واکنش مدیرفنی تیم ملی کشتی آزاد به ناکامی در رقابت‌های جهانی

14:53 ۹۱ روز و ۶ ساعت پیش افکار نیوز 128 0
واکنش مدیرفنی تیم ملی کشتی آزاد به ناکامی در رقابت‌های جهانی

مدیر تیم ملی کشتی آزاد گفت: انتظارات مردم از کشتی را درک می‌کنیم و به آن احترام می‌گذاریم اما واقعیت این است که تیم ما در حال پوست اندازی است و به زمان نیاز دارد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،مجید ترکان با بیان مطلب فوق افزود: تیم ملی کشتیآزادایران با ترکیبی از چند کشتی‌گیر کاملا بی تجربه، در کنار نفرات جوان و دارای تجربه محدود بین المللی و برخی مهره های با تجربه و دارای کلاس جهانی در رقابتهای جهانی مجارستان شرکت کرد.
وی ادامه داد: پیش بینی ما قبل از اعزام به رقابت های جهانی،  با توجه به شناخت از وضعیت نفرات تیم  و کشتی دنیا، کسب حداکثر ۳ تا ۴ مدال بود که حداقل شایستگی کسب یک مدال طلارا داشتیم. در واقع در نهایت روی پنج کشتی گیر برای کسب امتیاز حساب باز کرده بودیم. پیش بینی ما تا حدود زیادی محقق شد، اما طلا بدستمان نرسید.
ترکان تصریح کرد: عزت الله اکبری پس از چند سال دوری از رقابت های جهانی شروع خوبی در این مسابقات داشت و یکی از نفراتی بود که ما از وی انتظار کسب مدال و حداقل امتیاز را داشتیم،  اما وی باوجود تمام غیرتی که در مبارزاتش داشت، نتوانست در ثانیه های پایانی مسابقات خود در مرحله نیمه نهاییو رده بندی، برنامه های خود را بطور کامل پیاده کند و شانس دومین مدال جهانی خود را از دست داد. شاید اگر امکان فرستادن او به مسابقات تدارکاتی را داشتیم، او یکی از فینالیست های بحق
کشتی آزادایران بود.
وی در مورد انتقادات به باخت در ثانیه های پایانی کشتی گیران ایرانی اظهار داشت: تیم کشتی آزاد ایرانیک تیم جوان است با معدل سنی ۲۴سال که خود را برای حضور در رقابت های المپیکآماده می کند. باخت در ثانیه های پایانی مشکلی است که در میان کشتی گیران ما بیش از حد متعارف دیده می شود. در تمرینات چهار ماه گذشته، کادر فنی تلاش کرده اند که این معضل را برطرف کنند. بخشی از این مسئله در حین تمرین کاهش پیدا کرده اما میدان مسابقه با
استرسبالا نیازمند حضور و تجربه میدانی جوانان و «اداره کردن» کشتی  است. برای حل این موضوع قطعا نیاز است که بتوانیم کشتی گیران جوان و بعضا با تجربه را که مدت ها دور از میدان بوده اند، راهی مسابقات بین المللی کنیم تا در میدان های فرعی اشتباهات لازم را تجربه کنند و کار کمتر به مسابقات جهانی بکشد. موضوعی که قبل از رقابت های جهانی به دلیل
مشکلات مالیناشی از نبود ارز، نتوانستیم آن را محقق کنیم. راهکار  حل این مشکل ادامه تمرینات  و حضور در تورنمنت های بین المللی سطح اول دنیاست.
ترکان تأکید کرد: ساعت ۷ شب و دو ساعت قبل از رفتن به فرودگاهتازه ارز به تیم تعلق گرفت آن هم ارزمسافرتی، چرا باید ذهنکادر فنی و مسئولان فدراسیون درگیر مسائل این چنینی باشد؟دارنده مدال طلای جهانخاطرنشان کرد: صحبت از قرعه های دشوار برای این نیست که بخواهیم آن را صد درصد به مسائل فنی ربط بدهیم، اما کسی که روی تشک کشتی آمده باشد، می داند که قرعه هم در نتیجه کار تأثیرگذار است و برای کشتی گیران جوان و کم تجربه تاثیری جدی و مستقیم دارد. متأسفانه سخت ترین قرعه ها نصیب کشتی گیران ما شد. ما امیدوار بودیم کشتی گیران کم تجربه ما بتوانند در دورهای مقدماتی از قرعه مناسبتری برای شروع کار خود برخوردار باشند، که نشد.
