چرا دچار چشم درد می‌شویم؟ +درمان

16:00 ۹۰ روز و ۱۴ ساعت پیش افکار نیوز 97 0
چرا دچار چشم درد می‌شویم؟ +درمان

اگر چشمتان درد می‌کند اول به سراغ دلیل آن بروید و پس از فهمیدن علت اقدام به درمان کنید موادی مثل گلاب و خیار نیز به بهبود درد چشم کمک بسیاری می‌کنند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، تقریبا همه در برخی مواقع دچار سوزش چشم شده اند؛ گاهی اوقات آن‌ها خود به خود بهتر می‌شوند، اما گاهی می‌توانند نشانه‌ای از چیزی جدی‌تر باشند. چشم
پزشکشما می‌تواند متوجه شود چه اتفاقی می‌افتد و درمانمناسب شما را پیدا می‌کند. کجای چشمتان درد میگیرد؟ بعضی اوقات ناراحتی یا درد ناشی از مشکلی است در چشم یا قسمت‌های اطراف آن، از جمله:
قرنیه:پنجره روشن در مقابل چشم شما که نور را متمرکز می‌کند.
صلبیه:سفیدی چشم شما.
ملتحمه:پوشش نازک صلبیه و داخل پلک شما.
عنبیه:بخش رنگی چشم شما، با مرکزیت مردمک.
مدار:غار استخوانی (جک چشم) که در جمجمه شما قرار گرفته و عضلات آن را در بر میگیرند.
عضلات اضافی:آن‌ها چشم شما را می‌چرخانند.
عصب:آن‌ها اطلاعات بصری را از چشم به مغزمنتقل می‌کنند.
پلک ها:پوشش‌های بیرونی که رطوبت را از روی چشمان شما محافظت می‌کنند.
مشکلات مشترک چشم:بلافریت:التهاب یا عفونت پلک که معمولا دردناک نیست.
ملتحمه (قرمزی چشم):این التهاب ملتحمه است و این می‌تواند از آلرژییا عفونت (ویروسی یا باکتری) باشد. عروق خونی در ملتحمه متورم شده است که این باعث می‌شود بخشی از چشم شما که معمولا سفید رنگ است، قرمز شود، چشم شما نیز می‌تواند خارش داشته باشد این حالت معمولا دردناک نیست.
چشم درد از کجا نشات می‌گیرد؟ ساییدگی قرنیه:این نام رسمی برای خارش در این قسمت از چشم شما است و به نظر جزئی است، اما می‌تواند صدمه ببیند. شما می‌توانید چشم خود را بمالید، پزشک قطره‌های آنتی بیوتیکی را به شما ارائه می‌دهد؛ این باید در عرض چند روز بدون مشکل بیشتر برطرف شود.
عفونت قرنیه (کراتیت):قرنیه التهابی یا آلوده گاهی اوقات توسط یک عفونت باکتری یا ویروسی ایجاد می‌شود. اگر لنز‌های چشمی خود را در هنگام شب خارج نکنید، ممکن است آن را دریافت کنید.
بدنه خارجی:چیزی در چشم شما، مانند کمی خاک، می‌تواند آن را تحریک کند، سعی کنید آن را با اشک مصنوعی یا آب شستشو دهید.
چرا دچار چشم درد می‌شویم؟ گلوکوما:این مشکل باعث ایجاد مایع در چشم شما می‌شود، که موجب فشار بر عصب بینایی می‌شود اگر آن را درمان نکنید، چشم خود را از دست می‌دهید. اغلب اوقات علائم اولیه وجود ندارد، اما نوعی به نام گلوکوم بسته شدن زاویه‌ای حاد باعث ایجاد فشار داخل چشم شما می‌شود و ناگهان افزایش می‌یابد.
علائم شامل:درد شدید چشم، حالت تهوع و استفراغ، سردرد و بدتر شدن بینایی است. این شرایط اضطراری است برای پیشگیری از نابینایی نیاز به درمان ASAP دارید.
ایدز یا یووییت:التهاب درون چشم از تروما، عفونت‌ها و یا مشکلات سیستم ایمنیبدن. علائم شامل درد، قرمزی چشم، و اغلب دید بد است.
نوریت اپتیک:التهاب عصبی که از پشت چشم به مغز شما منتقل می‌شود، معمولا به دلیل عفونت رخ میدهند. علائم شامل، از دست دادن بینایی و گاهی اوقات ناراحتی عمیق در هنگام نگاه کردن به اطراف است.
سینوزیت:عفونت در یکی از سینوس ها. هنگامی که فشار در پشت چشم شما ایجاد می‌شود، می‌تواند باعث درد در یک یا هر دو طرف شود.
استای:این یک ضربه تند و زننده در لبه پلک شما است؛ این اتفاق زمانی که یک غده چرکی، مژه یا فولیکول موآلوده یا ملتهب شوند رخ میدهد. ممکن است پزشک شما آن را هالیزین یا هوردلول نامد.
