنس پایین آیفون 10 آر گفته می‌شود عرضه آیفون در فصل اول 2019 حدود 15 تا 20 درصد کاهش را تجربه خواهد کرد.
۱۰ شهر برتر جهان
موسسه بین المللی و تحقیقاتی رزونانس «Resonance» که به صورت دوره ای رده بندی شهرهای جهان از نظر کیفیت زندگی را اعلام می کند مسکو پایتخت روسیه را در رده ششم لیست خود قرار داده است.
خودروهای بدون زنجیرچرخ در هراز زمینگیر شدند
رئیس اداره راه وشهرسازی بخش لاریجان شهرستان آمل گفت که تداوم بارش برف طی 24 ساعت گذشته باعث مشکلاتی برای تردد وسایط نقلیه بویژه خودروهای بدون زنجیرچرخ در گردنه های کوهستانی جاده هراز شد.
بطحایی: می‌توان عطش کنکور را کم کرد
وزیر آموزش‌ و پرورش معتقد است با انتخاب دانش‌آموزان براساس سوابق تحصیلی می‌توان عطش کنکور را کم کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

5  استثنایی که می توانید به نامحرم نگاه کنید
چشم را دروازه دل نامیدن، چرا که آنچه از این دریچه وارد وجود شخص می شود، گاهی او را به سر منزل سعادت و گاه به ورطه سقوط و ذلت می کشاند. دل آنچه را که از طریق چشم می بیند و حس می کند، مورد تحلیل قرار داده و زمینه را برای پاسخ در برابر شرایط موجود و حرکت برای کسب و تصرف آن شرایط و اقناع آن فراهم می نماید و در حقیقت این سخن درستی است که «هر آنچه دیده بیند دل کند یاد» حالا فرق نمی کند که آن نگاه به صواب بوده و مجاز و یا ناصواب بوده و غیر مجاز.
نمایی متفاوت از قله دماوند- عکس
نمایی متفاوت از قله دماوند در زیر قابل مشاهده است.
شناسایی حمله قلبی جدی تنها با یک برنامه
یک برنامه جدید به تازگی برای گوشی‌های هوشمند توسعه یافته که می‌تواند تعیین کند آیا کاربر در معرض حمله قلبی جدی قرار دارد یا خیر!؟
کودکان چگونه قران حفظ می‌کنند؟
آیا خدایی که آتش را بر ابراهیم گلستان کرد با خدایی که در زندگی‌های ما وجود دارد، فرق می‌کند؟ اگر پاسخ این است که خدا فرق نمی‌کند، پس چرا آتش زندگی ما گلستان نمی‌شود؟
جاسازی مواد داخل دمپایی!- عکس
کشفیات جدید پلیس پیشگیری تهران بزرگ.
۱۰ شهر برتر جهان
خودروهای بدون زنجیرچرخ در هراز زمینگیر شدند
بطحایی: می‌توان عطش کنکور را کم کرد
برف، تنها چاره بی‌آبیِ مازندران
گزارش ابتکار از آمار تحصیلات زنان در ایران
دستگیری باند 8 نفره سارقان منزل غرب تهران
نمایی زیبا از پاییز تهران- عکس
نمایی متفاوت از قله دماوند- عکس
شناسایی حمله قلبی جدی تنها با یک برنامه
کودکان چگونه قران حفظ می‌کنند؟