ترکان افزود: در این بین اگر حسن یزدانی در مبارزه دوم یا سوم خود مقابل تیلور قرار می گرفت،  شاید می توانست نتیجه ای متفاوت ایجاد شود. بار سنگینی در کشتی اول بر دوش قهرمان المپیک ما قرار داشت. این  موضوع را با دلایل کامل فنی، علمی و تجربه سال ها حضور در کشتی می گویم. یزدانی قابلیت پیروزی مقابل تیلور آمریکایی را به راحتی دارد  و قطعا این شکست در بهترین جای ممکن اتفاق افتاد. وی در همین مبارزه هم می توانست اگر در تایم دوم طبق برنامه کادر فنی پیش برود، این کشتی گیر را پشت سر بگذارد. اما خوشحالم که نشان داد شخصیتی بزرگتر از فن و بند کشتی دارد و علیرغم شکست، روحیه خود را بدست آورد و توانست بدون مدال مسابقات را ترک نکند. به دلیل متوسط بودن سطح مسابقات آسیایی، ما به دنبال حضور یزدانی در یک تورنمنت بین المللی ( جام مدوید)  قبل از جهانی بودیم،  اما به دلیل
مشکلاتمالی این امر محقق نشد.
وی در ادامه گفت: ببینید آمریکا در حال حاضر یک تیم کامل برای المپیک دارد.  این تیم با توجه به
قانونجدید وزنکشی در صبح و تلاش چند ساله و حمایت کامل توانسته به چنین جایگاهی برسد که در چند مبارزه کشتی گیران ما را شکست بدهد. البته کادر فنی معتقد است که کریمی می توانست کاکس را مغلوب کند. کشتی گیران آمریکایی که مقابل ما پیروز شدند اکثرا مدال آوران جهانی و المپیک بودند و شانس موفقیت آن ها بیشتر بود. نکته حائز اهمیت کشتی ایران سه پیروزی عالی در سه مسابقه با روس ها بود.
ترکان در مورد برخی اظهار نظر ها در مورد لزوم تقویت کادر فنی تیم ملیتصریح کرد: ما از حضور تمامی بزرگان و اهالی فن استقبال می کنیم من هم دوست دارم مانند کشتی روسیهکه در کنار تدیف، فادزایف نیز کوچینگ می کرد، این اتفاق در کشتی ما بیافتد.
وی افزود: ما هم خیلی علاقمند هستیم، اردوهای خارجی برگزار کنیم  اما این موضوع نیاز به منابع دارد این در حالی است که ما در شرایط فعلی اقتصادی کشور، حتی دیگر نمی توانیم  در تورنمنت ها شرکت کنیم.
ترکان تأکید کرد: انتظارات مردم از کشتی را درک می کنیم و به آن احترام می گذاریم. اما واقعیت تیم کشتی آزاد ما این است که در حال
پوستاندازی است و زمان خود را می خواهد. ما می توانستیم تیمی از نام های بزرگ کشتی گیرانمان را در اوزان مختلف با خود همراه کنیم، اما پای جوانها ایستادیم تا برای کشتی
سرمایهباشند. شورای فنی شجاعت به خرج داد و پیشنهاد کادر فنی را در خصوص عضویت چند جوان کم تجربه از جمله باقر یخکشی، مقصودی، یونس امامی، و گلیج را برای حضور در چنین میدانی پذیرفت. می توانستیم جای این اسامی از کشتی گیران صاحب ناممان استفاده کنیم. اما اینکار برای کشتی ایران در المپیک ۲۰۲۰ و ۲۰۲۴ سودی نداشت. مردم عزیز بدانند اکثریت اعضای تیم کشتی آزاد قابلیت حضور در المپیک ۲۰۲۴ را نیز دارند. و این اقدامی آینده نگرانه است.
وی در پایان با اشاره به اینکه همواره از نقدهای کارشناسانه استقبال می کنیم گفت: برای کامل شدن این تیم باید هزینه کنند و آنها را به میدان های تدارکاتی بفرستند. کسب مدال المپیک نیاز به تدارکات و پشتیبانی کامل از جوانان کشتی دارد.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