علت چشم درد چیست؟نشانه‌های دیگر همراه با درد چشم:درد چشم می‌تواند خود به خود ایجاد شود و یا با علائم دیگر اتفاق افتد، مانند: دید کمتراحساس جسم خارجی – احساس اینکه چیزی در چشم است، چه واقعی و چه تصورسردردحساسیت به نورتهوع یا استفراغقرمزی چشماشک چشمهنگامی که از خواببیدار می‌شوید، چشم شما بسته است.
چشم درد با چه علائمی ظاهر می‌شود؟ تست‌های تشخیص درد چشم:اگر دچار درد چشم هستید، به خصوص اگر مشکلاتبینایی، سردرد یا تهوع و استفراغ دارید، به چشم پزشک مراجعه کنید. چشم پزشکان از ابزار‌های گوناگون برای تشخیص درد چشم استفاده می‌کنند:
آزمایش اسلای لامپ که با استفاده از نور روشن به تمام ساختار‌های چشم شما نگاه می‌کند.
با قطره‌های انعطاف پذیر، مردمک چشم را باز میکنند تا پزشک به عمق چشم نگاه کند.
تانومتر یک ابزار است که فشار چشم را اندازه گیری می‌کند، پزشک از آن برای تشخیص گلوکوم استفاده می‌کند.
راه‌های تشخیص علت چشم درددرمان‌های تعیین شده برای انواع چشم درد‌ها:درست همانطور که علت می‌تواند متفاوت باشد، درمان نیز متفاوت است.
ورم ملتحمه:قطره‌های ضد باکتری می‌توانند التهاب باکتریایی ملتحمه را درمان کنند. آنتی هیستامین‌ها در قالب قطره چشم، قرص یا شربت می‌توانند باعث رفع آلرژی شوند.
سایش قرنیه:با گذشت زمان خود به خود درمان می‌شوند، پزشک ممکن است یک پماد یا قطره آنتی بیوتیک تجویز کند.
گلوکوم:شما می‌توانید قطره و قرص‌هایی را برای کاهش فشار دریافت کنید اگر کار نکردند، ممکن است به جراحینیاز داشته باشید.
درمان‌های موثر برای رفع چشم درد قرنیه آلوده:شما ممکن است نیاز به قطره ضد ویروسی یا ضد باکتریایی چشم داشته باشید.
ایتریت:پزشک این دارورا با استروئید، آنتی بیوتیک و یا ضد ویروسی چشم درمان میکند.
نوریت اپتیک:با کورتیکواستروئید‌ها درمان می‌شود.
استای:برای چند روز با استفاده از کمپرس گرم در خانه درمان میشود تنها تشخیص درمان علل درد چشم با دیدن چشم پزشک میسر است پس هرگز خوددرمانی نکنید چراکه ناخواسته دچار عوارض جبران ناپذیری خواهید شد. چشم شما ارزشمند است و باید به طور جدی از درد چشم محافظت کنید.
۵ درمان خانگی شگفت انگیز برای درد چشم:۱. کیسه‌های
چایبرای چشم درد:حضور اسید تانیک در چای آن را یک درمان بسیار عالی برای کاهش درد چشم می‌کند. اسید تانیک دارای
طبیعتضد التهابی است و به طور موثر درد را کاهش می‌دهد بنابراین توصیه می‌شود یک کیسه چای را در آب قرار دهید و آن را برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی چشم بگذارید؛ هر روز برای تسکین درد چشم تکرار کنید.
۲. درمان چشم درد با آب سرد:
آب سرد در کاهش مشکل درد چشم با کاهش میزان فشار روی عضلات چشم بسیار موثر است. آب سرد به آرام کردن عضلات چشم کمک می‌کند و از این طریق درد را از بین می‌برد.
۳. برش خیار برای رفع چشم درد:
خیار طبیعتی سرد دارد و سردی آن در آرامش عضلات چشم کمک می‌کند و مشکل درد چشم را کاهش می‌دهد. از این رو توصیه می‌شود هر روز براحتی برش‌های خیار را بر روی چشمان خود بمالید.
۴. کمپرس گرم مناسب کاهش چشم درد:
کمپرس گرم نیز می‌تواند برای کاهش مشکل درد چشم استفاده شود. کمپرس گرم در آرامش عضلات چشم کمک می‌کند و همچنین گردش خون در عضلات چشم را افزایش می‌دهد که به نوبه خود باعث کاهش درد و فشار می‌شود؛ به همین دلیل است که توصیه می‌شود کمپرس گرم بر روی چشم خود را برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ادامه دهید.
۵. گلاب مفید برای درمان چشم درد:
چندین قطره گلاب را در چشمان خود بچکانید. انجام این کار به شما کمک می‌کند تا چشم آرام شود.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

مصر از هلاکت ۵۹ تروریست خبر داد
ارتش مصر از کشته شدن ۵۹ تروریست و نیز کشته شدن یک افسر و شش سرباز در عملیات نیروهای ارتش در غرب این کشور خبر داد.
ناگفته‌های دانشمند عراقی که به داعش برای ساخت سلاح‌های شیمیایی کمک کرد
یک دانشمند عراقی مدعی شد که بر تولید مواد شیمیایی مرگبار برای گروه تروریستی داعش برای یک دوره ۱۵ ماهه نظارت داشته است.
