هشدار وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی به مدیران این وزارتخانه

12:28 ۹۲ روز و ۳ ساعت پیش افکار نیوز 100 0
هشدار وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی به مدیران این وزارتخانه

وزیر پیشنهادی راه وشهرسازی معتقد است که این وزارتخانه برای رسیدن به اهداف خود باید مسائلی هچون اولویت‌بندی پروژه‌ها، کوچک‌سازی بدنه و تعامل بیشتر با بخش خصوصی را در دستور کار قرار دهد و در این راستا مدیرانی که کارامدی کامل ندارند عزل خواهند شد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،محمد اسلامی درباره برنامه هایش برای وزارت راه وشهرسازی اظهار کرد: یکی از راهبردهای کلی مدنظر ما تسهیل فرآیند های مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصیداخلی و بین المللی است و در این مسیر ارتقای کمی و کیفی خدمات وزارتخانهبا بهره‌گیری از فناوری اطلاعاتدر اولویت قرار دارد.
وی بیان کرد: تحقق توسعه و رفاه شهروندان از وظایف اصلی وزارت راه و شهرسازیاست و تلاش برای حفظ حقوق شهروندی و تعهد به "منشور حقوق شهروندی" یکی از پیش نیازهای حصول به اهداف مورد نظر خواهد بود. در کنار آن ایجاد بستر مناسب جهت پایش، ارزیابی و نظارت عمومی بر تمامی فعالیت‌ها و خدمات وزارتخانه و التزام مدیران و مسئولان اجرایی به رعایت
حقوقشهروندی در همه برنامه ریزی‌ها، سیاست گذاری‌ها، تصمیمات و اقدمات بخشی از اولویت‌های جدی ما در این سطح خواهد بود.
به گفته وی، ایجاد سامانه پنجره واحد ارائه خدمات به مردم، رعایت استانداردهای زیست محیطیدر تمام حوزه های ذیربط، مدیریت دارایی ها جهت افزایش بهره وریاز امکانات موجود و تعامل سازنده با تمامی حوزه های ذیربط جهت ارتقای کمی و کیفی صنعتگردشگری و توسعه زیرساخت های لازم از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده است.
 وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، توجه به ایمنی، مدیریت بحرانو پدافند غیرعامل را مسائلی غیر قابل چشم پوشی دانست و گفت: ایمنی از دغدغه‌های غیرقابل اغماض استانداردهای جهانی و از اصول ضروری در فعالیت های عمرانی و خدماتی حوزه های وزارت راه و شهرسازیاست، به طوری که در حال حاضر در سال حدود ۱۶۰۰ نفر فقط در بحث ایمنی کار در ساختمان جان خود را از دست می‌دهند و سوانح رانندگی نیز قابل توجه است. در این راستا فراهم کردن
مسکنایمن، ایمن‌سازی راه‌ها و سایر شقوق حمل و نقل، کاهش تلفات رانندگی، آمادگی هرچه بیشتر به منظور مدیریت بحران و الزام به کارگیری پدافند غیرعامل در همه فعالیت‌ها از اصول در نظر گرفته شده برای این وزارتخانه به شمار می‌رود.
 وزیر پیشنهادی راه وشهرسازی درباره میزان اهمیت توسعه اقتصادسبز و حفظ محیط زیستدر وزارت راه وشهرسازی نیز توضیح داد: با توجه به تاثیر مستقیم و بعضاً آثار مخرب برنامه‌های توسعه مسکن و شهرسازی و صنایع حمل و نقلبر محیط زیست، لزوم برنامه‌ریزی جهت کاهش آثار مخرب زیست محیطی همچون حفاظت، بازسازی و ترویج استفاده پایدار از اکوسیستم‌های خشکی، مدیریت پایدار جنگل‌ها، مبارزه با بیابان‌زایی و متوقف ساختن و معکوس کردن روند تخریب زمینو ممانعت از نابودی تنوع زیستی و تعامل حداکثر با سازمان محیط زیست از جمله شاخصهایی است که می بایست در برنامه های اجرایی و توسعه لحاظ شوند.
وی افزود: هم چنین توسعه اقتصاد سبز در موضوعاتی همچون همکاری در مدیریت پسماند پایدار در شهرها، مقابله با تغییر اقلیم و کاهش گازهای گلخانه‌ای با کاهش سن ناوگان حمل و نقل، تجهیز سازمان‌ها و شرکت‌های تابع وزارت راه و شهرسازی به تسهیلات تولید انرژی‌های تجدیدپذیر از منابع باد و خورشید از جمله اصولی است که وزارت راه و شهرسازی خود را به آنها متعهد می‌داند.
