مهم‌ترین اقدامات انجام شده در وزارت بهداشت در حوزه سالمندان

11:59 ۲۳ روز و ۷ ساعت پیش افکار نیوز 68 0
مهم‌ترین اقدامات انجام شده در وزارت بهداشت در حوزه سالمندان

دکتر مریم حضرتی گفت: تشکیل شورای ملی سالمندان و شورای ملی پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیر واگیر یکی از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در وزارت بهداشت است که معاونت پرستاری به عنوان یکی از اعضای این شورا، برنامه‌ریزی در حیطه پرستاری را بر عهده دارد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کنفرانس منطقه آسیا - اقیانوسیه«نقش خانواده، اجتماع و دولتدر جوامع رو به سالمندی» با بیان این مطلب، افزود: برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت بسیاری در وزارت بهداشت برای پاسخگویی به نیازهای شهروندان سالمند، تدوین و در حال اجرا است.
معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه جمعیت سالمندان در کشور و جهانرو به افزایش بوده و در حال حاضر، ۹.۳ درصد از جمعیت کشور
ایرانسالمند هستند، به تشریح برنامه عملیاتی معاونت پرستاری وزارت بهداشت در مراقبت از سالمندان، پرداخت.
حضرتی در ادامه گفت: برنامه‌های انجام شده در حوزه پرستاری و سالمندی در پنج حیطه قابل بررسی است و شامل سیاستگذاری، آموزش، بالین، جامعهو پژوهش است.
 معاون پرستاری وزارت بهداشت با تشریح اقدامات انجام شده در هر یک از این حیطه ها تصریح کرد: در حوزه سیاستگذاری، تشکیل شورای ملی سالمندان و شورای ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر یکی از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در وزارت بهداشت، درمان و آموزشپزشکی است که معاونت پرستاری به عنوان یکی از اعضای این شورا، برنامه ریزی در حیطه پرستاری را بر عهده  دارد.  
حضرتی در مورد حیطه آموزش نیز اظهار داشت: تربیت پرستار سالمند، پرستار سلامتجامعه و پرستارسلامت روان، تدوین دوره‌های کوتاه مدت پرستاری سالمندی جهت آموزش مداوم و توانمند سازی پرستاران، تغییر در کوریکولوم آموزش پرستاری در سه سطح کارشناس، کارشناس ارشد و دکتری پرستاری با نگرش پرستاری جامعه‌نگر و سالمندی از اقدامات انجام شده در این راستا است.
وی در ادامه افزود: تشکیل انجمن علمیسالمندی و تشکیل شبکه ملی تحقیقات پرستاری و انتشار بیش از ۲۰۰ مقاله علمی در حوزه مداخلات پرستاری در پیشگیری از مراقبت های غیر واگیر در  مجلات علمی معتبر نیز از اهم اقدامات در حوزه پژوهش است.
بنابر اعلام وبدا، معاونپرستاری با بیان اینکه هزینه‌های مراقبت از سالمندان سنگین است، افزود: اگر دولت‌ها در گسترش مناسب برنامه‌ها و سیاست‌ها فعال باشند، هزینه مراقبت را می‌توان برای تمام مردم مدیریت کرد.
حضرتی با اشاره به اینکه طبق برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامیایران، وزارت بهداشت و معاونت پرستاری مکلف به گسترش خدمات پرستاری در جامعه و منزل است، مهم‌ترین عملکرد وزارت بهداشت در عرصه اجتماع برای همه مردم و به ویژه سالمندان را ایجاد ۷۵۰ مرکز مشاوره و مراقبت های پرستاری در منزل دانست و گفت: ۳۰۰ مرکز دیگر در مرحله موافقت اصولی قرار دارند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: اگرچه اقدامات خوبی برای مراقبت از سالمندان انجام شده، اما هنوز در شروع راه قرار داریم.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حقوقی قضایی
حقوقی قضایی