توپ و تور
توپ و تور

آخرین اخبار

پیروزی خانگی و بزرگ گنبدی‌ها مقابل پیکان
تیم والیبال شهرداری گنبد در هفته بیستم رقابت‌های لیگ برتر توانست به یک پیروزی بزرگ برابر پیکان دست پیدا کند.
کی‌روش: علاقه ندارم کُت یک مدعی را بر تن کنم
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: بازی با چین مهم‌ترین مسابقه ماست.
شجاعی: دفاعی بودن تیم ملی را قبول ندارم
کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران ابراز امیدواری کرد این تیم بتواند با برتری برابر چین به مرحله بعدی رقابتهای جام ملت های آسیا صعود کند.
گزارش تمرین استقلال
مهاجم تیم فوتبال استقلال بعد از غیبت در اردوی ترکیه به تمرینات آبی پوشان بازگشت.
دل بوسکه: مسی بهترین بازیکن تاریخ فوتبال است
سرمربی سابق رئال و تیم ملی اسپانیا مسی را بالاتر از مارادونا بهترین بازیکن تاریخ فوتبال می داند.
زانوی آدام همتی جراحی می‌شود
آسیب‌دیدگی زانو هافبک تیم فوتبال پرسپولیس را حداقل برای سه هفته خانه‌نشین خواهد کرد.
بیانیه گلزن عراقی قطر: خوشحالی حقم بود!
بسام الراوی پس از انتقادات و توهین های فراوان مردم عراق در اینستاگرامش، بیانیه ای منتشر کرد.
نساجی یک مدافع خارجی دیگر جذب کرد
لاشا توتادزه، با عقد قراردادی تا پایان فصل به نساجی مازندران پیوست تا قلب خط دفاع این تیم را پوشش دهد.
ایران، لیپی را به ایتالیا بدرقه می‌کند!
سرمربی نامدار ایتالیایی تیم ملی چین یکی از تقابل های جذاب جام را پیش رو خواهد داشت.
افشای جزئیات توافق بارسلونا و ستاره آژاکس
امروز صبح رادیو کاتالونیا و نشریه تلگراف خبر از توافق قطعی بارسلونا با فرانکی دی یونگ، ستاره باشگاه آژاکس دادند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نشست انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان| طالب‌زاده: بازداشت مرضیه هاشمی نتیجه مستقیم زورگویی آمریکا است
نادر طالب‌زاده در نشست انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در خصوص بازداشت غیرقانونی خانم مرضیه هاشمی خبرنگار و گزارشگر شبکه ماهواره‌ای پرس‌تی‌وی، توسط اف‌بی‌ای در آمریکا گفت که بازداشت خانم هاشمی نتیجه مستقیم زورگویی آمریکا است.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ این تیلور سوئیفت سلفی باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده ای از عکس های چهره های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
AFC فغانی را در یک چهارم جام ملتهای آسیا کنار گذاشت!
مرحله یک چهارم نهایی در شرایطی با برگزاری ۴ دیدار پیگیری خواهد شد که علیرضا فغانی در این مرحله، بازی را قضاوت نخواهد کرد.
رابطه رمانتیک مردان و زنان ایرانی را جهانی کنید
«ایران باید گنج خود را پیدا کند و آن را به دنیا نشان دهد. رابطه‌ی میان زنان و مردان ایرانی، مهربانی و لطافتی که در برخورد دختران و پسران ایرانی وجود دارد، می‌تواند برند و مارک ایران در جهان باشد.»
یخ‌های میوه‌ای رنگارنگ؛ پر از ویتامین و مخصوص بچه ها!
مکعب‌های یخ میوه‌ای بهترین راه تشویق بچه‌ها برای خوردن اسموتی مقوی و همراه با پروتئین است. به ویژه اینکه شما در تمامی ایام سال به میوه دسترسی دارید و می‌توانید با توجه به هر فصل یخ میوه‌ای همان فصل را درست کنید.
ایگواین در راه لندن
تاج: تیم ملی امکانات خوبی دارد
زانوی همتی جراحی می‌شود
مدافع گرجستانی به نساجی مازندران پیوست+عکس
بازگشت مهاجم مصدوم و گفت و گوی مجیدی با شفر +عکس
کی‌روش: آماده ماجراجویی هستیم
شجاعی: گل نمی‌خوریم چون خیلی خوب حمله می‌کنیم
لیپی: ایران بهترین تیم آسیاست اما برتری مقابل آن غیرممکن نیست
تعریف لیپی از ایران مایه افتخار است- تیم چین محکم و قابل احترام است
ادعای کارشناس فوتبال درباره ترکیب ایران مقابل چین