چرا آمریکا اتهام دخالت ایران در انتخابات آمریکا را مطرح کرد

05:15 ۲۶ روز و ۱۷ ساعت پیش افکار نیوز 68 0
چرا آمریکا اتهام دخالت ایران در انتخابات آمریکا را مطرح کرد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: آمریکا اکنون نیز می‌خواهد با تهدید کردن مردم جهان و ایران هراسی به اهداف خود برسد، آمریکا سعی دارد سیاست‌های ظالمانه خود علیه جمهوری اسلامی ایران را به نحوی توجیه کند و برای این کار موضوع دخالت ایران در انتخابات آمریکا را مطرح کرده است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،احمد علیرضابیگی، با اشاره به اتهام دخالت ایران در انتخابات آمریکا، اظهار داشت: به زعم ترامپ، کشوری که قرار بود خاورمیانه را فتح کند و رئیس جمهور تندروی آمریکا مانع این کار شده امروز بنا دارد آمریکا را نیز با دخالت در انتخابات این کشور فتح کند که البته این موضوعات برای مصرف داخلی در آمریکا بیان می‌شود.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این اتهاماتی که از سوی آمریکایی‌ها علیه ایران مطرح می‌شود، نشان می‌دهد که آمریکایی ها همانطور که ترامپ می‌خواهد، به دنبال این هستند که جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک تهدید برای بشریت، امنیت جهان و دموکراسی معرفی کنند.
سیاست خارجی آمریکا تهدید محوری بنا شده استوی با بیان اینکه این روش آمریکایی‌ها برای ایران هراسی، موضوع جدیدی نیست، افزود: بنیان سیاست خارجی آمریکا بر مبنای تهدید محوری است.
علیرضابیگی ادامه داد: آمریکا وقتی که کمونیسم را برای جهان به عنوان یک تهدید معرفی کرد، به جهان چنین القا کرد که اگر می‌خواهید کمونیسم شما را نخورد و از بین نبرد، تحت لوای آمریکا قرار بگیرید و از سیاست‌های واشنگتن تبعیت کنید.
اتهام زنی به ایران، برای توجیه تحریم‌های ظالمانهنماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا اکنون نیز می‌خواهد با تهدید کردن مردم جهان و ایران هراسی به اهداف خود برسد، آمریکا سعی دارد سیاست‌های ظالمانه خود علیه جمهوری اسلامی ایران را به نحوی توجیه کند و برای این کار موضوع دخالت ایران در انتخابات آمریکا را مطرح کرده است.
علیرضابیگی اظهار داشت: آمریکا ابتدا داعش را در منطقه ایجاد و سپس این گروه را ضد بشریت معرفی کرد و علیه آن اقدام کرد که البته در مبارزه با داعش، آمریکا فقط به فکر چپاول کشورهای منطقه بود و در نهایت داعش توسط جمهوری اسلامی ایران از بین رفت و همه دنیا قبول دارند که ایران داعش را از بین برد.
وی افزود: اروپا در شورای امنیت سازمان ملل متحد، ترامپ را در اجرای سیاست‌های مغرضانه علیه ایران همراهی نکرد و اکنون اتهاماتی را به دروغ علیه ایران می‌سازد.
ترامپ به دنبال این است تا موضوعاتی که در خصوص دخالت روسیه در روی کار آمدن خودش مطرح می‌شود را با اتهاماتی که علیه روسیه مطرح می‌کند را خنثی سازد و خود را در جبهه رویارویی روسیه نشان دهدعضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از یک سو ترامپ می‌گوید ایران به خود مشغول و گرفتار است و از سوی دیگر بیان می‌کند که ایران با دخالت در انتخابات می‌خواهد، آمریکا را فتح کند.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی با بیان اینکه آمریکا علیه روسیه، چین و ایران اتهام دخالت در انتخابات آمریکا را مطرح کرده و تلاش دارد تا القا کند که 3 کشور مزبور قصد دخالت در انتخابات‌های پیش روی آمریکا را دارند، گفت: به نظر می‌رسد ترامپ به دنبال این است تا موضوعاتی که در خصوص دخالت روسیه در روی کار آمدن خودش مطرح می‌شود را با این اتهامات خنثی کند و خود را در جبهه رویارویی روسیه نشان دهد.
  