 اسلامی در ادامه با اشاره به اشتغال ۶۸ هزار نفر به طور مستقیم و تعداد قابل توجهی از نیروهای کار به شکل غیر مستقیم در وزارت راه وشهرسازی  تاکید کرد: حمایت از اشتغالزایی و تولید کالای داخلی با رویکرد ایجاد حوزه‌های نوین به عنوان صنایع خلاق، کاهش تصدی گری دولتو بهینه سازی و بهبود مدیریت منابع و بکارگیری توان و ظرفیت داخلی و بومی در راستای توسعه پایدارضروری و لازم و از برنامه های با اولویت اجرایی است.
وزیر پیشنهادی راه وشهرسازی با تاکید بر لزوم تقویت و توسعه روزافزون نقش مردم برای پیشبرد امور و توسعه سرمایه گذاریتصریح کرد: استفاده از تجارب و دانش جهانی و مدیریت دانش در حوزه مسکن، شهرسازی و حمل و نقل و شفافیت و سلامتاداری و توسعه اصول مدیریت مشتری محور باید در وزارت راه وشهرسازی مدنظر قرار گیرد.
وی با یادآوری لزوم اصلاح فرآیند ها، یکپارچه سازی و حذف موازی کاری‌ها  و حضور موثر در عرصه جهانی و افزایش نقش در مبادلات بین المللی بیان داشت: این وزارتخانه با چالش‌هایی ازجمله تعداد زیاد طرح‌های نیمه تمام و مطالبات پیمانکاران، ایمن نبودن حمل و نقل جاده‌ای، فقدان منابع دولتی برای سرمایه‌گذاری برای توسعه شبکه حمل و نقل  مواجه است.
 وزیر پیشنهادی راه وشهرسازی با اشاره به لزوم ایجاد برخی تحول‌های بنیادی در عرصه حمل و نقل ایران، تاکید کرد: نبود زیرساخت‌ها و سیستم‌های مناسب برای حمل و نقل تندرو و ارزان، وجود و استمرار برخی انحصارات دولتی در فعالیت‌های صنعت حمل و نقل، مداخله دستوری در قیمت و تعرفه حمل و نقل و مداخلات دولت و نهادهای ناظر در فعالیت شرکت‌های هوایی و ریلی از چالش‌های وزارت راه و شهرسازی است که باید این موارد مورد توجه جدی قرا گیرد و مداخله ها به حداقل برسد.
اسلامی با اشاره به ضرورت هماهنگی قوی‌تر سازمان‌های فعال در امر هوانوردی تصریح کرد: صنعت حمل و نقل هوایی از جمله عرصه‌هایی بوده است که همواره در لیست اقدامات یکجانبه و ظالمانه آمریکا علیه ایرانقرار داشته که امید است بتوانیم با برنامه ها و راهبردهای پیش بینی شده تحریم  را بی اثر و توسعه حمل ونقل هوایی را پیش ببریم.
وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با اشاره به بیش از ۴۰۰ هزار پرواز ترانزیتی در سال، تاکید کرد: راهکار اصلی مقابله با تحریم تکیه بر توان داخلی، بالا بردن سطح تخصص ها و منابع انسانی، بازنگری طرح ها، احیای مزیت های اقتصادی فضای پروازی ایران و کسب گواهی کیفیت ارائه خدمات، تسهیل و جذب سرمایههاست.
وی افزود: اروپا نباید در به خطر انداختن جان مردم غیر نظامی با آمریکا همراهی کند، چون نحوه مواجهه آنها با این مسئله در حافظه ی تاریخی ملت ایرانثبت خواهد شد.
اسلامی خاطر نشان کرد: ارتقای کیفی، کمی و ایمنی ناوگان هوایی، افزایش سطح ارائه خدمات در فرودگاههای کشور، توسعه زیرساخت های فرودگاهی برای برطرف کردن نیازهای داخلی و رونق گردشگری خارجی و تدوین برنامه مشترک با سازمان گردشگریبرای افزایش گردشگران صنعت هوایی از جمله  برنامه‌هایی است که با هدف توسعه و رونق صنعت هوایی کشور در دستور کار قرار می گیرد.
 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

تصاویر فوق العاده دیدنی از یخ زدن دریاچه بالاتون
باد‌های شدید و قندیل‌های یخی دریاچه آب شیرین بالاتون در مجارستان را به یک سرزمین عجایب زمستانی تبدیل کرده که منظره‌ای تماشایی به بینندگان ارائه می‌دهد.
ناسی‌لماک؛ غذای ملی مالزی
ناسی‌لماک یکی از پرطرفدارترین غذاهای مالزی است که به‌عنوان غذای ملی این کشور محسوب می‌شود. عطر و بوی این غذا یکی از نکات مثبت آن است که‌ انگیزه خوردنش را چندبرابر می‌کند.
