واکنش مدیرفنی تیم ملی کشتی آزاد به ناکامی در رقابت‌های جهانی

14:53 ۱۸۲ روز و ۱ ساعت پیش افکار نیوز 253 0
واکنش مدیرفنی تیم ملی کشتی آزاد به ناکامی در رقابت‌های جهانی

مدیر تیم ملی کشتی آزاد گفت: انتظارات مردم از کشتی را درک می‌کنیم و به آن احترام می‌گذاریم اما واقعیت این است که تیم ما در حال پوست اندازی است و به زمان نیاز دارد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،مجید ترکان با بیان مطلب فوق افزود: تیم ملی کشتیآزادایران با ترکیبی از چند کشتی‌گیر کاملا بی تجربه، در کنار نفرات جوان و دارای تجربه محدود بین المللی و برخی مهره های با تجربه و دارای کلاس جهانی در رقابتهای جهانی مجارستان شرکت کرد.
وی ادامه داد: پیش بینی ما قبل از اعزام به رقابت های جهانی،  با توجه به شناخت از وضعیت نفرات تیم  و کشتی دنیا، کسب حداکثر ۳ تا ۴ مدال بود که حداقل شایستگی کسب یک مدال طلارا داشتیم. در واقع در نهایت روی پنج کشتی گیر برای کسب امتیاز حساب باز کرده بودیم. پیش بینی ما تا حدود زیادی محقق شد، اما طلا بدستمان نرسید.
ترکان تصریح کرد: عزت الله اکبری پس از چند سال دوری از رقابت های جهانی شروع خوبی در این مسابقات داشت و یکی از نفراتی بود که ما از وی انتظار کسب مدال و حداقل امتیاز را داشتیم،  اما وی باوجود تمام غیرتی که در مبارزاتش داشت، نتوانست در ثانیه های پایانی مسابقات خود در مرحله نیمه نهاییو رده بندی، برنامه های خود را بطور کامل پیاده کند و شانس دومین مدال جهانی خود را از دست داد. شاید اگر امکان فرستادن او به مسابقات تدارکاتی را داشتیم، او یکی از فینالیست های بحق
کشتی آزادایران بود.
وی در مورد انتقادات به باخت در ثانیه های پایانی کشتی گیران ایرانی اظهار داشت: تیم کشتی آزاد ایرانیک تیم جوان است با معدل سنی ۲۴سال که خود را برای حضور در رقابت های المپیکآماده می کند. باخت در ثانیه های پایانی مشکلی است که در میان کشتی گیران ما بیش از حد متعارف دیده می شود. در تمرینات چهار ماه گذشته، کادر فنی تلاش کرده اند که این معضل را برطرف کنند. بخشی از این مسئله در حین تمرین کاهش پیدا کرده اما میدان مسابقه با
استرسبالا نیازمند حضور و تجربه میدانی جوانان و «اداره کردن» کشتی  است. برای حل این موضوع قطعا نیاز است که بتوانیم کشتی گیران جوان و بعضا با تجربه را که مدت ها دور از میدان بوده اند، راهی مسابقات بین المللی کنیم تا در میدان های فرعی اشتباهات لازم را تجربه کنند و کار کمتر به مسابقات جهانی بکشد. موضوعی که قبل از رقابت های جهانی به دلیل
مشکلات مالیناشی از نبود ارز، نتوانستیم آن را محقق کنیم. راهکار  حل این مشکل ادامه تمرینات  و حضور در تورنمنت های بین المللی سطح اول دنیاست.
ترکان تأکید کرد: ساعت ۷ شب و دو ساعت قبل از رفتن به فرودگاهتازه ارز به تیم تعلق گرفت آن هم ارزمسافرتی، چرا باید ذهنکادر فنی و مسئولان فدراسیون درگیر مسائل این چنینی باشد؟دارنده مدال طلای جهانخاطرنشان کرد: صحبت از قرعه های دشوار برای این نیست که بخواهیم آن را صد درصد به مسائل فنی ربط بدهیم، اما کسی که روی تشک کشتی آمده باشد، می داند که قرعه هم در نتیجه کار تأثیرگذار است و برای کشتی گیران جوان و کم تجربه تاثیری جدی و مستقیم دارد. متأسفانه سخت ترین قرعه ها نصیب کشتی گیران ما شد. ما امیدوار بودیم کشتی گیران کم تجربه ما بتوانند در دورهای مقدماتی از قرعه مناسبتری برای شروع کار خود برخوردار باشند، که نشد.