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سایر حوزه‌ها
سایر حوزه‌ها

آخرین اخبار

تعداد مراکز دانشگاه علمی کاربردی به 550 مرکز  کاهش یافت
مشهد - ایرنا - رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: تعداد مراکز این دانشگاه در کشور از یکهزار مرکز به 550 مرکز رسید.
صنعت غذا جاذبه گردشگری در خراسان رضوی
مشهد - ایرنا - صنعت غذا در خراسان رضوی به عنوان منبع مهم درآمد سهم بسیار در جذب گردشگر، اشتغال و توسعه استان دارد که باید به این ثروت نهفته بهای بیشتری داده شود.
دولت تدبیر در هر یک روز به 10 روستا گازرسانی کرد
ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به عزم جدی دولت تدبیر و امید برای گسترش شبکه گازرسانی، گفت: دولت تدبیر و امید طی پنج سال گذشته در هر یک روز به 10 روستا گازرسانی کرد.
وزیر کشاورزی: کشت گلخانه ای رکورد زد
مهاباد- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی گفت: در نیمه نخست امسال با احداث یک هزار و 400 هکتار کشت گلخانه ای در کشور، رکورد جدیدی در این نوع کشت از نظر افزایش بهره وری ثبت شد.
گام های توسعه کشور در بخش بهداشت و درمان شتابان بوده است
ارومیه- ایرنا- رییس جمهوری کشورمان با بیان اینکه گام های مهمی در بخش بهداشت و درمان برداشته شده که یکی از مهمترین آنها اجرای طرح تحول سلامت است، گفت: گام های توسعه کشور در بخش بهداشت و درمان شتابان بوده است.
فرودگاه ماکو نماد توجه دولت به جوان ترین منطقه آزاد کشور
ارومیه- ایرنا- فرودگاه ماکو چندی پیش به صورت جهادی و با هدف تسهیل تردد گردشگران و فعالان اقتصادی به این منطقه راه اندازی شد و اکنون در حال شکوفایی است تا یکی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در راستای توسعه جوان ترین منطقه آزاد کشور باشد.
مطالعات 12 ساله منجر به قهرمانی ووشو در جهان شد
شیراز-ایرنا- رئیس فدراسیون ووشو گفت: اگر امروز ووشو ایران توانسته است گوی سبقت را از چینی ها بگیرد و قهرمان جهان شود، با 12 سال کار مطالعاتی علمی و هم افزایی صورت گرفته است.
جوانی که قربانی کری خوانی فوتبال شد
اردبیل - ایرنا- جوانی در اردبیل که تصور می شد بر اثر تصادف جان باخته ، در واقع قربانی کری خوانی با دوست خود پس از بازی دو تیم فوتبال شده بود.
کره جنوبی روابط بازرگانی با ایران را ادامه می دهد
رشت - ایرنا - سفیر کره جنوبی در کشورمان با یادآوری روابط دیپلماتیک تهران و سئول از سال 1962 میلادی گفت: می توانیم به روابط بازرگانی خود ادامه دهیم.
وزیر اطلاعات: دشمن از تقابل ایران اسلامی با استکبار جهانی عصبانی است
مهاباد- ایرنا- وزیر اطلاعات با بیان اینکه دشمن از تقابل جمهوری اسلامی با استکبار جهانی عصبانی است، گفت: دشمنان به همین دلیل تلاش می کنند این تقابل را به تقابل شیعه و سنی و قومیت ها تبدیل کند، ولی وحدت و همدلی مردم و مسوولان تاکنون این دسیسه آنها را با شکست مواجه کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مسیری که همه مدیران خواهند رفت
۲۶ آبان یا ۱۵ آذر چندان تفاوتی ندارد. به هر حال طبق قانون، بازنشسته‌ها باید پست‌های خود را تحویل دهند. با اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در سال ۹۷، تعداد زیادی از مدیران دولتی باید از میزهای خود دل بکنند و جا را برای تازه‌نفس‌ها باز کنند.
نخستین آگهی مزایده اموال بابک زنجانی- عکس
نخستین آگهی مزایده اموال بابک زنجانی در روزنامه های کثیرالانتشار منتشر شد.
عکس‌های باورنکردنی گاه هراس‌انگیز از موجودات ژرفای دریا‌ها
رومن فدورتسوف، ماهیگیر روسی ساکن مرمانسک است. او که اینک ۳۹ ساله است، ۱۷ سال است که ماهیگیری می‌کند و با دریا و سطح اقیانوس می‌رود. آن‌ها در سفرهایشان بار‌ها موجودات عجیبی صید کرده‌اند که در عمق دریا‌ها و اقیانوس‌ها زیست می‌کنند. موجوداتی که کمتر پیش می‌آید عکس آن‌ها را دیده باشیم.
گریم عجیب مصطفی زمانی- عکس
مصطفی زمانی به جمع بازیگران سریال «نهنگ آبی» پیوست.
مطالبات بیمه سلامت زنجان با مراکز طرف قرار داد به روز شد
زنجان - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: امسال با رایزنی انجام گرفته در کشور و استان؛ پرداختی مطالبات بخش دانشگاهی، خصوصی و داروخانه ها به روز شده و در مقایسه با سال های گذشته وضعیت بهتری حاکم است.
جدیدترین موضع گیری خصمانه برایان هوک علیه ایران
علت سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران از دید آمریکا
هشدار شدیداللحن هنیه به آمریکا
محسن رضایی: نفوذی‌های آمریکا نمی‌گذارند چرخ اقتصاد کشور بچرخد
روحانی: تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کنیم
روحانی: همه باید در آزمایش تاریخی کنونی مقاومت کنیم
اتحادیه اروپا در پی تحریم اتباع ایران است
جدیدترین موضع گیری خصمانه «برایان هوک» علیه ایران
بیانیه دفتر جهانگیری درخصوص هیات مدیره شرکت نیشکر هفت تپه
واکنش تند نوبخت به هجمه‌ها علیه ظریف