اخبار ضد و نقیض از ترور پسر ملا عمر در پاکستان
درحالی که برخی رسانه‌های خارجی گزارش دادند ملایعقوب، پسر ملا محمد عمر، رهبر پیشین گروه طالبان پاکستان دوشنبه شب توسط افراد ناشناس در پیشاور پاکستان ترور شده، خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منایع موثق این خبر را تکذیب کرد. طالبان هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده است.
کردهای سوریه: دمشق گفته‌های خود را عملی کند- منطقه تحت کنترل ترکیه ˮامنˮ نخواهد بود
رئیس اجرایی شورای سوریه دموکراتیک در سخنانی به خواسته‌های کردهای سوریه از نظام این کشور اشاره کرد و به ذکر جزئیاتی از سفرهای اخیر خود به مسکو و دمشق پرداخت.
واکنش قزاقستان به حبس خانگی شهروندانش در سینکیانگ
قزاقستان در واکنش به ادعای حبس خانگی شهروندانش از سوی مقامات چین، از پکن درخواست کرد که در رفتار با آنها عادلانه رفتار کند.
رئیس رژیم صهیونیستی: اردن ˮدوست وفادارˮ ماست
رئیس رژیم صهیونیستی، اردن را "دوستی وفادار" برای این رژیم توصیف کرد.
انگلیس بیش از نیمی از جنگنده‌های خود را از عراق و سوریه خارج می‌کند
فرمانده ارتش انگلیس اعلام کرد، این کشور بیش از نیمی از هواپیماهای جنگی خود را از سوریه و عراق خارج خواهد کرد.
هیئتی از کانون وکلای سوریه به اردن می‌رود
هیئتی از کانون وکلای سوریه روز پنجشنبه به اردن سفر می‌کند.
وزیر خارجه اردن: بحران‌های سیاسی اقتصاد ما را تضعیف کرده‌اند-باید در سوریه نقش فعال عربی باشد
وزیر خارجه اردن گفت، بحران‌های سیاسی اقتصاد کشورهای عربی را تضعیف کرده‌اند و زمان آن رسیده که راه‌حل‌های سیاسی ایجاد شده و طبق ساختار فعالیت‌های مشترک کشورهای عربی جهت همکاری روابط این کشورها از سر گرفته شوند.
فرستاده دولت تایلند آماده گفت‌وگو برای پایان دادن به درگیری‌های جنوب
مذاکره کننده ارشد دولت تایلند تاکید کرده که آماده گفت‌وگو با هر کسی است تا درگیری‌ها و تنش‌ها در جنوب این کشور را پایان دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

حکیمی‌پور: استانی‌شدن انتخابات به‌تنهایی کارآمد نیست
دبیرکل حزب اراده ملت ایران طرح استانی‌شدن انتخابات را در صورتی دارای کارآمدی دانست که نظام انتخابات به سمت حزبی‌شدن حرکت کند.
امینی: باید از فضای مجازی برای تقابل با دشمنان بهره ببریم
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش حضور جوانان در فضای مجازی به منظور دشمن شناسی و مقابله با دشمن، گفت: با حضور جوانان هوشمند و متعهد در فضای مجازی می توانیم ارزش های خود را به رخ بیگانگان بکشیم و در مقابل دشمن بایستیم.
یادی از «مدار صفر درجه» حسن فتحی + فیلم و عکس
سریال «مدار صفر درجه» به کارگردانی حسن فتحی که پرمخاطب‌ترین سریال در آن سال‌ها شناخته شد و در زمان پخش از طرف رسانه‌های خارجی مورد توجه قرار گرفت، برای چندمین بار به روی آنتن تلویزیون رفته است.
برترین آثار معماری جهان در سالی که گذشت + عکس
معماری یکی از جذاب‌ترین حوزه‌های هنر به شمار می‌رود و خلاقیت یکی عناصر جدانشدنی این حوزه است. در این گزارش سعی داریم به برترین آثار هنر معماری جهان در سال ۲۰۱۸ نگاهی بیندازیم.
روایت «امام موسی صدر» از نیم قرن پیش اروپا
«در این ۵۵ روز ۱۰هزار کیلومتر راه را با ماشین پیمودیم که البته این غیر از سفرهای دریایی و هوایی است. با ماشینِ من سفر کردیم اما خلیل صبراوی راننده بود. رنج سفر نصیب او شد و دستاوردهایش نصیب من.»
درآمد پزشکان در کدام کشور‌ها بیشتر است؟
آبشار نیاگارا یخ زد
۷ عادت که قاتل سلامت چشم شما هستند!
تبلیغ عجیب زوج جوان برای ازدواج کودکان!
راهکارهای طبیعی برای افزایش هورمون‌های شادی
عاصی شدن یوزپلنگ‌ها از سگ‌های خراسان شمالی
چرا مجبور کردن کودکان به بوسیدن دیگران کار اشتباهی است؟
۴۰ درصد دستگاه‌های دولتی برای معلولان مناسب سازی شده اند
آیا مصرف ویتامین D برای افراد بالای ۷۰ سال ضروری است؟
کمبود این مولکول خاص شما را چاق می‌کند