۵ ستاره پرکار حاضر در جشنواره فجر امسال
بهنوش طباطبایی بعد از بازی در فیلم «زیر سقف دودی» دو سالی کار نکرد و بیشتر تمرکز خود را معطوف به تئاتر کرد و حالا بعد از دو‌سال غیبت امسال با دو فیلم «ماجرای نیمروز ٢-رد خون» و «غلامرضا تختی» حاضر است. از فیلم دومی و مختصات نقش او چیزی رسانه‌ای نشده، نه عکسی منتشر شده و نه اطلاعاتی به بیرون درز کرده، اما در فیلم محمد حسین مهدویان، از نقشش با انتشار پوستری از فیلم رونمایی شده است.
باور‌های اشتباه خانم‌ها در لباس پوشیدن
قوانین مختلفی در مورد مد وجود دارد که برخی از آنها به مرور تبدیل به اصول ثابت مد شده اند اما گذشت زمان اشتباه بودن برخی از آنها را ثابت کرده است. شاید شما هم باورهایی در زمینه مد داشته باشید که اشتباه باشد، برای این منظور بهتر است که در ادامه مطلب همراه ما باشید.
درباره کلیپ عجیبی که ترویج کودک‌همسری می‌کند
این زوج احتمالا تا همان ۱۳، ۱۴‌سالگی هرگز دست به سیاه و سفید نزده‌اند و شاید یک سالی نامزد بوده‌اند و سپس به خانه بخت رفته‌اند. با آرزوی خوشبختی برای این دوستان، من درباره بچه‌هایی صحبت می‌کنم که، چون «نان‌خور» اضافه هستند، شوهر داده می‌شوند.
لیگ NBA؛ پیروزی راکتس با شاهکار هاردن
تیم هیوستون راکتس با شاهکار دیگری از گارد رأس خود مقابل نیویورک نیکس به پیروزی رسید.
سرمربی عراق در یک قدمی اخراج
سایت اسپورت عراق خبر داد که سرمربی تیم ملی عراق در آستانه برکناری قرار دارد.
محمدخانی‌: نوشتند ناصر دیوار چین را فروریخت
مهاجم اسبق پرسپولیس و تیم ملی به خبرورزشی گفت: بیرانوند نشان داد بهترین تبدیل به بهترین دروازه‌بان فوتبال آسیا شده است.
قرارداد جلالی با باشگاه نساجی امضا شد
قرارداد مجید جلالی سرمربی جدید تیم فوتبال نساجی با مسئولان این باشگاه امضا شد.
پیام وزیر ورزش برای تیم کارلوس کی روش
وزیر ورزش و جوانان در آستانه بازی تیم های ایران و چین در پیامی خطاب به ملی پوشان کشورمان گفت: دیوار چین در مقابل اراده شما دوام نخواهد آورد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بیانی: فوتبال ایران قابل پیش‌بینی نیست
بازیکن پیشین تیم ملی گفت: اگرچه خط دفاع ما هنوز گلی دریافت نکرده، اما نگران اشتباهات فردی مدافعان تیم ملی هستم.
دوچرخه‌های خودران جای تاکسی‌های اینترنتی را می‌گیرند
به نظر می‌رسد که شرکت اوبر تصمیم گرفته است دوچرخه و اسکوترهای خودران را نیز وارد ناوگان حمل و نقل خود کند.
لغو محدودیت اعتبار ثبت سفارش برخی کالا‌ها
بر اساس تصمیم جدید دولت که در روزهای آینده اعلام رسمی خواهد شد، کالاهای اساسی مشمول انقضای ثبت سفارش نشده و مهلت اعتبار ثبت سفارش برای تمامی کالاها از سه ماه به ۶ ماه افزایش خواهد یافت.
خصلتی که خداوند آن را دوست دارد
حدیث امام صادق (ع) درباره میانه روی را در اینجا بخوانید.
خبر خوب سایت ازبک برای استقلالی‌ها
سایت چمپیونات ازبکستان نوشت که اسماعیل مهاجم مورد نظر استقلال با تیم ازبک فسخ کرده است.
بسته حمایتی برای دختران کارمند مجرد
کره جنوبی خرید نفت ایران را از سرگرفت
قیمت بازار؛ گوشت ۸۷، مرغ ۱۴، برنج ۲۰ هزار تومان
قیمت دلار به ۱۱۵۱۰ تومان رسید
لغو محدودیت اعتبار ثبت سفارش برخی کالا‌ها
آغاز ماراتن مذاکرات دستمزد ۹۸ کارگران
تکذیب برکناری مدیرعامل هما و سازمان بنادر
زمان افتتاح فاز اول آزادراه تهران - شمال
پیش‌بینی مسیر اقتصاد ایران در سال ۹۸
تبدیل سود روزشمار به ماه‌شمار به نفع بانک‌ها شد