هشدار وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی به مدیران این وزارتخانه

12:28 ۲۰ روز و ۲۱ ساعت پیش افکار نیوز 33 0
هشدار وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی به مدیران این وزارتخانه

وزیر پیشنهادی راه وشهرسازی معتقد است که این وزارتخانه برای رسیدن به اهداف خود باید مسائلی هچون اولویت‌بندی پروژه‌ها، کوچک‌سازی بدنه و تعامل بیشتر با بخش خصوصی را در دستور کار قرار دهد و در این راستا مدیرانی که کارامدی کامل ندارند عزل خواهند شد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،محمد اسلامی درباره برنامه هایش برای وزارت راه وشهرسازی اظهار کرد: یکی از راهبردهای کلی مدنظر ما تسهیل فرآیند های مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصیداخلی و بین المللی است و در این مسیر ارتقای کمی و کیفی خدمات وزارتخانهبا بهره‌گیری از فناوری اطلاعاتدر اولویت قرار دارد.
وی بیان کرد: تحقق توسعه و رفاه شهروندان از وظایف اصلی وزارت راه و شهرسازیاست و تلاش برای حفظ حقوق شهروندی و تعهد به "منشور حقوق شهروندی" یکی از پیش نیازهای حصول به اهداف مورد نظر خواهد بود. در کنار آن ایجاد بستر مناسب جهت پایش، ارزیابی و نظارت عمومی بر تمامی فعالیت‌ها و خدمات وزارتخانه و التزام مدیران و مسئولان اجرایی به رعایت
حقوقشهروندی در همه برنامه ریزی‌ها، سیاست گذاری‌ها، تصمیمات و اقدمات بخشی از اولویت‌های جدی ما در این سطح خواهد بود.
به گفته وی، ایجاد سامانه پنجره واحد ارائه خدمات به مردم، رعایت استانداردهای زیست محیطیدر تمام حوزه های ذیربط، مدیریت دارایی ها جهت افزایش بهره وریاز امکانات موجود و تعامل سازنده با تمامی حوزه های ذیربط جهت ارتقای کمی و کیفی صنعتگردشگری و توسعه زیرساخت های لازم از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده است.
 وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، توجه به ایمنی، مدیریت بحرانو پدافند غیرعامل را مسائلی غیر قابل چشم پوشی دانست و گفت: ایمنی از دغدغه‌های غیرقابل اغماض استانداردهای جهانی و از اصول ضروری در فعالیت های عمرانی و خدماتی حوزه های وزارت راه و شهرسازیاست، به طوری که در حال حاضر در سال حدود ۱۶۰۰ نفر فقط در بحث ایمنی کار در ساختمان جان خود را از دست می‌دهند و سوانح رانندگی نیز قابل توجه است. در این راستا فراهم کردن
مسکنایمن، ایمن‌سازی راه‌ها و سایر شقوق حمل و نقل، کاهش تلفات رانندگی، آمادگی هرچه بیشتر به منظور مدیریت بحران و الزام به کارگیری پدافند غیرعامل در همه فعالیت‌ها از اصول در نظر گرفته شده برای این وزارتخانه به شمار می‌رود.
 وزیر پیشنهادی راه وشهرسازی درباره میزان اهمیت توسعه اقتصادسبز و حفظ محیط زیستدر وزارت راه وشهرسازی نیز توضیح داد: با توجه به تاثیر مستقیم و بعضاً آثار مخرب برنامه‌های توسعه مسکن و شهرسازی و صنایع حمل و نقلبر محیط زیست، لزوم برنامه‌ریزی جهت کاهش آثار مخرب زیست محیطی همچون حفاظت، بازسازی و ترویج استفاده پایدار از اکوسیستم‌های خشکی، مدیریت پایدار جنگل‌ها، مبارزه با بیابان‌زایی و متوقف ساختن و معکوس کردن روند تخریب زمینو ممانعت از نابودی تنوع زیستی و تعامل حداکثر با سازمان محیط زیست از جمله شاخصهایی است که می بایست در برنامه های اجرایی و توسعه لحاظ شوند.
وی افزود: هم چنین توسعه اقتصاد سبز در موضوعاتی همچون همکاری در مدیریت پسماند پایدار در شهرها، مقابله با تغییر اقلیم و کاهش گازهای گلخانه‌ای با کاهش سن ناوگان حمل و نقل، تجهیز سازمان‌ها و شرکت‌های تابع وزارت راه و شهرسازی به تسهیلات تولید انرژی‌های تجدیدپذیر از منابع باد و خورشید از جمله اصولی است که وزارت راه و شهرسازی خود را به آنها متعهد می‌داند.
