چرا دچار چشم درد می‌شویم؟ +درمان

16:00 ۲۱ روز و ۱۹ ساعت پیش افکار نیوز 30 0
چرا دچار چشم درد می‌شویم؟ +درمان

اگر چشمتان درد می‌کند اول به سراغ دلیل آن بروید و پس از فهمیدن علت اقدام به درمان کنید موادی مثل گلاب و خیار نیز به بهبود درد چشم کمک بسیاری می‌کنند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، تقریبا همه در برخی مواقع دچار سوزش چشم شده اند؛ گاهی اوقات آن‌ها خود به خود بهتر می‌شوند، اما گاهی می‌توانند نشانه‌ای از چیزی جدی‌تر باشند. چشم
پزشکشما می‌تواند متوجه شود چه اتفاقی می‌افتد و درمانمناسب شما را پیدا می‌کند. کجای چشمتان درد میگیرد؟ بعضی اوقات ناراحتی یا درد ناشی از مشکلی است در چشم یا قسمت‌های اطراف آن، از جمله:
قرنیه:پنجره روشن در مقابل چشم شما که نور را متمرکز می‌کند.
صلبیه:سفیدی چشم شما.
ملتحمه:پوشش نازک صلبیه و داخل پلک شما.
عنبیه:بخش رنگی چشم شما، با مرکزیت مردمک.
مدار:غار استخوانی (جک چشم) که در جمجمه شما قرار گرفته و عضلات آن را در بر میگیرند.
عضلات اضافی:آن‌ها چشم شما را می‌چرخانند.
عصب:آن‌ها اطلاعات بصری را از چشم به مغزمنتقل می‌کنند.
پلک ها:پوشش‌های بیرونی که رطوبت را از روی چشمان شما محافظت می‌کنند.
مشکلات مشترک چشم:بلافریت:التهاب یا عفونت پلک که معمولا دردناک نیست.
ملتحمه (قرمزی چشم):این التهاب ملتحمه است و این می‌تواند از آلرژییا عفونت (ویروسی یا باکتری) باشد. عروق خونی در ملتحمه متورم شده است که این باعث می‌شود بخشی از چشم شما که معمولا سفید رنگ است، قرمز شود، چشم شما نیز می‌تواند خارش داشته باشد این حالت معمولا دردناک نیست.
چشم درد از کجا نشات می‌گیرد؟ ساییدگی قرنیه:این نام رسمی برای خارش در این قسمت از چشم شما است و به نظر جزئی است، اما می‌تواند صدمه ببیند. شما می‌توانید چشم خود را بمالید، پزشک قطره‌های آنتی بیوتیکی را به شما ارائه می‌دهد؛ این باید در عرض چند روز بدون مشکل بیشتر برطرف شود.
عفونت قرنیه (کراتیت):قرنیه التهابی یا آلوده گاهی اوقات توسط یک عفونت باکتری یا ویروسی ایجاد می‌شود. اگر لنز‌های چشمی خود را در هنگام شب خارج نکنید، ممکن است آن را دریافت کنید.
بدنه خارجی:چیزی در چشم شما، مانند کمی خاک، می‌تواند آن را تحریک کند، سعی کنید آن را با اشک مصنوعی یا آب شستشو دهید.
چرا دچار چشم درد می‌شویم؟ گلوکوما:این مشکل باعث ایجاد مایع در چشم شما می‌شود، که موجب فشار بر عصب بینایی می‌شود اگر آن را درمان نکنید، چشم خود را از دست می‌دهید. اغلب اوقات علائم اولیه وجود ندارد، اما نوعی به نام گلوکوم بسته شدن زاویه‌ای حاد باعث ایجاد فشار داخل چشم شما می‌شود و ناگهان افزایش می‌یابد.
علائم شامل:درد شدید چشم، حالت تهوع و استفراغ، سردرد و بدتر شدن بینایی است. این شرایط اضطراری است برای پیشگیری از نابینایی نیاز به درمان ASAP دارید.
ایدز یا یووییت:التهاب درون چشم از تروما، عفونت‌ها و یا مشکلات سیستم ایمنیبدن. علائم شامل درد، قرمزی چشم، و اغلب دید بد است.
نوریت اپتیک:التهاب عصبی که از پشت چشم به مغز شما منتقل می‌شود، معمولا به دلیل عفونت رخ میدهند. علائم شامل، از دست دادن بینایی و گاهی اوقات ناراحتی عمیق در هنگام نگاه کردن به اطراف است.
سینوزیت:عفونت در یکی از سینوس ها. هنگامی که فشار در پشت چشم شما ایجاد می‌شود، می‌تواند باعث درد در یک یا هر دو طرف شود.
استای:این یک ضربه تند و زننده در لبه پلک شما است؛ این اتفاق زمانی که یک غده چرکی، مژه یا فولیکول موآلوده یا ملتهب شوند رخ میدهد. ممکن است پزشک شما آن را هالیزین یا هوردلول نامد.
