لزوم عزم همگانی در مبارزه با موادمخدر

12:04 ۹۰ روز و ۴ ساعت پیش افکار نیوز 133 0
لزوم عزم همگانی در مبارزه با موادمخدر

مقیمی با تأکید بر این که باید در حوزه آموزش در اماکن آموزشی نسبت به آسیب های مواد مخدر گام جدی برداشته شود افزود: نیروی انتظامی و دستگاه قضایی به تنهایی قادر به برخورد با معضلات مواد مخدر نیستند و حتما دستگاه های فرهنگی و آموزشی باید به یاری این دستگاه ها بیایند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، نشست مشترک شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران و شهرستان بهارستان به ریاست محمد حسین مقیمی استاندار تهران روز دوشنبه در سالن جلسات پیامبر اعظم (ص) فرمانداری  برگزار شد.
استاندار تهران در این نشست گفت : توجه به مقوله اعتیادکه یکی از موارد شاخصدر شناسایی و کاهش آسیب های اجتماعیبه شمار می رود از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است و عزم  همه دستگاه‌های مربوطه را می‌طلبد.
مقیمی با تأکید بر این که باید در حوزه آموزش در اماکن آموزشی نسبت به آسیب های مواد مخدرگام جدی برداشته شود افزود: نیروی انتظامیو دستگاه قضاییبه تنهایی قادر به برخورد با معضلات مواد مخدر نیستند و حتما دستگاه های فرهنگی و آموزشی باید به یاری این دستگاه ها بیایند.
وی آموزش و اطلاع رسانی در حوزه صدا و سیمارا نیز بسیار مهم و ارزشمند دانست و اظهار داشت : هرچه قدر در حیطه آموزش و شناساندن آسیب اعتیاد و مواد مخدر ، محتواهای آموزشی  تولید شود باز هم خلا احساس می شود .در این حوزه کم کاری وجود دارد و اگر وقت بیشتر و مطالعات و شناسایی های بیشتری در این زمینه داشته باشیم قطع یقین بیشتر می توانیم موفقیت کسب کنیم.
استاندار تهران گفت: باید وقت بگذاریم و با این آسیب اجتماعی مقابله و پیشگیری کنیم و نگذاریم جوانان به این ماده خانمانسوز روی بیاورند . باید آموزش های همگانی و
سرمایه گذاریکنیم و نیروی انسانیرا حفظ کنیم چرا که اگر یک نفر را از مواد مخدر نجات دهیم در واقع یک ملت را نجات داده‌ایم.
در ادامه این نشست فرمانداربهارستان گزارشی از آخرین وضعیت شهرستان در حوزه مبارزه با مواد مخدرارائه کرد.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