آخرین اخبار

مراکز متخلف معاینه فنی شناسایی و با آنها برخورد می شود
تهران- ایرنا- مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی، با اشاره به اینکه برخی افراد برای دریافت معاینه فنی از کاتالیست اجاره ای یا موقت استفاده می کنند، گفت: چنانچه مصادیق این تخلف شامل نصب یا معرفی به جاهای دیگر در مراکز معاینه فنی مشاهد شود، با آنها برخورد شدید و قانونی خواهد شد.
تنبیه انضباطی شهرام محمودی- یک جلسه محرومیت تعلیقی و ۱۵ میلیون تومان جریمه نقدی
شهرام‌محمودی به دلیل توهین به اعضای سازمات لیگ در یک مصاحبه تلویزیونی به پرداخت ۱۵ میلیون تومان جریمه نقدی و یک جلسه محرومیت تعلیقی محکوم شد.
دستگاه های اجرایی مباحث حوزه اشتغال را با جدیت دنبال کنند
شیراز-ایرنا- سرپرست استانداری فارس گفت: دستگاه های اجرایی این استان مباحث حوزه اشتغال را با جدیت و حساسیت بیشتری دنبال کنند.
بنیاد مستضعفان 360 میلیارد ریال برای کشت زیتون در هلیلان سرمایه گذاری می کند
ایلام - ایرنا - مدیرکل اموال و املاکبنیاد مستضعفان استان ایلام گفت: این بنیاد در منطقه محروم اما مستعد بخش هلیلان شهرستان چرداول 360 میلیارد ریال در جهت محرومیت زدایی و اجرای پروژه های اشتغالزایی سرمایه گذاری کرده است.
علیپور: نای بیرون رفتن از زمین را نداشتم
مهاجم پرسپولیس با اشاره به خستگی بازیکنان این تیم در نتیجه برنامه فشرده مسابقات تیمش گفت: در نیمه نخست نای بیرون رفتن از زمین را نداشتم.
ملت ایران را در شرایط تحریم تنها نمی گذاریم
کرج- ایرنا- رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان اقلیم کردستان عراق با اشاره به مشکل تحریم های تحمیلی بر ایران گفت: ما از همکاری تجاری و اقتصادی با ایران استقبال می کنیم و همواره در کنار ملت و جمهوری اسلامی ایران خواهیم بود.
معاون رییس جمهوری از مرز «کیله» سردشت بازدید کرد
مهاباد- ایرنا- جمشید انصاری، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور از مرز رسمی کیله سردشت در آذربایجان غربی بازدید کرد.
خلیل‌زاده: در تختی مقصر نبودم و حقم آن رای نبود
بازیکن پرسپولیس معتقد است که این بازی نباید برگزار می‌شد.
با دینار عراقی چه کنیم؟
تهران- ایرناپلاس- گفته می‌شود عراق بدهی خود به ایران را به پول ملی کشور خود پرداخت می‌کنند. کارکرد دینار عراق برای ما محل پرسش است و این که با توجه به تبادل بالای زائر و نیز مبادلات کالای بسیار چه استفاده‌ای می‌توان از پول عراق کرد؟
محمد قاضی: شکایتم از پرسپولیس برای اعاده حیثیت است
مهاجم فعلی پیکان و سابق پرسپولیس می‌گوید برای اعاده حیثیت از پرسپولیس شکایت کرده و این باشگاه باید مبلغ باقی مانده قراردادش را پرداخت کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مسیری که همه مدیران خواهند رفت
۲۶ آبان یا ۱۵ آذر چندان تفاوتی ندارد. به هر حال طبق قانون، بازنشسته‌ها باید پست‌های خود را تحویل دهند. با اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در سال ۹۷، تعداد زیادی از مدیران دولتی باید از میزهای خود دل بکنند و جا را برای تازه‌نفس‌ها باز کنند.
نخستین آگهی مزایده اموال بابک زنجانی- عکس
نخستین آگهی مزایده اموال بابک زنجانی در روزنامه های کثیرالانتشار منتشر شد.
عکس‌های باورنکردنی گاه هراس‌انگیز از موجودات ژرفای دریا‌ها
رومن فدورتسوف، ماهیگیر روسی ساکن مرمانسک است. او که اینک ۳۹ ساله است، ۱۷ سال است که ماهیگیری می‌کند و با دریا و سطح اقیانوس می‌رود. آن‌ها در سفرهایشان بار‌ها موجودات عجیبی صید کرده‌اند که در عمق دریا‌ها و اقیانوس‌ها زیست می‌کنند. موجوداتی که کمتر پیش می‌آید عکس آن‌ها را دیده باشیم.
گریم عجیب مصطفی زمانی- عکس
مصطفی زمانی به جمع بازیگران سریال «نهنگ آبی» پیوست.
مطالبات بیمه سلامت زنجان با مراکز طرف قرار داد به روز شد
زنجان - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: امسال با رایزنی انجام گرفته در کشور و استان؛ پرداختی مطالبات بخش دانشگاهی، خصوصی و داروخانه ها به روز شده و در مقایسه با سال های گذشته وضعیت بهتری حاکم است.
تشریح علت فوت مدیرعامل تامین اجتماعی توسط پزشکی قانونی
نمای سرامیک  خشک
«ایران مال» مقصد جدید گردشگران ایرانی می‌شود
کسانی که درخصوص اعدام مفسدان اقتصادی شبهه دارند به قانون مراجعه کنند-با اخلالگران به طور جدی برخورد می‌کنیم
مدنظر ما در محاکمات، خوشایند کشورهای خارجی نیست- مسئولانی که از پولشویی مطلعند باید به قوه قضاییه اطلاع دهند
مطالبات بازنشستگان صندوق ذخیره تا پایان خرداد تسویه شد
احتمال فوران انفجاری دماوند در آینده
حقوق بازنشستگان نظامی افزایش می‌یابد؟
دیابت هر ۸ ثانیه جان یک نفر را می‌گیرد
وضعیت بازار دارو سفید شد