علت چشم درد چیست؟نشانه‌های دیگر همراه با درد چشم:درد چشم می‌تواند خود به خود ایجاد شود و یا با علائم دیگر اتفاق افتد، مانند: دید کمتراحساس جسم خارجی – احساس اینکه چیزی در چشم است، چه واقعی و چه تصورسردردحساسیت به نورتهوع یا استفراغقرمزی چشماشک چشمهنگامی که از خواببیدار می‌شوید، چشم شما بسته است.
چشم درد با چه علائمی ظاهر می‌شود؟ تست‌های تشخیص درد چشم:اگر دچار درد چشم هستید، به خصوص اگر مشکلاتبینایی، سردرد یا تهوع و استفراغ دارید، به چشم پزشک مراجعه کنید. چشم پزشکان از ابزار‌های گوناگون برای تشخیص درد چشم استفاده می‌کنند:
آزمایش اسلای لامپ که با استفاده از نور روشن به تمام ساختار‌های چشم شما نگاه می‌کند.
با قطره‌های انعطاف پذیر، مردمک چشم را باز میکنند تا پزشک به عمق چشم نگاه کند.
تانومتر یک ابزار است که فشار چشم را اندازه گیری می‌کند، پزشک از آن برای تشخیص گلوکوم استفاده می‌کند.
راه‌های تشخیص علت چشم درددرمان‌های تعیین شده برای انواع چشم درد‌ها:درست همانطور که علت می‌تواند متفاوت باشد، درمان نیز متفاوت است.
ورم ملتحمه:قطره‌های ضد باکتری می‌توانند التهاب باکتریایی ملتحمه را درمان کنند. آنتی هیستامین‌ها در قالب قطره چشم، قرص یا شربت می‌توانند باعث رفع آلرژی شوند.
سایش قرنیه:با گذشت زمان خود به خود درمان می‌شوند، پزشک ممکن است یک پماد یا قطره آنتی بیوتیک تجویز کند.
گلوکوم:شما می‌توانید قطره و قرص‌هایی را برای کاهش فشار دریافت کنید اگر کار نکردند، ممکن است به جراحینیاز داشته باشید.
درمان‌های موثر برای رفع چشم درد قرنیه آلوده:شما ممکن است نیاز به قطره ضد ویروسی یا ضد باکتریایی چشم داشته باشید.
ایتریت:پزشک این دارورا با استروئید، آنتی بیوتیک و یا ضد ویروسی چشم درمان میکند.
نوریت اپتیک:با کورتیکواستروئید‌ها درمان می‌شود.
استای:برای چند روز با استفاده از کمپرس گرم در خانه درمان میشود تنها تشخیص درمان علل درد چشم با دیدن چشم پزشک میسر است پس هرگز خوددرمانی نکنید چراکه ناخواسته دچار عوارض جبران ناپذیری خواهید شد. چشم شما ارزشمند است و باید به طور جدی از درد چشم محافظت کنید.
۵ درمان خانگی شگفت انگیز برای درد چشم:۱. کیسه‌های
چایبرای چشم درد:حضور اسید تانیک در چای آن را یک درمان بسیار عالی برای کاهش درد چشم می‌کند. اسید تانیک دارای
طبیعتضد التهابی است و به طور موثر درد را کاهش می‌دهد بنابراین توصیه می‌شود یک کیسه چای را در آب قرار دهید و آن را برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی چشم بگذارید؛ هر روز برای تسکین درد چشم تکرار کنید.
۲. درمان چشم درد با آب سرد:
آب سرد در کاهش مشکل درد چشم با کاهش میزان فشار روی عضلات چشم بسیار موثر است. آب سرد به آرام کردن عضلات چشم کمک می‌کند و از این طریق درد را از بین می‌برد.
۳. برش خیار برای رفع چشم درد:
خیار طبیعتی سرد دارد و سردی آن در آرامش عضلات چشم کمک می‌کند و مشکل درد چشم را کاهش می‌دهد. از این رو توصیه می‌شود هر روز براحتی برش‌های خیار را بر روی چشمان خود بمالید.
۴. کمپرس گرم مناسب کاهش چشم درد:
کمپرس گرم نیز می‌تواند برای کاهش مشکل درد چشم استفاده شود. کمپرس گرم در آرامش عضلات چشم کمک می‌کند و همچنین گردش خون در عضلات چشم را افزایش می‌دهد که به نوبه خود باعث کاهش درد و فشار می‌شود؛ به همین دلیل است که توصیه می‌شود کمپرس گرم بر روی چشم خود را برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ادامه دهید.
۵. گلاب مفید برای درمان چشم درد:
چندین قطره گلاب را در چشمان خود بچکانید. انجام این کار به شما کمک می‌کند تا چشم آرام شود.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

مردی با این خصوصیات، همسر خوبی برایتان خواهد بود
اگر شما هم در یک رابطه عاطفی به سر می‌برید، اما مطمئن نیستید که مرد زندگی تان همسر ایده آلی هم برایتان خواهد بود یا خیر، ما در ادامه مطلب خصوصیات یک مرد مناسب برای ازدواج را آورده ایم که امیدواریم به کمک تان آید.