ترکان افزود: در این بین اگر حسن یزدانی در مبارزه دوم یا سوم خود مقابل تیلور قرار می گرفت،  شاید می توانست نتیجه ای متفاوت ایجاد شود. بار سنگینی در کشتی اول بر دوش قهرمان المپیک ما قرار داشت. این  موضوع را با دلایل کامل فنی، علمی و تجربه سال ها حضور در کشتی می گویم. یزدانی قابلیت پیروزی مقابل تیلور آمریکایی را به راحتی دارد  و قطعا این شکست در بهترین جای ممکن اتفاق افتاد. وی در همین مبارزه هم می توانست اگر در تایم دوم طبق برنامه کادر فنی پیش برود، این کشتی گیر را پشت سر بگذارد. اما خوشحالم که نشان داد شخصیتی بزرگتر از فن و بند کشتی دارد و علیرغم شکست، روحیه خود را بدست آورد و توانست بدون مدال مسابقات را ترک نکند. به دلیل متوسط بودن سطح مسابقات آسیایی، ما به دنبال حضور یزدانی در یک تورنمنت بین المللی ( جام مدوید)  قبل از جهانی بودیم،  اما به دلیل
مشکلاتمالی این امر محقق نشد.
وی در ادامه گفت: ببینید آمریکا در حال حاضر یک تیم کامل برای المپیک دارد.  این تیم با توجه به
قانونجدید وزنکشی در صبح و تلاش چند ساله و حمایت کامل توانسته به چنین جایگاهی برسد که در چند مبارزه کشتی گیران ما را شکست بدهد. البته کادر فنی معتقد است که کریمی می توانست کاکس را مغلوب کند. کشتی گیران آمریکایی که مقابل ما پیروز شدند اکثرا مدال آوران جهانی و المپیک بودند و شانس موفقیت آن ها بیشتر بود. نکته حائز اهمیت کشتی ایران سه پیروزی عالی در سه مسابقه با روس ها بود.
ترکان در مورد برخی اظهار نظر ها در مورد لزوم تقویت کادر فنی تیم ملیتصریح کرد: ما از حضور تمامی بزرگان و اهالی فن استقبال می کنیم من هم دوست دارم مانند کشتی روسیهکه در کنار تدیف، فادزایف نیز کوچینگ می کرد، این اتفاق در کشتی ما بیافتد.
وی افزود: ما هم خیلی علاقمند هستیم، اردوهای خارجی برگزار کنیم  اما این موضوع نیاز به منابع دارد این در حالی است که ما در شرایط فعلی اقتصادی کشور، حتی دیگر نمی توانیم  در تورنمنت ها شرکت کنیم.
ترکان تأکید کرد: انتظارات مردم از کشتی را درک می کنیم و به آن احترام می گذاریم. اما واقعیت تیم کشتی آزاد ما این است که در حال
پوستاندازی است و زمان خود را می خواهد. ما می توانستیم تیمی از نام های بزرگ کشتی گیرانمان را در اوزان مختلف با خود همراه کنیم، اما پای جوانها ایستادیم تا برای کشتی
سرمایهباشند. شورای فنی شجاعت به خرج داد و پیشنهاد کادر فنی را در خصوص عضویت چند جوان کم تجربه از جمله باقر یخکشی، مقصودی، یونس امامی، و گلیج را برای حضور در چنین میدانی پذیرفت. می توانستیم جای این اسامی از کشتی گیران صاحب ناممان استفاده کنیم. اما اینکار برای کشتی ایران در المپیک ۲۰۲۰ و ۲۰۲۴ سودی نداشت. مردم عزیز بدانند اکثریت اعضای تیم کشتی آزاد قابلیت حضور در المپیک ۲۰۲۴ را نیز دارند. و این اقدامی آینده نگرانه است.
وی در پایان با اشاره به اینکه همواره از نقدهای کارشناسانه استقبال می کنیم گفت: برای کامل شدن این تیم باید هزینه کنند و آنها را به میدان های تدارکاتی بفرستند. کسب مدال المپیک نیاز به تدارکات و پشتیبانی کامل از جوانان کشتی دارد.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

کلاس زبان تضمینی در آموزشگاه زبان سخن برتر
ویژگی‌های یک آموزشگاه زبان خوب چیست؟ این روزها در همه شهرها به ویژه شهرهای بزرگ شاهد افزایش تعداد آموزشگاه زبان هستیم. رشد جمعیت و نیاز مردم به فراگیری زبان و برقراری ارتباط با دیگر نقاط دنیا، باعث شده تا شاهد افزایش تقاضای ثبت‌نام در آموزشگاه‌های زبان باشیم که خود این مسئله هم بر بیشتر شدن تعداد آموزشگاه‌ها تأثیرگذار بوده است.
انعقاد توافق‌نامه شرکت‌های تأمین سرمایه امین و تجارت الکترونیکی ارتباط فردا
شرکت‌های تأمین سرمایه امین و تجارت الکترونیکی ارتباط فردا توافق‌نامه همکاری امضا کردند.
چرا از ایران نرفتم
«به دفعات با این سوال روبه‌رو شده‌ام که چرا از ایران نرفتید؟ شما که در دوران تحصیلات تکمیلی خود در خارج از کشور سابقه کار در رشته تخصصی خودتان را دارید و به سهولت می‌توانید اشتغال و زندگی خوبی داشته باشید، چرا از این فرصت‌ها استفاده نکرده‌اید؟»
بفرمائید شعبه پیاده‌رو!