 اسلامی در ادامه با اشاره به اشتغال ۶۸ هزار نفر به طور مستقیم و تعداد قابل توجهی از نیروهای کار به شکل غیر مستقیم در وزارت راه وشهرسازی  تاکید کرد: حمایت از اشتغالزایی و تولید کالای داخلی با رویکرد ایجاد حوزه‌های نوین به عنوان صنایع خلاق، کاهش تصدی گری دولتو بهینه سازی و بهبود مدیریت منابع و بکارگیری توان و ظرفیت داخلی و بومی در راستای توسعه پایدارضروری و لازم و از برنامه های با اولویت اجرایی است.
وزیر پیشنهادی راه وشهرسازی با تاکید بر لزوم تقویت و توسعه روزافزون نقش مردم برای پیشبرد امور و توسعه سرمایه گذاریتصریح کرد: استفاده از تجارب و دانش جهانی و مدیریت دانش در حوزه مسکن، شهرسازی و حمل و نقل و شفافیت و سلامتاداری و توسعه اصول مدیریت مشتری محور باید در وزارت راه وشهرسازی مدنظر قرار گیرد.
وی با یادآوری لزوم اصلاح فرآیند ها، یکپارچه سازی و حذف موازی کاری‌ها  و حضور موثر در عرصه جهانی و افزایش نقش در مبادلات بین المللی بیان داشت: این وزارتخانه با چالش‌هایی ازجمله تعداد زیاد طرح‌های نیمه تمام و مطالبات پیمانکاران، ایمن نبودن حمل و نقل جاده‌ای، فقدان منابع دولتی برای سرمایه‌گذاری برای توسعه شبکه حمل و نقل  مواجه است.
 وزیر پیشنهادی راه وشهرسازی با اشاره به لزوم ایجاد برخی تحول‌های بنیادی در عرصه حمل و نقل ایران، تاکید کرد: نبود زیرساخت‌ها و سیستم‌های مناسب برای حمل و نقل تندرو و ارزان، وجود و استمرار برخی انحصارات دولتی در فعالیت‌های صنعت حمل و نقل، مداخله دستوری در قیمت و تعرفه حمل و نقل و مداخلات دولت و نهادهای ناظر در فعالیت شرکت‌های هوایی و ریلی از چالش‌های وزارت راه و شهرسازی است که باید این موارد مورد توجه جدی قرا گیرد و مداخله ها به حداقل برسد.
اسلامی با اشاره به ضرورت هماهنگی قوی‌تر سازمان‌های فعال در امر هوانوردی تصریح کرد: صنعت حمل و نقل هوایی از جمله عرصه‌هایی بوده است که همواره در لیست اقدامات یکجانبه و ظالمانه آمریکا علیه ایرانقرار داشته که امید است بتوانیم با برنامه ها و راهبردهای پیش بینی شده تحریم  را بی اثر و توسعه حمل ونقل هوایی را پیش ببریم.
وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با اشاره به بیش از ۴۰۰ هزار پرواز ترانزیتی در سال، تاکید کرد: راهکار اصلی مقابله با تحریم تکیه بر توان داخلی، بالا بردن سطح تخصص ها و منابع انسانی، بازنگری طرح ها، احیای مزیت های اقتصادی فضای پروازی ایران و کسب گواهی کیفیت ارائه خدمات، تسهیل و جذب سرمایههاست.
وی افزود: اروپا نباید در به خطر انداختن جان مردم غیر نظامی با آمریکا همراهی کند، چون نحوه مواجهه آنها با این مسئله در حافظه ی تاریخی ملت ایرانثبت خواهد شد.
اسلامی خاطر نشان کرد: ارتقای کیفی، کمی و ایمنی ناوگان هوایی، افزایش سطح ارائه خدمات در فرودگاههای کشور، توسعه زیرساخت های فرودگاهی برای برطرف کردن نیازهای داخلی و رونق گردشگری خارجی و تدوین برنامه مشترک با سازمان گردشگریبرای افزایش گردشگران صنعت هوایی از جمله  برنامه‌هایی است که با هدف توسعه و رونق صنعت هوایی کشور در دستور کار قرار می گیرد.
 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

روستای هابیتون، رویایی در دنیای واقعی!
روستای هابیتون یک مکان واقعی است و هیچ بحثی در مورد آن وجود ندارد. مزرعه الکساندر یکی از اموال او به مساحت ۱۲۵۰ هکتار است که در ماتاماتا در کشور نیوزیلند قرار گرفته و مجموعه ای از خانه هایی است که در فیلم های ارباب حلقه‌ها و همچنین سه قسمتی هابیت مشاهده نموده اید. اما این منطقه تنها برای فیلم ها استفاده نمی شود.
گفتگو با احمد زیدآبادی درباره زندگی‌نامه خواندنی و پرفروش‌اش
زندانی شد و زمانی از زندان آزاد شد که قرار بود به تبعید برود و در حکمش آمده بود از هرگونه فعالیت سیاسی و نوشتاری ممنوع است.