پیگمالیون؛ راهی رایگان و اثربخش برای افزایش سود و راندمان
تفاوت یک «بانو» و «دختر خدمتکار» در رفتار آنها نیست؛ در این است که چگونه با آنها رفتار می شود. من برای پروفسور یک خدمتکار هستم چون او با من مثل یک خدمتکار رفتار می کند ولی می توانم برای تو یک بانو باشم چون تو همواره با من مثل یک بانو رفتار می کنی.
از رحم اجاره‌ای و وضعیت پدر و مادر و صاحب رحم چه می‌دانید؟
بعضی تصمیم‌هایی که در زندگی می‌گیریم، بعضی تصمیم‌هایی که زندگی مجبورمان می‌کند که بگیریم، هم خودش سخت است و مبهم و پیچیده و هم برای دیگران سؤال برانگیز.
تأسف مربی تیم ملی از ادعای وزنه‌بردار ملی‌پوش
اکبر خورشیدی‌فر، از برخواه سرمربی تیم ملی وزنه برداری تمام‌قد دفاع کرد.
واکنش ستاره سابق استقلال به شایعه بازگشتش
امید نورافکن اعلام کرده فعلا تمرکزش روی کار برای باشگاه جدید است.
تصمیم هیئت‌مدیره استقلال توسط شفر وتو شد
وینفرد شفر همچنان معتقد است خارجی‌های جدید تیمش نیاز به زمان دارند.
ریبری مجبور به عذرخواهی از خبرنگار فرانسوی شد
هافبک فرانسوی بایرن‌ مونیخ مجبور شد که از خبرنگاری که به او سیلی زده بود، عذرخواهی کند.
هازارد هنوز تصمیمی برای جدایی نگرفته است
هافبک بلژیکی چلسی هنوز تصمیم نهایی خود را درباره ماندن و یا جدایی از این تیم نگرفته است.
۱۰ بازیکن برتر نیم فصل نخست لیگ ستارگان قطر
در فهرست 10 بازیکن برتر نیم فصل نخست لیگ ستارگان قطر نامی از بازیکنان ایرانی به چشم نمی‌آید.
مالکوم: مسی آدم فضایی است!
بازیکن برزیلی بارسلونا به ستایش از لیونل مسی پرداخت و او را یک آدم فضایی توصیف کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آخرین وضعیت بارش‌های ایران+جدول
بیشترین میزان رشد بارش‌ها در سال آبی جاری نسبت به سال آبی گذشته (سال آبی ۹۷-۹۶) مربوط به حوضه آبریز قره قوم (شمال شرقی کشور) و حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان (جنوب کشور) است.
عکس ساده اما لوکس «سحر قریشی»
سحر قریشی با انتشار این عکس نوشت:زندگی زیباست ساده لباس بپوش، ساده راه برو ولی در برخورد با دیگران ساده نباش زیرا سادگیت را نشانه میگیرند برای در هم شکستن ِ غرورت.
استاندار جدید همدان را بهتر بشناسیم
همدان - ایرنا - سیدسعید شاهرخی استاندار جدید همدان با بیش از 28 سال سابقه درخشان مدیریتی، شخصیتی تعاملی و معتدل بین سیاسیون شناخته می شود و همواره در جهت توسعه مناسبات گام برداشته است.
عجیب‌ترین سپرده‌گذاری جهان!
ر مکانی زیرزمینی حومه شهر انگلیسی "ساسکس" که ضد بمب، اشعه رادیو اکتیو، مقاوم در برابر سیل و دمای آن منفی 20 درجه سانتی گراد بوده ، قفسه هایی حاوی دانه های گیاهان ذخیره شده (19هزار مجموعه برای بیش از 39 هزار نوع گیاه) قرار گرفته که از کشورهای گوناگون جمع آوری شده است.
احتساب رایگان مدت سربازی به سوابق بیمه افراد متقاضی
بر اساس استفساریه ماده 95 قانون تأمین اجتماعی مصوب مجلس، افرادی که متقاضی احتساب مدت سربازی به سوابق بیمه خود هستند می توانند بصورت رایگان از این مزایا بهره مند شوند. ‌‌‌‌‌
میهمانی شوم برای مسافر شهرستانی
یک تماس تصویری می‌تواند تلفن شمارا هک کند؟
تعرض به دو پسر دبستانی به بهانه دیدن خرگوش
۱۶ مصدوم در واژگونی اتوبوس بانوان ورزشکار
پیش‎بینی تشدید باران و برف-هوا سردتر می‌شود
آنچه باید درباره پرکاری و کم کاری تیروئید بدانید
۷ زمانی که نباید روی ترازو بروید
روز «قم» به تقویم اضافه شد
۲۴ درصد از مردم نشانه‌های اختلات روانی دارند
تقلید از خارجی‌ها؛ «هولی» در تور‌های گردشگری