واکنش مدیرفنی تیم ملی کشتی آزاد به ناکامی در رقابت‌های جهانی

14:53 ۲۴ روز و ۱ ساعت پیش افکار نیوز 61 0
واکنش مدیرفنی تیم ملی کشتی آزاد به ناکامی در رقابت‌های جهانی

مدیر تیم ملی کشتی آزاد گفت: انتظارات مردم از کشتی را درک می‌کنیم و به آن احترام می‌گذاریم اما واقعیت این است که تیم ما در حال پوست اندازی است و به زمان نیاز دارد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،مجید ترکان با بیان مطلب فوق افزود: تیم ملی کشتیآزادایران با ترکیبی از چند کشتی‌گیر کاملا بی تجربه، در کنار نفرات جوان و دارای تجربه محدود بین المللی و برخی مهره های با تجربه و دارای کلاس جهانی در رقابتهای جهانی مجارستان شرکت کرد.
وی ادامه داد: پیش بینی ما قبل از اعزام به رقابت های جهانی،  با توجه به شناخت از وضعیت نفرات تیم  و کشتی دنیا، کسب حداکثر ۳ تا ۴ مدال بود که حداقل شایستگی کسب یک مدال طلارا داشتیم. در واقع در نهایت روی پنج کشتی گیر برای کسب امتیاز حساب باز کرده بودیم. پیش بینی ما تا حدود زیادی محقق شد، اما طلا بدستمان نرسید.
ترکان تصریح کرد: عزت الله اکبری پس از چند سال دوری از رقابت های جهانی شروع خوبی در این مسابقات داشت و یکی از نفراتی بود که ما از وی انتظار کسب مدال و حداقل امتیاز را داشتیم،  اما وی باوجود تمام غیرتی که در مبارزاتش داشت، نتوانست در ثانیه های پایانی مسابقات خود در مرحله نیمه نهاییو رده بندی، برنامه های خود را بطور کامل پیاده کند و شانس دومین مدال جهانی خود را از دست داد. شاید اگر امکان فرستادن او به مسابقات تدارکاتی را داشتیم، او یکی از فینالیست های بحق
کشتی آزادایران بود.
وی در مورد انتقادات به باخت در ثانیه های پایانی کشتی گیران ایرانی اظهار داشت: تیم کشتی آزاد ایرانیک تیم جوان است با معدل سنی ۲۴سال که خود را برای حضور در رقابت های المپیکآماده می کند. باخت در ثانیه های پایانی مشکلی است که در میان کشتی گیران ما بیش از حد متعارف دیده می شود. در تمرینات چهار ماه گذشته، کادر فنی تلاش کرده اند که این معضل را برطرف کنند. بخشی از این مسئله در حین تمرین کاهش پیدا کرده اما میدان مسابقه با
استرسبالا نیازمند حضور و تجربه میدانی جوانان و «اداره کردن» کشتی  است. برای حل این موضوع قطعا نیاز است که بتوانیم کشتی گیران جوان و بعضا با تجربه را که مدت ها دور از میدان بوده اند، راهی مسابقات بین المللی کنیم تا در میدان های فرعی اشتباهات لازم را تجربه کنند و کار کمتر به مسابقات جهانی بکشد. موضوعی که قبل از رقابت های جهانی به دلیل
مشکلات مالیناشی از نبود ارز، نتوانستیم آن را محقق کنیم. راهکار  حل این مشکل ادامه تمرینات  و حضور در تورنمنت های بین المللی سطح اول دنیاست.
ترکان تأکید کرد: ساعت ۷ شب و دو ساعت قبل از رفتن به فرودگاهتازه ارز به تیم تعلق گرفت آن هم ارزمسافرتی، چرا باید ذهنکادر فنی و مسئولان فدراسیون درگیر مسائل این چنینی باشد؟دارنده مدال طلای جهانخاطرنشان کرد: صحبت از قرعه های دشوار برای این نیست که بخواهیم آن را صد درصد به مسائل فنی ربط بدهیم، اما کسی که روی تشک کشتی آمده باشد، می داند که قرعه هم در نتیجه کار تأثیرگذار است و برای کشتی گیران جوان و کم تجربه تاثیری جدی و مستقیم دارد. متأسفانه سخت ترین قرعه ها نصیب کشتی گیران ما شد. ما امیدوار بودیم کشتی گیران کم تجربه ما بتوانند در دورهای مقدماتی از قرعه مناسبتری برای شروع کار خود برخوردار باشند، که نشد.