راننده تاکسی زورگیر دستگیر شد
رئیس کلانتری ۱۱۹ مهرآباد از دستگیری راننده تاکسی سارق که در یکی از شرکت های معروف تاکسی اینترنتی کار می کرد خبر داد.
دعوای دسته‌جمعی وسط مسابقه گاو بازی
در یک مسابقه گاو بازی، چند نفر باهم درگیر می‌شوند و گاو خشمگین هم پس از مدتی وارد این دعوا می شود.
انتقال گوشی‌های سرقتی به افغانستان
رئیس کلانتری ۱۳۰ نازی آباد از دستگیری سارق سابقه دار به اتهام ۱۵ فقره سرقت گوشی در جنوب تهران خبر داد.
بلای بی‌آبی بر سر روستاهای خراسان جنوبی
بحران آب در ایران سلسله چالش‌ها و مشکلات ناشی از کمبود آب و استفاده نادرست از منابع آب در کشور ایران است. کاهش بارش‌ها توأم با برداشت بیش از حد آب‌های سطحی و زیرزمینی وضعیت آب کشور را به سطح بحرانی رسانده‌ است.
صدور حکم قضایی برای ۲۰۰ ملک شهرداری
عضو شورای شهر تهران گفت: 2 هزار ملک شهرداری در مناطق شمالی تهران بعضا بدون ضابطه و قانون در تصرف افرادی قرار گرفته است که اکنون حاضر به تخلیه نیستند.
«زری بافی»، هنر ایرانی در استان هرمزگان
فرهنگ و پوشش های محلی استان هرمزگان باعث ایجاد بازار کار مناسبی به نام «زری بافی» برای زنان هنرمند این منطقه شده است که بانوان، با تکیه بر هنر خویش نقش هایی زیبا آفریده و از آن کسب در آمد می کنند.
پزشک خانواده تا پایان سال آینده اجرایی می‌شود
سرپرست وزارت بهداشت گفت: نظام ارجاع و پزشک خانواده حداکثر تا بهار سال آینده در استان‌های شمالی کشور تکمیل ‏می‌شود و سپس از استان‌های دیگر دعوت می‌کنیم که از این الگوی موفق بازدید کنند و تا پایان سال 98 قسمت عمده‌ای از کشور را ‏تحت پوشش قرار می دهیم.‏
بازگشت ۵۶۰ اثر تاریخی به ایران
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از برگشت560 اثر تاریخی با قدمت بالای 80سال به کشور با تلاش‌های سازمان میراث فرهنگی خبر داد و گفت: افزون بر این از ابتدای سال نیز 140 هزار شی خصوصی و دولتی نیز ثبت شده است.
وجود ۵۰ هزار معتاد خیابانی در کشور
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: پیش بینی می شود که در کشور بین 30 تا 50 هزار معتاد متجاهر داشته باشیم و در تهران این رقم بین 12 تا 15 هزار نفر است.
لواسان، جزیره‌ای امن برای لاکچری‌نشین‌ها!
برخی ویلا‌های لواسان شاید به علت نزدیکی به خیابان آرامش لازم را نداشته باشد اما دیوار برخی، عایق حرارت و صوت با دانسیته ۱۲ است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شوخی سلطانی‌فر با مجتبی عابدینی
مراسم افتتاح موزه ورزش با حضور مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان و سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک روز گذشته (یکم بهمن) برگزار شد.
چرا کسانی که گربه دارند باید یک میز شیشه‌ای داشته باشند؟
عکس گربه‌هایی که روی میز‌های شیشه‌ای نشسته اند، مثل عکس‌های هوایی به شما اجازه می‌دهد دنیا را از زاویه جدیدی ببینید.
امیرکبیر؛ فرزند خلف، اما ناکام رویا‌های ضد استعماری
در هزاوه از بخش‌های فراهان در محله‌ای که امروز به محله میرزا تقی خان، نامی است، در سال ۱۲۲۲ هجری شمسی فرزندی پا به عرصه زندگی می‌گذارد که او را محمد تقی نام نهادند که یکی از درخشان‌ترین ستاره‌های شب ظلمانی ۲۰۰ ساله ایران می‌شود.
لغو اجرای ۲ نمایش لهستانی در جشنواره تئاتر فجر
مدیرکل هنرهای نمایشی اعلام کرد به دلیل سیاست‌های ضد ایرانی کشور لهستان، اجرای ۲ نمایش از این کشور را در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر لغو کردیم.
بلای بی‌آبی بر سر روستاهای خراسان جنوبی
صدور حکم قضایی برای ۲۰۰ ملک شهرداری
«زری بافی»، هنر ایرانی در استان هرمزگان
پزشک خانواده تا پایان سال آینده اجرایی می‌شود
بازگشت ۵۶۰ اثر تاریخی به ایران
وجود ۵۰ هزار معتاد خیابانی در کشور
لواسان، جزیره‌ای امن برای لاکچری‌نشین‌ها!
اخبار تایید نشده از هواپیماربایی در روسیه
احتمال بازگشت ۳۰ هزار لوح هخامنشی به ایران
افزایش آلودگی هوا تا آخر هفته