استقلال-سپاهان- دوباره قلعه نویی به آبی ها رسید

09:32 ۲۳ روز و ۹ ساعت پیش افکار نیوز 66 0
استقلال-سپاهان- دوباره قلعه نویی به آبی ها رسید

دیدارهای هفته دهم لیگ برتر در سه روز پنجشنبه، جمعه و شنبه برگزار می شود.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،دیدارهای هفته دهم لیگ برتر  در سه روز  پنجشنبه، جمعه و شنبه برگزار می شود. 
نگاهی به این بازی ها می اندازیم:ذوب آهن اصفهان- پیکان؛ قطع نوار بردهای جلالی یا ادامه ناکامی نمازی؟ذوب آهن 4 هفته است که برد نداشته و در دو هفته آخر مسابقات دو مساوی داشته است. با این حال سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن همچنان از امید نمازی سرمربی تیمش حمایت می کند و البته نسبت به اشتباهات داوری معترض است. پیکان اما 3 برد متوالی داشته ولی مسابقه این تیم مقابل پرسپولیس به خاطر لیگ قهرمانان آسیا لغو شده است که کادرفنی پیکان با وجود نارضایتی اعتراض شدیدی به  لغو این دیدار نکرد. اکنون باید دید نوار بردهای پیکان در اصفهان قطع می شود یا ذوب آهن همچنان در مسیر ناکامی گام برمی دارد؟
نساجی مازندران - ماشین سازی تبریز؛ به دنبال دومین بردهر دو تیم در این فصل فقط یک برد به دست آورده اند و برای دومین برد تلاش می کنند. نساجی هفته گذشته مقابل سپاهان با یک پنالتی که هدیه داور به تیم حریف بود 3 امتیاز را از دست داد تا نکونام و مدیران باشگاه به شدت علیه داوران موضع بگیرند. ماشین سازی اما بعد از حضور رضا مهاجری وضعیت بهتری پیدا کرده است. 
نفت مسجدسلیمان - پدیده؛ صدرنشین به میدان می‌رود؟نفت تیم رده پانزدهم جدول است  و هنوز بردی نداشته و با 3 گل زده که دومین خط حمله ضعیف لیگ محسوب می شود باید مقابل تیم صدرنشین پدیده قرار بگیرد. صدرنشینی که درگیر مشکلات مالی است و هرچه یحیی گل محمدی و شاگردانش در عرصه فنی خوب کار کرده اند اما در عرصه مدیریتی این باشگاه با چالش های زیادی مواجه است! به طوریکه حتی گفته شد که شاید پدیده در این مسابقه به دلیل مشکلات مالی حاضر نشود! اگر این اتفاق رخ بدهد نفت مسجدسلیمان صاحب یک برد بادآورده خواهد شد آن هم مقابل تیم صدرنشین که البته بعید است که تیم پدیده خیلی راحت بخواهد صدر جدول را از دست بدهد. پدیده در این فصل فقط مقابل پرسپولیس در هفته اول بازنده شده است.
تراکتورسازی - سپیدرود رشت؛ جادوگری روی نیمکت!تراکتورسازی هفته گذشته بازهم به صنعت نفت آبادان باخت تا همچنان در میانه جدول و رده هفتم باقی بماند. قرمزپوشان تبریزی این هفته میزبان آخرین تیم جدول لیگ هستند. تیمی که فقط 2 گل زده دارد و بدون برد است. روی کاغذ شانس تراکتورسازی پرمهره برای پیروز شدن خیلی زیاد است ولی علی کریمی که زمانی جادوگر آسیا لقب گرفته بود و در میدان همه را با هنر ساق هایش به وجد می آورد اکنون باید روی نیمکت برای بقای تیم سرزمین مادری اش تلاش کند.
استقلال - سپاهان؛ دربی ایرانیاین مسابقه یک دربی تمام عیار است جایی که دو قطب بزرگ فوتبال ایران مقابل یکدیگر قرار می گیرند. سپاهان در این فصل در قواره یک قهرمان وارد مسابقات لیگ شده با این حال هفته گذشته در ثانیه های  آخر مسابقه با یک پنالتی مشکوک  پیروز شد اکنون سپاهان با امیر قلعه نویی مقابل استقلال قرار می گیرد. قلعه نویی که یک استقلالی تمام عیار است باید تیم محبوبش را شکست بدهد او در گذشته نشان داده که راه شکست دادن استقلال را خوب بلد است. استقلال در این بازی پژمان منتظری  را به دلیل مصدومیت و آرمین سهرابیان را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد. با این حال آبی پوشان در روزهای اخیر روند تیمی خوب و منسجمی پیدا کرده اند اگرچه برخی از خریدهایشان مثل حاجی گرو نتوانسته اند انتظارات را برآورده کنند. مرتضی تبریزی هم مقابل سرمربی فصل گذشته خود قرار می گیرد و باید توانایی هایش را به رخ او هم بکشد. 