فیلم سینمایی «تاریک‌ترین ساعت»؛ چرچیل، هیتلر، ترامپ و مذاکره!
فیلم سینمایی «تاریک‌ترین ساعت» Darkest Hour به روی آنتن شبکه یک سیما رفت. فیلمی که به بخش‌هایی از زندگی وینستون چرچیل، نخست وزیر بریتانیا در زمان جنگ جهانی دوم اشاره می‌کند.
علل سوزش معده؛ لطفا جدی بگیرید!
همه‌ی ما گاهی دچار سوزش معده می‌شویم و تجربه‌اش را داریم. ۶۰ میلیون آمریکایی یک بار در ماه دچار سوزش معده می‌شوند، اما علل سوزش معده می‌تواند گیج کننده یا گول زننده هم باشد که باید کاملا جدی گرفته شوند.
تقویت عضلات بدن با این راهکار‌ها
دستیابی به عضلات شش تکه شکم هرچند ممکن است، اما ساده نیست. از طرف دیگر رسیدن به میان تنه قوی تنها شامل حذف کربوهیدرات و ساعت‌ها تمرین در باشگاه هم نیست.
روایت دختر ملک الشعرای بهار از پدر
محمدتقی بهار را با کدام هنر و حرفه‌ای می‌توان ممتاز کرد؟ بهار در هر کاری که به یادگار گذاشت بهترین بود و در تاریخ ایران بسیار تاثیرگذار واقع شد.
علی کریمی را به استقلال قالب کردند!
علی کریمی – استقلال؛ رابطه‌ای که هنوز به سرانجام نرسیده و قصه‌ای که هنوز کسی عاقبت آن را نمی‌داند.
حاشیه‌سازی ترفند کی‌روش است!
رفتارهای کارلوس کی‌روش تازگی ندارد. او همیشه می‌خواهد به هر نحوی سایران را سورپرایز کند.
زرینچه: کمیته فنی تمرکز شفر را به هم می‌زند
تشکیل کمیته فنی در باشگاه استقلال تهران موافقان و مخالفانی دارد. برخی آن را اهرمی برای کمک به وینفرد شفر می‌دانند و برخی دیگر معتقدند دخالت این کمیته باعث مزاحمت سرمربی می‌شود.
تاج برای جلوگیری از تعلیق استعفا می‌دهد؟
به‌دنبال ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها در دستگاه‌های اجرایی و فدراسیون‌های ورزشی، این مهلت به روسای فدراسیون‌ها داده شد تا اسامی بازنشسته‌های خود را اعلام کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

5  استثنایی که می توانید به نامحرم نگاه کنید
چشم را دروازه دل نامیدن، چرا که آنچه از این دریچه وارد وجود شخص می شود، گاهی او را به سر منزل سعادت و گاه به ورطه سقوط و ذلت می کشاند. دل آنچه را که از طریق چشم می بیند و حس می کند، مورد تحلیل قرار داده و زمینه را برای پاسخ در برابر شرایط موجود و حرکت برای کسب و تصرف آن شرایط و اقناع آن فراهم می نماید و در حقیقت این سخن درستی است که «هر آنچه دیده بیند دل کند یاد» حالا فرق نمی کند که آن نگاه به صواب بوده و مجاز و یا ناصواب بوده و غیر مجاز.
روایت دختر ملک الشعرای بهار از پدر
محمدتقی بهار را با کدام هنر و حرفه‌ای می‌توان ممتاز کرد؟ بهار در هر کاری که به یادگار گذاشت بهترین بود و در تاریخ ایران بسیار تاثیرگذار واقع شد.
تیپ خانم بازیگر در جشن تولد لوکس خانم مجری -عکس
سوگل طهماسبی در جشن تولد «مژده لواسانی» حضور داشت.
نمایی متفاوت از قله دماوند- عکس
نمایی متفاوت از قله دماوند در زیر قابل مشاهده است.
شناسایی حمله قلبی جدی تنها با یک برنامه
یک برنامه جدید به تازگی برای گوشی‌های هوشمند توسعه یافته که می‌تواند تعیین کند آیا کاربر در معرض حمله قلبی جدی قرار دارد یا خیر!؟
ساخت هواپیمای ۸ تا ۱۹ نفره در دستور کار
مظنه واحدهای ۸۰ متری در تهران
گاز دومین منبع بزرگ انرژی جهان می‌شود
خودروهای ژاپنی در بازار تهران چند؟
راهکارهایی برای افزایش امنیت سایبری سازمانی
کدام خودروهای داخلی گران شده‌اند
سیگاری‌ها در نیمه نخست سال ۲۵۰ میلیارد تومان مالیات دادند
سلطان سکه اعدام شد
واردات هدفون و گوشی ۴ میلیون دلاری شد
افزایش روز افزون کشور‌ها به حذف دلار