ترکان افزود: در این بین اگر حسن یزدانی در مبارزه دوم یا سوم خود مقابل تیلور قرار می گرفت،  شاید می توانست نتیجه ای متفاوت ایجاد شود. بار سنگینی در کشتی اول بر دوش قهرمان المپیک ما قرار داشت. این  موضوع را با دلایل کامل فنی، علمی و تجربه سال ها حضور در کشتی می گویم. یزدانی قابلیت پیروزی مقابل تیلور آمریکایی را به راحتی دارد  و قطعا این شکست در بهترین جای ممکن اتفاق افتاد. وی در همین مبارزه هم می توانست اگر در تایم دوم طبق برنامه کادر فنی پیش برود، این کشتی گیر را پشت سر بگذارد. اما خوشحالم که نشان داد شخصیتی بزرگتر از فن و بند کشتی دارد و علیرغم شکست، روحیه خود را بدست آورد و توانست بدون مدال مسابقات را ترک نکند. به دلیل متوسط بودن سطح مسابقات آسیایی، ما به دنبال حضور یزدانی در یک تورنمنت بین المللی ( جام مدوید)  قبل از جهانی بودیم،  اما به دلیل
مشکلاتمالی این امر محقق نشد.
وی در ادامه گفت: ببینید آمریکا در حال حاضر یک تیم کامل برای المپیک دارد.  این تیم با توجه به
قانونجدید وزنکشی در صبح و تلاش چند ساله و حمایت کامل توانسته به چنین جایگاهی برسد که در چند مبارزه کشتی گیران ما را شکست بدهد. البته کادر فنی معتقد است که کریمی می توانست کاکس را مغلوب کند. کشتی گیران آمریکایی که مقابل ما پیروز شدند اکثرا مدال آوران جهانی و المپیک بودند و شانس موفقیت آن ها بیشتر بود. نکته حائز اهمیت کشتی ایران سه پیروزی عالی در سه مسابقه با روس ها بود.
ترکان در مورد برخی اظهار نظر ها در مورد لزوم تقویت کادر فنی تیم ملیتصریح کرد: ما از حضور تمامی بزرگان و اهالی فن استقبال می کنیم من هم دوست دارم مانند کشتی روسیهکه در کنار تدیف، فادزایف نیز کوچینگ می کرد، این اتفاق در کشتی ما بیافتد.
وی افزود: ما هم خیلی علاقمند هستیم، اردوهای خارجی برگزار کنیم  اما این موضوع نیاز به منابع دارد این در حالی است که ما در شرایط فعلی اقتصادی کشور، حتی دیگر نمی توانیم  در تورنمنت ها شرکت کنیم.
ترکان تأکید کرد: انتظارات مردم از کشتی را درک می کنیم و به آن احترام می گذاریم. اما واقعیت تیم کشتی آزاد ما این است که در حال
پوستاندازی است و زمان خود را می خواهد. ما می توانستیم تیمی از نام های بزرگ کشتی گیرانمان را در اوزان مختلف با خود همراه کنیم، اما پای جوانها ایستادیم تا برای کشتی
سرمایهباشند. شورای فنی شجاعت به خرج داد و پیشنهاد کادر فنی را در خصوص عضویت چند جوان کم تجربه از جمله باقر یخکشی، مقصودی، یونس امامی، و گلیج را برای حضور در چنین میدانی پذیرفت. می توانستیم جای این اسامی از کشتی گیران صاحب ناممان استفاده کنیم. اما اینکار برای کشتی ایران در المپیک ۲۰۲۰ و ۲۰۲۴ سودی نداشت. مردم عزیز بدانند اکثریت اعضای تیم کشتی آزاد قابلیت حضور در المپیک ۲۰۲۴ را نیز دارند. و این اقدامی آینده نگرانه است.
وی در پایان با اشاره به اینکه همواره از نقدهای کارشناسانه استقبال می کنیم گفت: برای کامل شدن این تیم باید هزینه کنند و آنها را به میدان های تدارکاتی بفرستند. کسب مدال المپیک نیاز به تدارکات و پشتیبانی کامل از جوانان کشتی دارد.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

جزئیات اتهامات سلطان سکه-صدور ۶ کیفرخواست در حوزه صرافان و ارز- دستگیری ۱۹ دلال پتروشیمی
جعفری دولت آبادی گفت: اتهام وحید مظلومین اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق بهم ریختن بازار پولی و بانکی کشور بوده است و اینکه عنوان میشود به دلیل خرید و فروش سکه اعدام شده‎اند، حرف بی پایه ای است.
کندروهای بزرگراه شهید نواب تا بهار سال آینده تکمیل می‌شود
مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران گفت: مسیر کندروی غربی بزرگراه شهید نواب در صورت آزادسازی به موقع مسیر، بهار سال آینده تحویل شهروندان خواهد شد.