سپاهان سه برد متوالی داشته و استقلال باید نوار بردهای قطب زرد را قطع کند تا خود را به رده های بالاتر از پنجمی در جدول لیگ برساند.
پارس جنوبی - صنعت نفت آبادان؛ یک نبرد زیبا در جمشاگردان مهدی تارتار در یک بازی برتر توانستند تیم استقلال خوزستان را هفته گذشته شکست بدهند و این هفته میزبان تیم نفت آبادانی هستند که هفته گذشته اولین برد خود را به دست اورده است. این مسابقه می تواند یکی از بازی های جذاب هفته شود. مسابقه ای که سرمربیان دو تیم فقط به فکر برد هستند. تارتار تلاش می کند با حمایت هواداران یک برد دیگر برای پارس جنوبی به دست بیاورد.
فولاد - استقلال خوزستان؛ دربی  ناکامان در اهوازدربی خوزستان هم دیدنی خواهد شد. هر دو تیم شرایط مناسبی در جدول لیگ ندارند. فولاد 5 هفته است که رنگ برد را ندیده و آبی پوشان اهوازی هم در دو هفته اخیر شکست خورده اند. فولادی ها افسوس فسخ قرارداد سروش رفیعی را می خورند و تلاش می کنند او را دوباره به فهرست تیم برگردانند! آبی پوشان اهوازی نیز شرایط شان خیلی مناسب نیست. 
اسامی داوران و برنامه مسابقات هفته دهم لیگ برتر:پنجشنبه ‌‌۳ آبان ذوب‌آهن اصفهان- پیکان تهران‌- ساعت : ‌۱۶:۱۵‌ ورزشگاه:  فولاد شهر فولاد شهرعلی صفایی – علیرضا ایلدروم – محمدرضا مدیرروستا – علی بایناظر: حیدر شکورنساجی مازندران- گسترش فولاد ‌تبریز‌- ساعت : ‌۱۶:۳۰‌ ورزشگاه:  شهید وطنی قائمشهرپیام حیدری – جواد مداح – مهرداد نجفی – امیر عرب براقیناظر: حسین عسکرینفت مسجدسلیمان- پدیده مشهد‌‌- ساعت : ‌۱۷ورزشگاه:  شهید بهنام ‌محمدی مسجد سلیمانمحمدحسین زاهدی فرد – فرهاد مروجی – براتعلی مولوی – روح اله شریفیناظر: ایرج نظریجمعه ۴ آبان تراکتورسازی تبریز- سپیدرودرشت‌- ساعت : ‌۱۶‌ ورزشگاه:  یادگار امام تبریزرضا عادل – محمدرضا ابوالفضلی – حمیدرضا کنعانی – علی میرغفاریناظر: محمود رفیعیپارس جنوبی جم- صنعت نفت ‌آبادان‌- ساعت : ‌۱۶:۴۵‌ ورزشگاه:  تختی جمبیژن حیدری – حسن انتظاری – مهدی شفیعی – مهدی مرجان زادهناظر: مسعود مرادیفولاد خوزستان- استقلال خوزستان‌- ساعت : ‌۱۷‌ ورزشگاه:  غدیر ‌ اهوازجواد محمدی – سعید قاسمی – قهرمان نجفی – یاسر همرنگناظر: حسین نجاتیاستقلال تهران-  فولاد مبارکه ‌سپاهان‌- ساعت : ‌۱۶:۴۵‌ ورزشگاه:  آزادی تهرانرضا کرمانشاهی – سجاد طوری – یعقوب سخندان – رضا مهدویناظر: حاتم بک پورشنبه ۵ آبان ماهسایپا تهران- پرسپولیس تهران‌- ساعت : ‌۱۶:۴۵‌ ورزشگاه:  تختی تهرانحسین زرگر – رضا سخندان – محمد عطایی – سعید رحیمی مقدمناظر: اسماعیل صفیری 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

مادر باردار اندیکایی در یک عملیات هشت ساعت نجات یافت
اهواز - ایرنا - رییس جمعیت هلال احمرشهرستان اندیکا گفت: مادر باردار اندیکایی در یک عملیات هشت ساعته امدادگران و نیروهای محلی نجات یافت.
