هشدار وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی به مدیران این وزارتخانه

12:28 ۱۸۳ روز و ۱۵ ساعت پیش افکار نیوز 339 0
هشدار وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی به مدیران این وزارتخانه

وزیر پیشنهادی راه وشهرسازی معتقد است که این وزارتخانه برای رسیدن به اهداف خود باید مسائلی هچون اولویت‌بندی پروژه‌ها، کوچک‌سازی بدنه و تعامل بیشتر با بخش خصوصی را در دستور کار قرار دهد و در این راستا مدیرانی که کارامدی کامل ندارند عزل خواهند شد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،محمد اسلامی درباره برنامه هایش برای وزارت راه وشهرسازی اظهار کرد: یکی از راهبردهای کلی مدنظر ما تسهیل فرآیند های مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصیداخلی و بین المللی است و در این مسیر ارتقای کمی و کیفی خدمات وزارتخانهبا بهره‌گیری از فناوری اطلاعاتدر اولویت قرار دارد.
وی بیان کرد: تحقق توسعه و رفاه شهروندان از وظایف اصلی وزارت راه و شهرسازیاست و تلاش برای حفظ حقوق شهروندی و تعهد به "منشور حقوق شهروندی" یکی از پیش نیازهای حصول به اهداف مورد نظر خواهد بود. در کنار آن ایجاد بستر مناسب جهت پایش، ارزیابی و نظارت عمومی بر تمامی فعالیت‌ها و خدمات وزارتخانه و التزام مدیران و مسئولان اجرایی به رعایت
حقوقشهروندی در همه برنامه ریزی‌ها، سیاست گذاری‌ها، تصمیمات و اقدمات بخشی از اولویت‌های جدی ما در این سطح خواهد بود.
به گفته وی، ایجاد سامانه پنجره واحد ارائه خدمات به مردم، رعایت استانداردهای زیست محیطیدر تمام حوزه های ذیربط، مدیریت دارایی ها جهت افزایش بهره وریاز امکانات موجود و تعامل سازنده با تمامی حوزه های ذیربط جهت ارتقای کمی و کیفی صنعتگردشگری و توسعه زیرساخت های لازم از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده است.
 وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، توجه به ایمنی، مدیریت بحرانو پدافند غیرعامل را مسائلی غیر قابل چشم پوشی دانست و گفت: ایمنی از دغدغه‌های غیرقابل اغماض استانداردهای جهانی و از اصول ضروری در فعالیت های عمرانی و خدماتی حوزه های وزارت راه و شهرسازیاست، به طوری که در حال حاضر در سال حدود ۱۶۰۰ نفر فقط در بحث ایمنی کار در ساختمان جان خود را از دست می‌دهند و سوانح رانندگی نیز قابل توجه است. در این راستا فراهم کردن
مسکنایمن، ایمن‌سازی راه‌ها و سایر شقوق حمل و نقل، کاهش تلفات رانندگی، آمادگی هرچه بیشتر به منظور مدیریت بحران و الزام به کارگیری پدافند غیرعامل در همه فعالیت‌ها از اصول در نظر گرفته شده برای این وزارتخانه به شمار می‌رود.
 وزیر پیشنهادی راه وشهرسازی درباره میزان اهمیت توسعه اقتصادسبز و حفظ محیط زیستدر وزارت راه وشهرسازی نیز توضیح داد: با توجه به تاثیر مستقیم و بعضاً آثار مخرب برنامه‌های توسعه مسکن و شهرسازی و صنایع حمل و نقلبر محیط زیست، لزوم برنامه‌ریزی جهت کاهش آثار مخرب زیست محیطی همچون حفاظت، بازسازی و ترویج استفاده پایدار از اکوسیستم‌های خشکی، مدیریت پایدار جنگل‌ها، مبارزه با بیابان‌زایی و متوقف ساختن و معکوس کردن روند تخریب زمینو ممانعت از نابودی تنوع زیستی و تعامل حداکثر با سازمان محیط زیست از جمله شاخصهایی است که می بایست در برنامه های اجرایی و توسعه لحاظ شوند.