متکی: آمریکا برای تامین منافع از حربه تحریم استفاده می کند
مشهد- ایرنا- معاون امور بین الملل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: آمریکا برای تامین مطامع خود از کوبا تا هند، چین، روسیه و اتحادیه اروپایی را تحت تحریمهای مختلف دارد و از آن به عنوان حربه ای برای تامین منافعش استفاده می کند.
جذب دانشجویان دکتری برای گذراندن فرصت مطالعاتی در پژوهشگاه علوم ورزشی
پژوهشگاه علوم ورزشی، دانشجویان دوره دکتری دانشگاه‌های سراسر کشور را برای گذراندن فرصت مطالعاتی کوتاه‌مدت جذب می‌کند.
پاسخ وزیر به شایعات پیرامون مالکیت خطوط ارتباطی برای مهاجرین افغان در کشور
ایتنا - آذری جهرمی: مردم افغانستان مشکلی برای مالکیت خطوط ارتباطی در ایران ندارند.
دوره‎گردی هیأت آمریکایی در حمایت از تحریم‎های ضدایرانی
تیمی متشکل از اعضای وزارتخانه‎های امور خارجه و خزانه‏‌داری آمریکا راهی کشورهای ارمنستان، گرجستان و آذربایجان شده‎اند تا آنها را به حمایت از تحریم‎های ضدایرانی ترغیب کنند.
وزیر کشور: آمادگی عملیات در خاک پاکستان را داریم
وزیر کشور گفت: ما آمادگی داریم تحت نظر و تحت اجازه پاکستان در مناطقی که اشرار حضور دارند، عملیات کنیم و نشان بدهیم که در هر شرایطی می‌توانیم امنیت کشور را حفظ کنیم.
به هیچ کس اجازه نمی‌دهیم از عراق برای لطمه زدن به منافع ایران استفاده کند
رئیس جمهور عراق در دیدار شمخانی تصریح کرد: به هیچ کشور و یا گروهی اجازه نخواهیم داد که از عراق برای لطمه زدن به منافع جمهوری اسلامی ایران استفاده کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آقای حکایتی و هنرمندان در جشن کتابخوان های انزلی
انزلی – ایرنا- بهرام شاه محمد لو 'آقای حکایتی' برنامه کودک دهه 60 و 70 ، کامران رسول زاده شاعر ، نمایشنامه نویس و خالق و خواننده ترانه ی زیبای ' درخت' و حمید نور شمسی روزنامه نگار، فعال حوزه نشر و کتاب در جشن ' تو هم بخوان ' کتابخوانهای انزلی حضور یافتند.
برای ترویج فرهنگ مطالعه نیازمند تعریف جامع هستیم
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: دستگاه های فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با همکاری یکدیگر به تعریف یک مسیر مطالعاتی در جامعه کمک کنند.
جشنواره انار 24 آذر در کاخ نیاوران برگزار می شود
تهران -ایرنا- جشنواره انار استان های غربی کشور برای نخستین بار از 24 آذرماه امسال قرار است در کاخ موزه نیاوران واقع در پایتخت برگزار شود.
نوبخت: حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیش از سال‌های ۹۶ و ۹۷ افزایش خواهد یافت
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که دولت سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی را رعایت خواهد کرد گفت: در سال ۹۸ میزان افزایش حقوق کارمندان دولت بیش از سال های ۹۶ و ۹۷ خواهد بود.
سناریو‌های جدید برای قیمت‌گذاری خودرو
حداکثر تا دو روز دیگر وضعیت قیمت خودروهای داخلی مشخص می‌شود. طبق سناریوهای جدیدی که وزارت صنعت برای 4 گروه متقاضی خودرو تهیه کرده است خودروسازان می‌توانند روند فروش خود را بر اساس آن تغییر دهند، هر چند که رویه جدید هم مطابق با خواسته خودروسازان نیست و آنها معتقدند تنها راه برای برون رفت از مشکلات بازار خودرو، آزادسازی قیمت‌ها است.
واکنش نیمار به بازگشت احتمالی به بارسلونا
اسپانیایی‌ها خواهان بازگشت کاسیاس به تیم ملی هستند
خامس به رئال بازخواهد گشت
سرمربی اروگوئه: مقابل نیمار دچار مشکل شدیم
ونزوئلا با 21 لژیونر برابر ایران قرار می‌گیرد
تکلیف عالیشاه برای بازی مقابل پیکان مشخص شد
سامان قدوس تا پایان سال ۹۷ نمی‌تواند به ایران بیاید
سهمیه فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا
حرکت جنجالی دستیار کی‌روش تکذیب شد
شیخ ویسی: شرایط پرسپولیس تاثیری در انگیزه ما نخواهد داشت