نقش ورزش در پیشگیری و درمان بیماری ها

14:58 ۲۱ روز و ۱۴ ساعت پیش افکار نیوز 30 0
 نقش ورزش در پیشگیری و درمان بیماری ها

حمیدی گفت: نقش ورزش در پیشگیری و درمان و افزایش امید بسیار مهم است و ورزش کارکنان در کنار آموزش‌هایی که در خصوص کنترل فشارخون، قند خون، دیابت، کنترل بیماری‌ها واگیردار و غیر واگیر می‌تواند در سلامت و امید به زندگی کارکنان مؤثر باشد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،مهرزاد حمیدی معاونتربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورشدر گردهمایی مشترک اعضای شورایمعاونان و مدیران کل آموزش‌ و پرورش استان‌های کشور با اشاره به توسعه فعالیت‌های تربیت‌بدنی و سلامت، اظهار کرد: در سند تحول بنیادین تأکید بسیاری به ورزش و تربیت‌بدنی است و در ساحت زیستی و بدنی این مطالب مطرح‌ شده است.
وی افزود: حذف استرسو اضطراب از مدارس و ارتقای شادیو نشاط در مدارس، از سیاست‌های مهم وزارت آموزش‌ و پرورش و تأکید وزیر آموزش‌ و پرورش است و حوزه تربیت‌بدنی می‌تواند در محقق شدن این اهداف وزارتخانهبه شکل مطلوبی تأثیرگذار باشد.
معاون تربیت‌بدنی و سلامتوزیر آموزش و پرورشبا اشاره به اهمیت بهبود سلامت و ورزش کارکنان خاطرنشان کرد: در اسناد بالادستی در خصوص تعمیق و ارتقای سلامت روحی و جسمی کارکنان راهکارهایی آمده است و تقویت ورزش همگانی توصیه‌ شده است.
حمیدی در ادامه گفت: دستورالعملی برای تمامی کارکنان با اولویت ورزش بانوان همکار در حال تهیه و تدوین است که با اجرای آن به ارتقای شادی و نشاط و سلامت جسمی خواهیم رسید.
وی با اشاره به آمارهای جهانی برای کم‌تحرکی، اظهار کرد: بر اساس آمارهای سازمان ملل، ۶۰ درصد بزرگسالان دچار کم‌تحرکی هستند که در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۷۳ درصد می‌رسد.
معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش مهم‌ترین سرمایهیک سازمان را منابع انسانی دانست و اظهار کرد: ما باید برای معلمان برنامه‌هایی برای زندگی فعال و افزایش سلامت روحی و جسمی داشته باشیم و در حفظ و نگهداشت سرمایه‌های انسانی وزارت آموزش‌ و پرورش توجه جدی کنیم.
وی افزود: نقش ورزش در پیشگیری و درمانو افزایش امید بسیار مهم است و ورزش کارکنان در کنار آموزش‌هایی که در خصوص کنترل فشارخون، قندخون، دیابت، کنترل بیماری‌ها واگیردار و غیر واگیر می‌تواند در سلامت و امید به زندگی کارکنان مؤثر باشد.
حمیدی تصریح کرد: برای بهره‌وری نیروی انسانی، ترویج فعالیت‌های تربیت‌بدنی اثرگذار است و ما در حوزه تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌ و پرورش آمادگی داریم با تجهیز منابع و نیروی انسانیدر سطح کشور و فرهنگیان شاغل این برنامه را اجرا کنیم.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