وی افزود: هم چنین توسعه اقتصاد سبز در موضوعاتی همچون همکاری در مدیریت پسماند پایدار در شهرها، مقابله با تغییر اقلیم و کاهش گازهای گلخانه‌ای با کاهش سن ناوگان حمل و نقل، تجهیز سازمان‌ها و شرکت‌های تابع وزارت راه و شهرسازی به تسهیلات تولید انرژی‌های تجدیدپذیر از منابع باد و خورشید از جمله اصولی است که وزارت راه و شهرسازی خود را به آنها متعهد می‌داند.
 اسلامی در ادامه با اشاره به اشتغال ۶۸ هزار نفر به طور مستقیم و تعداد قابل توجهی از نیروهای کار به شکل غیر مستقیم در وزارت راه وشهرسازی  تاکید کرد: حمایت از اشتغالزایی و تولید کالای داخلی با رویکرد ایجاد حوزه‌های نوین به عنوان صنایع خلاق، کاهش تصدی گری دولتو بهینه سازی و بهبود مدیریت منابع و بکارگیری توان و ظرفیت داخلی و بومی در راستای توسعه پایدارضروری و لازم و از برنامه های با اولویت اجرایی است.
وزیر پیشنهادی راه وشهرسازی با تاکید بر لزوم تقویت و توسعه روزافزون نقش مردم برای پیشبرد امور و توسعه سرمایه گذاریتصریح کرد: استفاده از تجارب و دانش جهانی و مدیریت دانش در حوزه مسکن، شهرسازی و حمل و نقل و شفافیت و سلامتاداری و توسعه اصول مدیریت مشتری محور باید در وزارت راه وشهرسازی مدنظر قرار گیرد.
وی با یادآوری لزوم اصلاح فرآیند ها، یکپارچه سازی و حذف موازی کاری‌ها  و حضور موثر در عرصه جهانی و افزایش نقش در مبادلات بین المللی بیان داشت: این وزارتخانه با چالش‌هایی ازجمله تعداد زیاد طرح‌های نیمه تمام و مطالبات پیمانکاران، ایمن نبودن حمل و نقل جاده‌ای، فقدان منابع دولتی برای سرمایه‌گذاری برای توسعه شبکه حمل و نقل  مواجه است.
 وزیر پیشنهادی راه وشهرسازی با اشاره به لزوم ایجاد برخی تحول‌های بنیادی در عرصه حمل و نقل ایران، تاکید کرد: نبود زیرساخت‌ها و سیستم‌های مناسب برای حمل و نقل تندرو و ارزان، وجود و استمرار برخی انحصارات دولتی در فعالیت‌های صنعت حمل و نقل، مداخله دستوری در قیمت و تعرفه حمل و نقل و مداخلات دولت و نهادهای ناظر در فعالیت شرکت‌های هوایی و ریلی از چالش‌های وزارت راه و شهرسازی است که باید این موارد مورد توجه جدی قرا گیرد و مداخله ها به حداقل برسد.
اسلامی با اشاره به ضرورت هماهنگی قوی‌تر سازمان‌های فعال در امر هوانوردی تصریح کرد: صنعت حمل و نقل هوایی از جمله عرصه‌هایی بوده است که همواره در لیست اقدامات یکجانبه و ظالمانه آمریکا علیه ایرانقرار داشته که امید است بتوانیم با برنامه ها و راهبردهای پیش بینی شده تحریم  را بی اثر و توسعه حمل ونقل هوایی را پیش ببریم.
وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با اشاره به بیش از ۴۰۰ هزار پرواز ترانزیتی در سال، تاکید کرد: راهکار اصلی مقابله با تحریم تکیه بر توان داخلی، بالا بردن سطح تخصص ها و منابع انسانی، بازنگری طرح ها، احیای مزیت های اقتصادی فضای پروازی ایران و کسب گواهی کیفیت ارائه خدمات، تسهیل و جذب سرمایههاست.
وی افزود: اروپا نباید در به خطر انداختن جان مردم غیر نظامی با آمریکا همراهی کند، چون نحوه مواجهه آنها با این مسئله در حافظه ی تاریخی ملت ایرانثبت خواهد شد.
اسلامی خاطر نشان کرد: ارتقای کیفی، کمی و ایمنی ناوگان هوایی، افزایش سطح ارائه خدمات در فرودگاههای کشور، توسعه زیرساخت های فرودگاهی برای برطرف کردن نیازهای داخلی و رونق گردشگری خارجی و تدوین برنامه مشترک با سازمان گردشگریبرای افزایش گردشگران صنعت هوایی از جمله  برنامه‌هایی است که با هدف توسعه و رونق صنعت هوایی کشور در دستور کار قرار می گیرد.
 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