کشف جسد یک زن جوان در علی آبادکتول
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان علی آبادکتول از کشف جسد خانم جوان در زمین های کشاورزی این شهرستان خبرداد.
9 دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس کردستان اضافه شد
سنندج - ایرنا - مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به ورود 400 دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس کشور گفت: سهم استان کردستان 9 دستگاه است.
کولاک و سیل در ۹ استان کشور
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از وقوع برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی در ۹ استان کشور خبر داد.
اعتبارات ارزش افزوده شهرداری ها در مجلس پیگیری می شود
یاسوج - ایرنا- نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده اعتبارات تبصره 2ماده 39مالیات بر ارزش افزوده مربوط به شهرداری ها و دهیاری ها از هفته آینده در مجلس پیگیری خواهد شد.
محور کندوان یک‌طرفه شد
فرمانده پلیس راه مازندران با اشاره به اعمال محدودیت ترافیک در محورهای هراز و کندوان گفت: از ساعتی پیش محور کندوان یک‌طرفه شد.
جاده های کوهستانی استان تهران مه آلود و پوشیده از برف است
تهران- ایرنا- معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت: جاده های کوهستانی استان به ویژه محورهای هراز و فیروزکوه مه آلود و پوشیده از برف است.
برهم صالح فردا به تهران می‌آید
رئیس‌جمهور عراق فردا به تهران می‌آید و با همتای ایرانی خود دیدار می‌کند.
اتحاد و پرهیز از اختلاف مهمترین نیاز امروز دنیای اسلام است
کیش - ایرنا - امام جمعه کیش گفت: اتحاد، همدلی و پرهیز از اختلاف در شرایط کنونی مهمترین نیاز مسلمین و کشورهای اسلامی است.
تکذیب فروپاشی کابینه رژیم صهیونیستی از سوی حزب نتانیاهو
حزب نخست وزیر رژیم صهیونیستی تصمیم در مورد برگزاری انتخابات زودهنگام را در سرزمین‌های اشغالی تکذیب کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نیازمندان خون را در فصل سرما دریابید
اصفهان - ایرنا - مدیرکل انتقال خون اصفهان از مردم خواست تا در فصل سرما همچون دیگر مواقع سال با اهدای خون ، بیماران نیازمند را دریابند.
اولین تصاویر از تکه‌های بدن خاشقجی (18+)
اولین تصاویر از تکه های بدن خاشقجی منتشر شد.
اطلاعیه وزارت صنعت درباره افزایش قیمت خودرو
روابط عمومی وزارت صمت اعلام کرد: هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت خودرو از سوی این وزارتخانه اتخاذ نشده است.
واکنش شریعتمداری به درگذشت نوربخش
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مرحوم نوربخش مورد احترام خانواده بزرگ کارگری بود، گفت: درگذشت وی صدمه بزرگی به ‌تأمین اجتماعی ‌وارد کرد.
۱۳ شاخص‌ اقتصاد ایران در سایه تحریم‌- ذخایر ارز ۱۰۰ میلیارد دلار- شکست تحریم نفت
صندوق بین‌المللی پول با بررسی شاخص های کلان اقتصاد ایران از تولید ناخالص داخلی ۴۳۰ میلیارد دلاری، رشد ۰.۲ درصدی بخش غیرنفتی، ذخایر ارزی حدود ۱۰۰ میلیارد دلاری در سال جاری و ناکامی آمریکا در صفر کردن صادرات نفت ایران طی امسال و سال آینده خبر داد.
جشنی بزرگ در انتظار پرسپولیسی ها
جشنی بزرگ در انتظار پرسپولیسی ها
حمله شدیداللحن مهدوی‌کیا به دستیار کی‌روش
همسر ساموئل در ورزشگاه آزادی- عکس
توقف ژاپن مقابل حریف تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران
نیاز ورزشگاه آزادی به ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار
تیم جدید اکبر میثاقیان مشخص شد
توهین و تمسخر لاورن به تیم ملی اسپانیا و راموس
عضو کادر پزشکی پرسپولیس دروازه‌بان شد
ادعای یک رسانه فرانسوی؛ قدوس مشکل سربازی دارد!