فروش پوشاک در تهران وارد مرحله جدیدی شده؛ در این روش نوظهور دیگر احتیاج به اتاق پرو ندارید و لازم نیست بعد از شنیدن قیمت‌ها با رودربایستی بگویید: «می‌رویم دوری در بازار بزنیم و برگردیم.»
برنامه دو سال آینده کاخ سفید علیه ایران
شرایط بحرانی روابط آمریکا و ایران به تدریج وخیم‌تر می‌شود. اقدام بی‌سابقه آمریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست سازمان‌های تروریستی نشانه‌ای از جدی‌تر شدن ابعاد خصومت دولت آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید.
بازخوانی قصه مریم؛ ۱۵ سال پس از آن شب تلخ
چند قدمی بیشتر به چشمه نمانده اما انگار بدنش دیگر نمی‌خواهد همراه او بیاید. سطل خالی توی دستش سنگینی می‌کند؛ درد در تمام سرش می‌پیچد. کرختی و سوزش بر نیمی از بدنش مستولی می‌شود و دیگر همه جهان سیاه می‌شود.
پاسخ شرکت کره‌ای به گزارش یک روزنامه
در پی انتشار گزارشی در روزنامه فرهیختگان درباره خروج تدریجی دو شرکت کره‌ای از بازار ایران، روابط عمومی سامسونگ جوابیه‌ای منتشر کرد.
آمریکایی‌ها وارد بازی نظامی با ایران نمی‌شوند
نماینده ایران در سازمان ملل گفت: این که همه مسائل و مشکلات اقتصادی را بخواهیم به برجام ارتباط دهیم یا به یک توافق دیگر بین‌المللی، یا این که بگوییم اگر در آینده به فلان کنوانسیون بپیوندیم، وضع اقتصادمان بدتر می‌شود، از مباحثی است که به صورت غیر تخصصی با آن برخورد می‌شود.
صانعی: در سفرهای برون مرزی، ورزشکاران هدف سرویس‌های امنیتی هستند
سرپرست اداره کل حراست وزارت ورزش وجوانان اصل فعالیت‌های این دفتر را پیشگیری و حاکم کردن رفتار انقلابی و اسلامی در حوزه حراست عنوان کرد.
احسان حدادی: هدفم مسابقات جهانی است- با پرتاب ۶۸ متر می‌توان روی سکوی جهانی رفت
احسان حدادی گفت: همه هدف من مسابقات جهانی است، گرفتن مدال در مسابقات جهانی باید بالاتر از رکورد ۶۷ متر باشد و پرتاب ۶۸ متر قطعاً می‌تواند روی سکوی جهانی برود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آلبوم موسیقی «پرواز پرنده» منتشر می‌شود
آلبوم موسیقی «پرواز پرنده» با آهنگسازی و تنظیم مهدی عطاریان و خوانندگی مهدی قربانی، امیر محسنی و مهدی عطاریان در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.
واکنش سخنگوی ذوب آهن به پرسپولیسی شدن مظاهری
جمشیدی گفت: در مورد مظاهری هم هنوز هیچ صحبتی نشده، ولی این بازیکن قراردادش در پایان فصل تمام می‌شود و می‌تواند به هر تیمی برود.
ایستاده در گرای صفر نفتی
بر اساس آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی در مورد وضعیت بازار انرژی جهان، آمار مربوط به صادرات نفت ایران در ماه گذشته بالغ بر ۱.۸ میلیون بشکه بوده است.
استاندار فارس: واحدهای صنعتی غیر فعال به چرخه تولید بازگردند
شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: آن دسته از واحدهای صنعتی که بنا به دلایلی غیر فعال هستند باید با همکاری بانک صنعت و معدن به چرخه تولید بازگردند.
آخرین وضعیت تورج لارودی و حسن حبیبی
دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی درباره آخرین وضعیت تورج لارودی گفت: هرچند این پیشکسوت عرصه رسانه و کارشناس کشتی دچار بیماری عصبی و عضلانی است و فرمان اعصاب به درستی به عضلات نمی رسد، اما تلاش پزشکان بر این است تا بیماری او را کنترل کنند.
استرلینگ: جایزه بهترین بازیکن سال بدون قهرمانی چه اهمیتی دارد؟
برانکو: برنده پرسپولیس-سپاهان قهرمان می‌شود
شفر استقلال را خلع‌سلاح کرد!
فسخ قرارداد بازیکن به خاطر از دست دادن پنالتی!
تذکر بیرانوند به بازیکن نیمکت‌نشین
ویسی: اتفاقات لیگ یک چندش‌آور است
توضیح‌ حسن‌زاده درمورد زمان اعلام رای تراکتور-پیکان
بودیمیر داستان گولچ را تکرار می‌کند؟
عربستان برای 6 سال میزبان سوپرکاپ اسپانیا شد
دفاعیات فروزان در کمیته اخلاق