تولید و تجارت
تولید و تجارت

آخرین اخبار

آشنایی با رهبرى که گمراه نمى سازد
حدیث امام علی(ع) درباره قرآن را در اینجا بخوانید.
علائم و علت خرابی سیستم ترمز خودرو کدامند؟
مانند تمامی قسمت‌های دیگر در خودرو، خرابی ترمز دارای نشانه‌هایی است که می‌توان به وسیله آن‌ها متوجه خرابی در سیستم شد.
چرا برخی افراد فوبیا دارند؟
برخی افراد بی‌دلیل از بعضی مسائل همچون پیری، تنهایی، بیکاری و حتی یک حیوان خانگی ترس دارند. باید دانست که بسیاری از این هراس‌ها ریشه در کودکی فرد داشته یا به دلیل تهدید‌ها در زندگی روزانه بروز می‌کند.
همسر عصبی خود را اینگونه شاد کنید
اگر از نظر مالی امکانش را دارید او را به خرید ببرید. می‌توانید با هم به تفریحاتی بپردازید که همسرتان دوست دارد و جا‌های جدیدی بروید که کشف و تجربه‌شان همسرتان را هیجان زده می‌کند.
در علاقه به پاستیل زیاده روی نکنید
پاستیل یکی از محبوب‌ترین خوراکی‌ها نزد کودکان و البته اغلب دخترخانم‌ها است. در مورد پاستیل حرف‌های ضد و نقیض زیادی مطرح می‌شود.
معروف ترین دبیرستان  تسخیر شده جهان+عکس
داستان‌هایی وجود دارد که می‌گوید مدرسه «ال پاسو» در تگزاس یک مدرسه تسخیرشده است. این مدرسه در سال ۱۹۱۶ افتتاح شد و به‌دلیل قرارگرفتن آن بر فراز کوهی مشرف به شهر، به «بانوی روی تپه» نیز مشهور است. در ۱۷ نوامبر ۱۹۸۰، این دبیرستان به عنوان یک مکان تاریخی در آمریکا ثبت شد.
انسان‌ها می‌توانند با زبان خود بو بکشند
یک مطالعه جدید از محققان مرکز مونل (Monell) در فیلادلفیا نشان داد که انسان می‌تواند بو‌ها را با استفاده از زبان خود و به دلیل دارا بودن گیرنده‌های خاص تشخیص دهد.
نوشیدن بیش از حد آب هنگام ورزش مرگبار است
هیپوناترمی ناشی از کاهش میزان یون سدیم در خون است. هیپوناترمی مرتبط با ورزش زمانی رخ می‌دهد که نوشیدن بیش از حد آب، بر توانایی کلیه‌ها برای دفع آب اضافی غلبه می‌کند و سدیم در بدن رقیق شده و باعث التهاب سلول‌ها می می‌شود که می‌تواند خطر مرگ به دنبال داشته باشد.
دستگیری ˮرحمانˮ، ˮقدیرˮ و ˮماهانˮ
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری پنج سارق زورگیر گوشی تلفن همراه و موتورسیکلت در شرق تهران خبر داد و گفت: تا کنون ۴۰ نفر از شکات این پرونده شناسایی شده اند.
شرکت رژیم صهیونیستی در نمایشگاه بین‌المللی امارات
اسرائیل در ادامه تحرکات کشور‌های حوزه خلیج فارس برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، وزارت خارجه این رژیم روز پنج‌شنبه رسماُ اعلام کرد رژیم صهیونیستی در نمایشگاه بین‌المللی «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» امارات شرکت خواهد کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آشنایی با رهبرى که گمراه نمى سازد
حدیث امام علی(ع) درباره قرآن را در اینجا بخوانید.
علائم و علت خرابی سیستم ترمز خودرو کدامند؟
مانند تمامی قسمت‌های دیگر در خودرو، خرابی ترمز دارای نشانه‌هایی است که می‌توان به وسیله آن‌ها متوجه خرابی در سیستم شد.
چرا برخی افراد فوبیا دارند؟
برخی افراد بی‌دلیل از بعضی مسائل همچون پیری، تنهایی، بیکاری و حتی یک حیوان خانگی ترس دارند. باید دانست که بسیاری از این هراس‌ها ریشه در کودکی فرد داشته یا به دلیل تهدید‌ها در زندگی روزانه بروز می‌کند.
همسر عصبی خود را اینگونه شاد کنید
اگر از نظر مالی امکانش را دارید او را به خرید ببرید. می‌توانید با هم به تفریحاتی بپردازید که همسرتان دوست دارد و جا‌های جدیدی بروید که کشف و تجربه‌شان همسرتان را هیجان زده می‌کند.
احتمال لغو اعزام تیم ملی تیروکمان کامپوند به مسابقات جهانی بخاطر کمبود اعتبار
رییس فدراسیون تیروکمان گفت: برای مسابقات جهانی هلند اعزام تیم‌های ریکرو و جانبازان و معلولان بخاطر کسب سهمیه المپیک در اولویت است، اما هنوز وضعیت تیم کامپوند برای اعزام مشخص نیست.
چهار عامل سردرگمی بازار مسکن
گاز ایران به‌جای صادرات به کجا می‌رود؟
تاثیر باران بر قیمت میوه
گاز ایران به‌جای صادرات به کجا می‌رود؟
۵۰ درصد قطعات مورد نیاز خودرو در انحصار ۷ نفر
تاثیر بارش باران بر قیمت میوه
رقم اختلاس ۶ میلیارد دلاری کذب محض است
اجرای فاز اول هوشمندسازی بنادر
قیمت انواع مصالح ساختمانی در بازار
قیمت انواع شامپو در بازار + جدول