سالروز پرتاب کیهان‌پیمایِ ناکام
کیهان‌پیمای "بوران"(به همان معنای بوران در زبان فارسی) در ۱۵ نوامبر ۱۹۸۸(۲۴ آبان ۱۳۶۷) از پایگاه پرتاب‌های فضایی بایکونور راهی مدار زمین شد و ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه بدون سرنشین در خارج از جو پرواز کرد و به زمین برگشت.
اپل ابزار ضد هک آیفون ساخته است؟
شواهد نشان می‌دهند که اپل و دو شرکت که روی سیستم قفل و رمزگذاری آیفون کار کرده‌اند، تلاش‌های خود را در پشت‌ صحنه جهت ارتقای دستگاه‌های امنیتی این شرکت ادامه می‌دهند.
کاریکاتور: واکنش آخوندی به شهردار شدن حناچی!
انتخاب پیروز حناچی با اختلاف یک رای توسط اعضای شورای شهر برای شهرداری تهران، تیتر یک صفحه طنز «بی قانون» شده است.
با این میوه، سرخوش شوید
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: مصرف میوه‌ی «به»، شادی‌آور و مقوی معده است لذا مصرف آن برای افرادی که از رفلاکس معده یا به اصطلاح ترش کردن گلایه‌ دارند، به ویژه به صورت رب بسیار موثر است.
تجاوز به ۲ پسر دبستانی به بهانه دیدن خرگوش!
پسری که به اتهام آزار و اذیت دو کودک دستگیر شده در بازجویی‌ها مدعی شد خودش در کودکی قربانی تعرض شده بود.
۱۳ هشدار صندوق جهانی حیات وحش
صندوق جهانی حیات وحش در آخرین گزارش خود ۱۳ هشدار را مطرح کرد که نابودی ۵۰ درصد از آب‌های شیرین دنیا و ورود دست کم ۴.۵ میلیون تن پلاستیک در سال ۲۰۱۰ به دریاها و اقیانوس‌ها از جمله آن‌هاست.
آخرین وضعیت بارش‌های ایران
بیشترین میزان رشد بارش‌ها در سال آبی جاری نسبت به سال آبی گذشته (سال آبی ۹۷-۹۶) مربوط به حوضه آبریز قره قوم (شمال شرقی کشور) و حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان (جنوب کشور) است.
خرید هواپیما از ژاپنی‌ها در ازای پول فروش نفت
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: مسئولان در شرایط کنونی تمام تمرکز خود را برای خرید هواپیماهای نو گذاشته اند و دیگر خرید هواپیماهای دست دوم در دستور کار نیست.
دلیل کاهش نرخ ارز مسایل اقتصادی نیست
در پی روند نزولی قیمت دلار در روزهای گذشته، یکی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران علت این نوسانات را مسائل سیاسی می‌داند و معتقد است که پارامترهای اقتصادی تاثیر چندانی در کاهش یا افزایش نرخ ارز ندارد.
حقوق‌ها در سال آینده چقدر باید افزیش یابد؟
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس میزان افزایش حقوق کارگران و کارمندان در سال آینده را اعلام کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نظر ۶ نماینده مجلس درباره اظهارات اخیر ˮظریفˮ
برخی از نمایندگان مجلس در واکنش به اظهارات ظریف درباره پولشویی خواستار حضور وی در کمیسیون امنیت ملی مجلس و توضیح درباره اظهاراتش شدند.
بی بی سی کشتار کودکان را سانسور و نگران آزار سگ‌ها شد!
رسانه سلطنتی انگلستان درحالی که در مقابل کشتار کودکان در یمن سکوت کرده، گزارشی را با تیتر نگرانی از «سگ آزاری» در ایران منتشر کرد!
علت کارشکنی اصلاح‌طلبان در مسیر شهردار شدن هاشمی
یک روزنامه نزدیک به خانواده هاشمی و کارگزاران می‌گوید حسادت‌ها نگذاشت محسن هاشمی شهردار شود.
ویدئو - برداشت طلای سرخ
هرساله با شروع فصل برداشت زعفران، اکثر مردم منطقه تربت حیدریه صبح ها را در زمین های کشاروزی مشغولند و عصرها را در بازار سپری می‌کنند. با توجه به سطح کشت ۸۰ هزار هکتاری زعفران در این منطقه، کارگران زیادی از شهرها و روستاهای اطراف از جمله تربت‌جام، خواف و گناباد برای کار وارد این شهر می‌شوند، به طوری که این محصول برای حدود ۷۰ هزار نفر به طور مستقیم ایجاد شغل می‌کند. خراسان رضوی با در اختیار داشتن سهم ۸۰ درصدی از تولید زعفران ایران به عنوان قطب تولید زعفران جهان شناخته می‌شود.
سالروز پرتاب کیهان‌پیمایِ ناکام
کیهان‌پیمای "بوران"(به همان معنای بوران در زبان فارسی) در ۱۵ نوامبر ۱۹۸۸(۲۴ آبان ۱۳۶۷) از پایگاه پرتاب‌های فضایی بایکونور راهی مدار زمین شد و ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه بدون سرنشین در خارج از جو پرواز کرد و به زمین برگشت.
کاریکاتور: واکنش آخوندی به شهردار شدن حناچی!
با این میوه، سرخوش شوید
تجاوز به ۲ پسر دبستانی به بهانه دیدن خرگوش!
۱۳ هشدار صندوق جهانی حیات وحش
آخرین وضعیت بارش‌های ایران
واتس اپ دوستان کاربر را رده بندی می کند
عوارض خطرناک ترکیبات ضد پیری جدید
چرا اضافه وزن به افسردگی منجر می‌شود؟
گوشی جدید نوکیا با دوربین پنج گانه
چگونه از پس شیطنت‌های کودکان و دانش‌آموزان برآییم؟